Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) konyi79 válasza Gergő170 (#50500) üzenetére


konyi79
addikt

Tudod, azt nem tudod mire gondoltam :)

Két féleképp komponálhatsz:
- hátsó kijelzőn, mint egy kis kompakton vagy telefonon
- ha van egy lyuk a vázon amin keresztül vagy tükrön vagy egy kicsi kijelzőn keresztül látod amit a váz.

A DSLR-nél optikai a kereső, egy tükrön keresztül mint egy periszkóp látsz vele, míg MILC-nél egy kis kijelzőn keresztül, annak minden előnyével és hátrányával együtt.

A keresős vázak jellemzően nagyobbak, de a kereső segít a környezettől elvonatkoztatni fotózás során.
DSLR csak keresős lehet, MILC-nél van opció.

(#50502) asdf_ válasza Gergő170 (#50500) üzenetére


asdf_
veterán

Kereso az a gep tetejen a lyuk, amibe belenezve latod a kepet, amikor a gep hatan az LCD kijelzot szejjelsuti a nap. Kereso nelkul pl. Olympus EPL5/6 es Oly 14-42 objektiv tud kijonni ebbol, keresos gepre meg ra kell dobni.

[ Szerkesztve ]

(#50503) haruspex válasza Gergő170 (#50497) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha szerencséd van egy Panasonic g6 beleférhet, most van fent egy az irányjelzős adok veszeken, de kitobival lehet, hogy vagy alkudnod kell, vagy egy-két ezressel túlcsúszhat a kereteden.

(#50504) Gergő170 válasza konyi79 (#50501) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Akkor változtatnák a kérdésemen ti mint gyakorlottabbak milyen áron javasolnátok belépő modellt ? És igen maradjunk a keresősöknél egyenlőre.

(#50505) haruspex válasza Gergő170 (#50504) üzenetére


haruspex
aktív tag

Én az eggyel fentebbit :)

(#50506) Gergő170 válasza haruspex (#50505) üzenetére


Gergő170
aktív tag

És ha esetleg későbbiekben vásárolnék milyen gép felbukkanását érdemes várni az oldalon ? Milyen típusokat érdemes figyelnem ?

(#50507) PuMbA válasza Gergő170 (#50506) üzenetére


PuMbA
titán

Első géped után már tudni fogod hogy mit keresel egy gépben vagy rendszerben és sokkal jobban tudsz választani, hiszen használat közben észreveszed, hogy mi nem tetszik benne és mi tetszik :) Például elég gyors-e a fókusz? Kényelmes-e használni? Arra amit legfőképp fényképezel van-e olyan gép, ami jobb rá? Nincs mindenkire egy típus, mert ha valakit például nem érdekel a videózást, akkor olyan gépet is tud venni, ami nem annyira jó videóban, mint egy másik, de fényképezésben meg nagyon erős. Minden új fényképezőről érdemes rendes tesztet elolvasni, de a vétel előtt amúgy is ki fogod próbálni legtöbbjüket, mert az a lényeg. Ja és ha fényképezőt veszel, akkor az objektívek miatt leláncolod magad, hiszen nem fogsz mindig gépcserekor objektíveket is cserélni, mert drága mulatság. Ezért érdemes nem csak gépben, hanem objektívekben gondolkodni ugyanolyan súllyal, tehát egy rendszerben. Melyik rendszer objektívei tetszenek a legjobban? Vannak olcsó objektívek a rendszerhez?

[ Szerkesztve ]

(#50508) haruspex válasza Gergő170 (#50506) üzenetére


haruspex
aktív tag

Általában rendszert, és objektívet érdemes választani, mint azt előttem is mondták. EZ így túl általános kérdés, függ attól, hogy mire akarod használni, és mennyi pénzt szánsz rá, de pl. az e-m10 mki, e-m 5 mkiis elég jó áron szokott menni néha, azt hiszem, nem tudom a napi árfolyamokat. Általában elmondható, hogy a MILC vázak gyorsabban vesztenek az értékükből, ezért jobban megéri használtan venni. Az mft, és a Fuji kit objektívei elég jók nagy általánosságban. Aztán ha elkezdesz komolyabban fotózni úgy is rájössz majd, mi az amire szükséged van.

(#50509) MrChris válasza Gergő170 (#50504) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sokunknak kezdő milc gépe volt a Panasonic G3, most van egy az aprón egy jó kitobival, jó állapotban 50e-ért.
Vagy Olympus EM10mk1 is már előfordul a keretedért.

[ Szerkesztve ]

(#50510) konyi79 válasza Gergő170 (#50504) üzenetére


konyi79
addikt

Ha használtakkal meg vagy békélve és a fotózást még csak kóstolgatod, akkor én azt mondanám nem kell ott gyűjtögetned.

Nem nagyon tudsz válogatni, de egy bizonytalan dologba túl nagyot fektetni se érdemes, amit mond a kollega Pana G6 pedig tanulni és ismerkedni bőven jó. Mft vázakból (Panasonic, Olympus) tudsz ennyiből nézni, vagy belépő használt tükrösöket, vagy nagyon öregeket. Szóval maradjunk az mft-nél.
Megvannak a korlátai, de elkezdeni több, mint jó. Akár a G3 vagy az Oly E-M10.

[ Szerkesztve ]

(#50511) Gergő170 válasza konyi79 (#50510) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Sziasztok. Elolvastam mindegyikőtök válaszát, nagyon nagyon köszönöm szépen a válaszaitokat. Az említett modelleket meg figyelni fogom a piacon. Egy ilyen öregebb MILC-el amiket említettetek is mennyire jók videók terén esetleg egy családi szülinapot mennyire lehet megörökíteni vele ?

Szerk.: Esetleg milyen eszközök szükségeltetnek még memóriakártyán illetve táskán kívül egy kezdőnek ?

[ Szerkesztve ]

(#50512) MrChris válasza Gergő170 (#50511) üzenetére


MrChris
nagyúr

Videóban a G3 jobb mint az EM10, az elég hergya, blokkosodós. G3-ban nincs szenzor stabi, nincs full manuál videó, van hozzá hackelt szofver amivel magasabb a bitráta és elég szép, részletes, keress videókra, hogy Panasonic G3 hack.
Fotóban viszont az Olympus jobbnak mondható és szenzor szinten (zaj, dinamika) is jobb. Ezeket azért ajánlottam, mert ezeket ismerem ennyiért.

(#50513) xXxian válasza Mr.Csizmás (#50369) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért van egy-két érdekes dolog a cikkekben...A7 nem MILC? Akkor mi?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50514) zolem válasza xXxian (#50513) üzenetére


zolem
aktív tag

Különben is, a cikk íróját nem zavarja, hogy néz ki. Hogy nem tűnik komoly Dslr-nek. Vagy mégis? ;]

にんじん

(#50515) 80hun válasza xXxian (#50513) üzenetére


80hun
addikt

Konkrétan hol ír ilyet, és mkelyik cikk?

(#50516) xXxian válasza 80hun (#50515) üzenetére


xXxian
senior tag

"Az azonban nem kérdés, hogy a Sony formatervezői alapos és megfontolt munkát végeztek. A gép afféle "retro" vonalakat tükröz: letisztult, felesleges ívektől és formáktól mentes. Kis mérete és nagy kezem ellenére a fogása kényelmes (persze nem egy testes DSLR élményét adja). A vázhoz felhasznált külső és belső anyagokra semmilyen panasz nem lehet, minőségérzet szempontjából ez tényleg a felső kategória (semmi köze a MILC-ekhez, ebben a tekintetben sem)."

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50517) modulus válasza xXxian (#50516) üzenetére


modulus
aktív tag

Igazából csak annyi jön le ebből, hogy a milceket túlságosan picinek gondolja és rossz anyagfelhasználásúnak.
Mondjuk részemről legyen is kicsi, nem hiába vettem milcet, abból is a lehető legkisebbet.

(#50518) xXxian válasza modulus (#50517) üzenetére


xXxian
senior tag

De az A7 nem MILC???

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50519) MrChris válasza xXxian (#50518) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hülyeséget írt, összekeverte a szezont a fazonnal.

(#50520) xXxian válasza MrChris (#50519) üzenetére


xXxian
senior tag

Akkor mégsem én vagyok helikopter, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50521) modulus válasza xXxian (#50518) üzenetére


modulus
aktív tag

Továbbra sem tudok rájönni honnan gondolod ezt.

(#50522) xXxian válasza modulus (#50521) üzenetére


xXxian
senior tag

Hogy MILC az A7..? Onnan, hogy nincs benne tükör, valamint cserélhető az objektív.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50523) modulus válasza xXxian (#50522) üzenetére


modulus
aktív tag

De honnan veszed, hogy valaki azt állítja, hogy nem az?

(#50524) Mr.Csizmás válasza MrChris (#50519) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vagy szerencsétlenül fogalmazott, azért nem tegnap kezdte a galériái alapján.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50525) xXxian válasza modulus (#50523) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát az idézetből!

Innen van (2 katt visszakövetni a thread-et): [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#50526) modulus válasza xXxian (#50525) üzenetére


modulus
aktív tag

A szövegkörnyezet alapján annyi jön le - mint ahogy már írtam is.. -, hogy nem az ő általa vélt, kifejezett milc stílusjegyeit hordozza magán.

(#50527) zolem válasza modulus (#50526) üzenetére


zolem
aktív tag

"Az egyik ok, hogy az A7 kb. úgy néz ki bárkinek a kezében, mint egy MILC." De hiszen milc! Hogyan máshogy nézne ki?!

にんじん

(#50528) modulus válasza zolem (#50527) üzenetére


modulus
aktív tag

Milc és milc között bizony elég nagy különbségek vannak és nyilván ezt taglalja.
Méretben, anyaghasználatban, minőségben etc.

Sokan például úgy gondolják, minél nagyobb egy fényképezőgép, annál jobb is és elég csak a méretére rápillantani.

(#50529) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha kukacos akarok lenni akkor többszörös butaságot írt. A jó, igényes anyag
minőséget elvitatja a milctől, ergo az csak szarműanyagból készülhet (nemtom ezt a beidegződést honnan vette). Meg a dslr szerű méret miatt is kizárja, hogy milc lenne. Éppen csak a mozaikszót kellet volna értelmeznie, amiben se méret, se minőségi meghatározás nincs.

(#50530) 80hun válasza xXxian (#50518) üzenetére


80hun
addikt

Ebből nekem sem az jött le hogy nem milcnek írja.
Főleg egy zárójeles részen így fennakadni, írj neki hogy van aki máshogy értelmezheti és törökje azt a megjegyzést :)
Egyébként vigyük át a témát amoda , megint itt offolunk.
Nem ide való a téma.

MrChris
Egyébként én pártolnám a kiváló műanyagházat obihoz és gépvázhoz is. Van olyan müanyag ami jobb mint a repcsialuminium :)

[ Szerkesztve ]

(#50531) szemroni


szemroni
csendes tag

Sziasztok,
átvettem a Canon EOS M100 MILC gépet, de közben volt egy utolsó darab Panasonic LX100. Nem vagyok rögtönző tipus... JA canon visszavihető, jobb elvileg a Pana? Masik opcio a Sony RX100 (M1) lett volna, annak merete miatt). Obit nem szeretnek cserelgetni, a kit obit kell nezni
köszönöm
(a kompakt topikban is kerdezem, hatha valaki ismeri mindkettot)

(#50532) haruspex válasza szemroni (#50531) üzenetére


haruspex
aktív tag

AZ lx100-nak egy nagy baja van, a felbontása ma már elég kevés, konkrétan fele a Canonnak (ha az elsőről beszélünk)s. Ezen kívül, ha nem akarsz objektívet cserélgetni jobb gép, nagyon fényerős objektívvel, és keresővel.

[ Szerkesztve ]

(#50533) modulus válasza szemroni (#50531) üzenetére


modulus
aktív tag

A te elvárásaidnak az lx100 sokkal jobban megfelelne.

Az M100 - at én kitobi nélkül vettem, fényerős fixekkel használom.

(#50534) jeni


jeni
félisten

Szia!
Felpezsdítem ezt az oldalt. Milyen CR123 elemet tudnátok javasolni márkára?
Egy régi Canon EOS 3000 vázba cserélnék elemeket 2db-t.

(#50535) konyi79 válasza jeni (#50534) üzenetére


konyi79
addikt

Kb amilyet kapsz.

(#50536) Rapid136 válasza jeni (#50534) üzenetére


Rapid136
őstag

ebay

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#50537) PuMbA válasza szemroni (#50531) üzenetére


PuMbA
titán

Jobb a Canon.

(#50538) jeni válasza Rapid136 (#50536) üzenetére


jeni
félisten

köszi
találtam Panasonic elemeket 1050Ft párban. Duracell volt benne és ebben jó volt,hogy nem folyt meg.
a tölthetős kivitelben 2-3 évre szerintem felesleges lenne főleg kintről rendelve.

(#50539) szemroni válasza haruspex (#50532) üzenetére


szemroni
csendes tag

Ez kb mit jelent? En jórészt 10*15-ös meretben hívnam elő, iolykor fotokonyvben mondjuk A4 meretben. Jol sejtem, hogy igy akkor mindegy?
Nagynak erzem a Canont, de tény a nikon D3100-ne sokkal kisebb

(#50540) szemroni


szemroni
csendes tag

illetve meg annyi, hogy alaparban a canon 150 korul van a pana 175 a sony rx100 100. Most mindharom 100-110 között. A pan kiallitott darab, de akku nelkul, vagyis elvileg nagyon nem ronthattak el csak tapiztak (szerintem). Remlem a gari jar erre is, ezt nem tudom pontosan és remelem, meglesz meg nyitaskor (zaras elott 1,5 oraval megvolt)
Igy jol érzem, hogy nekem jo lesz a Pana? :-)

(#50541) haruspex válasza szemroni (#50540) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen, ezekre igen szerintem. Objektívben sokkal jobb a többinél. Az első rx100-at nem szokták még ajánlani, a Canonhoz pedig egy átlagos kit objektív jár. Nyilván a fele felbontás az akkor akkor is fele felbontás, nehezebb belőle vágni, és régebbi szenzor. A4.-ig amúgy bőven elég. Meg persze mivel nem cserélhető az objektív sokkal kevésbé rugalmas, illetve ha olyan kell amit nem tud, akkor az egész gép csere. Ezeket Neked kell végiggondolni. Garancia nélkül ne hozd el, illetve a Pana néha csak egy évet ad, kiállítási darabnál ezt is figyelembe kell venni.

(Szívem szerint, a ha még a nagyon akciós áron menne a gx80-at ajánlanám, de így már jóval többe kerül mint amiket néztél)

[ Szerkesztve ]

(#50542) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A digiexpert.hu megbízható bolt? Az általa adott áfás számla rendben van?

(#50543) PuMbA válasza szemroni (#50540) üzenetére


PuMbA
titán

A Canon fókusza viszont jobb, mint a Panáé :)

[ Szerkesztve ]

(#50544) konyi79


konyi79
addikt

Nem egy kategória a kettő, nagyon nem. Míg az LX100 egy nagyon prémium kis gép, az M100 nagyon belépő. Szóval alapból a Pana lényegesen jobb lehetne, meg pár dologban jobb is, de a szenzor ami benne van, az már megjelenésekor se volt túl fiatal, meg annyira jó. A Canon meg hiába van kicsit elmaradva pl a Sonytól, de egy sokkal frissebb kiadás. A rajta lévő 1545 kitobi se egy rossz darab, szóval az LX100 túl sokat nem fog hozni, esetleg nagyon kevés fényben egy nagyon keveset.
Nem véletlen árazta azt a gépet a piac már oda, ahol tart.
Igazi előnye a kereső, a kezelőszervek, de azonos áron áldozatot is kell azért hozni, nem is keveset.

(#50545) jeni válasza konyi79 (#50544) üzenetére


jeni
félisten

Canon EOS M100 + 15-45mm IS STM Digitális fényképezőgép

Az Emag,a Mall.Hu és a Media -Shop elég jó áron adja 110000Ft max. áron. Tudtommal a tükör nélküli MILC esetében a Canon nem is volt nagyon érdekelt,csak kihozott egyet és lásd ők is itt vannak. A korábbi Canon MILC nem is váltak be,vagyis nem lettek népszerűek,keveset is gyártottak belőle.

(#50546) lugosi válasza lugosi (#50542) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel kapcsolatos, a Panasonic GX80 még mindig ajánlott az árkategóriájában? Általános fotózás, családot lekapni, kirándulásokon fotózni-videózni.

(#50547) jaanoo89 válasza lugosi (#50546) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Sokszor látom újonnan 140-ért a 12-32-es objektívvel.

Ez ennyiért abszolút ajánlott, ha:
- kis méretű gépet, objektíveket szeretnél
- fontos a képstabilizáció (gyakorlatilag top kategória, ha stabival rendelkező pana objektíveket használsz vele)

- elég a 16mpx-es felbontás és ritkán mész iso1600 fölé
- nem zavar az elektronikus keresője

(#50548) lugosi válasza jaanoo89 (#50547) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem rám mind megáll. Árban látom most 140-ért de nem tudom hogy az áfás számla onnan mennyire lenne rendben nekünk (nincs közösségi adószámunk).

(#50549) szemroni


szemroni
csendes tag

Sziasztok,
köszönöm a tanácsokat, sikerült a Pana LX100. Persze ott is bizonytalankodtam, mert volt egy Canon G5X is, kb 30-al többért, de arról nem volt infom. Eladó szerint a Pana autófókusza jobb, ami nekem a gyerekekhez fontos. Remélem jól döntöttem, bár még 2 napig cserélhető, ha meggyöztök:-)

(#50550) PuMbA válasza szemroni (#50549) üzenetére


PuMbA
titán

". Eladó szerint a Pana autófókusza jobb, ami nekem a gyerekekhez fontos. "

Eladó nem tud sok dolgot. Minek kérdezel meg minket, ha úgy is az eladóra hallgatsz? :) Panába nincs dual pixel AF, ami a vezető AF rendszerek egyike. Ha az eladó értene hozzá, akkor ezt mondta volna.

(#50551) szemroni: M100 nagy? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.