Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Mr.Csizmás válasza Keem1 (#50200) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

hát részemről az EF-M adaptert mellőzném, az EF 50 egy olcsójános obi, ha tudod mellőzni az AF-et portrénál (amit nem nehéz egy milc feature listával), akkor vegyél vintage-t, sokkal olcsóbbra jössz ki, mint egy 20k-s olcsó obit használni egy 40-50k-s adapterrel. az summa 60-70k, amennyiért vehetsz már egy használt/új(?) 55-200 telezoomot - tudom nem ugyanaz, de használati értékben több.

szerk.: inkább az eosM 22 mm-t nézd meg, na azt az obit irigylem onnan :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50202) 80hun válasza Keem1 (#50200) üzenetére


80hun
addikt

EF-M adapterből tökéletes a Viltrox is.
Nuku elektronika van a canon adapterekben.

(#50203) Mr.Csizmás válasza 80hun (#50202) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tényleg csak kábelátvezetés, és ennyi? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50204) konyi79 válasza Mr.Csizmás (#50201) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor legyen egy ellenpélda is :D
Tesómnak év végén pont ezt a kitet vettük, azóta is boldog vele. Aki irtózik a Sonytól, annak jó kis kezdő szerintem. Az emberek jórészét 2 nap után hideg rázza ha nem villanymotor tekeri a fókuszt.
Más kérdés, hogy az m50-et nem tartom többre a 6000-nél, olyan béna kezelni, az meg a natív ötvenessel is olcsóbb.
Az az m50 kit annak való, aki kicsi pénzből fel akarja pakolni magát EF-S obival. A kínai adapterrel meg már pár helyen halottam, mintha néhány obival mégis lassabb lenne? :F Talán Petur videójában utoljára?

(#50205) Kukcaman válasza konyi79 (#50196) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Na pont erre a túlzásra voltam kíváncsi :) Fel is írom magamnak ezeket a márkákat. Még valami, ezt is találtam, elvileg eredeti, vélemény? Van halami gyerekbetegsége az A6000-nek, azon kívül, hogy melegszik hosszabb felvétel során? Mire figyeljek oda? ( Pár eladó gépnél láttam, leírják az expo számot, nem csak DSLR-nél érdemleges ez az info? )
A powerbankos töltésre nem is gondoltam, kicsit le vagyok maradva :DDD
Köszi nektek, körbenézek a másik topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#50206) konyi79 válasza Kukcaman (#50205) üzenetére


konyi79
addikt

Bár a címke teljesen megegyezik a 2-3 évvel ezelőtti gyáriéval, nekem annyiért gyanús...
Jobb egy megbízható utángyártott, mint a hamis gyári. Szerintem.

szerk:
A melegedés nem gyerekbetegség, a gép sajátja. Ugyanúgy van benne redőnyzár, mint egy DSLR-ben, aminek itt is van élettartama. Infó meddig bírja nemigen van, pár tízezer szerintem nyugodtan bevállalható. Mint írtam arra ügyelj, a 6000-et csak kikapcsolt állapotában tudod tölteni!

[ Szerkesztve ]

(#50207) 80hun válasza Mr.Csizmás (#50203) üzenetére


80hun
addikt

Link
Bizony ám :)

(#50208) Kukcaman válasza konyi79 (#50206) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igazad van, sok mindent hamisítanak, és még azt is lekoppintják.
Találtam egy statisztikát.
Köszi a tanácsokat.

(#50209) modulus válasza Mr.Csizmás (#50201) üzenetére


modulus
aktív tag

A 22mm-es tényleg nagyon klassz ebben az árkategóriában. Jó képet ad f2-n is, én nagyon szeretem használni.

(#50210) tvamos válasza Kukcaman (#50205) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat... lehet, hogy van olyan parameter, ahol hangyaf@sznyival jobb az A6000, mint az M50. [link] (Mondjuk szerintem nem, de annyira kicsi a kulonbseg, hogy ez alapjan nehez donteni.)
Nekem az nem tetszett az A6000-ben, hogy attol a pillanattol, hogy bekapcsolom, sok ido telik el addig, amig elkeszul az elso kep. Az sem tetszet, hogy amikor hirtelen atvaltottam egyik cel objektumrol a masikra, akkor is lassan fokuszalt. (Ez persze szubjektiv, nekem ez volt az erzesem a kit objektivvel, a meglevo gepem ezt gyorsabban csinalja.) A koveto fokusza persze lehet, hogy peldasan jo... azt nem probaltam ki. Nem ugy fotozok vele. A menuje sem tetszett, szerencsere volt a boltban egy Sony-s ember, aki tudott segiteni. Sajnos a kepeket, amit keszitettem, mar kidobtam. Lemondtam rola ezek miatt. A Mediamarktban probaltam ki.
A Canon EOS M50 sokkal jobban tetszett, azt mar haza is vittem. (Megvettem.) Sajnos a kepek nem voltak olyan elesek, es reszletesek, mint vartam. A DPAF piszok jo, de 4K videoban nem mukodik. (Ez szerintem netto kib@szas a Canontol, ezert egy kicsit megsertodtem...) Vegul vissza vittem a boltba, mert tobbet vartam, es annyival nem jobb a J5-nel, hogy ezert kiadjak 200 ezret.
Szerintem egyertelmuen a Canon mellett szol, hogy a Canon EF, EFS obik ezen tuti jol mukodnek, (csak utanaolvasas, es youtube videok alapjan, en magam csak az EFS 55-250-et tudtam kiprobalni, masom nincs.)
Nem tudom, masnak meger-e 50 ezerrel tobbet a Canon.
Ha lesz M50 100 ezer korul, hasznaltan, akkor lehet, hogy megis veszek egyet, mert nem annyira rossz azert...

De mondom meg1x, ez a szemelyes velemenyem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50211) 80hun válasza tvamos (#50210) üzenetére


80hun
addikt

A legroszabb a canon apsc gépekben hogy nem sony szenzorosak :D

(#50212) konyi79 válasza tvamos (#50210) üzenetére


konyi79
addikt

Nem gond, hogy kiírtad magadból, de a két threadet nem összekeverted? :)

(#50213) Sefter


Sefter
veterán

Milyen milc-et ajánlanátok sport/madár fotózásra?
Hobbi szinten használnám, olyan rendszer kéne, ahol elérhető áron vannak ekv.50-300/400 -ig jó üvegek.
Sony A7 II-t nézegettem, de ezt pont a fenti célra nem ajánlják, miért :F

Psn ID: sefter_hun

(#50214) Rapid136 válasza Sefter (#50213) üzenetére


Rapid136
őstag

Mert a fullframe-nak legnagyobb a látószöge adott gyujtótávolságon. Egy m4/3-os gép a legelőnyösebb, vagy APS-C. Ezeknek kisebb az érzékelője, logikusan jobb a képkivágás.
Persze vehetsz A7RII-öt is ami 42 mpixel és ha kivágod a közepét (mintha kisebb lenne az érzékelő) még akkor is marad bőven felbontás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#50215) konyi79 válasza Sefter (#50213) üzenetére


konyi79
addikt

Így, ahogy leírod egyiket se.
Ha MILC és madárfotó, akkor kezdjük az A9 és 400F28GM párosnál, majd kezdjünk az igényekből lefaragni.
Sajnos az ideális madárfotózáshoz piszok gyors váz, meg minél hosszabb és fényerősebb tele kell. Emiatt kb a drogbárók jövedelmével.
A másik út még a lesépítés meg a tapasztalat gyűjtése.
A 7m2 még lassú szerintem ehhez, a 3gen vázak már sokkal gyorsabban kezelik a Sigma 4-600mm végű teléit. Meg a gyutáv miatt érdemes lehet a croppos vázakat megnézni. Most új ropogos nem olcsó pl a 6400, ami elég gyorsnak igérkezik.
Jó kompromisszum lehet erre az mft, ott a telézést sokkal olcsóbban megúszod (pl300f4).

(#50216) tvamos válasza konyi79 (#50215) üzenetére


tvamos
nagyúr

Videok alapjan az X-T3 Fujinak is eleg jo mar az AF rendszere, talan olyasmi is jo lehet.

(#50212) konyi79 válasza tvamos (#50210) üzenetére
Szerintem nem, de nem tudom, hogy melyikre gondolsz. A Sony topicban kellett volna sz@roznom a A6000-ret, a Canonban az M50-et. Esetleg a Nikon topicban, hogy megiscsak a N1 a kiraly!..
Vagy esetleg annak irtam, aki az A6000, meg az M50 kozott vacillal?..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50217) konyi79 válasza tvamos (#50216) üzenetére


konyi79
addikt

Nem :N
Kukcaman akkut keresett 6000-be, Keem1 vacillál a vázak között.
Amúgy meg ha ez sz@rozás, akkor azt bárhol lehet szerintem.

(#50218) tvamos válasza konyi79 (#50217) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt nem gondolom, hogy sz@arozas, de a Sony, vagy Canon forumban annak ereznem. Ezert irtam ide. Sajnos eltevesztettem a celszemelyt, es rossznak irtam. Bocs! :(((

Majdcsak olvassa o is eletem rovid tortenetet... :)

Hat, azt sajnalom, ha az X-T3-nak az AF rendszere sem eleg jo meg. Nekem a gyors AF-re porcosodik... meg az E46 M3-ra... de ez mar nem tartozik ide...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50219) tvamos válasza 80hun (#50207) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert vigyazni kell a kinai adapterekkel. [link]
Az eredeti viszont tuti jo, es ha jol olvasgattam, ez a Viltrox is.

Persze az is igaz, hogy ha rossz is, lehet bele ragasztani valamit, hogy csokkentse a tukrozodest, par forintbol. Most nem emlekszem mi az a textil anyag, amit ajanlani szoktak... utana kene nezni.

(#50211) 80hun válasza tvamos (#50210) üzenetére
Hat... mashogy rossz. :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50220) konyi79 válasza tvamos (#50218) üzenetére


konyi79
addikt

Majdcsak rendbetesszük, mit beszélünk el egymás mellett :DDD
A nemet a második részrére értettem a hozzászólásodnak, annak is utolsó mondatára. Ő meg pont nem is akart 6000-et, de nem baj.. :)
A T3 valóban marha gyors váz, nem tudom a 100-400-zal van-e vele ilyenre tapasztalat.

(#50221) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok!

dSLR gépet keresünk, a keret 120k. Használt kizárva.
Nikon kizárt, mivel volt már, és nincsenek jó tapasztalataink.
Természetfotózásra lenne használva, de természetesen hobbi szinten.

Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#50222) vihartigris válasza #81733120 (#50221) üzenetére


vihartigris
őstag

"Mit ajánlanátok?"

Gyűjtsetek még egy kis pénzt.

bármi reciproka a semmi

(#50223) PuMbA válasza #81733120 (#50221) üzenetére


PuMbA
titán

Mi volt a baj a Nikonnal?

(#50224) #81733120 válasza vihartigris (#50222) üzenetére


#81733120
törölt tag

150-ig van a keret, így már van más ajánlat is?

PuMbA: a mostani is elég rossz, a kijelzője már vibrál, pedig rendesen vigyázva volt rá. (bridge) Emellett egy régebbi tükrös Nikon is hamar bedöglött, ezért kerülnénk a márkát. :(

(#50225) PuMbA válasza Sefter (#50213) üzenetére


PuMbA
titán

Madarazáshoz ekv 600 ajánlott inkább.

Roaming: ennek nem sok köze van a Nikonhoz, de ok. A bridge gépek teljesen mások, az meg hogy egy gép bedöglött...előfordul. Természetfotón belül mi? Táj, állat?

[ Szerkesztve ]

(#50226) wms válasza #81733120 (#50221) üzenetére


wms
senior tag

Akkor csak a Canon, Pentax, és a Sony A marad, de ennyiből újat nem lesz könnyű. :N

[ Szerkesztve ]

(#50227) #81733120 válasza PuMbA (#50225) üzenetére


#81733120
törölt tag

A tükrösnek amúgy az érzékelője döglött be.

Eddig a 2000D-t és a 4000D-t néztem, de nem bizonyulnak a legjobbnak. 1300D, 750D milyen?

[ Szerkesztve ]

(#50228) vihartigris válasza #81733120 (#50224) üzenetére


vihartigris
őstag

Önmagában csak a vázzal nincs értelme fotózni, arra kell minimum egy objektív is.
Ezért a 150eFt-os keret is kevés.

A Canon négyszámjegyű belépő gépeivel és a hozzá adott DC-s őskövület obival csak a vérnyomásod fogod emelni.
A Pentaxot nem ismerem annyira, hogy érdemben tudnék nyilatkozni.
A Sony A bajonettes DSLR rendszerét már régóta nem fejleszti a cég, ezért abban nem gondolkodnék.

bármi reciproka a semmi

(#50229) PuMbA válasza #81733120 (#50227) üzenetére


PuMbA
titán

750D oké, na de milyen objektív lesz hozzá. A váz az csak egy dolog a fényképezésben és nem feltétlenül a legfontosabb. Az objektív jó nagy részben befolyásolja a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#50230) #81733120 válasza vihartigris (#50228) üzenetére


#81733120
törölt tag

+PuMbA

KIT-ben kellene, ahol a váz mellé adnak egy alap obit.
18-55mm IS STM objektív milyen? 750D mellé ezt adják. Később majd lenne hozzá másik is.

[ Szerkesztve ]

(#50231) konyi79 válasza #81733120 (#50224) üzenetére


konyi79
addikt

Az a helyzet, a belépő tükrösöket nem tudjuk jó szívvel ajánlani. Esetek nagy részében 1 éven belül mindenki eladja őket mert kinövi, nem szereti a korlátozott szolgáltatása miatt, vagy megy a polc mélyére. Se nem öröm a fotózás velük, se nem elég mobilak.
A keretedbe meg nem nagyon fér bele más, csak rengeteg kompromisszum.
Ha ragaszkodsz a tükörhöz egy kicsit told meg a keretet, vagy barátkozz a használtakkal.
De még MILC-ből se tudunk ennyiért ajánlani sajnos újat, azok eleve kicsit fentebb indulnak.
Keresőre van szükséged?

(#50232) tvamos válasza konyi79 (#50220) üzenetére


tvamos
nagyúr

T3 + 100-400 egyutt 1 millio korul van... az jo lehet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50233) konyi79 válasza tvamos (#50232) üzenetére


konyi79
addikt

Majd megmondja Sefter, az mennyire az elérhető kategória. Mert akkor már nem biztos a 7m3 + 100-400GM sokkal rosszabb/ drágább

Madárfotóra ár-értékben én még mindig az mft-t mondom. Akár a Pana g80 egy 100-300 (esetleg 400 ha belefér), de egy E-M1m2 is jó áron beszerezhető már, a 300f4-gyel együtt. A jó árat erre a kategóriára értem.

(#50234) #81733120 válasza konyi79 (#50231) üzenetére


#81733120
törölt tag

Barátnőm használná, automatában szokott fotózni, utólagosan szerkeszt esetleg. Most talán Nikon B500 gépe van.
Nem ragaszkodik amúgy a tükröshöz, de maradna a nagyobb méretnél (slr vagy bridge), mert ezt szokta meg. Mutattam neki MILC-eket, nem jött be neki egyik sem.
Kereső jól jönne egyébként.

Szétnézek még a bridge vonalon is.

[ Szerkesztve ]

(#50235) #86322688


#86322688
törölt tag

Azért az elég szánalmas és lehangoló, hogy megfelelő tapasztalat nélkül írnak itt néhányan irgalmatlan nagy marhaságokat évek óta, DSLR vs milc szinten.

Nem kellene kipróbálni azt a gépet amelyekről véleményt alkotunk?
Vagy elég egy teszt oldalt elolvasni?

Volt szerencsém például 7d mk ii géphez is, a magas iso zaj a Sony A6300 szintjén van , a gyorsasága, az AF et és a működést is beleértve a villám szintjén, a strapabíróságát egy milchez sem lehet mérni, az üzemidőt szintén nem. Olyan sötét helyen is talál az Af, segédfény nélkül, ahol még az A7 III is csak tapogat.
Mellesleg az élőkép is gyors.
Két kártyás, 1/8000 és záridő.

Ennyit erről.

(#50236) Mr.Csizmás válasza #86322688 (#50235) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

írnak itt néhányan irgalmatlan nagy marhaságokat évek óta, DSLR vs milc szinten.

az a7m3 hasonlat kapcsán én is ezt érzem fordítva :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50237) tvamos


tvamos
nagyúr

Kesbek van a Canon EOS RP-re.
A részleteket nem néztem, mert nem akarok ennyi pénzt beleölni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50238) vond válasza #81733120 (#50234) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha jó bridge is, és kell a nagy méret, jó fogás, akkor vegyél neki egy Panasonic FZ300-at. :) Újonnan is belefér a keretbe. Igaz, hogy kicsi szenzor, de a Nikon B500-nál sokkal fényerősebb, 25-600-as objektívvel.

A mostani gép után egy dslr kitobi átfogását nagyon kevésnek fogja érezni. Hosszabb üveg meg főleg nem fér már bele az összegbe.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50239) 80hun válasza #86322688 (#50235) üzenetére


80hun
addikt

Hát nem mindenki olyan menő hogy csipőből lefotózza az elé kiugró szarvast :D

(#50240) tvamos válasza Mr.Csizmás (#50236) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hogy erted? Kifejtened egy kicsit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50241) Mr.Csizmás válasza tvamos (#50240) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a7m3 AF-ről sokat láttam és olvastam, igaz nem próbáltam, de a lassú kifejezést nem tudnám hozzákötni, a hibrid af többszáz pontjával. ja és ez is kétkártyás.

btw megnézném, hogy a hétdékettő mikor fog AF lockolni előzőleg regisztrált arcra.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50242) tvamos válasza Mr.Csizmás (#50241) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igy ertem. Oke. Az A7-3-ast nem probaltam meg, csak a 2-est neztem meg, mar tobbszor is, tobb objektivvel is, de nekem az jott le, hogy a GM obikkal jon ki az, milyen jo gep is.

"btw megnézném, hogy a hétdékettő mikor fog AF lockolni előzőleg regisztrált arcra."'
Ez nem biztos, hogy szempont neki. (Nekem sem, nem is erdekel ez a funkcio. Nem fenykepezek embereket, csak azt az egyet. Persze, ha a csaladi esemenyeken nem az anyamra fokuszalna mindig, hanem... de akkor meg folyton a geppel jatszanek fenykepezes helyett, szoval marad az, hogy fokuszaljon kozepre. Azt meg nagyon frankon csinalja a N1.)
Mondjuk, ha a szarvas szemere tud fokuszalni, az erdekes lehet... :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50243) konyi79 válasza tvamos (#50242) üzenetére


konyi79
addikt

Nem kell ahhoz GM. Sőt, pl. 85GM-nél a sima 85 gyorsabb.
A 70200F4 is nagyon gyors, az 55 is, igazából az 1.4-es obik a relatív lassabbak a nagy mozgó tömeg miatt, a 24GM meg az új 135GM ezért kapott dupla motort.

(#50244) Kukcaman válasza tvamos (#50218) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, én gondolkodtam a6000 és G7 között, bár nem zárkózom el más gépektől sem. meg akku tipusokban. Csak videóra használnám, 4k pedig nem a fő irány(mondjuk utólagos pozicionáláskor jól jön)

[ Szerkesztve ]

(#50245) ati3x válasza Mr.Csizmás (#50241) üzenetére


ati3x
senior tag

És akkor a front és a backfókuszt nem is említetted. Ami ugye a tükrösök egyik rákfenéje. Pláne a fényerősebb obiknál.

(#50246) modulus válasza Kukcaman (#50244) üzenetére


modulus
aktív tag

Csak videóra, nem lenne jobb fényképezőgép helyett egy videókamera? Valószínűleg sokkal jobb eredményt érnél el (hang, kép, stabilizálás) egy adott árkategóriában.

(#50247) PuMbA válasza ati3x (#50245) üzenetére


PuMbA
titán

Egy szó: kalibráció és nincs f/b fókuszod :) Olyan nehéz ezt megcsinálni bárkinek is? Szerintem nem. Másrészt Nikon D850 vs Sony A7M2 vagy 3 csatában 105 vagy 135mm f/1.2-nél a Nikon leheletnyivel többször talált fókuszt pont a szemre. A videót megkeresem, ha szükséges :)

[ Szerkesztve ]

(#50248) #86322688 válasza PuMbA (#50247) üzenetére


#86322688
törölt tag

Volt egy régi d90 em....elmentünk ismerőssel erdojarasra....mondom elviszem ezt, régen lőttem vele ...gombákat fotoztunk éppen ..nem volt túl sok fény ....A7 ii volt nála, kérdeztem az egyik fotónal hogy miért nem lőszer már ?.... Azt mondja még nem találja az AF, várj egy kicsit ..
D90 vs A7 ii..aztan váltott manuálisra
..

[ Szerkesztve ]

(#50249) Kukcaman válasza modulus (#50246) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Adott az árkategória: 120-140K. Ennyiből nem biztos, hogy ki tudnék hozni egy kamerát. Sokoldalúbbnak látom a fényképezőt, lehet tévesen.

(#50250) 80hun válasza PuMbA (#50247) üzenetére


80hun
addikt

Azért a d850 szégyene ha egy a7m2 höz képest csak leheletnyivel többet talál.
Kb mintha azt montad volna hogy 1dxm2 kicsit jobb mint egy 6d :D

Ha van jópár obid könyen belebukhatsz még a komolyab gépekkel is a kalibrálásba. És az nem normális ha az egyik obit szervízbe kell küldeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.