Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) TeeJay válasza =Thor= (#71743) üzenetére


TeeJay
félisten

Milyen gumibak van a klima alatt azt meg tudod mondani? A kültérihez a réz csövek egyenesen vagy ráhagyással egy hurkával vannak kötve? Utóbbi jobb mert van lehetőség hajtani rajta finoman

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71752) qqcs1


qqcs1
csendes tag

Üdv!
Ha esetleg valaki használ Midea klímát és van ütemezve indulás/leállítás, akkor lenne hozzá kérdésem. Hol tudom beállítani, hogy milyen ventilátor sebességgel induljon el mikor bekapcsol? Korábban az appban tudtam állítani és akkor 5-10%-on volt. Most 3 lehetőséget látok, hogy alacsony közepes magas fordulat. A probléma az, hogy az alacsony is 40% ami reggel több(hangosabb) mint szeretném. A használt gépek : Midea MOP2-09-SP. Köszönöm!

-

(#71753) Lorden válasza qqcs1 (#71752) üzenetére


Lorden
senior tag

Én is ezt állítgatom, nem találok egyéb opciót ezeken kívül, Nethome plus appot használok.
Ami mostanság bevált, hogy 1% venti éjjelre és 0,5-1-gyel lejjebb veszem a hőmérsékletet.
Csak ugye jó lenne ütemezni, nem állandóan kapcsolgatni.
Alvás görbe is használhatónak tűnik, de azt se tudom hogy lehet ütemezni

[ Szerkesztve ]

(#71754) =Thor= válasza TeeJay (#71751) üzenetére


=Thor=
tag

Gumibak:
[Kép]
Csövek:
[Kép]

(#71755) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Ugyanolyan árat kaptam Gree comfort X és Mitsubishi MSZ/MUZ-HR50VF gépre.
Melyiket érdemesebb választani? Hűtésre, de ott eléggé intenzív lesz a használat

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#71756) feco70 válasza Tiédetis (#71755) üzenetére


feco70
senior tag

Mitsu

(#71757) lekorszke válasza Tiédetis (#71755) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Ha nem fontos a wifi meg az oldalirányú lapátmozgatás, akkor egyértelműen a hr-t választanám jóval csendesebb mint egy cx .
Cx- re egy pozitivum ;10éves garit is lehet kérni, ha az évi 2x karbantartás megvan.

(#71758) feco70 válasza lekorszke (#71757) üzenetére


feco70
senior tag

Tíz év alatt ki is fizetsz egy új gép árát, aztán a tíz év garira kíváncsi leszek, volt rá példa,hogy a kifutott Gree géphez nem volt alkatrész, pedig még garis volt

(#71759) Tiédetis válasza lekorszke (#71757) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Közületnek kétlem hogy 10 évet adnának

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#71760) qqcs1 válasza Lorden (#71753) üzenetére


qqcs1
csendes tag

Korábban a Midea saját appját használtam(Midea Air) és emlékszem, hogy abban lehetett alacsony érték állítani és "%"-ban. Nyáron nemigen használtuk fűtésre lettek véve a gáz kihagyására. Közben meg frissült az app a telefonokon gondolom. Meg a Mieda oldalán is az mondják hogy a már a SmartHome nevű app amit használni kéne nem a Mieda Air. Felraktam a SmartHome-ot , de abban is csak a három fokozatú állítást találtam. Elvileg távirányítóról lehetne állítani időzített indítást és azon tudnék %-ot is megadni, de minden alkalommal be kell állítani, és ott ügye az állítom hogy hány óra múlva kapcsolni be, nem azt hogy időben hány órakor pl.: 04:00 -kor

-

(#71761) lekorszke válasza feco70 (#71758) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Én nem fizetem ki, nekem fizetik ki :DD

(#71762) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok, működésbeli kérdés, kb passzolna témába. Arról kérdeznék, hogy amikor a klímát szárításra használod, lehűti a levegőt, utána szeretnél vele fűteni, akkor mennyi ideig kell cárni hogy át lehessen kapcsolni fűtésre a gép károsítása nélkül?
Megfelelő a folyamat, ha percekre át lett kapcsolva ventilátor üzemmódta, majd automata üzemmódra, (5-5 perc) aztán fűtésre, vagy esetleg kell neki utána 30perc a fűtésre kapcsolás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#71763) Gombinyó válasza feco70 (#71758) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én ezt még mindig nem értem miért érv bármi mellett vagy ellen. Ha nem garis, akkor nem kell karbantartani? Az autómat se csak az első 3 évben hordom szervizbe, a kazánt se csak az első két évben takaríttatom, hanem minden évben. Ugyanúgy a már nem garis klímát is kitakaríttatom minden hűtési/fűtési szezon előtt.

(#71764) pjen válasza ANDROID??? (#71762) üzenetére


pjen
félisten

Semennyi nem kell, a klíma megoldja, legalábbis az enyém. Télen, ha lefújom gőztisztítóval mindig hűtésre kapcsolom pár percig, aztán fűtesre.Egy led pár percig villog és már fűt is.

(#71765) pjen válasza Gombinyó (#71763) üzenetére


pjen
félisten

Van aki megcsinálja magának, vagy nem kér számlát, úgy "picit" olcsóbb tud lenni.

(#71766) Kickass válasza Gombinyó (#71763) üzenetére


Kickass
őstag

2x kell egy évben a 10 éves garihoz.
Illetve kazánt nem takarítanék magamtól, de a klíma elérhető helyen van, nyilván a kültéri, simán tudod magadnak tisztítani kvázi anyagárban.
A Daikin kötelező karbantartását ugyanazzal a citromillatú befújhatós szarral csinálták nálam amit bármelyik tesco/spar/auchanban meg lehet venni. Jövőre még kitakaríttatom velük egyszer aztán szarok a garira takarítom magamnak. Hülyének is megéri, hát még a telepítőnek….

(#71767) feco70 válasza Gombinyó (#71763) üzenetére


feco70
senior tag

Semmi jó ellen nem vagyok, de ez nem az. Nem vagyok hajlandó fizetni azért a semmit nem erő munkáért amit egyes szakik csinálnak, befújkálja valami olcsó vacakkal elkér 20k. Nálam három gépnél komoly összeg lenne már, én be vállalom, hogy ezért nincs is papíros garim a gépekre. Magamnak megcsinálom a takarítást, és nem csak hűtés/fűtés szezon előtt, két három havonta takarítom őket

(#71768) Tiédetis válasza Gombinyó (#71763) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Nézd. Láttam már klímát takarítani többféle módon. Egyszer sem mosózsákkal. Pedig pl. olyan nagy céggel is kapcsolatban vagyunk, akik saját márkanév alatt nyomják ezeket.
Ott ahol most van kb. 22db "klíma" és lesz talán 10 split klíma, elég komoly összeg kijön egy éves karbantartás címszó alatt. Egy olyan helyen, ahol a költségvetés 6 év alatt évi 2-5%-al növekszik, ezeket a tételeket nem lehet kigazdálkodni, csak ha magunk fogjuk megoldani.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#71769) pjen válasza Tiédetis (#71768) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz. Nekem is van 5 klímám, még yosem mostám zsákkal. Befújták valami vsgyszerrel aztán gőz kacsával és ennyi. Igaz látható kosz nem igazán van rajta. A gombát penészt a fűtés üzem és a havonkénti gőzőlés megoldja.

(#71770) Gombinyó válasza feco70 (#71767) üzenetére


Gombinyó
őstag

Na mondjuk az erős. 20k-t egy fújkálásért elkérni pofátlanság. Itt (Kecskeméten) 8e ft volt per klíma idén a karbantartás számlával. Zsákolásig még sosem fajult a dolog, mert alapvetően tiszták a készülékek és nem indokolt.
Hogy cégeknél nincs pénz még erre sem az elég szomorú, de sajnos nem ritka. :( Sokan küzdenek az életbenmaradásért. Ettől függetlenül nem keverném ide, alapvetően átlag lakossági felhasználásra vonatkozott a kérdésem, ahol van 1-2 klíma, ne adj isten fűtésre is használva.
Azért sztem nem rossz a gari és sokaknak jól is jöhet, főleg ha nem akar vagy tud az ember azzal foglalkozni, hogy magának takarítsa vagy spóroljon két doboz cigi árat, hogy "feketén" csináltassa.

(#71771) Tiédetis válasza Gombinyó (#71770) üzenetére


Tiédetis
senior tag

8k Kecskeméten?
28km-el arréb éppen 15k/db lakossági ügyfeleknek és FA mentes vállalkozás..

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#71772) Gombinyó válasza Tiédetis (#71771) üzenetére


Gombinyó
őstag

Akik nálam csinálták ennyit kértek :K
Biztos van drágább is.

(#71773) 7Sony7 válasza pjen (#71769) üzenetére


7Sony7
addikt

Szia. A gőztisztító a már rárakódott szennyeződést is leszedi?

[ Szerkesztve ]

-

(#71774) pjen válasza 7Sony7 (#71773) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos segítenék neki egy üvegmosó kefével. :)

(#71775) ANDROID??? válasza pjen (#71764) üzenetére


ANDROID???
addikt

:R ok, akkor megnyugodtam.

(#71776) lekorszke


lekorszke
csendes tag

A befujkálom spray-el, esetleg kigőzölöm, meg kimosom a két szűrőt takaritást továbbra sem nevezném takaritásnak,maximum kókányolásnak.
Aki ezért 20k-t elkér a pofájáról süljön le a bőr( nagy cégek is, nem 1-2 után megyek rendesen kitakakaritani..) illetve aki meg erre kifizet ennyi pénzt meg is érdemli.
Maximum abban az esetben ér valamit ha tényleg alig-alig vannak használva a gépek( csak akkor minek van klímád?!).
15-20k - ért mosom ki rendesen a gépeket, attól függ mennyire hozzáférhető!
burkolat eltávolitással, normális deep clean vegyszerrel, mosózsákkal, mosóval.
És nem gondolnátok mennyi ügyfél lepődik meg hogy milyen dzsuva meg penész jön ki a két hete elvileg más által "takarított" klímából.
És ez nem a reklám helye, mindenki eldöntheti mire hajlandó vagy nem hajlandó kifizetni egy összeget a saját egészsége érdekében!!
Aki meg azt gondolja magáról hogy ért hozzá ,és majd magának kitakarítja, (tisztelet a kivételnek aki ténylegesen megtudja csinálni...) ne lepődjön meg majd ha jönnek a légúti fertőzések, a köhögés legrosszabb esetben meg tüdőgyulladás a dzsuvás penészes klímától!

[ Szerkesztve ]

(#71777) Kolondrum válasza Gergely2319 (#71596) üzenetére

Az októbert 60.72Kwh villannyal fűtöttem ki. Gyakran ment amikor nem kellett volna. Hozzáteszem.

(#71778) elfelejtette válasza Kolondrum (#71777) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálunk 90 kWh lett az október fűtésigénye. Tavaly ilyenkor 145 kWh-nál jártunk. Ennyivel volt enyhébb az idei ősz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#71779) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Az idei október olyan meleg volt, hogy egyáltalán nem kellett még fűteni nálunk (azt az 1 órát amíg teszt üzemben ment a klíma nem tekintem annak).
Igaz nincs olyan meleg bent, 21 fok van csak, kivéve a háló ahol éjjel is bukón van az ablak ott 20 fok van csak.

(#71780) Kolondrum válasza elfelejtette (#71778) üzenetére

Nekem ez az első ilyen adatom, nem tudom letenni, hogy ez jó vagy sem. De másképp fűteném ha újra kéne, sokat kísérleteztem és ment amikor nem kell.

(#71781) elfelejtette válasza Kolondrum (#71780) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha van más jellegű fűtésről adatod, szerintem a 2018-as, vagy a 2019-es októberhez hasonló átlaghőmérséklet lehetett idén.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#71782) arnyekxxx válasza Gombinyó (#71770) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Fűtésre használom, mit kellene nagyon takaríttatni rajta? Van 4 gép a házban, felénk 15ért jön ki aki pecsételne is, 3 év alatt kifizetnénk egy uj gép árát.

(#71783) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

nálam 10kwh ment el, az asszony néha este nyafog, hogy fázik a 23 fokban, olyankor kiröhögöm, megsértődik aztán bekapcsolom a gépet alapjáratra.

(#71784) Kolondrum válasza elfelejtette (#71781) üzenetére

Gázos van, de ott a leolvasás minden hó 15. Nem úgy mint itt hó végén. Nem lenne valós.

(#71785) Jolida


Jolida
tag

Az elmúlt hónapban 1kWh/fűtött m2 ment el.
Ez egy hideg téli hónapban simán felmegy a 2-2.5-szeresére.

(#71786) TeeJay válasza lekorszke (#71776) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább a saját takarítás majd panel hibát meg ventilátor motor döglést hoz és így lesz 50-60ezres a takarítás utáni javítás ára :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71787) elfelejtette válasza Jolida (#71785) üzenetére


elfelejtette
veterán

Simán felmegy az az ötszörösére is...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#71788) lekorszke válasza TeeJay (#71786) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Azaz :DD :DD

(#71789) pjen válasza TeeJay (#71786) üzenetére


pjen
félisten

Panel hibát például miért? Mondjuk a venti motor hibát se értem igazán.

(#71790) Kolondrum válasza elfelejtette (#71787) üzenetére

Ha 6kwh fölé megy a napi átlag/ hó akkor a gáz éri meg. Azt már kiszámoltam. Persze ami maradt októberben 120 nem elhasznált kwh az mind feltolhatja az átlagot. Átvihető a többi hónapra.

[ Szerkesztve ]

(#71791) lasz10 válasza Kolondrum (#71790) üzenetére


lasz10
junior tag

Nekem a 3 év így néz ki, de 21-22-ben egy Daikin alap, 22 december 06. után egy Mitsubishi FH25VE, ami már árnyalhatja a képet, plusz a szigetelést is körbevittem, 360 fokig.

https://bit.ly/3UUXZYw

(#71792) pjen válasza Kolondrum (#71790) üzenetére


pjen
félisten

Ha van H tarifád nincsenek il,en gondok.

(#71793) lasz10 válasza pjen (#71792) üzenetére


lasz10
junior tag

Én kiszámoltam, a "H" tarifa esetemben 55 év alatt térülne meg, semmit sem látnák belőle, ahogy a holnap elültetett gesztenyefa termését sem sütögetném.. :)

https://bit.ly/3UUXZYw

(#71794) Kolondrum válasza pjen (#71792) üzenetére

Napelem volt a terv, azóta el lett kaszálva nem éri meg, sok nyűg lenne már a H ( földkábel 30m-en stb). Meg ott a gáz és a fa. Még annyira sem mozgat.
60-70 köbméteres habi gáz átlag mellett a klíma csak olyan hátha bejön H nélkül is dolog lett. Úgy h mögötte még fa is van ha nincs gáz, igazából csak olyan ha jó lesz jó lesz, ha nem akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#71795) pjen válasza lasz10 (#71793) üzenetére


pjen
félisten

Most nem tudom milyen árak vannak, én nemegészen 150K t fizettem 2x10és1x16 amperért.

(#71796) PROTRON válasza Kolondrum (#71790) üzenetére


PROTRON
addikt

"Az átvihető a többi hónapra" dologgal óvatosan...
Csak akkor működik, ha eleve nem havonta jelented, továbbá ha az éves óraleolvasás is csak az év közepe végefele van.

Ha havonta lejelented, akkor az aktuális havi számládban ki fogják számlázni a piaci árat, az augusztusi korrekciónál állítólag korrigálnak majd az éves eredmény alapján, de nem lehet tudni hogy mennyit kell a jogos dolgokért könyörögni manapság, mert MVM-nél nagyon nincsenek toppon számlázásilag... :D

Nekem pl minden hónap 22-28 között van a diktálási időszak, április 15.-én az EON megbecsült egy olyan óraállást a "H" tarifa téli óra értékre ami 500-al alacsonyabb volt, de mivel csak 22-én tudok diktálni, ezért befotóztam akkor a valódi értéket, láthatóan hogy a téli értékről van szó.

Az idióta MVM belső oktatása nem érti, hogy a téli óraállást lezárja a mérőóra ápr. 15-.ével, ezért tök mind1 hogy utána melyik nap adom meg, azt téli tarifával kell számlázni.

Ehhez képest az MVM arra a 7 napra írta fel nekem az 515 értéket, amivel durván 20k forinttal többet számláztak

Az MVM egyből elhajtott hogy szerezzek igazolást az EON-tól, képtelenek voltak felfogni hogy a mérőórának ez a természetes működése és hogy nem tudom 15-én megadni az értéket mert a rendszar nem engedi.

Az EON-nál meg nem értették hogyan lehetnek ennyire kretének az MVM-nél, de kiadtak nekem egy lepecsételt "igazolást" arról hogy az adott mérőóra igen is úgy működik ahogy és a számlázás rosszul értelmezi a "H" tarifa esetén a dátumozást.
Beküldöm az MVM-nek, válaszolnak hogy "nekünk az EON nem parancsolhat számlázási témákban, hogy merészelek ilyet...írassam át EON-nal az adatbázisban az óraállást utólag..."

Csak hogy ilyen utólag óraátírást alapjáraton egyáltalán nem akarnak EON-nál elvégezni, hiszen a "H" tarifás óra egyértelműen úgy működik hogy ápr 15 és okt 15.-én vált...és az MVM barom...de végül 2,5 hónap és 5. levélváltásra de csak megcsinálta az EON központ.
Tehát kitörölték a korábbi becslést és beírták ápr 15-re manuálisan a tényleges értéket.
Csak ezután volt hajlandó az MVM korrekcióra.
Szóval MVM-nél sok a kretén az oktatói részen...

Még pluszban megreklamáltam hogy az EON-tól nem kaptam választ 30 nap alatt, ezért az EON még visszaküldött 5k hufot.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71797) TeeJay válasza pjen (#71789) üzenetére


TeeJay
félisten

Klímás fórumban volt mikor "szaki" takarított úgy hogy panelhiba lett a vége én meg már voltam "szaki" után aki jól csapágyasra vágta a gőztisztítójával a Midea klíma csapágyát :D
Panel hiba simán megáztatja úgy hogy ki sem volt húzva a gép és áram alatt kapta a vizet... Egyik másik klímának nem is szabad gőzzel pörgetni a ventilátort mert generátorként működik a motor és tud bajt okozni.

Aki profin csinálja az zsákot szépen felrakja hogy sehol egy csepp víz se mehessen ki, előtte én a komplett elektronika részt körbetekerem fóliával hogy az se kaphasson egy cseppet sem, a ventilátor kereket meg fogom a kezemmel miközben csapom rá a nagynyomású mosót. Gőzt sosem használnék mert az mindenhova tud terjedni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71798) lasz10 válasza pjen (#71795) üzenetére


lasz10
junior tag

Itt a velencei tónál ~700.000 most mindenestől. Van eonos ismerős, ő megadta a környékbeli regisztrált villanyszerelők elérhetőségét, körbehívtam őket, kartellszerűen egyforma árakat mondtak. Így a jövőben inkább szigetes napelemben gondolkodok, ha többe is kerül. :)

https://bit.ly/3UUXZYw

(#71799) pjen válasza lasz10 (#71798) üzenetére


pjen
félisten

Az nem semmi, lehet tényleg 50 év.

(#71800) pjen válasza PROTRON (#71796) üzenetére


pjen
félisten

Ezzel az évszk váltással ugyanígy jártam én is, de csak pár kW. Próbáltam én is.átiratni, aztan hagytam a fenébe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.