Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) tboy72 válasza Lauda (#26200) üzenetére


tboy72
aktív tag

A bevitt energiát itt csak a villamos-energiára érti. Ha hozzá számoljuk a kinti környezetből felvett hőenergiát és a bennt leadott hőenergiát, akkor 100% alatt van a hatásfok (ez a valódi) a "marketing" hatásfok ugye meg nem számolja bele, csak a villamos-energiát a beviteli oldalon, így már kijön nekik a "400%" hatásfok.

(#26202) #73959936 válasza #73959936 (#25916) üzenetére


#73959936
törölt tag

Megvan az előző hónap áram-fogyasztása is. Ma reggel közöltem: 111 kw-h.

Úgy, hogy az elmúlt jó pár napban részben ment a fűtés is a klímán....volt h. óra, fél óra, fél nap stb.

I'am happy :K

(#26203) #73959936


#73959936
törölt tag

Jut eszembe: ha valaki mostanában intézett H tarifa igényt az elmü-émásznál, hány napba/hétbe telik míg megjön az igen vagy nem ? :U

(#26204) Lauda válasza tboy72 (#26201) üzenetére


Lauda
félisten

Én értem hogy működik, azonban a hatásfoka akkor sem lesz 100% feletti. Csak annyi energiát adhat le, amennyit felvett.

(#26205) pjen válasza Lauda (#26204) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van,itt arra értik a hatásfokot,hogy 3x annyi hőt ad le mint amennyit a konnektorból felvett árammal tehetné.

(#26206) Lauda válasza pjen (#26205) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igaz, viszont semmi köze a hatásfokhoz. ;)

(#26207) baloghgabor válasza Lauda (#26200) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem ad le többet. Nem a hatásfoka több, a hatásfok fizikai értelmében. Hanem a kinti levegőből nyeri ki azt a többlet energiát, amit egy bizonyos villamos energia segítségével többlet hőenergiává alakít odabent. Erre egy másik villamos berendezés közel ekkora mértékben sem képes. Ha ezt jobban el tudod magyarázni itt, ahol főként nem fizikusok vannak, kérlek tedd meg.

bégé

(#26208) Lauda válasza baloghgabor (#26207) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez így rendben van.

(#26209) ZnVjaw0K válasza Lauda (#26208) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

hőszivattyú

Fajlagos fűtőteljesítmény, ha pl bent 20fok van, kint meg -20, akkor az elméleti maximum kb 7-es szorzó. Ennyiszer több hőt tud bemozgatni a lakásba, mint amennyi áramot felvesz. Persze ezt a hatékonységot a gyakorlatban nem éri el, mert a hatásfok kevesebb, mint 100%. A hatékonyság, amit tévesen hatásfoknak is neveznek, még ebben az esetben is lehet bőven többszáz százalék. Nincs itt perpeetum mobile.

[ Szerkesztve ]

(#26210) dobolan válasza baloghgabor (#26207) üzenetére


dobolan
senior tag

Egy másik villamos berendezés azért nem képes rá, mert az hőt állít elő, nem szállítja egyik helyről a másikra. Pont ez a lényege a hőszivattyúnak. A szállításhoz jóval kisebb elektromos energia szükséges, mint az előállításhoz. ezért romlik a hatásfoka is, minél hidegebb van kint, kvázi egyre kevesebbet tud szállítani.
Kb. mint, ha Józsi bácsi a szomszédból lopna 100 kg vasat, vagy kibányássza a vasércet pár száz méter mélyről, utána kohókban vasat állít elő. Na melyik a könnyebb? :))
Perpétum mobile akkor volna, ha a kompresszorral annyi hőt elő tudnánk állítani, amit egy másik ellenirányú mechanizmusba betáplálva az előző kompresszort működtetni tudnánk. Akkor csak indító áram kellene, utána menne magától. Ez is még csak saját magát látná el energiával, és csak zajolna, hogy fűteni is tudj vele ingyen, még ezen felül kellene előállítania hőt, amit le is adhat a környezetének :)

(#26211) Rolly válasza ZnVjaw0K (#26209) üzenetére


Rolly
veterán

7es cop-t nem nagyon láttam még kint 10 fok bent 20 fok esetén sem :( ...

(#26212) ZnVjaw0K válasza Rolly (#26211) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Valószínűleg nem is fogsz látni. Ez csak elméleti maximum a konkrét példára.

(#26213) stevewonder válasza LanyUs (#26108) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Nálam is hőcserélővel van megcsinálva, de az 5% az kamu. Inkább 10-15 az. 8fokot esik csak a hőcserélőn. 18kw-os kazán 35kw-os hőcserélővel(ez, hogy igazán jó legyen kellene egy 70-100w körüli lemezes). Most akarom átvariálni, hogy tudjam kerülőzni a hőcserélőt és ki tudjam számolni pontosan a veszteséget. Arról nem beszélve, hogy a régi radiátoroknak kell a kakaó. Ott nem lehet 50-60fokos előremenővel fűteni. A kis hőcserélő miatt meg nem hűl eleget a visszatérő, ezáltal nincs normális kondenzáció sem. Szóval, ha lehet én inkább egy brutál rendszermosást és egy nagyon jó iszapleválasztót rakatnék csak. A nagy radiátorokból meg jönne a rendesen a lehűlt vyz, ami normális kondenzációt is eredményezne.

(#26214) Doki16


Doki16
addikt

Van egy LG C12AHR split klímám. Most akarnám használni fűtésre. 20 fokos szobahőmérséklet mellett maxra állítva is csak 30-31-fokos levegő távozik a beltéri egységből. Sajnos ez nagyon kevés, nem tudja az egy darab 25 nm2-es nappalit se felfűteni. Nyáron amikor használtam akkor viszont simán jól ment. Nyomta a közel 0 fokos levegőt. Hívjak szerelőt, mert baja van vagy egy ON-OFF klíma ennyit tud?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26215) asci


asci
tag

Köszönöm a H-tarifa válaszokat!

Panasonic Nordic Etherea 2.5kW adatlapot és pontos típus számot tudtok esetleg? Nem webáruházas adatlapra gondoltam, hanem hivatalos oldal lenne jó...

(#26216) edk- válasza asci (#26215) üzenetére


edk-
őstag

KIT-NZ25-TKE a típusazonosító. Energiacímkét sikerült generálnom hozzá, íme. De a magyar nagykatalógusban nincs benne, szerintem azért, mert nem erre a piacra szánják. Esteleg érdeklődj a +36 1 382 6060 számon.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#26217) gabenn4241 válasza asci (#26215) üzenetére


gabenn4241
tag

https://www.aircon.panasonic.eu/DK_da/product/panasonic-nz9ske-nz25tke-etherea/

Innen le tudod tölteni a hivatalos katalógust. ;) Nekem is ezek vannak a hálókban, csak ajánlani tudom!!

(#26218) pjen válasza asci (#26215) üzenetére


pjen
félisten

A Cs 80 at keresd, ők forgalmazzák.

(#26219) atos30 válasza Doki16 (#26214) üzenetére


atos30
aktív tag

Alacsony ventillátorfokozatnál 45 fok körül ki kéne nyomnia a meleget a lamelláknál mérve. Ősrégi Dimmarson alacsony fordulaton 50 fok körül nyomja, magas fordulatú ventillátornál meg olyan 40 fok körül. Inverteres Gree-nél mértem 56 fokot a lamelláknál.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#26220) kulerr válasza kelzsoca (#26199) üzenetére


kulerr
őstag

Úgy érted , hogy a szoba felé fujva igaz? Megnéztem, elvileg szemben fel tudnánk rakni szemben ahogy először mondtad, jó tipp volt köszi. ....és így talán nem lesz a helységek közt sem különbség. Egyébként van mikor alszunk a szobában. Ez a pana halk cuccos azt olvastam. Meg is rendeltem egyébként. :)

Sajna a wi-fi adaptert külön kell vennem az 18k még.

[ Szerkesztve ]

(#26221) kelzsoca válasza kulerr (#26220) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, erre gondoltam, tehát a nagyobb helységben legyen a beltéri.

https://vertigostore.eu

(#26222) Doki16 válasza atos30 (#26219) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor ez egyértelműen rossz. Alacsony fokozaton is csak 30 fokos levegőt tud magából kitolni. Csak azért furcsa nekem, mert akkor a hűtés meg miért ilyen jó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26223) kulerr válasza kelzsoca (#26221) üzenetére


kulerr
őstag

Szerintem úgy lesz , thx :R

Megrendeltem a klímákat de még wifi adapter kell hozzá. Valahova a beltéribe kell belerakni, még azt megkeresem és hajrá. Jövő héten ha minden igaz szerelik.

[ Szerkesztve ]

(#26224) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sinclair klímákról mi a véleményetek? Pontosabban erről.

[ Szerkesztve ]

(#26225) koxx válasza -secret- (#26224) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyi pénzért van rendes japán is Daikin/Mitsu.

windy véleménye: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26226) erdey_a válasza -secret- (#26224) üzenetére


erdey_a
őstag

ezt mifelénk ennyiből be is szerelik és még vissza is adnak kb. 20 ezret. Szóval drága helyen nézed.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#26227) -secret- válasza erdey_a (#26226) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ezt volt kéznél, de amúgy árukereső legolcsóbb is ez ebből a fajából és számla kell mindenről.

(#26228) koxx válasza -secret- (#26227) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pannonklímások is adnak mindenről számlát, ~250-ből kihozható szereléssel (ha nem kell extra csövezés), bár nem tudom most milyen klímáik vannak.

(#26229) Kátai válasza Doki16 (#26222) üzenetére


Kátai
senior tag

Akkor most egy inverteres klímának optimális esetben hány fokos meleg levegőt kell fújnia?

(#26230) Doki16 válasza Kátai (#26229) üzenetére


Doki16
addikt

Én azt se tudom, hogy a saját ON-OFF klímámnak mennyit kellene fújnia, de ez a 30 fokos levegő semmire se elég és tuti nagyon kevés. Neten azt olvastam, hogy a helyiség hőmérséklete kb. plusz 30 fok nagyjából a normális egy inverteresnél.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26231) Kátai válasza Doki16 (#26230) üzenetére


Kátai
senior tag

Hát ha hazamegyek megmérem.

(#26232) erdey_a válasza -secret- (#26227) üzenetére


erdey_a
őstag

3,5-es átcimkézett gree klímám van. 200 volt darabja, szerelve, számlázva. A polar (ami ugyanez) még ennél is olcsóbb.

Vérboci

(#26233) Doki16 válasza Kátai (#26231) üzenetére


Doki16
addikt

Én egy Infrás hőmérőt szoktam közvetlenül bedugni a levegőkifújón és úgy nagyon pontosan meg tudtam mérni vele. Amikor nyáron használtam akkor gond nélkül stabilan tartotta az 5-6 fokos kiáramló levegőt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26234) netpok2 válasza Kátai (#26229) üzenetére


netpok2
csendes tag

A Daikin FTX35J3-am 21 fokra állítva (ez 23-24 fokot eredményez bent) 23 fokos levegőnél 30-32 fokos levegőt ad ki magából 170W felvett teljesítmény mellett kb a második ventillátorfokozatban. Powerful módban ~50 fokos levegőt koksz ventillátorral 1280W felvett teljesítménnyel.

Itt mértem: kép

[ Szerkesztve ]

(#26235) Lassú Víz válasza Doki16 (#26230) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem. Azt egy ventilátoros hősugárzó csinálja, esetleg egy on-off klíma. Az inverteres meg visszaszabályoz ahogy közelíti a szoba hőmérséklete a beállítottat. Van az a helyzet amikor leáll mert nem tud már tovább visszaszabályozni, de alapból nem akar on-off rendszerben működni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26236) Doki16 válasza Lassú Víz (#26235) üzenetére


Doki16
addikt

Áhh értem, akkor kevertem a kettőt. A lényeg az, hogy bebizonyosodott az enyém egyáltalán nem működik akkor jól. A távirányítón 30 fokra beállítva akkor is csak 30 fokos levegő jön ki és a szobában pedig csak 19 fok van.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#26237) Zeki válasza -secret- (#26224) üzenetére


Zeki
nagyúr

A jelenlegi házunkban dual split van Sinclairből.
Nem igazán meggyőző
Pedig katalógusban csili-vili sokat tudó.
Aklinek nincs viszonyítási alapja, annak jó is lehet.
Nekem volt Daikinom meg Mitsubishim.
A Daikin klímám öregebb volt, mint ez a Sinclair.
Mégis csöndesebb, sőt a műanyag burkolat nem recsegett-ropogott hosszú perceken át sem fűtésnél, sem hűtésnél.

[ Szerkesztve ]

(#26238) frank04


frank04
tag

Sziasztok,

Klímát szeretnék panelba csak hűtési célra. A nappaliban a piros vonal jelöli a helyét. Ez hűtené nyáron az egész lakást.

Tudnátok ajánlani klímát és beszerelő céget?
Próbálnám olcsón megúszni, de nem akarok gyenge minőséget venni, szóval feljebb is tudok menni, ha kell.

A budaklimát néztem neten, és a Midea RAG-035B-SP készüléket, ami 147k plusz 60k beszerelés (3 méterig).
Ők elvileg adnak 5 év garanciát, plusz az első éves karbantartás ajándék.

Azt még nem tudom, hogy mivel 4. emeleten vagyunk, hogyan szerelik fel kívűlre a kültérit. Az erkély mellé szeretném a falra rakatni egymagasságban az erkély korláttal.

Köszi a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#26239) -secret- válasza erdey_a (#26226) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Na végül Gree Comfort X GWH12ACC-K6DNA1D lesz a választott.

Kiszállással, készülékkel, tartóbakokkal, 5 év garival, áfás számlával mindennel 252-t mondtak a végére. Szerintem teljesen korrekt.

(#26240) #42706048


#42706048
törölt tag

Sziasztok!

Volt kint 2 cég felmérni és ezeket a klímákat ajánlották. Mondtam nekik, hogy Daikin, Mitsubishi, Fujitsu,Toshiba, ezek közül mondjanak valamit. Melyik az ami tényleg ajánlott ezek közül? Amivel tényleg lehet normálisan fűteni is? Mert azt írtátok jöjjön ki előbb cég és ő ajánljon nekem és akkor meg tudjátok mondani, hogy melyik a jó. Köszönöm

1.cég:

Daikin FTX50GV / RX50GV Inverteres Split klíma
Daikin FTXB50C / RXB50C Inverteres Split klíma
Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA
----------------------------------------------------------------------------
2.cég:

DAIKIN COMFORA FTXP20L / RXP20L OLDALFALI
FUJITSU STANDARD ASYG09KMTA / AOYG09KMTA
DAIKIN COMFORA FTXP25L / RXP25L
FUJITSU STANDARD ASYG12KMTA / AOYG12KMTA
FUJITSU DESIGN ASYG07KGTA / AOYG07KGCA

[ Szerkesztve ]

(#26242) kelzsoca válasza frank04 (#26238) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy beltéri valószínűleg kevés lesz a három helységre ezzel az elrendezéssel, kellene egy beltéri a háló részbe is.

Azt még nem tudom, hogy mivel 4. emeleten vagyunk, hogyan szerelik fel kívűlre a kültérit.

Amennyiben az erkélyről nem érik el, valószínűleg alpinisták bevonása szükséges. (ez növel(het)i a szerelési költséget)

(#26240) hajni12

Azért azt jó lenne tudni, vajon miért ajánlott az egyik cég 5kw-os a másik cég 2-2.5 kw-os klímákat. :U
Mekkora területről lenne szó egyébként?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#26243) frank04 válasza kelzsoca (#26242) üzenetére


frank04
tag

Köszi,
közvetlen az erkély korlát mellé szeretném. Gondolom elérik, nem hiszem, hogy minden ablak alatti szerelést alpin technikával csináltak.

(#26244) koxx válasza #42706048 (#26240) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ajánlottak 2,5 és 5kW-os klímát is? A Daikin FTX50GV tűnik talán a legjobbnak, de ha fűtés specifikus klíma kell akkor arra is vannak megoldások.

(#26245) emre


emre
veterán

Ma felkerült egy Gree Amber az alsó szintre a nappaliba fűtés kisegítésre.

Hát jó hogy a felső szintre a hálószobákhoz Daikin lett felpakolva tavasszal, ez jóval hangosabb, de mondjuk a légszállítása is többnek tűnik.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#26246) #42706048 válasza koxx (#26244) üzenetére


#42706048
törölt tag

Olyan lenne jó ami tényleg kimondottan 330.000 ft ig fűtésre is alkalmas és jó minőség. Ezek közül azért vannak amik fűtésre is optimalizálva vannak nem? Vagy vannak ezeknél jobbak? Amit ajánlottál az jó lenne akkor kimondottan fűtésre? Gázzal már nem szeretnék fűteni..

(#26247) koxx válasza #42706048 (#26246) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy a Mitsunak van olyan modellje ami kifejezetten fűtésre (is) lett tervezve és -25-ig bírja nem csak -15-ig. Vissza kéne keresni windy postjai között mert volt róla szó a topikban.

Megvan MITSUBISHI MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE KIRIGAMINE csak egy baj van vele, közel 500k :))

[ Szerkesztve ]

(#26248) ZnVjaw0K válasza kelzsoca (#26242) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Lehetséges, hogy az egyik cég 5-öst, a másik meg 2 + 2,5-t ajánlott?

Különben valamelyik elég kókler volt. Így a teljesítményigény szempontjából a rossz ajánlást (amit nem tudunk, hogy a kettő közül melyik) követve mellé lehet fogni.

(#26249) kulerr válasza kulerr (#26223) üzenetére


kulerr
őstag

Sziasztok, sajnos a Panasonic klíma beltéri nem fér el ezért egy másikat kellett néznem és a Hitachi beltérivel férne el. Kérdés hogy a Hitachi termékek mennyire jók vagy mennyire kerülendő kategória?

[ Szerkesztve ]

(#26250) Core2duo6600 válasza kulerr (#26150) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tudom helyileg hol vagy, de keress rá Windy hozzászollásaira, aki topik klímása.
Ha Bp-i vagy környéki vagy, kérj tőle vagy tőle is ajánlatot.

(#26214) Doki16
A KEH es fixes Daikonom simán fűt, szóval igen ott valami gáz van.
Azért a port eltávolítanám a kültériből is, ha nem tiszta akkor is lehet a fent említett helyzet.

(#26220) kulerr
Helyszíni felmérést csináltattál ugye ?

(#26238) frank04
Ha Bp-i vagy akkor a Pannonklima, és klímát majd ők ajánlanak a helyszini felmérés alapján.
Mi csak látatlanban találgatunk, felelötlenség lenne azt mondani, hogy ez vagy az jó.
Csak annyit ajánlunk, hogy japánt,

De azzal gondolom tisztában vagy, hogy egy géppel nem hűtőd le az egész lakást, és a hálóban biza semmit nem fogsz érezni a hűtésből.mint ahogy a dolgozóban sem.
A hálóba javasolt lenne egy második gép is, kisebb mint a nappaliban

(#26240) hajni12
Egy alaprajz segítene
Helyileg hol vagy ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.