Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) 80hun válasza #86322688 (#50296) üzenetére


80hun
addikt

Ezt a mire elsül a zár dolgot kifejthetnéd.
Ha a shutter lagról beszélsz az már slr gépnél is volt és a dslrnél is van.
Pl egy nex-5n-nél 22ms , nikon d3 40ms

[ Szerkesztve ]

(#50302) kovsol válasza 80hun (#50301) üzenetére


kovsol
titán

Az a baja, hogy nem 0,05sec alatt, hanem 1,5sec alatt indul el a gép kikapcsolt állapotból.
M100 esetében ez 1,5sec [link]
RX100 meg 2,8sec mire tudsz vele fotózni. Ez valóban lassú már. Nekem is van RX100 gépem, de én 30e Ft ért vettem használtan. Én azt mondom nem éri meg a teljes bolti árát, de használtan 50e Ft alatt jó kis kompakt gép. f1.8 csak a széles végén, és nagyon hamar sötétedik. A tele végen már f4.9. Ha már 100k fölé megyünk akkor inkább néznék használtan egy RX100 mk3 vagy újabbat ha mindenképp a kompakt gép iránya maradna.
RX100 mk1 esetében az auto fokusz se teljesít valami jól AF-C ben. AF-S -ben szépen teszi a dolgát.

Én ha választhatnék a kettő közül a Canont venném, vagy esetleg ránéznék sony a5000/5100 gépre is, abból is lehet kifogni akciósat néha.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50303) Neck válasza #86322688 (#50296) üzenetére


Neck
veterán

Lassú, mire elsül a zár... Szóval ezeknek a gépeknek az 1/4000-es zársebessége lassabb, mint a többi gép hasonló beállítása? :)

Ha a startup time / bekapcsolás ideje hosszú szerinted, akkor azt írd.

Egyébként én pl úgy használom az A6000 gépem, hogy amikor a nyakamban lóg, standby módban van, így amikor megnyomok egy gombot rajta, azonnal életre kel.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50304) #86322688 válasza 80hun (#50301) üzenetére


#86322688
törölt tag

azt a shutter lag hulyeseget hagyjuk, koze nincs az adatoknak a valosaghoz.....lenyomod az exponalogombot, tobbszor egymas utan,amilyen gyorsan csak tudod, ha gyorsabb vagy mint a gep, akkor nem tudsz vele mozgo gyereket, allatot stb. loni csak sorozatmodban.....pont ezert szeretem a dslr t....a milc- nel az hagyjan hogy lassu a zarja, de ha az olembe teszem mondjuk autoban es felkapom, hogy fotozzak, még a fenymeresre is varni kell...van itthon egy A7 em de pont ezek miatt csak manualozasra hasznalom....egyetlen egy geppel voltam megelegedve ami a gyorsasagot illeti, az pedig a kis Nikon j5.... szoljatok ha valamelyik nagyobb szenzoros gep tudja azt a gyorsasagot milc fronton.
dslr ami nagyon bejott az a d600-610, 7d mk ii....es ezek még nem is a csucs kategoria .

(#50305) 80hun válasza kovsol (#50302) üzenetére


80hun
addikt

Akkor rosszúl fogalmazott.
De így már értem.
Bár annak idején megbeszéltük hogy csípőből tüzelve lehet igazán frankón komonált képeket lőni :D
Analógot minden türelmetken kezébe hogy legakább tanuljon is vmit :D

[ Szerkesztve ]

(#50306) 80hun válasza #86322688 (#50304) üzenetére


80hun
addikt

Atya úr isten ,eddig szatyorban éltem! :D

(#50307) Mr.Csizmás válasza Neck (#50303) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

aki kikapcsolt géppel cserkészik, az meg is érdemli. ha ilyen hirtelen téma a téma (minő szóvicc), akkor preferálom előre beállítani a várható expo jellemzőket nagyjából.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50308) vihartigris


vihartigris
őstag

Ezennel meghirdetem a "mozgó hajóról ugró szarvast" fotóversenyt.

Az első helyezett a szarvas után ugorhat a vízbe a gépével együtt :DDD

bármi reciproka a semmi

(#50309) itouchfan válasza vihartigris (#50308) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem elég kevés szarvas van, amelyik mozgó hajóról ugrál.. ;]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#50310) modulus válasza vihartigris (#50308) üzenetére


modulus
aktív tag

Úgy, hogy közben kezen állsz és fagyit is nyalsz, lábbal pedig tapsolsz.

(#50311) szemroni


szemroni
csendes tag

Sziasztok
A Sony rx100 fókusza tényleg dupla a Canon EOSM100-hoz kepest? Boltban azt mondták, de azt hittem maskepp számolják.
köszönöm

(#50312) PuMbA válasza szemroni (#50311) üzenetére


PuMbA
titán

Mi dupla a fókuszában? Ilyen kifejezés nincs. Az M100 jobb fókuszban egyébként :)

[ Szerkesztve ]

(#50313) szemroni válasza PuMbA (#50312) üzenetére


szemroni
csendes tag

mennyivel? Két lépés mondjuk vagy jelentősen

(#50314) itouchfan válasza szemroni (#50313) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem itt teljes képzavar van. Nem a zoomra gondolsz?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#50315) PuMbA válasza szemroni (#50313) üzenetére


PuMbA
titán

Az objektív fénygyűjtési képességénél van kép stop (lépés) előny, de mivel a szenzor nagyobb az M100-ban, ezért jobb az M100.

[ Szerkesztve ]

(#50316) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fujifilm X-T100 + XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ 200k huf, 3 év gari, 3 színvariáns, meg adnak hozzá ajándékba egy ilyet: BOSE SoundLink Color II - Coral Red

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50317) vihartigris válasza szemroni (#50311) üzenetére


vihartigris
őstag

Feltételezem, hogy az AF pontok számára gondolt az illető, amit el tudok képzelni, hogy a Canonban fele annyi van mint a Sonyban.

bármi reciproka a semmi

(#50318) PuMbA válasza vihartigris (#50317) üzenetére


PuMbA
titán

25 van az RX100-ban, ami csak kontraszt alapú, M100-ban Dual Pixel AF 49 pontos :)

(#50319) modulus válasza vihartigris (#50317) üzenetére


modulus
aktív tag

(zoom)

(#50320) vihartigris válasza PuMbA (#50318) üzenetére


vihartigris
őstag

Az a 49 sem túl nagy szám :N

bármi reciproka a semmi

(#50321) bigaatis válasza vihartigris (#50320) üzenetére


bigaatis
csendes tag

fotózásra még a 25 is bőven sok :U

(#50322) vihartigris válasza bigaatis (#50321) üzenetére


vihartigris
őstag

Igaz, a Canon 6D-seknek egy is elég :D

bármi reciproka a semmi

(#50323) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#50322) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:DDD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50324) #86322688 válasza vihartigris (#50322) üzenetére


#86322688
törölt tag

Én inkább úgy fogalmaznék, nekik így is megy...

(#50325) PuMbA válasza vihartigris (#50320) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de elég jó. Persze, jobb ha be van borítva az egész szenzor, de az utó vágás / igazítás miatt sokszor nem fényképezhetsz úgy, hogy a szélen van a fókuszpontod, mert feldolgozáskor fog érni meglepetés, hogy de jó lenne még ott ha tovább tartana a kép.

[ Szerkesztve ]

(#50326) szemroni


szemroni
csendes tag

Bocsánat a nem alvás...
zoomra gondoltam
sony rx100 vs canon eos m100

(#50327) PuMbA válasza szemroni (#50326) üzenetére


PuMbA
titán

Az RX100 zoomja: 10.4 - 37.1mm (Equiv. 28-100mm)
Az M100-é: 15 - 45mm (Equiv. 24 - 72mm)

Ha megnézed az ekvivalens értékeket, akkor láthatod, hogy nincs kétszeres különbség, valamivel több az RX100 zoomja, de semmi egetverő. Képkivágással lehet orvosolni. Az M100 jobb beltérben a 24mm nagylátószög miatt és objektívet is cserélhetsz rajta majd később, amivel elmehetsz 400mm-ig is, az RX100-on viszont nem :)

[ Szerkesztve ]

(#50328) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan 250-300 ezres határig egy jó belépő szintű dslr masinát egy kezdő műkedvelő fotós hölgynek, amivel mondjuk középhaladó, haladó szintig felküzdheti magát? Nem bánnám ha valami jó egy, vagy két objektíves kit lenne, hogy legyenek variációs lehetőségek.
Általános célra kellene, tájkép, portré, esetleg macro, ha van alkalmas objektív. Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#50329) p_adam válasza Spec (#50328) üzenetére


p_adam
addikt

Itt az a kérdés, hogy melyik a fontosabb, hogy minél esztétikusabbak legyenek a képek, vagy az, hogy minél egyszerűbb legyen használni, ami egy modernebb kamerára jellemző.
A magam részéről a lehető legtöbbet költenék az objektívekre, a nagyobb fényerővel a kereső is sokkal világosabb (pl. 35/2 IS, 50/1.4, 85/1.8 preferencia szerint) és a lehető legkevesebbet a vázra (5D Mk1), de biztos vannak ettől eltérő vélemények, mivel itt tényleg a keresőt használva kell fotózni, nincs LiveView, viszont a képminőség egyértelműen felette van bármilyen APS-C váznak és az utómunkával sem kell erőlködni, mert már az jól néz ki, ami a kamerából kijön.

[ Szerkesztve ]

(#50330) PuMbA válasza p_adam (#50329) üzenetére


PuMbA
titán

Tájkép, portré. Akkor kell egy jó kis ekv 16-X zoom vagy egy ekv 24mm fix és egy ekv 85mm-es fix fényerős. APS-C-n Canon oldalról ez úgy néz ki, hogy 10-18 és az 50mm STM, ezek elég olcsóak, használtan megvan ~80k-ból, a többi marad a APS-C vázra. FF-nél fogalmam sincs az árakról, azt írd le :D illetve jöhet a többi ajánlat is Nikon, Sony, Fuji... tájkép miatt kell a megapixel és a dinamika tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#50331) p_adam válasza PuMbA (#50330) üzenetére


p_adam
addikt

Na most vagy az egyik, vagy a másik, egy 85mm egy crop-os vázra nem feltétlen szerencsés választás :) Nyilván az EF 17-40mm f4 az egyik legolcsóbb opció, de már ez is túlmutat a kereten de az EF 24-85mm f/3.5-4.5 egy tisztességes minőséget adó olcsó, könnyű alap zoom objektív. lehet hogy először ez és egy tetszés szerinti fix is bőven elég, tovább költeni mindig lehet még utána is.

[ Szerkesztve ]

(#50332) Mr.Csizmás válasza Spec (#50328) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fentebb linkelt Fuji XT100 (hozzávaló hangszórót eladja, v amit akar), használt/kitből bontott/szürkeimportos XC 50-230, és a maradékból még mindig kitelik egy adapter + vintage 50/1.4 portrézni. ez így 200k+55k+3k+20k (durva saccolgatásokkal) mínusz amit a hangfalból visszahoz, ha megválik tőle.

ui.:

- van gold metallic szín is, ha erre vevő a hölgy
- egy középkategóriás MILC sokkal több lehetőséget ad, mint egy belépő DSLR.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50333) kovsol válasza Mr.Csizmás (#50332) üzenetére


kovsol
titán

Az nem dslr :)

May the Force be with you!

(#50334) MittuDomain_ válasza kovsol (#50333) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A kedves kisasszony próbált/használt már DSLR-t huzamosabb ideig? Szerintem kérjen egyet kölcsön, csak menjen be tömegközlekedéssel a munkába és jöjjön haza úgy, hogy a nyakában lóg, és máris szimpi lesz a MILC.
Vagy menjen el vele nyaralni, és szívjon a reptéren a poggyász azabályokkal, mert a fapadon már a fényképtáskát is van hogy leparancsolják a nyakadból a kézibe.

Az M5-öt már a bridge-es haverok is irigylik tömegre, a képminőségről, feature-kavalkádról nem is beszélve.

De tényleg, teddprobara.hu, kattintgasson m4/3 oly-val 2-3 napot ingyen, és megváltozik a véleménye.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50335) kovsol válasza MittuDomain_ (#50334) üzenetére


kovsol
titán

Ne nekem mond, nem én akarod DSLR -t venni. Nekem Sony gépem van.
Én csak vicces akartam lenni. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50336) Spec válasza MittuDomain_ (#50334) üzenetére


Spec
őstag

Van már neki egy régi Olympus E-450-es két objektíves kitben, szóval ismeri, megszokta már a méretet. Ahelyett szeretne egy korszerűbb, jobb gépet. Lehetőleg Nikon, esetleg Canon vonalon.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#50337) MittuDomain_ válasza Spec (#50336) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Örülünk neki, ha ennyire elhivatott.
Fenntartom, inkább vennék apsc milc-et, mint akár régebbi ff dslr-t, de ha ragaszkodik hozzá, lelke rajta. Minden esetre, adjon neki esélyt szerintem.

Elhivatott kezdő szinten a portré meg a makró üveg kb ugyanaz (na ezért itt majd jól meglincselnek :)) ), szóval várhaton tényleg elég lesz a két obi. Ha viszont rákap az ízére, a MrCsizmás javasolta manual vintage tényleg egy szupi vonal, pláne milc vázon.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50338) PuMbA válasza Spec (#50336) üzenetére


PuMbA
titán

Canon vonalon újonnan ezt tudom mondani, Nikonhoz egyáltalán nem értek:

Canon EF 50mm f/1.8 STM portéra (40k; jól felment, én tavaly előtt pénzvisszatérítéssel 25k-ért vettem)
Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM tájképre (75k most EDigitalnál napellenzővel és törlőkendővel)
Canon EOS 750D gép + 18-55mm IS STM általános obi (160k MM-ben)

Ez 275k összesen. Használtan ugyanezek, illetve gép esetén már belefére a 800D, 77D is, mert ezek a legkorszerűbbek, a 750D pedig a második legkorszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#50339) Mr.Csizmás válasza Spec (#50336) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

2011-ben én is E520-on kezdtem. holnaputántól az 5. fuji vázam lesz. vázold fel neki, hogy érdemes a technológia fejlődését figyelni, és lépést tartani vele. egy fapados DSLR-el a jobb szenzorjellemzőkön (zaj, dinamika, stb.) semmi mást nem kap többet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50340) Tin_Shield válasza Spec (#50336) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én elhoznék a tedd próbára program keretében egy Olympus E-M10mkIII-at és hozzá egy 17 f1.8-at vagy 25 f1.8-at. Ez egyrészről ismerős lesz bizonyos szempontból az Oly E-450 után, más szempontból pedig nagyon más, megmutatatja mit fejlődött az ipar. Kicsit bele lehet vele kóstolni költség és kötelezetttség nélkül a MILC világba, és ha nem jön be még mindig maradhat a DSLR-nél, vagy más márkát is választhat.

(#50341) PuMbA válasza 80hun (#50250) üzenetére


PuMbA
titán

Megkerestem a videót és az A7RIII-mal volt összehasonlítva. Körülbelül 25%-kal több találatról van benne szó nagyon kis DOF esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#50342) 80hun válasza PuMbA (#50341) üzenetére


80hun
addikt

Be is linkelheted volna. :)

(#50343) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Hosszas nézelődés, fórum olvasgatás után ezeket a gépeket szűrtem ki magamnak. Kezdő fotós vagyok, a fene tudja, hogy a jövőben mekkora energiát fogok belefektetni, de most éppen jó pár olyan esemény lesz, ahol jól fog jönni egy normálisabb gép.

Legyetek szívesek állítsatok fel a felsorolt gépek között egy rangsort. Ki mit venne ezek közül?
Tájkép, épület, családi események az elsődleges felhasználási cél. Videó sztem kevés, de nem baj, ha az is normális minőségű.
Plusz objektívek beszerzésén egyenlőre nem gondolkodok. Kit obikkal lenne használva, de amelyikhez lehet kapni telét, ott mindjárt azzal vásárolva.

Előre is köszi!

(#50344) PuMbA válasza csonka (#50343) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor irány megfogdosni őket és egyből kiesik 2-3 darab, mert nem lesz kényelmes a fogása. M100 kiesik, nincs EVF-je, illetve a többi gép EVF-je sincs egy szinten, egyik rossz, másik jobb, szóval érdemes lenne megkukkantani. Ugyanígy a gombokat elérik-e az ujjaid, menük, kezelhetőség. Úgy nagyjából, hogy tetszik-e egyáltalán ezek minimum szükségesek. Otthonról a specifikációkat nézegetve nehéz lesz választani.

"Ki mit venne ezek közül?"

Ha mi választunk neked gépet, akkor abból nem lesz jó vétel, mert ami másnak jó, az neked lehet, hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

(#50345) pandur99 válasza csonka (#50343) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha engem kérdezel, akkor a Fuji X-T00 és az Olympus E-M10 III között tépelődnék, a többit kilőném. Az alapgépek is jók, az objektívparkjuk kiváló, legfeljebb videóban lehetnének jobbak, de az nálam nem játszik.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50346) Mr.Csizmás válasza pandur99 (#50345) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1 :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50347) csonka válasza PuMbA (#50344) üzenetére


csonka
tag

A megfogdosással csak egy gond van. Itt mifelénk (Pécs) van egy egész Fotoplus üzlet és egy MM. Namost az egyikben kevés a gép (és ezek közül egyik sem volt), a másikban konkrétan 2 hete egyet sem láttam az átalakítás után.
Tudom, hogy a puding próbája az evés, de ez most nem fog menni.

Mobillal való fotózáshoz vagyok szokva, gondolom minőségben ég és föld a különbség, bármelyiket is választom. Nem bánnám, ha nem mindjárt úgy kellene kezdenem, hogy mindent nekem kellene beállítani, tehát azért automata módban is normális képeket csináljon.
A gombok ill. fogást meg lehet szokni, mert egy mobilnál szarabbul fogni nem lehet semmit sztem.

(#50348) modulus válasza csonka (#50343) üzenetére


modulus
aktív tag

Én más szempontok szerint választottam, szinte ugyanilyen felhozatalból.
Az a fontos, hogy számodra mik az elsődlegesek, mi hiába javaslunk bármit, másak az igények. Képminőség szempontjából egyikkel sem lősz nagyon mellé.

Azok alapján, amit leírtál 1 szavazatot nyomnék a Fujira, valószínűleg a legjobb választás lenne neked. Jó fogású gép, és a képalkotása azt hiszem a legtetszetősebb ezek között.
Mindegyikben van olyan, ami miatt más, és döntő dolog lehet.
Én a kompaktság, mobilhoz közelálló kezelés, ár, fejleszthetőség miatt a Canont vettem.

[ Szerkesztve ]

(#50349) MittuDomain_ válasza csonka (#50343) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ebbe az árkategóriába talán az M50 is beleférne, de egyetértek a többiekkel, a felsoroltak közül oly vagy fuji.
Ha akarsz telézni is, inkább oly, "jobb" a crop factor, olcsóbban jössz ki üvegekkel. (És nekem jó/elfogadható az oly gyári jpeg-je is, bár ez egyéni szoc probléma.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50350) #86322688


#86322688
törölt tag

A fogdosas jo dolog de a megfelelo kepet nem biztos hogy a jofogasu, tetszetos gep fogja biztositani.
Az osszeshez volt szerencsem.

Az xt100 jpg ben jobb barmelyiknel, magas ison verhetetlen, viszont lassu, hiaba az 1/32000 elektronikus zar, hasznalhatatlan.( hajlik a kep)

A Canonra felteszed az adaptert es a dslr hez valo obikat felrakhatod ra, kompromisszummentesen.

Az oly 2x es szorzoja jol johet, es nagyon jo minoseguek az obik. Van 300mm es objektiv m4/3 hoz a panahoz es az olyhoz is.(600mm)

A Sonynak a leggyorsabb az autofokusza a felsoroltak kozul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.