Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Darkness1 válasza ígyvanferi (#7350) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én is a használt közép felé terelnélek, mivel nem vagy kezdő.

Pl. 40D 120e pénz körül van. Csak a váz.

No stress, no work Today!

(#7352) Darkness1 válasza werttzui (#7348) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Sajna 1800 USD-s kezdő árat emlegetnek, itthon mennyi lesz? :F :U

No stress, no work Today!

(#7353) máyköl válasza Darkness1 (#7351) üzenetére


máyköl
veterán

40D szerintem van már olcsóbban is.
Múltkor 100k körül láttam többet is. :K

(#7354) BEE válasza ígyvanferi (#7350) üzenetére


BEE
addikt

" Hú, ezzel vissza is kanyarodtunk az eredeti problémámhoz, miszerint új vagy valamivel komolyabb használt. "

Ezt sajna neked kell eldöntened !
Gondold végig, hogy mire van nagyobb szükséged ?
Egy olcsóbb, egyszerűbb vázra, amiben esetleg a középkategóriát megütő
szenzor van és garanciális ?
Vagy egy lutri állapotú használt gép sokkal több szolgáltatással ?
( A D90 szenzora jobb mint a K-x )

Ne felejtsd el hozzászámítani az objektívek árát, azokat is hol mennyiért kapod !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7355) Szten Márs válasza BEE (#7354) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A D90 szenzora jobb mint a K-x"

Épp fordítva. A D90 a Sony régi, a K-x pedig a Sony új, jobb 12MP-es szenzorát kapta.

(#7356) rumos14 válasza BEE (#7349) üzenetére


rumos14
nagyúr

természetesen semmi baj. csak nekem kicsit furán hatott hogy a "K-x szenzora a legjobb a mezőnyben jelenleg", miközben u.ez van egy másik gépben is - akkor említsük meg azt a másikat is. na mindegy, lényegtelen.
a Pentax amúgy jól tette hogy áttért a Sony-ra. a K-x nagyon jó, a K-r elvileg még jobb és a K-5 a szintén Sony érzékelővel szintén az élmezőnyben lesz.
de az az igazság, hogy az elmúlt 1 évben kijött gépek midnegyike nagyon szépen teljesít magas iso-n, ezen a téren egyértelműen látszik a fejlődés.

(#7357) BEE válasza rumos14 (#7356) üzenetére


BEE
addikt

Ebben igazad van, csak nem ismerem a Sony kínálatát.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7358) BEE válasza Szten Márs (#7355) üzenetére


BEE
addikt

DxO szerint a D90 jobb kicsivel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7359) BEE válasza rumos14 (#7356) üzenetére


BEE
addikt

Legyen akkor itt 3 szóbajöhető gép tesztje: [link]

A Sony és a Pentax szenzor stabilizátoros, a Nikon optikai.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7360) Darkness1 válasza BEE (#7358) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Próbálta már valaki a DxO raw konverterét? Egyre kíváncsibb vagyok rá.

No stress, no work Today!

(#7361) BEE válasza Darkness1 (#7360) üzenetére


BEE
addikt

Erről, meg a mérési módszereikről nincs infóm.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#7362) nesa válasza BEE (#7359) üzenetére


nesa
veterán

Ez az oldal nekem soha nemtunt tul hitelesnek, persze lehet ugrani ram hogy marpeddig ez a legjobb....

(#7363) Messer22 válasza ígyvanferi (#7350) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
egy mostani, garis, esetleg még fejlettebb vázzal nem nyúlsz mellé..
De tényleg, először nézd és fogdosd meg, meg számold össze a tervezendő obik árát is az egyes márkáknál..
jó a canikon, ha a váz árának 2-3x-t költöd mellé üvegre.

sony-kat is nézd meg, nem rosszak, ott is van visszafelé minolta obi választék.
Kx: gyors sorozat és 1/600 sec záridő belépő szinten,meg egy rakat érdekes dolog: pl auto ca javítás, HDR...

Ha találsz még garis D90-et használtba, az még esélyes.

Esetleg panasonic G2-t is nézd meg, érdekes kis gép.

Messer

(#7364) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Tapasztalt embereket kérdeznék meg, mivel vásárlás előtt vagyok, hogy két gép közül melyiket ajánlanátok szívesebben.

A két szereplő a Nikon D300S a másik pedig a Canon EOS-7D

A két gép váza körülbelül egy árban van. Néztem Pixinfót mindegyik nagyon szép és jó :) A Canon mellett van a 18 megapixel meg a fullhd video ;)

Mivel első komolyabb gépem lenne és ezen szeretnék igazán megtanulni fotózni ezért tudom sokan elhűlve néztek rám miért ilyen gépet. De nem szeretném túlságosan leadni a szintet.

A Nikonnál láttam a D700 VS EOS-5D Mark II-nél is a Canon viszi el a megapixeleket.
Nem tudom melyiket válasszam. tapasztalt embereket kérdezek.

Mivel az objektívtól is nagyban függ a kép ezért kérdezem, hogy egy ilyen objektív jó a géphez, hogy nagyon szép képeket tudjak készíteni vele. Mivel kezdő vagyok pont a legnagyobb baj hogy az objektívek tengerében nem igazodom el.
Én laikusként ezt néztem ki Ebay-en:

Egyszer ez és mégegyszer pedig ez

Ezek milyen optikák? Jók vagy vackok?

Utolsó kérdés így az elején: Termék fotózáshoz milyen optikát tudnátok ajánlani, nem túl drágán? Lehet konkrétan is.

Ha már egyebek, akkor vakuból milyet javasolnátok. Olyan kellene amivel sötétebb templomokat bazilikákat is le lehet fényképezni számottevő zajosodás nélkül.

A szettre körülbelül 5-600e Ft áll rendelkezésre. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7365) nesa válasza Robb202 (#7364) üzenetére


nesa
veterán

A megapixeleket felejcsd el, a valasztekbol amit irtal D300s a nyero.

Ezek az uvegek gagyi kategoria egy D300 ra, nemhiszem hogy ilyet szeretnel.

De privat velemenyem szerint az olcsobb belepo vazak is hozzak a jo kepminoseget csak normalis uveget kell venni, persze tetudod :)

Amugy ha uj gepet szamolsz es ezt a kategoriat valasztod meg megkene fejelni mert 5-600k lehet sovany, jo vazra meg bovli uveget rakni :Y kihalott meg ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#7366) Ijk válasza Robb202 (#7364) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem rossz, fél misivel beleugrani a fotózás tengerébe. Először is testközelből kell megismerkedned a vázakkal, már akkor könnyen eldőlhet melyik a szimpatikus. Mindkét rendszerrel jól jársz.
Én a nikont ismerem jobban, canonban kissé tájékozatlan vagyok.
Először is jó lenne ha leírnád, milyen témák érdekelnek, mennyire komolyan akarsz vele foglalkozni, profi szinten, amatőr szinten?
Mindenesetre azt javaslom, hogy egy olcsóbb de ugyancsak kiváló vázzal, nikon d90-el indíts (az utódja pedig lehet hogy pár héten belül bejelentésre kerül). Így több keret maradna objektívekre, ami sokkal fontosabb. Az általad linkelt obik közepes-gyengék és nagy átfogásúak, magam részéről nem ajánlom őket. Tárgyfotózásra pl. nikon esetében jó lehet a 60mm.es makróobi, ha nem túl kis tárgyakról van szó egy 50-es alapobi is megfelelő, vagy egy 85 1.8, ami portréhoz is kiváló. De ha komolyabban érdekel a tárgyfotózás mindenképp stúdiólámpa szükséges, még az obinál is fontosabb.
Olyan rendszervaku nincs ami bevillant egy templomot, erre a célra állványt szokás használni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7367) cdl válasza Robb202 (#7364) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.

Én a helyedben olvasnék sokat a vásárlás előtt.
Az itteni fórumokat, az Index fotós fórumait.
Ez heteket vehet igénybe, de nem lesz kidobott idő.
Több információval már mást akarhatsz esetleg.
Ez a hobbi sok évre szólhat, ne siesd el.
A linkelt objektívek nem azon a színvonalon állnak, amit Te szeretnél.
A 2 váz közül a Canont ajánlanám, jobb az AF+ a videó.
A Pixinfon most hirdetnek 349000-ért.Ez jó ár.
Canonhoz tudok ajánlani objektíveket:Canon 17-55 2.8 IS+valamelyik 70-200-as.
Kevés pénzből az f4-es, ha van keret, a stabilizátoros változatát vedd.
Evvel a kettővel sok évig gond nélkül fotozhatsz.

(#7368) Messer22 válasza Robb202 (#7364) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Először is tájékozódj, ahogy a többiek is javasolták!

A keretből: D90 vagy 50D és jófajta üvegeket érdemes venni.
(70-200L4, 17-55 2.8, 85 1.8, canon vonalon, nikont nem ismerem annyira)

Messer

(#7369) Robb202


Robb202
tag

Huhh, köszönöm a gyors válaszokat.

A tárgyfotózás komolyan érdekel. Ez egy komoly szempont. Később szeretnék embereket is fotózni "házi home made stúdióban" Tehát tárgyfotózás stúdió körülmények között és ember fotózás stúdió körülmények között. Későbbiekben a szabadban is.
Ami az eltökéltséget illeti komolyan bele szeretnék jönni a témába. Tehát nem gagyizni szeretnék. Mindenképp a profi szint elérése a célom. (Beleértve az utómunkálatokat is)

Ami még érdekel: esemény fotózások, természet fotózás.

A következő kérdésem az lett volna a fényképezőgép kitárgyalása után, hogy egyelőre mint kezdő egy szobában hogyan tudnék berendezni olcsón egy stúdiót.
Az amatőr képekkel készített fényképek egyik hátránya volt tárgyfotózásnál hogy folyton csillant a tárgy felületén a vaku meg ehhez hasonló hátrányok.
Milyen elemek kellenek hozzá?
Körülbelül mennyibe kerül egy kezdő de nem gagyi fotó stúdió? Mondjuk úgy hogy induló?
Kell több vaku?
Távirányítani kell őket?
Hogyan lehet vezérelni több vakut egy fotógéppel?
Számítógépről például szokás vezérelni egy fényképezőgépet stúdióban, majd fotózni?
Templomok esetén ha nincs lehetőség álványra, mert például mozgó téma van akkor hogyan lehet megoldani a nem alulexponált képeket, amik nem zajosak? Két vaku egy gépen? Van ilyen?

Az objektív témában igazatok van át kellene bújni jó pár fórumot. De például itt sem értek sokmindent. Van rengeteg objektív szám: 1.8 meg rengeteg rövidítés (egyedül az AF szót ismerem), ezt hogyan tudom legjobban tisztába tenni?
Azt figyeltem meg hogy pl 18-55mm majd 70-200mm.
Amit én írtam az 18-270mm. Nem okoskodásból de mint laikus azt látom hogy utóbbinak nagy a zoomolási lehetősége. Az előbbi két objektívet meg cserélni kell közben.

Vannak objektív márkák amiket kerülni kell? Azon kívül hogy egy objektív 18-55mm majd 70-200mm mit kell figyelni? Mi minősül jó objektívnek?
Valahol olvastam hogy lehet lágy, éles, mindenféle objektívet kapni, de ezt hogyan tudom kitapasztalni mielőtt megvenném? Egy jó objektív ára hol mozog?

Elnézést a rengeteg kérdésért. Biztosan lesz még jó sok. Természetesen közben tájékozódom azért.

(#7370) Messer22 válasza Robb202 (#7369) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nos, ha ennyire kezdés előtt állsz, igazából nehéz még jó tanácsokat adni.
Mint magad is írtad, nem vagy tisztában a dolgokkal..
Én azt javasolnám, hogy vegyél egy belépő vázat 2 kitobival, amin meg tudod tanulni az alapokat. Hiába lenne profi felszerelésed ha nem tudsz különbséget tenni egy gyenge képességű ultrazoom és egy komolyabb alapzoom között. A felszerelést okolnád saját tapasztalat hiányában.
(akár régebbi használt gép is jó, ha kinőtted még mindig el tudod adni) A lényeg, hogy az alapokat elsajátítsd! Sokat kell utánaolvasni,fórumok, fotós újságok..és kérdezni is!
És gyűjteni is lehet közben majd a profi cuccra :)
Hajrá!

Messer

(#7371) nesa válasza Robb202 (#7369) üzenetére


nesa
veterán

Hmm az obik, aki igazan komolyan gondolja az nemis zoom obit vesz hanem komoly fixeket, ja hogy akkor gyakran kell cserelgetni ...ez van, vagy veszel 3db vazat.
Ugy szamolj hogy a vaz aranak a sokszorosat fogod uvegre kolteni :K

Szerintem ne kapkodd el a vasarlast,attol hogy belenyomsz 5-600-800k meg nembiztos hogy jo kepeid lesznek,fogadd meg masok tanacsat es jol jard korbe a temat.

(#7372) Ijk válasza Robb202 (#7369) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ajjajj, úgylátom még az alap technikai tudás is hiányzik. Az f-érték az objektív rekeszét jelenti, minél kisebb, a rekesz annál tágabb (mint a pupilla, minél tágabb, annál több fényt enged át). De nem akarom ezt neked most elmagyarázni, van a neten rengeteg ilyen cikk, vagy veszel egy fótós könyvet.
Egyébként nem gondolkodsz rosszul, mert a világítás fontos, a legfontosabb az egészben. A stúdiólámpákkal úgy számolj, hogy 200k alatt nem igen úszol meg egy alap szettet.

A javaslatom a következő:
Először is vegyél egy fotós kézikönyvet. Ezután én egy d90 + 18-105 kitet javaslok, állványt, sb600-as rendszervakut és egy stúdiólámpa szettet.
Ezzel szépen fokozatosan megtanulod a témát, a technikai részét gyorsan megtanulod, a stúdiószettel pedig a világításról is könnyen szerzel tapasztalatokat.
Ezután lesz később értelme beszerezni a célobikat, pl. 85 f1.8-at ami tárgyfotózásra és portrézásra is alkalmas, ill. 35 f1.8-as olcsó fényerős alapobit, egész alakos képekhez.

A templomban ilyen esetben egyébként felcsavarod az érzékenységet, ill. vakukkal rádiós kioldással koncentráltan világítod meg a főtémát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7373) Szten Márs válasza Robb202 (#7369) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak egy gyors válasz, egyetlen felvetett témára:

Igen, a 18-270-esnek jóval nagyobb a zoomolási lehetősége, mint mondjuk egy 17-50 + 70-200 kombinációnak, ez stimmel. Az előbbinél nem kell az objektíveket cserélni, az utóbbinál igen, ez is stimmel. Viszont az objektíveknek nagy általánosságban van egy olyan fránya tulajdonságuk, hogy minél nagyobb a zoomátfogásuk, annál rosszabb a minőségük. Az ilyen 18-200, 18-270-es objektívek egy EOS 7D, vagy Nikon D300S vázon olyanok, mintha egy combosabb Aston Martinra rátennél egy garnitúra 155/75 R14-es gumit, hozzáillő acélfelnivel, de persze dísztárcsával megspékelve.
A legjobb képminőséget tipikusan a fix objektívek nyújtják. Tehát azok, amelyekkel egyáltalán nem lehet zoomolni. Egy fix objektív az ő gyújtótávján a létező minden (képminőséget alakító) szempont szerint agyonveri az ultrazoomokat, nem kicsit. Összehasonlíthatatlanok. Geometriai aberrációk, kromatikus aberrációk, felbontóképesség, minden. A kisebb zoomátfogással rendelkező objektívek között is vannak minőségiek, amik vállalhatóak teljesen.

Egy fontos dolog: a képérzékelőre az objektív rajzolja a képet. A végső képminőség szempontjából épp ezért az objektív gyakran fontosabb, mint a gépváz. Egy belépőszintű vázzal és egy igazán jó objektívvel biztos, hogy jobb képminőséget kapsz, mint egy félmilliós vázzal és egy gyengébb objektívvel. Persze, a magasabb kategóriájú vázak számos pluszt nyújtanak belépőszintű társaikhoz viszonyítva, ez így van. Mégis, ha lehet választani a jó objektívek + kevésbé jó váz, vagy a kevésbé jó objektívek + jó váz variációk közül 10 fotósból szerintem 10 az elsőt választja. Plusz az objektívek időtállóbbak, mint a vázak.

Lényeg a lényeg: ezeket az ultrazoomos objektíveket felejtsd el. Ha igényes vagy, és a fotózási stílusod megengedi, akkor minél több fixet szerezz be. A fotózásban, már a komoly fotózásban meg benne van az objektívek cserélése - a cserélhető objektíves gépeknek ez a lényegük.

Szerk:
Az előttem hozzászólók jó tanácsokat adtak. Mielőtt ennyit költessz arra, amit nagyvonalakban sem ismersz, érdemes elmélyedni a témában. Nem napokat érdemes erre szánni, inkább hónmapokat. Esetleg addig vehetsz tanulás céljából egy belépő váz + dupla kitobi kombinációt, ahogy mondták, akár használtan, úgy keveset fogsz rajta bukni túladáskor, és látni fogod, hogy mi kell neked. Így, hogy ennyire nincsenek meg az alapok sem, nagyon erős az esélye, hogy igen kemény csalódás lesz a vége, ha ennyit beleinvesztálsz, mint amennyit terveztél, ami ennyi pénzért nem kis bukta.

[ Szerkesztve ]

(#7374) cdl válasza Robb202 (#7369) üzenetére


cdl
senior tag

Ezt a könyvet tudnám ajánlani, sokat fog segiteni

http://www.hungarian-books.com/product_info.php/info/p17662_TIPPEK-ES-TRUeKKOeK---NATIONAL-GEOGRAPHIC-FOTOISKOLA-1---DF-.html

A 2 objektív, amit ajánlottam, 280000 körül van az ára. Darabja.
Nagyjából ilyesmire számíts, ha csúcsminőséget akarsz magadnak.

(#7375) rumos14 válasza nesa (#7362) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem nem a hitelességével van a bajom, hanem azzal, hogy egy fotót látni kell, nem számokkal kifejezni.
nekem tényleg az a véleményem, hogy képminőségre a maid tükrösök mindegyike nagyon jó, belépő szinten is, sokkal inkább a szolgáltatásokban van különbség, meg persze az obiparkot érdemes átgondolni. de legesleginkább kézbe kell fogni a gépet.

(#7376) rumos14 válasza nesa (#7365) üzenetére


rumos14
nagyúr

khm... azért met a D300 kevesebb mpixel, még nem jelenti azt hogy jobb. a 7D egy eléggé nagyon jól sikerült gép. persze a D300(s) is, de azért csak 2 évvel régebbi konstrukció.
az mondjuk biztos hogy a 7D pixelsűrűségét ha ki akarja használni érdemben az ember, bitang jó üvegek kellenek. nem 18-sokszázak.

(#7377) rumos14 válasza Robb202 (#7369) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg minden bántó szándék nélkül mondom (és nekem is volt olyan simerősöm, akinek a pénz nem volt gond, és kb. 0 tudással vett tükrös gépet), de el kellene merülni kicsit a témában. ha neked a 18-250 jobb mint a 17-55 + 70-200, akkor nincs nagyon értelme ennyi pénzt beleölni a kérdésbe.
megvan a létjogosultsága egy ilyen nagy átfogású obinak is, de csak azt venni egy 7D szintű gépre, hát hogy is fogalmazzak finoman, nagyon visszahúzza az összképet. akkor már inkább egy kategóriával lejjebb nézzél vázat és vegyél drágább obikat.

(#7378) Robb202


Robb202
tag

Ijk: Ebben igazad van. A könyvön én is gondolkodtam már. Lejjebb ajánlottak már egy könyvet. Viszont biztosan van még a témában jó fotóskönyv.
Tudnál, tudnátok ajánlani jó fotóskönyvet még amiben például az objektíveket, vakukat, vaku rendszereket vesézik képekkel illusztrálva (mi a különbség). Illetve egy fotóstúdió milyen elemekből épül fel. Az elemek, komponensek közötti különbséget szemléltetve. Például kezdő, közép és profi felszerelések közötti technikai különbségekre gondolok itt, mind a lámpák, az állványok és egyéb aprólékos dolgokra. Illetve az sem baj hogyha olyan fotós kiegészítő elemeket is tárgyal a könyv ami ritka de hasznos lehet. Pl.: WIFIs markolat, esetlegesen motoros számítógéppel vezérelhető állvány és ilyenek.
Van ilyen könyv ami ilyen nagy átfogással magyaráz és illusztrál?

Találtam egy használt D90-eset. A hirdetés szövegében ez van:
"Nikon d90-es fényképezőgép Nikon 18-105 VR optikával! A gépet és az objektívet együtt vettem idén tavasszal, Magyarországon. A vázban 780 expo van, az objektívben pedig 0, mert egy 18-200-as objektívvel használtam. A gépnek minden gyári tartozéka megvan, a doboza is. A vázon a hátsó és a felső kijelzőt is GGS üveg védi." az ára 207e

A kérdésem, hogy használt gép esetén kell valamire figyelni? Itt is vissza lehet pörgetni a számlálót? Az Objektív az gondolom elég alap? VR jelzést nem ismerem.

Esetlegesen a neten ismersz jó cikkeket még stúdiószett beszerzés leírásról (mit hogyan) és fotózásról akkor megköszönöm ha mondasz pár oldalt. Én csak a pixinfo.com-ot ismerem.

rumos14: Nem ilyet szeretnék, csak írtam. Kérdeztem. Mint láthatod egyáltalán nem célom zoom obivan agyonvágni a dolgokat. Ezért kérdeztem mert laikus vagyok a témában. Minden vágyam tanulni a témában.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, azt hiszem jó nagy elmélyedés lesz a cikkek, könyvek rengetegében.

(#7379) szaby_gyerek válasza Robb202 (#7378) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Nikonnál a VR a [vibration reduction] képstabilizátor jelölése. Ugyan ez Canonnál az IS. Elfogadott vélemény, hogy első kit obinak mindkét márkánál ezeket kell keresni.

Amire figyelni kell főleg, hogy mennyit volt használva. Ha hibátlan [karc, sérülés mentes] akkor az expo szám az érdekes. Ezt szervizmenüben lehet megnézni, és nem tudom, hogy vissza lehet-e pörgetni, de lehetséges is, biztos vagyok benne hogy nehéz és csak kevesen értenek hozzá.

(#7380) Ijk válasza Robb202 (#7378) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyrészt a váz állapota sokat elárul, a mechanikát könnyen tesztelheted, lősz néhány képet. Az érzékelő tisztaságát is feltétlen ellenőrizd, egy fehér felületet fényképezz le a legszűkebb rekesszel. Ha a fényképen nincsenek sötét pontok, foltok, akkor rendben van. Persze amit lősz tesztképeket nézd meg teljes nagyításon, minden rendben van-e.
Azt is feltétlen ellenőrizd, hogy meglegyen a hazai nikon garancia, mert csak úgy javítják (semmilyen külföldi nem jó)!
A 18-105 jó lesz tanulni, szerintem minél többet költs világításra egyelőre. Sb-600 szerintem mindenképpen kell, ehhez is érdemes venni egy állványt+ernyőt, így lesz egy könnyen mobilizálható vakud, amit a kamera vakujával el tudsz sütni. Otthonra pedig beszerzel egy amatőr stúdió szettet pl. a mikrosattól, vagy keress rá hátha olcsóbban is találsz.
Egyébként ajánlom a strobistot olvasgatásra, sok hasznos cikket találsz itt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7381) Degeczi válasza Robb202 (#7378) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a GGS védőüveg a jobbak közül való, de normál használatban fölösleges, jobb a gyári kupak, mert azt le tudod venni, és akadálytalanul megnézni a kijelzőt
(a GGS is rontja valemennyire a kép láthatóságát, pláne napfényben - levenni azonban nem tudod...)

másrészt kicsit drágán méri, mert nemrég ennél alig tizenpárezerrel volt több ugyanez a kit vadonatújan, boltban (most is csak olyan 25e körüli a különbség)

200-nál többet szerintem nem ér

[ Szerkesztve ]

(#7382) Mercutio_ válasza nesa (#7362) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán némileg árnyalja az oldal hitelességének megítélését, amit MaUser írt a K-r-es topicban, miszerint a korábbi DxO raw-konvertere magas ISO-n 2FÉ-t vert az akkori Adobe raw konverterre úgy, hogy zajszűrésben és részletgazdagságban is jobb volt nála.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7383) nesa válasza Mercutio_ (#7382) üzenetére


nesa
veterán

Kiprobaltam ezt a DxO raw konvertert eleg jo,kar hogy a trial szetcseszi a kepeket.

[ Szerkesztve ]

(#7384) Lon


Lon
csendes tag

Hello!
Meg szeretném venni az első DSLR gépem.
Ezek közül digitálissal még csak a Canon 500D-vel találkoztam, és az nagyon tetszett is.
Igazából a videózás nem követelmény, csak azt szeretném hogy a képminőségben semmilyen körülmények közt se csalódjak.
Mivel kezdő vagyok először mindenképp zoomos objektíveket használnék a költséghatékonyság miatt.
Valójában nyitott vagyok minden ötletre, de én a következőket vettem szemügyre:
Canon 500d
Canon 1000d
Tulajdonképp nagyon jó volna ha valaki tudna olyan megfizethető gépet ami tud végtelenített záridőt, mert időnként szeretnék egyszerűbb asztrofotókat is csinálni.
Amiben gondolkodok az a Canon és a Lumix (de jöhet Nikon is) mert ezek nagyon szimpatikusak. ( a keret végső esetben 180e)
Köszönöm az asszisztációt.

(#7385) nesa válasza Lon (#7384) üzenetére


nesa
veterán

Az 1000D es az 500D nempont 1 kategoria ,amugy szerintem mind 2 gep jo de Canonosan bovli hatasu mind2, plane az 1000D inkabb hasonlit kinai gyerekjatekra:) de ettol meg a gep persze jo, nalam is ezvolt anno egy a lehetseges vazak kozul.

Lumixba talan most jon uj vaz ,ezek videoba nagyon jok.

Nikonba is most jonnek uj vazak ,lehet erdemes lenne varni par hetet, meg ki kene probalnod melyik al igazan kezre.

Nekem PL a Nikon D3100 eleg jokepunek tunik PL 18-105-os obival jol ellehet lenni :K

De ez is jo cucc ha olcsobban megbirod szerezni.

De ami fontos ne csak vazban+kitobiban gondolkozz hanem teljes rendszerbe nezd meg hogy amire neked szukseged van obipark rendszerenkent mibe kerul es milyen minosegu uvegek vannak.
PL a 4/3 os rendszer Ekv: 28-600mm es lefedesbe szerintem verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#7386) rumos14 válasza nesa (#7385) üzenetére


rumos14
nagyúr

no igen, de ha ekv. 28 alattról induló alapzoomot és olcsó fényerős fixet keresel, akkor már gondban vagy :U

(#7387) Messer22 válasza rumos14 (#7386) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
van 9-18 zuiko, igaz olcsó fix nincs..
Ami kéne az a nikon 35 1.8, de csak azért vázat nem fogok venni :))
Azért a többi márkánál a jobbfajta fixek 100e körül indulnak, határ a csillagos ég :)
(a kindertojás minőségű 50-esek meg nem izgatnak)
Ha már fix obi, legyen benne egy kis fém (Pentax limited rulez)

Messer

(#7388) Ijk válasza Lon (#7384) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem várd meg a nikon d3100 kitet. Igaz a 18-55 nem túl nagy átfogást biztosít, de a legtöbb témához kiválóan megfelel. A kis vázzal is jó balanszt ad és kényelmesebben hordozhatod magaddal. Később megtoldod egy 50k-s 35 f1.8-as fixel, amit valamiért a nikon az értékének a feléért biztosít a hobbisták számára.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7389) nesa válasza rumos14 (#7386) üzenetére


nesa
veterán

Ha osszeszamolod a konkurensekel akkor meg beleferhet a Pro kategorias 2/50 ,de a sigma 1,4/30 as tuti :K

(#7390) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Teljesen beleszerelmesedtem a Nikon 35 f/1.8-asába. Eddig is szerettem az öreg Praktikával fotózni, amin egy CarlZeiss 50-es van. Ezért ost arra gondoltam, ahhoz keresek egy régebbi Nikont, mondjuk D80-at. A D60 vagy D40x már túlzás lenne? D80-at 110-ért hirdet épp valaki, gondolom a másik kettő olcsóbb lenne. A szenzoruk tudtommal nagyjából (vagy teljesen) ugyanaz. Nyílván nem egy súlycsoportban indultak, de a D80 mégis csak 4 éves.

(#7391) krepa


krepa
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új fényképezőt vásárolni ebben kérnék segítséget, mert nem nagyon értek hozzá, de rosszat nem szeretnék venni.
Szeretném, hogy tudjon HD videó meg szép képeket.Foci meccseken szoktam fotózgatni és videózni. DSLR-ben gondolkozom, eddig csak egy ultrazoom kompaktom volt.
Mi a legjobb választás egy amatőr fotósnak?

Köszi előre is a segítséget.

Krepa

(#7392) Degeczi válasza ígyvanferi (#7390) üzenetére


Degeczi
nagyúr

110 nagyon sok a D80-ért (hacsak nem vmi obival együtt), bőven 100 alatt (80 körül) mennek!

az, h a D60 másfél évvel fiatalabb modell, a jobb JPG motorban (ha RAW-t használsz, nem számít), és CCD porlepergetésben nyilvánul meg (ez sem komoly szempont, ha nincs ilyen, akkor is elég pár havonta megfújkálni a szenzort), egyébként lényegesen szűkebb szolgáltatásokra képes, belépőszintű modell, míg a D80 már haladó (legfontosabb különbség, h a D80 minden AF-es obival teljesen kompatibilis, nem csak a motoros változatokkal)

(#7393) ígyvanferi válasza Degeczi (#7392) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy 8 gigás Kingmax SDHC kártya van az árban, ami 5 ezer újonnan. Akkor megpróbálok alkudni, hátha. RAW-ban tervezek fotózni, körtepumpa elvégzi ingyen a porlepergető feladatát... Szép nagy pentaprizmás kereső, felső státusz LCD, akarom. :B

(#7394) Degeczi válasza ígyvanferi (#7393) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nézd meg ezt, vagy ezt (már persze lejártak, csak az árak szintje miatt) - ha markolat + tartalékakku van hozzá, és nagyon kevés expós, jó állapotú, akkor esetleg

de csak a váz ma már nem ér ennyit (pláne most, ahogy már a második utód, a D7000 is megjelent - néhány hónapon belül a D90 használt-árak is csökkennek majd)

[ Szerkesztve ]

(#7395) MLaca


MLaca
őstag

felmerült bennem, hogy kéne majd gépparkot frissíteni. de amint összeraktam tapasztalataimat, kissé elszaladt a költésgvetés:

1) makrózni, jpeggel dolgozni: olympus (nagy mélységélesség miatt)
2) tárgyfotó, épületfotó (TS obik): canon
3) asztrofotó: canon (AA és IR szűrő miatt) és nikon (alacsony zaj, d3s)

mi a véleményetek?

http://mlzphoto.hu/

(#7396) nesa válasza MLaca (#7395) üzenetére


nesa
veterán

Max veszel 3db rendszert :)
Most mit hasznalsz?
Targyfotora nemszeretnel inkabb valami Hassebadot ,nehogy valaki megszoljon :D

[ Szerkesztve ]

(#7397) Darkness1 válasza MLaca (#7395) üzenetére


Darkness1
aktív tag

a lista alapjan vmelyik canon megfelelonek latszik. jo ts objektiv van 4/3-ra?

No stress, no work Today!

(#7398) MLaca válasza nesa (#7396) üzenetére


MLaca
őstag

most olympus e-p1-et :)

http://mlzphoto.hu/

(#7399) nesa válasza MLaca (#7398) üzenetére


nesa
veterán

Ahoz milyen makro megoldas van,sima 4/3-os obi?
Az e-p1 megtartod akkor marcsak jo valasztas eseten 1 rendszert kell venni :)

(#7400) MLaca válasza nesa (#7399) üzenetére


MLaca
őstag

4/3-os van hozzá konverterrel. megtartom az e-p1-et, mert meggyőző kis gép, ráadásul imádnivaló, de komoly munkára már nem az igazi. sokkal komolyabb rendszerrel dolgoztam, csak nem volt rentábilis és megváltam tőle (már kicsit bánom, de sebaj, majd lesz jobb is).

http://mlzphoto.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.