Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72200) Sumi válasza Alpenjunge (#72198) üzenetére


Sumi
aktív tag

Hát. Nekem most elég friss a tapasztalat. Egymás mellett 6m-re van az egyik falamon egy Gree GWH12KF-K3DNA6G és egy Mitsu AY50VGK. Valóban halkabb a Mitsubishi, de nem számottevően. Jó persze lehet mondani, hogy nem fair az összehasonlítás, mert nagyobb a Mitsu, és lehet a kisebb Mitsunak halkabb lenne a kültérije, de a specifikációk szerint 1-2dB különbség van csak. Ilyen 50 vs 51 vagy 51 vs 52 asszem a kicsi és nagy Mitsu között. Ráadásul a Mitsunak van egy olyan rezgése ami a Gree-nek nincsen, és emiatt bent is hallani a kültérijét a Mitsunak, míg a gree-jét nem (hiába kint hangosabb valamivel). Ezzel együtt nem bántam meg a Mitsu-t, főleg mert hosszútávon csak hűtésre fogom amúgy is használni (remélem), és úgy eleve halkabb minden kültéri, de ez az egész klíma hang/áramfogyasztás téma kezd egy kicsit olyan lenni számomra, mint az autós forumok/csoportok fogyasztás értékei.. Másnál valahogy mindig fele annyit fogyaszt adott autó, mint nálam :D Aztán lehet persze, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, de az is lehet, hogy sokan idealizálják a választásukat. Abba már bele se megyek, hogy szülőknek van egy 2.5-es Daikinjük, amitől szintén nem estem hasra (ezért is vettem most Mitsu-t és nem Daikint). Aztán lehet, hogy a top kategóriás japánok (pl. Mitsu LN) tényleg jók, de ezek a belépő és közép kategóriásak engem nem nyertek meg. Valószínű ezzel a véleménnyel egyedül vagyok az országban, dehát ez van..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.