Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) F-ECT$ válasza vinczepeter2 (#72150) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha a régit nem is mondod, a jó tapasztalat jöhet szerintem.

Dive ever, work never.

(#72152) Alpenjunge válasza Sumi (#72142) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Most raktam fel egy Msz Ln25-öst.
a kültéri konkrétan az ágyon fekve a fejemmel egy vonalban van és semmi zörgés nem hallatszik.
Ilyen gumibak van alatta:Gumibak CL45 klt 40x40 kétcsavaros klíma alá, rezgéscsillapító(4db/cs) 9898-027
a konzolt pedig a szigetelés meg az üreges fal miatt menetes szárral rögzítettem.

(#72153) lekorszke válasza Kátai (#72138) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Az elektromos vezetékekre is megéri vetni egy pillantást, ha hozzaér a kültéri deknijének burkolatához az is nagyon csúnyán betud rezonálni.
A csöveket óvatosan ha tudod húzd egybe kötegelővel.
A kitömités alap mindenképpen csináld meg, ha a szél minimálisan befúj rajta annak is tud hangja lenni.
Olyan tömitőt,habot nézz ami nem dagad úgy mint pl a sima purhab,
Ha gégével csinálták a vizelvezetést simán eltudja nyomni mikor tágul.

(#72154) lekorszke válasza Sumi (#72142) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Ott vmi szerelési hiba lesz, rendes gumibakot kell alá tenni.
Nem azt amit a konzolhoz ingyen adnak :DD

(#72155) lekorszke válasza Northwestern (#72141) üzenetére


lekorszke
csendes tag

mi a baj az amber royallal?
Simán eladható amúgy.
comfora, halk és bitang jol fűt

(#72156) RudY válasza PROTRON (#72106) üzenetére


RudY
addikt

Értem is meg nem is.
Ha az MVM online felületén belépve nem látszik nálad a H tarifás mérőóra két külön funkciója (T1, T2), akkor az az EON hibája, mivel ők adnak tovább feléjük mindent.

Ha az EON online felületén belépve sincs meg ez a lehetőség, akkor egyre biztosabb, hogy valahol náluk van gebasz.

Azt se értem, hogy sokan miért törődnek bele a szezonális diktálásba, amikor a közhiedelemmel ellentétben a H és a B is diktálható (számláztatható) havonta, így pedig hamarabb kibuknak az esetleg problémák.

Nálam a vezérelt B mérőóra akadt el a katyvaszban, míg végül kiderült, hogy tényleg az EON volt a hunyó. Az EON általános ügyfélszolgálata az MVM-re hárította, ők pedig viszont. 2 hónap után végre egy rutinos problémamegoldó azt javasolta, hogy az EON online felületén indítsak reklamációt Leolvasás/Elmaradt leolvasás témát választva, mert az közvetlenül oda kerül, ahova kell... és pár napon belül rendezve is lett az ügy. :U

[ Szerkesztve ]

(#72157) Sumi válasza Alpenjunge (#72152) üzenetére


Sumi
aktív tag

Jó, de az LN sorozat :)) Az a ferrari.. Nekem meg AY van, ami inkább csak fordocska.

(#72158) Sumi válasza lekorszke (#72154) üzenetére


Sumi
aktív tag

Az igaz, hogy elég gagyi a gumi alatta: , de tényleg van valami rezonálás/zörgés a gépben a kompresszoron kívül is. Mintha a fém lemez hozzázörögne egy másik fémlemezhez.

(#72159) zsolosz


zsolosz
tag

CH Nordic EVO klíma beltéri bL felirat virít... Próbáltam rákeresni, de nem találtam, hogy mi lehet a gond.
Köszönöm a segítséget!

(#72160) rmihaly válasza zsolosz (#72159) üzenetére


rmihaly
tag

A klimán vagy a távirányítón?

Nem lehet hogy:
bL=battery low azaz elem lemerült?

(#72161) MrCsiT válasza Northwestern (#72141) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azt azért ne felejtsd el, hogy a Daikin FTXP35M / RXP35M klímánál nincs hozzá csepptálca fűtés, tehát hiába olvasni itt-ott -15 C-ot, hogy addig jó, esélyesen nem lesz az. (hacsak nem tud téliesítést csinálni hozzá, aki felszereli.)

Csak kíváncsiságként:
- pontosan milyen beállítások mellett - gondolom, hangosnak érzed? - működik a 3,5 kw-os Gree Amber Royal, amit le akarsz cserélni?
- milyen szigetelés van ott?
- fő fűtés a klíma ott, vagy csak kiegészítő?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72162) pjen válasza MrCsiT (#72161) üzenetére


pjen
félisten

Ha szabadon el tud folyni az olvadék viz, tálca fűtés nélkül is működhet téli üzemben.

(#72163) feco70 válasza MrCsiT (#72161) üzenetére


feco70
senior tag

Ezeket honnan veszed, hogy kell neki csepp tálca fűtés? Egyik gépembe sincs, ráadásul a fűtésre opt 12ltca sincsen, ahogy pjen írja,ha el tud folyni akkor nem kell, ha el akarod vezetni a vízet,akkor a csövet meg kell fűteni

(#72164) pjen válasza feco70 (#72163) üzenetére


pjen
félisten

Nem teljesen ezt írtam, ha szabadon el tudfolyni! Ha a tálca közepén egy lyuk van ahova a pipa csatlakozik, ha ki is veszed a lyuk befagyhat. Tehát sok lyuknak kell lenni a tálcán és mindenfelé folyat a víz, ami nem mindíg előnyös.

(#72165) beers válasza Sumi (#72158) üzenetére


beers
addikt

Igen!
Ez a minimum ajánlott:
Gumibak szett rögzítő csavarral

M&N

(#72166) feco70 válasza pjen (#72164) üzenetére


feco70
senior tag

Nem is nagyon láttam még olyat,hogy egy lyuk van csak rajta, de biztos van. Családi háznál azért meg lehet oldani,hogy egy helyre folyon, én raktam alá onduline, nem folyik a ház alá.

(#72167) H-Mano


H-Mano
tag

Üdv!
A telepítő doksiban ez áll:
"Ha a készülék gyakran havazásnak vagy esőnek van kitéve:
Építsen a készülék fölé fedezéket, hogy megvédje
az esőtől vagy hótól"
Valóban kell valami fedél a kültérihez, vagy csak "javasolt"?

(#72168) arnyekxxx válasza H-Mano (#72167) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Annyira nem lehet élethalál kérdése mert én még nem láttam tetőcskét kültéri felett

(#72169) feco70 válasza H-Mano (#72167) üzenetére


feco70
senior tag

Gondolhatod az mit kap amelyik tetőre van telepítve, de persze semmi baja

(#72170) zsolosz válasza rmihaly (#72160) üzenetére


zsolosz
tag

A beltéri egység írta ki.

(#72171) Jolida válasza zsolosz (#72159) üzenetére


Jolida
tag

Töltsd le a Service Manualt.
https://www.manualslib.com/download/1425129/Cooper-And-Hunter-Ch-S09ftxn-E2wf.html

[ Szerkesztve ]

(#72172) PROTRON válasza RudY (#72156) üzenetére


PROTRON
addikt

Tartok tőle hogy a túl hosszú írás miatt nem ment át a lényeg és tökéletesen sikerült félreértened amit írtam. :)

Tudom miről beszélek, heti szinten járok bent a céges ügyfeleink miatt az MVM ügyfélszolgálatra.
És nálam 2 hónapig tartott mire EON törölte a téves automata becslést és beírták a leolvasott óraállásomat a megfelelő dátumra, mert nem értették hogy az MVM miért ilyen kretén. :D

Mégegyszer:
Megvan természetesen a diktálós rublikák a "H tarifa csúcsidőszak" és a "H tarifa csúcs időszakon kívüli".
Megvannak a mezők, nincs ebben a részben hiba én sem vagyok béna, rendesen le lett anno adminisztrálva a "H" óra bekapcsolás, szóval nagyon félreértetted.

Egyik probléma, hogy ha az EON automata rendszere becsül, akkor azt Te nem tudod utólag felülírni.
Na most ha az automata rendszer becsül ápr 15.-én, de neked a diktálási időszakod ápr.22.-vel kezdődik, akkor 15.-ei becsült értéket kőbevésettnek képzeli az idióta kretén MVM a 15.-ei végső óraállásnak, nem pedig "becsült értéknek".

Ugye a "H" tarifás mérőóra ápr. 15.-éve lezárja a téli óraállást, tehát teljesen mind1 hogy ápr. 15.-én, vagy június 20.-án diktálod be, az érték nem változik, annyit fogyasztottál kedvezményes áron.
Na ha Te ápr. 15.-e után adod meg, akkor is a kretén MVM azt képzeli, hogy a becsült ápr. 15.-ei érték után fogyasztottad el azt az értéket, amit fotóval tudsz bizonyítani hogy a téli óraállásod tehát ápr. 15.-e előtti érték.
Így pedig túlszámlázásba kerülhetnek, ami pénzt ellopják az ügyfelektől, akik nem elég tájékozottak és nem tudják hogy a becsült értéket meg lehet reklamálni emailben az EON-nál.
Az EON meg nem képes felfogni, hogy az MVMnél kretének vannak és nem értik az MVM-es kretének a "H" tarifás mérőóra zárási időpontjait.
Mert erre nem lehet mást mondani, mert ez szándékos kreténség, semmi több, nem kell mosdatni őket, nem érdemlik meg.
Nem az ügyintézők, azok csak követik az oktatást, a benti döntéshozókkal van a baj.

A másik oltári nagy kreténség amit az ügyfélszolgálatosok is elismernek, hogy nem tudod beállítani az MVM felületén hogy pl adott téli 6 hónap alatt mennyi össz fogyasztást szeretnél átalányban kifizetni, meg hogy nyáron külön mennyi össz fogyasztást szeretnél átalányban kifizetni.
Nincs lehetőség az MVM felületén megadni hogy "okt 15 és ápr 15 között fogyasztók 1830-at, " majd "ápr 15 és okt 15 között, tehát nyári tarifán meg 400-at".

Az a durva, hogy az igénybejelentőn DIREKT VAN ERRE LEHETŐSÉG a papír alapú nyomtatványon...de amikor beviszik a gépbe az adatokat, az ügyintéző sajnálkozik hogy "12 hónapos értéket tud csak beírni" és a szemed láttára számológéppel összegzi hogy mit írtál a két félévnyi rublikába, majd megpróbál úgy átlagolni hogy "ne járjál nagyon rosszul". :D

Továbbá nem értek veled egyet hogy röviden szólva: "nem érted miért olyan lusták egyesek hogy nem akarnak havonta diktálni".
Nagyjából ismerem a fogyasztásomat, meg tudom 1 évre előre becsülni, így felesleges macera minden hónapban szo..ni a mobil applikációval, amit rendszeresen elsz..nak.
Nagyjából meg tudom adni hogy havonta akarok 145 kWh nappalit fizetni, télen pedig havi 305-öt a 2523-ból, nyáron pedig havi 70-et a szintén külön 2523-ból.

Mert jelenleg a "H" tarifa szerződés esetén "fűtési fogyasztásként" értelmezik a téli fogyasztásodat a "H" órán, így arra külön számolják a 2523-at, ami teljesen korrekt, mert ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a klímával fűtő emberek megkapják ugyanazt a jogot mint a gázfűtésesek.
Míg a nyári fogyasztásodra mivel külön mérőóra, külön van a szintén 2523-as keret.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72173) pjen válasza PROTRON (#72172) üzenetére


pjen
félisten

Nekem sajnos nagyjából ugyanez van. Október 15. Én megsaccolták a nyári H órát. Viszont az óra 9 kW al kevesebbet mutatott 22.én. Először elküldtem fotón az óra állásokat, de még egy hét múlva is azt irta az app, hogy ellenőrzés alatt. Próbáltam reklamálni, de feladtam. Bediktáltam 10 kW al többet mint ami a nyári H órán van. Simán elfogadták, kiszámlázták. A mostani diktálásnál már tudtam 0 fogyasztást diktálni a nyári H órára. Az októberi fogyasztással még most is ott van pirossal: ellenőrzés alatt. Oldják meg.

(#72174) arnyekxxx válasza PROTRON (#72172) üzenetére


arnyekxxx
veterán

így arra külön számolják a 2523-at

a téli H -n nincs semmilyen limit 15MW-ot is elhasználhatsz 24-es áron

(#72175) Sumi válasza PROTRON (#72172) üzenetére


Sumi
aktív tag

"nem értették hogy az MVM miért ilyen kretén"

Pfú, hát ha valaki, akkor az EON a legkreténebb "cég" az egész országban.. szabványos mérőhely 8 hónap, utána H tarifa bele 9 hónap. Szüleimnél teljesítménybővítés 10 hónap. Közben elbaszták a villanyszámlát is a H tarifa miatt - mert nem fogják fel, hogy miért áll fél évig (májustól-októberig) 0-án az új óra H tarifa számlálója és 0-át nem is lehet diktálni.. 4 hónap volt mire sikerült rendezni, át is írattuk feleségem nevéről az enyémre közben, hogy hátha az megoldja - hiszen akkor hivatalosan is berögzítik tényleg a mérőállást - DE AZ SEM SIKERÜLT NEKIK, ugyanúgy szar maradt - hiába van az új szerződésen a jó érték.. Végül az oldotta meg a problémát, hogy jöttek éves leolvasásra (amúgy nem átalányban vagyunk, hanem havi diktálásban), és az éves leolvasónak sikerült berögzítenie normálisan a rendszerbe.
Ilyen hogy ügyfélszolgálatra bekerülni, vagy egy telefonhívásba bekerülni.. fél napos program az amúgy dolgozó ember életéből.

Egy kibaszott vicc az EON.
Ezzel szemben ha az MVM-mel volt dolgunk, az mindig 10 perc alatt megoldódott hibátlanul.

(#72176) zsolosz válasza Jolida (#72171) üzenetére


zsolosz
tag

Köszönöm szépen! Szerencsére csak egy tisztításra emlékeztető üzenet, és nem hibakód...

(#72177) arnyekxxx válasza Sumi (#72175) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A mérőhelyet nem az eonmvmstb építi ki hanem az általad választott villanyszerelő. Nekünk az eon a papírok leadása után 30 napon belül berakta a H órát + bővítette a teljesítményt. Papírt leadni időponta mentem, 15 perc volt.

(#72178) PROTRON válasza arnyekxxx (#72177) üzenetére


PROTRON
addikt

Arra gondolt hogy sok területen az EON területileg illetékes régiója annyira le van terhelve, hogy 3-6 hónap mire elbírálják hogy adott 5-10A-es bővítési igényt elbír-e a hálózat.
Ugye egyszere kell kiszámolniuk a jelenlegi terhelést és a beérkezett 200000 másik igény együttes hatását ha azok megépülnek, ha azok nem épülnek és persze szakember hiány van.
Átlag laikusok elfelejtik, hogy a "munkaerőhiány" az étteremben csak annyit jelent hogy bunkó pincérrel találkozol, de az iparban azt jelenti hogy nincs megbízható szakember az ilyen összetett feladatok kiértékelésére.

Ahogy azt is elfelejtik az emberek hogy volt itt 13 éve párunk és kurmányunk elftársainak mindent is el...ni, aminek az eredménye hogy a 10 évvel ez előtt csak 15 év lemaradásban lévő elektromos közcélú hálózat, mostanra 30 év lemaradásba került a valódi igényekkel szemben.
Most meg óriási hír hogy "felkaroltuk az ügyet, megdobtuk az EON-t 300 mrd forinttal"....csak elfelejtik hogy ez egy csepp abban a tengerben, ahol 30.000 mrd kéne a dolgok rendberakásához, hogy tényleg 1-3 napon belül el tudjanak mindent bírálni, mert mindent is elbírna a rendszer.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72179) PROTRON válasza arnyekxxx (#72174) üzenetére


PROTRON
addikt

Mea culpa, azt hittem van valami maximális limit...nem baj, majd rájönnek hogy legyen. :D

A cégnél főnököm még tavaly októberben mondta hogy várjam ki, tuti lesz limit rajta, nem hitte el hogy nem lesz.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72180) PROTRON válasza pjen (#72173) üzenetére


PROTRON
addikt

De akkor most egészen április 16.-áig hivatalosan sem jogi értelemben nem tudsz fotóval diktálni, hiszen a rendszer azt látja hogy hibás az érték, ugye "TILOS" megadnod a rublikában olyan értéket ami eltér a fotón szereplőtől. Amit a központnak kötelessége ellenőrizni.

Én nem MVM felületen, hanem külön EON felületen bejelentkeztem és ott megreklamáltam és az azonnali automatikus válaszlevélre válaszul még külön vissza is küldtem ugyanazt a szöveget mellékelve külön is a fotókat. Mármint a központi email címüket is be-cc-zve.
Így tényleg 10 nap alatt válaszoltak hogy javították, nem akartak megint 5k huf kötbért fizetni a 15 napon túli válaszért.

Emailben kell, akkor át tudják írni és ha 30 napon belül nem válaszolnak, akkor reklamálni kell hogy nem érkezett válasz a reklamációdra és akkor kapsz 5k hufot. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72181) pjen válasza PROTRON (#72180) üzenetére


pjen
félisten

Oldják meg ha akarják. Ott a fotó.

(#72182) Quetz


Quetz
őstag

Sziasztok, 30m2 nappalit és az abból nyíló kis szobát szeretném klimatizálni, illetve ha elromlana a fűtés, akkor a szerelés idejére melegen tartani. Erre a következő berendezéseket ajánlották:
- Daikin Sensira: FTXF35C / RXF35C
- Daikin Comfora: FTXP35N / RXP35N
- Daikin Perfera: FTXM35R / RXM35R

A Perfera már nem fér bele a keretbe, a Comfora is majdnem kétszer annyiba kerül, mint a Sensira. Ráadásul az árukeresőn azt látom, hogy a 35N 450k körül megy, de van 35M is közel százzal olcsóbban. Van annyival jobb a 35N, ami indokolja az árkülönbséget? Illetve kell nekem Comfora?

(#72183) feco70 válasza Quetz (#72182) üzenetére


feco70
senior tag

Arra amire te akarod használni, bőven elég a Sensira

(#72184) Northwestern válasza MrCsiT (#72161) üzenetére


Northwestern
csendes tag

Automata ventillátor mellett, 23 fokra állítva 18 nm-es szobában, szigetelés nem volt (még), nagyon hangosnak éreztem a royalt... Most az ősszel raktam 15 centis szigetelést a házra és ha már ennyi pénzt beleöltem akkor már klímából is szeretnék valami olyat felrakni ami mellett tudok nyugodtan aludni. Nincs baja az amber royal-nak, de ezt a klímát max egy nappaliba tudom elképzelni :W

(#72185) arnyekxxx válasza Northwestern (#72184) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Próbáltad nem automata ventilátorral?

Persze mindegy, ha eldöntötted hogy csere akkor az lesz.

(#72186) lasz10 válasza feco70 (#72137) üzenetére


lasz10
junior tag

Nem szívesen etetem a trollokat, de azért az agyatlanok kiakasztanak.
1, Nem helységet fűtök, mint pl. Százhalombatta, vagy Besnyő, hanem csak egy kis házikót a velencei hegységben.
2, Ha a házikó hőigénye 2000 Watt, és a klíma maximuma is ennyi, akkor igenis számít a -25%, ami a leolvasztáskor van.
Úgyhogy vagy szakmai választ adj (amit kétlek hogy tudsz), vagy ne is válaszolj.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#72187) Jolida válasza Quetz (#72182) üzenetére


Jolida
tag

Azzal azért legyél tisztában, hogy az FTXF35 fűtésben egy ekkora térre nagyon határeset, erősen külső szigetelés függő, hogy elég lesz-e.

Nekem most itt nyomja egy ilyen a fejem felett (ebben a hónapban még kizárólag klímával fűtök) 28m2 nappali+nyitott lépcsőház. Kint -2C, bent 22-22.5, ennél többet csak erőteljes áram fogyasztás mellett tud.

(#72188) feco70 válasza lasz10 (#72186) üzenetére


feco70
senior tag

Gratulálok! Nem gondolod, hogy akkor kevés az a gép oda? Sokszor fullon kell, hogy menjen az a szerencsétlen gép, vagy nulla szigetelés. Engem is ki akasztanak az agyatlanok :D

(#72189) pjen válasza lasz10 (#72186) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a hőigényt nem igazán értem. Hány fok külső hőmérsékleten 2000W? Nagyon nem mindegy, hogy +5 foknál kell tartani a belső 20 fokot vagy -15 nél, ami nálunk elég ritka.

(#72190) lasz10 válasza pjen (#72189) üzenetére


lasz10
junior tag

-5 foknál kezdtem fázni és észrevenni a leolvasztásoknál a hőmérséklet - csökkenést az előző, alap Daikin 3,5 kW-os klímánál. A Mitsubishi FH25VE-nél nincs ilyen.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#72191) Quetz válasza Jolida (#72187) üzenetére


Quetz
őstag

Köszönöm, nem akarok tartósan fűteni, de most is kinéz egy rövidebb kazán karbantartás és innen jött az ötlet, hogy ha elromlik és teszem fel 3 napig nem megy, akkor legyen helyette valami. 21-22 fok nekünk elég.

Ezek szerint a comfora ezt tudja kb 200k-val többért:
- 3d Airflow
- Antiallergén levegő szűrő

Hát, ez nem tűnik túl soknak.

(#72192) pjen válasza lasz10 (#72190) üzenetére


pjen
félisten

Mitsubishi Valószinűleg máshogy csinálja, a kompresszor maradék hővel olvaszt. Legalábbis az én panám valami ilyet ír. Automata módban még az ajtaját is becsukja ameddig olvaszt.

(#72193) Sumi válasza PROTRON (#72178) üzenetére


Sumi
aktív tag

Lófaszt. Amíg ELMŰ-nek hívták, és nem a Mészárosé volt, és covid előtt volt, azaz nem küldtek haza HO-ba minden egyes ügyintézőt, akinek a HO = egész nap pláza, boltok járása + egyéb fasz kifogások találása hogy miért ne vegye fel a telefont, be nem zártak több tucat ügyfélszolgálatot, addig egészen jól működött a rendszer, pedig nem lett azóta kevesebb szakember.

(#72194) pjen válasza Sumi (#72193) üzenetére


pjen
félisten

Tény, hogy nálunk a 17. ker ben is bezárt az ÜFSz. pedig igény volt rá. mindíg időpontot kellett kérni. :F

(#72195) feco70 válasza Quetz (#72191) üzenetére


feco70
senior tag

A comfora 30% jobban fűt mint a sensira,de arra a pár napra nem adnék ki annyival több pénzt az biztos, ha nem szigeteletlen akkor be fűti az is

(#72196) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Van olyan klíma tisztító folyadék, ami szagtalan, vagy nagyon hamar elmegy a szaga?

-

(#72197) PROTRON válasza Sumi (#72193) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem veszed észre hogy nem nekem mondasz ellent?
Nem az ELMŰ-t vette át mészáros, hanem az MVM-et!! Semmi köze a dolognak ahhoz hogy home officeban vannak az emberek vagy sem, erre fogni olyan "lófasz" mértékben elszúrt gondolkodásmódra utal, mint ha valaki megbukott volna érettségin...azért meg lehetne maradni civilizált keretek között forumon, nem az itteni forumosok az okozói a problémáidnak.

Mindent el akart rakni a főni a kicsike zsebébe és ehhez olyan változásokat indított el, hogy azóta is nyögjük. Ez indult 2021. augusztusában, azóta egyre szarabb az egész.
Amíg ELMŰ volt, addig simán beállítottad hogy télen 1200 nyáron 400 a "H" tarifás órán. Amióta az energiakereskedelmet (tehát amiben a nagy pénz van) átadták MVM-nek és Mészárosnak, na azóta szar.
Régebben csak beadtad az igénybejelentőt, aztán automatikusan megkötötték az energiakereskedelmi szerződést, most meg külön kell bemenni MVM-hez, amit addig nem tehetsz meg amíg nincs MGT, de ha 6 hónap mire lesz MGT, addigra lejárt a tulajdoni lap, tehát abból is kérhetsz újat, 3k hufért...kössz Mészáros.

Közben rengeteg szakember a változások szelei és az alacsony fizu miatt ott hagyta az ELMŰ-t, mert látták a módszert, miközben akik maradtak nem lett arányaiban jobb fizetésük ( az éves béremelést felejtsük el), tehát igen is szakember hiány van ELMŰ-nél.

Mert ELMŰ továbbra sem tud olyan fizetést ajánlani, ami vetekszik a szabadpiaci vállalkozási bevétellel. Ellenben a kata-sokat letiltották arról, hogy pl be legyenek jelentve, így még azok se tudnak besegíteni az ELMŰ-nek, akik korábban másodállásban katáztak, ott megkeresték a nagy pénzeket, mellette meg csinálták a központban amire volt idejük.
Na ők is most már teljes állásban vállalkoznak, így nem segítenek be az ELMŰ központnak.
Igen is szakember hiány van, mert nem tudják megfizetni a szakembereket.
Ez az ügyfélszolgálatosra is igaz.
Nem tudnak annyi pénzt adni amennyiért manapság elmennének az emberek ügyfélszolgálatosnak...régebben hugyért-sz.rért elmentek az emberek ilyen melókba, ma már nem.

Miért nem lehet felfogni hogy nem minden ember alkalmas akármilyen pozícióba?
A munkaerőhiány nagyon nem = szakember hiánnyal.
Tele van az ország olyan besurranó tolvajokkal, akik fizikuma alkalmas lenne sittet lapátolni...elmennek építkezésekre? Eszük ágában sincs...vagy ha elmennek, ellopják a szerszámgépeket.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72198) Alpenjunge válasza Sumi (#72157) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Az ok,de ahogy olvastam azért egy alap Mitsu is halkabb mint a legtöbb kínai.

(#72199) Sumi válasza PROTRON (#72197) üzenetére


Sumi
aktív tag

Egyetérétünk, Ámen :)

(#72200) Sumi válasza Alpenjunge (#72198) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hát. Nekem most elég friss a tapasztalat. Egymás mellett 6m-re van az egyik falamon egy Gree GWH12KF-K3DNA6G és egy Mitsu AY50VGK. Valóban halkabb a Mitsubishi, de nem számottevően. Jó persze lehet mondani, hogy nem fair az összehasonlítás, mert nagyobb a Mitsu, és lehet a kisebb Mitsunak halkabb lenne a kültérije, de a specifikációk szerint 1-2dB különbség van csak. Ilyen 50 vs 51 vagy 51 vs 52 asszem a kicsi és nagy Mitsu között. Ráadásul a Mitsunak van egy olyan rezgése ami a Gree-nek nincsen, és emiatt bent is hallani a kültérijét a Mitsunak, míg a gree-jét nem (hiába kint hangosabb valamivel). Ezzel együtt nem bántam meg a Mitsu-t, főleg mert hosszútávon csak hűtésre fogom amúgy is használni (remélem), és úgy eleve halkabb minden kültéri, de ez az egész klíma hang/áramfogyasztás téma kezd egy kicsit olyan lenni számomra, mint az autós forumok/csoportok fogyasztás értékei.. Másnál valahogy mindig fele annyit fogyaszt adott autó, mint nálam :D Aztán lehet persze, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, de az is lehet, hogy sokan idealizálják a választásukat. Abba már bele se megyek, hogy szülőknek van egy 2.5-es Daikinjük, amitől szintén nem estem hasra (ezért is vettem most Mitsu-t és nem Daikint). Aztán lehet, hogy a top kategóriás japánok (pl. Mitsu LN) tényleg jók, de ezek a belépő és közép kategóriásak engem nem nyertek meg. Valószínű ezzel a véleménnyel egyedül vagyok az országban, dehát ez van..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.