Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) DithenS válasza waveson (#54785) üzenetére


DithenS
senior tag

Hűtésben jól modulálnak a kínai gépek, itt a fűtésnél van gond, akkor mindegyik meghülyül és 500 és 1500 watt közt ingadozik, ki be kapcsol :/

(#54802) Laci111


Laci111
csendes tag

Fisher FSAIF-NORD-92AE3 / FSOAIF-NORD-92AE3 Nordic
Hűtésnél valóban jól leszabályoz, ennél még kevesebbet is láttam. :DD

(#54803) Klímaboy válasza "Zoli" (#54792) üzenetére


Klímaboy
újonc

Igen, remélem, hogy gond nélkül megy majd minden. Eddig minden pöpec. :K

(#54804) falabu88


falabu88
aktív tag

Kíváncsiságból kértem árajánlatot ugyanonnan C&H Arctic-ra, ahonnan vettem októberben. Októberi ár 217ezer Ft, most 298ezer Ft. Komoly :)

(#54805) waveson válasza DithenS (#54801) üzenetére


waveson
tag

Igen.
Íme a teszt 2 légkondimra:
minimális moduláció, fogyasztás, teljesítmény, ahogy tetszik:
Daikin FTXF35C, hűtés: 102-105W teljesítmény a minimum.
Cooper&Hunter S12FTXLA hűtés: 115-120W a minimum.
Mindkettő remek, ahogy mondtad! :Y

(#54806) Hauptmann válasza waveson (#54805) üzenetére


Hauptmann
addikt

Majd kíváncsi leszek, hogy hűtésben a Fujitsu 12 LTCA hová szabályoz le. Fűtésben 250 W körül volt a minimum.

(#54807) rmihaly válasza waveson (#54805) üzenetére


rmihaly
tag

OFF:
A 100-120w a tálcafűtése. A kültéri venti meg a szél miatt pörgött :DDD
Az teljesen vállalható érték. Nekem a régi klímám 130-150W körülre tudott lemenni.

(#54808) feco70 válasza Hauptmann (#54806) üzenetére


feco70
senior tag

Arra én is kíváncsi vagyok, én nem tudom mérni, H tarifa miatt

(#54809) waveson válasza Hauptmann (#54806) üzenetére


waveson
tag

Nemsoká kiderül! :D Ebben az időben a 100 Wattos fogyasztásnál is nagyon hideget fújt a Sensira. A Cooper nem annyira, bár nem összehasonlítható a kettő, mert a cooper vagy 2x annyi levegőt mozgat meg szerintem..

(#54810) waveson válasza rmihaly (#54807) üzenetére


waveson
tag

Szerencsére hűtés üzemben nem ennyire "kínai" ez a kínai klíma! :D :D
A Sensira ment 130-140W-on is, volt hogy 105W-ról felkapcsolt kb 140-re pár percre, aztán vissza 105-re, gondolom nem tudta tartani a hőmérsékletet 105W teljesítménynél. Aminek a fele a beltéri venti meg a kültéri venti meg az elektronika :D

[ Szerkesztve ]

(#54811) waveson válasza Hauptmann (#54806) üzenetére


waveson
tag

Az az érdekes, hogy a Sensira az megy ugyanekkora teljesítményen fűtésnél is. 105W-on. Igaz, hidegnek érződik a levegő, ami jön belőle, de a helyiség mégis meleg szóval ez csak érzet.
Fűtésnél az Arctic viszont nekem inkább ilyen 600W körül ment ha jól emlékszem. Nyomta is a meleget mint a bolond...Gyerekszobába lehet jobb egy ilyen, ami tényleg a meleget tolja amikor épp megy, és nem a "hideget" megállás nélkül....Biztos nem olyan hatékony, de nekem semmi bajom nem volt vele. Viszont amikor Quiet-ből átraktam automatába, feltolta a ventit nagyon, és felment asszem 1700W-ra kb. Kicsit megolvadt a szoba. Elmebeteg egy klíma ez az Arctic de nekem tetszik. :DDD
Hűtésnél viszont ez is nagyon csendes és jól lemodulál, nem is értem fűtésnél erre miért nem "képes".

[ Szerkesztve ]

(#54812) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Erre a nyárra lenne szükségünk egy mobil klímára.

Ideiglenes helyen lakunk, nem szereltethetünk fel rendes klímát.
Egy panellakás legfelső szintjének kellene lehűtenie a két szoba közül az egyiket a lehető leghalkabban.

Tudtok ilyen motyót ajánlani? 100k környéke, kicsivel felette, többet nem szívesen adnék egy ideiglenes eszközre ami vélhetően sokkal olcsóbban lesz majd csak eladható.

Köszi!

(#54813) windy válasza FoxiestFox (#54812) üzenetére


windy
tag

Szerintem érdees megnézni - ha ideiglenesen kell - a Jófogáson mert nagyon sokan eladják az első szezon után a mobilklímájukat. Pl. https://www.jofogas.hu/budapest/Fisher_FPR_121De4_R_Mobilklima_3_5KW_huto_futo__garancias_128148239.htm

Vagy ez:

https://www.jofogas.hu/budapest/Fisher_mobilklima_elado_127367388.htm

[ Szerkesztve ]

(#54814) DithenS válasza waveson (#54811) üzenetére


DithenS
senior tag

Fűtésnél elvileg az Arcticnak rossz helyen van a hőmérője, és a burkolat átmelegszik ez miatt nem tud valós belső hőmérsékletet mérni. De aztán a franc se tudja. Alapvetően minden kínai gépnek a fűtés a gyenge pontja sajnos. Hűtésnél nincs probléma velük, de az könnyebb meló.

(#54815) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok!

Melyik jobb?
Panasonic PZ35WKE vagy GREE COMFORT X INVERTER 3,5 KW

(#54816) falabu88 válasza DithenS (#54814) üzenetére


falabu88
aktív tag

Ha így lenne, pont, hogy magasabb hőmérsékletre kéne állítani az adott hőmérséklet eléréséhez a lakásban, mert hamarabb lekapcsolna, nem? Nálam 21fokra állítva tartott 24fokot télen az Arctic.

(#54817) DithenS válasza falabu88 (#54816) üzenetére


DithenS
senior tag

Az a baj hogy átmelegszik a burkolat, ezzel téves leállást okoz. Kikapcsol, hűl a burkolat, elkezdi mérni a valós belső hőmérsékletet ami 2-3 fokkal alacsonyabb ugye, ezért hirtelen
bekapcsol 1000 wattos fogyasztással, amivel ugye okádja a meleget, azzal felmelegszik a burkolat, kikapcsol és újra be, ez miatt ez egy ördögi körbe kerül. Ezért volt aki kivezette a hőmérsékleti szenzort és javult neki, de attól még persze maga a gép logikája buta fűtés üzemben, azt nem fogja megoldani.

(#54818) falabu88 válasza DithenS (#54817) üzenetére


falabu88
aktív tag

Nálam nem volt ilyen gond állandó üzemnél, szépen tartja a hőmérsékletet. Októberi készülék, a legújabb kültéri dizájnnal, lehet ennél már orvosolták ezt a problémát.

(#54819) waveson válasza DithenS (#54817) üzenetére


waveson
tag

Ezt így nem tudom, de be volt lőve 21-22 fokra az Arctic, és mindig nagyon kellemes hőmérséklet volt a gyerekszobában. Amíg a Daikin hajlamos volt arra hogy átmeneti időben már ilyen 24 fokot kreált, az Arctic nagyon szépen tartotta ami be lett állítva.
Viszont én azt vettem észre játszani kell azért ezekkel néha, pl Arctic 25 fokra állítva simán 24 alá vitte a hőmérsékletet, ezeket én le szoktam tesztelni mert se megsütni sem megfagyasztani nem szeretném a gyerekeket.... :DDD
Az a baj hogy ezek a problémák amúgy akkor jönnek elő, ha nem működik elégséges mennyiségű klíma a lakásban, mind fűtésnél mind hűtésnél.
Ha megy mind az 5, akkor minden oké. Ha 3 megy, akkor már vannak bajok a hőmérséklettel, gondolom (más ötletem nincs) az elégtelen mennyiségű hűtő/fűtő eszközök nagy légmozgást eredményeznek a lakásban, hiszen a hőmérséklet próbál kiegyenlítődni...az biztos, hogy a gyenge hőszigetelés erre rátesz még 100 lapáttal, főleg ha az nem egységes, hanem egyik szoba jól van szigetelve, a másik helyiség meg gyengén.

(#54820) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Letisztult végre a kép:

Az alábbi 2 klíma közül melyiket vegyem ?

MITSUBISHI 3,4 KW INVERTERES SPLIT KLÍMASZETT MSZ / MUZ-HR35

Daikin FTXF35D / RXF35D Sensira

(#54821) feco70 válasza Liso (#54815) üzenetére


feco70
senior tag

Biztos a panat venném

(#54822) Rommel6600 válasza Liso (#54815) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha minőségibbet akarsz akkor Panasonic. Ha olcsó(bba)t akkor vedd a Greet. Ha halkat, akkor Panasonic. Ha több csillivilli funkció (pl 4 irányú légterelés) kell akkor vedd a Greet. Etc. Én Panasonicot vettem, annyira "tetszett" tavaly működés közben a Gree Comfort X. Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#54823) Liso válasza Rommel6600 (#54822) üzenetére


Liso
csendes tag

Köszönöm. A Panasonicot a szerelőm 10 ezer forinttal olcsóbban tudja beszerezni mint a Greet. A Panasonicról olvastam, hogy nagyon jó klímákat gyárt, de erről a konkrét típusról semmit se találtam :(

(#54824) Hauptmann válasza feco70 (#54808) üzenetére


Hauptmann
addikt

180 W a minimum, alatta elmegy figyelőbe.

(#54825) feco70 válasza Hauptmann (#54824) üzenetére


feco70
senior tag

:R

(#54826) pityke91


pityke91
csendes tag

Sziasztok.

Elég ismeretlen vizeken evezek a Klímák világában ezért szeretném tapasztaltabb felhasználók véleményét kérni az alábbi döntésben.
Adott egy 80 pár négyzetméteres lakás ami a következő tagolásból áll ( nem teljes felsorolás )
- 12.5 m² gyerekszoba
- 24.5 m² hálószoba
- 30 m² konyha nappali
- 6 m² fürdőszoba + mosdó

Jelenleg egy 20 éves gázkazán "gondoskodik" a fűtésről és itt lenne az idő, hogy korszerűsítésre kerüljön a sor.
Jelenleg 2 változat van a fejemben.
- korszerűsíteni a jelenlegi fűtést és mellé 1 vagy 2 légkondi a hűtésre nyáron
- teljesen elfelejteni a gázt és 3 légkondival a szobákba fűteni, hűteni a házat télen, nyáron

Amiben a segítségeteket szeretném kérni, hogy adott kettő klíma ami közül választanom kellene vagy esetleg tudtok ajánlani jobb megoldást?
- A jelű szolgáltató terméke a következő : Nord Atlas 3.5 kw AS35ATL1
https://www.klimadepo.hu/nord-atlas-as35atl1-inverteres-oldalfali-klima-6232

- B jelű szolgáltató : https://gree-magyarorszag.hu/klima/gree-silver-x-inverter-35-kw-klima-szett/

Előre is köszönöm a segítő szándékot és az építő hozzászólást.

(#54827) DithenS válasza pityke91 (#54826) üzenetére


DithenS
senior tag

Mind a kettőt felejtsd el. Kínai, hangosak lesznek fűtésben, a Comfort X pláne marha hangos.
inkább Daikin, Pana, Mitsubihi vonalon gondolkozz.

(#54828) Rommel6600 válasza Liso (#54823) üzenetére


Rommel6600
őstag

Minden fent van a Panasonic honlapján, akár magyarul is. Ezt a szériát annyira nem ismerem, de gyanítom onnan az árelőnye, hogy kicsit gyengébb hatásfokúnak tűnik mint az FZ vagy a TZ, de annyira nem mélyedtem bele. Viszont a beltérijében nagy különbség nem lehet, mert ugyanolyan halk mint azok.

(#54829) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Daikin Sensira klímát ha huzamosabban párátalanításra milyen teljesítményt használ a rendszer ha nincs hűtés és fűtés se. Hosszabb távon lehet csak ezt a funkciót használni?

(#54830) pjen válasza Rolvik (#54829) üzenetére


pjen
félisten

Ha párátlanítasz akkor hűtesz, csak nem olyan intenzíven.

(#54831) cdl válasza pityke91 (#54826) üzenetére


cdl
senior tag

Ebből a felhozatalból Én az egyest választanám.
Lesz egy felújított fűtési rendszered és a klímával kiegészitésképpen fűthetnél a hűtés mellett.

(#54832) Safranek válasza salieri. (#54820) üzenetére


Safranek
aktív tag

egyikkel sem lősz mellé
nekem a mitsu linkje nem műxik :(

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#54833) Rommel6600 válasza Rolvik (#54829) üzenetére


Rommel6600
őstag

Télen párátlanítani csak a Daikin Ururu Sarara fog tudni, (csillagászati áron) a konvencionális klímák nem.

(#54834) mjani1172 válasza DithenS (#54827) üzenetére


mjani1172
addikt

No nem mintha számítana itt, hiszen a Gree a legszarabb a fórum szerint, de szó sem volt Comfort x ről.
A linkben egy teljesen új modell van Silver x.
Ami nyilván (bár senki nem próbálta) még rosszabb mint bármi is.

[ Szerkesztve ]

(#54835) TeeJay válasza Rommel6600 (#54833) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahhoz képest a sima Sensira használatija azt írja párátlanító funkciót -10fokos külső hőmérsékletig lehet használni.
Nem nagy cucc amúgy hiszen a beltériben az elpárologtatót szépen lehűti miközben a ventilátort legalacsonyabb módban csak éppen hogy tekeri így a levegő ami átmegy rajta nem hűti annyira a szobát de lecsapódik belőle a nedvesség egyből.
Arra viszont figyelni kell hogy ne fagyjon be a cseppvízcső

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54836) rmihaly válasza TeeJay (#54835) üzenetére


rmihaly
tag

A normál klíma akkor tud páramentesíteni télen, ha a helységben a hővesztességet mással pótlod (pl gázkazán, vagy másik klíma). Ilyenkor nagyon hatékony és jó sok párától tud megszabadítani.
A páramentesítő mód általában olyan külső hőmérsékletig működik ameddig a klíma tud hűteni.
A páramentessítő mód annyiban különbözik a hűtéstől, hogy ebben az üzemmódban annyira le van hűtve a hőcserélő, hogy biztos lecsapódjon rajta a pára (pl 6-8C). Hűtésben ettől eltérően akár 16C-is elég.

(#54837) waveson


waveson
tag

Daikin Sensira FTXF35C...hűtés..elérte a hőfokot...majd mókuskerék stoppp, 0dB.
Nekem tetszik. Jó ez így? :D

(#54838) TeeJay válasza waveson (#54837) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem nem tetszett így tuningoltam rajta FTXP távirányítóval :D
Ha eléri a hőfokot hűtésben akkor leáll a kültéri kompresszor de a beltériben a mókuskerék menjen tovább ventilátor módban.
Így kevésbé tud bebüdösödni illetve folyamatos a légkeringtetés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54839) Hauptmann válasza mjani1172 (#54834) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ez valami új cucc, és nem is mondanám épp olcsónak az 525 ezer Ft-os árával.

(#54840) Robyyyyyyyy


Robyyyyyyyy
friss újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni klímàval kapcsolatban. Két készüléket ajánlott két klímaszerelő.
Az egyik sinclair ASH-09BIF2 https://www.sinclair-solutions.com/hu/archivum/nastenne-jednotky/6683-ash-09bif2.html
A màsik: AUX delta 2 3,5 kw
https://aux-magyarorszag.hu/termekek/kategoria/delta-2-series/
Mindkettő ára szereléssel együtt 350.000Ft lenne.
30 m2 helyiségbe szeretnénk.
Picit elvesztem az adatok között és tanácstalan vagyok, hogy melyik legyen. A kültéri és a beltéri egység között 7 M távolság lesz, ha jól tudom bizonyos cső hossz felett már szükséges hűtőközeget hozzáadni, bár erről nem tett egyik sem említést. Melyiket ajánlanátok?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#54841) gollum válasza Robyyyyyyyy (#54840) üzenetére


gollum
tag

Szia!

Nekem most 300-ban állt meg egy Daikin FTXF35D, még ha kedvezményesen kaptam is, 350-be bele kellene férjen ez is. Sok tapasztalatom nincs vele, (Halk! :) ), de ha kicsit visszaolvastál, a többség véleménye adhat támpontot, mint ahogy nekem is. :)

(#54842) feco70 válasza Robyyyyyyyy (#54840) üzenetére


feco70
senior tag

Ennyiért van jobb is, miért csak a kettő közül lehet választani?
Meg nem mindegy hűtés, esetleg fűtés is?

[ Szerkesztve ]

(#54843) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok. Bosch Climate 3000i 2.6kW klímáról mi a vélemény? Igen jó áron lenne (190E).

(#54844) orkati


orkati
tag

Sziasztok! A szerelő-beszerző ezt a klímát ajánlotta 410.000Ft-ért:
FisherComfortPlus5.2Kw

Ez egy Fisher, nem tudom, mennyire megbízható, halk, stb. Jó választás lehet hosszú távra is? Esetleg van ebben az árkategóriában (vagy alatta) ennél jobb készülék?

(#54845) Robyyyyyyyy válasza feco70 (#54842) üzenetére


Robyyyyyyyy
friss újonc

Más típust nem is ajánlottak. Főként hűtésére lenne a fűtés csak nagyon ritkán.

(#54846) Safranek válasza orkati (#54844) üzenetére


Safranek
aktív tag

Ekkor klímát nem rakatnék be , bár nem derült ki hova lesz. :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#54847) orkati válasza Safranek (#54846) üzenetére


orkati
tag

Egy 63nm2-es házba. Az előszoba van központi helyen, onnan állítólag szépen eloszlik majd a hideg vagy meleg a házban.
De igazából a Fisher márka a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#54848) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok
300K körüli árban a best jelenleg is a Daikin FTXF35C ?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#54849) #72755712 válasza luciferc (#54843) üzenetére


#72755712
törölt tag

Tudtommal a Bosch nem gyárt klímákat......ha gyártana, akkor pedig biztosan nem ennyibe kerülne.
Szóval valószínűleg a legalja kínai tucattermék, ahogy például a Whirpool is; nálunk azért a 2 Whirpoolból az egyik kibírta az első nyarat. :)

[ Szerkesztve ]

(#54850) feco70 válasza Robyyyyyyyy (#54845) üzenetére


feco70
senior tag

Akkor én rakatnék egy sensirat, nem csalódsz benne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.