Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) pjen válasza kelzsoca (#26449) üzenetére


pjen
félisten

Az életszerű,hogy kivül 0da vezetem a falon a villanyt?Nekem eddig hosszabb vezeték volt rajta ami pont elért a konnektorig..Tulajdonképpen mindegy,a legegyszerűbb megoldást kell választani.A villanynak mindegy,hogy kintről megy befelé,vagy fordítva.

(#26452) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

sziasztok,

hálószobába tennék klímát (15 m2), van már 2 kisebb teljesítményű daikinom, meg egy LG 3,5 kw-os a nappaliban.
Hűtésre alkalmilag használom őket, csak a nagy melegben mentek pár hétig, fűtésre héba-hóba a szezon elején, kiegészítésként.

Gondoltam maradok márkahű, ezt nézegetem:

Daikin FTXF20A/RXF20A

vélemények róla? esetleg más javaslat?

köszi

(#26453) Male válasza frank04 (#26448) üzenetére


Male
nagyúr

Gyárilag nincs rajta semmi... a szerelő köti be, vagy direktben ha úgy akarod ( és van hová persze ), vagy rátesz egy villásdugót. ( ha a közelben van hová kötni, akkor szebb, ha nincs konnektor... cserébe pl nagy viharban nem tudod áramtalanítani, hogy megúszd a villámlást )

(#26454) kelzsoca válasza Male (#26453) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg ha van rá lehetőség egy külön kismegszakítóra tenni, így le tudja kapcsolni.

(#26451) pjen

Lényegében mindegy, a kérdés hogy a hálózat (kábelezés) elbírja -e a nagyobb teljesítményű fogyasztót, és hogy mennyire esztétikus házon belül fali konnektorhoz csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#26455) pjen válasza kelzsoca (#26454) üzenetére


pjen
félisten

Két 2,5 KW OS klímás megy egy 10A kismegszakítóról. A klíma nem nagy fogyasztó.

(#26456) Teaway válasza pjen (#26447) üzenetére


Teaway
veterán

Vannak olyan esetek, amikor akkor is a kültéri egység van megtáplálva, ha a kábel látszólag a beltéribe megy be. Ilyenkor a két egység közötti csövezés tartalmazza a hálózati kábelt is.

Nincs itthon csokid??

(#26457) pjen válasza Teaway (#26456) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen.Azért is írtam hogy mindegy+pár méter vezeték..

[ Szerkesztve ]

(#26458) Male válasza kelzsoca (#26454) üzenetére


Male
nagyúr

Viszont az csak a fázist választja le, azt hallottam, hogy villámlásnál ez nem elég :F

(#26459) pjen válasza Male (#26458) üzenetére


pjen
félisten

Villámlásnál mindegy, a kismegszakítón átmegy a villám. Minden viharnál lekapcsolsz mindent?

(#26460) kelzsoca válasza pjen (#26459) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez is kivédhető.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#26461) pjen válasza kelzsoca (#26460) üzenetére


pjen
félisten

Én maradok a biztosításnál.Nem csak oda csaphat a villám.

[ Szerkesztve ]

(#26462) Male válasza pjen (#26459) üzenetére


Male
nagyúr

A drágább dolgokat ki szoktam húzni a nagy viharoknál, igen (projit, gépet, stb.... errefelé könnyen kinyír dolgokat, kétszer ment tönkre a TV egyszer a videó gyerekkoromban, onnantól húzkodtuk ki nagy villámlásoknál a cuccokat, és most is ezt csinálom).

(#26463) pjen válasza Male (#26462) üzenetére


pjen
félisten

Egyszer hozzánk is beballagott,már nem is tudom,egy Tv,DVD lejátszó.A biztosító egy szó nélkül fizetett.Például a UPC kábelét nem is tudnám egyszerűen kihúzni.Egyébként mi van,ha alszom,vagy nem vagyok otthon?

(#26464) Male válasza pjen (#26463) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor is kellemetlenség, ha kifizetik ( gépnél meg nem fizetik meg az adataimat, meg a kiesett munkaidőt ), de nálunk még ment a szivatás is vele, vigyük be személyesen a hibás alkatrészt amit a szerelő kicserélt, stb.

Nyilván nem lehet mindig megtenni, persze. ( alvás... az akkora villámlásosdira felébredek azért :) )
..nameg azért nem arról van szó, hogy beborul és húzok ki mindent, de vannak azok a viharok, amikor a villámtérképen a fehér pöttyök alól ki se látszik a környék, akkor igen.

(#26465) Lauda válasza Male (#26464) üzenetére


Lauda
félisten

Én is mindent kihúzok, a hűtőt is. Egyszer lett kb fél millás károm, többet nem lesz.

(#26466) Csabroncka válasza Lauda (#26465) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Hűtőt is" - azért túlzásokba ne ess! Be kell rakni egy normális túlfeszültség levezetőt és a többi a biztosító dolga (azért fizeted jó esetben). Pár embernél végezne egy alapos kasztrálást a HM-ben, lesz@rom a hűtőt ;]

"in medias res"

(#26467) TeeJay


TeeJay
félisten

panelben sosem húztunk ki semmit
van minden lépcsőházon frankó villámhárító, meg van fent vodafone torony is az is saját villámhárítóval
ha bevág akkor sincs semmi pedig előszeretettel csap be minden nyáron a villám mert minden panel lépcsőház tetején van egy 2-3méteres rúd amibe csaphat
oda én is csak úgy tervezem a klíma kábelezést hogy csak kismegszakítója lesz és lenyomom amikor nincs rá szükség :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26468) erdey_a válasza Lauda (#26465) üzenetére


erdey_a
őstag

meteor becsapódás ellen az se véd... :D
#facepalm

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#26469) Zeki


Zeki
nagyúr

Egyszer halt meg a mosógép a vihar miatt, de csak az. Többet kaptam a biztosítótól, mint amennyibe került. :)

(#26470) Male válasza TeeJay (#26467) üzenetére


Male
nagyúr

Itt sem konkrétan a házba csapott egyik esetben sem... erősen helyfüggő, hogy mennyire veszélyes az eszközökre amikor villámlik, Veszprémben nagyon. ( lámpák is villognak, az egyik gépet muszáj hagynom, ott kattog a szünetmentes végig, stb. ...tehát valószínűleg nem konkrétan egy hatalmas túlfesz nyírja ki a cuccokat itt a viharnál, hanem ez a nagy áramingadozás )

(#26471) Lauda válasza Csabroncka (#26466) üzenetére


Lauda
félisten

Nem esek túlzásba, csak féltem a dolgaimat. Ebből baj nem lehet, kár nem érhet.

(#26472) netpok2


netpok2
csendes tag

Amúgy a villámvédő patron nem egy utolsó dolog, de létezik kétpólusú kismegszakító is (bár a védőföld akkor is kontaktban marad, háromfázisú kismegszakítót is fel lehet tenni, ez szerintem a védőföld megszakítása minden irányelvvel és előírással szembemegy, de ha nem három egyfázisú hanem szabvány linkelt, azaz csak egyszerre lehet őket kapcsolni, akkor nagy baj nem lehet, ha semmilyen fémes összeköttetésben sincs semmivel. Esetleg a jó öreg 3 fázisú ganzuniv kapcsoló.)

(#26473) TeeJay válasza Male (#26470) üzenetére


TeeJay
félisten

felénk mindenhol föld alatt megy az áram kábel a panelekbe a trafóházból, panelek villámvédettek
5nyarat már lehúztam panelban de sosem húztunk ki semmit a legnagyobb villám esetén se
sőt szeretem nézni erkélyről ha vihar van és a szemközti 50-60méterre lévő panel tetejére előszeretettel csap be és még sincs gond
szóval ha kábelezem be az új lakást én is csak kismegszakítót rakok majd a klímának :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26474) Teaway válasza TeeJay (#26473) üzenetére


Teaway
veterán

Ha 50m-re lecsap, akkor kiugrik a szemed a fejedből😬, vagy kis villám volt.

Nincs itthon csokid??

(#26475) #42706048


#42706048
törölt tag

Tényleg nem törlik ezt a sok felesleges írást? De tényleg villámcsapásról van szó tegnap óta meg kinek milyen kár keletkezett miatta.Senkit nem érdekel.. Ez nem ide való szerintem. Akkor legalább off- ba tették volna. De amit én írok biztos törölve lesz... :R

(#26476) TeeJay válasza #42706048 (#26475) üzenetére


TeeJay
félisten

bocsi de klíma téma hogy villásdugós legyen a bekötés vagy jó a kismegszakítós is
én utóbbira szavazok
panelben lakom ott is veszek lakást
villámvédelem is van
még ha be is csap a tetőre akkor sem hiszem hogy baj lenne azzal ha nem tudom fixen kihúzni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26477) pjen válasza TeeJay (#26476) üzenetére


pjen
félisten

Már megvan a H tarifák, fix bekötés. Ha bevág a villám a lecsapott kismegszakítón nem ellenfél. Simán átüti.

(#26478) Lauda válasza TeeJay (#26476) üzenetére


Lauda
félisten

Az attól függ mi fut végig a hálózaton.

(#26479) pjen válasza Teaway (#26474) üzenetére


pjen
félisten

Egyszer tőlem olyan 8 méterre bevágott a vonatsínbe de semmi lényeges a csattanáson kívül..

(#26480) #73959936


#73959936
törölt tag

Kérdésem lenne: szolgáltatóhoz benyújtott H tarifa, teljesítmény bővítés, mérő és csatlakozó áthelyezés. 27.-én tettem a bejelentést személyesen. Tegnap kérdeztem: azt mondja az ügyfélszolgálatos, hogy 3.-án elindították...onnét 15 nap a válasz...

ez így rendben van ?

(#26481) BigBear válasza #73959936 (#26480) üzenetére


BigBear
senior tag

Simán.
Arra azért készülj fel, hogy a procedúra elég hosszú is lehet.
Én tavaly októberben (!!!) indítottam egy teljesítménybővítést, 16-ról 32A-ra, egy fázis. Előzetes kérelem bead, megjött az eredmény, nulla pénz, szerződés aláír, beküld. Onnan kuss.
Tavasszal érdeklődtem, hogy ugyan már mi van, a válasz az volt, hogy terveznek...
Elvileg két hét múlva jönnek felénk, egy hét áramszünet a teljes környéken 7-16 óra között, mert az egész szakaszt cserélniük kell, oszlopokat, kábelt, mindent.
Akkor még hol a vége? EON terület.

(#26482) #73959936 válasza BigBear (#26481) üzenetére


#73959936
törölt tag

megvan a kapaszkodó: elmü-émász terület :)

(#26483) #73959936 válasza BigBear (#26481) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ja: és 25A-om már van,. abból lesz 32 nappalira. H-ra meg 25A

(#26484) pjen válasza #73959936 (#26480) üzenetére


pjen
félisten

Nekem három és fél hónap alatt lezajlott komplett,már hétfő óta van órám.Mért nem kértél a H ra is 32A -t.

[ Szerkesztve ]

(#26485) DeFranco


DeFranco
nagyúr

hát várjon a biztosítóra meg keresgélje a bizonylatot meg veszekedjen az avultatáson meg járjon utána a válogatásnak, beszerzésnek, boltba járásnak, házhoz szállításnak (hétköznaptíztólháromigjövünkvalamikorkedvesasszonyom), ellenőrzésnek, ha karcos, sérült, veszekedésnek visszaküldésnek akinek hat anyja van.

még ha pénzemnél is vagyok se kell ez a hátam közepére sem, még ha az új árának a 110%-át téríti a biztosító (kunc. 90-et sem) akkor sem.

általában ha veszek valami 5k-nál értékesebb eszközt, akkor nagyon megnézem mit veszek és amit veszek az eléggé best buy vagy eleve olyan amit utána "vékonyítanak le" és az utóbbi generációk minőségben elmaradnak a régitől, mert ezekkel az eszközökkel hosszú távra tervezek.

aki egyébként rendes időben megteheti hogy otthon vakarja a hátsóját ésvagy mindegy csak szóljon alapon választ valamit amit eleve annyira leél pár év alatt hogy megváltás egy biztosítózás annak sok szerencsét az ügyintézéshez én inkább vigyázok a cuccaimra.

arról nem is beszélve hogy pont a klíma esetében pont a nyári zivataros szezonban ha egy kósza júniusi villám levágja a szerkezet (nem kell a házba se csapnia elég ha a ház elé a fába, majd a rezidens villanyosok elmagyarázzák hogy hogy EMP-zheti ki a közvetett tándersztrakk is az eszközöket), akkor gudlakk kantingonjú szerezni egy rendes csereklímát meg rendes szakit aki felrakja szeptember előtt. zsebből persze aztán majd valamikor fizeti a biztosító, de hogy azon a nyáron már nem lesz klíma az is fix.

[ Szerkesztve ]

(#26486) pjen válasza DeFranco (#26485) üzenetére


pjen
félisten

És akkor szerinted mi a megoldás. Ki nem húzható, a H tarifa miatt, a 0 át nem szakítlom meg. Egyébként is a villám nak a kismegszakító szikraköze nem ellenfél. A kültéri ráadásul kint van a tetőn, mint egy villám hárító.

(#26487) Zeki válasza pjen (#26486) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mély gödröt ásol a hegyoldalba. Nem kell klíma. :)

(#26488) pjen válasza Zeki (#26487) üzenetére


pjen
félisten

Vagy beburkolom a házat vaslemezzel.

(#26489) DeFranco válasza pjen (#26488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet ezen viccelődni de szerintem felesleges. a H tarifa miatt fixre kötött klíma egy adottság, az nem egy döntési helyzet, nincs mit mérlegelni. semmi köze ahhoz hogy ami kihúzható, kihúzod-e ha módodban áll.

(#26490) pjen válasza DeFranco (#26489) üzenetére


pjen
félisten

Én nem viccelek,este lefekszem,alszom,elmegyek reggel dolgozni,vagy bárhová.Csillagos van,vagy süt a nap.Tiz perc múlva dörög,villámlik,biztos,hogy felébredsz,haza rohansz a munkából?Olyan életszerűtlen,ráadásul nem is véd meg.Egyébként ha kihúzod a klímát akkor mi van?Bele csap a kültéribe és kakukk.

(#26491) DeFranco válasza pjen (#26490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valaki segítsen neki értelmezni a három kevésbé összetett mondatot amit leírtam legyen szíves.

(#26492) Lauda válasza DeFranco (#26491) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

(#26493) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

Szigetelés nélküli panel lakásunkba a nappaliba szeretnénk klímát tetetni (17nm) úgy, hogy a folyosóra is be tudjon fújni télen temperálni, nyáron meg hűteni. Az alábbi klímákat néztük ki:

Midea Blanc 3,5 kw INV MSMABU-12HRDN1
Midea Mission II 3,5kw INV MBBU-12N8D6-I-wifi
Gree GWH12QB LOMO PLUSZ 3,5kw
Gree Amber GWH12YC 3,5kw
Daikin FTXB35C 3,5 kw
Daikin SENSIRA FTXF35A 3,5 kw

Melyiket ajánlanátok, illetve melyiket nem? Mindegyik 200e +/- 20e körül van.

Köszi előre is!

(#26494) tibibi válasza glovasi (#26493) üzenetére


tibibi
őstag

Daikin

(#26495) boroskarcsi válasza boroskarcsi (#26452) üzenetére


boroskarcsi
tag

Ezek közül szerintetek melyik éri meg jobban:

Daikin FTXF20A/RXF20A (200K)

Panasonic Etherea KIT-Z20-TKE (260K)

vélemények?

(#26496) feco70


feco70
senior tag

Üdv néktek. Tudnátok ajánlani 200k körül, 25 nm szobába. Kiegészítő fűtésre is használnám, 3,5 kw gondolom elég.

(#26497) LanyUs válasza LanyUs (#25384) üzenetére


LanyUs
senior tag

A Daikin tanácsadó elmondta, hogy a folyamatos fűtésre nem ajánlja a Daikin FTXF-et, mert -15-ben esik a teljesítménye. Megpróbál a lehető legjobb árat kitalálni Daikin FTXTM30M / RXTM30N Perfera vagy Daikin FTXTP35K / RXTP35N Comfora típusokra.

Ha jól emlékszem az FTXC-ről ( alu csíkos ) elmondta: FTXF hiány miatt ázsiai országokba szánt modell, amely hangosabb és fűtésnél szerényebb, mint az FTXF ( ezt itt múltkor meg is jegyeztem, mert adatok alapján látható tény ).

(#26498) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

sziasztok!

tudtok mondani nem túl drága (tehát nem inverteres japán klíma árban lévő), de kellően csendes fan coilt? a teljesítménye mindegy, szinte bármi jó, mert jól hőszigetelt házba kerülne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26499) windy válasza LanyUs (#26497) üzenetére


windy
tag

Gyakorlatilag minden klímaberendezésnek (hőszivattyúnak esik a teljesítménye ahogy a külső hőmérséklet csökken. Ez fizikai törvényszerűség, alacsonyabb hőmérsékletű levegőből kevesebb hőt lehet elvonni ugyanannyi energiabefektetéssel. A tapasztalat azt mutatja, hogy azok a berendezések, amiknél gyárilag a -15 fok van megadva, mint fűtési tartomány határa, azok is működnek egész télen, -18-19 fokban sem állnak le. Természetesen nagyon fontos a méretezés, tehát egy helyiségbe, ahova kb. 3 kW-fűtésigényt számol ki a szaki, még véletlenül se 3,5 kW névleges fűtésteljesítményű klímát tervezzen, mert az a -15 fok környékén tényleg nem fog elegendő fűtést biztosítani.
A Daikin tanácsadó egyszerűen el akarja adni a jóval drágább modell valamelyikét, ami kb. több, mint háromszor annyiba kerül, mint az FTXF/RXF modell. Persze, mindkettő igen jó, profi gép, a legmagasabb minőségben és neki ez a dolga, hogy ezeket értékesítse. Csak a 6-700 ezer forint körüli ár szerintem nem feltétlenül reális egy 3,5 kW-os klímaberendezés esetében.

(#26500) Rolly válasza LanyUs (#26497) üzenetére


Rolly
veterán

kikerestem neked pár Daikin 3,5-es klíma -10-15 fokos értékét az euroventről:

-15 °C: ftxf: 2,06 COP | 2,09kW
-15 °C: ftxp: 2,28 COP | 2,09kW
-10 °C: ftftm: 2,62 COP | 3 kW
-10 °C: ftxtp: 2,77 COP | 3,05 kW

Én tuti ftxf, ftxp klímák közül választanék és akkor amikor -10-15 foknál hidegebb van akkor ha nem elég a fűtés akkor beraknék egy hősugárzót vagy olaj radiátort arra az 1-2 hétre amikor ez előfordulhat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.