Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#50850) üzenetére


vihartigris
őstag

Az nem kroppos. :N

bármi reciproka a semmi

(#50852) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Barátnőm kezdő fotósként szeretne gépet vásárolni, nagyjából 150k-s értékben (indokolt esetben +25k), általános hobbi fotózás lenne a cél (videó funkció nem számít).
A hosszútávú felhasználás miatt egy megbízható, cserélhető objektíves gép kellene, ha később esetleg szeretne szintet lépni és más objektívet használni.

Preferált márkaként a Sony, Canon gépek érdekelnék első sorban, de természetesen a megjelölt áron belül más gyártók ajánlásai is jöhetnek.

A gépet lehetőleg itthonról vennénk, de ha van megbízható EU-s eladó, akkor az is jöhet. Elsősorban új vagy alig használt, garanciális modellek kellenének.

Különleges igények nem igazán vannak a géppel szemben.

Mivel a fotózásban személy szerint nincs tapasztalatom ezért kérném ajánlásaitokat, a segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#50853) Mr.Csizmás válasza PR0JECTNR56 (#50852) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha nem akar sokat utómunkázni: XT100 + 15-45 kitobi: 430€ + 50-230 tele 142€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50854) kovsol válasza Mr.Csizmás (#50853) üzenetére


kovsol
titán

Azt azért érdemes megemlíteni, hogy ez egy szürke importos üzlet.

May the Force be with you!

(#50855) Mr.Csizmás válasza kovsol (#50854) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

attól még megbízható (fb és szaktopic reakciók + paypalos visszaküldős gari), illetve eu-ból küldi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50856) vond válasza Mr.Csizmás (#50855) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De azért olyan is előfordulhat, hogy vársz két hétig a kiszállításra, majd egyszer csak közlik email-ben, hogy törölték a rendelést, mert csak. :(((

Ebből a listából választhatsz magadnak indokot (holott minden rendben lement, a pénzt is levették a számláról):

1) As per you request – We do understand your concerns and look forward to have you back.
2) Incomplete payment – Please place your order again, we are waiting.
3) Unavailability of stock – We didn’t want you to wait for longer time.
4) Unable to complete security verification within 5 working days.
5) No response to our emails – We’d love to hear back from you!

Ez idő alatt végig ott vírit a webshop-ban az "In Stock" felirat, és nyugodtan adhatsz le újabb rendelést is.

A vásárlásoddal kapcsolatos email-re nem válaszolnak, de ha potenciális új vevő vagy, egyből jön a reakció.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50857) Neck válasza PR0JECTNR56 (#50852) üzenetére


Neck
veterán

Én bátran javaslom az A6000-et, a gyors autofókusz meg az EVF miatt könnyű használni, a szenzora a mai nepig megállja a helyét, és Sigma objektívekkel olcsón bővíthető.

Azt nem írtad, milyen téma érdekli jobban? Tájkép, vagy beltéri családi fotó, esetleg sport, vagy természetfotók (makró, vagy madarak) ezekhez mind más obi kell - és adott esetben más lehet az ajánlott rendszer.

Üdv:
Neck

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50858) tomboy0013 válasza Neck (#50857) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az A6000-et én is néztem. Elsősorban hobbi célra venném, de később lehet belevágnék rendezvények fotózásába és a vakupapucs és EVF miatt nem lenne érdemes alább adni. Egy jobb objektívvel úgy gondolom erre a célra is használható lenne kezdetnek. Mit gondolsz erről?
Eddig Canon M100, Fuji X-A3 és Sony A5100 volt a palettán, de végülis érdekel hosszú távon a rendezvényfotózás és abból némi plusz bevételhez is juthatok (amit aztán objektívekre költhetek ;] ). Az érintő kijelző hiánya kicsit zavar (főképp a tapi fókusz miatt), de eddig ettől jobb ajánlatot 160-ért nem láttam. Erről azt hiszem le tudok mondani az EVF és Vaku bővíthetőség miatt ami lényeges lehet rendezvények esetén.
Tudom, hogy egy fullframe-es gép lenne a legjobb erre a célra, de nem lehet rögtön repülni, előbb járni kell megtanulni :)

(#50859) bigaatis válasza tomboy0013 (#50858) üzenetére


bigaatis
csendes tag

próbálkozhatsz MFT vonallal is,
az érintőkijelző jócskán megkönnyíti a fotózást egy kezdő számára sőt bárki számára
MFT-n is ott a rengeteg objektív, ennyi pénzért már lesz EVF, papucs, érintős kihajtható kijelző, meg valószínűleg stabilizálás is

(#50860) tomboy0013 válasza bigaatis (#50859) üzenetére


tomboy0013
veterán

A lehető legnagyobb szenzort szeretném, FF-re nincs keret így marad az APS-C, az alá nem nagyon akarom adni. Az éritnőkijelző hiánya az fájó pont, de végülis kompromisszumot kell kötni ha vannak fix igényeim ezen az árszinten.
Az A6000 fotózási képességeiről elég jókat olvasok, még 2018-ban is ajánlott kategória volt.
Érdekelne ti itt a csoportban mit gondoltók róla, esetleg van-e itt A6000 tulaj vagy aki régebben használta.
A kitobjektív használhatóság is érdekelne, mert eleinte a tanulgatás alatt nem hiszem, hogy külön objektívre lesz keret.

(#50861) bigaatis válasza tomboy0013 (#50860) üzenetére


bigaatis
csendes tag

sonyra van szerintem sok olyan objektív ami megfizethető és jó áron van.
nem akarok beleszólni, de a sony kitobik eléggé rontják az egyébként egész jó minőségű gép élvezhetőségét, inkább egy jó minőségű, akár használt objektív javasolt.

érdemes figyelembe venni, hogy vagy olyanba kezdj bele amit sokáig tudsz építgetni, vagy olyanba amitől a tanulási folyamat után könnyen meg tudsz tőle válni - tovább adni, és befektetni egy erősebb kategóriába

*vagy eleve egy jó használt szettet megveszel, mert sok olyan van amit hamar megunnak, vagy hamar kinőnek. azzal járnál a legjobban pénzügyi szempontból

[ Szerkesztve ]

(#50862) tvamos válasza jaanoo89 (#50839) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne haragudj, elveszitettem a fonalat... akkor melyik gep a legjobb? Marmint szrinted...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50863) faki_ válasza Mr.Csizmás (#50841) üzenetére


faki_
senior tag

Csak a pontosság kedvéért: az induló Fujinon szentháromság a 18/2, 35/1.4, 60/2.4 volt. :)

(#50864) tvamos válasza jaanoo89 (#50839) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy csak 8 nativ EF-M bajonetes Canon objektiv van, de a Sony PAS-C-re is allandoan Sigma fixeket szoktak itt ajanlani. Canon EF-M-re is van itt egy lista nativ EF-M bajonetes obikrol: [link] NEm 3 db 3-rd party van raja!
300mm folott meg ugyis nagy lesz, tok mindegy, hogy nativ EF-M, vagy egy EF-S uveg az.

Szerintem!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50865) tomboy0013 válasza bigaatis (#50861) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az innen onnan összeszedett infó alapján úgy gondolom, hogy a Sony a nagy objekít kínálat miatt tovább is építhető, illetve a jó ar-érték arányú széria miatt túl nehéz eladni sem lehet. De sajnos jövőbe nem látok, lehet beleunok az egészbe, de lehet tovább viszem a dolgot és akkor már nem okoz majd gondot venni egy jóval fejlettebb vázat és jó obikat hozzá. De ehhez azért idő kell. Használtat 2 okból nem szeretnék venni, egyrészt nem értek a gépekhez így simán belefuthatok hibás példányba, kettő pedig a full garancia idő megléte is fontos.
Mobiltelefon minőséghez van szokva a szemem egyébként, a kitobi gyanítom ahhoz képest is ég és föld különbséget mutat, tehát nagy csalódás ezen a téren nem érhet az elején. Ha tetszik a dolog meg úgyis beleinvesztálok több pénzt és olyan irányba is el tudok menni vele ahol kereshetek is egy kis zsebpénzt amiből telik obikra (vagy új vázra).
A lényeg az, hogy a felvázolt igények és szempontok alapján az A6000 jó lehet-e számomra vagy keresgéljek még? Végülis az M100-tól viszonylag messzire jutottam pár nap alatt :D Bár a büdzsé most már tényleg ki lenne maxolva ezzel a 160-nal amibe kitobival kerülne a gép. Egy memóriakártyát és állványt mindenképp be kell szerezzek hozzá, még azzal is kalkulálni kell.

(#50866) Mirman válasza tomboy0013 (#50865) üzenetére


Mirman
őstag

M50-et sem vetnem el . Igaz hogy kevés a natív, de az adapterezett Canon obik tökéletesen működnek és az EF-S obik egyáltalán nem nagyok . Később eladasnál pedig az EF / EF-S obiknak van a legnagyobb hasznaltpiaca.

Mindenképp fogdosd meg a vázakat . Az A6000 meg se közelíti a későbbi Sony vázak építési minőséget , rettentő "olcsó" érzése van .

(#50867) bigaatis válasza tomboy0013 (#50865) üzenetére


bigaatis
csendes tag

és se a memkártya, sem az állvány nem ócó :D
nem rossz az a sony, csak már 5 éves gép, én biztos sajnálnék annyi pénzt érte adni újonnan. már inkább akkor az 5100-as, úgyis vaku lesz a legutolsó amit megveszel rá, ha egyáltalán megveszed mert sok rendezvényen nem is szeretik - tiltják a használatát

(#50868) tomboy0013 válasza bigaatis (#50867) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az 5100-nek is olyan jó az autofocus? Mert ha a vaku nem szempont akkor a felhajtható érintőkijelző miatt lehet lemondok az EFV-ről. Múltkor volt nálam tesztre egy Canon 1200D és végülis az EFV-t csak kipróbáltam de nem voltunk haverok. :D Az érintőkijelző viszont eléggé hiányzot. De ennyi erővel már az újabb M100-ra is visszatérhetek. Jáááj de nehéz ügy :DDD Mert az meg 115-ért nem lenne rossz vétel.

(#50869) kovsol válasza bigaatis (#50867) üzenetére


kovsol
titán

Miért az 5100? Az érintő kijelző és annak selfi módba hajthatóságán kívül semmiben se jobb, mint az A6000.
És árban sincs óriási eltérés.

tomboy0013 Canonban nem EFV volt ami volt nálad.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50870) 80hun válasza Mirman (#50866) üzenetére


80hun
addikt

Sajnos az m50-nek még olcsóbb érzése van sztem.
Az evf nemtudom hogy csak nekem e de olyan érzés volt mint egy a3000. :)
De az árát nézve nem is kell csodálkozni hiszen canon és ahoz képest olcsó

(#50871) Mirman válasza 80hun (#50870) üzenetére


Mirman
őstag

Én A6000 és M50 közt gondolkodtam és tapogatás után az utóbbi mellet döntöttem . Nekem egyértelműen jobb volt.

(#50872) lugosi válasza Terapeuta (#50837) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Régen én is így gondoltam, aztán kipróbáltam és megváltozott a véleményem. Nekem nagyon bevált.

(#50873) bigaatis válasza kovsol (#50869) üzenetére


bigaatis
csendes tag

pont amiatt!
aki kezdő fotós és az érintőkijelzőhöz szokott, hatalmas hátráltatás ha nem érintőkijelzős géppel kell fotózni

(#50874) tomboy0013 válasza Mirman (#50871) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem is egy árkategória jelenleg a kettő. Az egyik 160, a másik 190.

(#50875) 80hun válasza Mirman (#50871) üzenetére


80hun
addikt

Cuki kis gép de vhogy nem birtam megtartani :)
Persze nem vagyunk egyformák.
Aztán jött szembe egy kihagyhatatlan 80d na az egyben van :D

(#50876) tomboy0013 válasza 80hun (#50875) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát az M50 és a 80D sem épp egyforma áron vannak :D

(#50877) PuMbA válasza 80hun (#50875) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, hát a 80D-vel nehéz versenyezni :) Az évek / évtized alatt csiszolt és népszerű Canon DSLR kialakítás és fogás "utolsó verziója". Kíváncsi vagyok, hogy hogy fog kinézni a Canon profi MILC-e és ebből mit fognak kihozni évek alatt lejjebb, amikor lesz elég sok MILC gépük minden szegmensben. A Nikon Z6, Z7 jelenleg valamivel jobban néz ki, mint az EOS R és nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#50878) 80hun válasza PuMbA (#50877) üzenetére


80hun
addikt

Az eos rp nekem tetszik , főleg mert kicsi.
Mire ujra lesz időm hobbizni addigra lesz bőven választék FF-ből :)

(#50879) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Autofocus pontosságban és sebességben melyik jobb? M100 vagy A5100 (vagy itt még érdekel az A6000, hogy ebben egyezik-e az 5100-zal?).

(#50880) tvamos válasza Mirman (#50871) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is pont igy, de vegul vissza vittem az M50-et is. Tobbet vartam tole, nem voltak olyan elesek a kepek, mint szerettem volna.

(#50879) tomboy0013
Ha esetleg megis beleferne az M50, szerintem az hegyertelmuen hamarabb megfogja a temat, mint az A6000, nagyon jo az az DP AF.

(#50878) 80hun válasza PuMbA (#50877) üzenetére
Voltam a heten megfogdosni az RP-t, nekem is tetszik. Csak szerintem erosen le van butitva, (szoftveresen,) es meg draga is. Ne keruljon mar tobb penzbe, mint a Sony A7II. Pane ne ennyivel. Meg IBIS sincs benne. (Oke, hogy van amiben meg jobb... de akkor is!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50881) bigaatis válasza tvamos (#50880) üzenetére


bigaatis
csendes tag

én nem vettem észre lényegi különbséget a sony meg a canon között, bár tartós teszten nem volt nálam

az m50 meg m100 meg ugyanolyan fókuszrendszerű

(#50882) p_adam válasza tvamos (#50880) üzenetére


p_adam
addikt

Ami újdonság, azt általában rendesen meg kell fizetni és nem lesz már az elején best-buy ez mindig is így volt (csak ugye a Sony-nak pár éve semmi alternatívája nem volt, így mindenki azt vette meg adapterezte, most meg van belőle sokféle modell meg objektív, meg persze az A7III is kissé felrúgta ezt a trendet, ezért panaszkodik mindenki)

Fotóban azért annyira nincs lebutítva(amit egy 6D II tud DPAF módban kissé továbbfejlesztve, az is rettentő sok mindenre elég), meg persze van olcsó gyári adapter meg hozzá 35/2 IS 50/1.8 STM 85/1.8 v. 100/2 stb.

(#50883) jaanoo89 válasza PuMbA (#50842) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"Az M50 tulajok 0.01%-a :) Valljuk be, aki komolyabban tele fotózni akar, az lecseréli az M50-et."

Őszintén szólva nem tudom hova tenni ezt a hozzászólást. Ez a szál arról szólt, hogy van egy kezdő női ismerős picike kezekkel, akinek dupla kites gépet néznek. Na erre ajánlották az M50-t, amire én reagáltam, hogy szerintem nem valami jó ajánlás (csak akkor jó, ha garantáltan nem lép túl a két kitobin), mert ha csak picit is ráérez a telefotózásra, még csak profinak se kell lennie ahhoz, hogy egy sötét ekv. 300-600 kelljen neki, csak még az SINCSEN Eos-M-re. Innentől kezdve jön az adapterezés, amivel buktad a kis méretet.

"Ezért találták ki a nehéz objektívekre az objektív támaszt, hogy ott kell rögzíteni vagy fogni"

Szintén nem értem. Női kézbe te adnál jó szívvel adapterezett megoldást és elmondanád neki, hogy hogy kell fogni, amikor más rendszerre natív teleobjektíveket adnak pár száz grammért?

Az adapterezés arra nagyon jó, hogy ha régi rendszerekből vannak objektíveid, azokat továbbra is tudod használni az új gépeden. De hogy valaki 2019-ben teljesen új belépőként amikor van 3 komplett MILC rendszer (MFT, Fuji és Sony FF) vegyen egy negyediket, amire adapterezni kell, az fura.

(#50884) p_adam válasza jaanoo89 (#50883) üzenetére


p_adam
addikt

A Sigma 100-400mm C probléma nélkül fog működni a vázon és kezelhető is (de akár még egy 150-600 is használható és tök szép képeket tud gyártani), a legtöbb ember azért panaszkodik, mert nem ehhez van szokva, de ha magán a kamerán jó a fogás, akkor nem probléma, ez a lényegesebb, ha maga az objektív nagy akkor a súly is jobban eloszlik rajta.

(#50885) jaanoo89 válasza tvamos (#50864) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Azt írtam, hogy 8 natív AF-es Canon objektív van rá. Végig néztem a listát és szinte kizárólag csak manualis objektívekkel bővebb. Az AF pedig erős feltétel volt.

Sony-ra szoktak itt Sigma fixeket ajánlani, igen, azok jók is, AF-es Sigma fixekről van szó, amik egyébként nem jelentek meg EOS-M-re, csak Sony-ra és MFT-re.

(#50886) bigaatis válasza jaanoo89 (#50883) üzenetére


bigaatis
csendes tag

ekkora gyújtótávnál nagyjából q.mindegy hogy van-e adapter vagy nincs. egyrészt q.hosszú az ilyen objektív, másrészt brutal nehéz már önmagában is. az adapter már se ide se oda, és azzal irdatlan mennyiségű használt jó minőségű objektív válik elérhetővé :D

(#50887) jaanoo89 válasza p_adam (#50884) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nekem igazából mindegy, én csak leírtam a véleményemet erről. Azért ezt megmutatnám a kis kezű női ismerősnek. Képminőség ide vagy oda, azzal sokra nem fog menni, ha többször marad otthon a gépe a kelleténél, mert kényelmetlen / nagy. Nem tudom elképzelni, hogy jó a fogása a Canonnak azzal a semmi markolatával és rajta az 1200 grammos objektívvel, de lehet, hogy csak rossz a képzelőerőm.

[ Szerkesztve ]

(#50888) 80hun válasza bigaatis (#50881) üzenetére


80hun
addikt

Az m50-nek jobb az af redszere mint az m100-nak.
Az adapterel sincs irdatlan mennyiség. :)
A canikon cropos dslr obiparkja erősen hiányos.
A sigma meg a tami próbálta pótolni de mi el zárt a canikon bajonett igy nem lesz olyan az af mint gyári obikkal.

Persze FF ből találsz obikat rendesen de azok alá minek cropos váz, meghát nem olcsók :)

[ Szerkesztve ]

(#50889) PuMbA válasza jaanoo89 (#50887) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem tudom elképzelni, hogy jó a fogása a Canonnak azzal a semmi markolatával és rajta az 1200 grammos objektívvel, de lehet, hogy csak rossz a képzelőerőm."

Ha az objektív súlyosabb, mint a kamera, akkor nem igazán a kamerát kell fogni, hanem az objektívet. A 900g-os 5D Mark IV-nek szerinted milyen a fogása a 3kg-os 600-as fix obival? Majdnem ugyanolyan, amilyen a 400g-os M50-en az 1200g-os obi, hiszen ugyanúgy 3x nehezebb az objektív, mint a váz. Persze nem ideális, de ilyen batár objektívekhez nem M50-eket vesz az ember. Akinek van pénze ilyen nagy és drága objektívekre, annak van pénze vázra is, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50890) p_adam válasza jaanoo89 (#50887) üzenetére


p_adam
addikt

Ha az ember leveszi azt a napellenzőt, akkor én olyan nagy méretbeli különbséget nem látok.
De tény, hogy ha lenne hozzá gyári tele opció is, akkor még ennyi se lenne...
Meg amit az m43 ebben "megnyer" súlyban, azt a "normál, hétköznapi" tartományban képminőség tekintetében vissza is veszti (ha nem kompenzálja az ember a fixekkel, amik nagyon jók, de azért elég drágák is).

[ Szerkesztve ]

(#50891) jaanoo89 válasza PuMbA (#50889) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"A 900g-os 5D Mark IV-nek szerinted milyen a fogása a 3kg-os 600-as fix obival?"
Semmilyen, mert azt ráteszik egy állványra. :D Egy nő meg pláne rátenné. Csak egy picit éld már bele magad abba, hogy még mindig egy nőnek ajánlunk egy szettet.

(#50892) jaanoo89 válasza p_adam (#50890) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Sajnos nem volt nappelenző nélküli összehasonlítás, de jelentős a különbség. Egyik 550 gramm, míg a másik 1200.

(#50893) p_adam válasza jaanoo89 (#50892) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, és mi van akkor ha az ember feladja ezt a dolgot a súlyért (ha ez ennyire fontos meg persze drágább is), és pl. csak egy 70-300-at használ jobban megvágva? Az is egy járható út ám és nem valószínű hogy nagy lesz a különbség, mivel a 100-300 esetében a súlyért a minőséggel fizet az ember.
De egyébként nekem mindegy. Szerintem nem ez volt az eredeti kitétel, hogy ~600mm meglegyen, már régen is azt írtam és elismétlem, hogy nekünk mindegy, ő kipróbálja a felsoroltak egy részét - mondjuk ami képről tetszik ;) - és amelyik tetszik neki azt használja, és annyi.
Emiatt ezeknek az elmélkedéseknek már sok foganatja nincs, ha kezdő lennék, biztosan csak jobban összezavarodnék ebben a topikban, és csakis azt látnám, hogy mindenki mást mond, meg összevissza vitatkozik :))

[ Szerkesztve ]

(#50894) bigaatis válasza 80hun (#50888) üzenetére


bigaatis
csendes tag

-ugyanaz a DPAF mindkettő

-fel kell ütni pl csak egy jofogast semmi extrát hogy mi objektív kínálat van

(#50895) tvamos válasza bigaatis (#50881) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, mind a ketto dual pixel, de en ugy olvastam, hogy mas a firmware az M100-on, mint az M50-en, ezert nem ugyan olyan a fokusz. (Az M100-on talan Powershot firmware van, az M50-en meg EOS.)
Magiclantern forumon olvastam, csak nem tudok oda ramenni.
M50, M and M2 have EOS firmware.
M3, M100, M10, M5 and M6 have Powershot firmware. CHDK exists for M3. Feel free to install it https://chdk.setepontos.com/index.php?topic=12542.0
Magic Lantern is already working with M50 https://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=19737.50

Vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50896) jaanoo89 válasza p_adam (#50893) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Szerintem sincsen, el kell mondani neki képminőségben, fókuszban kb. mekkora a difi, meg meg kell mutatni neki ezt a képet és majd ő dönt. Azt nem éreztem teljesen egésznek, hogy mindenki saját magából kiindul és mindenki szerint teljesen rendben van mindenféle méret, súly, nem számít, majd gyúr. :D Én elbírom a középformátumot is, de ez ugye most lényegtelen, mert nem én fogom cipelni, használni, hanem egy kis kezű nő.

Egyébként ne nézd le azt a Pana 100-300 II-t, mert egyáltalán nem rossz azért az árért. Ha az olcsóbbik Canon 70-300-al hasonlítod össze amiből még vágnál is... hááát... No meg ez megint csak olyan dolog, hogy egy teljesen kezdő majd neki áll úgy komponálni, hogy vágdossa a kép közepét, ebben megint kicsit túl sok extrák érzek. :)

Na mindegy, én is leszállok erről a vonatról, majd dönt, ahogy jónak látja.

[ Szerkesztve ]

(#50897) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Meg mindig kérdezem hogy autofocus-ban melyik a pontosabb és gyorsabb? M100 VS A5100.
Az 5100-ban közel négyszer annyi fókusz pont van mint az M100-nál, az M100-nál viszont ott a Dual Pixel. Nem tudom ezek a gyakorlatban mit jelentenek, ezért érdekelne a véleményetek.

(#50898) p_adam válasza jaanoo89 (#50896) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, csak az előbb még onnan indultunk hogy ez teljességgel használhatatlan, nincs semmi rá, kukázni kell mindent ami adapteres stb.
És én mondtam hogy erre a célra ez a m43 jó, hogy ilyen könnyű, csak a normál dolgokra meg nagyobb lehet a kompromisszum, márpedig elsősorban az általános használat lenne a fő cél, ha jól értettem. Ami meg a természetfotózást illeti, én szerintem még a ~600 is rövid sok helyre vagy kisebb célpontra, a 150-600 APS-C-n kezd az a jól használható átfogás lenni, és annak ellenére hogy már 2kg körüliek az objektívek (meg persze lényegesen drágábbak is) szerintem simán lehet kézben tartani, de ehhez képest a 100-400 már tényleg a kifejezetten könnyű kategória, az a fél kg már nem sokat számít, max. az első nap. Itt egyébként végig van vezetve, hogy mi számít könnyűnek, és mi nem, mondjuk elég hamar irrelevánssá válik :) azóta történt nagy fejlődés a méregdrága fényerős dolgoknál, de az olcsóbb, könnyebb darabok továbbra sem lépik át azt a 'kellemetlen' határt (és akkor még nem is láttunk rendes tükör nélküli APS-C gépre való telét)

[ Szerkesztve ]

(#50899) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

MILC felhasználók szakmai topikja

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50900) 80hun válasza tomboy0013 (#50897) üzenetére


80hun
addikt

Egyformán gyors és pontos mindkettő.
A sok fókuszpont jó dolog.
Az a5100 helyett mindenképp ajánlott az a6000.

Tapizd meg nézd meg az obikinálatot . Amelyik tetszik vedd meg. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.