Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) tibibi válasza Orlin (#41350) üzenetére


tibibi
őstag

Húzd meg rendesen, szerintem azokkal nem lehet nagyon szintezni.Legalábbis a normális bakokkal ami nem átmenő csavaros.

[ Szerkesztve ]

(#41352) hardveress


hardveress
újonc

Sziasztok,

Daikin FTXP35M fő fűtésre mennyire alkalmas?

(#41353) tibibi válasza hardveress (#41352) üzenetére


tibibi
őstag

Nekem a sensira is megfelel. ;) szóval ha nincs pénz perferára akkor jó. :K

(#41354) feco70 válasza hardveress (#41352) üzenetére


feco70
senior tag

Nagyon is jó, ismerek emberkéket akik csak fő fűtésre használják, meg vannak vele elégedve

(#41355) mrmft válasza Orlin (#41350) üzenetére


mrmft
senior tag

Tegyel ra egy vizmerteket es nezd meg, lehet csak kimaradt.

@41351 Itt kb 2cm vastag bakok vannak, alacsonyan van a konzol a komovesenek pedig anno nem hajlott rendesen a dereka, a bakokkal szinteztek vizszintre, minimalis korrekciot igenyelt.

(#41356) AXisBOLD válasza hardveress (#41352) üzenetére


AXisBOLD
addikt

pár hete szerelték be, már többször fűtöttem vele, nagyon hamar átmelegítette a lakást, de még nem volt igazán hideg, illetve nálunk csak kiegészítő.

ez a modell az ajánlás szerint nem fűtésre optimalizált, de egyelőre kevés tapasztalatom van, így nem akarlak félrevezetni.

Aurea mediocritas

(#41357) feco70


feco70
senior tag

Kellett egy gép a konyhába, úgy teljes a fűtés a kecóba klímákkal, van a szobákba egy egy alap daikin, átmenetbe teljesen jó, meg amilyen telek vannak, amúgy is.
Mondta a klímásom hoz egy Gree Royalt jó áron, az ha kell befűti az egész házat, nem nagyon akartam, de legyen.
Meg is voltam vele elégedve, nagyon tud fűteni, ha kell átfúja az egész lakást, de tud olyan halk is lenni mint a daikin. Meg is lepődtem, milyen halk, de nem tudtam vele ki békülni, 500 watt alá nem tud temperálni, ki be kapcsolgat állandóan. Fel megy 1200 watt ra, sokszor öt tíz perc múlva már 550 watt on volt, és már kapcsolt is ki, pedig a legkisebb 2,7 rendeltem. Lehet jó olyan helyre ahol hidegebb van, ott nem kapcsolgatna ennyit, de itt már nincsenek kemény telek. Szerencsére jó fej a klímásom, és kicserélte egy Fujitsu Standard ASYG12KMCC
igaz plusz 40 ezrem bánta, de nem érdekel.

(#41358) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Egy pici szoba felfűtésére egy 2,0 vagy 2.5 KW-os Daikin-on gondolkodok majd tavasszal.
Két 3.5-ös van a lakásban már egy a folyosón onnan nyílik az említett szoba is meg egy a nagyszobába.
A klímás aki szerelt a múlthéten azt mondta vegyek a pici szobába is nagyobbat 3.5-öst.
Én eddig itt a fórumon mindig azt olvastam kis helyre kis klíma kell hogy vissza tudja magát szabályozni.
feco70!Én is gondolkodtam Gree-n de akkor lehet marad a Daikin.
Bár azzal is volt negatív tapasztalatom amit kis is veséztünk itt a múlthéten.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41359) tibibi


tibibi
őstag

Démász területen cirka 1 év kínlódás után ma felszerelték a Htarifás órát.Mint kiderült nem én vagyok a kirívó eset szinte mindenki ennyit vár. :W Igen tudom van akinek gyorsabban ment ,de nem az a jellemző....

[ Szerkesztve ]

(#41360) Orlin válasza tibibi (#41359) üzenetére


Orlin
addikt

Mennyire jött ki árban,ha szabad kérdezni?
Nekik nem érdekük,hogy kevesebbet fizess... ;]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41361) Gömbike válasza tibibi (#41359) üzenetére


Gömbike
senior tag

Gratula hozzá!

Nekem tényleg gyorsabban ment, 9 hónap alatt lett meg. 😢

De most már évente kétszer kell majd várni a leolvasót a fényképezőjével.😁🤔

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#41362) b. válasza Orlin (#41358) üzenetére


b.
félisten

nem tudom mekkora aza pici, nálam padlászoba 13 négyzetméteren a 2,5 kW Daikin éjszaka felében nem megy, mert simán túlfűti 24 fokra.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41363) Orlin válasza b. (#41362) üzenetére


Orlin
addikt

9 négyzetméter.
Azért is kérdezem ide betenni egy 3.5-öst nem biztos jó lenne.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41364) b. válasza Orlin (#41363) üzenetére


b.
félisten

Feleslegesen sok, még a 2,5 is. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41365) feco70 válasza tibibi (#41359) üzenetére


feco70
senior tag

Néha az az érzésem, nem csak ötven évvel vagyunk elmaradva

(#41366) tibibi válasza Orlin (#41360) üzenetére


tibibi
őstag

Mivel most már csak az órákat( vezérelt és H )kellett beszerelni ingyen volt. Az új kiépítés 350 ezer 3-as szekrény 20m távolság 1 oszlop. De mondták is démász-eon mintha a szart hasonlítanád a tortához. :W Ez két éves mutatvány volt :((( kérdeztem a napelemes rendszert mennyi lenne időben, a válasz- felejtős :W

[ Szerkesztve ]

(#41367) baloghgabor válasza tibibi (#41366) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hallgattam Rád, és a DÉMÁSZ partner szerelőre szerencsére, meg sem próbáltam! Szerintem előbb mentem volna nyugdíjba, mint a H tarifa meglegyen. Ráadásul nálam az a csodás helyzet van, hogy ahol lakom - csodaszép helyen, tényleg egy erdő közepén - az áram a hatalmas telek - na, jó csak 5000 m2 hátulján érkezik be. Nos, oda kellett volna a telek határra az új óra szekrény, majd ~ 75 m földkábelen behozni, új csatlakozás a házba. Nem is merte számolni a szerelő, mert azt mondta a mentő nehezen talál ki hozzám. 😂
De legalább úgy tűnik szép reggel van odakint, a klíma egy óra után (azóta van bekapcsolva ma) megállt és elkezdett olvasztani. Ezek szerint itt a téli szezon. 😊
:))

bégé

(#41368) Orlin


Orlin
addikt

Közben én rájöttem a kinti zörej okára.
A kábel ér hozzá a kültérihez ha picit elhúzom amennyire tudom már nem is "berreg".
A mostani szerelők mondták elég rövid kábelt hagytak a kollégák...
Nagyon nem is tudok húzni rajta.
Valakinek valami ötlet?

Köszönöm.

tibibi!350 ezer :Y
Durva.
Én is kíváncsi leszek rá.Napelemben is gondolkodtam de ott elfogyott már a keretösszeg és nekem majd csak jövőre lenne aktuális.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41369) feco70


feco70
senior tag

Lehet a 200 ezer nem is sok lenne nekem? A villanyszerelő azt mondta, ha megcsinálja, kb két hét és ráköt az eon. Na majd kíváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

(#41370) pjen válasza feco70 (#41369) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 140 valamennyi volt tokkal vonóval, kulcsrakészen.Óra szekrény csere, kismegszakítók, fi relé, papírok.3 hónap.Bele építették a régi fa dobozba a henshelt.

[ Szerkesztve ]

(#41371) feco70 válasza pjen (#41370) üzenetére


feco70
senior tag

Mondtam a villanyásznak,hogy tegye bele nekem is, azt mondta ki van zárva, nem fogadják el. Ezt se értem, van eon terület ahol be engedték rakni

(#41372) Orlin


Orlin
addikt

Eon területen nem tud valaki jó árban dolgozó villanyszerelőt aki megcsinálná a "H" tarifát minden velejáró papírraal együtt?
Fejér megye környékén.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41373) mpo válasza Orlin (#41372) üzenetére


mpo
veterán

Itt keress:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#41374) Csaszu2 válasza pjen (#41345) üzenetére


Csaszu2
csendes tag

Az indulási áramfelvétel lényegében nem is értelmezhető az inverteres klímáknál, szépen lassan kezdi felpörgetni a kompresszort. A nagy áramok később jelentkeznek, ha nagy a hőigény, a beàllítotthoz képest távol van a mért hőmérséklet.

(#41375) csaba12242


csaba12242
tag

Tegnap felkerült két kis szobába az itt ajánlott Panasonic KIT-TZ20TKE1 Compact klíma, nagyon szépen működnek, még maradt két db.-om egy másik lakásba, remélem nem bánom meg hogy jól bevásároltam belőle. :)

(#41376) sztothj


sztothj
tag

Sziasztok! Szerintetek a jövőre induló lakásfelújítást támogató program (tudjátok: amelynek keretében a felújítási költségek felét, legfeljebb hárommillió forintot az állam utólag megtérít) keretein belül klimatizálás megoldható lesz? Konkrétan nem írták le ezt sehol. Bár gondolom majd hivatalosa a közlönyben benne lesz.

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#41377) tibibi válasza baloghgabor (#41367) üzenetére


tibibi
őstag

100h [kép] erdő közepén vagyok ;] ,azért szerencsém is van,mert 42kw van "ráengedve" a szerelő szerint a hálózatomra, 3 fázisból csak 1 van rákötve. Nagyon messze vagyok a trafótól ha szerencsém van ilyen az [kép] áram erősség ,egyébként 195 körül van,de én akartam ide menekülni a városból :DDD . Az erdő közepén villannyal fűtök :D

(#41378) mpo válasza sztothj (#41376) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#41379) pjen válasza Csaszu2 (#41374) üzenetére


pjen
félisten

Én kipróbáltam egy 800W os Legrand szünetmentes nem birta elindítani a 2,5Kw os panát.Gondolom ez szerencse kérdése is.Attól függ milyen nyomás viszonyok között áll meg a gép.

(#41380) baloghgabor válasza tibibi (#41377) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát ez jó. 😊 Habár nálam van rendesen feszültség, valami fura ok miatt (235-242V), csak a "szomszéd" meg valaki még távolabbi vagyunk ezen a vonalon a pár km-en.

Hátsó, nagyobb fenyő a telek vége. Onnan 50 m ez a belső kerítés. Innen még ~ 25 m a ház. Jól van ez így.... 😁

bégé

(#41381) Siriusb válasza tibibi (#41377) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem is tudod, milyen jó dolgod van! Vagy nagyon is tudod! :D :R

(#41382) csemberlen válasza pjen (#41370) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, ez hány éve volt?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41383) pjen válasza csemberlen (#41382) üzenetére


pjen
félisten

Szia.2,5 éve.

(#41384) feco70 válasza pjen (#41383) üzenetére


feco70
senior tag

Aki átmenetbe fűt velük, meg se éri szerintem, 200 most már az alja

(#41385) pjen válasza feco70 (#41384) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,én egész télen azzal fűtök, még normál tarifával is olcsóbb volt mint a C24 cirkó.

(#41386) feco70 válasza pjen (#41385) üzenetére


feco70
senior tag

Persze úgy jó

(#41387) atosi


atosi
csendes tag

Üdv,
Felszereltek nálunk egy Gree Amber Grey klímát...
A beltérin ez a típus szerepel:
Gree GWH12YC-K6DNA2A/I

A Kültérin meg ez a típus szerepel:
Gree GWH12YC-K6DNA1A/0
Az lenne a kérdésem, hogy ez így rendben van?

köszi előre is.

(#41388) pjen válasza atosi (#41387) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a Panáknak is más a száma kül és beltéren.De a típus ugyanaz.

(#41389) luciferk válasza atosi (#41387) üzenetére


luciferk
senior tag

A bel és a kültéri nem túl hangos?

(#41390) atosi válasza luciferk (#41389) üzenetére


atosi
csendes tag

hangosak...a kültéri az borzasztó.

(#41391) tibibi


tibibi
őstag

Jelentem -9 a két daikin hangtalanul fűt....

(#41392) Orlin válasza tibibi (#41391) üzenetére


Orlin
addikt

Itt is -5-ben az alap géphang!
(A már említett cső okozta hangot is megszüntettem.)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41393) Janusz001


Janusz001
őstag

Itt 3 Sinclair teszi a dolgát -5 ben, kicsit hangosabban ugyan, de nappal nem zavar, éjszaka meg a hálószobában ki van kapcsolva.
Gáznál még így is olcsóbban kijönnék, ha fizetnem kellene az áramért, de mivel van többlet a napelem termelésből, így egy része el használva fűtésre.

(#41394) Miklósbácsi


Miklósbácsi
csendes tag

A Sensira is jól teljesített az elmúlt 24 órában. - 5 C fok volt a leghidegebb. Természetesen működött a leolvasztás is szükség szerint, jól meglocsolta maga alatt a deres füvet. A szoba külső falára erősített kültéri hangját egyáltalán nem lehetett hallani. A beltérinél a levegő kifúvását csökkentenem kellett, mert van itt huzatra érzékenyebb is. Ugyanakkor a női fodrász hajszárítójára még soha nem panaszkodott........

(#41395) laca891


laca891
aktív tag

gree comfort x 3,5 kw-os klímának, hány watt-ra kell tudnia visszaszabályozni??

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41396) tibibi válasza laca891 (#41395) üzenetére


tibibi
őstag

Jó kérdés én még 800w alatt nem láttam fűteni, még akkor sem mikor nem ment a tálcafűtés.De ez természetesen függ a kinti hőmérséklettől is! Bár tudom én f@sz vagyok ,mert fikázom a gree-t

[ Szerkesztve ]

(#41397) lacy027 válasza laca891 (#41395) üzenetére


lacy027
tag

500 W fogyasztás alatt kikapcsol, ennél lentebb nem megy.

(#41398) laca891 válasza lacy027 (#41397) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam is így működik...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41399) Dávcy


Dávcy
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni milyen gépet ajánlanátok fűtés kiegészítésre?

Napközben nem vagyunk itthon a lakásban és este ha hazaérünk,jó lenne hamar egy kis meleg levegő a lakásba!

E.ON oldalon nézegetem a gépeket... Nordic Nubian New Age szimpatikus lenne árban.
Érdemes belefektetni szerintetek?
[link]

köszönöm előre is

(#41400) tboy72 válasza Dávcy (#41399) üzenetére


tboy72
aktív tag

Helló!
Szerintem, inkább kérdezd meg itt a fórumon Windy-t! Elég nagy haszonkulcs van az eonnak azon a nord klímán. (Nem rossz a Gree, de én inkább japópárti vagyok) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.