Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Mirman válasza Keem1 (#50699) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem Árkád MM-ben majdnem biztos hogy van vitrinben.

(#50702) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50695) üzenetére


PuMbA
titán

Nem értem :) Volt a kezemben Nikon D850, de semmi különöset nem vettem észre amikor megfogtam az enyém után, pedig teljesen más építési kategória a kettő. Ugyanúgy tudom rajta nyomogatni a gombokat és ennyi, csak a Nikon por és vízálló, 20-30 évig bírja és valamivel kisebb a meghibásodási aránya. Eddig akármilyen gépet fogtam meg eszembe nem jutott, hogy milyen anyagból készül és hogy néz ki, pedig ugye az M5-öt is kipróbáltam és fényképeztem vele.

[ Szerkesztve ]

(#50703) 80hun válasza PuMbA (#50702) üzenetére


80hun
addikt

Pedig észrevehetők a különbségek. Van ahol pl kiugróan érezhető. Maradjunk házon belül m50 vs 80d :)

(#50704) PuMbA válasza 80hun (#50703) üzenetére


PuMbA
titán

M50 akkor még nem volt, szóval azt nem bírtam kipróbálni, csak az M100, M6 és M5-öt :)

[ Szerkesztve ]

(#50705) lugosi válasza PuMbA (#50704) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jók kell hogy legyenek ezek a canon m szériás milcek, mert külsőre rettenetes csúnyák, szóval biztos nem érzelmi alapon veszik őket. Ha tényleg jók és kapnának egy olyan formatervet, amitől az ember nem akarja leragasztani a szemeit minden alkalommal amikor ránéz, biztos tök sikeresek lennének.

(#50706) Tin_Shield válasza lugosi (#50705) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Így is azok, Japánban lenyomták a Sonyt, talán már az Olympust is. Gyakorlatikag egy darab APS-C géppel és féltucat natív objektívvel. Pedig hát na, semmi olyasmit nem tud, amit más ne tudna legalább olyan jól vagy még jobban. Illetve de, egy dolgot igen, a feliratot, Canon...

(#50707) Future today


Future today
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék vásárláshoz. Utoljára 2009-ben vásároltam egy bridge gépet, de azóta eljárt az idő és szeretnék újítani (van mit...). Először is a keret: kb. 300 eFt. Cél: normál családi fotók zárt térben és udvaron, kirándulás. Ezek szerintem egy alap objektívvel megoldhatók. Ami bonyolultabb: gyerekeim sportolnak, úszók. Az uszodák megvilágítása rendszerint elég jó - természetes vagy mesterséges, bár a fényviszonyok tudnak változni azért. Ebben az esetben cél, hogy mondjuk 50 m-es távolságból rá lehessen zoomolni egy álló emberalakra (úgy, hogy a fekvő kép magasságát kb. 75%-ban kitöltse). Ezért azért írom, mert nem tudom, hogy ebben az esetben mekkora objektív szükséges úgy, hogy ugyanazt az obit lehessen használni normálisan 2-3 méteres távolság esetében is, ne kelljen cserélgetni.
Profi kamerára nincs szükségem, ezért eddig ezeket néztem: [link] és [link]
Nem feltétlenül fontos az egyobjektíves megoldás. Lehet ház + egy jobb objektív, vagy ház egy alap objektívvel + egy jó minőségű tele, csak férjen bele a pénzbe. A MILC felé jobban húzok, a Pana felbontása ugyan kisebb, de szerintem ez nem gond.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#50708) PuMbA válasza lugosi (#50705) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, van jó néhány MILC, ami sokkal jobban néz ki :) Nekem személy szerint a kinézet az utolsó dolgok egyike. Tetszik a tégladarab Nikon D850, tetszik a Canon 1300D, bármi tetszik, ami a kezemhez simul, azaz kényelmes a fogása, egyszerű a kezelése és a gombok jó helyen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50709) xXxian válasza Future today (#50707) üzenetére


xXxian
senior tag

Estleg egy G80?

Ebben már van öttengelyes stabilizátor, ami jól jöhet. Sőt, víz / porálló (ami uszodában megint jól jöhet :D)

(az objektív nem az!)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50710) Future today válasza xXxian (#50709) üzenetére


Future today
csendes tag

Árban el lehet menni eddig, de a 14-140-es objektív elég nekem ahhoz, amit írtam?

(#50711) PuMbA válasza xXxian (#50709) üzenetére


PuMbA
titán

"Ebben már van öttengelyes stabilizátor, ami jól jöhet."

Videóhoz nagyon jó, de fényképezéshez ugye kevésbé, mert az emberek nem állnak egy helyben, mint egy szobor :)

[ Szerkesztve ]

(#50712) 80hun válasza lugosi (#50705) üzenetére


80hun
addikt

Azért sokat dob a név rajta :)

(#50713) xXxian válasza PuMbA (#50711) üzenetére


xXxian
senior tag

Te...a stabilizátor nem a téma mozgását hivatott követni, hanem a fotós bemozdulásást, a kézremegést, stb...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50714) PuMbA válasza xXxian (#50713) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de a kézremegés kevésbé megy át például 1/400-on, mint 1/50-en, ezért ha mozgásban lévő dolgokat fotózol, amikhez nem használhatsz 1/50-et, akkor ott a stabilizátor nélkül is tök jó képet csinálsz :)

[ Szerkesztve ]

(#50715) 80hun válasza PuMbA (#50714) üzenetére


80hun
addikt

Jó az ha van stabi. Persze alsótartományban el lehet nélküle is lenni.
A canon is be fogja vezetni mint mindenki más :)

(#50716) vond válasza Future today (#50707) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Panasonic 14-140-es jó kis mindenes, én is azzal tolom mostanában a focimeccseket (egy G80-ra tekerve), mert nekem is "egyszerre" kell a nagylátó és a tele. Itt a legutóbbi képgaléria és videó. :B Ezekből talán kicsit ráláthatsz, hogy mennyire használható ez a szett sportnál, és nagyobb távolságoknál. ;)

Ilyen szűk képkivágást viszont nem biztos, hogy ad a tele végén:

"Ebben az esetben cél, hogy mondjuk 50 m-es távolságból rá lehessen zoomolni egy álló emberalakra (úgy, hogy a fekvő kép magasságát kb. 75%-ban kitöltse)."

Csutkára beletekerve kb. ezt adja 50-60 méterről: [link]

Szóval ha ennél is nagyobb gyújtótáv kell, akkor talán egy Pana 100-300. Használtan néha szokott lenni kicsivel 100k felett. Bár ez egyelőre nem nagyon férne bele, még ha mondjuk egy olcsóbb kitben is vennél mondjuk egy G80-at. Pl. az amúgy kiváló, a vázhoz hasonlóan csepp- és porálló 12-60-assal.

Vannak olcsóbb Olympus és Panasonic zúmtelék is, de azok 200mm körül véget érnek, így sokkal nem leszel előlrébb. Ráadásul ha kell mellé nagylátó is, akkor cserélgetned kell, mert 40-50-ről indulnak.

FZ2000-et nem nézted esetleg? Kisebb a szenzor, de az objektív elég fényerős, és nagy átfogású. Bár egy kicsit még mindig túl van árazva. Az FZ1000-nek pl. sokkal korrektebb ára van.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50717) PuMbA válasza 80hun (#50715) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, jön az IBIS mindenhova, de szerintem videónál több értelme van, mint fotózásnál :) Fotózásnál csak akkor jó, ha olyan érdekes kinézetű körülbelül 1 másodperces záridős képeket akarsz csinálni, hiszen 1/8-1/50-eseket az objektívekbe beépített 4-5 stopos stabilizátorokkal is lenyomsz és ennél hosszabb záridőt az esetek 98%-ánál nem használhatsz a téma miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50718) 80hun válasza PuMbA (#50717) üzenetére


80hun
addikt

Igazából sporfotózásnál is kifejezetten jó az ibis főleg ha okos :)

(#50719) lugosi válasza xXxian (#50709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A G80 tényleg víz és porálló? Állati nagy láma vagyok, azért a kérdés mert ilyen gépem van, és ezt pl. sajnáltam, hogy nem időjárásálló, én legalábbis úgy vettem meg, hogy úgy tudtam.

Egyébként baromi jó gép, az itt a topikban olvasottak alapján vettem meg. Páran állandóan ajánlgatták másoknak, eszem ágában nem volt m4/3-os gépet venni, aztán olvasgattam róla és elsősorban a vázstabi, illetve az elfogadhatónak mondott kitobi, valamint a kihajtható kijelző miatt vettem meg, továbbá mert jó árban volt és mert okostelefonos appon keresztül tudok geotagelni, illetve 4k videó képes gépet kerestem, mindezt nem drágán (a másik kiszemeltem a sony a6500 volt, de árban addig nem akartam elmenni).

Teljesen elégedett vagyok vele, minden reményemet 100%-osan beváltott.

Egy dolgot rontottam csak el, így utólag nem tudom, hogy minek vettem hozzá 128 gigás memóriakártyát, 15000 képet ír ki, hogy ráfér. Még videókkal se igazán tudom egy-egy alkalommal feszegetni a tárolás határait. Hátha egy hosszabb nyaraláskor jól jön, de per pillanat totál feleslegesnek tűnik, még a 64-es is sok lett volna. Na mindegy, ez van.

(#50720) vond válasza lugosi (#50719) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az bizony. :K Nálam sokat számított ez is a vásárlásnál (ezért is lett a 12-60-as kit). A múltkor végigtoltam egy meccset közepes esőben, nem lett semmi baja sem a váznak, sem az objektívnek. Youtube-on is vannak pl. olyan videók, hogy leburítják egy vödör vízzel, meg ilyenek. ;] Nyilván elmeríteni nem szabad, de lehet hogy pár másodpercet úgy is kibírna. Mindenesetre ezt már nem fogom tesztelni. :DDD

A 128-as kártya miatt meg ne fájjon a fejed. Ha amúgy egy megbízható, gyors darab, akkor a jövőben jó szolgálatot fog még tenni. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50721) xXxian válasza vond (#50720) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát nemtom.

Én egy túrán egyszer összesároztam, aztán letusoltam otthon. Korábban is csináltam már ilyet gond nélkül, de ekkor beázott, pedig víz alá nem merítettem, víznyomásnak nem volt kitéve.

De mondok szebbet is; 12-60-t is takarítani kellett, szösz volt benne, pedig

1, még a hátsó lencse is fix

2, vigyázok rá, nagyon gyosran cserélem (45-200 van mellette), sosem hagyom kupak nélkül, stb.

Szerviz azt mondta, hogy a komolyabb modellek bírják az ilyemit csak. Tán GH szériára gondoltak...

X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50722) vond válasza xXxian (#50721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ez tényleg érdekes. Remélem, rám nem ez a sors vár. Azért igyekszek vigyázni is rá. :)

Akkor ezek szerint a beázás és a szösz nem számítottak garanciális problémának? :F

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50723) xXxian válasza vond (#50722) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért a zuhany nem olyan, mint az eső, utóbbi nem árt neki, én is úgy tapasztaltam. Legközelebb ha retkes lesz, inkább nedves törlő. :)

De, gariban csinálták, nem került semmibe. Felső PCB ázott be.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50724) vond válasza xXxian (#50723) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, akkor jó. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50725) Future today válasza vond (#50716) üzenetére


Future today
csendes tag

Köszi. Szerintem a 14-140 elég lehet a kép alapján, hiszen a témához közelebb lépni azért lehet egy uszodában. A bridgeket néztem, de szerintem méretben és súlyban is már húzós cucc az FZ 1000 és 2000.

(#50726) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50717) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ja, azért crosslicencel a szotyi és olympus, mert nem olyan jó? :F :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50727) Future today


Future today
csendes tag

A Canon EOS M5-ről mi a véleményetek a korábbi igényeimhez mérten?

(#50728) lugosi válasza vond (#50720) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nahát, köszi. Az objektívem viszont nem időjárásálló, úgyhogy majd azért vigyázok, de örülök ennek.

(#50729) Tin_Shield válasza Future today (#50727) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha vannak EF/EF-S üvegeid vagy tervezel ilyet akkor érdemes megfontolni. De akkor inkább az M50, szerintem.
Új belépőként viszont nem feltétlen a Canon EOS-M a legjobb MILC rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#50730) Future today válasza Tin_Shield (#50729) üzenetére


Future today
csendes tag

Bocs, elírtam, mert az M50-et akartam írni... Kezdőnek az milyen? 18-150mm IS obival olcsóbb, mint a Pana G80 14-140.

(#50731) MittuDomain_ válasza Future today (#50730) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A pana m4/3, más a crop factor. Ha kell a zoom, jobban jársz vele. Az aps-c-nek zaj előnye biztosan van, nem tudom, mennyire akarsz mondjuk raw-ból dolgozni, de az is számíthat.

Kvázi nem jobb vagy rosszabb egyik sem, inkább más.

Személy szerint a canon-t választanám, de elfogult vagyok.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50732) Tin_Shield válasza Future today (#50730) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van amiben jobb, pl követő AF, felbontás, van amiben gyengébb pl. IBIS, videó, építési minőség.
A Canon objektívről nem tudok véleményt mondani, a Pana 14-140II-hez volt még csak szerencsém, az messze a legjobb "nagyzoom" azok közül amiket eddig próbáltam (Nikon 18-135, 18-200, Sony 18-200, Tamron 18-200)

[ Szerkesztve ]

(#50733) Future today


Future today
csendes tag

Az eddigi hozzászólásokat köszönöm. Azt írtam, hogy a MILC felé jobban húzok, de szeretnék véleményeket kapni a Nikonnal kapcsolatban is[link]
Ugyanis a 4k videoképesség nem kimondottan fontos, FHD is elég és ritkán kell. A 300 ezres keretből a lehető legjobb képminőséget szeretném kihozni. Eddigi teszteket nézegetve a Nikonnal talán jobb képminőség érhető el, mint a G80-nal, de tudom, hogy ez obi kérdése is...

(#50734) Tin_Shield válasza Future today (#50733) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Nikonban elég jó szenzor van, és ezzel kb. el is mondtam az összes pozitívumát. Nagyon belépő gép, tudásban ne akard egy modern MILC-hez mérni.
A 18-140 viszont elég tisztességes objektív, nem túl hosszú, de talan elég lehet.

Nem tudom szóba került-e már, de a Panasonicnak van egy Try&Buy programja, némi kaució ellenében pár napra el lehet hozni bizonyos gépeket és objektívet. Többet ér egy próba valós körülmények között, mint a tesztek olvasása és a mintaképek nézegetése. De ez csak akkor jó, ha nem azonnal kell, előfordul várakozás.

(#50735) pandur99 válasza Future today (#50733) üzenetére


pandur99
aktív tag

300 ezres kerettel Fuji vonalon is érdemes körülnézni, ott tuti minőséget kapsz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50736) Future today válasza pandur99 (#50735) üzenetére


Future today
csendes tag

Konkrét Fuji típust is tudsz mondani egy utazó telével? Mert láttam Fujikat, de az árukat is, így nem is nagyon keresgéltem közöttük.

(#50737) vond válasza Future today (#50736) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Komolyabb Fujifilm vázat, plusz a Pana 14-140-hez hasonlót ennyiből nem tudsz venni. Egy időjárásálló 18-135 van ezen a rendszeren is, de csak ez ~250k. Kitben meg nem kapni, itthon legalábbis. Használtban esetleg körül lehet nézni. Ha csak újban gondolkosz, akkor viszont marad a rövidebb alapzoom, plusz egy 50 környékéről induló telezoom. De lehet, hogy ez sem fog beleférni a 300 ezres keretbe. Szuper a Fuji, de sajnos meg is kérik az árát rendesen.

Tényleg kölcsönözd ki egy napra a G80+14-140-et. Akkor legalább ezt vagy eldöntöd, vagy elveted. :)

Ha meg nem annyira fontos a videó, kipróbálhatsz pár Olympus cuccot is. Náluk is van ilyen lehetőség. 200-tól már van E-M10II dupla kit. Ha meg nem akarsz cserélgetni, 270-280 körül van a 14-150-es kit. Ez is meggondolandó.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50738) Mr.Csizmás válasza vond (#50737) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

azért opció lehet a szürke beszerzés, einfinity, eglobal, stb., többet spórolsz vele, mint amennyi lenne átlagban egy esetleges fizetős javítás a roki gari miatt. (vagy visszaküldős garijuk van, passz de facebook csop vélemények alapján nem tűnik rossz választásnak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50739) Future today válasza vond (#50737) üzenetére


Future today
csendes tag

Igen, emiatt nem néztem a Fujikat. A Try&Buy jó ötlet lenne, de nem budapesti vagyok, hozzám legközelebb Pécs van, ahol ez megoldható (lenne), de még ezzel ráérek igazából, ha egyáltalán meg tudom oldani.

(#50740) vond válasza Mr.Csizmás (#50738) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, be lehet vállalni. :) Úgy tudom, sokan vannak itt is, akik simán elköltötték már a többszörösét is a 300 ezernek ezeken a szürkeimportos oldalakon.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50741) pandur99 válasza Future today (#50736) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az utazó tele és a kiváló képminőség nagyjából oximoron. Vannak köztük jók és rosszak, a Pana 14-140 és az Oly 14-150 a jók közé tartozik, de kiválót ne várj tőlük. Tudom, mert én is használtam ezeket évekig. Nézd meg az exposureplot programmal, mennyit kattintasz tele oldalon! Én pl. meglepve láttam, hogy a képeim 85%-át meglőhetem egy 12-32-vel, 96%-át egy 12-60-assal (Olympus E-M5-öm van), vgyis a tele oldal a legtöbb utazónak nem létszükséglet, kivéve persze, ha speciálisan ez kell: állatfotó, sport stb. Ha nem, akkor a Fuji is pl. 16-50/18-55 + 50-230 obikkal simán belefér a keretedbe, esetleg egy fixszel kiegészítve. Persze használtra gondolok, főleg az objektíveknél.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50742) vond válasza pandur99 (#50741) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azzal kezdte, hogy kell a tele is, mert a gyerekek sportolnak, úsznak. :)

2009-es bridge után nem hiszem, hogy gondja lenne a nem tökéletes, hanem "csak" jó 14-140-nel vagy a 14-150-nel, egy modern MFT vázra csavarva.

Én első körben azt dönteném el tutira, hogy kell-e, szeretnék-e, tudok-e majd objektíveket cserélgetni a sportfotózás közben. Nálam ez megoldhatatlan a meccsek alatt, így lyukadtam ki a kicsit kompromisszumos Pana 14-140-nél. Minden másra meg ott a MasterCard rövidebb, és tágabb alapzoom, valamint a fényerős fix(ek). :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50743) pandur99 válasza vond (#50742) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az is opció volt nála, hogy alap objektív + tele. Két darabban pedig jobb minőséget kap.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50744) vond válasza pandur99 (#50743) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, ezért írtam, hogy elsőnek azt kéne eldöntenie, hogy tud-e, akar-e cserélgetni, és úgy menni tovább.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50745) Future today válasza vond (#50744) üzenetére


Future today
csendes tag

Igen, írtam, hogy opció az alap + tele is. Nem gond a csere.

(#50746) tvamos válasza Future today (#50745) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor jo valasztas lehet az M50 dupla kit, vagy egy M50 kit + EF-EOS M adapter + EFS 55-250 1:4-5.6. (Az 55-250-bol csak az 1-es verzio fer bele ujonnan, vagy szurke importos, esetleg ha hasznaltan veszed, akkor meg maradhat is a 300-bol. Illetve a 3-rd party EF-EOS M adapter joval olcsobb, es csak kozgyuru, meg par vezetek. Erdemes azert jobb minosegu 3-rd party-t venni, nem a legolcsobbat az Aliexpressen.)

Ezek szerintem kevesbe kompromisszumos objektivek, mint az utazo zoom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50747) ugforma


ugforma
tag

Canon EOS 800D jo valasztas?

(#50748) PuMbA válasza ugforma (#50747) üzenetére


PuMbA
titán

Mire? Inkább M50, ha nem gond a fogás, kisebb akksi idő és az EVF :)

[ Szerkesztve ]

(#50749) ugforma válasza ugforma (#50747) üzenetére


ugforma
tag

Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS STM objektivvel

(#50750) modulus válasza ugforma (#50749) üzenetére


modulus
aktív tag

Az objektívvel már inkább vannak problémák.
Ehhez a géphez ez egy büntetés, meg úgy egyébként is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.