Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Rolly válasza dobolan (#27449) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk is az a tapasztalat amit jeriko2 ír...Kondenzációs gázkazánnál a lángmoduláció számít, de elsődlegesen az előremenő vízhőmérséklet ami számít ... nálunk ez 35-40 fok tehát ebben a tartományban működik jól egy kondenzációs kazán... persze lassan fűti fel a lakást de lassan keveset fogyaszt...

Nálunk padlófűtés van lent és a fürdőben fent... A három szobában klímával fűtünk (radiátorok elzárva). 9-kor lekapcsolt eddig minden, s 5korbe így napközben kb 0,5-1 fokot hűlt estig a hőmérséklet... Mire hazaérünk 18-19 óra között addigra a padlófűtés átmelegedett és a padló 27-28 fokos a levegő meg éppen 21 (napközben 20,5-re van állítva...

A klímák napközben 20 fokra vannak állítva este 21-22 fokra attól függően melyik szobáról beszélünk ... Így a fogyasztás (áram és gáz) kb 20%-kal kevesebb mint mikor egész nap mentek a klímák és a padlófűtés...

Most mivel úgy néz ki cirka 1000kWh plusszunk lesz nyárig a napelemből a klímákat napközben sem állítom le így a lakás kevésbé hűl le így a padló is kevésbé hűl ki... remélem így a gáz fogyasztás kicsit kevesebb lesz...

Másik - padlófűtésre - ha ugyanannyi gázból tartom a 21 fokot egész nap mint a 20,5-ről 21 fokra fűtés (padlófűtéses helyiségbe rakták a termosztátot :( ... így 21,5 lesz mire lekapcsol), a meleg padló jobb komfortot ad mint mikor fixen 21 fok volt...

Most tervezem ünnepek alatt beállítani a környezethez igazodó fűtést a kazánon mert szarul van beállítva a víz hőfokok (min-max) így akkor 24-25 fok van mindenhol... s megnézni hogy állandó padló fűtéssel mit tudnánk kezdeni....

Van kandalló is csak puffer tartályt nem tettek be pedig a padlófűtéshez jó lett volna...

Megjegyzés: a padlás szarul szigetelt... de januárban megcsináltatjuk és akkor 30-35cm szigetelésünk lesz a padláson - most 15 van

(#27452) jeriko2 válasza dobolan (#27449) üzenetére


jeriko2
tag

A termosztát NEM KÜLD a kazánnak hőmérsékleti adatokat. Amelyik kazán ilyen lángmodulációt végez, annak van külön kültéri egysége/hőmérője. A termosztát valójában egy szimpla kapcsoló, ami annyit mondd a kazánnak: fűtés be/ fűtés ki (beállított hőfok alatt / felett). Szereltem már pár termosztátot (meg gázkazánt is) a sima hőmembránostól kezdve a programozható rádiósig, hidd el nyugodtan.

A "temperáló fűtés" azért gazdaságos mert a kondenzációs kazánok minél alacsonyabb hőmérsékletű vizet állítanak elő, annál nagyobb hatásfokkal tudnak működni. Az, hogy ezzel milyen lakást lehet ki vagy felfűteni, és mennyi idő alatt, már a lakástól függ. Ha 22 fokról fel tud fűteni a kazán 22,1 fokra (mert kb. ezt csinálja a temperáló fűtés), akkor temperáló fűtéssel 0 fokról is fel lehet fűteni 22 fokra. Az egyetlen szempont a kényelem, mert esetleg túl sokáig tart. De mondom, ez egyedül a kondenzációs gázkazánoknál működik így, és nem érinti magát az elvet.
Másik ok a visszavett teljesítményre, hogy kevesebbszer kapcsol ki/be a kazán, ami jótékony hatással van a kazán élettartamára.

Az 1 hónapos példát meg azért hoztam fel, hogy ne legyen olyan, aki el kezd azon lovagolni, hogy közben változnak az évszakok. Örülök, hogy ebbe tudtál belekötni.

Pár cikk, amit kb. 5 perc alatt találtam a témában:
http://greenfo.hu/hirek/2015/02/17/a-futes-letekeresevel-csak-keveset-sporolhatunk
https://vgfotthon.blog.hu/2015/12/04/hogyan_futsunk

(#27453) dobolan válasza Rolly (#27451) üzenetére


dobolan
senior tag

Így van, amit írsz. Előremenő nekem is alacsony, jelenleg 34 fokos, de ha kikapcsolnám a fűtést és hagynám, hogy lehűljön, akkor 34 fokos előremenővel kb. ugyanannyi idő alatt fűtené vissza, mint ahány nap alatt lehűlt. Nyilvánvaló, hogy kevesebb a fogyasztás így, mert a lakás napi átlaghőmérséklete alacsonyabb, mint ha folyamatosan hőn tartod mondjuk 22 fokon. Akkor összemérhető a fogyasztás, ha a folyamatos hőntartást arra az átlaghőmérsékletre lövöd be, amit ki/bekapcsolgatással elérsz. PL. Ha egy nap 12 órát 22 fokra van beállítva a fűtésed, 12 órát pedig 21 fokra, akkor átlagosan 21,5 fok van a lakásban, aminek tartása nyilvánvalóan kevesebb hőenergiát igényel ugyanolyan egyéb körülmények között, mint ha 24 órában lenne 22 fokod. Nálam a hőmérséklet a 120 négyzetméteren durván 0,4 fokot ingadozik (21,8-22,2), mert ilyen a vezérlés. De csináltam már olyat, hogy este 10kor kazán kikapcs, reggel 6kor bekapcs. Kint -5 fok körül 0,7 fokot hűlt hajnalra, és délután 4 körül érte ismét el a 22 fokot, takarékos módban. Kevesebb volt a fogyasztás, mert az átlaghőmérséklet is lentebb csúszott, de nem erről volt szó, én nem erre reagáltam, hanem arra, hogy folyamatos hőntartás esetében vegyük figyelembe a fűtésrendszer hatékonyságát is. Lehet, hogy ez inverteres klímára amúgy nem igaz, azt nem tudom, mert nem használom fűtésre, nekem nem éri meg.

@Jeriko
Az enyém küld, de ebbe tényleg ne menjünk bele. Nem egy relés termosztátról beszélünk ez esetben, mert te leegyszerűsítesz mindent. Maradjunk vezérlésnél. Az inverteres klíma se ki/be kapcsolgat, pedig abban is van termosztát.

[ Szerkesztve ]

(#27454) Rolly válasza jeriko2 (#27452) üzenetére


Rolly
veterán

az újabb kazánok már nem csak on-off termosztátot tudnak kezelni... a bus rendszerű termosztátok már több mindent / több adatot figyelembe tudnak venni így az elvárt hőmérséklet különbséget is akár...

Nekünk Bosch CT100-as termosztátunk van ami wifis így azon keresztül kapja meg a kazán a külső hőmérséklet adatokat is, vagy a meleg víz ki-bekapcsolását (tartályos kazánunk van) illetve a kazán fűtés programozásnál is több beállítás van (pl a termosztát kezeli, hogy radiátoros vagy padlófűtéses fűtésrendszer van-e...)

(#27455) Morris válasza dobolan (#27449) üzenetére


Morris
veterán

De jó lenne ha a kazán saját maga állítaná be az előremenő hőfokot. Hogy csinálod?
Nekem manuálisan kell beállítani.

(#27456) polman


polman
tag

Kedves fórum társak. Mást téma. Kerestem de nem találok sehol asztali PC re való programot ami kezelné a klímát. Néha jó lenne ha létezne ilyen. Nem tudtok valami megoldást erre? Gree amber klímához kellene. Köszi

(#27457) gabenn4241 válasza tibibi (#27398) üzenetére


gabenn4241
tag

Meghallgattam a kültériket de nem hallom a ventiket egyáltalán zajosnak. Egyedül a rács tud bizonyos frekvencián berezonálni. De nem vészes az sem. Neked hova van a kültéri elhelyezve??

[ Szerkesztve ]

(#27458) dobolan válasza Morris (#27455) üzenetére


dobolan
senior tag

Nem tudom milyen a kazánod. Leegyszerűbb és legolcsóbb egy külső hőmérséklet mérőt bekötnöd, de elég sok szívás lesz a jó fűtésgörbe beállításával...

(#27459) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Midea Blanc klímánál most vettem észre, hogy a nyári 1-2 Wattos standby fogyasztás a hideg megjöttével 20 Wattra nőt. Ez mitől lehet?

(#27460) Morris válasza dobolan (#27458) üzenetére


Morris
veterán

Van. Ki is kötöttem. Immergas victrix exa 28 kazánom van.
Azt hiszem 6 vagy 7 jelleggörbe van. De mivel szigetelt a ház, így az 50 fokos előremenő sok. Vagyis ennél sokszor kapcsol be a kazán.

Nekem egy tempomathoz hasonló vezérlés kéne. Azaz, folyamatos mintavételezés. Felfűtéshez magasabb előremenő, szintentartáshoz pedig kevesebb. Viszont ezt úgy, hogy ne kelljen nekem beavatkoznom.

(#27461) tibibi válasza gabenn4241 (#27457) üzenetére


tibibi
őstag

Már állványon van,mert a falról leszedtem,úgy dübörgött a ház.Maga a kültéri ventilátora rázza szerintem a gépet.

(#27462) dobolan válasza Morris (#27460) üzenetére


dobolan
senior tag

Hát, amit leírtál, az sokkal költségesebb dolog. Amúgy nekem Immergas Victrix TT kazánom van. Kötöttem már rá megfelelő karakterisztikájú ntc-t próbaképpen (gyári érzékelő nagyon drága), és nem csak 6-7 jelleggörbe van, hanem rengeteg, mivel tizedes pontossággal lehetett állítani 1.0-9.0 között úgy emlékszem. Ez helyből 100, valamint át tudod írni szervízbeállításokban az előremenő minimumát és maximumát, illetve eltolást is tudsz állítani. De ez már itt megint nagyon off, úgyhogy be is fejeztem. :)

Az 50 fokos előremenő pedig kőbe van vésve? Én 29-et állítottam minimumnak, azért nem kevesebbet, mert ott már nem tudja leadni a hőmennyiséget megfelelően a fűtőfelület a házban, és a kazán kapcsolgat, nem tud lentebb modulálni már a lánggal.

[ Szerkesztve ]

(#27463) Daikinfan


Daikinfan
újonc

Sziasztok! Ma ezzel a kérdéssel kerestek meg engem, (én jelenleg egy szobát fűtök klímával, ami nekem bőven elég, de) kíváncsi vagyok, hogy nektek van-e tapasztalatotok hasonló esetben: Adott egy " L" alakú légtér, ami 70 nm alapterületű, jól szigetelt, kis töréssel, egybenyitva. Nagy nyílásokkal és emiatt könnyen felfűthető, akár egy 3.5kw-os géppel is, az egyik végében, az igaz, hogy sokszor maxon járatva, de tud benne tartani 23 fokot. Abba ne menjünk bele, hogy a klima élettartamára milyen hatással van, hogy sokszor csúcsra jár. Kérdés az lenne, hogy, ha a tulaj betenne a mások végébe is egy 3.5 kw-os gépet, akkor csökkenne-e a napi 20 kw-os fogyasztás, ugyanazon a külső hőmérsékleten nézve?? Én passzolom a kérdést, mert nem találkoztam még ilyennel. :F Köszönöm az esetleges válaszokat! :R

(#27464) Lassú Víz válasza Daikinfan (#27463) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Elképzelhetőnek tartom, ugyanis tudtom szerint a legmagasabb cop érték nem a legnagyobb teljesítményhez tartozik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27465) Daikinfan válasza Lassú Víz (#27464) üzenetére


Daikinfan
újonc

Ezt hogy érted? Köszönöm a válaszd egyébként. :R A cél 23 fok elérése, mint egy klimával, 2 klimával ezek szerint kevesebbre jönne ki?

(#27466) Morris válasza Daikinfan (#27465) üzenetére


Morris
veterán

A helység hőigénye nem változik. Viszont 2 klíma nem fog csutkán menni. Minimálisan lehet, hogy alacsonyabb lesz az energiafelhasználás.

(#27467) Daikinfan válasza Morris (#27466) üzenetére


Daikinfan
újonc

Arra én is gondolok, hogy leszabályoznak, és egymást segítik, de akkor is kétszer több klima lesz, ami menni fog. :D Olyan logikusnak tűnik, köszi. ;)

(#27468) asha07lcc válasza #42706048 (#27431) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha gondolod és Bp vagy környéke ránézünk akár a mai napon és megmondjuk mi a hibája. A gép adatait légyszíves küldd el és a gyári számát privátban. Tudni kell melyik Pana disztribútortól érkezett bár mindegyiknél jogosultak vagyunk a garanciális beavatkozásra. Kérünk egy elérhetőséget is(tel szám) szintén privátban vagy az adatlapunkon szereplő email címre. A beavatkozás , diagnosztika garanciális esetben díjmentes. Telepítési hiba esetén fizetős.

(#27469) asha07lcc válasza Daikinfan (#27463) üzenetére


asha07lcc
tag

igen csökkenne. tapasztalat

(#27470) netpok2 válasza lukxy1 (#27459) üzenetére


netpok2
csendes tag

Kapcsolási rajz alapján lehet benne karterfűtés ami melegen tartja a kompresszort, hogy ne jéghideg olajjal induljon, ha van benne akkor valószínűleg ott fűti el.

(#27471) asha07lcc válasza lukxy1 (#27459) üzenetére


asha07lcc
tag

karterfűtés szerintem. Van amelyikben van tálcafűtés is de összevissza

(#27472) wjoe válasza polman (#27456) üzenetére


wjoe
tag

PC-re Android emulátor (MEmu, BlueStack, NoxPlayer), majd arra a Gree+ alkalmazás egy új fiókregisztrációval. A telefonos Gree+-ban pedig új családtagként meghívod az emulátoros fiókot.

(#27473) gabenn4241 válasza tibibi (#27461) üzenetére


gabenn4241
tag

Akkor már az sem lehet gond. Nekem is állványon van. Hány fokra és mekkora nm2-t fűtesz vele?? Nálam az egyik kültéri az ablak alatt van majdcsak a fejem mellett a fal túloldalán, de nem zavaró bennt. 30centi porotherm + 5 centi hungarocell választ el tőle. Állványon van nekem is. Nem tudom nálad mi a gond... Mekkora a távolság a kültéri és beltéri között??

(#27474) Daikinfan válasza asha07lcc (#27469) üzenetére


Daikinfan
újonc

Köszönöm szépen! :R Továbbítom a tulajnak a tanácsaitokat, hogy érdemesebb betenni inkább 2 gépet ekkora légtérbe, minthogy, csak egy csúcsra járjon benne... és így az többet fogyasszon 2 helyett. :R

[ Szerkesztve ]

(#27475) tibibi válasza gabenn4241 (#27473) üzenetére


tibibi
őstag

Enyém ytong+ szigetelés cirka 70+40 tetőtért fűt két klíma a daikin hangtalan a gree kültéri zörög 24 fokra vannak állítva.

(#27476) asha07lcc


asha07lcc
tag

Itt a hidegebb idő.... a durvábban fűtő gépekre is lehetséges kedvező javaslat. Fujitsu LTCA KGTA vagy Gree U-crown esetleg Pana Nordic Etherea. Hogy mindenkinek legyen mit a fa alá tenni:)

(#27477) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Hsz-em annak címezem, aki érdemben tapasztalatból, vagy hivatásból tud válaszolni.

Adott a rajz szerinti lakóház.

A hatszöget 1-1 konvektort ábrázolnak, a csillag az elhelyezett klímát ajtó fölött.
Az összes nyílászáró hőszigetelt. A fal 60 cm-es vályog.

A klíma konkrétan 1 alap gree, lomo plus 4,6 kw. Fűtenék vele - ha nem is -15 fokig, ezért kérdeznék pár dolgot.

Amikor fűteni kezd, teljesen kinyitja a lapátot. Ez így helyes vagy akár állíthatom vízszintes helyzetbe is, úgyis felfelé száll a meleg ?

Másik. Fűtés. Akár a beltéri, akár a távkapcsos hőmérséklet mérés van beállítva, fűt mint az állat. Értem ezt úgy: először meleget, aztán mondjuk beállított szoba-hőmérsékletet. Eddig ki ki kapcsolt, most szinte folyamatosan megy, gondolom ez az inverteres klíma lényege...
Milyen hőfokra illene beállítanom ? Már úgy értve, hogy a többi helyiségben kb. 21 fok van másfél méteren...
Meg ha azt látom, hogy a hőmérő szerint 23 fok van benn, akkor sem áll le ? Vajon miért ? Vagy miért fúj a meleg levegő után langyosan/hidegebbet ? Ez így rendben van ?

Ha ezt nézzük, hogy minden ajtó nyitva és minden helyiség fűtését az említett 2 konvektorral és az ajót fölé helyezett klímával oldom meg, akkor milyen fogyasztásnak kellene kijönnie ? Az ahol el van helyezve 14 m2, a szemben lévő helyiség kb 6-7 m2. A két oldalsó helyiség meg 20-20 m2.

Hát jó volna ha valaki tudna dolgokat írni... :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#27478) Kátai


Kátai
senior tag

ASYG12LLCC klímám van és most hidegebb időben a kültéri halkan sípol úgy hogy nincs bekapcsolva.Mi lehet az oka?

(#27479) netpok2 válasza #73959936 (#27477) üzenetére


netpok2
csendes tag

Szia, hogy mire kell álltanod ezt sajnos csak ki tudod kísérletezni, nálam 20-21 fokra állítva tart 23 fokot. (nem értem hogy gondolták ezt az auto módot amúgy mert hűtésnél viszont pontos...)

(#27480) #73959936 válasza netpok2 (#27479) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát igen, most is 21 fokon megy....ez olyan 22-23-nak felel meg nálam...

de attól még autón hagyom, mert gondolom akkor még le tud szabályozni, ha szükséges... :U

(#27481) asha07lcc válasza Kátai (#27478) üzenetére


asha07lcc
tag

az elektronikában szól vmi talán . Működik egyébként?

(#27482) asha07lcc válasza #73959936 (#27477) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem erre csak a saját tapasztalatod a mérvadó. Kísérletezz. I feelben látnia kell a beltéri infrának a távban lévőt.

(#27483) #73959936 válasza asha07lcc (#27482) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát gondolom látja, mert ha a falra rakott dobozában megnyomom a távkapcsot, reagál...

de nálam a tapasztalat azt mutatja, hogy a beltéri belső hőmérője jobb erre a célra.

(#27484) Kátai válasza asha07lcc (#27481) üzenetére


Kátai
senior tag

Igen,nincs vele semmi gond.

(#27485) gabenn4241 válasza tibibi (#27475) üzenetére


gabenn4241
tag

Így azért érthetőbb hogy nem érzed komfortosnak. Nekem 20nm2-t fűt egy klíma, 80nm2en van négy. Mondjuk így utólag lehet 3 is elég lett volna, de a tagoltság, miatt lett így, meg mi van ha -30van.... Így legalább a beltérik mehetnek minimum venti fokozaton és a kültéri is csak leolvasztaskor pörög jobban fel. Nekünk nagyon bejött :D Nincs hangzavar, se huzat csak meleg.

[ Szerkesztve ]

(#27486) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ma reggel pakolgatás közben sajnos eléggé kihűlt a ház. Az mitől lehet, hogy 22 fokra van állítva a klíma, és simán leáll, nem leolvasztani, miközben a szobában 17 fok van?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27487) tibibi válasza elfelejtette (#27486) üzenetére


tibibi
őstag

Fent a klíma érzékelőnel lehet,hogy 25 volt. :U

(#27488) nesa válasza elfelejtette (#27486) üzenetére


nesa
veterán

Az ott fent csak egy szám, úgy kell be állítani hogy lent legyen jó.

(#27489) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

Üdv! Mostanába gondolkozok egy csakis fűtésre használandó klíma beszerzésén. Jelenleg Etherea Z35 felé kacsingatok (egy 35 nm2 szobába). Van ilyen árkategóriában jobb választás? (350-400k, scop minél magasabb, sztem 3.5kwnál jobb teljesítményű nem kell, és persze csendes legyen).
Mennyire segítene egy ilyen klíma a pollenallergia "kiszűrésében", ha valakinek van tapasztalata?
A légkondi a szellőztetést is megoldja? (Tehát ha padlásfödémet leszigetelem úgy, hogy alulra megy párazáró fólia, akkor nem fog penészedni a mennyezet?)
H Tarifás mizéria elintézése kb mennyibe van mindennel együtt?

(#27490) pjen válasza SSJPiotr (#27489) üzenetére


pjen
félisten

Vannak klímák,ami szellőztetnek is,de az egy másik kategória.A H tarifa nekem 90 nap volt.

(#27491) asha07lcc válasza SSJPiotr (#27489) üzenetére


asha07lcc
tag

Van jobb legalábbis hasonló. Pl Gree U-Crown -20c-IG LEADJA A NÉVLEGES FŰTŐTELJESÍTMÉNYT ÉS -30c-IG TUD FŰTENI. vagy Fujitsu LTCA KGCA. De A PANA SEM ROSSZ VÁLASZTÁS.

(#27492) kelzsoca válasza SSJPiotr (#27489) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fűtésre, a "sima" Z modell helyett, inkább az NZ (Nordic) modellt keresd.

Panasonic Nordic Z Etherea NZ35TKE

https://vertigostore.eu

(#27493) pjen válasza kelzsoca (#27492) üzenetére


pjen
félisten

Igen a Panasonic Nordic Etherea egészen kiválóan fűt,tapasztalat.

(#27494) Male válasza SSJPiotr (#27489) üzenetére


Male
nagyúr

Már elhangzott, de még egy szavazat a Fujitsu LTCA-ra (mert én elégedett vagyok vele), amiből lehet, hogy a kisebb is elég :) ...de ezt majd klímás megmondja a helyszín és az igények alapján.

Pollen allergián nem fog segíteni, nem fogja kiszűrni a levegőből ( lehet, hogy valamelyik ráírja, de kizártnak tartom, ahogy a többi csodafilter sem ér fel egy arra készült szűrővel ).

H: hely és szerelő függő, meg szerencséé is. Nekem 50 volt, másnak meg 300... időben meg a 8 nap és az egy év között :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27495) tibibi válasza Male (#27494) üzenetére


tibibi
őstag

lehet,hogy te írtad a kötbért, már nem tudom, pénteken jött levél 5 ezer kötbért adtak. :DDD :W 8 hónapig szopattak erre 5k :W démász

(#27496) Csabroncka válasza Male (#27494) üzenetére


Csabroncka
addikt

és SSJPiotr:

Abba az esetben segít a klíma az allergián, amíg nagy mennyiségű cseppvíz keletkezik a beltérin. Ilyenkor egyfajta légmosóként működik a hűtő lamella rész (ergó csak hűtőmódban valósul meg).

Nekem Fujitsu LLC van, én inkább a mindenre célhardvert támogatom.

Mondom is miért: egyszerűen fizikai okok miatt optimálisabb a légszűrőknek a földön működnie, másrészt saját tapasztalat alapján sokkal hatékonyabban működnek ott ahol jár a levegő (pl nálunk az előszoba), a klíma telepítési szempontok egészen mások.

"in medias res"

(#27497) Zeki válasza SSJPiotr (#27489) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha csak kicsit kell pollen ellen szűrni, akkor is szinte állandóan kell menjen, mindenféle elektromos szűrő is bekapcsolva.
Ha komolyan kell a pollen ellen küzdeni, Daikin légtisztító.

(#27498) Male válasza tibibi (#27495) üzenetére


Male
nagyúr

Jól emlékszel, én írtam. 8 hónapért 5k, nem erőltették meg magukat :(((

(#27499) asha07lcc válasza Male (#27494) üzenetére


asha07lcc
tag

Fujitsu ltca kgca. Gree U-crown nordic Etherea LG Athena extreme kb ez a sorrend. Szerintem. Fűtőteljesítményben az LG brutális -15C-on a 2,6 kw-os 3700w fűtőteljesítményt ad le... plazmaszűrő van 17dbA kis fordulaton. P09MN. De LG...

(#27500) asha07lcc válasza asha07lcc (#27499) üzenetére


asha07lcc
tag

persze céleszköz a légtisztító. használtan egy régebbi Daikin az nagyon jó az új modell nem annyira jó(az alapmodell MC70L de a MCK75J az profi. Vagy az olcsóbb de vállalható Greelégtisztító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.