Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) p_adam válasza Rapid136 (#50050) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően ezt a szintet tartani és lassan átvándorolni az új platformra pontosan elég, az erőviszonyok már nem fognak túl sokat változni, csak az, hogy most DSLR vagy tükör nélküli az eladott gép.
Egy vázat eladni és venni helyette egy tükör nélküli gépet aztán egyesével váltogatni az objektíveket az újabbakra egyáltalán nem nagy kunszt.

(#50052) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50046) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem erős verseny fog kialakulni :) Sok profi ugye még mindig Canon DSLR-ezik. Amire elkezdenek váltani MILC-re (~1-2év), addigra a Canon kint lesz a profi RF bajonettes gépével, de az objektívekkel már nem kell foglalkoznia, mert ebben az évben kint lesz az összes profi f/2.8-as zoom obija és a hiányzó 85mm fix a mostani 50-es és 35-ös mellé. Ami marad az már csak a 400-as, 600-as, 800-as fixek. A Canon mostani 70-200-asa ráadásul jobb, mint a Sony 70-200-asa, olcsóbban. Az új RF 70-200-as meg fele akkora méretű lesz, mint az eddigiek, várhatóan még jobb képminőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#50053) p_adam válasza PuMbA (#50052) üzenetére


p_adam
addikt

Csak az nem tudjuk, hogy mikor (még ebben az évben) és mennyiért, a Canon esetében most fordul elő először, hogy siettetnek valamit és idő előtt beharangozzák :) Én egyébként nem látom hogy annyira jobb lenne, a Sony újabb technológia úgyhogy közelebbre is tud fókuszálni meg jobb a stabilizálás, persze az EF egyértelműen olcsóbb (ráadásul van egy majdnem ugyanolyan régebbi verzió is) és népszerűbb.

(#50054) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50052) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

várjuk ki a végét :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50055) vihartigris válasza PuMbA (#50052) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha már ilyen jövőbe látó vagy, akkor mond már meg a hétvégi lottó nyerőszámokat :))

bármi reciproka a semmi

(#50056) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#50055) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

én tudok egy nyerőt, XT30 :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50057) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#50056) üzenetére


vihartigris
őstag

:C
De ebbe betű is van ;]

bármi reciproka a semmi

(#50058) zolem


zolem
aktív tag

Hi ! Van valami lista a jelenleg elérhető gépekről ami IBIS?

にんじん

(#50059) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50054) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, várjuk :) A legnagyobb beugrató szerintem, hogy sokan csak a specifikációkat nézik, a használhatóságot pedig nem. Ez a Manny Ortiz videó jól mutatja (ő Sony-s), hogy miben erősek a Canon cuccok és ezt nem lehet megfogalmazni egy leírt specifikációban. Egy specifikáció listától nem szabad elájulni. Használat közben dőlnek el a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#50061) zolem válasza Dr.NX (#50060) üzenetére


zolem
aktív tag

Hát a Google nem volt most a barátom.... Neked viszont hálás köszönet. :D

にんじん

(#50062) LemPettya


LemPettya
újonc

Hello Mindenki!
Fujifilm X-A5-ről mi a véleményetek ? még mindig nem tudom mit vegyek :N

van pár lehetőség:
fuji x-a5 350 font
fuji x-a3 300 font
sony a5100 350font
panasonic gx800 300 font

(#50063) vond


vond
MODERÁTOR

Nem mintha ez lenne a legfontosabb tényező egy fényképezőgépnél, de basszus, micsoda ocsmány lett már ez a Canon RP. :O Ennyire azért nem kellett volna spórolni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50064) PuMbA válasza vond (#50063) üzenetére


PuMbA
titán

Amin tudtak, azon spóroltak, mert ez volt a cél (kivéve az építési minőségen). A legszomorúbb, hogy 1300USD az európában 1500EUR és nem kapsz markolat bővítést. Ultragáz. Nem elég, hogy kevesebb a fizetés, de minden drágább.

[ Szerkesztve ]

(#50065) acsati válasza PuMbA (#50064) üzenetére


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nikon D3000 után szeretnék egy kicsit komolyabbat. Néztem a használt piacot, a keretembe ami beleférne, az mondjuk Nikon D7000, D7100, D600.
Ezek közül melyik lenne a legjobb választás szerintetek? A D7000 és D7100 között nagy a különbség?
Egyelőre kit objektíveim vannak hozzá, amik AF-S típusúak, gondolom kompatibilisek(?)

(#50066) Mr.Csizmás válasza acsati (#50065) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kérdés milyen felhasználás, D600 = FF, de a D7xxx-ek több feature-el rendelkeznek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50067) acsati válasza Mr.Csizmás (#50066) üzenetére


acsati
aktív tag

Semmi komoly igazából, szeretek fotózni és szeretnék minél jobb minőséget elérni és úgy érzem a jelenlegi gépem már kevés.

(#50068) Mr.Csizmás válasza acsati (#50067) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milcek + grip? előnye hogy bármit fel lehet rá tenni, ha szeretsz retrózni, régi filmes obikkal is tudsz fotózni velük.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50069) pandur99 válasza acsati (#50067) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem először nézz szét az objektívjeid között! Azok szinte fontosabbak, mint a vázad.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50070) acsati válasza pandur99 (#50069) üzenetére


acsati
aktív tag

Igen, abból is be kéne újítani egy jobbat, csak azok is elég drágák. Azért gondoltam előbb egy olyan vázat beszerezni, ami képes azokat az objektíveket is kezelni, melyekben nincs fókuszmotor, úgy talán nagyobb a választási lehetőségem az obik terén.

[ Szerkesztve ]

(#50071) pandur99 válasza acsati (#50070) üzenetére


pandur99
aktív tag

A fotózás drága :(
Nikonnál már szinte minden objektívből van AF-S, használtan azok sem sokkal drágábbak, mint a régi, sima AF-esek, és általában jobb minőségűek. Adapterezni pedig nem jó a Nikont, mert nem lesz végtelened. Manuálisan pedig a régieket is használhatod, igaz, ez macera. De ha nem akarsz ezer objektívet venni, 2-3 darabnál nem szállsz el jobban árban, ha AF-S-t veszel. Ha fixben gondolkozol, 35, 50, 85 mm-est (f:1,8) kedvezően vehetsz, ha zoomot, Tamron 17-50/2,8, Sigma 18-50/2,8 HSM, 17-70/2,8-4 HSM jók és nem drágák. De a sor bőven folytatható.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#50072) acsati válasza pandur99 (#50071) üzenetére


acsati
aktív tag

Hm ránéztem most a zoomokra, arról a Sigma 17-70-ről jók a vélemények nagyon :) Lehet akkor egy ilyesmi objektívet kéne beújítanom és ráérne később egy modernebb váz?
Kár, hogy nincs lehetőségem a D3000-re kipróbálni más objektíveket, hogy azokkal milyen képeket tudna készíteni. De ahogy már az említett Sigmával kapcsolatban is olvastam olyat, aki a kit obit cserélte erre és máris pozitívan érzékelhető a változás. :)

(#50073) Tristis


Tristis
őstag

Kedves Fórumtársak!

Páromnak szeretnék venni egy viszonylag komoly gépet. Egyfajta nászajándék lesz a családtól. :U

Összeg objektívvel: 120-140e Ft
Használt szóba jöhet-e? Nem

Fontos:
- ő nagyon remegős kezű, tehát egy fejlett képstabilizátorra van szükség
- mindig is tükörreflexes gépről álmodott, de nem hiszem, hogy cipelné magával mindenhová, inkább kicsit kisebb méretben gondolkodnék
- videót is tudjon felvenni a kamera tisztességgel
- ha lehet cserélhető objektív legyen, amin esetleg (úgy sem fog) később lehet fejleszteni
- legyen egy jó alap automata mód a fényképezőgépben, mert nem hiszem, hogy komolyabban fog foglalkozni vele
- szürkületbe/este is lehessen valami fényképszerűséget kihozni belőle

Amit kinéztem elsőre:
- Panasonic GX80 +12-32mm - 140.000 Ft alap objektívvel
- Sony Alpha 5100 fényképezőgép kit (16-50mm objektívvel) - 130.000 Ft alap objektívvel
- CANON EOS 750D + 18-55mm IS STM Kit - 160.000 Ft

Keresgéltem ennél a Canon-nál, hogy hol van ez a képstabilizátor dolog, de túl sok nekem az információ...
... ezért kérem a segítségeteket! Mennyire egy szint ez a három gép? Melyiknek milyen előnyei vannak? (a fizikai paramétereket látom). Nagyon más világ ez a három? Olcsóbbat nem szeretnék venni (kis kompaktok 100.000 Ft-ért, mert azokban nincs kereső, bármit is jelentsen az, de írtátok, hogy fontos). Fontos!?!? ;]
A Panasonic komplett csomagnak tűnik, írtátok, hogy az alap objektív is teljesen jó. A kérdés az, hogy a Canon ennyiért kötelező, vagy csak felesleges méret és súlytöbblet?!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#50074) vond válasza Tristis (#50073) üzenetére


vond
MODERÁTOR

GX80+12-32. :K

Később 1-2 fényerős fix hozzá, amit ha használtan vesztek, akár bukó nélkül is el lehet passzolni őket, ha mégsem kellenének.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#50075) vihartigris válasza Tristis (#50073) üzenetére


vihartigris
őstag

Az ergonómia (mennyire szereti kézbe venni) nagyon fontos tényező!
Jó lenne, ha megfogdostatnád vele a gépeket.
Én a Panasonic és a Sony közül választanék egy nőnek a méret miatt.
Írod, hogy nagyon remegős kezű, ezért talán a legjobb választás ez esetben a Panasonic a vázstabilizátor miatt.

bármi reciproka a semmi

(#50076) Tristis válasza vihartigris (#50075) üzenetére


Tristis
őstag

A párom zongorista, és csak egyetlen egy hanggal tud lefogni kevesebbet, mint Liszt Ferenc tudott. Ez azt jelenti, hogy 11-es kesztyűmérete van :DDD :DDD A fogással nem lesz gond. De persze végignézegetjük majd a gépeket, vagy valami hasonlót.
Képzeljétek el mekkora lába van, ha ekkora keze :))

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#50077) tvamos válasza acsati (#50065) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem rossz gep a D7k, nekem is volt, ha azt valasztod, tobb penzed marad egy jo uvegre.

A manualozas jo dolog, ki is tudod probalni. Kapcsold ki az AF-et, es hasznald ugy a gepet par honapig. Aztan majd meglatod, erdekel-e annyira.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50078) tvamos válasza PuMbA (#50064) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Amin tudtak, azon spóroltak"
Hat azert... az, hogy ebben sincs DPAF 4k videonal, nincs silent shutter, csak 1 automata modban, meg a tobbi software-es lebutitas, az szerintem nagyon gaz. Amugy nekem, szemely szerint nem lenne gondom a muanyaggal, meg massal sem, tetszik az a gep ranezesre, nem is kene nekem se tobb, se nagyobb.

Jo a video, amit megosztottal, tetszett. ((#50059) PuMbA )

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50079) PuMbA válasza tvamos (#50078) üzenetére


PuMbA
titán

"szemely szerint nem lenne gondom a muanyaggal"

Senkinek nincs vele gondja. Például pont a Sony A7III-at szokták a legműanyagosabb érzésűnek mondani és hogy a gombok sokkal kevésbé érződnek rendes gombnak, mint egy Canon vagy Nikon DSLR-en, ennek ellenére nagyon sokaknak tetszik és jól működik. Egyébként az EOS RP belülről ugyanúgy magnézium vázas, mint a közép vagy felső kategóriás gépeik.

[ Szerkesztve ]

(#50080) kovsol válasza PuMbA (#50079) üzenetére


kovsol
titán

Az a7iii az műanyag? Nem sok műanyag van rajta. Meg a külső része is fém, nem csak belső merevitő. És ezt úgy mondom, hogy itt fogom a kezemben, nem csak egyszer fogtam pár percig egy bemutató napon.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50081) Mr.Csizmás válasza kovsol (#50080) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

anno amikor az a7m1-el ismerkedtem, inkább egy cnc maratott alutömbnek éreztem csukott szemmel, obi nélkül :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50082) PuMbA válasza kovsol (#50080) üzenetére


PuMbA
titán

A7 III-at még nem fogtam én sem, csak véleményben hallottam 3-4 embertől a gombjairól, hogy olyan műanyagos, furcsa érzésű nyomogatva, akik Canon-ról vagy Nikon DSLR-ről váltottak. Igazából mindegy nekem is, meg lehet szokni biztosan. A lényeg, hogy működjön 10-15 évig.

[ Szerkesztve ]

(#50083) Johnny R.


Johnny R.
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek van értelme belefektetni egy már elkaszált rendszerbe? Milc vásárláson töröm a fejem, volt korábban Nikon 1v1-m mellyel meg voltam elégedve és van is hozzá pár objektívem. 100 alatt már lehet használtan kapni Nikon 1 V3-t, vagy j5-t sőt ha veszek hozzá Ft1 -s adaptert akkor sok objketív elérhető. 70-300 Nikkor-t szinte sehol sem kapni. Mindezzel csak az a baj, hogy ugye tavaly bejelentették, hogy ennek a projektnek annyi és nem viszik tovább az olcsóbb MILC kategoriát Nikonék. 500.000-t meg már jobb dologra is el tudnék költeni mint a Z széria.
Elsősorban természet, táj és madárfotózásra használnám. Van ami elérhetőbb/jobb szerintetek vagy maradjak ennél esetleg inkább sima türkös gép? Van aki használta? Megéri ilyenbe belevágni?

(#50084) Mr.Csizmás válasza Johnny R. (#50083) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha nagyon olcsón jutsz hozzá, akkor megéri, 2.7x crop miatt telézni kiváló, + a nikon azért elég jó feldolgozórendszert tett a felsőbb kategóriás 1-es gépekbe. (mármint a szenzor méretéhez képest jó minőséget produkál)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50085) Johnny R. válasza Mr.Csizmás (#50084) üzenetére


Johnny R.
csendes tag

És ha nektek lenne, mennyiért áraznátok be? Kb mennyit érhet csak a váz esetleg a kit-es markolat + kereső-s verzió.

(#50086) konyi79 válasza Johnny R. (#50083) üzenetére


konyi79
addikt

Az erős crop miatt valóban jó lehet madarászni, de a leírtak miatt azért 100k környékét én messze nem adnék egy halott dologért.
Ha ebben a rendszerben gondolkozol azt úgy tedd, eladni soha nem fogod tudni, bővíteni max azzal, amit össze tudsz kaparni a használtpiacról. Rendszeren belül előre lépni már nem fogsz tudni. Ha jó áron beesik valami, azt megtarthatod örökre, de ha kicsi pénzből építkezni akarsz, inkább mft szerintem.

(#50087) tvamos válasza Johnny R. (#50083) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem egyertelmuen nem, foleg Madar fotozasra, kiveve, ha valoban meg tudsz kaparintani egy olcso 1 Nikkor 70-300-at. Jo fenynel, meg gondolom sok utomunkaval, nagyon szep kepeket latni vele a neten.
Az a nagyon nagy baj, hogy az olcso obik a hosszu vegukon eleg lagyak, normlis kepminoseghez rekeszelni kellene, de 1"-on az mar a difrakcio miatt lesz lagy. (Legalabbis igy magyarazom a maszatokat, amiket en csinalok vele. Pedig az allvanyom stabil.)
Ha utana olvasol, sokan panaszkodnak a zajosodoszenzor miatt is.
Egy kompakt gepnek viszont jo alternativaja lenne, szobaban, meg gyerekeket fotozni, a gyors AF, meg a turheto video miatt. (Csak sajnos a J5-on nincs vaku papucs, ami viszont jo lenne...) No, meg pici.

Vegulis Nikonnal maradva D610+S150-600C talan jo lehet madaraszasra. Vagy Sony A7II talan, de nem tudom. Draga hobbi ez a fotozas, plane, ha madar, vagy sport, vagy gondolom van meg dragabb is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50088) lugosi válasza Johnny R. (#50083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem.

(#50089) Johnny R. válasza tvamos (#50087) üzenetére


Johnny R.
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Sajnos a pénzszűke miatt max 100-t tudnék kicsengetni egy vázra. Nyilván csak használt jöhet szóba, ami jó áron megy és van még értéke. Viszont ha nem Nikon 1-ben gondolkodom akkor obi is kell. Néztem még a Nikon D5300-t is, ami elég sok extrával van megálldva, az még elérhető 100 alatt és akkor már csak az obit kell majd megszülnöm hozzá. Szóval mivel senki sem ajánlja letettem róla.

(#50090) p_adam válasza kovsol (#50080) üzenetére


p_adam
addikt

A belső része hátul műanyag, nem pedig fém, mint az A7RIII esetében, persze így is elég jól össze van rakva.

(#50091) tvamos válasza Johnny R. (#50089) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nem tetszett a D5300, viszont volt D7k, az is kijon ennyi penzbol. (De mar eladtam sajnos.) Inkabb azt valasztanam. Ha a Nikon mellett maradnal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50092) Tristis válasza vond (#50074) üzenetére


Tristis
őstag

Köszönjük a tippet, már meg is lett véve 140ért a masina. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#50093) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok!

Igazából egyelőre még nem a hatalmas dilemma, mégis érdekes kérdéskör előtt állok.
Alapvetően egy Canon 6D-t "koptatok" (kifejezetten jó állapotban van), immáron körülbelül két éve és elgondolkoztam a vázam lecserélésén.
Egyrészt azért, mert jó lenne egy kis vérfrissítés másrészt, mert tudom hogy a fotózások mellett videós melókat is szívesebben vállalnék és manapság a 6D-m videótudásával körberöhögnek a 400mb/s-os írási sebességű 4k-s, ultrarészletes csodamilcek felvételei.
Gondolkodtam az opción, hogy házon belül oldom meg a cserét és az RP vonal lesz a messiásom, de a fél fotós/videós világ fel van háborodva úgy tűnik.
Tulajdonképpen egy Pentax 645 (plusz 75mm, 45mm) analóg középforma szett illetve a Canon egybegyúrása lenne a budget gerince ami maximum ilyen 400k körülre rúgna plusz az objektívparkommal együtt ez feltornázható lenne ilyen +180k köré, de ebben az árkategóriában normális videós fullframe kamerát keresve ne adj isten optikával sehol sem találok.
Ezért elkezdtem elgondolkodni, hogy vajon érdemes-e leváltani APS-C-re oly sok szép fullframes év után, kizárólag az egyébként kifejezetten király videós featureok miatt és próbáljam meg az új Sony A6400-at esetleg a hamarosan kijövő Fuji X-T30, vagy a meglévő de drágább X-T3 vonalat, az elképesztően túlárazott optikáival, vagy netalántán mást?
Végső soron maradhatok az eredeti tervemnél is, melyszerint az analóg cuccaim értékesítéséből összekaparok egy Pana G7 plusz Metabones szettet, csak elnézve a milcek utóbbi fejlődési tendenciáit egyszerűen elgondolkodtatott a tény a váltáson.

Esetleg valamelyikőtök szakmabeli, aki a videót és a stúdió/doku/alkotói fotót egyszerre űzi komolyabb szinten, tudna releváns választ adni, MILC/APS-C szemben fullframe/DSLR pro-kontra?
Vagy valakinek jelen helyzetre lenne valamilyen javaslata, esetleg megerősítene abban, hogy a DOF, a RAW fájlok kezelhetősége és a low-light fotózás hasonló élmény lehet egy APS-C-s géppel is? :R

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#50094) #31733248 válasza k!nG (#50093) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes meggondolnod egy A6300-at. Jó ár, jó szenzor, nagyszerű fókuszrendszer. Van hozzá videós munkára jó áron egy 18-105mm f4, aminek gyakorlatilag nincs versenytársa egyik rendszerben sem. Meggondolandó lehet hozzá egy Sigma 18-35mm f1.8 is, ezzel akár több fényerős fix is kiváltható. Van hozzá olcsón egy szépen rajzoló 50-es portréobi és egy nagyszerű gyútávokat és jó fényerőt kínáló f1.4-es Sigma-sor (16-30-56 mm-esek). A videós funkciók és a képminőség nagyon jók, a Canon EF-obik nagy részét remekül használhatod egy Sigma MC-11 adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#50095) Mr.Csizmás válasza k!nG (#50093) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fuji az nem túlárazott, max a magyar áfás listaárak. ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50096) kovsol válasza #31733248 (#50094) üzenetére


kovsol
titán

Ha videóról van szó, akkor az A6400 mellett az is szól a 6300-al szemben, hogy 4k felvétel közben nem halványodik el a kijelző, és több mint egy óra felvétel után se melegszik túl.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50097) #31733248 válasza kovsol (#50096) üzenetére


#31733248
törölt tag

Köszi, ez valóban fontos!

(#50098) L623


L623
csendes tag

Üdv!

Jelenleg Samsung nx 3000 -et használok,de kezdem érezni kiegészítők beszerzésének korlátait(vaku,tele obi),ezért is szeretnék váltani,a másik pedig,hogy beltérben kevés fényben a fókuszálás nem megy neki,hiába a rásegítő led.Két út van,vagy váltás házon belül(nx 300),vagy amit néztem,és ami árban is elérhető Canon eos M2.Nem tudom(és ebben jó lenne ha valaki felvilágosítana),hogy a fókusz terén ezzel a géppel beljebb lennék-e?.Esetleg más ajánlat ha van,meghallgatom.

Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.(Mark Twain)

(#50099) Mr.Csizmás válasza L623 (#50098) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

miért jó az M2? keine EVF.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50100) modulus válasza Mr.Csizmás (#50099) üzenetére


modulus
aktív tag

Nem mondja, hogy jó, hanem kérdezi jobb-e fókusz terén. Plusz, ha nincs rá szüksége evf-re, akkor egy plusz fölösleges elem lenne csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.