Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Daikinfan válasza pjen (#27750) üzenetére


Daikinfan
újonc

Mindegy...;) Meghallgatnék mást is erről még... Köszi! :C

(#27752) Chaser válasza Lassú Víz (#27744) üzenetére


Chaser
titán

nálam tavaly ősszel volt ez a történet, nem kellett volna kitenni v bármit csinálni az órával ha csak upgradet akarok, azóta éppen változhatott is

darkrock:
ha nem tudod h mit kell csinálni bonyolult, úgy h a szádba rágják nem bonyolult ( :
ne halaszd őszre, láttam olyan tagot aki akkor kezdte, és januárban még nem volt "h" tarifája, azzal vigasztalták majd következő szzonra is jó lesz ((((( : - persze szabálytalan, meg lehet kártérítést kérni ha az ember tökös, de jobb ezeket megelőzni, nálam meglepően gyorsan lezajlott, de a klíma listában volt, és így is nehezen találták meg -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27753) LanyUs


LanyUs
senior tag

A Sensira kültéri műanyagos zörgésének oka az alsó rézcső bekötési pontja. Nem mindegy, hogy milyen irányba feszíti azt a bekötési csonkot a rézcső, mert belül összefeszíti a fém alkatrészeket. Ha az egyik irányba érintettem meg a rézcsövet, akkor kegyetlenül rezonált mindent, ha az ellentétes irányba, akkor pedig nem rezgett semmi. Erre is külön kell figyelni telepítéskor :F :( Karbantartásig a faltól óvatosan kitámasztom a csövet, de ezt megnézetem majd a fiúkkal.

Chaser: köszönöm a "jó" híreket. Elvileg 2-3 évvel ezelőtt volt bővítés nálam 2 új, digi villanyórával, de én is szeretnék H-Tarifát. Abban reménykedtem, hogy csak mellétesszük harmadiknak a falban levő fa dobozba, de ha ezért bántani kell a szigetelést, akkor felszökik a boldogság faktorom :)

[ Szerkesztve ]

(#27754) pjen válasza LanyUs (#27753) üzenetére


pjen
félisten

Nekem bele tették a fa dobozba a szabványos szekrényt a két órával.Még az ajtó is megmaradt.

(#27755) nesa válasza LanyUs (#27753) üzenetére


nesa
veterán

A fadoboz több mint 20 éve nem szabványos, én még ilyet nem hallottam hogy a kondenzvíz nem jó a növényeknek, nekem ott a legintenzívebb minden.

(#27756) feco70


feco70
senior tag

Eon nál kiváncsi leszek H tarifa ügybe mi lesz a menet. A villany órám kb 80x80 fa doboz, az nem jó? Külön lesz vezeték húzva? Csak azért kérdezem, próbálok infót begyüjteni

(#27757) pjen válasza feco70 (#27756) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Elmü,de hasonló fa doboz,kivül a falon.Regisztrált szerelő kijött megnézte,megegyeztünk.Hozta a Henshel basic 60x45 cm szekrényt.Levétte az órát,bele csavarozta a fa szekrénybe a Henshelt.A bejövőre csinált az óra előtt egy leágazást,majd vissza kötötte a normál órát.Mikor az Elmű hozta a H órát,erre a leágazásra kötötte.

(#27758) Lazy válasza feco70 (#27756) üzenetére


Lazy
csendes tag

A fadobozt nem fogadja el az EON nálam is az van, kijött a szerelő, mondta ha bármilyen változtatást akarunk, akkor csak a legújabb szabvány szerint lehet műanyag dobozos digitális mérő stb., a régi rendszerrel nem foglalkoznak maradhat úgy ahogy van de ha akarok H tarifát akkor nem lesz ez jó. Nekem itt 3 fázis van, 200 ezer de inkább 250 ezer Ft lenne a szerelő szerint az átalakítás, ki kéne vésni a falat legalább egy 80*80 as nagyságú helyen, úgy hogy idén nem lesz H tarifa, abból a 250 ezerből még egy jó néhány telet kifűtök.

(#27759) Chaser válasza pjen (#27757) üzenetére


Chaser
titán

nálam is elmű, és upgradenél oké lett volna az óra belül pőrén ahogy volt, a szerelő is megerősítette aki bekötötte az órákat

Lazy
először is illene pontos árat mondania, másodszor ha pesti falu és 3 óra áthelyezés és mérőhely kialakítás akkor még reális is
egyébként te is ki tudod vésni, bérelsz egy horonymarót meg egy bontókalapácsot, 2-3 óra és megvan gyakorlatlanul is, ha urizálni' akarsz egy elszívó porszívót is, megvan az egész kb 30e ft-ból /+ kaució de azt visszakapod/...csak ha megcsinálod ezt a hatalmas munkát akkor az fog jönni, jah a vésés az semmi, a szerelés a dráága ( :
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27760) feco70


feco70
senior tag

Köszi a válaszokat, kihívom a szerelőt majd megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#27761) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

A szezont megelozven rakerestem a klimakra remenykedve abban, h esetleg belefutok v.mi akcioba… Lehet talaltam is viszont folmerult bennem 2 kerdes:
- deli fekvesu 36nm2-es nappaliba eleg lehet a 3.5-es valtozat? 2 kulon szakember volt itt tavaly az egyik szerint abszolut elegnek kell lenni a masik azonnal a 4.2-est javasolta. Ti mit tanacsolnatok??
- a masik kerdesem, h a kiszemelt 2 tipus a Daikin FTXP vagy az FTXJ lenne. A sok sallang nemigen erdekel. A megbizhatosagot mind2 tudja, de a masik kriterium a csendesseg lenne. Osszesegeben megeri vajon a komolyabb tipuson gondolkozni?

Segitsegeteket elore is koszonom!

(#27762) tibibi válasza Chaser (#27752) üzenetére


tibibi
őstag

Ezt egyébként ismeritek? milyen aranyos :DDD

(#27756) feco70 A legfontosabb kitétel ,hogy nem lehet zárt helyen a mérő! Nekem fa és simán beraknák,mert elfér,de csak akkor ha lebontom a falakat! Az ajtó levétel nem jó ,mert azt visszarakhatom.Mondjuk a kérdésre,hogy miért a falakat nem rakhatom újra csak hümmögött az ismerős szerelő.Aki 7 hónap alatt 320k csinált egy másik telken új bekötést.Ja 5k kötbért kaptam a démásztól pár hete :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27763) #73959936 válasza tibibi (#27762) üzenetére


#73959936
törölt tag

Majd 28 e.Ft-ot fizettem csatlakozóvezeték díja címen émász felé...bő 1 hónapja kb.

legfeljebb egy csatlakozási pontra

mivel h tarifa is kellett, ezért fizettem -

(#27764) Met válasza No.01 (#27761) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam 3,5-ös van, déli fekvés elég nagy ablakfelület, tégla ház, záró szint, lapos tető.
Elég.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27765) feco70 válasza tibibi (#27762) üzenetére


feco70
senior tag

Nem lehet zárt helyen? Ez nem semmi

(#27766) pjen válasza feco70 (#27765) üzenetére


pjen
félisten

A régi fa dobozban van a műanyag doboz,igaz külső falon,de rajta van az ajtó

(#27767) LanyUs válasza feco70 (#27765) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy általános semmit ír az E.On erről [link]
" A mérőt csak a szolgáltató által javasolt és elfogadott szekrények valamelyikében lehet elhelyezni. Ezeket a szekrényeket jól ismerik a szerelők, illetve a pontos adatok ügyfélszolgálatainkon elérhetőek a fogyasztók, a tervezők, és a kivitelezők számára is.

A mérőszekrényt könnyen megközelíthető, külső behatások ellen védett helyen kell elhelyezni. Zárt helyen, belső helyiségben, nedves helyiségbe nem szabad fogyasztásmérő-szekrényt tenni. "

De ha megveszem a szerelő által javasolt 100K-s óraszekrényt, akkor éppen az eddigi zárt helyen lenne a külső hatásoktól védett továbbra is+száraz, mint a puskapor. Megpróbálom a fadoboz helyére betetetni, hátha... Ne már, hogy a H óra miatt szétveresse az E.On az egész házat. Ez komolyan vicc :(

pjen: jól értem, hogy a Te eseted annyiban más, hogy Nálad nem a falban, tehát a fal síkjában van, hanem kiálló dobozként.

[ Szerkesztve ]

(#27768) Chaser válasza feco70 (#27765) üzenetére


Chaser
titán

Az a lenyege, h ne tudjak a kedves fogyasztok manipulalni az orat, a digiteket is lehet, csaknoda mar kell egy kis hozzaertes is
Megertem oket, a lakast amit vettem korbekanocoztak pince fele, masik haz fele, olyan helyeken is talaltam kabelt ahol elkpezelni se tudtam volna ( : egy ideig ora se volt benn mert elvittek, csapoltak az aramot, amig nem volt ora megoldottak mashonnan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27769) pjen válasza LanyUs (#27767) üzenetére


pjen
félisten

Nem, nekem a falban van.Eredetileg a fal síkjában volt,de felment 10 cm hungarocel szigetelés.Most 10 cm el mélyebben van mint a fal sík.

(#27770) Chaser válasza LanyUs (#27767) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell 100k-s, ha egymas melle/ala sorolsz egyes szekrenyeket az is szabvanyos, nalam is ugy van, 15-20e volt darabja - az is vicc erte, negyedet nem eri -
A paramentes dolog belulre vonatkozik, ha minden kepl benn kell lennie, akkor nyilvan pl furdobe nem lehet rakni
Keritesek labazataban, keritesen fentebb, haz elott szabadonallokent, lattam mar minden formaban, nalam kivulre ment sullyesztve, de elvileg a nem-sullyesztett doboz is szabalyos
Ha most van egy nappali+vezerelt orad, es nem akarsz sokat kolteni meg szetverni a falat, a vezereltbol csinalsz "h" tarifasat, sokkal nagyobb megterules mint bojlernek a vezerelt, mar ertelmes aron vannak hoszlivattyus bojlerek is, erdemes megnezni h tamogatja ezeket a jogszabaly

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27771) pjen válasza LanyUs (#27767) üzenetére


pjen
félisten

100K s óra szekrény talán nincs is.Az enyém olyan 30K körül van.

(#27772) LanyUs válasza Chaser (#27770) üzenetére


LanyUs
senior tag

Chaser: Köszi a tanácsokat, de ennyire nem vagyok otthon a témában, mint Te :R Kettő digitális nappali órám van, az előző tulaj cseréltette a hálózat bővítéskor 2-3 éve ( 1x16A és 3x10A ). Hamarosan kezdem a bővítést és a H-tarifát egyszerre, kíváncsian várom hogyan sül el mindkettő :)

pjen: villanyszerelő tippeltbe nekem 2 hónapja, de ha olcsóbb lesz, annak természetesen csak örülni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#27773) pjen válasza LanyUs (#27772) üzenetére


pjen
félisten

Hensel kombinált mérőszekrény 1 db 43.500 Hensel elosztó 1 db 22.500 ÉV relé 1 db 8.500 Mkh 10 mm2 10 m 310/m 3.100 Sk 4-es 5 db 630/db 3.150 Sk 8-as 1 db 2.800 Kismegszakító 3 db 750/db 2.250
Anyagköltség összesen 85.800

Nekem ez volt a teljes anyag költségem.Itt- ott picit túlárazva,ha én veszek mindent 10K val lehetett volna olcsóbb.

(#27774) Chaser válasza LanyUs (#27772) üzenetére


Chaser
titán

A 16a-est fel tudod hasznalni, persze ha benn nem nagy moka atszerelni amiket eddig taplalt, akkor biztosan meguszol sok vesest es koltseget, 16a ket klimanak is eleg - elvileg az volt h ok allapitjak meg hany a kell a klimanak es ugy adjak, gyakorlatban tolem kerdezto az ugyintezo mennyi legyen -
Kenytelen voltam.megismerni a menetet mert kellett, a csodas regvillanyaszok meg csak a hulyeseget mondtak, volt amelyik a kozvilagitasrol akart behuzni "h" tarifanak kanocot (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27775) jeriko2 válasza pjen (#27757) üzenetére


jeriko2
tag

November végén volt nálam óracsere napelem miatt. Fa doboz, fa ajtóval, külső falba süllyesztve. Simán lecserélte az Elmű oda-vissza mérős 3 fázisú digitális órára, nem fizettem semmit. Korábban a napelem szerelésekor a villanyszerelő felrakott egy kötődobozt, amibe a kismegszakítók és a sorkapcsok kerültek, de az óra ezen kívül van.

(#27776) feco70


feco70
senior tag

Mennyit kér kb a villanyász?

[ Szerkesztve ]

(#27777) #73959936 válasza feco70 (#27776) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tőlem 150-et kért cakom-pack...

(#27778) pjen válasza #73959936 (#27777) üzenetére


pjen
félisten

Tőlem is, kulcsrakészen.

(#27779) feco70


feco70
senior tag

Nem is érdekelne ez a 150+a többi, de mikor térül meg.

(#27780) #73959936 válasza feco70 (#27779) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát kb. sohasem.... :N

Talán úgy érzékeli az ember, h. kevesebb a fűtésköltség havonta...
4 kw H tarifás áram olcsóbb, mint 1 m3 gáz

[ Szerkesztve ]

(#27781) Chaser válasza #73959936 (#27780) üzenetére


Chaser
titán

a lópH@szt nem:) ha havi 10e a számla, h tarifával az 6e ft, 20-enél már 12e és havi 8e ft különbség, ha több klíma van fogyasztás is több lesz, minél hidegebb van, a klíma hatásfoka annál jobban romlik - kivéve a spéci direkt fűtőké, na azok felára nem térül meg -
idén még kis tél volt, nekem 20e ft-ot nem érte el a számla elsejéig - kis lakás, jól hőszigetelt - ebben az idényben "h" tarifával, de mellette bőven meleg volt, és átmeneti időszakban meg annyira minimális fogyasztása van, hogy "h" tarifával észre se venni a villanyszámlán
olyan mint a szigetelés, de az sokkal később térül meg és jóval nagyobb ktsg, ez pedig nem sok - ideális esetben max 100e ft -
én úgy számoltam bírjon csak 5 évet a klíma, már bőven megérte, a "h" tarifát következőhöz is tudom vinni, addigra már legkésőbb visszatermelte az árát, bár telektől függően akár sokkal hamarabb -
- mondjuk ahogy elnézem elég mázlim volt a japán piacra szánt daikinnal, nagyon keveset eszik és brutálul fűt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27782) #73959936 válasza Chaser (#27781) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát...nagyban függ attól a százezer dologtól, amiket írsz...
Mondjuk fűtött terület lég-m3-e, szigetelés, elhelyezkedés, időjárás bla,bla,bla...

Ha egyetlen klímával csak havi 4 ezret spórolsz, akkor sehol sincs a megtérülés, mivel nem fűtesz egész évben vele...csak pár hónapot (mondjuk rossz esetben ez 6hónap) az csak 24 ezer/év öt év alatt 120e...
Átlagos tél van, hidegebb időben klíma rosszul fogyaszt...mint írod hatásfok csökken...

Nálam egyetlen klíma ketyeg központi helyiségben, rásegítve a 2 szélső helyiség gáz-fűtésére is...
így talán oké lesz...

[ Szerkesztve ]

(#27783) Chaser válasza #73959936 (#27782) üzenetére


Chaser
titán

lényeg, h belátható időn belül megtérül legrosszabb esetben is, az említett hőszigetelés pl sokkal később térül meg, és 10-20x annyi pénzbe kerül
nálam is egy van és mellette más fűtés nincs, olcsóbban fűtök bárkinél a házban, akár konvektoros - azt mondjuk nem nehéz túlszárnyalni -, akár cirkós fűtése van
arról nem beszélve, h nem terheli a nappali hálózatot, ott megmarad nálam 1x32a, az már azért szűken-szépen de mai igényekhez mérten is elfogadható - további bővítés pedig amperenként 5e ft körül van áfával, a "h" tarifáért és upgradért talán 7e ft-ot kellett elműnek fizetnem -
épp a szigetelés ára és megtérülése miatt sztem gondolkodni is felesleges a "h" tarifán, ha a hálózat alkalmas rá akkor usgyi', csak az egyik oldalfalam szigetelésének anyagköltsége volt 3-400e körül munkadíj nélkül, de az is megérte, ha áramszünet is lenne pár napig az a lakás nem fagyna már meg így, meg az aljzatszigetelés, meg a többi, mind közül a "h" tarifa volt a legolcsóbb, és mind kell hozzá h az üzemeltetés későbbiekben minimális legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27784) feco70 válasza #73959936 (#27782) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem is egy klíma ketyeg, de még tervezek kettőt, az átmeneti időszakban a vegyes kazánnal nem tudom szabàlyozni a hőmérsékletet. Pedig nekem a fa ingyen van. Három klímánál muszály lesz a H tarifa, de ez még arrébb van.

(#27785) pjen válasza Chaser (#27781) üzenetére


pjen
félisten

Nekem most durván 12K vissza jött a H tarifából, kB két és fél tél és megtérül.

(#27786) Chaser válasza pjen (#27785) üzenetére


Chaser
titán

én nem számolom, azt tudom h nagyon olcsó a fűtés nálam így, a szomszédok meg betévedő ismerősök meg még mindig lesnek, h akkor is fűtök ha 1-2 hétig nem megyek melózni a lakásba, amelyik meg bejön az nem is akar kimenni ( : nagy hideg még ebben a szezonban is lehet, tavaly is január közepétől február végéig lett a húzósabb ha jól rémlik
egy fűtő panasonic v fuji felára nem jött volna ki a "h" tarifa árából, ha magában csak azt csináltatom 100e ft lett volna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27787) tibibi


tibibi
őstag

Mivel környezetkímélőbb mint a fa tüzelés ingyen kellene adniuk a h tarifát,mint ugye a törvény is előírja.Mivel ez orbanisztán itt inkább hátráltatják a környezetvédelmet. Tavasszal én is elindítom a H tarifát meglátjuk mennyi lesz . :U Plusz lesz egy harmadik klíma ,de tuti nem gree :N vagy mitsu vagy fuji. csak ,hogy legyen az is :DDD

(#27788) Chaser válasza tibibi (#27787) üzenetére


Chaser
titán

kb ingyen adják, a regisztrált villanyásznak kell perkálni, nem a szolgáltatónak...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27789) darkrock válasza asha07lcc (#27716) üzenetére


darkrock
aktív tag

Fűtésre akkor mi lenne a jobb? Egy 18 és egy 23 nm-es szobába kellene. Gondolom ide elég lenne a 2.5 kW-os, de az a Daikin annyiba kerül kb mint egy 2.5-ös, és így tudnám fűteni a szobával szemben lévő helységet is.
Szeretném ha max 250 ezerből kijönne darabja.

[ Szerkesztve ]

(#27790) tibibi válasza Chaser (#27788) üzenetére


tibibi
őstag

Mutassam a számlát kinek a neve szerepel a fejlécen?? És a szerelő szart se kap belőle!

(#27791) Chaser válasza tibibi (#27790) üzenetére


Chaser
titán

melyik számlára gondolsz? azt mondtad jövőre állsz neki
ha kertes ház és valami kanócot kell behúzni és szolgáltató csinálja ott nyilván neki fizetsz, de utána majd a villanyásznak is fogsz a mérőhely kialakításáért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27792) nTom


nTom
aktív tag

Én augusztus végén rendeltem meg a klímát, még akkor elmentem egy villanyászhoz hogy H tarifa kellene, jöjjön ki nézze meg mi a lehetőség. Szeptember végén be lett szerelve a klíma, aznap megint mentem a szakihoz.
Elfelejtkezett rólam, de akkor legalább kijött. A régi fa óraszekrény bent van az előszobában (régen csak egy folyosó/gang volt, ez lett zárttá téve. Azt mondta, a szabvány miatt, ha csak szimpla hálózatbővítés kellene, akkor is ki kellene tenni. Van 2 lehetőség: Megcsináltatom a démásszal, 150ezerért, ők az utcafrontra teszik, földkábellel. (az utcafront nem tetszik, ne kapcsolgassa senki) Vagy portán belül a ház oldalába tenni, új vasoszlopot kinyomni légkábellel, 2 szabvány óradobozzal a 2 órának (asszem, erre talán ~25ezer/db -ot mondott, vagy többet) Na ezt választottam. Én amúgy is terveztem a szabványosítást, mert a régi dobozban már sok a kismegszakító, nehezen férek.
Így a házfalon lesznek az órák, onnan a lakásé vissza lesz húzva a régi dobozba, így elférnek a kismegszakítók kényelmesen.

csak annyi jött közbe hogy másodjára a papírok lettek elbaszva, így december közepén tudtam befizetni a szolgáltatónak a 10ezerpárszáz forintot.

(#27793) Male válasza Chaser (#27788) üzenetére


Male
nagyúr

Így van, a H tarifa ingyen jár, én sem fizettem érte a szolgáltatónak.

(#27794) tibibi válasza Chaser (#27791) üzenetére


tibibi
őstag

Amit most csináltattam új bekötés most építkezek, elolvastad a kormány rendeletet? Sőt még egy betonoszlopot is ki kell fizetnem és 80m a távolság. Mivel klímás fűtés is lesz Htarifa ezért 3 órás szekrény kellett.Mivel szolgáltatás fizetek éppen eleget az áramért és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásért.

[ Szerkesztve ]

(#27795) Chaser válasza Male (#27793) üzenetére


Chaser
titán

7e ft körül fizettem, de az lehet a 16-32a upgrade volt a nappali óránál, egyébként a szerelő nagyon gyorsan jött mindkét alkalommal az elműtől és gyorsan végzett, szóval az nem volt pénz érte

tibibi
a/ Mire terjed ki a díjmentesség?
Díjmentessé vált
- a legfeljebb 32 Amper névleges teljesítményű fogyasztásmérő beszerelése,

...míg árambekötéseknél elengedésre kerül törvényi szinten a csatlakozási alapdíj, a
csatlakozóvezeték díja és a fogyasztásmérő díja. ..

ha jól értem nálad a szolgáltató csinálta meg a mérőhely kialakítását is, az nincs benne h ingyenes lenne - én is fizettem érte a villanyásznak a hósokpézt' meg mindenki aki ilyet kér -, csak a mérőóra beszerelése, alapesetben azt a melót a regisztrált villanyász csinálja és neki fizetsz, ha jól értem neked a szolgáltató csinálta, innentől meg ha már kész, regisztrált villanyász nem fog kelleni

ha úgy érzed átbactak, akkor meg kell kérdezni jogászt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27796) Male válasza Chaser (#27795) üzenetére


Male
nagyúr

Az érdekes, mert 32A-ig ingyen van mindhárom tarifa :F

(#27797) Chaser válasza Male (#27796) üzenetére


Chaser
titán

azzal nincs is gond, nem tudom mi volt a hivatalos megnevezés amiért fizetni kellett - sokáig nem is tudtam h kellett, mert számlákat automatikusan kidobtam, mivel utalással fizettem mindig előre x összeget, talán idén fizettem ki, mert persze a normál villanyszámla díjából nem tudták levonni mikor megkérdeztem mi akadályozta meg őket benne ( : -
más is mondta h ez a pár ezer ft volt neki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27798) tibibi


tibibi
őstag

Ingyenes ,de a szolgáltatót nem érdekli. Azt próbálom magyarázni,hogy még mindig nem a fogyasztó a lényeg hanem a saját profit.Hiába lett nemzeti közmű maradt a régi felfogás. Na mindegy H tarifa nélkül nagyon átgondolandó a klímás fűtés. ja itt a számla és az oszlop még plusz 120k nesze neked ingyenes közmű csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

(#27799) Chaser válasza tibibi (#27798) üzenetére


Chaser
titán

azt is tedd már a számlához h ez pontosan mit takar...:) anélkül semmi értelme
ha ebben benne van a 3 órának a mérőhely kialakítása is, akkor még olcsó is volt, ha meg csak úgy alapon kaptál egy számlát akkor ügyvéd

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27800) asha07lcc válasza No.01 (#27761) üzenetére


asha07lcc
tag

Hűtésre elég fűtésre nem nagyon illetve határon. Sok mindentől függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.