Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) tvamos válasza Mr.Csizmás (#50141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, egy 20-25 mm-es, (pl. a 27 mm is tokeletes lenne,) fenyeros fixhez ragaszkodnek. Ha lehet, legalabb f2, de inkabb jobb. (Na jo, a 2.8-at meg elviselem, ha nyitva eles, mint a zsilettpenge. Azt olvastam, az XF 27/2.8 franko.)
Szeretnek valami jo kis fenyeros portre obit, 50-90 mm kozott. (Meg a 105 is belefer.) Az sem baj, ha manualis, szoval abbol van otthon 8-10 db. De azert egyszer valamikor jo lenne egy AF-es. Par even belul.
Szeretnek egy tele zoom obit is, nem ragaszkodom a vegig f/2.8, vagy 4-es fenyerohoz, de szeretnem, ha abban lenne AF, IS, meg mondjuk 50-300, vagy valami hasonlo atfogas.
Egyszer majd valamikor a tavoli jovoben egy 150-600, vagy 1x0-500 obit is szeretnek. Esetleg 50-500... Vagy nem tudom. Annyira nem fontos...
Szeretnem a tavcsovemre is felrakni, jo lenne, ha nem hisztizne a gep, hanem tenne a dolgat, rogzitene 4K videot, lehetne taviranyitani, lehetne expo sorozatot loni, meg ilyesmi.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50152) Mr.Csizmás válasza tvamos (#50151) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fujiból mióta eladtam a 35/1.4-et pénz miatt, azóta csak az XC16-50-esem volt AF-es obi, azt is 90%-ban 16 és 24mm-en használtam. (értsd olcsó széleslátó, árához képest jó rajzolattal), és csak vintage-zek :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50153) tvamos válasza Mr.Csizmás (#50152) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most is igy hasznalom a gepet. Van egy 10mm-es fix, meg a 30-110. Ezeket hasznalom. Nem nagyon akarok a szokasaimon valtoztatni.
Az iden akartam venni egy 70-300-at, csak igy, hogy a Nikon 1 nem megy tovabb, nem latom ertelmet ra kolteni. Szoval, en meg hasznalnam a telet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50154) Tin_Shield válasza Pimpa (#50149) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ebben az ársávban, ha 4k kell, akkor maradj a Panasonic Sony vonalon.
Ezek sem tökéletesek, sőt, mindnek megvan a maga nyűgje, de itt kell a legkevesebb kompromisszumot kötnöd.

(#50155) Mr.Csizmás válasza tvamos (#50153) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szusiból ami nem áfás új áras, de relatíve olcsó pl. kachashopról, használtból: 27/2.8, 35/2, 23/2, illetve az 50-230 is egy szuper obi az árához képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50156) #31733248 válasza Pimpa (#50142) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, maradj a Sonynál és a válaszd az A6300-at, akár használtan is. A 4K videó bőven jó lesz a meglévő objektívjeiddel, sőt, képminőségben nincs jobb az A6300-nál. Videós és fotós fókuszban sem, ráadásul kapsz mellé egy rakás videós extrát is. Nagyon jó gép, imádni fogod. :)

(#50157) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#50156) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

javították már a melegedést, meg az elhalványuló kijelzőt?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50158) asdf_ válasza #31733248 (#50156) üzenetére


asdf_
veterán

Videós és fotós fókuszban sem,

Az a6400 most nagyon csúnyán néz rád...

(#50159) Pimpa válasza Tin_Shield (#50154) üzenetére


Pimpa
tag

A Panasonicra is ránéztem, de láttam a 4/3-t, azt továbbléptem. De akkor most kicsit belemerülök :))

(#50160) Pimpa válasza #31733248 (#50156) üzenetére


Pimpa
tag

Köszi, az egy probléma lehet amit olvastam itt is, meg tesztben is, hogy nagyon melegszik 4K videó közben. Meg hát 3 éves modell az is, mint az 5000-sem.
A 6400 meg bazi drága még, annak az a hátránya jelenleg.

(#50161) Tin_Shield válasza Pimpa (#50159) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A szenzor méretben hátrányban van a Pana, kb. azt tudja egy GX80 mint az a5000. És a követő AF felejtős. Pozitívum a kedvező ár, a szenzorstabi, a jó minőségű objektívek (a kitobi is), és hogy nem hajlamos a melegedésre.
Az a6x00 szenzorban és követő AF-ben jobb. Az objektívpark gyengébb, csak az a6500-tól van szenzorstabi, és csak az a6400 nem melegszik és veszi le az LCD fényerejét 4k videóban.
Egyik sem tökéletes mint láthatod, de ezekkel meg lehet tanulni együtt élni. Gondold végig mik a prioritásaid és dönts azok (és a pénztárcád) alapján.

(#50162) grigo válasza Pimpa (#50160) üzenetére


grigo
őstag

Nem mindig az számít hány éves modell. A canikon volt ennek nagy művésze a tükrös vonalon az évenkénti ráncfelvarrásoknál olyan lelkesedéssel promózták a kihajtható kijelzőt mintha ember járt volna a marson, aztán végül szinte minden évben ugyanaz a gép volt. A tudásáért válassz gépet és hogy neked mire kell, és ne azt nézd hogy mikor adták ki. Szerintem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50163) Pimpa válasza grigo (#50162) üzenetére


Pimpa
tag

Persze hogy nem számít sokszor a kiadás éve, én most csak abból indultam ki, hogy 3 év alatt azért csak fejlődött valamit a tudomány, ha más nem akkor erősebb és jobb processzorok kerülnek beléjük.
Pl a 6400-sre rá lehet mondani, hogy többet ad, persze másfélszeres áron.
Viszont rájöttem, hogy ez a terület is nagyon el van hanyagolva, persze nem lehet mindig őrületes fejlődést felmutatni, de pl a mobilpiac hogy pörög évről-évre.
Kicsit hasonlít nekem a tablet piachoz, ott is várnék egy 8"-s modeltt a Galaxy Tab S2 után, de az istenért nem akar jönni, a 10-seket erőlteti a Samsung, és jó ha 1 modell kijön 1 évben. Meg a többi márkánál se nagyon ömlenek a cuccok. A tablet piac megmaradt a fanatikusoknak és a gyerekes szülőknek, mert ott azon játszanak a gyerekek sokszor, a fotós piac meg a haladóbb és profi fotósoknak, mert az egységsugarú ügyfél elvan a ezergigapixeles telefonnal, amit ráadásul álló helyzetben használnak mindig :W

(#50164) #31733248 válasza Mr.Csizmás (#50157) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#50157) Mr.Csizmás

Nem, de nekem még soha nem volt az A6300-zal emiatt problémám, pedig sokat videózok.

(#50158) asdf_

A A6400 már túl van a keretén.

(#50160) Pimpa

30 perces a videós időlimit, az A6300 pedig kb. 23-24 perc körül melegedik túl 4K-s felvétel alatt. Kb. semmi jelentősége nincs a felhasználók óriási többségénél. Viszont fényévekkel jobb az összes fókuszfunkciója a Panáénál, van S-Log, normális AUTO ISO stb...

(#50161) Tin_Shield

"A szenzor méretben hátrányban van a Pana, kb. azt tudja egy GX80 mint az a5000."

Szerintem ennek nézz utána, mert nagyon nem, az A5000 szenzora elég csúnyán veri a Panáét.

(#50166) Tin_Shield válasza #31733248 (#50164) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem igen. Nem a DXO mérese szerint, szubjektíve nem tetszik annak a szenzornak képe. Ahogy zajosodik, ahogy szűri, ahogy bánik a színekkel az nem jobb érdemben mint a Panaé.
Papíron annyit tud mint a régebbi 16MP-os, de annak képe nekem most is sokkal jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#50167) #31733248 válasza Tin_Shield (#50166) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vicces, de éppen azt emeled ki, amiben a legnagyobb a különbség. :K Van egy Olympus E-M10-em, meg Sony A3000-em is, hidd el, pontosan ismerem a különbséget a kettő között. Egyértelműen látszik.

(#50168) Tin_Shield válasza #31733248 (#50167) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van a családban Sony, a NEX5N képe nekem sokkal jobban tetszik mint a 20-as szenzoré. De ez persze szubjektív.

(#50169) #31733248 válasza Tin_Shield (#50168) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az valóban szebben zajosodik (homogénebben), mint a 20 megapixeles szenzor, de ettől még a Panáé egyértelműen kevesebbet tud.

(#50170) Tin_Shield válasza #31733248 (#50169) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Erre írtam, hogy nem minden a mért érték, papíron szinte tizedespontra ugyanazt tudja a két Sony szenzor, aztán a gyakorlatban meg mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#50171) Pimpa


Pimpa
tag

Fuji gépeket is átnyálaztam, de azért ott is vannak árak.

Az X-T20 talán ami megfizethető és jónak tűnik, vélemények?

[link]

(#50172) Pimpa válasza Pimpa (#50171) üzenetére


Pimpa
tag

És idén érkezett az utód az X-T30, de még nem találtam árat hozzá.

(#50173) Pimpa


Pimpa
tag

Sony 6400 vs Fuji X-T30

[link]

(#50174) Tin_Shield válasza Pimpa (#50171) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XT20 jó kis gép. A Sony AF-ben fejlettebb tőle, de normál felhasználásra már ez is elég szerintem.
A Fuji objektívek drágák de legalább jók, nagyon tudatosan van felépítve a paletta. 3rd party cucc viszont - néhány manuális objektívet leszámítva - nem nagyon van rá, ezt érdemes észben tartani.

(#50175) vihartigris válasza Pimpa (#50173) üzenetére


vihartigris
őstag

Egyikkel sem nyúlsz mellé, de nem (csak) gépet veszel, hanem rendszert.

bármi reciproka a semmi

(#50176) PuMbA válasza Pimpa (#50173) üzenetére


PuMbA
titán

Csak specifikációk alapján nem érdemes gépet venni, ajánlott minimum megfogdosnod őket, hogy a kezedre áll-e és az objektív parkot megnézned, hogy jó-e árban, illetve lesz-e a későbbiekben neked több megfelelő darab :) A Fujinál például a táblázatban megadott 30 fps sorozatfotó a valóságban 13-14 fps, szóval ezért is kell vigyázni a specifikációkkal. Az sem szokott benne lenni a specifikációkban, hogy ha betöltötte a sorozatfotó a buffer-t, akkor pár másodpercig használhatatlan lesz-e a gép.

(#50175) vihartigris: :K

[ Szerkesztve ]

(#50177) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50176) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valami bizonyíték erre? :F nem mintha az átlaguserek 99%-nak 5-10 fps-nél többre bármi szüksége lenne...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50178) Pimpa válasza vihartigris (#50175) üzenetére


Pimpa
tag

Jah, Fuji esetén nem tudom használni az 5000-shez adott objektíveket. Azért egy leggagyibb 50-230-s objektív +130 ezer, ezt figyelembe kell vennem

(#50179) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50177) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, nagyon király a kategóriájához képest :) Itt látszik, hogy ma már mindenki csal. DSLR-eknél még nem volt ez nagyon divat.

[ Szerkesztve ]

(#50180) Neck válasza Mr.Csizmás (#50177) üzenetére


Neck
veterán

Ez egy technikai fórum - azt mondani, hogy úgysincs rá szükség, szerintem nem jó megközelítés.
A forgalomban lévő autók 95%-ával lehet érdemben sebesség túllépést csinálni, mégis vesznek az emberek sportkocsikat.

Ahogy kombikat is, amik az idő nagyrészében üresen állnak, de néha szükség van a tárhelyre.

Ugyanez a burst - ha csak egyszer szükség lenne rá, de a beígért 30 FPS helyett csak a harmadát tudja, háát...

Ha 12 FPS-t tud, az is szép teljesítmény - de az nem szimpatikus, ha ködösítenek a speckókkal.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50181) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50177) üzenetére


PuMbA
titán

Íratkozz fel a Tony Northrup csatornára, mert sok valós tapasztalat van ott :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#50182) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50179) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

köszi a linket, sajnos nem élek ilyenekkel :(

az eosR 2,5 fps megmosolyogtató :D

btw. attól még a dslr korszakban is divat volt, a fotóshelp csoportban a "milyetvegyek" kérdésen a hajamat téptem, amikor komplett rendszerről beszélték le a kezdő usert, mert 11 helyett csak 9 fps-t tudott papíron, ami a soknullás belépő tejfölösdobozoknál ugye jó ha a fele megvan.

+ Neck

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50183) Mr.Csizmás válasza Pimpa (#50178) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

jó lesz az 60e-nek is, ha nem kell áfás számla ;) (használt, vagy szürkeimport)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50184) Muerte68 válasza Pimpa (#50178) üzenetére


Muerte68
addikt

60-70-a kit ből kivásárolt a 16-55 is 40- ráadásul jobbak az átlagos kit obiknál,ne sajnáld a Sony kit obikat:)
Ha még 80-körül veszel egy 18-55/2'8-4-et akkor van fényerős zoom is.
Alap objektívekben nem drágáb mint a többi rendszer.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#50185) Pimpa válasza Muerte68 (#50184) üzenetére


Pimpa
tag

Az összehasonlítás alapján jobbnak tűnik az új Fuji, de majd várok teszteket is persze, nem holnap kell.
Legalább van már választék, még ha az csak 2 db is jelenleg.

(#50186) Mr.Csizmás válasza Pimpa (#50185) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fuji javára szólnak a jpg színek, és filmmódok, nagyon sok utómunkát tudsz megspórolni megfelelő kompó és expóval.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50187) jlaudio válasza PuMbA (#50176) üzenetére


jlaudio
tag

Persze azt már senki nem mondja, hogy a Fuji a kb 30 fps-t csak az elektromos zárral és crop módban tudja (1,25 x kivágás) viszont azt Raw-ban is, mekhanikus zárral kb 11 képkockát ad meg a gyártó: https://www.fujifilm.eu/hu/termekek/digitalis-fenykepezogepek/model/x-t3/specifikaciok-34271
Szóval nehéz volt megnézni a specifikációt a gyártó honlapján, igy sokat is lehet adni ezekre a tesztekre... :W

(#50188) PuMbA válasza jlaudio (#50187) üzenetére


PuMbA
titán

Többen tesztelték a Fuji-t YouTube-on és elvileg senki sem tudott 30fps-t kihozni belőle semmilyen módban autofókusszal :) Ha van róla videó, akkor megnézzük és korrigáljuk az állítást.

[ Szerkesztve ]

(#50189) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50188) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sztem eshutter@jpg, de egy XA1-esen délután meg tudom nézni (habár sztem az nem tudja még), illetve egy XT10 jövőhéttől.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50190) jlaudio válasza PuMbA (#50188) üzenetére


jlaudio
tag

Ha majd ráérek akkor kipróbálom, hogy mennyit tud, érzésre nagyon gyors. Szerintem az a váz ami már 10 kép/mp-t tud az már szinte minden igényt kielégit.

(#50191) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!
Akkumulátorokat néztem a kínai piacon, gondoltam beinvesztalok pár darabra, ha meg lesz a gépem. Érdemesebb megvenni a kinaialnál a 2000Mha-s akkut, vagy inkább eredetit érdemes csak megvenni? Értem, hogy nagyobb az élettartama a kínainak, de vajon tényleg tovább bírja, és nem adja be a kulcsot pár feltöltés után?

(#50192) MittuDomain_ válasza Kukcaman (#50191) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ácsi. Te most rendes fényképezőgép akkumulátorokról beszélsz, vagy valami AA/AAA cuccról?
Előbbi esetén nagyon sok az a 2000mAh (nálam az eredeti és az utángyártott canon MILC akksi is 700mAh és talán 7,5V), utóbbi esetében meg vegyél IKEA Ladda, Eneloop, akár Lidl Tronic akksit, nem éri meg ezzel kintről bohóckodni.

Ps.: Nekem az lenne a legjobb, ha minden gyártó átállna 18650-re, kettővel meglenne a feszültség, nem kéne semmi egyedi szabvány, és olcsón kapnék óriási üzemidőt. Mondjuk 2db 18650 10dkg, de én bevállalnám...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50193) konyi79 válasza Kukcaman (#50191) üzenetére


konyi79
addikt

Adj géptípust támpontnak, tudjon az segíteni, akinek van típusspecifikus ismerete.

(#50194) Kukcaman válasza MittuDomain_ (#50192) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Bocs, konkretizálok.
Egy Sony a6000 fényképezőt néztem ki magamnak (még nézelődök szóval nincs kőbe vésve).
A kínai piacos akksi(2000Mah) és az itthoni eredeti akku(1050MaH) különbsége érdekelne. A minőségbeli eltérés érdekelne jobban, mert hiába a nagy teljesítmény, ha az eredeti 1050Mah-s jobban bírja a gyűrődést mint teljesítményben, mint élettartamban, hiszen akkor inkább fizetek kicsit többet a "kevesebbért".

A 18650-s akku tényleg jobb lenne, elég nagy kraft van benne :) Viszont nem hiszem, hogy be fog jönni, mert túl olcsón hozzá lehet jutni :))
Én például e-cigibe használok 18650-s akkut, és azt szerszámgépből bontották ki, és eléggé bírniuk kell a nagyobb megterhelést(2db LG HE4 szépen elhajtana egy kistraktort is :)) ).

(#50195) Mr.Csizmás válasza Kukcaman (#50194) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkább vegyél itthonról rendeset, vagy patona meg ilyen minőségibb utángyártottat.

btw. 18650-ről is lehet üzemeltetni fényképezőt, a legtöbb milc már tudja az usb-n rátáplálást, innentől csak powerbankba kell rakni a zöld hengereket. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50196) konyi79 válasza Kukcaman (#50194) üzenetére


konyi79
addikt

Az ilyen duplájára hazudott kínait jobb, ha elfelejted.
Ha rákeresel a topikjában, a kínaiból a DSTE és Wasabi, meg közelebbről mostanában leginkább a Patona Premium ami ajánlott.

@Csizmi: 6000 még csak tölthető, de megy USB-ről. Utána már az összes.

(#50197) Keem1


Keem1
addikt

Sziasztok!

Tavaly elhalasztottam a gépvásárlást (ok: autó) (pedig már megfordultam itt), viszont most ismét terítéken van a dolog. Tavaly a Canon EOS M50 milc-el szemeztem, mert kicsi, könnyű, most viszont nem vagyok biztos a dologban, így támpontot, iránymutatást kérnék. Nem vagyok nagy fotós, volt egy kompakt bridge gépem, míg el nem öregedett, azóta mobillal fotózgatok, de szeretném kicsit emelni a tétet, mert már kinőttem minden gépet, ami a kezemben megfordult.

Egyelőre két kiszemeltem van, de nem feltétlenül ragaszkodom hozzájuk
- M50 (még mindig)
- 200D

Az egyik hazai áruházban a MILC ~210 ezer környékén van egy 18-55-ös kit obival, a DSLR-hez pedig 215-ért adnak egy 18-55-ös stabis obit ÉS egy f1.8-as 50 mm-es obit is. A leendő fotózásaimat kb. ez a két obi le is fedné (esetleg később a zoom obit cserélném komolyabbra).

Dióhéjban, mire lenne szükségem
- APS-C alá nem adnám, kéne a dual pixel fókusz is (S7-ben nagyon megszerettem)
- kiforgatható kijelző mindenképp kell
- kitobival jöhet csak szóba, csak váz nem
- a keret nagyjából 200 ezer, de ha olyan a gép, max 220-ig elmennék
- tudom, nehéz, de picit időtállóbb gépet szeretnék, nem tervezek cserélni 2-3 éven belül
- videós képességek fontosak (1080p elég, nem ültem fel a 4K lóra), viszont a tesztvideók alapján az IS kit obival a 200D még egy iPhonenál is rosszabban stabilizál
- a DSLR-nél a portréobi nagyon jól jön (van a családban, kit portrézni ;) ), ezenkívül családi események "dokumentálása", kirándulások, utazások, a turista jellegű fotóknál egy fokkal magasabb szinten űzött hobbi szintű fotózás jöhetne szóba. Ez utóbbihoz a kit zoomobi szintén jól jön. A MILC-nél a portréobit persze később kéne beszerezni.

M50:
Bár kis gépet szeretnék, talán már nekem is túlontúl kicsi. A 4K korlátozott, valószínűleg ki se használnám. Ellenben (ha számít, DIGIC 8 van benne). Ahogy látom, az M bajonett eléggé korlátoz, drágábbak is rá az obik. Az EV nem tudom, mennyire lenne hátrány... Viszont nincs tükör, ezért könnyebb, és eshet olyan helyzet, amikor a tükör a helyén zavarna (?)

200D:
A tükrös gép még mindig tükrös gép... Viszont régebbi, mint az M50 (DIGIC7?). A két kitobi egyelőre elég lenne mindenre. A videók alapján az IS nem volt túl meggyőző. A száraz adatok szerint mindössze 9 AF-ponttal rendelkezik, a MILC meg valami 140-nel.

Nem tudom, a fentiekkel mennyire megy át, mit is szeretnék, de ha igen, úgy kérnék némi támpontot, esetleg pár szóban a két gép összehasonlítása, melyikkel járnék inkább jobban.
:R

(#50198) Mr.Csizmás válasza Keem1 (#50197) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

M50, és vegyél egy filmes 50/1.8 obit pár ezerért, meg adaptert.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50199) PuMbA válasza Keem1 (#50197) üzenetére


PuMbA
titán

M50 + akksi. M bajonett nem korlátoz, mert ráraksz akármilyen EF obit, ha pedig számít a kis méret, ott vannak a tök jó M obik.

[ Szerkesztve ]

(#50200) Keem1 válasza PuMbA (#50199) üzenetére


Keem1
addikt

És #50198 Mr.Csizmás

Köszönöm mindkettőtöknek :R
Hát ez eldőlni látszik, erre azért nem számítottam, arra gondoltam, hogy inkább a DSLR-t hozzátok fel. :D

Még két kérdés:
- EF-M adaptert muszáj megvennem ~40 ezerért, esetleg "utángyártott" is nyugodtan vehető "kintről" (már ha van)? Természetesen ha a minőség megköveteli, akkor persze nem bohóckodnék noname adapterrel, de ha ezt egy olyan kiegészítő, ahol a képminőséget nem kell feláldozni, akkor azért azt a két deákferencet inkább megtartanám
- mi az ellenérv a 200D-vel szemben, ami az M50 felé terel? Csak a méret? Vagy ennyivel jobban járok az M50-nel, hogy 2/2 ezt ajánlottátok?
- +1 bónusz: az X logós áruházban van ilyen: Canon EOS M50 fényképezőgép kit (15-45mm IS STM + 50mm STM objektívvel), fekete + EF-EOS M adapter. Tehát a zoom kit obi, az EF bajonettes 50 f1.8-as portréobi és az adapter is. Ez potom 250 ezer. Ez már túllóg a kereten, de érdekelne, így megérné-e, ha hosszútávra ruházok be.

Ha ezekre megnyugtató választ kapok, akkor döntöttem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.