Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) elder troll


elder troll
senior tag

Az irodai midea klímába raktak wifi modult utólagosan, és nem tudtak a routerre csatlakozni.
Pontosan mi a menete ennek?
Tegnap szerelték be a wifi modult, és a szerelők küzdöttek az elemekkel, de home office-ból nehéz bármit is alkotni, főleg ha nem is szólnak. Vpn-en csatlakoztam a benti gépemre, amikor éppen a router beállításait babrálták, és utólag annyi infót kaptam, hogy nem tudtak a routerről csatlakozni a klímára :O

Nem is tudtam értelmezni a felvázolt probémát, mert szerintem egy köztes applikációra volna szükség, amin keresztül lehetne wifire csatlakozni. Csak annyit láttam, hogy a router beállításaiban turkáltak, aminek amúgy kifejezetten nem örültem, és nem is értettem az okát.
Az lenne a cél, hogy munkaidő előtt fél órával kezdjen el fűteni, és ezt otthonról is lehessen vezérelni.

[ Szerkesztve ]

(#41752) tibibi válasza elder troll (#41751) üzenetére


tibibi
őstag

Nagy munkát nem fektettem bele,de [link] ezt 1 másodperc alatt találtam ,szerintem nagyon mélyen ők se foglakoztak vele. Egy próbát megér :U nem hiszem ,hogy app nélkül menne...

(#41753) sanzi89 válasza sanzi89 (#41316) üzenetére


sanzi89
addikt

Úgy tűnik, hogy esetemben 1 hónapot bírt a "meghúzom a laza csavart" kontár szerelés, ma újra elkezdte a kattogást a Daikin Sensira FTXF35A beltérije. Gondoltam biztos kilazult a csavart, leszedtem a burkolatot megint, de nem volt laza egyik sem. A mutató ujjammal megnyomkodtam kívülről ezt a csoda gumi csapágynak csúfolt mérnöki szégyent, és elhallgatott. Valahogy úgy, ahogy a képen van a nyíl.

Örülnék ha esetleg lenne valakinek ötlete erre a típushibára, főleg akik fűnek-fának ezt ajánlják.

Esetleg arra tipp, hogy magánszemélyként hogyan tudnék venni egy új ilyen gumi/műanyag bigyót? Gondolom ha bekopogok egy random klímás céghez, akkor kiröhögnek és elmennek egy 2 órás szerelésre 100k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41754) b. válasza sanzi89 (#41753) üzenetére


b.
félisten

"Örülnék ha esetleg lenne valakinek ötlete erre a típushibára, főleg akik fűnek-fának ezt ajánlják."

szerintem ilyen stílussal keress magadnak Mondjuk egy szerelőt mint hogy itt hibáztatsz bárkit is felnőtt emberként.
Valószínűleg nem a műanyaggal van gond hanem kíván egy kis zsírt. Ingyenes jó tanács.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41755) windy válasza sanzi89 (#41753) üzenetére


windy
tag

Mivel garanciális probléma, miért nem fordulsz ahhoz, akinél megvásároltad és felszerelte?

(#41756) sanzi89 válasza b. (#41754) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezeket a köröket már lefutottam, a fórumba le is írtam, szerintem nem is egyszer, de leírom még egyszer. Sőt, valószínűleg a következő alkalommal is, amikor majd megemlítem a problémát, akkor is le kell majd írnom.

Aki telepítette először kijött, adott a tengelynek egy kis zsírt, jobb lett, de nem szűnt meg. Második alkalommal amikor kijött, akkor azt mondta, hogy ez ilyen, normális ha van egy kis hangja. Utána én húztam meg a fenti két csavart, ekkor megszűnt a hang, de 1 hónapig tartott az öröm. Most a gumi "megnyomkodása" tüntette el a kattogást.

@windy
Fent a válaszom.

De legyen nektek igazatok, holnap felhívom újra azzal a konkrét kéréssel, hogy ezt a gumi bigyót cserélje ki.
Sőt, az általad ajánlott helyi CoolKlíma céget is felkeresem, hogy fizetős javítás keretében mit tudnak mondani a problémára.

@feco7
Sajna nekem csak rövid időre javított a problémán, de meg nem oldotta.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41757) feco70 válasza sanzi89 (#41753) üzenetére


feco70
senior tag

Volt nekem is halk kattogás a j3 nál, ki hívtam a szerelőt , kivette bezsírózta, azóta jó. Ennek már egy éve

(#41758) windy válasza sanzi89 (#41756) üzenetére


windy
tag

Szia!

Szeretnélek megkérni egy szívességre. Ha megtennéd, hogy leírod az esetet nekem és elküldöd a pannonklima@pannonklima.hu mélcímre, nagyon hálás lennék. Sőt ebbe az esetben megpróbálnék valahogy viszontsegíteni neked.

(#41759) b. válasza sanzi89 (#41756) üzenetére


b.
félisten

de látod másnál meg mégis jó lett utána: [link] lehet érdemes lenne beszélned más szerelővel, hátha megoldja jobban. :K

Hidd el nem normális , hiába mondja. Nekem is csinálta az egyik, megoldódott .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41760) sanzi89 válasza windy (#41758) üzenetére


sanzi89
addikt

Ma erre már nem vállakozom, de holnap leírom elejétől a végéig a dolgot. Előre is köszönöm, hogy ismeretlenül is próbálsz segíteni! :R

@b.
Igazad van, eddig nem próbáltam más szerelőt keresni, csak azzal küzdöttem aki telepítette, elvileg hozzá szólna a garncia, tekintve, hogy másfél éves talán a gép összesen.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41761) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Ezekre az esetekre írtam korábban, hogy van egy csomó klíma felszerelő, de nagyon kevés a szakember...

(#41762) Orlin válasza b. (#41759) üzenetére


Orlin
addikt

Most azért picit elbizonytalanodtam ,hogy meddig. 😅

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41763) windy válasza Orlin (#41762) üzenetére


windy
tag

Volt most egy érdekes beszélgetésem a Daikin Magyarország Kft. egyik vezetőjével. Hozzájuk még nem jutott el a némely Daikin Sensira beltéri egységnél tapasztalható kattogás, zaj. Ebben valószínű, hogy mi, dealerek vagyunk a hibásak, mert elakadt az információ nálunk, nem jutott el a Daikinhoz. Egészen biztosan nagyon kevés számú ilyen zörgős Sensira van, mert különben már azért több csatornán keresztül is értesültek volna a problémáról. Én most készítek egy átiratot és elküldöm nekik közvetlenül a szervízvezetőnek, és megvárom, hogy mit lépnek az ügyben. Valószínű, hogy ki fognak találni valami megoldást.

(#41764) sanzi89 válasza windy (#41758) üzenetére


sanzi89
addikt

A mail elment, igyekeztem részletesen és használható módon összeszedni a történéseket, gondolataimat. Előre is köszi bármilyen erőfeszítést az ügyben!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41765) #73959936


#73959936
törölt tag

Van értelme a kültéri egység és a tartóegység közé gumibakot tenni ? Halkabb lesz ? :K

(#41766) tibibi válasza #73959936 (#41765) üzenetére


tibibi
őstag

A falra a tartó és a fal közé? Csak akkor ha a csavar és a tartó nem érintkezik egymással akkor kevesebb hangot ,rezgést fog átvinni.

(#41767) #73959936 válasza tibibi (#41766) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem !

A kültéri alja és tartó közé

ilyenre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#41768) DUB Inc. válasza #73959936 (#41767) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ez "kötelezö" tepeítési elem. :)

(#41769) edk- válasza #73959936 (#41767) üzenetére


edk-
őstag

Én betettem, nem lett halkabb tőle. Igaz, előtte is nagyon halk volt. 5800 Ft helyett jobban megéri 982-ért.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41770) #73959936 válasza DUB Inc. (#41768) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszi mindenkinek, akkor ez baj, márpedig 2 éve nincs -

pótoltatni fogom, talán hétfőn már itt is lesz...(edk-)

(#41771) windy válasza #73959936 (#41767) üzenetére


windy
tag

Egy jó minőségű, normális klíma alá általában semmi szükség rá. Évekig telepítettük a Daikinokat és a Mitsukat rezgéscsillapító nélkül, és semmi gond nem volt, csendesek voltak. Aztán kezdett elterjedni a neten, hogy mennyire fontos ez a gumibak, és hogy nem is klímaszerelő az, aki nem tesz ilyet a kültéri alá, úgyhogy a blamázst elkerülendő, most már mi is teszünk mindenhová. Egy-két ezer forintba kerül, tehát igazából nem számottevő költség. Vannak ennél jobb konstrukciójú rezgéscsillapító gumibakok, de ez is tökéletesen megfelel.

(#41772) csƵ válasza windy (#41771) üzenetére


csƵ
őstag

Én is kérdeztem a szerelőmet, hogy gumibakot nem tesz alá? Azt mondta, hogy totál felesleges Daikin alá. Én meg hittem neki.

(#41773) elfelejtette válasza edk- (#41769) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekünk a laposabb volt alatta, aztán 2 év alatt annyira megvetemedett, hogy traktor hangja volt a klímának. Akkor vettem én is ezt a vastagabbat, 20 perc alatt kicseréltem, és ismét családi béke volt. Előtte az asszony már panaszkodott, hogy este nem tudott aludni tőle.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#41774) Orlin válasza elfelejtette (#41773) üzenetére


Orlin
addikt

Nálunk 6-7 hónap alatt vetemedett meg a pogácsa.
Alig tudták leszedni csavarhúzóval ütötték a pogácsa meg inkább kettétörött.
Több darabban jött le.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41775) elfelejtette válasza Orlin (#41774) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálunk 2 év volt, de déli oldalon van, szóval a nap is direktbe nyomta neki...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#41776) Orlin válasza elfelejtette (#41775) üzenetére


Orlin
addikt

Itt árnyékban van egésznap szinte...
Mondjuk azt már írtam itt mennyire megszoptam a szerelőkkel és mennyit fizettem... :W :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41777) Orlin válasza windy (#41763) üzenetére


Orlin
addikt

Én úgy gondoltam ilyenkor van valami jegyzőkönyv és továbbítják a gyártó,forgalmazó felé.
Mert tényleg eléggé marketing romboló.Ugyanezt játszottuk a kültérivel is.Ott is megmondta a "szaki" a Daikin kültéri alapból hangos.Itt a fórumon meg több éve azt olvastam hogy egyik leghalkabb.Ott is kiderült a szerelésnél lett lehet elbaszva valami vagy magából a klíma kültériből jön a hang.
Persze én voltam a hülye a szerelőknél mert amikor kint voltak nem csinálta...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41778) b. válasza windy (#41763) üzenetére


b.
félisten

nekem a Comfora csinálta, de csak az egyik. A szerelő azt mondta a zsírzás ok, megnyomkodta oldalról a csapágynál a gumi tömítést, azóta ok.Ha ez segítség lehet ott a szakembereknek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41779) sanzi89


sanzi89
addikt

Azt esetleg tudja valaki, hogy a Perfera is ezt a gumis/csapágyas megoldást alkalmazza? Vagy ez egy bevett technológia más klíma gyátóknál is?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#41780) luciferk válasza windy (#41771) üzenetére


luciferk
senior tag

" Vannak ennél jobb konstrukciójú rezgéscsillapító gumibakok..."

Mellyek lennének ezek? ;)

(#41781) windy válasza luciferk (#41780) üzenetére


windy
tag

(#41782) DithenS


DithenS
senior tag

Mostanában észre vettem, hogy ráépítéses lakásoknál már nem a gázt vezetik be, hanem klímákkal oldják meg a fűtést.
De a fürdőt és a WC-t mivel fűtik ilyen esetben? Gondolom valami más megoldással?
Nem lenne jobb akkor a levegő-víz hőszivattyú? Vagy esetleg légcsatornás klímával megoldani?
illetve mi az oka annak, hogy Önmagában a hőszivattyú drágább, mint a klíma? Alapvetően ugyan az a kettő, csak a hőszivattyú átadja a hőt egy másik közegnek is!

(#41783) b. válasza DithenS (#41782) üzenetére


b.
félisten

Elektromos fűtőtest, nekem is az van. most egy törölközőszárítós radiátor van bent a fürdőben fűtőpatronnal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41784) luciferk válasza b. (#41783) üzenetére


luciferk
senior tag

Fűtőpatron az meg mi?

(#41785) windy válasza DithenS (#41782) üzenetére


windy
tag

Igen, nagyon sok budapesti belvárosi társasházra kerül ráépítés, ezekben nehéz megoldani a gázfűtést. Ezért az elektromos megoldások jönnek szóba, leginkább valamely levegős hőszivattyú. A levegő-levegő hőszivattyú általában alacsonyabb beruházással jár, és bár a komfortja elmarad a levegő-vizes rendszertől, van több előnye is azzal szemben. Meg hátránya is....

(#41786) windy válasza luciferk (#41784) üzenetére


windy
tag

Szép magyar nevén : cekász

(#41787) b. válasza luciferk (#41784) üzenetére


b.
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41788) TeeJay válasza windy (#41786) üzenetére


TeeJay
félisten

Windy télen járassam meg a klímát havonta 1-2x hogy az olaj keringjen vagy csak autónál szükséges ez? Hűteni most már nem kell fűteni meg nem szoktam vele így is elég meleg van aztán április májusig párszor beindítanám.

Hűtés vagy fűtés járatja meg az olajat jobban?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41789) DithenS válasza windy (#41785) üzenetére


DithenS
senior tag

levegő víz hőszivattyúban például a panának vannak nagyon jó monoblokkos rendszerei, amit kb olyan könnyű telepíteni mint egy klímát.

https://www.ppklima.hu/panasonic-aquarea-t-cap-wh-mxc09h3e5-1-fazisu-monoblokk-levego-viz-hoszivattyu-9-kw

A SCOP-ja is nagyon jó. Új építés esetén tuti ilyent építtetnék be.
Szerintem a klímát meg sem éri több szoba esetén.
Például vidéken ismerek akinek 2 millióba került a klímás fűtés, mert több szobás lakásról van szó. A ház falán meg mindenhol egységek lógnak, egyáltalán nem szép.
Ennyi pénzből kapott volna egy normális hőszivattyús rendszert.... főleg hogy padlófűtés csövei be voltak építve, csak ugye vegyestűzeléssel üzemelt előtte...De ahol 1-2 helyet kell fűteni ott mindenképp a klíma a nyerő az tuti legalább is árban.
A több előny alatt mit értesz?

(#41790) b. válasza DithenS (#41789) üzenetére


b.
félisten

Anno én nagyon sok tervezővel és energetikussal beszéltem erről. maga a a hőszivattyú igényli túlméretezést. Amit belinkeltél ahhoz késztenek egy fogadó elosztó központot szerelvényezést rákötést. Nekem a Mitsu pl 2,75 millit mondott a hőszivattyúra ( 14? kW) plusz puffertartály, és egy hőközpont szerelvényezéssel, munkadíjjal további 760 ( !!) ezer forint. ehhez még utána kiderült, hogy fancoil is kellene mert a radiátorba beérkező csövek nem kétrétegű szigeteléssel ellátottak,( padlófűtésnél sem nagyon sok esetben) ezért a kondenzvíz kicsapódna rajtuk tehát vegyek ha hűtést is akarok 1 millióért fancoilt, véssem szét a falat és tetessek be kettős szigetelésű csövezést és az mellett még ott volt hogy - 20 fok volt ráírva elméletben ,de - 12 fokban már csak 38-40 fokos előremenő vizet tudott vagy pedig a fűtőbetétnek folyamatosan mennie kellett volna ami egy hidegebb nap kb 25-30 kW fogyasztás pluszban HMV készítésnél. Szóval jól szigetelt házban, mefelelő csövezéssel ellátott padlófűtéshez jó,de padlóhűtés szerintem pocsék érzetet ad., fancoil vagy mennyezet fűtéssel szuper lehet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41791) luciferk válasza windy (#41786) üzenetére


luciferk
senior tag

Így már értem, hogy miről van szó:B

(#41792) pjen válasza DithenS (#41789) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is közel 2millába van az 5 ethera, nem kell vidékre menni.Az egy nagy hőszivattyúnak pont az a hátránya mint ismerős elromló kazánjának.Két hét mire megjavítótták.5 klímából ha kettő kiáll 2 hétre az sem tragédia.

(#41793) luciferk válasza b. (#41787) üzenetére


luciferk
senior tag

Ok, köszi az infót, de ezzel a fűtőpatron szóval most találkoztam először:B pedig már benne vagyok a korban.

[ Szerkesztve ]

(#41794) DithenS válasza b. (#41790) üzenetére


DithenS
senior tag

Igazad van, utólag beépíteni akkor lehet nem éri meg. :/ Maximum ha sok a pénz és a csend fontosabb.
De mondjuk én a hűtést nem hőszivattyúra bíztam volna, hanem a hálóba ahol alszok oda egy olcsóbb klímát feltetetni. (nem kell drága hisz csak hűtésre lenne) a többi helységben meg mindegy. Nálam például a nappaliban volt klíma de soha sem használtam.
Sőt én a HMV-t se bíznám hőszivattyúra, hisz akkor egész évben megállás nélkül üzemelne, ami élettartam szempontjából nem jó.
ma már kapni hőszivattyús bojlert vagy a hajdú féle hőrétegzős bojlert amivel olcsón van melegvíz és egyik se nagyon drága.
De persze tényleg akkor ahogy írod, max új építés esetén éri meg, kész lakásokba meg a klíma.

(#41795) DithenS válasza pjen (#41792) üzenetére


DithenS
senior tag

De annyira csak nem romlanak el gyakran nem? :/ Mármint hát gázkazán esetén is egy van egy házban.

(#41796) pjen válasza DithenS (#41794) üzenetére


pjen
félisten

Pont a hálóba kell drágább klíma, azok csendesebbek.A HMV hez mért kéne folyamatosan menni a hőszivattyúnak?Egy puffer tartály és meg van oldva.

(#41797) b. válasza DithenS (#41794) üzenetére


b.
félisten

ezeknél olyan a puffer tartály, hogy van benne fűtőszál, aka bojler. Elég gazdaságosan állítanak elő melegvizet, mert a fűtőszál csak rásegít ha kell a hőszivattyúnak.
A hőszivattyú szerintem akkor éri meg igazán és térül meg az ára, ha nem kell mellé egyéb kiadás költség. Tehát nem kell külön klíma és bojler.( ez így egy nagyobb házban legalább 1,2 millió már ) Csak fűtésre nagyon nehezen térülne meg.
Néztem ezt az uponor mennyezetfűtést előre gyártott elemekkel, nagyon tetszik, és az remekül hűt is nyáron, nincs meg az a kellemetlen hideg érzés ami a dadlóhűtésnél. Szóval az igazi az ha a hőszívattyú megcsinálja neked a melegvizet, télen fűt nyáron hűt.. esetleg van mellé egy vészmegoldás, mondjuk pár olcsóbb klíma átmenetinek vagy ha gond lenneakár egy vegyestüzelésű kazán.
Ha most építkeznék hővisszanyerős szellőztetést, felületfűtést/ hűtést és hőszivattyút és napelemet kombinálnék hosszú távra.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41798) luciferk válasza windy (#41781) üzenetére


luciferk
senior tag

Külföldi gyártású ez a jó rezgéselnyelési tulajdonságúnak látszó gumibak? mert a böngészővel keresve még hasonlót sem találtam

(#41799) TeeJay válasza luciferk (#41798) üzenetére


TeeJay
félisten

A lényeg hogy nincs fémes kapcsolat a két vége között, egyik felét a konzolhoz csavarozod másik felét pedig a klíma talpához és a gumi tartja a helyén a cuccot.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41800) pjen válasza TeeJay (#41799) üzenetére


pjen
félisten

Autó bontóból motor tartó bak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.