Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Mercutio_ válasza fezsoo (#7848) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek szerint nem jött be a Nikon mint márka, vagy más oka van, hogy csak Canon-okat sorolsz fel?

Picit többért van Pentax K-x duplakit ami a felsoroltakkal szemben már tud videót is esetleg Nikon D3100 ami szintén tudja a videót is és a Nikonos srácokmajd megmondják mennyiért lehet hozzá vadászni 50-200VR obit.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7852) fezsoo válasza Mercutio_ (#7851) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Nincs nekem semmi bajom a Nikonnal, csak hirtelenjében Canon-t találtam. (jó árban)
Meg persze bitzosan jobban tudjátok hol érdemes ilyen gépeket nézni, vásárolni.
Hol vannak akciók.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7853) Mercutio_ válasza fezsoo (#7852) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azért gondoltam, mert az EOS 350D egy 5 éves modell, tehát aki újonnan még árulja... :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7854) fezsoo válasza Mercutio_ (#7853) üzenetére


fezsoo
aktív tag

hm.. :(( Na innen is látszik hogy mint én is aki nem ezzel foglalkozik, nagyon ért hozzá.
Már ezért is jó, megérte ha kérdezek :R

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7855) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok ismét.
Nézelődtem, találtam két gépet talán jó árban is.
Bár igaz nem új, és nem dupla obi-s, de sebaj.
Nos

Nikon D80 18-55 obi 4200expo 2 éves 100K-ért
Pentax K-x 18-55 obi 2500 expo 22hónap garancia 100k-ért

Táskát mind a kettő mellé adnak :))
Melyik a jobb ?
Melyikhez lehet majd olcsóbban + obi-t venni.
Mit ajánlotok :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7856) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#7853) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ooopsz, milyen kemény lett az avatarod :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#7857) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#7856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sirius Black :DDD

fezsoo: A K-x tökéletes, garis, évekkel újabb konstrukció és jobb a szenzora, van benne videó, könnyebb, és van hozzá viszonylag olcsó obi is. (16-45/F4, 35/2.4, 50-200/4.5-5.6 valamint Tamron és Sigma APO 70-300-ak)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7858) fezsoo válasza Mercutio_ (#7857) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Már a garancia miatt is jobban tetszett.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7859) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Életem útja nagy döntés elé érkezett, amiben szeretném kikérni a véleményeteket!
Félretéve a viccet :) , az a helyzet, hogy pár hónapot volt szerencsém fotóórákra járni, és szeretnék kicsit elmélyedni a fotózásban.
Második lépésként egy új gépre fáj a fogam, noha bajom nincs a Canon A85-ösömmel, de gondoltam meglepem magam egy újjal. És itt a kérdés: milyet, használt DSLR vagy új bridge?
Tudom nem olyan egyszerű a kérdés, és talán nincs is egyértelmű válasz, hátha tudtok tippeket adni. Ami biztos: nincs pénzem egy új DSLR-re, mert ahogy nézem a legolcsóbbak is 110ezer Ft vannak, és a határ a csillagos ég. Kb. 65ezer Ft-ot tudnék rászánni magára a gépre (váz+objektív). Szeretnék minél jobb képminőséget elérni a masinával, videozni nem szoktam sokat, jó lenne városnézésekre is magammal vinni és manuális beállítási lehetőségeket is szeretnék rá.
Az első jelöltem a Panasonic FZ38-as, amit el lehet csípni itt-ott 65k körül, de inkább 72-73k az ára újonnan. A második alternatíva egy használt DSLR, aminek a típusáról nem tudok nyilatkozni, de ez a jövő zenéje.
Ha tudtok tanácsokat adni, miért ezt, vagy miért azt éri meg megvenni egy magamfajta kezdőnek, esetleg pro és contra érveket felhoznátok, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7860) Szten Márs válasza Veron (#7859) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt összeszedtem pár dolgot a bridge vs DSLR témában, szerintem olvasd végig, utána (remélem) könyebb lesz dönteni: [link]

(#7861) ezsuzsi


ezsuzsi
csendes tag

Sziasztok, teljesen döntésképtelenné váltam, ezért szeretnék hozzátok fordulni.
Első DSLR gépemet szeretném megvenni (analóggal fotóztam, ezért nem mondanám magam teljesen kezdőnek a tükörreflexes fotózás terén),most sajnos csak egy kompakt gépem van. Abszolút hobbifotózásra fogom használni a gépet és hosszútávra tervezem a vásárlást, nem gondolom, hogy évente újabb modellre fogom cserélni, inkább objektívekre gyűjtenék utána.
Végigolvastam több fórumot, tesztértékelést, de mégsem tudok dönteni.
A két kiszemelt a CANON EOS 550D és a NIKON D90.
Mindkettőt kézbe vettem, kipróbáltam, de ez alapján sem tudtam dönteni, a Canon talán kicsit könnyebb, talán jobban illik egy női kézbe, de a Nikonnál meg pont a masszívsága lenne előny.
Szóval a kérdés az lenne, hogy hosszú távra, utazáshoz, amatőr "művész" fotók készítéséhez ti melyik mellett döntenétek?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7862) Szten Márs válasza ezsuzsi (#7861) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, látom reggel óta nem válaszolt senki. Én láttam akkor a kérdésedet, de gondoltam azt mégsem írom be, hogy "bármelyiket megveheted, nem jársz rosszul", mert ezzel nem segítelek ki túlzottan :)
Pedig ez a helyzet. Mindkettőt megveheted, mindkettő klassz gép, rosszul egyikkel sem jársz. A Nikon D90-nek nagyobb a keresője és két vezérlőtárcsával rendelkezik, ami bizonyos beállítások gyorsabb állítgatását teszi lehetővé, ennyit tudok mellette felhozni. Hosszabb távra fejlesztéshez épp ezért talán őt választanám, de az EOS 550D is egy nagyon jól használható, szerethető gép, ami igen-igen hosszú ideig ki fogja tökéletesen szolgálni a hobbifotósokat.

(#7863) ezsuzsi válasza Szten Márs (#7862) üzenetére


ezsuzsi
csendes tag

Köszi a választ. Tudom, hogy elég hülye kérdés a melyiket válasszam, csak hetek óta ezzel kapcsolatban olvasgatok és minél többet informálódtam, annál bizonytalanabb lettem a döntést illetően. :)
Egy kicsit talán nekem is a Nikon felé húz a szívem, nem érzem, hogy nekem, aki nem hivatásszerűen foglalkozik a fotózással, annyival többet jelentene az a néhány plusz, amivel több van a Canon-ban.
Még egy picit úgyis gyűjtenem kell, hogy meg tudjam venni, addig megálmodom, melyik legyen végül. :)

(#7864) Szten Márs válasza ezsuzsi (#7863) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aki hivatásszerűen fotózik, annak főleg a D90-re esne a választása - ott a két vezérlőtárcsa pl. hatalmas fegyvertény. :K

(#7865) ezsuzsi válasza Szten Márs (#7864) üzenetére


ezsuzsi
csendes tag

Akkor máris volt értelme, hogy megkérdeztem tőletek. :)
Erre nem is gondoltam volna, inkább olyasmire, hogy nem fogom úgysem soha kihasználni pl. a 18 MP-t és a többi olyan jellemzőt, ami jobb a Canon-ban.
Egyébként is rosszul fogalmaztam, mert aki hivatásszerűen fotózik, az nem a két gép közül választ, csak a saját szintemet akartam kategorizálni. :)

(#7866) ezsuzsi


ezsuzsi
csendes tag

Ha valakit esetleg érdekel még, itt van egy jó összehasonlítás a két gép között:

[link]

(#7867) ezsuzsi válasza ezsuzsi (#7866) üzenetére


ezsuzsi
csendes tag

Nálam ez a cikk alapján most talán végleg a Nikon lett a győztes...

(#7868) Szten Márs válasza ezsuzsi (#7867) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már csak meg kell venni :D Jó fényeket hozzá :K

(#7869) ezsuzsi válasza Szten Márs (#7868) üzenetére


ezsuzsi
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#7870) expander


expander
senior tag

sziasztok, teljesen kezdö vagyok, a Sony A290-est nezegettem magamnak. szerintetek ez elege gy totalisan kezdö emberkenek ? vagy 120-130ezer forint körül van jobb megoldas? köszi

(#7871) csakb válasza expander (#7870) üzenetére


csakb
őstag

Ennyiért még a Canon 1000D + 18-55 IS és a Pentax K-x + 18-55 jöhet számításba szerintem. Kicsit többért Nikon D3100 + 18-55 VR.

Hogy melyik jobb vagy nem jobb, arról nem akarok hitvitát nyitni. Ha teheted, nézd meg mindegyiket élőben, olvasgass teszteket. A pixinfónak nem kell minden szavát elhinni.

A Sony és a Pentax szenzor-stabilizált. Nem olyan hatékony, mint a Nikon és a Canon optikai stabilizálása, de nem is kell minden objektívvel újra megvenni.

A Sony/Pentax vázban még meg van a "csavarhúzós" AF-motor, így régebbi, olcsón beszerezhető objektívekkel is van autofókusz.

A Nikon és a Pentax tud videót is.

(#7872) rumos14 válasza expander (#7870) üzenetére


rumos14
nagyúr

megfelel, igen.
3 év garival megkapod 105k-ért, a maradék pénzmagból vehetsz használtan egy telét, egy fényerős ötvenest, vagy egy vakut.
a Pentax K-x kétségtelenül jobb váz, ugyanakkor 130-ért csak rózsaszínben kapod meg ;) [link]

(#7873) expander


expander
senior tag

most nezegettem meg öket egy boltban, Sony 290 es 390 valamint a canon 1000D között vacilalok... nagyjabol 1arban el tudom hozni öket ( +-5ezer )

tulsagosan amatör vagyok a temaban, de muszaj megkerdeznem. sokat szamit, hogy a sony 14MP mig a canon csak 10 ?

[ Szerkesztve ]

(#7874) rumos14 válasza expander (#7873) üzenetére


rumos14
nagyúr

kezdem a végével: nem, nem számít.
a 3 gép közös jellemzője, hogy mindháromnak elég régi fejlesztésű érzékelője van. ez persze nem nagy gond, inkább csak annyi, hogy iso800 felett már lemaradásban vannak az újabb gépekhez képest. iso100-on ezek a régebbi CCD-k nagyon szép tiszta részletgazdag képet adnak.
argep.hu alapján 3 év garival az A390 lényegesen drágább, de ha neked 5k a különbség, annyit sztem megér az A290-hez képest az élőkép és a dönthető kijelző.
az 1000D sztem elég gyenge anyagminőségre, de ha te kézbe fogtad a gépeket, biztos van saját véleményed a kérdésben.

(#7875) expander válasza rumos14 (#7874) üzenetére


expander
senior tag

ugytudom a canon CMOS erzekelövel rendelkezik nem CCDvel

(#7876) rumos14 válasza expander (#7875) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor ezt benéztem :B

(#7882) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Nikon D60 mennyivel tud többet mint a D40 ?
Van köztük valami lényeges különbség ?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7883) Throme válasza fezsoo (#7882) üzenetére


Throme
veterán

itt a D40x-szel találsz egy táblázatos összehasonlítást:
[link]

itt pedig D60, D40, D40x összehasonlító táblázat:
[link]

(#7884) fezsoo válasza Throme (#7883) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm a válaszod.Mire oda érek hogy megveszem, elviszik az orrom elől.
De sebaj, ha idén már nem is, de jövőre lesz gépem újra :D

Boldog Új Évet mindenkinek

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#7885) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! Nagyon hezitálok és nem tudok dönteni!
Van két használt fényképezőgép amiket találtam, az egyik egy Canon 350d ami 4000 expós, ezzel szemben pedig egy Nikon D40X ami 15.000 expós.
A Nikonhoz jár egy tartalék akksi és egy plusz táska míg a Canon 10.000 forinttal olcsóbb.

Szerintetek melyik éri meg jobban a kettő közül? Nagyon erősen vacilálok....
Előre is köszönöm a választ! :)

(#7886) neevous


neevous
tag

Ezen gondolkozok már napok óta:

K100D-ről váltanék. Eddig biztos voltam benne, hogy a K-r (fekete ofc) lesz a befutó. Annak ellenére, hogy nem is gondolkodtam Canonban, a látótérbe került az 550D.

Amiért az 550D kéne:

-1080P videó (pont ez a fájó pont a Pentaxnál)
-Objektívpark
-Nagyobb felbontás
-Nagyobb felbontású kijelző
-Alacsonyabb zaj magas ISO-nál.
-24P támogatás
-Az E-TTL-es vakuk könyebb hozzáférhetősége.
-Opcionális portrémarkolat (ezt a Pentaxra nem tudok tenni)
-Gyakorlatilag a sarki boltban beszerezhető kiegészítők (a Pentaxhoz képest)

Amiért a K-r kéne:

10%-kal nagyobb szenzor: APS-C 23.6x15.8mm, nem APS-C 22.3x14.9mm
-Jobb képminőség
-Sensor shift stabi
-Színtartomény: 22,9 bit, nem 22,1 bit
-Nagyobb dinamikatartomány: 12,4 EV, nem 11,5 EV
-Nagyobb kereső: 0,56x, nem 0,54x
-10%-kal nagyobb kereső
-Jobb markolat

A mostani objektíveim?
Igazából az 50-es fixért fájna a szívem, amit ugye adapterrel rá tudok rakni a Canonra. A többit megkapná a faterom a K100D-vel együtt.

Jogos a dilemmám?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#7887) Mercutio_ válasza neevous (#7886) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem csak ha feltétlenül kell az 1080p videó.

Obiból a Canon 70-200/4-en kívül én nem láttam olyat ami lázbahoz és nincs Pentax megfelelője vagy annyira bestbuy :N
K-r-re meg esélyes, hogy pár hónap és lesz kínai markolat :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7888) Szten Márs válasza neevous (#7886) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát én a K100D-t egyikre sem cserélném el, az a helyzet :D

(#7889) rumos14 válasza neevous (#7886) üzenetére


rumos14
nagyúr

hű, nagyon tudományos az összevetés. számorma ami lényegi különbség:
Canon: jobb videó, nagyobb használtpiac AF-es obikra
Pentax: jobb kompatibilizás manuális obikkal
ennyi! :)

(#7890) total90


total90
veterán

Hello!

Na, a helyzet, hogy összejött a lóvém (800€) és a hónap végén megvenném a gépet, de ég dilemmában vagyok. Azt megjegyezném, hogy mindenképp új gépet akarok, használt nem játszik.
Alternatívák:
-Canon 550D 18-55 IS - 740€ (ez mellé még akkor bekúszna egy csere akkumulátor, nem utángyártott Canon LP-E8 24€)
-Canon 500D 18-135mm IS - 794€
-Nikon D3100 18-55mm DX VR + 55-200mm DX VR - 757€
-Pentax K-x 18-55mm + 55-300mm - 721€
-Pentax K-r 18-55mm - 722€
-Nikon D5000 18-105mm VR - 694€
-Nikon D5000 18-55mm VR + 55-200mm VR - 674€

Hát kb. ennyi az annyi. Melyiket lenne érdemes megvenni? A Pentaxok kivételével az összes volt mát a kezembe és egyedül a D3100, ami annyira nem bejövős fogásilag.
Az 550D nekem valamiért must have érzést kelt, de ha ezek közül valami jobban megéri, akkor inkább ésszel élek :) A jövőben egyébként majd tervezek venni makro obit is, mert érdekel a makro fotózás és talán megkönnyítené a helyzetem D5000 18-55mm VR + 55-200mm VR szett, mert ugye utóbbi obival már jobban lehet makrózgatni mint a 18-55-ös obival és árban is elég jó (mondjuk fel is hívtam a webshopot, hogy nem elírás-e... de nem).
A Pentax K-x 18-55mm + 55-300mm is azért tetszik, mert hát utóbbi obi igen baráti :)

Véleményeket várnék, ha lehet minél többet :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7891) bigmasterg válasza total90 (#7890) üzenetére


bigmasterg
addikt

D300 szeköndhend?
D7000 ?

(#7892) Mercutio_ válasza total90 (#7890) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pentax K-r duplakit :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7893) csakb válasza bigmasterg (#7891) üzenetére


csakb
őstag

Írta szépen, hogy 800 EUR-t szánna a cuccra, valami optikával együtt...

(#7894) BEE válasza total90 (#7890) üzenetére


BEE
addikt

A Pentax 55-300-as nagyon jól sikerült darab, vonzóvá teszi azt a kitet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7895) csakb válasza total90 (#7890) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem a Nikon D90 + valami kitobi is szóbajöhet 800 EUR körül. A váz egy kategóriával a felsoroltak felett áll.

Ha ennyi pénzem lenne, most állnék rendszerválasztás előtt, és nem nagyon akarnék régi, M42-es obikkal kísérletezni, akkor sokat gondolnék a D90-re.

(#7896) total90 válasza csakb (#7895) üzenetére


total90
veterán

A helyzet, hogy itt (Szerbiába) a közelben lévő üzletekben a kínálat nagyon gyér, többnyire csak kompaktok vannak... Így webshopból fogok vásárolni, de ott is korlátolt a gépek száma. Itt jelenleg nem kapható D90.

(#7891) bigmasterg

Használtat nem akarok. D7000 meg drága, annyi pénzem nincs.

(#7892) Mercutio_ & (#7894) BEE

Igen, bejövős a Pentax. Fogtam is már kézbe, úgy is rendben van... meg aztán egy csomó tesztet el is olvastam erről a gépről is mondjuk 8/10-től rosszabb értéket sehol sem kapott. Meg aztán, akkor még 800€-ba befér egy csere akksi is :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7897) csakb válasza total90 (#7896) üzenetére


csakb
őstag

Az előbb még azt írtad, hogy csak a Pentaxok nem jártak a kezedben. :)

A két Pentaxnál vedd figyelembe, hogy a kitobik (a DA-L 55-300-at is beleértve) "csavarhúzósók", vagyis az AF hangosabb és lassabb, mint az USM/AF-S, valamint napellenzőt sem adnak hozzájuk.

A Canon és a Nikon 18-55-ös kitobija állítólag jobb, mint a Pentaxé.

A szenzorstabi nem olyan hatékony, mint az IS/VR. Viszont mindig, minden objektívhez van.

A K-x ceruzaakkus, amit sokak hátrányként kezelnek, és nincs a keresőben AF-pont visszajelzés. Viszont 30 évre visszamenően kompatibilis az összes Pentax objektívvel.

A K-r egy kicsit drága most még.

Canonhoz, Nikonhoz bagóért lehet óccókínai, TTL-es rendszervakut venni. Pentaxhoz nincs ilyen.

Ha ezek nem zavarnak, és a váz is tetszik, akkor a Pentaxszal nem jársz rosszul.

Ha bele vagy szerelmesedve a makrózásba, akkor a D5000 kihajtható LCD-je nagy plusz lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7898) total90 válasza csakb (#7897) üzenetére


total90
veterán

Hupsz, ezt benéztem :B De csak félig igaz, K-r volt a kezembe... na mindegy.

Hangra nem vagyok érzékeny... vagy is annyira biztos nem hangos az AF, amit zavarna. Az AF lassúságról tudok, olvastam róla tesztben.

A szenzor stabilizátort, no azt fikázták több tesztben :U

A ceruza akku nekem nem gond, a mostani gépem (S1500) is az... Csak állítólag a K-x nagyon eszi az elemeket.

Valójában igazán zavaró dolog nincs a K-x-nél, de nagyon a többinél sem és ezért nagy a dilemma.

A D5000 is tetszik... meg amit leírtam azok közül mind, kivéve talán a D3100-at.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7899) csakb válasza total90 (#7898) üzenetére


csakb
őstag

Sorolgathatunk még itt pro és kontra érveket, de számodra úgyis az lesz a legjobb gép, amit szívesen használsz, hacsak nincs valami egészen specifikus mániád. (Pl. ha tucatnyi vakut szeretnél egyszerre vezérelni, akkor inkább a Nikon felé kell kacsintgatni.) Ha nincs ilyen, akkor inkább hallgass a szívedre. Óriási különbségek nincsenek ezek között a gépek között.

Engem anno inkább érzelmek, mint racionális érvek vittek afelé a rendszer felé, amit most használok, és azóta sem bántam meg. Pedig a specifikációkat nézve talán jobban jártam volna más gyártó kurrens cuccával, csak azokat egyszerűen nem használtam volna szívesen.

Van egy ilyen faktora is a költséges hobbiknak (l.: autók, nők... :)) ).

[ Szerkesztve ]

(#7900) k1csi válasza total90 (#7890) üzenetére


k1csi
senior tag

Amiket felsoroltál mind belépő szintű gépek, nagy eltérést ne keress.

Ha később bővíteni szeretnél akkor rendszerben kell gondolkodni. Beltérben fotózáshoz hiába nem zajos a váz magas ISO-n az még kevés lehet. Azaz vagy vaku (ha kell a mélységélesség) vagy fényerősebb fix (ha nem gond a nagyon kis mélységélesség), de inkább mindkettő. Ugye egyik kit obi sem fényerős...

A makró tipikusan manuál fókusz, LCD-n nézve. Azaz itt jól jöhet a nagyobb felbontás ill. a kihajtható kijelző. Viszont ez akkor lenne jó, ha mindkettő együtt van. A 230k pixeles kijelző nem igazán számít jónak ma már...

A Canon 18-135-ös kit-et kihúznám a listából az obi miatt. Ez az az obi amit nem igazán dicsér senki. Bár nagyobb átfogása van mint a 18-55-nek, de képszéleken jóval gyengébb mint a 18-55 mind a nagylátó, mind a tele végén. Azaz a használható tartomány kisebb mint a 18-55 és ez a kit az összesből pont az obi miatt a legdrágább.

A videó az 550D-ben ill a D3100-ban jó. Viszont ez nem annyira spontán videózásra, hanem tervezett "filmezésre" használható. Spontán videó elég macera.

Ha a két Pentax kit közzül kellene választani akkor (hacsak nem mindenféleképpen kell a tele) akkor a K-r-t venném. Az a 6 kép/s sorozat nagyon jó (sajnos a Canon már a "prosumer" vonalon is ez alá került), kijelző felbontása is jó. A 6 fps-el már sportnál is jól elkaphatod a pillanatot (ha ez szempont, ezt te tudhatod, viszont ehhez megfelelően gyors obi is kellene), és ha később kell gyűjtesz a telére, addig kitapasztalod a kit obit. A videó mód viszont nemcsak a külső mikrofon csatlakozás miatt lehet problémás. Azaz, ha fontos a vidó akkor a Pentaxot hanyagolnám...

Nagyon régi obikra sem optimalizálnák. Bár itt jóval lassabb mint vázaknál, de azért van fejlődés. Sokkal fontosabb lehet az, hogy mit tudsz gyorsan/olcsón beszerezni. Vsz. ebben a Canon jó (akár USM obikat is jó áron lehet használtan venni).

Azaz röviden: Elég hasonló belépő cuccok ezek, nincs olyan, hogy ez vagy az tuti vétel. Egy-egy dologban hol ez, hol az jó. Azt kell eldönteni mi az ami neked fontos mi az aminek a hiánya neked kizáró ok lehet és akkor könnyebb lesz a döntés.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.