Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) leslieke válasza zsolt501 (#53242) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem hibátlanul működik a Gree wi-fi az app-a együtt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53252) zsolt501 válasza leslieke (#53251) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy szerencséd van, sajnos több az elégedetlen használó mint az elégedett, nem is olyan rég teljesen elrontották az androidos appot, de szerver ügyileg sem nevezhető teljesen stabilnak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#53253) leslieke válasza zsolt501 (#53252) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eddig egyszer volt vele gondom, áramszünet után újra fel kellett venni az appba a klímát. Nekem ios app van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53254) rocsaba válasza zsolt501 (#53252) üzenetére


rocsaba
csendes tag

Mondjuk úgy, hogy van rengeteg „faék” felhasználó, a rendszer szerintem nem rosszabb, mint a többi hálózati alapon működő megoldás. Igen, volt, hogy az app egy frissítés után 3-4 napig nem ment, de másik appal ki lehetet váltani, persze csak annak aki valamennyire ért hozzá (a majdnem 2 év használat alatt nekem 2* 0,5 nap volt problémás). Az is igaz, hogy néhány nagyobb app frissítés után újra be kell jelentkezni, és sajnos ismerni kell a felhasználónevet/jelszót. Azonban az app egy rendkívül korlátozott, mondhatni „faék” tudású megoldás az általam ismert japánokhoz képest. Nem tud többet, mint a távszabályzó, és ez szerintem nagyon kevés manapság.

(#53255) Erdmis válasza Miklósbácsi (#53250) üzenetére


Erdmis
tag

Köszi a megerősítést. Az itt olvasottak alapján eleve csak a Daikin-ra kértem árajánlatot. Valamiért azt vettem észre a szerelőn, hogy nem annyira akarja, ezért küldött két másik típust is. Csak a Green-n gondolkodtam picit, de inkább a biztosabbra megyek. Japánban gondolkodtam igazából csak. Persze valahol meg kell húznom a határt, mert itt is vannak árak rendesen. Mivel nem fűtés lesz a fő cél, ezért túlzottan sokat sem akarok rászánni.
Köszi, feco70 is írt nekem, így már talán az ár is jobb lesz ;)

(#53256) leslieke válasza rocsaba (#53254) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi a másik app, amivel ki lehet váltani? Biztonságból jó lenne tudni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53257) zsolt501 válasza leslieke (#53256) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én leszedtem egy régebbi verziót amivel még stabilnak mondható volt, de megy a syen klímának a progijával is.
Nálam az szokott a probléma lenni, hogy nem mindig találja meg a klímát a progi, olyan mintha áramtalanítval lenne a klíma holott működik, van hogy napokig nincs gond, aztán egyszer csak előjön ez, ami még probléma szokott lenni, hogy a telós app iszonyat módon meríti a telót, mintha folyamatosan pörgetné a procit, ezt úgy tudtam kikerülni, hogy ha használtam az appot akkor és nem kellett akkor manuálisan bezárattam a telón, és úgy már nem merítette a telót, Xiaomi Mi9T telóm van android 11-el.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#53258) Hauptmann válasza Erdmis (#53237) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az tény, hogy a Daikin nem belépő szintű klímái (Comfora, Perfera, az Urururól meg ne is beszéljünk) eléggé túlárazottak, de a Sensira szerintem nem.

(#53259) Egon válasza Hauptmann (#53258) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont a Comfora-t nézegettem, tetszik a légtisztító funkció meg a halk működés, de tényleg húzós az ára.
Melyik másik japán típus van ezzel a funkcionalitással olcsóbban?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53260) vtechun válasza Egon (#53259) üzenetére


vtechun
veterán

nem tudom ez milyen funkció, de nekem hamarosan felkerül remélhetőleg egy Mitsubishi AP35. nagyon várom már, remélem még ebben a hónapban bizonyíthat :)

(#53261) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!

GREE klímáknál tudom, hogy 10 év garncia feltétele az évi 2 karbantartás.
Viszont az alap 3 év jótállásnál is évi 2 a feltétele. Ilyet lehet csinálni? Az alap törvényileg szabályzott jótállás feltételét lehet karbantartások számához kötni, ráadásul 2-höz? Ez elég pofátlannak hangzik számomra. Ez 3 év alatt plusz 90.000Ft.....

(#53262) MC Pite


MC Pite
veterán

Mindegyiknél kettő, vagy a 'fűtősöknél'?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#53263) #41635072 válasza MC Pite (#53262) üzenetére


#41635072
törölt tag

A Cool4You általánosságban írta ezt vissza emailben.

(#53264) Jenne válasza #41635072 (#53261) üzenetére


Jenne
senior tag

Azt rengeteg pénzt, amit marketingre költ a GREE (170-180 millió forint/ év/ Magyarország) azt valahol vissza kell hozni. És hol másutt, mint a végfelhasználón...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53265) Egon válasza vtechun (#53260) üzenetére


Egon
nagyúr

Az egy húzós árú klíma, és mivel nekem 4 db kell, ennél olcsóbban szeretném megúszni (ha lehet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53266) polk válasza #72755712 (#53239) üzenetére


polk
csendes tag

A Broadlink cuccot nézegettem, amit ajánlottál, mivel a klímánkban nincs wifimodul, és ez jóval olcsóbb. Tudod-e esetleg, hogy Mitsubishivel is együttműködik? Nem találtam leírást, hogy mely termékekkel kompatibilis. Thx

(#53267) tibibi válasza #41635072 (#53261) üzenetére


tibibi
őstag

Nem tudom nekem idáig 7500.- /db volt a karbantartás :U garanciához .

(#53268) "Zoli" válasza Egon (#53265) üzenetére


"Zoli"
csendes újonc

Vedd fel a kapcsolatot a fórumon jelenlévő telepítőkkel.
Én a Windyvel telepítettem a klímálmat, Budapestről kijöttek Győrbe, és korrekt árakánlatot kaptam.Több helyről is kérni kell árajánlatot, de nem szabad megvárni a jó időt, mert akkor már csak az egynyári klíma szerelők érnek rá.

(#53269) Egon válasza "Zoli" (#53268) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyelőre még keresem a konkrét típust, márkát. Szeretnék egy összehasonlítást látni, hogy miben tud többet adott klíma középkategóriás modellje, mint az alsó kategória. Sajnos nem nagyon látok ilyesmi infókat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53270) #41635072 válasza tibibi (#53267) üzenetére


#41635072
törölt tag

Esetleg tudna valaki ajánlani klímást pest megyében, aki normális áron megcsinálja (15.000 alatt) és bepecsételi mindkét karbantartást az adot évre?
Vagy kötelező azzal csináltatni, aki felszerelte? (Nem volt bajom velük, de 30-at nem szeretnék évente kifizetni, főleg hogy alig használjuk)

(#53271) "Zoli" válasza Egon (#53269) üzenetére


"Zoli"
csendes újonc

Nekem ebben is segítettek, elmondtam az elképzeléseimet, és így ajánlottak hozzá gépet. Jó keresgélést

(#53272) F.N. válasza #41635072 (#53261) üzenetére


F.N.
tag

Igen, lehet csinálni.
Az hogy Te ezt pofátlanságnak gondolod, az csak egy dolog.
Az alábbi képet, tavaly nyáron lőttem.

Nos 1 év alatt képes így kinézni egy kültéri hőcserélője.
Itt már működésképtelen, és olyan nyomások léptek fel a hőcserélőben,
hogy szétnyomta azt, és a hűtőközeg is elillant.
Ide vajon ki adjon rá garanciát ? Nagyker biztos nem fog.
Én fizessek ki egy új kültérit, mivel kispórolták a takarítást?
Mivel intenzíven használják, az évi 2 karbantartás szükségszerű.
Ezeknek a gépeknek a kültéri és beltéri hőcserélőjének a tisztaságán
függ, hogy működőképes maradjon akár 10-20 évig is.

(#53262) MC Pite
Nehéz dió.
Hogyan osztod szét az ügyfeleket?
-Te ritkán használod, neked csak 1 takarítás kell.
-Te meg fűtesz is vele neked 2 kell.
-Te pedig szintén ritkán használod, de olyan környezetben laksz, hogy
3 hét alatt tiszta por, neked is 2 kell.
-Te nagyon egyszerű (olcsó) klímát vettél, mivel csak 2-3 hetet akarsz hűteni,
mégis hívogatsz karácsonykor, hogy nem tudsz fűteni,
mivel 20 percenként kiáll olvasztgatni.

[ Szerkesztve ]

(#53273) #41635072 válasza F.N. (#53272) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez nem indokolja hogy egy nyáron 3 hetet használt készüléket nyár előtt és után is tisztítani kelljen…. A 2 karbantartás igénye igenis pofátlanság. Más gyártó miért elégszik meg évenkénti egyel?

(#53274) kovacss72 válasza #41635072 (#53273) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A Fujitsu is évi 2 -t ír elő.. Nálam augusztusban telepítették, azóta ment kb. 1 órát, de hamarosan rendelhetem az 1. karbantartást. (Társasház belső udvarán van a kültéri, így túl sok szennyeződés nem éri.)

(#53275) tibibi válasza #41635072 (#53270) üzenetére


tibibi
őstag

Csak Windyt tudom ajánlani bár nekem ők is szerelték,mindig hívnak és jönnek karbantartásra is.

(#53276) #72755712 válasza polk (#53266) üzenetére


#72755712
törölt tag

Mindennel működik, ami távirányítóval is, lehet klíma, tv, vízforraló, stb, és nincs márkahűsége.

(#53277) luciferk válasza tibibi (#53267) üzenetére


luciferk
senior tag

A karbantartás miből állt? gondolom alap karbantartásról van szó.

(#53278) polk válasza #72755712 (#53276) üzenetére


polk
csendes tag

Köszi, akkor megrendelem.

(#53279) F.N. válasza kovacss72 (#53274) üzenetére


F.N.
tag

Amit Én kapok garancia papirt a Daikin klímákkal a nagykereskedésből,
azon is 2 év van. Meg kell érteni, hogy ezeknek a berendezéseknek
a hőcserélőjén 24 óránként több 10 000 m3 levegő forog át.
Pollen, por meg minden amit tud azt megfogja.
A hőcserélőben a hűtőközeget halmazállapotának megváltoztatására
kell késztetni pár fokos hűtéssel, kültériben/beltériben egyaránt.
Ha nincs meg a megfelelő állapotú hőcserélő felület, akkor az egész
berendezés károsodhat.
Magától értetődik, hogy egy gyártó csak úgy adja rá a több év garit,
ha az takarítva is van rendszeresen.
Amennyiben valóban 1-2 órát megy, és ezt látja is a szerelő az állapotán,
akkor viszont simán megbeszélhető vele, hogy elég az évi 1.

[ Szerkesztve ]

(#53280) tibibi válasza luciferk (#53277) üzenetére


tibibi
őstag

Miért milyen van még? Megnézte a kültérit tiszta akkor minek tisztítaná? A beltérit burkolatát szétszedte átmosta lehet,hogy közben mormolt valami imát nem figyeltem :DDD A helyi klímás aki a gree-t szerelte, letörölgette a burkolatot elmosta a szűrőt és kérte a pénzt mondom a kültérit nem nézed meg? Miért merre van kérdezte,mondom kimész és megkeresed!

(#53281) #73959936 válasza tibibi (#53280) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ja és persze áfá-s számlát adott :K

(#53282) pjen válasza #73959936 (#53281) üzenetére


pjen
félisten

Ameddig garis ad számlát, gondolom utána is, csak akkor drágább.

(#53283) Egon


Egon
nagyúr

[Ebben] a videóban elhangzó megállapítások még mindig állnak az egyes Daikin típusok különbözőségére nézvést?
Azért vannak itt jónak hangzó funkciók, amelyek indokolhatják a Sensira mellőzését szvsz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53284) herdsman12


herdsman12
őstag

A standbyme.daikin.hu oldalon nézelődtem garancia ügyben és mit találtam?
[kép]
Pont ma előjegyeztettem az éves tisztítást.
Megeresztek egy emailt, hogy akkor most egy vagy két évente kötelező? Ettől függetlenül készenlétben a Karcher a házi takarításra, de nincs mit takarítani.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#53285) vtechun


vtechun
veterán

Szerintetek most be lehet szerezni Mitsubishi AP35-öt? Elvileg 1 hónapja várja a telepítőm...

(#53286) feco70 válasza vtechun (#53285) üzenetére


feco70
senior tag

Megkérdezem

(#53287) windy válasza vtechun (#53285) üzenetére


windy
tag

Nekem van raktáron még vagy 5 szett

(#53288) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani klímás céget akik foglalkotnak Nyíregyházán Samsung windfree comfort 3.5kwh beszerelésével? Googleban nem találok sajna de hátha csak én vagyok ügyetlen

(#53289) rígel válasza dAnky (#53288) üzenetére


rígel
őstag

Miért akarsz Samsungot?Annyi pénzért rendes klímagyártótól , rendes szervizháttérel is tudsz klímát venni.
Nem véletlenül nem sokan foglalkoznak vele. De ha azt akarsz, szerintem bárki beszerzi és beépíti, hivatalos forgalmazóról nem tudok. Szervizháttér 0. Hanyagolnám.
Aki nekem szerelte tudom ajánlani, szép munkájuk van, itt nem akarok se pozitív se negatív reklámot, ha privátban megkeresel elmondom a tapasztalatomat.

(#53290) rellif válasza dAnky (#53288) üzenetére


rellif
senior tag

Nyíregyházán még normális klímást sem találok. :W
Hiába Daikin-t szeretnénk csak Gree,Polar,Midea és társai az ajánlottak részükről.

(#53291) op9


op9
aktív tag

Sziasztok,

A kültéri egységet erkély esetén hova érdemes tetetni?
A csövezés szempontjából gondolom a legjobb lenne a falra olyan magasságba szereltetni, ahol a beltéri egység is van, így nem kell feleslegesen a talajtól kb. 2m-t felfelé vezetni.
Valamint ebben az esetben az erkélyből is kevesebb helyet foglal, mert akár alá is lehet ülni.
Van ennek bármi hátránya? Vagy jobb a talajra, vagy esetleg a falra alulra szereltetni?

Köszi!

How Bad Do You Want It?

(#53292) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Klíma telepítés előtt állok, 3db 10-15nm-es szobát és egy 35nm-es nappali-konyhát kellene nyáron hűteni, átmeneti időszakban pedig rásegíteni a klímával a gázkazános fűtésre (elfüstölni a napelemmel megtermelt energiát).
Eddig 4 típusra kaptam ajánlatot:
Cascade : VISION NORDIC CWH09VN 2,5KW + CWH12VN 3,5 kW
Gree : LOMO PLUS GWH09QB 2,6kW + GWH12QB 3,2kW
Daikin : Sensira FTXF25C-RXF25C 2,5kW + FTXF35C-RXF35C 3,5kW
Fujitsu : ASYG09KMCC 2,5kW + ASYG12KMCC 3,5kW

Az adatlapok böngészése alapján nekem szimpatikusnak tűnik, hogy a Cascade tud 4 irányú légterelést (sajnos a sarokhoz közel lesz minden beltéri felszerelve), van rajta led kijelző, a távirányítóban beépített hőmérő, alapból van benne wifi, éjszakai üzemmód és ionizátor is. Viszont ahogyan nézem, talán ennek lenne az egyik leghangosabb beltéri egysége (25/29/34/38 db(A)) míg a Daikin és a Fuji esetében pont a csendes üzemmód az ami valóban csendesebb (20/26/33/40 dB(A)), a többi módban már nincs jelentős eltérés.
Nem szeretem a legolcsóbbat választani, de a Cascade esetében elég jónak tűnnek a paraméterek, csak azt nem tudom, mennyire számít zajosnak (vagy csak a többihez képest), illetve általánosságban elég vegyes véleményeket láttam a kínai típusokról, nem tudom konkrétan ez a típus mennyire megbízható? Igazából garancia 3+2 év van rá, ami több, mint a Daikin 3 év garanciája, de kevesebb, mint a Fuji 3+7 év garija - persze kérdés hogy probléma esetén elhajt-e a szerviz, illetve a garancia idő lejárta uután mennyit megy még a készülék..
Esetleg milyen más típus ajánlott még ebben a kategóriában?

(#53293) windy válasza rellif (#53290) üzenetére


windy
tag

Én ismerek Nyíregyházán komoly klímást, ha gondolod privátban megadom az elérhetőségét. Daikinnak és Mitsubishivel is foglalkozik.

(#53294) windy válasza op9 (#53291) üzenetére


windy
tag

Ha van lehetőség, akkor szereltesd fel magasra. A gép működése szempontjából egyébként, teljesen mindegy.

(#53295) Sraff válasza rellif (#53290) üzenetére


Sraff
tag

D-Thermo Tech Kft.

(#53296) Attush


Attush
csendes tag

Sziasztok!

Leszereltük a régi klímát és helyette szeretnénk valami modernebb kinézetű egységet. két kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

1. Kizárólag hűtésre, kb 30 m2 nappalit kellene átjárnia, megfelelő lehet egy Gree Comfort X? Néztem a drágább japánokat, tetszik, de őszintén nálunk megy egy nyáron pár hetet a vadabb melegekben és kb ennyi. Sokan írják, hogy azért nem halk egy jószág, de ez gondolom fűtés esetén értendő. Elég sok kommentet megpróbáltam itt végignyálazni, de azért na.. van pár :D :D Esetleg Fischer? Arról nem nagyon olvastam itt, lehet h nem véletlen?

2. A leszedett régi egységet (kb 7-8 éves) fel lehet használni? Egyáltalán nem értek a klímákhoz, pedig villanyás vagyok.. Valaki említette, hogy ha a kültériből kiszáll a gáz, akkor az kuka. Én úgy gondoltam, hogy csak feltöltik és kész. Ebből melyik az igaz?

Köszönöm előre is ha válaszoltok :)

[ Szerkesztve ]

(#53297) rellif válasza windy (#53293) üzenetére


rellif
senior tag

Érdekel mindenképp. Köszönöm előre is. :R

(#53298) Nagya21 válasza Almos (#53292) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Lomo+ helyett inkább a Pulse-t ajánlanám, modernebb csendesebb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53299) Nagya21 válasza Attush (#53296) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ha a régi müködő klímába visszaszivatták a gázt, akkor leszerelés után el lehet adni némi aprópénzért.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53300) windy válasza Attush (#53296) üzenetére


windy
tag

A Gree ComfortX megbízható, bevált, középkategóriás klíma viszonylag kevés problémával, sok extrával, elég jó használói visszajelzésekkel. A Fisher is a Gree gyártótól származik, nem rossz a háttér, ebből amárkából is lehet jót választani. Azt azért érdemes megnézni, hogy a ComfortX árában már Mitsubishi készüléket is lehet venni, ami kevesebb extrával ugyan, de lényegesen jobb minőség. Csendesebb, hosszabb élettartamú, és jelenleg nem drágább...ár-érték arányban jobb választás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.