Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Gubu0101 válasza Male (#26648) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az előző is használatba volt/van már 8éve,ez se fog hamarabb lecserélődni még egy pár évig biztos lesz,meghát a terv az csak terv.Nekem adtak 3+2év garanciát a gépre aból 2év asszem a kompresszora.Kérdés ha 6-7év múlva lesz még alkatrész,elméletben lennie kellene és bedöglik bármi,még mindig jobban megéri azt cserélni mint egy újat megvenni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26652) Male válasza Gubu0101 (#26651) üzenetére


Male
nagyúr

Tervezni lehet, aztán majd kiderül :) ...nálam az az elgondolás, hogy kb 6-7 év után lecserélem, még mielőtt bármi baja lenne. Meg talán lesz valami érdemi előrelépés is annyi idő alatt hatásfokban.

(#26653) Ijk


Ijk
nagyúr

54nm lakásba gondoltam klímás fűtést megoldani:

Egy kültéri és 3 beltéri fali. Ez kb. mennyire jönne ki, és melyik típusok ajánlottak? Jó lenne minél halkabb működés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26654) netpok2 válasza Ijk (#26653) üzenetére


netpok2
csendes tag

Ha jól látom a képet akkor nem igazán fér el három kültéri, esetleg a hátsó falra a másik kettő?

A hármas multi erősen csökkenti a lehetőségeket az árat pedig erősen növeli, ráadásul a csövezés is drága. A helyükről mindenképpen szakit kellene kérdezni.

(#26655) Gubu0101 válasza Male (#26652) üzenetére


Gubu0101
veterán

99% hogy fejlődni fog a technológia.Bár lakásfüggő is,én pl nem tudok eredményes fogyasztást,hatásfokot elérni addig amíg egy 6. emeleti,szélső,szigeteletlen fa 40 éves nyílászárókkal szerelt lakásban lakok.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26656) Ijk válasza netpok2 (#26654) üzenetére


Ijk
nagyúr

3 külön is elfér, a kültéri egységeket egyszerűen a régi konvektorok kivezetőjéhez kell kívülre szerelni.
Láttam parapeteseket is amiket be lehetne rakni az abakok alá konvektorok helyére, de nagyon drágák.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26657) netpok2 válasza Ijk (#26656) üzenetére


netpok2
csendes tag

Akkor viszont a három külön egység irányában indulnék, én annak idején hallgattam a csakajapán propagandára, nem bántam meg.

Nekem egy Daikin FTX35J3 van, 200k volt wifivel + 50k szerelés + 18k téliesítés, árban valószínűleg így számolhatsz te is (most néztem van még), kínai gyárilag téliesítettel kijöhet 180k + szerelésre is akár darabja.

Illetve lehet elég 2x2.5kw+1x3.5kw (mondjuk csak 10k a különbség és ugyanaddig tudnak visszaszabályozni, lehet halkabb a nagyobb ugyanazon a teljesítményen.)

Nálam a Pannonklíma szerelte, korrektek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#26658) asha07lcc válasza Ijk (#26656) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem olyan drágák azok...

(#26659) asha07lcc válasza Ijk (#26656) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha jelenleg konvektoros a fűtésed akkor nyilván van egy fogyasztási adatod is és annak a költsége is. Azért nem árt számolgatni mert csak a fogyasztáskülönbséggel kalkulálhatsz. A .kültéri egység zajszintjei azáért nem baj ha jók mert ez egy társasház. Az a fő konfliktusforrás. A Fujitsu parapetes gépei nem olcsóak (de szerintem nem is kimagaslóan drágák) de rendesen fűtenek.Kültéri is csendes. Ezen kívül a kínai vonal Gree, esetleg Midea vagy vmelyik OEM pl Polar is lehet de hatásfokban fűtőteljesítményben elmaradnak a japán mögött. Igaz árban is

[ Szerkesztve ]

(#26660) BigBear válasza emre (#26637) üzenetére


BigBear
senior tag

Így igaz.
Annyit azért hozzátennék, hogy a vezérlése lehet a ludas, ugyanis hűtés mellett csendes módban az Amber halkabb, mint a Daikin FTXF-em. DE. Köszönhetően az idióta vezérlésnek, csak akkor van halk üzem a Gree esetén, ha lenyomta a hőmérsékletet a beállított alá, addig gyorsabban pörög, így zajosabb is. Nem automata üzemről beszélek, normál hűtésnél is így viselkedik.
Fűtés mellett pedig a csendes mód is jóval hangosabb, mint a Daikin csendes módja.
Cserébe szélvihart tud produkálni, így iszonyat gyorsan képes felfűteni. De emiatt hálóba nem tartom jó választásnak az Ambert, de egy zajosabb környezetben szerintem nem ekkora probléma a hangja.

(#26661) Ijk válasza asha07lcc (#26659) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jelenleg nincs számítási adatom, mert felújítva lesz a lakás, aztán beköltözés. Vannak bent jó 40-50 éves konvektorok, működőképesek, de lehet inkább lecserélném és mivel valószínűleg klíma is kell gondoltam megejthető egyben.
Azok a parapetesek 400k/db, 1,2 millió csak a készülék + beszerelés. Ha a konvektorokat lecserélem 100k/db, 300k-ból megvan, minimális szereléssel mert a gázcsövek bent vannak ugye. 900 ezerből meg elég sokáig ki lehet fűteni konvektorral is. Néztem kalkulátorokat, konvektorral kb 80k az éves fűtés, légkondival, H tarifával 40. Ebből kalkulálva több mint 20 év alatt térülne meg, igaz azzal nem számolva hogy légkondi 1db legalább kell, de az megáll 200k-ból.
Most Mideánk van, de úgy kerreg a 4 éves kültérije hogy társasházban meglincselnének érte.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26662) asha07lcc válasza Ijk (#26661) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem klímával kb anyi lesz mint konvektorral esetleg kicsit kb 20% al kevesebb. A pa rapetesek nem 400k/ db ha elolcasod a privijeid meglátod. De ettől függetlenül ha már benn van a gáz el kell gondolkodni. A klíma hamarabb feladja kb 10-12 max 14-15 év . Oldalfali gépek persze olcsóbbak kivéve a csúcskategóriát.

De a zaj és a csurgalékvítz ami a téli üzemben ilyen helyen a legtöbb bajt okozza a kültéren. Tehát mindent össze kell vetni és alaposan átgondolni. nekem az lenne az érdekem beszéljelek rá mert ez a vállalkozásunk profilja. De nem mindenki és nem mindenáron kell hogy klímával(hőszivattyúval) fűtsön.
Ha parapetes konvektoraid vannak itt egy Mika kazán is megoldás lehet kombi változatban is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26663) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Sziasztok,szereléssel együtt 250k-ért melyik a legjobb ajánlat most?Köszönöm a segítségeteket!

(#26664) Ijk válasza asha07lcc (#26662) üzenetére


Ijk
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.
Mika6 is tervben van jelenleg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26665) asha07lcc válasza Sz.Péter (#26663) üzenetére


asha07lcc
tag

Attól függ mi a fő kívánalom. Hűtés vagy fűtés. 250 k ig mekkora teljesítményű gép(gondolom ennyit szánsz szereléssel rá) mik az elvárások hatásfok zajszint milyen laókörnyezetbe kerül. stb stb. Ha leírod segítek.

(#26666) Sz.Péter válasza asha07lcc (#26665) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszönöm szépen.Igen ennyi a keret 2db lesz,és megkérdem az illetékest. :R

(#26667) asha07lcc válasza Sz.Péter (#26666) üzenetére


asha07lcc
tag

a két gépre szereléssel együtt 250K a keret?

(#26668) Sz.Péter válasza asha07lcc (#26665) üzenetére


Sz.Péter
tag

Kb 15nm-es szobák,és 2-2,5kW-os gépeket kaptam,hogy megfelelő.A hűtés a fő szempont,a hátásfok(de túl zajos ne legyen),és családi házban lesz.

(#26669) Sz.Péter válasza asha07lcc (#26667) üzenetére


Sz.Péter
tag

A kettőre 500 szereléssel.

(#26670) asha07lcc válasza Sz.Péter (#26669) üzenetére


asha07lcc
tag

nem mindegy:) Annyiból nagyon jó megoldás is van. Daikin Fujitsu Gree Amber -.

[ Szerkesztve ]

(#26671) nTom válasza Ijk (#26661) üzenetére


nTom
aktív tag

azért a maradék 40ezer meg elmegy az éves karbantartásokra, főleg a gari alatt

(#26672) asha07lcc válasza nTom (#26671) üzenetére


asha07lcc
tag

Csak 20

(#26673) mckay válasza emre (#26637) üzenetére


mckay
aktív tag

Kelzsoca, Emre,

köszi, megerősítést kaptam, hogy azért de, figyeljek arra a zajfaktorra. Valóban aludni és pihenni kéne mellette, nem irodába lesz.

Ennek a Daikin éjszakai módnak utánaolvasok, köszi a tippet.

(#26674) mckay válasza Gubu0101 (#26642) üzenetére


mckay
aktív tag

Igazad van, egyetértek, fontos a közeg.
Egy kicsit rossz látni az R410A esetében azt a pókháló diagrammot, hogy mennyire nem tesz jót a felmelegedés ügyének.
Lehet, hogy végül meghozom majd a kompromisszumos döntést, hogy a csendesebbet válasszam, de rossz érzés lesz...

(#26675) mckay válasza asha07lcc (#26641) üzenetére


mckay
aktív tag

Nagyon köszi, hétvégén belenézek!
:-)

Látom, nagy a tapasztalatod, valszeg szakmabeli vagy.
;-)

Te hallgattad már esti órákban a Gree Lomo+ és a Fujitsu LLC gépeket? (Tehát nem napközben.) Van hallható különbség?

(#26676) asha07lcc válasza mckay (#26675) üzenetére


asha07lcc
tag

van. De versenyben van a Daikin J3 széria. Kisebbet fűt mint a Fujitsu de halk. halkabb ha nem is nagyon de kicsit mint a Fujitsu. Kisebbet fűt, de jó. Lomo kapillárcsöves adagolás Fujitsu Daikin Gree Amber EEV adagolás. Fűtés esetén fontos ha -5C alatt van a külső hőmérséklet.

(#26677) LanyUs válasza mckay (#26675) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én aludtam 5-6 évet Fujitsu 14 LMCA mellett legalacsonyabb venti fokozaton. A folyosón volt és be kellett hajtanom az ajtóm legalább 45 fokban, hogy pihenni tudjak. Alvással nincsen gondom, de felébredek egy hangosabb autóra vagy kutyára vagy emberre az utcán stb. Éppen el tudtam viselni. Az FTXF 3,5kw dettó. Éjszakai módban folyosón kb. 5 méter messze tőlem félig csukott ajtónál éjszakai módban éppen elmegy kategória. Nem vagyunk egyformák, valaki közepes fokozaton a feje felett is jót durmol.

(#26678) mckay válasza asha07lcc (#26676) üzenetére


mckay
aktív tag

No ezt a kapillárcsöves vs. EEV adagolást nem értem. De valószínűleg felesleges is lenne elmagyarázni nekem.
:D

Annyit tudok mondani, hogy engem csak a hűtés érdekel. És hogy abból mennyi zaj lesz.
Ugyanis egy kicsi, felsőszinti panellakásban lakom: Télen elég meleg van, no problemo. De nyáron...
:B

És közben nagyon sem kell hűteni, mert a családom nem bírja. Megbetegszünk. A munkahelyen is kikapcsolom inkább. Annyi a cél csupán, hogy 4-5 fokkal kevesebb legyen a szobában. Ezért mondom, hogy szinte csak az éjszakai mód érdekel!
;)

(#26679) asha07lcc válasza LanyUs (#26677) üzenetére


asha07lcc
tag

Különbözünk:)

(#26680) asha07lcc válasza mckay (#26678) üzenetére


asha07lcc
tag

Erre igazán a Gree Lomo alkalmas. Kompromisszumokkal.

(#26681) mckay válasza asha07lcc (#26680) üzenetére


mckay
aktív tag

Értem.
Illetve nem értem:

A Gree Lomo R32 közeges változata (mely kb. 10e-rel drágább mint a 410-s) könyvében ugyanaz van, mint a neten:
- Sound Pressure Level (SH/H/M//L/SL) dB(A) 39/36/32/28/-

Most az öt érték közül mit jelent a "-"?
Leállítja a ventiket?
Az nem tudom mennyire hatékony...

A Fujitsu AS*G09LLCC esetében (ami egyébként R410A közeges) ilyent olvasni a könyvében:
- Sound pressure level (High/Med/Low/Quit) db(A) 43/38/32/22

Azért az a 22 lényegesen kevesebb mint a 28.
Viszont az is igaz, hogy a 0-nál csendesebb nincs - de hát lehet úgy hűteni?
:F

(#26682) pjen válasza mckay (#26681) üzenetére


pjen
félisten

Igen,a 22 csendesebb mint a 28.Lehet 0 val is hűteni,télen kinyitod az ablakot.

(#26683) emre válasza mckay (#26681) üzenetére


emre
veterán

Akármennyire csendes egy ventilátor ahol légszállítás van ott van szélzaj is.
Nálam a csendes üzem max 25db-ig elfogadható (ennyi haszna volt a pc tuningos múltnak) 30db-hez közeledve már egy adott környezetben zavaró lehet, az hogy az adatlapon amit megadnak mennyire fedi a valóságot nem tudom ezért is írtam az amberről konkrét tapasztalatot. Keress a környékeden ismerősöknél klímákat és hallgasd meg mit tudnak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#26684) asha07lcc válasza mckay (#26681) üzenetére


asha07lcc
tag

Hűtésben nem állítja le. a db dB(A)

[link]

Ha ennyire érzékeny vagy a zajokra akkor marad a japán márka Fujitsu Daikin, Mitsubishi esetleg Hitachi.

A Gree adott modellje viszont 450w hűtőteljesítményig szabályoz vissza folyamatos üzemben. Az nagy előny lehet igaz a hangja erősebb mint a japán gépeké. Ha ezt az előnyt is ki akarod használni akkor a Fujitsu ASYG07-09LMCE pl jó ebben.

[ Szerkesztve ]

(#26685) mckay válasza pjen (#26682) üzenetére


mckay
aktív tag

:-))

Köszi a megerősítéseket, srácok. Fogok fülelni erre-arra. Ma pl. egy Samsungot is meghallgatok egy ismerősnél.

(#26686) asha07lcc válasza mckay (#26685) üzenetére


asha07lcc
tag

Na azzal óvatosan. ha most halk lehet1 év műlva nem az . Legalábbis a taalatom az, hogy a csapágy 2-3 évesen cicpasztereg elég sok modelljében. Ha fűtesz vele kb 1 év. Van egy kakukkfiókám nekem is ami saját a triangle better sorozatból(kilóra szereztem kb) de 19 db(A) ide oda hangos hallani a csapágycicergést. 2 éves. Megmérem majd egyszer mert van mindenféle légtech eszközünk )hangnyonmásszint légseb mérő stb) 1 helyiséggel arrébb a Fujitsu LMCA sokkal halkabb. De nagyon halk és nagyon kellemes árú a Daikin J3 sorozata is. Csak az nem szabályoz vissza annyira.

ASYG 07 LMCE / AOYG 07 LMCE 2,0 (0,5-3,0) 3,0 (0,5-3,4)
ASYG 09 LMCE / AOYG 09 LMCE 2,5 (0,5-3,2) 3,2 (0,5-4,0)

(#26687) Lassú Víz válasza mckay (#26685) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt nyaranta én is szoktam. A szomszédét. Telente meg a másikét. Lehet csak a szereléssel van a baj, de a kültérije rettenet.

Nekem egy ASYG12KMTA / AOYG12KMTA van szintén alapvetően hűtési céllal panel legfelső emelet, és csendes módban halkabb mint eddig a nyitott ablak melletti utcazaj éjszaka. Az egyik szempont pont a (kültéri) low noise mód volt. Nem volt a legolcsóbb, de szerintem drágább lett volna venni egy klímát akármennyiért, majd nem használni mert zajos.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#26688) mckay válasza Lassú Víz (#26687) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi, sorstárs!
:-)

A konkrét modellszámot is köszi - bár ezt én nem engedhetem meg magamnak.
;)

(#26689) windy válasza mckay (#26681) üzenetére


windy
tag

Ha a csendesség fontos, akkor szerintem nézd meg a Daikin FTXF25/RXF25 modellt is. Az is beleférhet az általad megadott keretbe, és ott a legalacsonyabb zajszint 20 dB/A. Ráadásul megbízható, magas minőség, hosszű élettartam.

(#26690) mckay válasza asha07lcc (#26686) üzenetére


mckay
aktív tag

És a Fujitsu esetében vajon mi a különbség az LMCE, és a korábban említett LLCC sorozat között?
Én nézem a honlapokat, nem szúrtam ki...

Jól van, ránézek a Daikin modellekre is, de nem tudom beazonosítani ennyiből, hogy J3.
Erre gondoljak? [Daikin FTX25J3/RX25K]
A boltok weboldalain ilyent olvasni: 40/33/26/22
Viszont ez is R410A közeges...

Olyan tehát nincs a piacon, ami
- R32 közeggel dolgozik
- 21-21 dB hangnyomást ad kb. egy méterre
- és mégis max 200 ezer forint
?

[ Szerkesztve ]

(#26691) mckay válasza windy (#26689) üzenetére


mckay
aktív tag

Windy,
köszi a tippet!

Szerintem erre gondolsz: [Daikin FTXF25]
Hát elég nehéz értékeket találni, a gyári honlap is pocsék, de ha minden igaz: 40/26/20

És ez már R32 közeggel dolgozik!
Mondjuk ez már túl van a lélektani 200 ezren, de nem nyafogok, végülis kaptam tippet.
:-)

(#26692) asha07lcc válasza mckay (#26690) üzenetére


asha07lcc
tag

De van,

(#26693) asha07lcc válasza mckay (#26690) üzenetére


asha07lcc
tag

Más konstrukció más paraméterekkel.
itt van egy pár belenézhetsz az adaiba:

[link]

(#26694) kelzsoca válasza mckay (#26691) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt a Sensira modellek adatlapja.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#26695) asha07lcc válasza asha07lcc (#26693) üzenetére


asha07lcc
tag

itt meg a Sensira

[link]

(#26696) mckay válasza kelzsoca (#26694) üzenetére


mckay
aktív tag

Ejha, nagyon köszi, szuper gyorsak vagytok!
:R

(#26697) windy válasza mckay (#26678) üzenetére


windy
tag

A kapillárcsöves adagolás egy igencsak idejétmúlt megoldás a hűtőközeg adagolására. Gyakorlatilag azt jelenti, hogy a hűtőközeg egy fix átmérőjű és hosszúságú csövön keresztül jut az elpárologtatóba. Ez a régen elavult fixfordulatos kompresszorral működő klímák esetében még elfogadható volt, de az inverteresek esetében, amikor a hűtőteljesítmény változik a kompresszorfordulat függvényében, én nem látom igazán korrekt megoldásnak. Az elektromos adagolószelep (EEV) lényegesen pontosabb hűtőközegadagolást biztosít. Természetesen ez drágább megoldás, de hát valamivel csak olcsósítani kell a kínaiaknak. Ezt a megoldást tudtommal már egyik komolyabb gyártó sem alkalmazza, csak a kínaiak a legolcsóbb modelljeiknél. Persze lehet, hogys tévedek. Mindenesetre én nem választanék ilyen gépet.

(#26698) asha07lcc válasza windy (#26697) üzenetére


asha07lcc
tag

Tegyük hozzá, hogy ha csak hűtési üzemben megy a gép nem nagyon fogja a hiányát észlelni és a fogyasztás sem lesz sokkal magasabb tekintettel a rövid hűtési szezonra. Ha fűtene tartósan ott már látványos lehet a hatásfok romlás azaz a fogyasztás növekedése. Ugye itt a hűtőkör ideális állapota felé kell közelítsen a gép(Carnot ciklus) ebben az estben ha a kültéri venti dc-s és a kondenzációs hőmérsékletet jól lehet szabályozni az elárasztásos elpárologtatóban a fázisváltások a hűtőközeg oldalon még jó helyen jönnek létre így ne érezhető hűtőteljesítmény csökkenés.- Fűtési üzem esetén is ez a helyzet, de ha fagypont közelében járunk már kiütközik az adagoló előnye(EEV azaz Electronic Expansion Valve mert ugye termosztatikust mechanikus adagoló is létezik). Azaz ha lejjebb megy a hőmérséklet a fojtócsöver verzió más nem játszik szabályozó szerepet illetve kismértékben tud csak míg az EEV adagolós verzió sokkal jobban tud szabályozni aktívan a jó paraméterek felé tolja az egész termodinamikai rendszert, Ehhez jó kompresszor megfelelő érzékelők jó szoftver is és jól tevezett bel és kültéri kalorifer azaz hőleadó felület kell. Egy biztos az összes japán márka összes gépe EEV adagolóval készül. A kínaiaknál az alapmodellek sok etben kapillárcsővel lehetis látni a szervízanyagban amikor optional part az EEV adagoló.

(#26699) asha07lcc


asha07lcc
tag

[link] az EEV működése

(#26700) TeeJay válasza windy (#26689) üzenetére


TeeJay
félisten

már biztos telepítettetek pár tucat új Daikin klímát
FTXF35A vagy FTXC35A ami szerinted jobb? A weblapotokon azonos árban van viszont valami különbség csak van közöttük azért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.