Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8975) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Én is gépvásárlás előtt állok, de már lassan fél éve keresgélek egy megfelelő gépet, de mindig elbizonytalanodom.
1 hónappal ezelőtt már majdnem vettem egy Canon G12-őt, de lebeszéltek a kollégáim, hogy ilyen sok pénzt már nem érdemes kiadni egy kompakt gépért. Nem vagyok egy nagy fényképész (ez majd a kritérium megfogalmazása elolvasása után sokaknak le fog jönni :) ), de érdekel a téma és szeretnék rá időt szánni)

Amit tudok, mármint az igényeimről:

- lehessen manuálisan is babrálni az értékek között, hiszen az automatikára nem lehet
mindig támaszkodni,
- legyen jó az automata módja is, ha kevés idő áll rendelkezésre a kép elkészítésére
- képminőség legyen jó, részletes, ne legyen elmosódott. (persze ez nem csak a géptől
függ hanem attól is aki csinálja :) )
- optikai zoom lehetőleg legyen több mint 3x, de nincs szükségem 30x gépekre, mert
ahogyan látom ott azért már nem a legjobb a képminőség
- ár olyan max. 150-160 Ezer
- dSLR gépek nekem már túl nagyok, nehezek és bonyolultak, legalábbis sok és kitartó
tanulást igényel a használatuk, ha igazán jól akarjuk használni és időm az nem sok van
- legyen jó fogása és anyagminősége

Amiket eddig néztem

- Canon G12 (itt nem voltam megelégedve a képminőségével, pláne magasabb ISO-k esetén és eléggé drága, bár sokan dSLR mellett ilyet használnak, ha jól tudom)
- Sony DSC-HX9V -> sok jót olvastam róla, de itt a fórumban is sokan leszólták
- Olympus E-PL1 -> itt nagyon szépek a képek, de az optika csak 3x, de KIT-el 10X Zoom
is megoldható, viszont a váz az eléggé műanyagos ezért az árért
- Sony NEX-3 , itt nincs vaku és kicsit furcsán is néz ki
- Canon 550D , de ez már dSLR és félek , hogy nem lesz időm megtanulni igazán kezelni és nagy , "böhöm" nekem.

Szóval igazából egy megbízható társra van szükségem, amiben van potenciál, ha netalántán elkezdenék fejlődni, jó lenne ha nem kellene hozzá külön "hátizsák" és ha kölcsönadom valakinek pár kép erejéig, az sem kapjon sokkot, ha kezelni kell.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.