Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Throme válasza Speed (#7700) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem erről le fognak téged beszélni, főleg a canon-osok.
Pl a 18-55 nem IS-es (IS a képstabi, ami az ultrazoom gépedben biztos, hogy megvan).

Általad linkelt oldalon van egy pentax K-x 2 obis kit. Igaz árban 170k.
Lehet ezzel jobban járnál.
De majd lehurrognak a fórumozók, ha nincs igazam :)

[ Szerkesztve ]

(#7702) Speed válasza Throme (#7701) üzenetére


Speed
őstag

Ahh idáig ezt a márkát nem is néztem!
Igen valószínű ezt a kittes dolgot elhagyom és első körbe veszek egy vázat akár hazsnálltan is, és utána nézegetem az obikat hozzá, ahogy a keret engedi majd :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#7703) Rica válasza Speed (#7700) üzenetére


Rica
senior tag

Kiveve ezt az egyet. :( Kicsit olvass vissza (#7678-7682), en is ezt akartam venni, de meg sporolok par pontot es egy 500D lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#7704) Speed válasza Rica (#7703) üzenetére


Speed
őstag

Hát igen látom a problémát az 1000D vel csak tudod ez úgy van mint sok más hogy csak 30-40k-t dobjál rá és máris egy jobb gépet kapsz, és ez így meg felfele a végtelenbe de sajnos meg kell húzni valahol a határt, mert nagyon drága mulatság is lehet belőle, és én a lányoddal ellentétbe nem akarok profi fotós lenni, de nem is 1-2 évre veszem a gépet szal énis elgondolkozok az 500D-n :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#7705) Throme válasza Speed (#7704) üzenetére


Throme
veterán

....szerintem (és tényleg csak szvsz) érdemes kategóriában gondolkodni. Neked - ahogy nekem is - a dslr képminőség az egyik fő prioritás. Ezt belépő kategóriában már eléred, ami kb 200k körül tetőzik (váz + 1 kitobi, igaz a duplakit túlcsúszik ezen). Tehát nincs "még 30k", "meg még 40k", "megint 30k" .... . Főleg ha azt nézem, 150k körül kezdtél nézelődni. Spórolással közel vagy a felső határhoz (belépő). Úgy gondolom nem bánod meg. Most rövid távon persze eszed a kefét, hogy 'de jó lenne most', ismerős érzés :K

Nem néztem vissza, hogy használtban is gondolkodsz, vagy sem. Gyanítom 150k-ból kijön egy használt 500D + 18-55IS obi.

[ Szerkesztve ]

(#7706) Speed válasza Throme (#7705) üzenetére


Speed
őstag

Persze valahogy így szemlélődök énis ahogy mondod, és sajna ennek a kategóriának ára van, valószínű akkor enném jobban a kefét ha egy gyengébb igénykenek nem megfelleő gépet vennék, és idővel eljutok arra a szinte hogy erre rájövök.
A használt gépektől se riadok visza, van is egy jó ajánlatom egy 500D-re :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#7707) total90


total90
veterán

Közeleg a január, közeleg a gép váráslása...
No, de melyiket? Nézegettem teszteket ezerrel, de van ami az egyikben jó, a másikban nem és fordítva... kb. egy szinten vannak nálam. Az árcédula végső határa 700€ és ezek a jelöltek:
Nikon D3100 kit 18-105mm VR 679€
Nikon D5000 + 18-55mm VR + 55-200mm VR 669€ (talán ez a komplett a legesélyesebb)
Canon EOS 500D kit 18-55 IS 643€
Nikon D5000 kit 18-105mm VR 680€
Jelenleg ezek azok, amiket meg is fogdostam és a fogásuk is tetszik. Mit gondoltok, melyiket érné meg megvenni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7708) Throme válasza total90 (#7707) üzenetére


Throme
veterán

Érdekes, hogy a D5000 a 18-105 lencsével drágább, mint a duplakites verzió....
Nagy kedvezmény lehet az utóbbin, mert külön-külön vásárolva fordított a helyzet.

Melyiknek tetszett a fogása jobban, D5000 vagy 500D?

(#7709) total90 válasza Throme (#7708) üzenetére


total90
veterán

Mindkettőé jó, igazából semmi negatívumot nem tudok felhozni egyik fogásában sem. A D5000-hez próbáltam portré markolatot is, azzal is jó. Szóval most nagy a vacillálás :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7710) Throme válasza total90 (#7709) üzenetére


Throme
veterán

Azért kérdeztem, mert a D5000 kicsit magasabb és ha nincs nagy kezed, akkor a kisujj is kényelmesen elfér a vázon...

D5000 portré markolat próbánál nem zavart a külső kábel csatlakoztatás?

(#7711) total90 válasza Throme (#7710) üzenetére


total90
veterán

Nincs túl nagy kezem, de nem is kicsit... épp jó volt fogni. A markolat nem zavar a külső kábel csatlakozás.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7712) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Kezdő, tanuló felhasználásra két gépet néztem ki:

- Canon EOS 500D kit (18-55mm IS)

- Nikon D3100 kit (18-55mm VR)

Melyik ajánlott inkább?

Köszi előre is.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#7713) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült végig olvasnom a topikot és elég sokat tanultam belőle /remélem/,de azért lenne kérdésem.
Gép vásárlás előtt még megkérdezném,hogy az olympus gépek képfeldolgozási rendszerét nem nagyon dicséritek ez tényleg annyira rossz?
A másik dolog,hogy nagyon szimpatizálok a Canon 500D készülékkel de a Petax k-x is a lehetséges gépek közt szerepel ezt csak a pentaxnál használatos aksi miatt helyeztem a második helyre.
Esetleg egy pentax gépet használó irhatna egy pár sort az aksi használhatóságáról.
Esetleg egy javaslat a két gép ellen vagy mellett.
Előre is köszönöm.

Ja esetleg még a Nikon D3100 jöhet a képbe.Erröl már van valakinek kézzel fogható tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#7714) Szten Márs válasza feeder42 (#7713) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
"az olympus gépek képfeldolgozási rendszerét nem nagyon dicséritek"

Nem tudom ki nem dicsérte az Olympusok képfeldolgozó rendszerét, épp, hogy ebben a legjobbak, főleg, ha jpg feldolgozásról van szó. Szóval a képfeldolgozó rendszer az Olympus nagy erőssége ;)

"Petax k-x is a lehetséges gépek közt szerepel ezt csak a pentaxnál használatos aksi miatt helyeztem a második helyre."

Ezt megint nem értem, a K-x-nél egyáltalán nincs semmiféle "csak Pentaxnál használatos aksi", a K-x AA formátumú, tehát normál ceruzaelemekkel működik, vagy ceruzaelem alakú aksikkal. Ez épp, hogy azt jelenti, hogy bárhonnan áttehetsz elemet/aksit, ami épp ceruzaelemmel működik, ha a Pentaxodéból kifogyott a szufla - a gyerek távirányítós autójából, vagy a faliórából :)

Fura kérdések, biztos vagy benne, hogy ezt a topicot olvastad végig? :DDD

Spidee:
Mindkettő gép tökéletes kezdésnek :K

(#7715) feeder42 válasza Szten Márs (#7714) üzenetére


feeder42
csendes tag

Szia köszönöm a választ és bocs ha félre érthetően kérdeztem,az Olynál akkor engem az a 4:3 arány /remélem most jól gondolom/ zavart meg.
A K-x-nél pedig én is a ceruzaelemekre gondoltam de mentségemre szolgáljon,hogy a mostani gépemben is ezek vannak szolgálatba /varta 2500 mAh/ és nem bírják sokáig ebből gondoltam,hogy a komolyabb gépek azért az aksit is jobban eszik mint a mostani gépem.
De azért köszönöm a válaszod és már nagyon várom a januárt hogy meg tudjam venni a gépet,ami nagy valószínűséggel egy Canon 500D lesz.

(#7716) Szten Márs válasza feeder42 (#7715) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Ez esetben csak félreértettelek, bár mindkét esetben félreérthető volt a megfogalmazásod :)

A 4:3 aránynak nincs köze semmilyen képfeldolgozó rendszerhez, és hogy ez a képarány jó-e, vagy rossz, azt az ember ízlése illetve a fényképezendő téma dönti el. A kompakt/bridge gépek eleve 4:3 képaránnyal szoktak rendelkezni, szóval aki kompaktról/bridge-ről tér át, annak ez a megszokott képarány. Nekem amúgy erősen gyanús, hogy az Olynál te a többi DSLR-nél kisebb képérzékelőre gondolsz, és ez ütött szöget a fejedbe a topic olvasgatása közben, vagy tévednék? :)

A K-x 4 darab ceruzaelemet/aksit használ, és vannak olyanok, amiket jobban szeret, vannak olyanok, amiket kevésbé - ráírt mAh értéktől függetlenül. Általában az enloop-okat szokták ajánlani bele, és ha nem tesszük tönkre az elemeket rövid távon, akkor aligha lehet panasz rájuk.

(#7717) feeder42 válasza Szten Márs (#7716) üzenetére


feeder42
csendes tag

Igen igazad van a képérzékelő nagyságát kevertem össze de újra olvasva az 1hsz-t rá kellett jönnöm,hogy én vagyok a marha de talán a túl sok új információ kavarog a fejemben.
Elég sok tesztet és youtube videót néztem a témában de az elején rá kellett jönnöm,hogy talán a sok infót nem egyszerre hanem apránként kéne megemésztenem.
Azért kösz,hogy világosságot gyújtottál a fejemben. :o

(#7718) Szten Márs válasza feeder42 (#7717) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ha egyszerre akarja az ember az összes információt megemészteni, akkor azok gyönyörűen tudnak össze-vissza kavarogni az ember fejében, idő kell, hogy ülepedjenek, ezt az érzést ismerem :)

(#7719) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Sziasztok! :)

Tükörreflexes fényképezőgépet szeretnék vásárolni és ebben kérném segítségeteket.

Maximum bruttó 260 ezer forintot tudnék rászánni egy gépre. Igaziból még kezdő vagyok, még sosem volt DSLR gépem. Nagyon fontos lenne (fontosabb is mint a fényképezés), hogy jól tudjon videózni, fullHD-ban, legalább 24 FPS-el. Ezért is szimpatizálok a Canon 550D-vel, amely állítólag (videók alapján is) nagyon jól videózik, akár 60 FPS-el is tud felvenni 720p-ben, fullHD-ban pedig 30FPS-el. Olyat is hallottam, hogy majdnem olyan jól videózik mint az 5D. Szóval én az 550D-t néztem, ha valami véleményt tudnátok mondani, vagy esetleg más alternatívát, azt megköszönném.
Valami jobb objektívet is kellene vennem, ami szintén jó filmezésre, de azért lehessen vele jó fotókat is lőni. Persze a 260k-s keretbe férjen azért bele. :DDD

Egy canon HV20-nál az 550D ugye jobban videózik? Csakmer most adom el a HV20-amat abban a reményben, hogy majd az 550D-vel jobb vidiket tudok lőni. :DDD

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7720) johnjohn válasza HarapósKutya (#7719) üzenetére


johnjohn
addikt

Sokszor áttárgyaltuk ez ta témát, mármint azt, hogy hogyan lehet DSLR géppel videózni.

Röviden: Az 550D megfelelő gép videózásra IS, de első sorban fényképezőgép.
Nem fogsz tudni vele olyan jellegű videókat készíteni, mint egy kamerával,
nincs folyamatos AF.
Állvány használata erősen ajánlott.
Külső mikrofon használata ajánlott.
Rövid, szépen beállított , fókuszált snittekkel kell dolgozni, amit utána videó
vágó programmal kell összeilleszteni.
Jó minőségű, fix fényerejű objektívekre lesz szükséged.
Szaladgáló gyereket még nappali fényben is csak sok fókuszhibával fogsz
tudni videózni.
Végül, de nem utolsó sorban megfelelő szaktudást igényel, és mivel azt írod még
nem volt DSLR géped előbb alaposan tanulmányozd a szakirodalmat,mert lehet,
hogy az elején még nagy csalódások fognak érni. Először tisztában kell lenni
az alapfogalmakkal, a mélységélesség, fehéregyensúly,rekeszérték stb. fogalmak
jelentőségével, összefüggéseivel.
Az említett 260 000.-keretbe a gép belefér, de egy jobb ,fényerősebb objektív
legalább 100 000.- 120 000.- be fog fájni minimum.
A HV 20-as kamerát nem fogja kiváltani, a videó minősége lehet, hogy jobb lesz, de csak komolyabb utómunkával fogsz tudni folyamatos anyagot összevágni.

[ Szerkesztve ]

(#7721) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!
Mivel gépvásárlás előtt állok így ma az ismerősömmel elmentünk nézelődni és persze a gépeket megfogdosni egy kicsit.
Persze ahogy lenni szokott neki is más gép tettszik és nekem is.
Mindketten próbáltuk csekély /tudásunkhoz/ mérten válogatni a szempontokat és a végül mindketten eldöntöttük,hogy a januári fizu után milyen gépet veszünk.Mondani sem kell,hogy nem egyformát ő Nikont és Canont néztem magamnak.
Viszont felmerült egy gondolat,hogy ugye a Nikonra 3 év garancia van a Canonra pedig 1 év.
Na mármost a Nikon annyival rosszabb gép lenne,hogy ilyen hosszú időt kell garanciálisan biztosítani vagy a Canonnál ha egy évig nem jön elő probléma akkor sokáig fog üzemelni?
Miért van az,hogy a két legnagyobb gyártó ilyen nagy mértékű garanciális idő eltéréssel dolgozik?
Bocs ha egy kicsit OFF volt a hsz.

[ Szerkesztve ]

(#7722) johnjohn válasza feeder42 (#7721) üzenetére


johnjohn
addikt

Egy bizonyos kategória felett gesztus a garancia több éves hossza, ha elromlik a gép, azt elég hamar teszi az esetek többségében. A Nikon sem rosszabb a Canon sem jobb, egyszerűen így van kitalálva. Attól is függ , hivatalos forgalmazónál néztétek-e, mert némelyik szürke importos cég saját maga ad + év garanciát esetleg.
Sokkal többet számít az adott DSLR gép kategóriája, a belépő szintűek felépítése rendszerint gyengébb, és rövidebb időre vannak tervezve.Persze ez sem jelenti azt, hogy ne szolgálna akár hosszú évekig gond nélkül.

(#7723) csakb válasza feeder42 (#7721) üzenetére


csakb
őstag

"Viszont felmerült egy gondolat,hogy ugye a Nikonra 3 év garancia van a Canonra pedig 1 év.
Na mármost a Nikon annyival rosszabb gép lenne,hogy ilyen hosszú időt kell garanciálisan biztosítani vagy a Canonnál ha egy évig nem jön elő probléma akkor sokáig fog üzemelni?"

Szerintem a hosszú garanciának pont ellentétes üzenete van.

Nem vagyok sem Nikon, sem Canon fan, de ha én egy gyártó lennék, akkor adnék a szokásosnál hosszabb gyári garanciát a cuccaimra, ha megbíznék a minőségükben. Vagy ha jobb marketinget szeretnék, mint a többi gyártó. Vagy ezek kombinációja esetén. :)

(#7724) HarapósKutya válasza johnjohn (#7720) üzenetére


HarapósKutya
tag

Hát igen, pont az AF volt az, amitől legjobban féltem, de rengeteg videót megnéztem és már egy Canon 50/F1.8 EF II-es objektívvel (kb. bruttó 30k) is egész jó, "mozgalmakban gazdag" videót lehet csinálni. ([link] ) Állványom van, külső mikrofon beszerzését tervezem (egy ilyet néztem ki) Igazából a legfőbb ok, amiért lecserélném a HV20-at, az a játék a mélységélességgel, én ezt mindig is nagyon hiányoltam az eddigi kameráimból. Plusz elég sokszor láttam/hallottam, hogy akár TV-ben is megjelenő reklámokat forgatnak 550D-vel...
Lehet hogy aztán tök hülyeség volt eladni a HV20-at, de most már muszály lesz lecserélnem valamire. "^^
A komolyabb utómunkán gondolom vágást értesz. Na abban vagyok a legjobb, azzal nem lesz gond. :DDD
Meg azért fotózni is szeretnék vele, természetesen.

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7725) Degeczi válasza feeder42 (#7721) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de hogyan lehet egyáltalán olyan következtetésre jutni, h "azért vállal egy gyártó hazai képviselete hosszabb garanciát, mert több gond lenne a cuccokkal"? :Y

ha vmi, hát pont a fordítottja a nyilvánvaló: azért vállalhatják be könnyedén, mert nem jelent túl nagy terhet = nincs túl sok gond. Ha lenne, nem vállalnák, mert csak 1 évet kötelező a rendeletek szerint

Olympusokra is egyébként már nagyon régóta 2 évet adnak, Nikonra is annyi volt, csak idén tavasszal lett 3-ra kiterjesztve

a Canontól tényleg sóherság, h nem vállalnak be hosszabbat

(#7726) Ijk válasza feeder42 (#7721) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Na mármost a Nikon annyival rosszabb gép lenne,hogy ilyen hosszú időt kell garanciálisan biztosítani vagy a Canonnál ha egy évig nem jön elő probléma akkor sokáig fog üzemelni?"
Úristen!:W
Fényképező témától függetlenül, te komolyan gondoltad ezt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7727) johnjohn válasza HarapósKutya (#7724) üzenetére


johnjohn
addikt

A mikrofon teljesen jó választás.A linkelt mozgalmas videón láthatod, hogy mennyi snittből van összerakva, viszonylag szűk blendével, nagy mélységélességgel dolgoztak néha.
Azt is vedd figyelembe, hogy nem tudhatjuk a bevágott snitt hányadik felvételre jött össze. Azért videokameránál kisebb a rontási százalék, persze ott is van.

(#7728) HarapósKutya válasza johnjohn (#7727) üzenetére


HarapósKutya
tag

De gondolom a rontási százalék az objektívtfüggő is... ? Ha mondjuk veszek 100k-ért egy fix objektívet, akkor egy 20 perces mikulásműsort fel tudok venni, néhány kisebb svenkkeléssel, egy snittben!? megmondom őszintén, most egy kicsit elbizonytalanítottál. :U

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7729) johnjohn válasza HarapósKutya (#7728) üzenetére


johnjohn
addikt

Zoomoláskor mindenképpen célszerű manuálisan állítani a fókuszt, svenkelésnél viszont előfordulhat, hogy " zselésedik"-elúszik a kép egy része, alja vagy teteje . Egy 50/1,8-as Canon obival f4-es blendével, megfelelően megemelt ISO értékkel, és jó érzékkel azért fel lehet venni egy egyszerűbb műsort. Nem akarlak elbizonytalanítani, csak ne számíts azonnali sikerre.
[link] Ezt EOS 60D-vel, Sigma 17-50/2,8-as obival, ISO 800-on vette fel a kollégám, sok snittből, viszont segédfények nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7730) Szten Márs válasza Ijk (#7726) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez büntet :DDD

(#7731) HarapósKutya válasza johnjohn (#7729) üzenetére


HarapósKutya
tag

Értem, szóval akkor lehet vele szépeket is alkotni, csak kell hozzá egy "kis" hozzáértés. :DDD

És amúgy az 550D mennyivel másabb videózásban, mint az 5D. A szenzor mérete gondolom számít, ami alapból az 5D-nél fullframe, az 550D-nél meg ugyebár nem...

Amúgy ez is eléggé befolyásolt a váltásban: [link] Szóval azért csaknem annyira rossz... azt azért tudom, hogy az 550D nem 5D, meg ugye kicsit pro objektíveket használtak a house-os forgatásnál...

am bocs ha nagyon fárasztóak a kérdéseim, de tényleg nem vagyok otthon MÉG a témában... :DDD

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7732) johnjohn válasza HarapósKutya (#7731) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem akkor már a kettő között, és vagy a 60D, vagy a 7D. Minden híresztelés ellenére, a 60D marha jó gép lett, egy hónapja azt nyúzzuk itt a melóhelyen.

(#7733) HarapósKutya válasza johnjohn (#7732) üzenetére


HarapósKutya
tag

A 60D-ről sokmindent olvastam, de Te vagy az első, akitől pozitív véleményt hallok. :DDD

nemtudom, hogy ekkora felárért érdemes lenne-e a 7D-t/60D-t választani, mert ahogy néztem, nem sok külömbség van köztük specifikációban...

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7734) csakb válasza johnjohn (#7732) üzenetére


csakb
őstag

Engem kicsit aggasztana a 60D kapcsán, hogy a AF micro adjust opciót kivették a firmware-ből. Ennyi pénzért ezt illet volna meghagyni.

(#7735) johnjohn válasza HarapósKutya (#7733) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért vedd őket kézbe is.Kétségtelen , Én céges 60D-t próbálgatok. Magamnak a 7D-t vettem volna, ha kellene a videó opció. Nem kell, úgyhogy jó az 50D.

[ Szerkesztve ]

(#7736) johnjohn válasza csakb (#7734) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez valóban érthetetlen, de van akinek soha nincs rá szüksége, elvégre objektívfüggő a dolog.

(#7737) csakb válasza johnjohn (#7736) üzenetére


csakb
őstag

Annyira nem érthetetlen, ha úgy vesszük, hogy a 60D nem az 50D, hanem a 3 számjegyű széria utódja.

Kitobival nem lesz rá szükség, de ha veszel egy fényerős zoomot, vagy fixet, akkor minimum 50% valószínűséggel mehetsz a szervizbe, hogy kalibrálják be. 3rd party cuccokkal talán ennél is nagyobb az esély a cumira. Vagy érdemes a boltban válogatni több példány közül.

(#7738) johnjohn válasza csakb (#7737) üzenetére


johnjohn
addikt

Eddig még egyetlen objektívemet sem kellett kalibrálni, igaz Tamront és Canont használok csak.Persze lehet, hogy csak mázlim volt.

[ Szerkesztve ]

(#7739) csakb válasza johnjohn (#7738) üzenetére


csakb
őstag

Lehet, hogy csak mázlid volt, de az is lehet, hogy a Kanyonnak tényleg ilyen jó a minőségellenőrzése. :)
Külföldi fórumokon megy a hiszti rendesen.

Én meg szinte csak manuális fixeket használok törőékkel, azokat tutira nem kell soha kalibrálni. ;]

(#7740) Degeczi válasza csakb (#7739) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(azokat nem, de a váz tükrét előfordulhat :)

(#7741) HarapósKutya válasza johnjohn (#7735) üzenetére


HarapósKutya
tag

Hát a 7D az szóba se jöhet, nincs ennyi pénzem, de a 60D-t valahol mindenképp kipróbálom!

Köszi a segítséget! :R

www.halivud.hu

(#7742) csakb válasza Degeczi (#7740) üzenetére


csakb
őstag

Tükröt? :)
7 manuális obim van + távcső, de még egyszer sem lőtt mellé a KatzEye. A tükör meg pláne.

(#7743) Degeczi válasza csakb (#7742) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt hát!

a legtöbb váz ugyan jól van beállítva, de nem mind - és ha a tükör beállítása nem pontos, akkor hiába a törőékes mattüveg, nem lesz jó a fókusz

(#7744) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Amúgy tud valaki valamilyen jó weboldalt, ahol az alapdolgok (szűrőméret, mikor milyen objektívet használjunk, vegyünk stb.) részletesen le vannak vannak írva?

Igazából fogalmam sincs, hogy milyen objektívet kellene vennem. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.halivud.hu

(#7745) feeder42


feeder42
csendes tag

Köszönöm a válaszokat nem akartam vitát indítani garancia ügyben mert azért én is gondoltam,hogy a világ két vezető gyártója nem engedheti meg magának,hogy ne tökéletes gépet adjanak ki a kezükből.
Csak egyszerű kíváncsiság volt részemről,hogy miért ilyen eltérő a garancia.

(#7746) csakb válasza HarapósKutya (#7744) üzenetére


csakb
őstag

Ez szerintem minden, kezdőknek szóló fotós könyvben ki van tárgyalva. Kapj egyet karácsonyra! :)
Vagy nézz szét a legközelebbi könyvtárban.

Amúgy 1 perc google után a következő gyűjteményt találtam:

http://objektivek.lap.hu/objektivekrol_altalanossagban/21482825

A szűrőméretet az adott objektív gyári adatlapján meg tudod nézni (vagy az obi elején).

(#7747) csakb válasza feeder42 (#7745) üzenetére


csakb
őstag

"a világ két vezető gyártója nem engedheti meg magának,hogy ne tökéletes gépet adjanak ki a kezükből."

LOL, azért ne legyenek illúzióid... :]

(#7748) iff


iff
senior tag

Nekem nem régóta van meg a Nikon D5000.Sokat gondolkoztam melyik legyen, Nikon vagy Canon.Végül Nikon D5000 lett 18-105mm obi-val.Ezt találtam ár/érték arányban a jobbnak.Canon alap obival a képek nem tetszettek, a Nikonnak jobb (szerintem és nem csak az én véleményem).Előtte volt alkalmam kipróbálni Nikon D90 18-105mm ill. Canon 450d-t 18-55mm alap obikkal.Canon D500-ra meg már a keret nem lett volna elég, meg ott is csak 18-55mm obi lett volna.Fogásra a D5000 nagysága miatt, nekem megfelelő (jobb a többinél).Sikerült már jó képeket készítenem, (ez az első dslr gépem) előtte egy Fuji S6500-al fotóztam, ami nagyon jó "kis" gép.Ami érdekes a gépemnél csináltam pár ISO tesztet és találtam pár "pixel hibát" a képen 200-nál nem láttam, de emelve az ISO-t piros és kék pontok voltak (cmos hülyéskedne).Később megcsináltam még egyszer, akkor már nem látszódott.A keresőben is találtam egy fekete pontot,igazából csak fehér háttérnél látszik,de tényleg alig, én észrevettem.Haveromnak mutattam ő nem látta.(lehet sas szemem van :P )Képeken nem látszik és ez a lényeg.Ha a kisujjammal megtámasztom akkor, van egy kis recsegése a külsején,olyan mint ha, a műanyagon spóroltak volna, oda kevesebb jutott. (A Fuji váza maszívabnak tűnik, azért odafigyelhettek volna jobban a Nikonnál.(nem csak én fogtam ki,másnál is előfordult ez)

"a világ két vezető gyártója nem engedheti meg magának,hogy ne tökéletes gépet adjanak ki a kezükből."
Sajnos ez nem mindig igaz!

Van HF200 Canon kamerám, ott eddig "csak" az akku csatlakozóval van gondom,az akku illesztése hát nem tökéletes "lötyög".

Az ember elvárná ennyi pénzért a tökéletes összeszerelést.Pl: fuji 70e, Nikon 170e

Bocs, ha kicsit sokat írtam, de megakartam osztani a tapasztalatomat.

..........""..........

(#7749) Degeczi válasza iff (#7748) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az nem pixelhiba, hanem hot-pixel, ami előbukkanását pont az ISO és/vagy záridő növelés segíti, de más tényezők is, pl. melegedés

ezért teljesen normális, h pl. alapérzékenységen, rövid záridő mellett nincsen, magas érzékenységen, hosszabb idővel pedig megjelenik néhány
a kérdés mindig csak a mértéke (mennyi, és milyen záridő mellett jönnek elő)

akkor pixelhiba, ha már folyamatosan ott van, alacsony érzékenységen, rövid záridők mellett is

a keresőben látható kosz többnyire a mattüvegen, benn a tüköraknában van, ahonnan egyszerűen eltávolítható levegőpumpával, vagy sztatikusan föltöltött ecsettel

ha már tényleg a keresőben van (néha előfordul), onnan már csak a szervíz tudja kiszedni, mert szét kell hozzá kapni
de többnyire nem olyan zavaró, h megérje vele vesződni

(#7750) rumos14 válasza feeder42 (#7721) üzenetére


rumos14
nagyúr

hú, ez érdekes következtetés levonás. amelyik géphez hosszabb jótállást adnak, az rosszabb :F én személy szeritn kifejezetten jó dolognak tartom, hogy egyre több gyártó (Sony, Nikon) ad 3 évet a gépeihez, nagyon nem mindegy, hogy egy 2,5 év múlva neadjisten bekövetkező zárcserét zsebből kell-e fizetned vagy nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.