Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Darkness1 válasza BEE (#7249) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Meg kell mondjam, hogy én is utálom az AAs akkukat az enyémben.

No stress, no work Today!

(#7252) Szten Márs válasza Messer22 (#7250) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt most a magas érzékenységeken mutatott képminőségről, zajszintről van szó, arról beszélgetünk. Az természetes, hogy egyébként a képminőség más részét döntően meghatározza az objektív, de ezt minden egyes gépről el lehet mondani, tök mindegy, hogy Pentax, vagy Canon, vagy akármi.

(#7253) Messer22 válasza Szten Márs (#7248) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
rosszul fogalmaztam, az előbbi hsz.-be ment a válasz.
Azoknak hajrá! :) nekem elég volt a vakuba kínlódni az enelooppal meg az infiniummal.

Azért az is elég szubjektív, nem? kinek mi a szép...mit veszünk standardnak?

A Kx jogos, jó gép és nem is drága!

G2 helyett G1 olcsóért vagy oly epl1 a szuper képminőségével esélyes jelöltek lennének.

Messer

(#7254) Messer22 válasza Szten Márs (#7252) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Azt nem láttam sehol visszaolvasva, csak képminőség volt, magas iso-ról nem kérdezett konkrétan az érdeklődő. (jó jó ez már szőrszálhasogatás)
persze, most az a trend, hogy iso 12800 meg fölé. és automatikusan képminőség=magas iso-s teljesítmény, csak tudnám miért? divat lett az alagútban fotózás?

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

kx vs epl1 iso 1600, kx picit jobb, de mosottabbak a képek, epl1 élesebb, kontrasztosabb a zaj alig több, ami viszont fontosabb jobb a dinamika apsc esetében.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#7255) Szten Márs válasza Messer22 (#7254) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha gépvázak képminőségéről beszélünk, másról nem nagyon lehet beszélni, csak a magas érzékenységről, ugyanis a többi az objektívtől függ. És vázakról érdeklődtek.
Esetleg lehet még beszélni a JPG feldolgozó rendszerről, ahogy tették is.

Szerk: itt ezen az oldalon, amit linkelgetsz, JPG-ben vagy RAW-ban lőtték a képeket? Ha RAW-ban, milyen programmal/beállításokkal hívták elő? Ha JPG-ben, akkor milyen beállításokat alkalmaztak? Akár zajszűrésre nézve is. Csak arra akarok utalni, hogy ezek az összehasonlítások szépek és jók, de az eredmények nagymértékben változhatnak és változnak is az előbb említett dolgok függvényében, szóval ennek tudatában kell ezeket nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7256) BEE válasza Darkness1 (#7251) üzenetére


BEE
addikt

Ha nincs valami külön oka valakinek, akkor szerintem messze kényelmesebb
a saját aksi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7257) Messer22 válasza Szten Márs (#7255) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Egyetértek: a tesztelős és összehasonlítós oldalak többsége csak szubjektív értékelhető.
(jpg tudtommal)

tehát marad a váz extra tudása, meg az iso..mint döntő szempontok..

(mondjuk ezek se egyértelműek pl. 60D, átlagjúzernek jó, hardcore fotósnak visszalépés a fejlesztések többsége)

kx-be tetszik az 1/6000s záridő pl.

Messer

(#7258) BEE válasza Szten Márs (#7255) üzenetére


BEE
addikt

Szenzorokat összehasonlítani csak RAW-ban érdemes, mert a jpeg kép
majdnem független ettől.
És a RAW is necces lehet akkor ha már abban is szűrik a zajt, meg ráélesítenek.
Mindkettőre van példa, és felhasználó azt hiszi de jó neki.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7259) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Akkor szerintem meg is állapodhatunk abban, hogy értelmes következtetést leginkább maximum a DxOmark méréskeből lehet leszűrni. :)

(#7260) BEE válasza Szten Márs (#7259) üzenetére


BEE
addikt

Mondjuk így gondoltad ? [link]

BEE :D

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7261) Szten Márs válasza BEE (#7260) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akár :K
Azt hiszem a győztes kiléte nem kétséges :D

(#7262) Messer22 válasza Szten Márs (#7259) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Az egyszeri júzer többnyire jpg-et lő úgyis :)
A4 kinyomtatva kicsi lenne az eltérés (tfh: ugyanazzal az 50-es m42-es obival lőtt képek esetén)
A dxo jobban széthúzza a különbségeket.

Messer

(#7263) Szten Márs válasza Messer22 (#7262) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja értem, ha különbség van, akkor az nem számít, hisz valójában úgysem akkora. :DDD
Ez esetben tök felesleges teszteket nézni, úgysincsenek különbségek, vagy ha vannak úgysem számítanak :U

Amúgy én sem vagyok híve a pixelkukkolgatásnak, és nem különösebben érdekel a magas érzékenység melletti zajszint, meg nem látom eget rengetőnek az azonos kategóriájú DSLR-ek közötti különbségeket, de ha már ezt elemezgeti az ember, akkor valamire támaszkodni kell. És erre talán kissé jobban lehet, mint a kétes beállítások mellett lőtt tesztképekre.

(#7264) Játékos


Játékos
addikt

Hálás köszönet mindannyiótoknak!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7265) Messer22 válasza Szten Márs (#7263) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem értelmetlen, mert valami alapján el kell dönteni 2 gép közül melyik legyen a befutó.
Csak akkor lesz érdekes a dolog, ha kinyomtatjuk A4 vagy nagyobb méretben.
(a monitoron látott 100%-ban lévő különbség nem lesz látható)

A lenézett zsákutcás gépem egyik képét előhívattam 40x45-be, azóta nem vagyok kíváncsi mit mutat a monitor belenagyítva :D

(dxo: elvileg jobbnak mutatja a 350D-t mint az E510-et, mégis az 510 képe szebb, van mindkettő)

Messer

(#7266) forceberg válasza Szten Márs (#7259) üzenetére


forceberg
veterán

Elcsalják a gyártók az ISO-t? Vagy hogy mérik?
Pl.:
D60 ISO400 mérve ISO373,
D90 ISO400 mérve ISO292.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7267) werttzui


werttzui
őstag

Nahát! Most néztem a Nikon d300 drágább mint a d300s :Y Ki érti ezt :F

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#7268) Degeczi válasza forceberg (#7266) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a dxo saját RAW feldolgozó szoftvere picit másként kezeli az érzékenységet (és asszem eleve nem a szürke-, hanem a fehér szintjéhez viszonyítanak)

akkor csalnának a gyártók, ha a névleges érzékenységen nem annak megfelelő értékekkel kellene exponálni, h a szabvány szürke (JPG-ben, vagy gyári RAW konverterrel) a kívánt világosságú legyen - erről pedig úgy tudom nincsen szó

így csak a RAW feldolgozás tér el

[ Szerkesztve ]

(#7269) Mercutio_ válasza Messer22 (#7254) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van egy apró kis difi a két gép között: Emlékeim szerint az Oly AF-je ahogy fogy a fény egyre lassabb és pontatlanabb, emiatt aztán lehet, hogy szebb lenne ISO1600-on egy kép vele, de ahhoz el kellene készülnie ;)
Nyilván statikus-közeli témánál ez kevésbé probléma, de minél dinamikusabb...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7270) FEDman válasza Játékos (#7243) üzenetére


FEDman
addikt

Majd rájössz, hogy a képminőség sokkal összetettebb ennél.
Nem vita téma az általad említett Canon 1000D lapkája magas iso-n jobb az emlegetett Panáknál.
Ugyanakkor ha például belsőben kell fotóznod műfény mellett és a Canon-on egy fényerős EF 50/1,8 MkII van, a Panán meg egy Lumix 20/1,7-es, akkor máris fordul a kocka. A Canon MkII-es fixe ilyen körülmények között teljesen kiszámíthatatlan és elkezd öszze-vissza fókuszálni és csak a vakszerencsén múlik hogy nagy ritkán 1-1 képnél betalál e.
Addig ugyanitt a Pana teljes nyíláson is makacsul pontosan teszi a dolgát.
De hogy tovább görgessem a gondolatmenetet az a pár Canonos képed amin nagyjából betalált a fókusz annyival lágyabb életlenebb, hogy nekiállsz utólag élesíteni, amitől viszont egyből bukod a kicsit jobb zajteljesítményt.

Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy a Pana a jobb választás. Csupán annyi, hogy érdemesebb rendszerben gondolkodni. Gondold át jellemzően mit akarsz fotózni, milyen obikkal és ha ez megvan, akkor utána jöhetnek a vázak és ezek kombinációi.

(#7271) forceberg válasza FEDman (#7270) üzenetére


forceberg
veterán

Gratulálok. Egy 28k-s objektívet egy 130k-ssal mértél össze.
Nem beszélve arról, hogy ekv. 80mm-t(Canon APS-C-n) és ekv. 40mm-t ad a két obi.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7272) FEDman válasza forceberg (#7271) üzenetére


FEDman
addikt

Gyakorlati oldalról próbáltam megközelíteni a témát. Ha belegondolsz mit vesz a kezdő belépő kategóriás Canon DSLR tulaj miután rájön, hogy kevés fényben hiába a nagy érzékelő, ha gépén egy fényerőtlen kit obi szerénykedik? 99% hogy egy 50/1,8 MkII lesz az függetlenül attól milyen látószög is kellene neki. :)

Na de elnézést, ha belerondítottam a képbe, többet nem teszem, vannak itt nálam sokkal okosabbak, majd ők megmondják a tutit!

:))

(#7273) Messer22 válasza Mercutio_ (#7269) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
igen, ezt alátámasztom (EP1) totális sötétségben képtelen fókuszálni :DDD
Kx-ről nem tudok nyilatkozni, de fényerős obival biztos tovább húzza.

Ha meg fényképezünk, akkor elvileg van fény. ( gyertyafény már elég volt neki) :DD

Messer

(#7274) rumos14 válasza johnjohn (#7228) üzenetére


rumos14
nagyúr

basszus nekem bejön a fickó stílusa. bocsi :U

(#7275) rumos14 válasza Mk48 (#7237) üzenetére


rumos14
nagyúr

a béna 18-55 kitobit nem sajnálom, de a D70-en nem egy 18-70 van? annak azért van értéke.

(#7276) rumos14 válasza Messer22 (#7246) üzenetére


rumos14
nagyúr

minden gép igényli a jó objektívet. vagy inkább: szereti. de azért a kit obijektívek aps-c méretű érzékelőn ~12 mpixelt még rendesen kiszolgálnak.
csak a képminőség alapján dönteni nem bölcs dolog, főleg hogy nagy különbségek nincsenek a belépő vázak között. fogd kézbe az esélyeseket, kapcsold be, nyomkodd meg.

(#7277) Szten Márs válasza rumos14 (#7276) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem neki kell a gép ;]

(#7278) ratkaics


ratkaics
senior tag

Szervusztok Szakik!

Van most valami "besztbáj" készülék (kit) a belépőszintű DSLR gépek között? Fényképezőgépet kellene vennem, de nem nagyon van időm belemélyülni a tesztekbe. Légyszi segítségetek!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#7279) Messer22 válasza rumos14 (#7276) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Van pár vázam, meg obi is hozzá :)
legutóbbi EP1, vicc, de az 1000Ft-os 50-es industar m42-es jobban teljesít rajta, mint a saját 14-42-ese :))

A gépvásárlásnál döntse el mindenki, maga hogy mi fontos neki..
a képminőség, így általánosba meg elég szubjektív.

Ha most indulnék 0-ról, de a jelenlegi tapasztalatokkal akkor D90/40D/Kx közül választanék. (főleg ha csak 1 gépem lehetne) Egyébként MFT rendszer, de az csak advanced júzernek.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#7280) TeeJay válasza ratkaics (#7278) üzenetére


TeeJay
félisten

azért valami irányárat írhatnál vagy valami elképzelést hogy mire használnád

belépő szinten Nikon D3000 vagy ha kivárod akkor D3100 tökéletesen jó lesz a VR-es kit objektívvel
Canon részen 500D 550D szintén kit objektívvel
szóval kellene valami kiindulás hogy lehessen ajánlani neked valamit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7281) rgqjx válasza ratkaics (#7278) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Kitben szerintem az Olympus E-520/E-620 is elég korrekt. Az olvasottak alapján a kitobik közt igen jó minőségűek az ezekhez csomagolt obik.

(#7282) Játékos


Játékos
addikt

Urak!

Az EOS 1000d hogy rögzít videot? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7283) Messer22 válasza Játékos (#7282) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
sehogy!

Csak a videóképesek tudnak: eos: 500D, 550D, 7D, 5DII,60D
nikon: D90,D5000, D3100

pana/oly micro vázak a G1 kivételével.

Messer

(#7284) Játékos válasza Messer22 (#7283) üzenetére


Játékos
addikt

:( Ez gáz... Ha jól emlékszem, a Pentax K-x a javasolt gépek között volt árkategóriájában, ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7285) Mk48 válasza Játékos (#7284) üzenetére


Mk48
csendes tag

A Pentax K-x is tud videót! Kimaradt a fölsorolásból...

(#7286) Messer22 válasza Mk48 (#7285) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Köszi, kifelejtettem!
Tényleg, belépő létére egész jó dolgokat tud a Kx és elég jó már az ára is.

Messer

(#7287) Messer22 válasza Játékos (#7284) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Igen, a Kx jó választás, főleg ha érdekes a videó (bár csak manuál fókuszod lesz videóhoz és nem sok belenyúlási lehetőség, egy régi manuál m42-es obi sokat segít ezen)
Ha nem fontos a videó oly 520 duplakit se rossz választás, főleg ha használt is szóba jöhet.

(canonba használt 500D, nikonba D5000 vagy D3100 de ezt ki kell még várni mert csak most jelent meg)

Messer

(#7288) andris21


andris21
tag

sziasztok,

minél több tesztet+anyagot olvasok, annál jobban összezavarodok.
szeretnék egy gépet venni, amire egy darabig nem kell költeni többet, ennek fényében melyiket ajánlanátok és miért?

a lista:
Canon 550D,
Nikon D90,
Canon 500D

objektivre nem szeretnék most még1szer annyit elkölteni mint a váz, szóval nagy valószinüséggel kitobival veszem őket, de ha kicsivel többért lehet valami rendes obit is szerezni, akkor természetesen jöhet :D

(#7289) Mk48 válasza Messer22 (#7286) üzenetére


Mk48
csendes tag

A legjobb szenzort tették bele, ami manapság létezik.

(#7290) johnjohn válasza andris21 (#7288) üzenetére


johnjohn
addikt

Egy tisztességes objektív a váz ára vagy a duplája még egyszer. Sajnos nem a váz a döntő, hanem az üveg, amit rácsavarsz. Vegyél egy NIKON D 90-et 18-105-ös obival, az sok mindenre elég egy jó darabig. Ha aztán kell kistele, a Tamron 55-200-as , bár lassú, de az árát maximálisan túlteljesíti. Az sem drága darab. :K

(#7291) nesa válasza andris21 (#7288) üzenetére


nesa
veterán

D90, ez nemis lehet kerdes :K

(#7292) andris21


andris21
tag

igen az az obi is a listában van, de több helyen irják, hogy a 18 és ahhoz közel eső tartományban nem jó, és abban a tartományban még a 18-55 alap obi jobb :/ erről mi a véleményetek?

jav:
de ha tudtok mondani ebben árkategóriában más alternativát, az is jöhet.
ja, meg egy kis magyarázat, hogy miért a D90? szimpatikus lenne, csak az az 1 bajom van vele, hogy már több mint 2 éves modell. ez nem baj?

[ Szerkesztve ]

(#7293) johnjohn válasza andris21 (#7292) üzenetére


johnjohn
addikt

Semmi baja annak az obinak, sem a gépnek, nem érdekes, hogy mikori modell, mindkettőt használtam, és teljesen meg voltam vele elégedve. Masszív, erős váz, jó teljesítménnyel, jó objektív a kategóriáján belül, nem valószínű, hogy egyhamar "kinövöd".A következő kategóriához már sokkal több pénz kell. Én is csak más szempont miatt váltottam róla Canonra.

(#7294) andris21 válasza johnjohn (#7293) üzenetére


andris21
tag

értem, köszi!
ha nem pofátlanság, tudnál mutatni egy-két képet amit azzal csináltál? köszi!

(#7295) johnjohn válasza andris21 (#7294) üzenetére


johnjohn
addikt

Küldtem az e-mail címedre, remélem átmennek.
Nem ment át, túl nagyok a fájlok, reggel megpróbálom máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#7296) Messer22 válasza andris21 (#7288) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Támogatom az előttem szólókat: D90!
Félpro váz, egyhamar nem fogod kinőni, tud mindent, ami kellhet.
A 18-105-ös obival szépen elleszel.
kreatívkodni olcsóért: 35mm 1.8as nikkor.

Messer

(#7297) andris21 válasza johnjohn (#7295) üzenetére


andris21
tag

küldtem privátot egy másik cimmel

(#7298) TeeJay válasza andris21 (#7294) üzenetére


TeeJay
félisten

Nikon D90 + 18-105VR + SB-900 (dóm diffúzor kupak rajta volt)
ezeket csináltam vele kutyafuttában :B
kép1
kép2

mi lett volna ha még van is időm szórakozni és nem csak kattintgatok világba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7299) varsam válasza TeeJay (#7298) üzenetére


varsam
őstag

hmmm, jó képek ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#7300) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét Urak!

Első SLR gépem vásárlása előtt állok. Mik a vélemények, pro/kontra érvek az Olympus E520-ról? Ő az egyik esélyes.
Előre is köszönöm!.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.