Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) JóGéza válasza yu4gi (#54645) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Jótállást szeretnél, vagy az nem kell?

(#54652) MC Pite válasza danna27 (#54648) üzenetére


MC Pite
veterán

-Biztos, hogy kell 5kW-os? Nagyobb irodahelyiségbe kell? Vagy a fűtés végett? Ahhoz nem feltétlen kell nagy névleges teljesítmény (sőt - annál meg az a lényeg -10⁰ körül mit tud).
-Amber Royal amúgy is túlméretezett (a 3,5-ös kb 4,2-es, és nem tud annyira visszaszabályozni mint a japánok.
-Azol az értékek, khm, fennntartással kezelném
-kül és beltéri sem túl halk

-Polart ki ajánlotta és hol? Tudod linkelni a gyártó honlapját, egy egy klímájuk rendes adatlapját? :R Én nem ajánlom a Polart.
Daikin, Panasonic, Mitshu inkább. Olcsóbbak közül C&H Arctic vagy Fisher Nordic.

-Fűteni is: kiegészítő vagy fő fűtésnek, milyen szigeteltséghez?

yu4gi: Gree Pulse, Panasonic FZ, Daikin Sensira. Ezek alatt hangos, nem túl hatékony klímák vannak. Kis helyiségbe én TZ20-WKE -t vettem; eléggé vissza tud szabályozni, jó hatásfok, halk, wifi, stb; ahhoz képest korrekt árú.
De ahogy többen írták vagy halk, vagy jó hatásfokú, vagy olcsó.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54653) yu4gi válasza JóGéza (#54651) üzenetére


yu4gi
kezdő

Átgondolandó, ártól függ :)

MC Pite :_ Köszi utóbbi kettőt már felleltem pulse még nem hallottam

(#54654) Bellavita21


Bellavita21
csendes tag

Kérlek segítsetek! 10 év küzdelme után- sajnos semmilyen egyéb megoldás nem maradt- kénytelen leszek egy INNOVA monoblokk klímát telepíteni a lakásba. Van vkinek ezzel tapasztalata? Főleg az érdekelne, hogy a két 16 cm-es nyílás, amit a falon vágnak, az nem engedi-e be a hideget télen? pont az ágy fölött lenne a klíma és télen alig felfűthető a szoba sajnos.....

(#54655) rmihaly válasza Bellavita21 (#54654) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
A két 16cm-es nyíláson a kondenzátor hűtése van. Ezek a gépben le vannak választva - tehát külső/belső légcsere nem történik (mint egy gázkazánnál).
Ha a bevezető nyílások szakszerűen kerülnek kialakításra, szerintem nem jön be rajta a hideg (jelentős mennyiségben.)
Kérdés hogy a kondenzátor térrészt mennyire tudták körbeszigetelni.
Ez nem halk gép. Kompresszor és ventilátorok is a készülékben vannak... hát nem biztos hogy tudnék mellette aludni.
El nem tudom képzelni, milyen helység az ahol ez az egyetlen megoldás fűtésre...

[ Szerkesztve ]

(#54656) TeeJay válasza danna27 (#54648) üzenetére


TeeJay
félisten

Fisher Nordic = Midea Oasis jobb választás mint az Amber Royal.
Volt szerencsém egymás mellett hallani őket és a Fisher/Midea jobban le tudja magát szabályozni, jóval halkabb és fűt mint a bolond :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54657) danna27 válasza MC Pite (#54652) üzenetére


danna27
csendes újonc

Egy 2x140 nm-es emeletes házról van szó. 15 cm grafitos szigetelés, 3 rétegű nyílászárók, 30 cm gyapot a padláson. A+-os energaibesorolású.
A földszintre ajánlották az 5 kW-ot, ahol 80 m2-en használnám (nappali, konyha, étkező egybenyitva + fürdőszoba).
Mivel most szerelték a napelemet, ezért arra gondoltam, hogy főfűtésnek is jó lenne (persze van mellette faelgázosító kazán is, ha gond lenne vele), de kényelmesebb lenne ezzel fűteni. Ehhez keresek gépeket.

TeeJay: Midea Oasist is néztem, de a Midea gépeket is sokan szidják. Ezek szerint mégsem olyan rossz?

[ Szerkesztve ]

(#54658) zacci válasza TeeJay (#54656) üzenetére


zacci
aktív tag

Tegnap voltam egy ipari parkban. Rengeteg iroda, sok kulonbozo kulteri. Volt ott minden, Midea, TCL stb.
Ami feltunt, hogy a TCL egeszen halk volt. Volt ott egy Midea, ami viszont nagyon zorgott. Valoszinuleg a gephaz csavarok nem voltak meghuzva rendesen.
Ez a TCL ez micsoda ? GOndolom ez sem egy high-end valami...

(#54659) windy válasza zacci (#54658) üzenetére


windy
tag

A TCL pontosan olyan kínai gyártó, mint a Gree, Midea, Haier, Chigo, Aux, stb.

A Gree, mint gyártó azért különbözött az utóbbi években a többitől, mert állami tulajdonban volt és így a fejlesztére fordítható összegek kb. végtelenek voltak. Ezért tudott a Daikinnal cooperálni, a minőségbiztosítását átvenni, így jobb minőséget - jó áron forgalomba hozni, mint a többi. Ennek már vége, magánkézben van, így sokkal profitorientáltabb, sajnos ez meglátszik a minőségen is, és persze az árak is jóval magasabbra kúsztak.
A TCL-re visszatérve, 2021-ben a legnagyobb növekedést ért el a kínai légkondicionáló-gyártók között, jön fölfele, valószínű, hogy számolni kell vele a következő években. A Polar márkanév alatt futó berendezések egy részét már a TCL gyártja.

(#54660) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Ez mennyire marketing duma vajon? Semmit nem ír, honnan és hogyan veszi a friss levegőt. Eddig csak kettő japán tudta ezt, 'kicsit' drágábban. :)

https://www.hisense-klima.hu/termek/hisense-fresh-master-35-kw-split-klima-szett/

bégé

(#54661) Bellavita21 válasza rmihaly (#54655) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Szia Mihály, Köszönöm a választ! Sajnos az utcafront miatt nem tudok kitenni kültéri egységet, sok klímaszerelővel beszéltem, minden létező egyéb megoldás elvetésre került. Egyedül a monoblokk klíma ami még lehetőség, csak hűtésre használnám, természetseen van fűtés a lakásban.
Esetleg tudsz ajánlani más monoblokk klímát, ami ennél jobb vmivel?

(#54662) rmihaly válasza Bellavita21 (#54661) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

Nekem az jött le előző hozzászólásodból, hogy fűtésre kell.

Alapvetően korrekt konstrukció, de jóval hangosabb mint a legtöbb split. Persze ha mást nem lehet beépíteni, akkor kompromisszumot kell kötni.
Arra, hogy nyári melegben egy kis felfrissülést adjon, arra jó.

Itt sokan használunk klímát - sokan tapasztalták, milyen egy hangos berendezés mellett lenni -, és mindnek az volt a vége, hogy másik gép lett.
Persze a Te esetedben ez lehet nem opció - ha 10 év alatt erre esett a választás.
Hűtésre jó lehet - de kb mobilklíma kategória (tehát hangos, eléggé)

Jobb monoblokk klímát nem tudok mondani - nekem Split van -, de opció lehet pl. szomszédos helység hűtése, összenyitott terekkel.

(#54663) windy válasza Bellavita21 (#54661) üzenetére


windy
tag

Húsz éves tapasztalatom alapján eddig minden monoblokkos klímaberendezés kizuhant a piacról a minősége miatt. Próbálkozott ezzel a Fisher, a TeknoPoint, stb. de eddig egyedül az OlimpiaSplendid gyártó Unico termékcsaládja az, amelyik hosszú távon beváltja a hozzá fűződő elvárásokt. Ráadásul szerintem jobb áron van és nagyobb választék is van belőle. Szerintem nézz körül ezen a vonalon....jobban jársz.

(#54664) Bellavita21 válasza windy (#54663) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Köszi Mihály és Windi!

Hát sajnos nincs más opció, csak a monoblokk klíma. A lakás nagyon meleg, nem lehet kereszthuzatot se csinálni, ráadásul délután 1-től napnyugtáig süti a nap a nappali és hálórészt(mindkettő utcafrontra néz), és órási ablakok vannak, mennyezettől a padlóig az egész utcafronton....muszáj a hűtés. Egy oldalfalam van, de oda se lehet kitenni kültérit, megfutottam az önkormányzatnál.

Eddig az Innova és Olimpia Splendid gépeit nézegettem, de még egy bemutatóterem sincs, úgy kell megrendelni a gépeket, hogy soha nem láttam, nem hallgattam meg működés közben...
Igazából a zaj annyira nem is zavar, használunk füldugót :-) - vicc ez egy 12. kerületi lakásban, :-) csak a szigetelést ne tegyem tönkre, azon aggódok

(#54665) windy válasza Bellavita21 (#54664) üzenetére


windy
tag

Azt nem állítanám, hogy nincs. Nálunk van. Raktáron is tartunk gépeket, persze nem a teljes választékot, de azért két hét alatt általában ki tudunk szolgálni. Az Unico-k szerintem teljesen elfogadható zajszintűek, kb. olyanok, mint a 10-13 évvel ezelőtti oldalfali split beltérik. Meghibásodás nagyon ritka, és a szervizesünk elég tapasztalt a javításban, ha mégis előfordul.

(#54666) zacci válasza windy (#54665) üzenetére


zacci
aktív tag

Ha jol tudom a Daikin is gyart ilyesmit, de asszem horror aron.

(#54667) zacci válasza windy (#54659) üzenetére


zacci
aktív tag

Igen, sejtettem, hogy ez is csak egy kinai tucat marka.
Valahogy mindig ez van. Megjelenik egy ceg a piacon es egeszen addig gyart jo minoseg/arerteku gepeket, mig fel nem fut, utana elkezd "optimalizalni" es lesz belole egy sokadik tucat marka.
Gondolom ezert kedvelik a japcsi gepeket. Evek ota hozzak a szintet es latszolag nem engednek belole. Vagy tevednek ? Daikin esetbeen mi a tapasztalat ? Nekem is az van, de erdekelne, hogy az evek alatt melyik iranyba "fejlodtek".
A Gree-vel mi a gond ? Marmint, miota magankezbe kerult. Emlietetted, hogy minosegben kezd alabbhagyni.

(#54668) bogabi válasza zacci (#54666) üzenetére


bogabi
senior tag

Ez az Unico se egy olcsó kategória... A splithez képest.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#54669) feco70 válasza baloghgabor (#54660) üzenetére


feco70
senior tag

Na erre én is kíváncsi lennék, az Ururu Sarara tudja még valamennyire

(#54670) baloghgabor válasza feco70 (#54669) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

A Facebookon jött velem szemben, de érdemleges választ nem nagyon adtak rá.
[link] Kíváncsi lennék pedig rá, nagyon én is.

bégé

(#54671) Bellavita21 válasza zacci (#54666) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy téged hol érlek el?

(#54672) feco70 válasza baloghgabor (#54670) üzenetére


feco70
senior tag

Jól megmutatták :DDD

(#54673) pruzsi


pruzsi
őstag

Gree PULSE GWH09AGA-K6DNA1A

vagy

Daikin Sensira FTXF20B/RXF20B

(#54674) TeeJay válasza pruzsi (#54673) üzenetére


TeeJay
félisten

Én Daikin-ra voksolok de FTXF35-ből többet visznek lehet árban jobb lesz mint az FTXF20

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54675) zacci válasza feco70 (#54672) üzenetére


zacci
aktív tag

Mert a posztolonak fogalma sincs mit is arul valojaban. Belinkel egy teljesen mas 2.6-os klimat, majd maga a link mar egy 3.5-os klimat hoz fel, aminek persze a markan kivul semmi koze az oldalon megjeleno termeknek. Szoval fingja nincs mit is arul, ezert a hivatalos bullshit marketingre kenytelen hivatkozni, amibol vagy megtudod az igazat, vagy nem. Inkabb az utobbi.
Valoszinuleg arrol van szo, hogy van egy kimeno cso, ahonnan szipkazza be a kinti levegot. Egyszeru mint a faek. Kerdes van-e ertelme ? A bullshit marketing szerint nagyonis! Hiszen ebbol kb. az derul ki, hogy minden ember szendioxid mergezesben hal meg otthon, de a mi keszulekunk ezt megakadalyozza! Szal generalnak egy mondvacsinalt problemat es azzal a lendulettel nyujtanak is ra egy kituno megoldast :C
A friss kinti levego azert koztudottan nem annyira friss es ude. Ezert persze raknak is be szurot (mert ugye friss levego), amit serenyen cserelgethetsz majd jo penzert. A kerdes hol van ez a szuro ? A cso melyik vegen ? Mert ha a gepben, akkor arra azert van esely, hogy a kivezetett csobe (aminek azert valoszinuleg van ertekelheto atmeroje) minden is bele fog koltozni...darazstol a pokig kb. ebben a sorrendben.
Hasonloan tudom elkepzelni, mint az autoban a belso/kulso keringetest. Nem nagy tudomany, csak meg kell gyozni a kedves vevot, hogy erre szuksege van :DDD
Erre nekem van egy meg jobb otletem. Ugy hivjak ablak. Akkor nyitom ki, amikor akarom es addig amig akarom. A muszaki adatokbol nekem hianyzik a kulteri hangereje pl.
Egyebkent a Hisense alapvetoen egy jo marka kinaban. Vannak jo cuccai is.
Mondjuk a belterinek van sulya! 18.5kg :Y Szal meg akar jo is lehet, csak ez a bullshit marketing korites...na ezzel a falra tudok maszni.

[ Szerkesztve ]

(#54676) zacci válasza Bellavita21 (#54671) üzenetére


zacci
aktív tag

Irj uzenetet a nevemre kattintva.

(#54677) F.N. válasza feco70 (#54672) üzenetére


F.N.
tag

Pedig ott van a linken.
- Friss levegő pótlás a szabadból (max 50m3 /óra)

(#54678) feco70 válasza F.N. (#54677) üzenetére


feco70
senior tag

Azt láttam én is, kirakott egy videót, csak épp abból nem derül ki semmilyen műszaki tartalom, hogy valósul meg. Utána lévő kérdésre már nem is válaszol, fingja nincs szerintem

(#54679) zacci válasza feco70 (#54678) üzenetére


zacci
aktív tag

Itt van minden publikalt specs :DDD Mar rohanok is venni legalabb 3at :DDD

(#54680) baloghgabor válasza zacci (#54679) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nos, a végén a sok marketing duma után ott a lényeg, a technikai rész! Rövid, lényegre törő. :DD Hát ezek után lehet én is veszek egyet. :C

bégé

(#54681) cdl válasza windy (#54596) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm. Végre megoldódott, az eladó cég emberei ma felszerelték a klímát.

Felkerült a harmadik Sensira is a falra :)
Már nincs olyan hideg, hogy megterheljem emberesen, de nagyon csendes fűtés üzemmódban.
Befejeződött a lakás fűtés, hűtés felújítása.
A fűtés alapja kondenzációs kazán, de kiegészítőnek használni fogom a Sensirákat is.
Ha probléma lenne a gázzal, kompromisszumokkal ki tudom fűteni a lakást.

(#54682) FeZ... válasza Nagya21 (#54650) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Manapság ebből a háromból már csak egyet választhat a vevő.
:DD

(#54683) TeeJay válasza feco70 (#54678) üzenetére


TeeJay
félisten

Még csak azt sem találni hogy mekkora csövön képzelik el a levegő befúvást, mert ha 16-os cső mint a cseppvíz cső akkor az izgi lesz 50m3/óra vagyis közel 14liter levegő másodpercenként. Vajon miért nincs leírva részletesen? :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54684) #73959936 válasza TeeJay (#54683) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem, 110 kpe csőn jön be....

vagy csak álmodtam :B

(#54685) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Nah a megbizható japán is trükközik, mivé lesz a világ.....
https://www.napi.hu/nemzetkozi-vallalatok/adathamisitas-vizsgalat-mitsubishi-csalas.751701.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Mondjuk nem klímával, dehát akkor is........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#54686) Klímaboy válasza Nagya21 (#54685) üzenetére


Klímaboy
újonc

De, ott van benne rögtön az elején, hogy a klímákkal is. :Y
Jól belenyúltam a választással :F

[ Szerkesztve ]

(#54687) danna27


danna27
csendes újonc

Köszönöm a korábbi válaszokat, azt hiszem maradok a Daikin mellett.
Lehet buta kérdés, de segítene valaki, hogy a Daikin Sensira FTXF35 gépeknél a 35 után álló betű (A,B.C stb.) mit jelent? Látom, hogy több féle van és az ára is más. De mi a különbség?

(#54688) windy válasza danna27 (#54687) üzenetére


windy
tag

Sorrendben az A-s a legrégebbi és a D-s a legújabb. A Daikin Magyarországnál már hónapok óta a D-set lehet rendelni, tehát, ami nem ilyen, az esélyes, hogy más forrásból érkezik.

(#54689) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!
Rendeltem egy Daikin FTXC25B klimát, kérdés
tartókonzolt adnak hozzá alapból ? ha nem akkor milyet vegyek?
illetve wifi modul melyik való hozzá BRP069B45 ?

[ Szerkesztve ]

(#54690) Tony21 válasza Klímaboy (#54686) üzenetére


Tony21
tag

Vonatklímát vettél? Egy splittel nem jártál volna jobban? :DDD

(#54691) DithenS válasza Tony21 (#54690) üzenetére


DithenS
senior tag

40kw-ost csak olyanba kapott :(

(#54692) MC Pite


MC Pite
veterán

Bellavita21: A lukat leszigetelik, nem kéne hogy bejöjjön a hideg.
DE ha ágy felett lesz, és a fal másik oldalán a kültéri, akkor nagyon nem mindegy milyen klímát raksz fel. Oda csak egy jobb minőségű, halk, eléggé leszabályozni is képes (főként japán modellek) tennék csak fel, mert hamar megutálod/füldugóval fogtok csak aludni! A monoblokkosok nagyon nem ezek közé tartoznak ahogy nézem, hanem pont a másik véglet...
És ha fűtésreoptimalizáltság is kell, megint nagyon nem mindegy mit vesztek, máshogy méretezik, más a (hosszútávú)megbízhatósága, kapacitása, és a sima klímát pont hidegben nem tudnak rendesen fűteni!
Mindenképp sokat dob a komforton ha tudsz felrakni naphálót, ami egyben szunyi is, klímától függetlenül.

danna27: Házba szerintem ne tegyél 5kW klímát. Akkor inkább két kicsi, sok előnye van - komfort, megbízhatóság, zajszint, jobb teljesítmény eloszlás. Elég sokat olvashatsz erről a topikban. Alaprajzot dobhatnál, de a szigeteltséged oké, a k+n+é alakja illetve a klíma helye ami érdekes lehet. 5kW nagyobb légárammal tud dolgozni, azt nem fogja senki szeretni.
Ha igazából windyt akartad elérni, az a p*nnon kl*matech.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54693) zacci válasza windy (#54688) üzenetére


zacci
aktív tag

Nem feltetlen. A C-s meg kaphato itt-ott es az is a Daikin mo.-tol szarmazik. Nekem is ilyen van. Nemreg raktak fel.

(#54694) zacci válasza danna27 (#54687) üzenetére


zacci
aktív tag

A D-s kulteri a C-hez kepest 2kg-al konnyebb lett. Pofara mind ua.

(#54695) Yany


Yany
addikt

Srácok, tavaly nyarat végigszívtam egy klímaszerelő csapattal. Full garanciális készülékeket úgy szereltek be, hogy tönkre is mentek és nyilván elérni már nem is tudom őket. Tudtok ajánlani olyan csapatot, akik _értenek_ hozzá és ki tudnám hívni őket? Nagyon köszi. Fujitsu mindegyik.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54696) Klímaboy válasza Tony21 (#54690) üzenetére


Klímaboy
újonc

Jaaaaa :))

(#54697) luciferc


luciferc
őstag

R22-es klímát cserélnék le R32-es közegűre. Le kell cserélni a csövezést is?

(#54698) Yany válasza Yany (#54695) üzenetére


Yany
addikt

Csak azt nem írtam meg, hogy Budapesten kéne. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54699) danna27


danna27
csendes újonc

Csatoltam egy alaprajzot.
Kékkel jelöltem a tervezett helyét a falon. Szerintem ott zavarna legkevésbé, talán az étkezőasztalnál töltjük a legkevesebb időt és az elektromos kiállást is megcsináltuk neki. Nem igazán gondolkodtunk kettőben. Nem is találnék neki másik alkalmas helyet.

[ Szerkesztve ]

(#54700) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Kb. 20 négyzetméteres szobámba szeretnék klímát. Leginkább hűtésre lenne használva, csak ritkán fűtenék vele, akkor is csak néhány órát. Milyen típusú klímát tudnátok ajánlani?

Egy klímás szakember a gree comfort x-et javasolta valamint a Medina márkát amiről többen mondták, hogy a kültéri egység nagyon hangos. Fontos lenne, hogy ne legyen űrhajó hangja :)

Tippeket köszönöm.

Your car, your life ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.