Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) feco70 válasza Klímaboy (#54293) üzenetére


feco70
senior tag

Van kimondott klíma konzol földre, nem fog porolni. Falra sokan azért nem rakják, mert be viheti a hangot, a sensira nem fogja, ha rendesen szerelve van. Oda rakd ahol maga alá tud pisilni. Nekem a háromból az egyik a sensira, és igen fő fűtésként használom évek óta, sokan azt mondják nem igazán jó fő fűtésre, nem érdekel. Ha valami gondom lenne vele már lecseréltem volna. Ment már -10 alatt is, nem volt semmi gond, tálca fűtés nincs benne, nem is kell ha maga alá tud vizelni. Többször le olvaszt mint a fűtésre opt gépek, de ez se izgat nagyon.

(#54302) m4csk4fogo válasza zacci (#54295) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Ez engem is érdekelne, ha megoldható valahogyan

(#54303) Klímaboy


Klímaboy
újonc

Köszönöm! :R
Akkor már gyorsan beilletlenkedek egy olyan kérdéssel is, hogy ha fűtésre is kell, akkor figyelembe vegyem-e ezeket a gépeket is, vagy maradjak a Sensiránál?

POLAR SIEH0035SDY(100e-rel olcsóbb, mint a Sensira)
C&H CH-S12FTXLA-NG Arctic split klíma (sokat tud, jobb paraméterek papíron, mint a Sensira, ára hasonló)

Köszkösz mindenkinek, aki segít és akkor nem pattogok itt tovább. :DD

[ Szerkesztve ]

(#54304) rígel válasza sz.zs. (#54299) üzenetére


rígel
őstag

Infra kábeles fűtésen is gondolkodom de ugye azzal sem lehetne hűteni és többe kerülne mint a klimatizálás.

Ezen kívül cop 1, tehát mind közül messze a legtöbbet fogyaszt, és az élettani hatása hosszútávon kérdéses.

Igen a Hőszivattyú is felmerült, de azt mondjak hogy az a klímához képest kettő-háromszor annyi áramot fogyasztana.

Ez kizárt. fogyasztásban szerintem jobban járnál, legalábbis nem rosszabbul. Mondjuk rosszul kiépített felületfűtésnél tényleg mehet el sok energia a levesbe, és a hőátadás hatásfoka is rosszabb mintha a levegőt fűtöd, ellenben komfortosabb.Viszont tényleg nem tudsz hűteni. Neked kell mérlegelni. Én a teljes lakás fűtését nem alapoznám klímára, de kiegészítésnek nagy tehetetlenségű felületfűtés mellé, és hűtésnek nagyon jó. Persze ez mind pénz és megtérülés kérdése.
Az orosz gáztól való függés csökkentésére szerintem várható eu-s támogatás gázfűtés kiváltására....

[ Szerkesztve ]

(#54305) DithenS válasza sz.zs. (#54299) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem lehetne felakasztani a meglévő fűtési körre. Egy hőszivattyú előremenő vize 40 fok. Na már most, ehhez nagyon erősen túlméretezett radiátorok kellenek, 3 soros, és 12-15 tagos / szoba. Ezek már alapból nem 20 ezres darabáron futnak. Egy radiátor névleges teljesítménye 70-80 fokra van megadva, vagy épp 60-ra, 40 fokra már a felét ha tudja a 60 fokra megadottnak. Magyarán így is maximum 1,5kw-nyi hőt ad le max.
Az hogy többet fogyaszt egy hőszivattyú, nem feltétlen igaz, mert itt van meleg vized is, klíma esetében elektromos bojler van opciónak, ami egy család esetén marha drága dolog.
De az igaz, hogy lévén a klíma nem ad át energiát hőt közlő anyagnak (víz) hanem közvetlen fűti a szoba levegőjét, így hatékonyabb. De ennek az az ára, hogy minimális hangja van. Előnye, ha elromlik egy, akkor is a többi fűt.

Szóval, hőszivattyú se fogyaszt sokkal többet, továbbá nagyon be lehet nyúlni a programjukba, megadhatod, hogy mennyi legyen a maximum áramfelvétele. Külső hőmérőt is integrálhatsz hozzá, azzal ő az előremenő víz hőfokát variálja. De a fűtőbetét teljesítményét is megadhatod, ha be kell segítenie a HMV-be. Szóval, eléggé testre szabható.
Szerintem 5 klíma se fogyaszt azért sokkal kevesebbet, mint egy jó hőszivattyú. Csak ez zsebbe nyúlósabb, már a radiátorok cseréje miatt is

(#54306) rígel válasza sz.zs. (#54299) üzenetére


rígel
őstag

Ja, hogy radiátoros fűtésed van. Az hogy nem lehet ráakasztani , így nem jelenteném ki. Gondolom tudod hogy van méretezve. Ha 40-50 fokos előremenővel jó a fűtés, akkor simán mehet.

[ Szerkesztve ]

(#54307) cdl válasza rígel (#54306) üzenetére


cdl
senior tag

Nálunk a felső szint radiátoros, 45 fokos előremenővel ment egész télen a kondenzációs kazán, és nem fagytuk meg :)
Szóval nem kizáró ok ez.

(#54308) DithenS válasza cdl (#54307) üzenetére


DithenS
senior tag

Azért kell egy jó hőszigetelés is

(#54309) pjen válasza Klímaboy (#54298) üzenetére


pjen
félisten

Te kérdezted, hogy földre vagy falra tedd a klímát. :)

(#54310) sz.zs. válasza rígel (#54304) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocs, kijavított a telo... infrapanelest akartam írni, de gondolom ebből a szempontból ez mindegy. :)
Igen, radiátoros és szerintem kissé túlméretezett radiátorokkal. 45-50 foknál soha nem szokott több lenni az előremenő.
Igen, pont ez a célom, hogy ne kelljen putyin csecsein lógni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54311) pjen válasza sz.zs. (#54310) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos egyenlöre a villany is azon lóg.

(#54312) DoItYourself válasza sz.zs. (#54310) üzenetére


DoItYourself
addikt

+ötlet: hőszivattyú + mennyezetre szerelt gipszkartonos felületfűtés, ami nyáron hűtés is egyben. Azt írják komfortban ez a legjobb manapság ( az ára már nem annyira :) ).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#54313) kardkovacsi válasza rígel (#54306) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nálam is radiátor van. Direkt végig teszteltem a telet, 45 fokos vizel elment a fűtés. Mondjuk a nagyon hidegben volt olyan, hogy bekapcsolt és órákig ment a kazán de működött a dolog.
Emiatt a Daikin hibrid rendszerében gondolkodom. 1.5M a beltéri hibrid kazán/hőszivattyú kombó és rá lehet kötni a 8-as vagy 9-es multi kültéri egyik lábára. Az meg úgyis kell a klíma miatt. Ha nagyon hideg van elviszi a kazán a házat amúgy meg a hőszivattyú vagy épp a kettő kombinációja, mert ezt is tudja a gép.

[ Szerkesztve ]

(#54314) TeeJay válasza zacci (#54295) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem megvan még a kód sor amit egy FTXP távirányítóval tudsz az FTXF-en tuningolni.
Nem automatikus szárítás hanem hűtés módban amikor eléri a beállított hőmérsékletet a beltéri ventilátor is leáll és a kültériben is a kompresszor. Ezt lehet úgy átállítani hogy a beltéri mókuskerék nem áll le hanem megy tovább ventilátor módban csak a kompresszor áll le a kültériben, amint újra emelkedik a hőmérséklet indítja a kompresszort. A hűtés utána lekapcsolás helyesen pedig át nyomod ventilátor módra és az időzítőn a kikapcsolásra nyomsz 1 órát így 1 óra ventilátor mód után le fog állni. Ezzel kiszárad és nem lesz büdös soha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54315) rígel válasza kardkovacsi (#54313) üzenetére


rígel
őstag

Érdekes, jó megoldásnak tűnik. Nekem fal+padló fűtésem van 30-35 -nagyon nagy minuszban 40 fokos előremenővel fűtök. 2015-ben építkeztünk, rétegtárolós gázkazánnal volt tervezve. A fűtésem és a melegvizem együtt megvan 90 ezer alatt évente. Most klímás fűtésrásegítéssel napelemmel ebből még lejön.
Ezért nekem passzióból nem érné meg váltani, de ha tönkremegy a kazán (7 éves, de mivel minden oldalról csak lágy vizet kap, jó állapotban van) vagy ha valami ellenállhatatlan támogatást fognak adni átállásra, akkor váltok hőszivattyúra.

(#54316) Tony21 válasza rígel (#54315) üzenetére


Tony21
tag

Hasonló cipőben vagyok én is, egy klíma kifűti a ház felét, a maradék és a HMV gázzal megy (szezon elejétől mostanáig 32000Ft égett el) de a túltermelt áram miatt lényegében az is ingyen van. Ha lesz valami jó támogatás hőszivattyúra, majd akkor váltok arra, azért komfortosabb a padló fűtés (szobák hűtését is megoldja majd a falfűtés miatt, addig meg ha nagy meleg lesz, nyitott ajtó+klíma :) ).

(#54317) vtechun válasza theooracy (#54282) üzenetére


vtechun
veterán

mennyit eszik naponta a Mitsubishi AP50? Télen és most?

(#54318) kardkovacsi válasza rígel (#54315) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nálam is ezért csak terv :) mert a kazán 4 telet ment összesen és semmi baja. Azért a pár hónap múlva esedékes áremelések után lehet más lesz a helyzet.

(#54319) zacci válasza TeeJay (#54314) üzenetére


zacci
aktív tag

:R
El tudod kuldeni privatban mit kell nyomkodni ?
Es ha ezt beallitoma, akkor orokre ugy marad, vagy minden egyes bekapcsolaskor ujra be kell allitani ?

thx!

(#54320) kardkovacsi válasza kardkovacsi (#54318) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

[link]
1300 milliárd elég tetemes összeg még a költségvetés szempontjából is. Szóval lesz gázáremelés, kérdés mennyi meg milyen sávokban. Biztos meghagynak egy szociális sávot mondjuk év 500 m3 és a felette lévő résznek meg megtolják rendesen az árát.

(#54321) elfelejtette válasza kardkovacsi (#54320) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Biztos meghagynak egy szociális sávot"
Ebben nem reménykedek. Ha a kormány így gondolkodna, még mindig adómentes lenne a minimálbér és/vagy emelkedett volna a családi pótlék az elmúlt 10 évben...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#54323) DithenS válasza elfelejtette (#54321) üzenetére


DithenS
senior tag

Igen, de látszat intézkedésnek a rezsistop a legjobb, ha itt árstop van, azzal azt hiszik az emberek, jól járnak, holott a 27%-os áfával igazából ki is fizettük a piaci árat a rezsire. Csak ugye a költségvetésből. De továbbra is hülyének néznek majd minket, ezért a rezsicsökkentés megmarad, bár valamennyi emelkedés tuti lesz. Ilyen szociális hálót ezért nem zárom ki én sem.

(#54325) elfelejtette válasza DithenS (#54323) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az árstop is csak arra volt jó, hogy jó színben tüntesse fel a kormányt, csak a boltosok, meg a kutasok zsebéből. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#54326) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A politikáról csak annyit, hogy nehogy azt gondolja valaki, hogy ha az ellenzék győzött volna, minden más lenne idővel. Lásd kicsiben Karácsony Gergely Budapestje.

(#54328) zacci


zacci
aktív tag

Visszaterve az eredeti temara (klima). Hivott a Daikin mo.
A kerdesemre, miszerint van-e konkret kulonbseg az FTXF-C es FTXF-D kozott azt a frappans valaszt kaptam, hogy semmi! Hatekonysagban ? Azt mondja semmi! Talan 1%, de szerinte semmi.
Hat veluk is csak tobben vagyunk...Nem volt ingerenciam kioktatni a valos kulonbsegekrol.
Mar csak hab a tortan, hogy egy Sensira gepet beszerelessel egyutt tobb mint 500e-ert akartak ramsozni... :Y Na mind1. Azert vegul csak visszahivtak es ez is valami.

(#54329) kardkovacsi válasza elfelejtette (#54321) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Igazából mindegy mi lesz, a lényeg, hogy valószínűleg lesz valami változás mert ez így nem tartható, bármit is mondanak. Főleg, hogy mostanra sikerült elzabrálniuk az összes külfölditől a közmű cégeket így még velük se tudják megetetni a bukót.
Egy dupla gázár nagyon durván eltolná a napelem, hőszivattyú irányba a dolgokat.
Aki hezitál annak érdemes megvárnia a nyár végét, addigra kiderülhet mi lesz ennek a vége. Nem hinném, hogy ezekkel az árakkal mennek neki a következő fűtési szezonnak.

(#54330) elfelejtette válasza kardkovacsi (#54329) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kíváncsi leszek, a villany ár mennyire fog elszabadulni. Ennek tükrében még inkább fontolóra kell venni idén a külső szigetelés elkészítését. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#54331) rígel válasza Hauptmann (#54326) üzenetére


rígel
őstag

Ezt fontos volt idebiggyeszteni :F :C

(#54332) rígel válasza kardkovacsi (#54329) üzenetére


rígel
őstag

Egy dupla gázár nagyon durván eltolná a napelem, hőszivattyú irányba a dolgokat.

Ne gondold hogy "ingyenáram" bárkinek is sokáig lesz. 4KW fölött megy rá az adó, plusz biztos hogy vége lesz a szaldó elszámolásnak. Akkor meg aki arra épít elektromos árammal működő fűtést, ugyanúgy szívni fog

(#54333) Jenne válasza rígel (#54332) üzenetére


Jenne
senior tag

Ez hasonló lesz majd, mint amikor a '80 as években rengetegen átálltak az olajkályha fűtésre, mert nagyon-nagyon olcsó volt a HTO. Aztán hirtelen megdrágult az olaj és külön még a HTO is, és így a legdrágább fűtőanyaggá lett.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54334) gabor9991 válasza rígel (#54332) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez amit írsz, számomra ugyanolyan szintű találgatás csak mint a #54326

(#54335) Klímaboy válasza pjen (#54309) üzenetére


Klímaboy
újonc

Igaz! :K

(#54336) loncsika


loncsika
tag

Sziasztok,

Sajnos a Mitsubishi klima ára nagyon fent van, amit kinéztem Mitsubishi MSZ-AP35/MUZ-AP35, mikor végre eldöntöttem, az már horror áron van, nem aktuális az ára a klímás oldalán. Jelenleg napi áron tudják hozni, 450-460 ezer körül. Plusz a szerelés 70.
windy ajánlotta a Fujitsu ASYG12LUCA / AOYG12LUCA klímát, de ez is 470 plusz a szerelés. 😢

Ez a klima alkalmas kiegészítő fűtésre, illetve mi a vélemény róla?
Fujitsu Eco ASYG12KPCA / AOYG12KPCA Inverteres Split klíma - 3.5 kW

Köszönöm, ha valaki válaszol. 🙂

[ Szerkesztve ]

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#54337) loncsika válasza loncsika (#54336) üzenetére


loncsika
tag

Vagy erről van valakinek tapasztalata?
Cascade Legend Champagne CWH12YC oldalfali inverteres klíma - 3.5 kW

If you want to fuck the sky, you must teach your dick to fly.

(#54339) zacci válasza loncsika (#54336) üzenetére


zacci
aktív tag

Ha csak kiegeszito futesre kell, akkor a Daikin FTXF-35C vagy D Sensira lehet meg alternativa. Japan es (most meg) joval olcsobb.

(#54340) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#53795) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nos. https://pestklima.hu

Midea pesti klíma - pestiklíma sztori.

Mai napon jött egy szerelő a Jégverem klímától, szétszedte a készüléket és megtalálta a problémát, a kondenzcső szinte vízszintes volt, a víz nagy része ugyan rendesen távozott, de volt ami visszacsepegett a készülék aljára, a másik oldalán a rézcső nem volt rendesen szigetelve :Y

ezért volt két ponton enyhe csepegése a készüléknek...

De azzal kezdett a srác hogy akarom e hogy kitakarítsa ? Mondom most volt kitakarítva pár hónapja, azóta be sem kapcsoltuk. Megmutatta azt is miért kérdezi. Hát ehhez képest a pestiklíma féle takarítás csak bottal piszkálás volt.

Tehát szakember és szakember között óriási különbség van. A szerelést ugyanúgy kifizettem volna szó nélkül a pestklímának, ha elnézést kérnek nem lett volna semmi problémám. Az hogy felszerelnek egy készüléket nem megfelelően, és a hívásaimra nem reagálnak az szerintem ultragáz, senkinek sem ajánlom őket.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#54341) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#54340) üzenetére


Elektrosokk
addikt

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#54342) pjen válasza Elektrosokk (#54341) üzenetére


pjen
félisten

Ezért használok én egy gőztisztítót. Havonta egysze átfújom és ilyeneknek nyoma sincs. :)

(#54343) DithenS válasza pjen (#54342) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem sérül a műanyag mókuskerék a hő miatt? Tuti félnék, hogy kiegyensúlyozatlan lesz a kerék, azt majd zörögni kezd, meg tönkre teszi a csapágyat :/

(#54344) pjen válasza DithenS (#54343) üzenetére


pjen
félisten

Akik jönnek hozzánk évente egyszer azok is egy Karcher gőztisztítóval nyomják. Nem lesz semmi baja.

(#54345) TeeJay válasza zacci (#54319) üzenetére


TeeJay
félisten



Lényeg hogy Sensira és Comfora esetén is megy de szerintem még Perfera is tudja ezt Windy-től kell megkérdezni és ez a fullos Comfora távirányító kell hozzá minimum. Azt lehet kérni arra a 2percre valakitől.
Természetesen ha 1x beállítottad áramszünet esetén is megmarad a beállítás úgyhogy kb. első alkalommal megoldod és kész örökre :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54346) TeeJay válasza zacci (#54328) üzenetére


TeeJay
félisten

Akik a telefonnál ülnek nem szakemberek, még egy katalógust sem fognak átnézni
Elég lett volna ha megteszik és már látnák hogy 2kilóval könnyebb mint a C verzió
Mást nem tudunk, a C-t szét tudom szedni még felrakás előtt bele tudok fotózni, utána az A verziót is meg tudom nézni belül de ez már inkább szakmai mélyvíz és itt a fórumozóknak nem sokat számít hogy most mi volt 2-3 éve hiszen most már csak D verziót fognak kapni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54347) feco70 válasza DithenS (#54343) üzenetére


feco70
senior tag

Én is gőztisztítót használok, semmi baja nem lesz

(#54348) DithenS válasza feco70 (#54347) üzenetére


DithenS
senior tag

De hova folyik a koszos cucc? Mármint lejön a kerékről meg a lamellákról, azt értem, de hova lesz? :) Vagy utánna kitörlitek valahogy?

(#54349) TeeJay válasza DithenS (#54348) üzenetére


TeeJay
félisten

Klímamosózsák aliexpress ;)
Ami alul a mókuskerékről kifolyik azt a zsák felfogja és egy csövön folyik ba a vödörbe amit oda teszel. Sima ügy.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54350) pjen válasza DithenS (#54348) üzenetére


pjen
félisten

Kifolyik ott ahol a kondenz víz, gondolom. Ha havonta egyszer kifújod nincs ott jelentős víz. Nekem látható kos.z még sosem volt a klímában. Kifújom aztán egy negyed óráig hűtésben járatom télen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.