Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) total90


total90
veterán

Hello!

Elgondolkodtam egy dslr gép vásárlásán és egyelőre csak nézelődök. Ha minden jól alakul, akkor olyan 5-600€-s keretem lenne az év végére. Akkortájt szeretnék majd vásárolni, de már is elkezdek nézelődni.
Nézegettem a Canon EOS 1000D-t és a Nikon D3000-t. Mindkettőhöz 2 obi van, ami szerintem jó pont.
Ugyanakkor meglestem a Nikon D5000-et is. Ehhez csak egy obi van, viszont gondolom újabb a váz, ezért lehet okosabb döntés lehet azt megvásárolni.
Ugyanakkor érdekelne, hogy mi az a VR jelzés egyes obiknál? Pl. Ebből a D5000-ből van sima és VR-es is. A VR-es kicsit drágább...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7502) máyköl válasza total90 (#7501) üzenetére


máyköl
veterán

Az 1000D és a D3000 között Canon tulajként azt mondom, a D3000 erősebb.
Egy 450D, 500D-nél már nem feltétlen mondanám ezt.
Gondold át, hogy kellene-e az a plusz, ami a D5000-be belekerült a D3000 után, tudtommal kihajtható lcd + az lv a két fő különbség, de nem vagyok benne biztos, nem vagyok Nikon szakértő.

A VR a Nikonnál az obikban lévő stabilizátor jelzése, ez Canonnál az IS. :K

(#7503) Throme válasza total90 (#7501) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Itt olvashatsz egy tesztet D3000-ről. Ebben összehasonlítják a D5000-rel is, táblázatba foglalva.
[link]

Én is ilyentájt kezdtem nézelődni dslr gépeket, tavaly.
Sokat vacakoltam, egészen februárig.
Addig gyűlt a pénz és valamelyes csökkentek az árak is.

Fogalmam sincs hogyan alakulnak az árak a következő hónapokban, de elképzelhető, hogy könnyebben hozzájutsz egy D5000.hez, vagy képbekerülhet a D3100.
Szerintem, nagy közelítéssel a D3100-be beleraktak mindent, ami a D3000-ből kimaradt.

(#7504) total90


total90
veterán

(#7502) máyköl & (#7503) Throme

Kösz a véleményeket. Néztem a D3100-at is, de maga a váz 510€... még egy obi hozzá... hát nem tudom benne lennék-e 600€-ban, mert az fülé egy 1€-val sem akarok menni.
A Canon 500D-t is néztem, de az alap obival közel 700€ :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7505) djnice válasza total90 (#7504) üzenetére


djnice
veterán

Nikon D3100 18-55 VR kitben - 552 EUR
Pentax K-x 18-55 kitben - 478 EUR

[ Szerkesztve ]

(#7506) total90 válasza djnice (#7505) üzenetére


total90
veterán

Hol?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7507) f.ambro válasza BiriBum (#7499) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Szia,

A portrékészítés érdekelne elsősorban, de makrózni is szeretek. Na meg persze család,állatok blablabla... :)
A pénz már nehezebb kérdés. A vázon kívül egyelőre max 100k-ra gondoltam, de ha ebből több jó állapotú használt üveg kijönne, talán az lenne a legjobb (így kicsit el lehetne indulni a teleobjektív felé is)

Üdv :Fricc

(#7508) f.ambro válasza brumi1024 (#7500) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Köszi!

Megnézem valamelyik nap.

Múltkor a "Westend nemvagyokhülyében" alig volt ebben a kategóriában tapizható modell kirakva, a vitrint meg nem volt kedvem kinyittatni akkor. Sőt ha jól emlékszem K-x nem is volt kirakva.

Üdv.

(#7509) TeeJay válasza f.ambro (#7508) üzenetére


TeeJay
félisten

ha tapizni meg kipróbálni szeretnél gépeket akkor ajánlom az Artwork üzletet a Moszkva térnél. én ott a D90-D300, pár objektív párost is kipróbálhattam természetesen úgy hogy vittem memóriakártyát és fotózhattam rá. tehát be is lehet kapcsolni mindent meg lehet nézni rajta. ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7510) djnice válasza total90 (#7506) üzenetére


djnice
veterán

http://www.preissuchmaschine.de/

(#7511) Lon


Lon
csendes tag

Hello!
Szeretném megvenni az elő dslr-emet. Két lehetőségre szűkítettem, és volna pár kérdésem.
1. gép: Nikon D3100 ( talán D5000 ~150k)
2. gép: Canon 500D
+18-55 obi mindhez (a többi tartozék meg majd lassacskán)
Mindkettő 165 ezer pénz körül mozog. A Canon-t már egyszer használtam, és az nagyon tetszett, többek közt az is, hogy jól lehetett látni a nagy felbontású kélpernyőn az elkészült képeket (az volt az első DSLR amit kézbe fogtam:-))))) ). Azonban mikor nemrég a boltban kezembe fogtam egy Nikont, az sokkal jobban illett a kezembe. Szóval van pro és kontra is.
Igazából nagyon fontos volna a jó és gyors autó fókusz, mert részben sportfotózásra is használnám. Most eléggé tanácstalan vagyok.
Tudnátok valami olyan boltot ahol megmutatják mindkettőt, esetleg mesélnek is róluk, és / vagy tanácsot adnak?
Később szeretnék majd valami nagyátfogású zoomobi-t is, ez nem tudom mennyit nyom a latba (kb 200-250mm-ig), illetve feltűnt hogy utángyártott portrémarkolat csak Canonhoz van, amaz meg nagyon drága, persze ezek már használtan is jól jönnének, de nem tudom erről esetleg van-e valami infotok.
Melyiket ajánljátok inkább?
köszi

ps: esetleg még makrózni lenne jó vele valamikor...

[ Szerkesztve ]

(#7512) f.ambro válasza TeeJay (#7509) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Köszönöm a tippet, elnézek arra valamikor. ;)

Szia.

(#7513) Mk48 válasza Lon (#7511) üzenetére


Mk48
csendes tag

Milyen sportot szeretnél vele fotózni? Sakk- vagy bridzsmérkőzéshez bármelyik gép megfelel a kitobival :-).

(#7514) total90 válasza djnice (#7510) üzenetére


total90
veterán

Te rendeltél már innét? Megbízható?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7515) Degeczi válasza total90 (#7514) üzenetére


Degeczi
nagyúr

rendeltél már az argep.hu-ról, megbízható? :F

(ez nem bolt, hanem mint a nevében is benne van, egy árgyűjtemény, link rengeteg boltra)

(#7516) Throme válasza Lon (#7511) üzenetére


Throme
veterán

D5000 esetén nem fogsz annyira gyönyörködni az elkészült képek visszanézésében, mert kisebb az lcd felbontása a többinél.

Sportfotóhoz zoomlencsét, elég zsebbenyúlós lesz (f/2.8 obik). Kb 200k felett indul, de pl a nikon f2.8 70-200 VR már kb 500k-600k.

Nagyobb üzletekben (bevásárló központok...stb) több gép is ki van rakva próbálgatni. Márkakereskedésekben mesélnek róla.

Markolatot esetleg nézd meg pl ebay-en.

[ Szerkesztve ]

(#7517) BiriBum válasza f.ambro (#7507) üzenetére


BiriBum
őstag

Én a helyedben a kitobjektív mellé vennék egy Tamron 70-300-ast és egy 50-es manuál fixet első körben. aztán jöhet esetleg egy Sigma 17-70 a kit helyett. A makróobjektívek elég drágák, olyan 150k körül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7518) Mercutio_ válasza BiriBum (#7517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van az olcsóbban is, az én 100/2.8 makrómat viheti 105-ért :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7519) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Gasztrofotózáshoz akarok gépet venni, objektívekkel és vakuval.
A géphez mindenképpen szeretnék portémarkolatot. Megapixelek terén 6 alá nem szeretném adni, de nem is kell 12-től több. Liveview előny, de nem feltétel. A gépet alapvetően használtan gondoltam.
Objektívekhez nem értek, de gyanítom nem kell nagy átfogásúnak lennie. Egy használható macro is jól jöhet, gondolom. Új/használt.
A vaku terén nem szeretnék spórolni, mivel 90%-ban beltéri fotózás lesz. Ehhez még egyéb kiegészítők is kellenek tudtommal (pl. diffúzor?).
Távkioldó szintén jól jöhet.
Állvány van, remélhetőleg ide is elég lesz.

Az eddigi tapasztalat egy Canon 1D MKII+Speedlite580EX II+ismeretlen obikkal van. Az nagy képűség, ha ennél rosszabbat nem akarnék, de jó lenne egy hasonló szintet megütni.
A legfontosabb tényező, a pénz. Mivel még csak körvonalazódik a dolog, így több árkategóriára kérnék javaslatokat.
Nevesen a 2-3-400k kategóriákra.

Előre köszönöm a segítséget! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7520) Ijk válasza Lon (#7511) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én inkább egy használt D200-at javasolnék, és később egy 80-200 f2.8-at. Persze hipergyors AF-re ne számíts, de egy ilyen tudású kombót olcsóbban nem tudsz kihozni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7521) Lon válasza Mk48 (#7513) üzenetére


Lon
csendes tag

Sportként leginkább úszásról lenne szó.
Egyébként meg családi fotókról és természetről.
stb...
Olyan fotósboltot nem tud esetleg valaki ahol mindkettőt megmutatják, és szakértő mesél róluk?
Esetleg valaki konkrét véleménnyel?

(#7522) gazfickooo


gazfickooo
tag

Sziasztok!
Érdemes még Canon EOS-20D-t vennii?Első gépem lenne kezdésnek,mindenképp használtat szeretnék max 100ezer forintig.
Köszi
Üdv

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#7523) f.ambro válasza BiriBum (#7517) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Tudtam én, hogy a makrózás rá fog érni egy picit. :DD
A többi obival kapcsolatos tanácsodat pedig szerintem megfogadom, köszönöm.

(#7524) Mk48 válasza Lon (#7521) üzenetére


Mk48
csendes tag

Ahhoz fényerős teleobi és magas ISO-n is jól dolgozó gép kell, mint minden egyéb, beltéri sporthoz. Pentaxból egy K-x+DA200/2.8-cal már lehet kezdeni valamit, de ez se olcsó játék.Többi márkában segít az, aki jobban ismeri őket.

(#7525) Szten Márs válasza gazfickooo (#7522) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, hogy érdemes, nem lett egy csöppet sem roszabb gép, mint amilyen volt x éve ;) Szóval ha találsz jó állapotban lévőt, akkor hajrá :K

(#7526) Mercutio_ válasza gazfickooo (#7522) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább 30D-t próbálj, emlékeim szerint annó itt írta Dtomi, hogy ott érezhető előrelépés volt mind keresőkép, fogás, képminőség, szolgáltatások terén számára az előd (20D)-hez képest.
Obiból a 18-55 kitobi esetén arra figyelj, hogy az IS-es (stabilizátoros) verziót vedd, mert a régiek elég gyatra képminőséget produkálnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7527) gazfickooo válasza Mercutio_ (#7526) üzenetére


gazfickooo
tag

Sziasztok!
Köszi a segítséget és a tanácsot,hogy mire figyeljek! :)

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#7528) Lon válasza Mk48 (#7524) üzenetére


Lon
csendes tag

Igazából néztem a Pentax tesztjét de nem igazán tetszik, mert mindenféle gyermeteg hibája van, pl rossz akkuszint jelzés, alulexponál, meg állítólag kicsit lassú is néhány beállítása.
Mondjuk én nem tudom, csak arra próbálok támaszkodni amit olvastam.

(#7529) Mercutio_ válasza Lon (#7528) üzenetére


Mercutio_
félisten

A pixinfo tesztet?
Az akkuszint kijelzés azért volt gyenge mert még a firmware frissítés előtti verziót tesztelték, ráadásul finoman szólva nincsenek otthon Pentaxban - és elfogultak csöppet :DDD
Alexpó relatív, döntsd el mi a jobb, az elkészült kép adott részeit világosítani és láthatóvá tenni ami rajta van, vagy a kiégett részeket nézegetni, ahonnan már semmit nem tudsz viszahozni? :U
A kategóriatársak (jellemzően egytárcsás szabályzás) esetén is lassú bizonyos dolgok beállítása.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7530) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#7519) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Valaki?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7531) Szten Márs válasza fi:zi'k (#7519) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából gasztrofotózásnál a világítás lesz a döntő tényező - ehhez, legalábbis ilyen jelleggel nem értek, de ha az jól van megoldva, akkor a legtöbb tükrös géppel tökéletes képeket lehet készíteni. A legtöbb váz tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Mivel a világítás a kulcskérdés, talán ide próbáld meg feltenni a kérdésed: [link] Bár nem hiszem, hogy egy szál külső vakuval meg lehet oldani a dolgot - sőt teljesen biztos, hogy nem. Inkább valami hobbi-stúdióvaku készlet kéne ehhez, ezekből is van elég választék, de erre céloztam az elején, amikor írtam, hogy nem igazán értek hozzájuk.

Amúgy 300-400 ezer környékén már úgy érzem jó dolgokat is ki lehet hozni. Egy Nikon D200 szerintem a te barátod használtan, én egyértelműen azt a gépet javasolnám. Baromi jó alacsony érzékenység melletti képminőséggel rendelkezik, és neked alapvetően arra lesz szükséged. Na persze nem a gépváz adja majd a költségek javát. Objektívből... alapvetően ahhoz kell igazodni, hogy mekkora távolságból fog történni a fotózás, tehát a stúdióvakukat, vagy egyéb világítást hogy oldod meg, meg az egész folyamatot hogy koreografálod meg. Ha ez megvan akkor nagyjából lehet az objektívek terén szűkíteni a kört. Én úgy érzem, hogy mivel tárgyfotózáskor nincs szükség gyors zoomolgatásra, pár fix objektív lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#7532) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni dSLR vásárláshoz!
Cégnek lesz vásárolva, tehát új gépre tessék gondolni, mind használat, mind ár szempontjából. Amire kéne:
1) terepi munkára, műszeres ipari mérőállomások fotózása
2) (új) termékek fotózása (honlapra)
3) bejövő, különösebb hibák dokumentálása (a későbbi fejlesztésekhez)
(4) nagy ritkán az alkalmazottak saját célra is elvhetik, kirándulás, ilyesmi)

Az 1-esre szerintem egy gyári objektív tökéletesen megteszi, javarészt kültéri munka során fog kelleni. A 2-3-as nyilván beltérben lesz, és főleg a 3-ashoz talán jó volna egy (olcsóbb) makró objektív is, netalán hozzá való vakuval, ha árban belefér (nem vagyok tájékozott ezügyben, lehet hogy felejtős ötlet).
Mindezt olyan 150k környékén kellene megoldani, úgy hogy legyen a cégnek 5 évre egy jó gépe. Na azért nem lesz agyonhasználva.
Azt is lehet, hogy egy gépre azt mondjátok, hogy a kitobi jól teljesít makró módban is, akkor nem kell külön makró obi nyilván, de ha ajánlotok hozzá makró obit is, akkor se menjünk túl a 200k-n légyszi, sőt. :B
Ja, és nem fotós emberek fogják használni, úgyhogy ilyen szakmai nüanszok nem fognak számítani, szerintem az esetek nagy részében az auto üzemmód lesz használva, szóval érzitek :P ebből induljatok ki! A lényeg, hogy egy jól használható, megbízható gép legyen, ami azért makró esetben sem menekül el sikítva. Megapixelek tekintetében nem mondok semmit, mert szerintem bármelyik mai dSLR túltejesíti e tekintetben amire szükség lesz.
Szóval szerintetek miben kéne gondolkozni? Várnék néhány javaslatot!
Előre is nagyon köszi :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7533) rgqjx válasza Wyll (#7532) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Igazából nem értem, hogy miért van feltétlen szükség dSLR-re, ha "az esetek nagy részében az auto üzemmód lesz használva". Lehet az a baj, hogy magamból indulok ki, mert ha végre hozzájutnék egy rendes tükrös géphez, akkor pont az auto üzemmód lenne legkevesebbet használva. :R

(#7534) Wyll válasza rgqjx (#7533) üzenetére


Wyll
őstag

Igazából teljesen jogos a kérdés :), bennem is felmerült, mikor apu felhívott, hogy megkérdezze a véleményemet. Mondtam neki, hogy úgysem fogjátok kihasználni, de azért "nem baj, intézzük el most ezt így, és ne kelljen vele foglalkozni öt évig". Úgy érzem, végül is védhető álláspont. Ha nem is lesz mindig kihasználva a tudása, de ott lesz mindig, ha kelleni fog, és extrább helyzetekben is lehet majd rá számítani.
(És ki tudja, olyan is van hogy az ember vesz egy PDA-t "divatból" vagy bármi másért, de szép lassanként rájön, hogy ez tényleg tök jó neki. Autóval is van így. Múltkor kipróbáltunk egy nagy skoda superb-et. Nem egy audi, de azért a skodának a csúcsa. Hát, azon túl hogy a méretei, az ereje és a kényelme kapásból letaglózó volt, lépten-nyomon rácsodálkoztunk benne valami apróságra, amire magától talán sosem vágyna az ember, de amitől mégis biztonságosabb vagy kényelmesebb lett a használata. Na valami ilyesmit várhat szerintem az ember egy nagyobb kategóriás fényképezőtől is.)

Meg azért ha jól sejtem, egy dSLR képminősége jóval a kompaktoké előtt jár. Ebben a megerősítéseteket kérném, de ez lenne talán a legkézzelfoghatóbb érv mellette.
Ha mégsem, akkor ajánlhattok kompaktot is (bár ez nem az a fórum), de a makró továbbra is fontos szempont!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7535) t_a_m_a_s válasza Wyll (#7534) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem arra a felhasználás(ok)ra amiket írtál, tükrös gépből tökéletesen elegendő egy belépő szintű, duplakitben. A kitobik közelpontja is 50-100 cm között van, ha nem kell ennél közelebbi, akkor nem kell makro.
Ha a terepi munka alatt koszosabb, strapásabb munkát értesz, talán egy bridge gép kevésbé érzékeny masina. Nagyobb a zoomátfogása és jobb a makro képessége is. Mondjuk egy ilyesminek: [link]

Holnap majd jól beletépünk...

(#7536) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#7535) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A kitobik közelpontja is 50-100 cm között van"

Szarul is járnánk, ha 50-100cm között lenne a kitobik közelpontja. 30cm alatt szokott lenni - 25-28cm környékén. ;)

(#7537) Wyll válasza t_a_m_a_s (#7535) üzenetére


Wyll
őstag

A dSLR belépőszintjével egyet értek. A duplakit olyan kitet jelent, amiben két obi van, amiből az egyik makró?! Mert ez így egészen jól hangzik. :K Ilyen(eke)t tudnátok ajánlani?

És létezik olyan, hogy egy kompakt jobb makrót csinál, mint egy maróobis dSRL? :F
(Nem lesz koszos-strapás meló:N)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7538) Degeczi válasza Wyll (#7537) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem, makróobi sosincsen kitben - hiszen az gyakran drágább, mint maga a váz...
duplakitben egy normál alapzoom (18-50 környéke) és egy tele (50-200) szokott lenni
(de ezek nem makróra valók, nincs olyan nagyításuk)

markrónál előnyös a kompaktok nagy mélységélessége, de egyébként egy jó makróobival készült képeket nemigen tudják utolérni (viszont sokkal-sokkal olcsóbbak)

(#7539) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#7536) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azért írtam 50-100 cm-t, mert úgy emlékszem, hogy az 55-200 tele végén ez szokott a reális lenni (vagy rosszul csinálok valamit...), de a 18-55-re valóban inkább az általad írt 30 cm áll.... :)

Kipróbálni meg nem nagyon tudom, mert nincs is már jókis 55-200-am...

Holnap majd jól beletépünk...

(#7540) Byk01


Byk01
senior tag

Nem tudom, hogy az Olympus Zuiko 35 mm-es makró obija milyen minőség, de lehet, nem nagy eretnekség az Olyt ajánlani, főleg, hogy ilyen céges használatnál valószínűleg senki nem akar majd RAW-val pepecselni, és az Oly-k jpg motorja elég jó, ráadásul a kicsit kisebb szenzorméret is jól jöhet makrónál. Az E-620 kitben az obival kicsit 200 fölött van ugyan, de más márkákból sem nagyon jön ki alatta szerintem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#7541) Degeczi válasza t_a_m_a_s (#7539) üzenetére


Degeczi
nagyúr

telékre valóban 1-1.5 m jellemző,
az alapzoomokra pedig a bőven 50 cm alatti

(#7542) Wyll válasza Degeczi (#7538) üzenetére


Wyll
őstag

Oké, így már tiszta.
Akkor kérhetnék egy-két konkrét ajánlatot (linket) is? :B Sima gyári egyobis kitre, és azt figyelemben tartva, hogy található legyen hozzá valami olcsóbb makró obi is esetleg.

Byk01, amit te írsz, tudnád nekem linkesíteni?! PLZ

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7543) t_a_m_a_s válasza Wyll (#7542) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bármelyik fotós bolt és nagy műszaki bolt honlapján lévő, 100.000 HUF körüli dslr kit belépő szintű gép. Pl.:
[link]
[link]
[link]
[link] - duplakitben

Makróobit meg - mint Degeczi kolléga is írta fentebb - mindegyikhez kapsz, de (relatíve) nem olcsón...

Holnap majd jól beletépünk...

(#7544) Wyll válasza t_a_m_a_s (#7543) üzenetére


Wyll
őstag

Oké, de nekem a fő kérdés az volna, hogy ti melyiket ajánljátok – nem? Vagy ezek között nincs annyi különbség, hogy ki lehessen emelni bármelyiket is?

Pl: a Bky01 által említett Zuiko 35mm macro ezek mindegyikéhez jó? Mert a szintén ajánlott E-620-nak itt megszűnt a forgalmazása, bár azzal úgyis túlléptük volna már a 200k-t.

Amúgy egy makróobi igazából mitől makró? (És miből derül ez ki róla, ha nincs odaírva?) Mert nézem itt, hogy a linkelt gépek mindegyikének a kitobija 18-55mm-es. A 18mm jól értem, hogy a lehető legközelebbi közelpont, ugye? De 18mm-ről fényképezni valamit az effektíve nem makrót jelent? Vagy azért ne akarjam összehasonlítani a kettőt, mi?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7545) t_a_m_a_s válasza Wyll (#7544) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem Nikonom van, és más márkával nincs is tapasztalatom, viszont a Nikonnal elégedett vagyok, így én a D3000-re voksolnék. Azt gondolom, hogy azonos árkategóriában nagyjából azonos tudású gépet kapsz, bármilyen márkájú legyen is. A különbség az adott márkához kapható objektívek, vakuk, egyebek árában és választékában lehet.
Konkrétan senki sem fogja azt mondani, hogy "ezt vedd, ez a tuti", mert ez egyénfüggő, hogy kinek mi. El kell menni boltba, megnézni, megtapizni, kipróbálni.

A linkelt objektívről: ez a konkrét darab Olympus, így azt csak Oly-ra tudod felcsavarni, hisz azzal kompatibilis a bajonettje. Vannak olyan objektív gyártók (Sigma, Tamron stb), akik ugyanazt az objektívet többféle bajonettel is gyártják, ebből értelemszerűen az adott vázzal kompatibilis darabot kell megvenned.

A makróobival kapcsolatban majd a nálam sokkal szakavatottabbak segítenek, én nem tudom pontosan elmagyarázni. Viszont a 18 mm nem a közelpontra vonatkozik, hanem a gyújtótávolságra. A 18-55 azt jelenti, hogy az objektívnek 55/18=3-szoros a zoom átfogása.
Duplakitben, mondjuk 18-55+55-200 esetén a két objektívvel 200/18=10-szeres lesz a zoomátfogás.

Javaslom, kicsit azért olvass utána az alapoknak, mielőtt elköltesz 100k-t egy dslr-re...
pl.: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#7546) ígyvanferi válasza Wyll (#7544) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Érdemes lehet a Raynox DCR-250-es makró előtétlencsét is megfontolni. Ha jól sejtem, egy kitobjektívvel is már szép eredményeket produkál, ha nem is ér egy 100E Ft feletti Sigma makróobjektív nyomába, a semminél jobb.

(#7547) Szulita válasza Wyll (#7544) üzenetére


Szulita
tag

Amúgy egy makróobi igazából mitől makró?

Attól, h min. 1:1-es leképezést tud, azaz valódi nagyságban jelenik meg az érzékelőn a téma. Van kivétel is, pl. a Zuiko 50 f2, ami "csak" 1:2-őt tud (azaz feleakkora méretben jelenik meg).

A legtöbb makróobi amúgy fix gyutávú, és jellemzően f2.8-as legnagyobb rekeszű (kivételek persze vannak, pl. Tamron 60 f2, ill. a 180-200 mm körüli makrók, amik f3.5-f4 értékűek).

Sok - jó közelponttal bíró - zoom-ra is ráírják, h macro, de ezek nem "igazi" makróobik (pl. a Tamron 28-75 1:4 körüli, a Sigma 17-70 1:2.5 körüli). Ezek virágokra, nagyobb rovarokra jók lehetnek, rajzuk is szép; bogarászni ált. kell az 1:1 leképezés (de ez is csalóka kicsit, mert pl. a S. 105 1:1-et tud, de ez fullframe-nek megfelelő, APS-C-n még nagyobb a nagyítás, ugyanez Olympus vázon pedig 2:1-es nagyítást tud).

Amikor tekered manuális fókusznál egy ilyen obin a fókuszgyűrűt, és "nyújtja az ormányát" az obi, a kihuzaton látod, h épp mekkora leképezésnél jársz; rá van ált. írva a skála.

[ Szerkesztve ]

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#7548) Lon válasza Mercutio_ (#7529) üzenetére


Lon
csendes tag

Jaja, pixinfo teszt volt.
Bennem már kialakulóban van a döntés, de azért rákérdezek még 1 valamire.
vajon melyiknek jobb (gyorsabb) az autófókusza
1) nikon D3100
2) canon 500D
3) pentax K-x
ez számomra nagyon lényeges szempont.
(Mondjuk egyéblént az is hogy majd ne fizessem rá a gatyám egy vakura, csak sajna nem tudom milyen kell majd, így az árak összehasonlítását sem tudom elvégezni)
Egyébként jól látom hogy a kezdő obi-k nál nincsenek igazából jelentős árkülönbségek canon és nikon közt?

(#7549) Lon válasza Lon (#7548) üzenetére


Lon
csendes tag

Meg irtó jó lenne ha nem mosódnának el a képek mint kompaknál, mert ez idegesített mindíg a legjobban - bár gondolom a nagyobb lencse nagyobb szenzor, tükör ezt mind megoldja.
Ilyet szeretnék én - könnyű (akár használt) obi beszerzési lehetőségek
- sok és világos beállítási lehetőség
- semmi mosódás, gyors AF a pillanatok elcsípéséhez, sorozatkép
- semmi túlexpo, jól látható kijelző amin rögtön láthatom a kész képet
- a lot of fun
és szerintem az előbb említett 3 gép esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#7550) Szten Márs válasza Szulita (#7547) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"ell az 1:1 leképezés (de ez is csalóka kicsit, mert pl. a S. 105 1:1-et tud, de ez fullframe-nek megfelelő, APS-C-n még nagyobb a nagyítás, ugyanez Olympus vázon pedig 2:1-es nagyítást tud)."

Ezt szerintem gondold át újra ;) Gondolj bele, hogy mi is a leképzésnek a fizikai értelme, mit jelent az 1:1 leképzés (te magad is leírtad) és ennek a fényében ezt a full frame, vs APS-C, vs Oly váz dolgot rágd még át magadban.
Rá fogsz jönni szerintem, hogy miért nem stimmel amit itt írtál, és hogy a leképzés miért lesz ugyanakkora full framen vagy APS-C-n vagy Oly vázon ugyanazzal a példának felhozott Sigma obival - tök függetlenül attól, hogy értelemszerűen más kivágás lesz a három géppel készített képen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.