Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) szemroni válasza PuMbA (#50550) üzenetére


szemroni
csendes tag

A boltben nem tudtam netezni. Visszavettem a millcet, az nekem nagy.
Szóval Canon G5X áll szembe a Panasonic LX100-al

(#50552) #31733248 válasza szemroni (#50551) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért mondtál le az A6000-ről, mert az MFT-sek meggyőztek róla, hogy rossz lesz a kitobija miatt?

(#50553) jeni válasza szemroni (#50551) üzenetére


jeni
félisten

A Panasonic Lumix LX100 II az nem MILC mert nem levehető az objektíve,ez vagyis kompakt kategória.

(#50554) szemroni válasza #31733248 (#50552) üzenetére


szemroni
csendes tag

Neem. A merete miatt a Canon EOS M100- ról mondtam le. Hazavittem, de nagy.
A pana merete jó és a Canon G5X is kompakt és kicsi000004

(#50555) PuMbA válasza szemroni (#50554) üzenetére


PuMbA
titán

Túlzásba sem érdemes esni. A kicsiség addig jó, amíg nem akarod használni a gépet. Minél kisebb valami, annál kényelmetlenebb használni és annál jobban hajlítgathatod az ujjaid keresztbe :)

[ Szerkesztve ]

(#50556) jaanoo89 válasza #31733248 (#50552) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Az elmúlt 400 hozzászólásban szemroni-nál szóba se jött az A6000, folyamatosan a lehető legkisebb gépet kereste.

MFT-sként még pár nappal ezelőtt Fuji-t ajánlottam StLui -nak és nem szemroni-nak. A Kitobi is azon a szálon jön képbe.

(#50557) Tin_Shield válasza #31733248 (#50552) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ne láss már mindenbe Sorost, izé mft összesküvést... az a6000 szóba sem került, a kompaktos topikból indult az egész, 100e körül keresett gépet. Az egyik jelölt az M100 volt, de ott egy bemutató LX100 kb annyiba kerülne mint a kőbuta kitobis M100, szerintem nem kérdés melyik a jobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#50558) jaanoo89 válasza PuMbA (#50555) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Emberfüggő. Nekem az E-M5 II még rendben van, kisebb gép már nem kéne, míg páromnak az E-M5 II már nagy.

(#50559) Tin_Shield válasza PuMbA (#50550) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az eladó jól tudja, a G5X nem Dual Pixel AF, kontraszt AF-ben pedig a Pana az ügyesebb.

(#50560) jeni válasza Tin_Shield (#50557) üzenetére


jeni
félisten

Az M100 mennyire lehet buta attól függetlenül,hogy nem tud 4K-t és nem tettek rá vakú papucsot?

(#50561) Tin_Shield válasza jeni (#50560) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Se kezelőszerveket, se EVF-et nem kapott. Nyilván "szocializáció" kérdése, az okostelefonos generációnak ez már természetes, én még dedikált (vagy programozható) gombokon és tárcsákon nőttem fel. Szeretem az érintőképernyőt, használom is, de leginkább fókuszpont váltásra, tapipadnak, képek között lapozni, ilyesmikre. Ha nekem ott kéne üzemmódot, záridőt, rekeszt, érzékenységet stb. állítgatni, idegbajt is kapnék.

[ Szerkesztve ]

(#50562) jeni válasza Tin_Shield (#50561) üzenetére


jeni
félisten

akkor ezt direkt a szelfizősők kedvéért lettek csinálva. vagyis automatikusan használd zömében és csak kattintsd vele folyamatosan.
a tárcsa tényleg nincs rajta csak az a 3 állásó kapcsoló üzemmód.
bár ha menüben vannak ilyen jellegű adott témához funkciók azt hamar megszokhatóak.
a páromnak meg ilyen kellene,hogy minél kevesebbet kelljen tekergetni,állítgatni

[ Szerkesztve ]

(#50563) jaanoo89 válasza jeni (#50560) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Meg nincs elektronikus kereső! Anélkül fotózni... nem mondom, hogy nem lehet, van is olyan gépem, amiben nincs, de rendre bekerül a képszélekre olyan elem, amit keresővel látok, anélkül, erős napsütésben meg nem feltétlen veszem észre az egérmozin. Kevés fénynél már tökjó, csak akkor meg nehéz rendesen kitartani a gépet, nem a legstabilabb pozíció az előre nyújtott kézzel való fotózás.

Egyébként 1/4000-es zársebesség sem acélos, de a natív iso 100 a Canonnál, így kevésbé fényerősebb üvegekkel elég lehet.

Szóval mindenes gépnek én személy szerint nem venném meg, de tekintve, hogy újonnan most is 90.000 FT-ért kapható, tulajdonképpen 1-1 speckóbb feladatra tök jó lehet az a 24 MPX-es APS-C szenzor. Manuálozni állványról, vagy este Tejúthoz az olcsón beszerezhető Samyang 12mm f/2-vel. A canon 11-22 is jó áron van a tudásához képest.

(#50564) Tin_Shield válasza jeni (#50562) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A legtöbb belépő gép elég butuska, de azt hiszem a kezelőszerv minimalizálást ennyire tökélyre még senki sem fejlesztette. Persze a megcélzott vásárlórétegnek ez elég is.

(#50565) szemroni


szemroni
csendes tag

Én közben elvesztem miről volt az utollsó pár hozzászólás. Ami tény, hogy a Milc nekem nagy volt, ezért vittem vissza (ez izles kerdese, ket gyerekkel + csomagnak nem kell, arra volt a DSLR ami mar nehezkes lett nekem.
Aztán a voltba érve láttam, hogy a panara volt -40% (104 ezer), majd ma reggel lattam, hogy a Canon G5x is - 40 % (131 ezer), de a Canon eddig szóba sem jött. Akár azért nem, mert eredetei ára 220.000 amit sose akartam költeni, vagyis mondjuk azért nem ajánlotta senki.
Ezért kérdeztem meg, hogy 131 ért megvehetem, akkor jó- e.
Most 126-ért lett egy 4 éves törés garis gépem, ami keddig levásásrolható, ha azt mondják a hozzáértők, hogy a canon 131+ extra garis pénzért sokkal jobban megéri
Kb ennyi és köszi a türelmet, nehéz szülés:-)

(#50566) bigaatis válasza Tin_Shield (#50564) üzenetére


bigaatis
csendes tag

még azt a maradékot is eltüntethették volna akár, sőt kár is volt meghagyni ezen a gépen
minden beállítási lehetőség, opció vagy programmód kijelzőről állítható
Bőven elég lett volna 1 bekapcsoló gomb

"Meg nincs elektronikus kereső! Anélkül fotózni..."
Az okostelefonnal fotózók is világszerte elteszik telefonjukat erős napsütésben, mert nem látnak semmit a kijelzőn. :D Ja nem

[ Szerkesztve ]

(#50567) PuMbA válasza szemroni (#50565) üzenetére


PuMbA
titán

G5X és az LX100 is nagyobb, mint az M100.... Hogy is van ez akkor? :)

[ Szerkesztve ]

(#50568) 80hun válasza PuMbA (#50567) üzenetére


80hun
addikt

Az eos m-re nincs pencake zoom. Így kb mindegy milyen pici a váz :)

(#50569) szemroni válasza PuMbA (#50567) üzenetére


szemroni
csendes tag

nem kell rá plusz objektív.... A netes méret csak a gép, de az M100-ra jön obi. Maga a kit obi is nagyobb

(#50570) Tin_Shield válasza PuMbA (#50567) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nézzük más szögből. És ez csak egy f/sötét kitzoom.

(#50571) konyi79 válasza szemroni (#50565) üzenetére


konyi79
addikt

A G5X nem cserélhető objektíves, sem az LX100 amit vettél. Szóval melyiket melyik helyett, a kompaktos topikba való inkább.

(#50574) PuMbA válasza Tin_Shield (#50570) üzenetére


PuMbA
titán

2 centivel nagyobb a kitzoommal, amit valószínűleg nem cserél le és le is tudja venni. de legalább van egy jó 24MP-s szenzora és dual pixel AF-je. Hűha :) Dobok el mindent, mert ez iszonyat nagy különbség. Ne menjünk már le milliméteres szinte.

[ Szerkesztve ]

(#50575) jaanoo89 válasza PuMbA (#50574) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Sokszor azon a pár centin múlik, hogy elfér-e egy pici tokban vagy kabátzsebben, vagy sem. És ha nem fér el, akkor lehet, hogy nem mindig vinné magával.

Leginkább a G5X-el összehasonlítva látszik a különbség. A 24MP és dual pixel AF semmit sem ér, ha nincs nálad.

(#50576) Tin_Shield válasza PuMbA (#50574) üzenetére


Tin_Shield
őstag

M100 nekem kb. olyan, mint egy modern motoros, de amúgy kurblis ablakos, klíma nélküli, fapad edition auto. Az LX100 hozzá képest egy fullextrás járgány, igaz régebbi szívómotorral. Autóban volt már szerencsém mindkettőhöz, nem kétséges, hogy melyikkel tudnék együttélni a mindennapokban.
De szerintem túlmentünk már a topik keretein.

(#50577) konyi79


konyi79
addikt

Ahogy a kollega írja, túlmegyünk a topik keretein. Más célcsoport a két gép, mindenki szabadon dönthet saját preferenciái alapján.
Az M100 nyilván nem jött be, ezt is meg lehet érteni. Reméljük az LX100-ban sok örömét leli.

(#50587) konyi79


konyi79
addikt

Bocsánat, ha nem volt elég egyértelmű, a vitát itt be lehet fejezni.
Kb ugyanarról beszéltek, ha akarjátok itt folytassátok -egymást továbbra is tiszteletben tartva.

(#50588) NowAndZen


NowAndZen
lelkes újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Elsősorban koncertfotózásra (ahol ugye a fények mellett, a „modell(ek)” gyors helyváltoztatása is potenciális problémaforrás) melyik gép lehet alkalmasabb? :

Canon EOS M50 vagy Olympus OM-D E-M10 Mark II

Van esetleg köztetek valaki, aki próbálta (/tesztelte) valamelyik, netán mindkét gépet? Mik a tapasztalatok ilyen (és egyéb low-light) téren?

Az OLY felé egyébként főként a beépített képstabilizátora miatt hajlok (főleg kézben lenne, állványt nem sűrűn látna), ellenben az OLY csak 4/3-os szenzorral rendelkezik és mindössze 16MP… míg a Canon M50 APS-C szenzoros, 24 MP-s szerkentyű… mindezek ellenére a cameradecision.com összehasonlítása szerint képminőségben mégis jobb az OLY… (???)

(a 4K videó nem döntő szempont, ha befolyásolna a döntésben, akkor az OLY M10 Mark III-mal versenyeztetném… :) )

Köszi! :*

[ Szerkesztve ]

(#50589) asdf_ válasza NowAndZen (#50588) üzenetére


asdf_
veterán

MFT-vel koncertfotozni nem feltetlenul a legjobb otlet. En magamnak, kozonseg soraibol szoktam, es azert eroteljesen megvannak annak a korlatai. Stage pass-szal (vagy szellosebb kozonseggel) egy 45/1.8-cal egy 75/1.8-cal es/vagy valami speedboosteres obival lehet ertelme ennek*, az meg az elso obi kivetelevel nem olcso tortenet. Zenekar- meg hangszerfuggo is, de nagy vonalakban 1/125 de inkabb 1/200 kornyeken lesz szukseg loni a kepeket es MFT-n azert ISO 3200 (de inkabb 1600) fole nem celszeru menni. A kerdes, hogy magadnak, hobbibol, vagy valami komolyabb celbol menne-e a fotozas

De ez itt nem feltetlen a gepen fog eldolni, hanem hogy mit csavarsz az elejere.

* hozza kell tennem azert, hogy 135-os Sonnarral is sokszor tudtam ezeken a tartomanyokon belul maradni, az pedig csak f3.5 ugye, mas kerdes, hogy ott azert szuletett nem keves eletlen kep is.

[ Szerkesztve ]

(#50590) konyi79 válasza NowAndZen (#50588) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,
a stabi az kis Olympusban tényleg marha jó, de azt nem szabad elfeledni a mozgó témát nem fogja megállítani.
Azaz a koncerten ritkán fogsz tudni 1/125 záridő alá menni, miközben valami rövidebb portré gyutávon fotózol. Azaz a stabi léte is közel elhanyagolható lesz, nemhogy a hatásfoka.
Koncertre kelleni fog a fényerős fix is, mft-n a 25 vagy 45 jöhetne szóba, Canonnak a natív fixei viszont elég szegényesek, adaptálni tudsz EF-S obikat.
A keretről beszélhetnél nekünk, mert ha jól szeretnéd csinálni nem egy olcsón megúszható feladatot választottál, hátha tudunk jobb alternatívát.

(#50591) NowAndZen válasza asdf_ (#50589) üzenetére


NowAndZen
lelkes újonc

Köszi!
Hobbi fotók lennének (ezért nem is DSLR-ben gondolkodom ecélra...) de ettől még nem szeretnék lemondani a minőségről...:)
A Canon M50 esetén vannak egész jóárú ajánlatok, ahol a 15-45ös kit obi mellé jár egy fix, mondjuk épp az 50/1.8 (vagy a 22/2,0)

nem egyszerű döntés ez... :N :D

(#50592) NowAndZen válasza konyi79 (#50590) üzenetére


NowAndZen
lelkes újonc

Köszi! :)
A büdzsé felső határát nagyjából az M50 ki is maxolja, afölé árban nem szívesen mennék... szóval olyan 200k.
Olyan esetben adnék többet érte, ha a kit obin kívül kapok mondjuk mellé egy fixet, mint mondjuk ez a csomag vagy épp ez :)

(#50593) Tin_Shield válasza NowAndZen (#50588) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympust viszonylag egyszerűen ki tudod próbálni mire képes életszerű low-light körülmények között a teddprobara.hu-n keresztül.
De szerintem is a vázon múlik kevésbé, inkább azon, hogy melyik rendszerben találod meg az igényeidnek, és nem utolsó sorban a pénztárcádnak megfelelő objektív(ek)et.

(#50594) NowAndZen válasza Tin_Shield (#50593) üzenetére


NowAndZen
lelkes újonc

Köszi! Ez szuper, ki is fogom próbálni! ;) :R

(#50595) asdf_ válasza NowAndZen (#50591) üzenetére


asdf_
veterán

Ha hobbifoto, es kozonseg soraibol, es nem leszel fixen az elso par sorban a 22mm-esre en nem mozdulnek ra, szerintem tul tag lesz.

(#50596) Tin_Shield válasza NowAndZen (#50594) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A konyi79 által is említett 25 f1.8 vagy 45 f1.8 valamelyikét is, ez a feladat nagyon nem a kitobjektívet igényli.
És ha megvan a gép nézz be az MFT topikba is, van pár tapasztaltabb fotós, segítenek biztosan (koncert)fotós tippekkel.

(#50597) konyi79 válasza NowAndZen (#50592) üzenetére


konyi79
addikt

Az 50-es kittel van egy ilyen a családban, amennyiért linkeled meg most szerintem igen jó vétel. A kitobi egész jó, az ötvenessel is még vállalható a sebessége a fókusznak.
Az M50 legnagyobb hibája nem csak az anyagminőség (érzet), de kezelésben is igen távolságtartónak szánták az M5-től, ezért nekem olyan felemás. Meg ugye a stabi szempontjából a másik véglet.
A 22-es mondjuk talán kívánósabb az M50-re, de az meg koncertre nem annyira való.

Az Olympus nagyon sok tekintetben minőségibb gép, jobb kezelni, az egyetlen hibája szenzorban és af-ben kicsit leragadtak.

Szerk:
A teddpróbára ha időben engedi mindenképp egy jó döntés.

[ Szerkesztve ]

(#50598) modulus válasza NowAndZen (#50592) üzenetére


modulus
aktív tag

Az a verzió, amelyik az 50mm-es fixet adja, jobb ajánlat szerintem. Ott ugye kapod mellé az eredeti Canon ef-m adaptert is, azzal meg fel tudsz rakni rengeteg fajta más objektívet később, ha úgy lesz pénzed. Hatalmas használt Canon objektív piac van.

(#50599) 80hun válasza NowAndZen (#50588) üzenetére


80hun
addikt

Dslr gép nem játszik? :)

(#50600) NowAndZen válasza modulus (#50598) üzenetére


NowAndZen
lelkes újonc

Igen, én is azzal szemezek, amennyiben a Canon lesz a befutó...:)

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.