Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) PuMbA válasza ugforma (#50749) üzenetére


PuMbA
titán

Ha hasonló árban tudsz M50-et EF adapterrel és nem gond, amiket felsoroltam, akkor inkább M50 :)

(#50750) modulus: Mi van az objektívvel? A legjobb képminőségű olcsó tele objektív: "The Canon EF-S 55-250mm IS STM lens delivers outstanding sharpness in the centre delivering better than expected performance at this price."

[ Szerkesztve ]

(#50752) modulus válasza PuMbA (#50751) üzenetére


modulus
aktív tag

Az egyik leghitványabb objektív. Nem mai gépekre való, ha egyáltalán való is bármelyikre. Elég végignézni a teszteket, borzalmas eredmények. :D
Ezt nyugodt szívvel ajánlani bárkinek is? Hát..

(#50753) PuMbA válasza modulus (#50752) üzenetére


PuMbA
titán

Teszteken én csak nagyon jó dolgokat látok róla :) Milyen teszteket néztél? Tessék, éles, mint a fene 250mm-en is, én fotóztam. Elég kevés objektív van a többi gyártónál is, ami ennyire konzisztensen éles képet tud végig a teljes tartományon. A legtöbb objektív vagy 130mm körül vagy a végén elkezd lágyulni.

[ Szerkesztve ]

(#50754) ugforma válasza modulus (#50750) üzenetére


ugforma
tag

akkor milyet vegyek hozza es miert nem jo?

(#50755) ugforma válasza PuMbA (#50753) üzenetére


ugforma
tag

vegre valaki aki nem a kedvem veszi el attol,hogy belekezdjek :D

(#50756) modulus válasza PuMbA (#50753) üzenetére


modulus
aktív tag

Az a lényeg te legyél vele megelégedve. :) Teljesítményét objektíven tekintve bőven az alsó kategóriába sorolható, amivel nálam már jócskán kizárja, hogy megvásároljak egy ilyet.

(#50757) modulus válasza ugforma (#50754) üzenetére


modulus
aktív tag

Ha csak X összeg áll rendelkezésre, amiből mindent ki kellene hoznod, akkor olcsóbb vázat nézz és minőségi objektívet hozzá.
Akár használtan mindkettőt.

Hiába veszel egy jó vázat, ha torzítás meg kromatikus aberráció hegyek vannak a képen az objektív miatt, életlen plusz még erősen vignettál is.

(#50758) bbsofficial válasza modulus (#50756) üzenetére


bbsofficial
tag

Engem is érdekelne, hogy milyen jobb teleobjektívet tudsz hasonló árban (pl.+40ezerig). A legtöbb oldalon egyhangúan ezt az objektivet javasolják ebben a kategóriában.

(#50759) modulus válasza bbsofficial (#50758) üzenetére


modulus
aktív tag

Ebben az árban, ebben a zoomtartományban egyszerűen el kell felejteni ezt a gyujtotávolságú, jó minőségű objektívet.

Háromszorosát hozzá kell tenni, hogy használtan meg tudj venni egy normálisat.

Jobban jársz, ha egy bridge gépet veszel, lesz hatalmas zoom, és körülbelül ugyanilyen képminőség is, HA ez megfelel.

A fotózás nem olcsó mulatság.

(#50760) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, az M50-ben van "B" záridő?

(#50761) 80hun válasza modulus (#50756) üzenetére


80hun
addikt

Az 55-250 stm teljesítménye kitünő ha ez neked nem felel meg kiváncsi vagyok hogy mi felel meg ebben az árkategóriában?

Meg mistmár negkérdem milyen felszerelésed van?

Meg nem kötekedni akarok de 9 hónapja még te kértél segítséget mint kezdő :)

[ Szerkesztve ]

(#50762) modulus válasza 80hun (#50761) üzenetére


modulus
aktív tag

Egy 50mm fix és egy 22mm-es van nekem csak. Ebből az 50-es ami kitűnő, és ilyen árkategóriában van.

Nagyobb gyújtótávolságú nincs, mivel amennyibe kerülne, annyit nem szánok hobbira, illetve szükségem se lenne rá.

A 22mm-es csak "elmegy" kategória az 50-eshez képest és drágább is volt, úgyhogy később egy nagylátószögűt be akarok szerezni, ami jobb teljesítményt nyújt.

Viszont én vázra se költöttem sokat, a legolcsóbb új apsc-s vázat vettem meg.

(#50763) 80hun válasza modulus (#50762) üzenetére


80hun
addikt

A 22-ben nagy a szórás sajnos. De létezik kitünő db :)
Hidd el elégedett lennél egy 55-250 is stm el.

Én pl le fogom cserélni rá a 70-200/4L-t simán , persze én a súly miatt főleg. :)

(#50764) modulus válasza 80hun (#50763) üzenetére


modulus
aktív tag

Az a baj, a szemem hamar kiszúrja a hibákat. Lehet amiatt, hogy a hétköznapi életben is ezzel foglalkozom.
A 22mm-est saját részre bánom is, hogy megvettem már. Csak nagyon ajánlották. Élesség közepes szerintem, vignettál napellenző nélkül is, kromatikus aberráció pedig előfordul.

A fixeket nagyon szeretem kezdőként. Még nem tudom mit fogok venni nagylátószögűre.

De az biztos, ha valaki kérdezi, szerintem objektívre ne sajnálja a pénzt, inkább vegyen el pénzt a vázra szánt összegből, ha szoros a keret.

(#50765) vihartigris válasza 80hun (#50763) üzenetére


vihartigris
őstag

Van EF-S-es adaptered?
Az 55-250-hez szükségeltetik.

bármi reciproka a semmi

(#50766) total90 válasza Keem1 (#50760) üzenetére


total90
veterán

Én úgy tudom, hogy nincs.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#50767) 80hun válasza vihartigris (#50765) üzenetére


80hun
addikt

Nincs, 80d-m van :D

(#50768) vihartigris válasza 80hun (#50767) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sony A7II helyett vagy mellette van?

bármi reciproka a semmi

(#50769) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok nem győzök eléggé hálás lenni nektek hogy mondtátok a Panasonic GX80-at, minden alkalommal meg tud lepni a gép valami pozitívummal, nagyon jó, nagyon szeretem!
Ma például arra csodálkoztam rá, hogy iA-ban próbáltam a gépet, sajnos rá kell jönnöm hogy olyan régen fotóztam rendes géppel, hogy teljesen elszoktam tőle, és ma azzal lepett meg hogy abban a beállításban automatikusan HDR-t csinál ha olyan a kép 3 expóból. Nagyon tetszett.

(#50770) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!

Én is fényképezőgép-beszerzés előtt állok, ebben szeretnék tanácsot kérni.
Jelenleg egy Fujifilm FinePix S5800 (kompakt, ill. belépő szintű bridge) gépem van, de egyre többet használom a mobilt, (Galaxy J5 2016), mert normál fényviszonyok mellett ez sem készít észrevehetően rosszabb képeket.
Ezekről szeretnék váltani.

A gépre szánt összeg sajnos nem túl magas. 100 ezernél nem tudok nagyon feljebb menni, esetleg, némi gyűjtögetéssel egy-két tízezres még belefér.
Mindebből következik, hogy erős kompromisszumra kényszerülök, illetve a használt gépek között keresgélek inkább.

A fő felhasználási terület a természetfotózás lenne, ezen belül elég széles a spektrum, a tájképektől az erdei képeken át a makrofotókig, illetve akár az alkonyati felhőkig.
A videó képesség - full HD felbontás elég - is fontos lenne.
Bonyolítja a helyzetet, hogy a környező településekre meghívnak néha rendezvények fotózására is, és éppen ez a terület, ahol az én fényképezőim rendre elvéreznek. Szinte minden beltérben, csökkent fényviszonyok között készített képem bemozdult, életlen, zajos, így használhatatlan. De ez utóbbi csak a másodlagos szempont.

Sok cikket olvastam a DSLR gépekről, és az egyes cikkek szerzői más-más véleményen vannak. Van, aki szerint egy belépő szintű DSLR gép még kit-objektívvel is lényegesen jobb képeket készít, mint egy csúcs-kompakt, vagy bridge.
Mások szerint viszont a képminőség akár gyengébb is lehet, és tükörreflexes gépet annak érdemes vennie, akinek van elég pénze a továbbfejlesztéshez, minőségi objektívekhez. Ez érthetően elbizonytalanít, mert sajnos nem nagyon lesz lehetőségem a fejlesztésre, így kérdéses, hogy ki tudom-e használni a jobb gépváz tulajdonságait egy alap objektívvel. (Ami ráadásul még alapesetben zoom-mal sem nagyon rendelkezik, pedig ez tájképfotózásnál nagyon hasznos; és makrózásra sem igazán alkalmasak, ahogy olvastam...).

Jelenleg inkább a használt MILC gépek között keresgélek. Részben a kisebb méret, könnyebb hordozhatóság miatt, és azért is, mert számomra az LCD kijelző használata kényelmesebb a hagyományos keresőkénél.
Szerintetek milyet lenne érdemes?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#50771) vihartigris válasza Florens02 (#50770) üzenetére


vihartigris
őstag

Mivel gyenge fényviszonyok között is fényképezel/fényképeznél így mindenképpen szükséged lesz még állványra és vakura is (beltérben, emberekhez, hogy ne mozduljanak be).
Ez a két dolog további tízezresekbe fog kerülni.

bármi reciproka a semmi

(#50772) modulus válasza Florens02 (#50770) üzenetére


modulus
aktív tag

Én ajánlanék egy fujifilm x-A3 fényképezőgépet a fent leírt elvárásaidhoz.
Használtan 100 ezer körül van az xc 16-50 objektívvel.
Kihajtható, érintőkijelzős, nagy szenzorméretű, és jó minőségű jpg jellemzi. Van benne vaku is (nyilván nem nagy szám), de bővíthető tovább.

Természetfotózásra, falusi rendezvényekre nem hiszem, hogy nagyobb zoom kellene ettől.

Sőt, természetfotózásra szerintem abszolút nem is kell a zoom, hanem inkább a minél nagyobb látószög. Hacsak nem kismadárkát, ugró őzikét akarsz fotózni.

Állvány még fog kelleni. Én nagyjából 4ezer Ft-ért vettem egy Hama állványt, 40 cm körüli becsukva, 110 cm körüli kihúzva. Ennyiért nagyon korrekt.

(#50773) Florens02 válasza modulus (#50772) üzenetére


Florens02
kezdő

Köszönöm az ajánlatot, meg fogom nézni.
Állványom már van, egy hasonló, pár ezres Hama állvány, eddig teljesen megfelelt a célnak.
Fő célom a természetfotózás, a falusi rendezvényekre csak meg szoktak kérni, de kevésbé az én világom...
Esetleg - még ritkábban - egy színitársulat előadásait szoktam fényképezni. Sajnos a gépem e téren is eléggé használhatatlan...
Ha a zoom nem is annyira életbevágó a természetfotózáshoz, de a makro mód fontosabb lenne, ezek a hozzá adott alap objektívek mennyire alkalmasak rá?

(#50774) modulus válasza Florens02 (#50773) üzenetére


modulus
aktív tag

Elég jó makróképességekkel rendelkezik. Az első lencsétől 7 cm-re már tud fókuszálni.

(#50775) grigo válasza modulus (#50772) üzenetére


grigo
őstag

Azért arra figyeljünk oda, hogy a természetfotózás nem egyenlő a panorámaképek csattogtatásával. Azon belül lehet virág, makró, bogarak, madarak vagy csak egész egyszerűen bármi aminek kompozíciójában nem veszik el egy nagylátóval készült képen.
A 4 ezres hama állványról pedig ne mondjuk már, hogy nagyon korrekt. Nem, nem korrekt, főleg nem korrekt a természetben ahol nem szintben lévő aszfaltra állítod le hanem sziklák, gyökerek között kell kistabilizálnod valahogy, ahol közben fúj a szél. Néha azért gondoljuk át miket mondunk a betévedő érdeklődőknek és ne szívassuk már őket ilyenekkel, hogy a 4 ezres hama állvány korrekt lesz.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50776) bigaatis válasza grigo (#50775) üzenetére


bigaatis
csendes tag

na erre én is kíváncsi lennék, hogy Te egy 100 ezres kerettel rendelkezőnek, a megvásárlandó géphez tudsz-e ajánlani akkor még egy profi állványt is ami belefér a keretbe?? :DD

(#50777) MittuDomain_ válasza bigaatis (#50776) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Totálisan egyetértek. Jelenleg én is egy gagyi Hama állványt használok muszájból (cash...), de egy kisebb széllökés is felnyomja a pulzusom, jaj, nehogy megbillenjen...
Már így is rendszeresen ráakasztom a táskám a középső rúdra ballasztnak.

Tudom hogy ótvar nehéz lenne, de olykor azon gondolkozom, lehet valami bolhapiacon kéne tizenéves teodolit/szintező állványt venni, meglenne 3-5e-ből, és az tuti bírná a megpróbáltatásokat.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50778) grigo válasza bigaatis (#50776) üzenetére


grigo
őstag

Ahhoz nem kell okosnak lenni, hogy 100 ezerbe nem fog beleférni váz, obi, kártya, táska, szűrő, állvány, pótaksi és minden ami nagyjából kell kiegészítőként még egy géphez. Nem fog beleférni. De azt ne mondjuk már hogy a 4 ezres hama állvány nagyon korrekt. Nem az, egy szar. Azért mert 100 ezer a kerete az nem azt jelenti, hogy szart kell vele vetetni. Akkor inkább gyűjtsön hozzá. Nem kell minden áron vásárolni csak azért, hogy legyen, vagy lejjebb kell adni az igényeket vagy akkor jöjjön a 4 ezres hama, csak akkor tudja, hogy szart vesz és ne kábítsuk hülyeségekkel.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50779) bigaatis válasza MittuDomain_ (#50777) üzenetére


bigaatis
csendes tag

de épp ezaz, pénz miatt vagy muszáj használni te is azt, és az olcsó állvány is jobb mint a <Semmilyen> állvány
Tudni kell helyén kezelni a dolgokat, ennél gondolom kihuzva is érezni hogy instabil, vigyázva de lehet vele fotózni, épület beltérben meg totál jó lehet rendezvényre ha nem jut rá több.

én egyébként továbbra is azt látom leírva, hogy ennyiért nagyon korrekt az állvány, nem is csodálom mivel k. drágák az állványok. Is. Már az csoda hogy ennyiért egyáltalán lehet kapni

(#50780) grigo válasza bigaatis (#50779) üzenetére


grigo
őstag

Viszont itt akkor szemléletbeli különbség van. Nekem a semmilyen jobb mint a szar. A semmilyennél nem borul fel a szetted. Akkor más dimenzió lesz a korrekt 4 ezres állvány.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50781) MittuDomain_ válasza bigaatis (#50779) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mondjuk én a Hama Star 05-öt a tavalyi edigital akciózáskor valami 790 ért vettem (vagy 1190, nem tudom) de akkor is egy sz@r.
Viszont nem úgy sz.r, mert ha odaállok mögé és fotózok vele, teljesen oké, csak magában félek otthagyni rajta a gépet, mert alapvetően oké, csak nincs tömege, a géptől fejnehéz, ezért könnyen borul.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50782) bigaatis válasza grigo (#50780) üzenetére


bigaatis
csendes tag

ha ver a szél és magasan a súlypont a 100 ezres manfrotto is ki fog borulni

max a leszurhato lábas lesz atomstabil, megfelelő helyen

a korábban említett szintezőműszer állvány na az biztos jó lenne, csak legyen ember a talpán aki kirándulásra magával viszi a több kilós monstrumot, ami ráadásul igazán kicsire se csukható össze :D

(#50783) tvamos válasza MittuDomain_ (#50777) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy AZ teleszkop allvanyom van, az nem billen fel. (10 ezerert vettem haznaltan.)
Es meg talca is van rajta dolgokank... objektiv... szendvics... akarmi...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50784) Florens02


Florens02
kezdő

Köszönöm mindenkinek az ötleteket! Olvasgatás és keresgélés közben elég sok mindent találtam új és használt kategóriákban is, és kicsit elvesztem a lehetőségek bőségében.
Kipróbálás lehetősége nélkül mennyire kockázatos használt MILC gépet venni? Sajnos a hirdetések 90 %-a budapesti, és nagyon messze esik tőlem. Pedig így le lehetne faragni az új gép árának akár felét is, a maradékból pedig kellékekre lehetne költeni.

Egy tipikusan kezdő kérdést hadd tegyek fel, ha nem baj: képminőség terén miben különbözik egy nagyobb szenzoros, RAW formátumra és manuális módokra is képes profi kompakt a nagyjából ugyanilyen jellemzőkkel rendelkező, és kb. ugyanennyibe kerülő MILC gépektől, azon az egy dolgon kívül, hogy nem cserélhető az objektív?
Tehát: ha egyelőre nem akarok/nem tudok objektívet cserélni, megéri-e jobban a MILC+kit objektív, mint a csúcskompakt? Esetleg a beállítások sokfélesége lenne még az eltérés? (Ez utóbbi számomra előny, szívesen kísérletezek, és mélyedek el a dolgokban.)

(#50785) p_adam válasza Florens02 (#50784) üzenetére


p_adam
addikt

Pont az az egy dolog, amit említesz, az objektív, csak a képminőséget nézve egy RX100 nem számottevően (vagy akár egyáltalán nem) rosszabb, mint egy olcsó kit objektíves APS-C gép (aminek alkalmasint kevesebb a fényereje), de ahogy az utóbbira egy jobbat tesz az ember (pl. ugyanazzal vagy jobb fényerővel), már érezhetőbb a különbség. Szóval eléggé felhasználás és ember (meg fényviszony)függő hogy ki melyiket preferálja, meg hogy melyik szenzorméret a legjobb, stb.
Azt tudom, hogy amikor még sok-sok éve megvettem a NEX-5N gépet, akkor beltérben nagy előnyt nyújtottak a az extra fényerő, amit a régi manuális objektívek adtak. Jó fényben egyébként a 18-55 kit objektív sem volt rossz, azon kívül, hogy semmi különleges nem volt a képek kinézetében.

[ Szerkesztve ]

(#50786) Florens02 válasza p_adam (#50785) üzenetére


Florens02
kezdő

RX100 alatt a Sony Cyber-shot DSC-RX100-ra gondolsz?

(#50787) p_adam válasza Florens02 (#50786) üzenetére


p_adam
addikt

Igen mert ezt használtam, de csak pusztán egy példa volt, sokkal hordozhatóbb, de nem olyan kezelni mint egy nagyobb gépet és ebben a régebbi modellben még az AF sem túl bivalyerős (ha zoom-ol vele az ember és csökken a fényerő), de ebben az árkategóriában a legtöbb gépnek szintén nem lesz az, ennél kisebb szenzoros gépet viszont nem biztos, hogy választanék.

(#50788) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok! Érdeklődnék a hozzáértő emberektől, hogy a 3 közül mit ajánlanátok egy okostelefonról átjövő abszolút kezdő embernek az alábbi MILC-ek közül.
- Canon M100 (115.000)
- Sony A5100 (130.000)
- Fujifilm X-A3 (135.000)
A felsorolt árak kitobival együtt vannak. Egyelőre nem ruháznék be objektívekre (elég lesz venni memória kártyát, táskát, állványt :) ).
Az M100 váz mondjuk elérhető 70 ezerért is, ha ehhez tudtok jobb objektívet mint a gyári ami belefér a 130 ezres kertbe (akár a plusz 10 ezres utángyártott EF-M - EF és EF-S átalakítóval is) akkor még az is szóba jöhet.
Az utóbbi napokban eléggé beleástam magam a témába, de ettől függetlenül pl az obikról csak alap dolgokat tudok és a fényképezőkről való tudásom is kezdetleges. Addig eljutottam, hogy APS-C-s gépet szeretnék lehetőleg érintő kijelzővel, így egyszerűbben tudok átállni okostelefonról és a szenzor méret is mérföldekkel jobb minőségre képes mint egy telefon. Plusz a cserélhető obik miatt a jövőben egy alap géppel is több lehetőségem lehet. Most még azonban a kitobira támaszkodnék így az is szempont melyik fényképezőnél van jobb minőségű kit objektív. Egyáltalán beszélhetünk-e jelentősebb minőségbeli különbségről a 3 gép esetén. Ha ezeken felül tudtok más típust is ajánlani azt se tartsátok magatokban :)
Az igényeim a természetfotózás, illetve nyaralások, kisebb céges rendezvények (kultúrált piálás kollégákkal :D ) megörökítése (zárt tér\rosszabb fényviszonyok közepette - ez gondolom már erősen kompromisszumos).

(#50789) bigaatis válasza tomboy0013 (#50788) üzenetére


bigaatis
csendes tag

kitobival a Fuji
fotózás szempontjából egyértelműen annak lesz a legjobb képminősége ezek közül

(#50790) Mr.Csizmás válasza bigaatis (#50789) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ a touchscreen is sokat segít. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50791) tomboy0013 válasza bigaatis (#50789) üzenetére


tomboy0013
veterán

Objektívet meg átalakítóval gondolom olyat teszek fel később amilyet akarok. Illetve gyanítom van választék alapból ehhez a típushoz is (ennél nem néztem még utána az obiknak)

Már Csizmás: Mind érintőkijelzős, azért is egyrészt ezek után érdeklődöm :)

[ Szerkesztve ]

(#50792) Neck válasza Florens02 (#50784) üzenetére


Neck
veterán

Szigorúan magánvélemény:

Szerintem nagyon sok ember elköveti azt a hibát, hogy vesz egy cserélhető objektíves gépet (az most mindegy, hogy DLSR vagy MILC), majd örök időkre megragad a kit objektívnél, amit adnak hozzá.
Erre külön állatfaj az, aki limitált keretből ősrégi fullframe gépet vesz (mert olcsó) a hozzá adott kitobival, és soha nem lép tovább, még akár egy manuális filmes obival se. Inkább venne egy modern m4/3 vagy APSC gépet, még azzal is előbbre van...

Hétvégén megjártuk Lichtenstein és Hohenzollern kastélyát, rengeteg turista, sokuk nyakában fényképezőgép, az emberek felénél légypiszok méretű szenzoros kompakt gép, másik felénél olcsó cserélhető obis gép kitobival. Alig láttam profi kompaktot, vagy olyat, ahol a kitobi helyett más volt a gépen.

Ha később szeretnél továbblépni a képminőségen (esetleg az is kiderül, melyik téma érdekel, tájkép, portré, asztro, makro, etc) és összespórolni a pénzt egy kitobit meghaladó objektívre, akkor érdemes cserélhető obis gépet venni.
Aki tudja magáról, hogy a büdös életben nem akar obit venni a géphez, az jobban jár a nagyszenzoros kompakt géppel - azokon a gépeken általában a kitobit jóval meghaladó optika van, általában a cserélhető obis gépeknék kisebb testbe zárva.

Azért nem raktam offba, mert ezt is gépvásárlási tanácsnak tartom.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#50793) Florens02 válasza Neck (#50792) üzenetére


Florens02
kezdő

Értem... de felmerül bennem az a kérdés, hogy ha a lehető legolcsóbb (esetleg használt) gépvázat veszem meg kit objektívvel, akkor a későbbi bővítés esetén nem a gép lesz a szűk keresztmetszet?

(#50794) Tin_Shield válasza Florens02 (#50793) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az APS-C és MFT 16MP-es (Canon esetében 18 MP) szenzor nem lesz szűk keresztmetszet a képminőségben. Persze az új szenzorok jobbak, és megjelentek új featurek, de ezekkel a gépekkel még bőven vállalható képeket lehet lőni a mai napig.

Szerk.: persze a képminőség csak egy dolog, sok minden másban azért lehet szűk keresztmetszet egy-egy típus, pl video, af, sebesség, kezelhetőség, stb.

[ Szerkesztve ]

(#50795) MittuDomain_ válasza Tin_Shield (#50794) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az m4/3 általában 16MP, de az APS-C szinte kivétel nélkül 24MP mindenütt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50796) tvamos válasza Florens02 (#50793) üzenetére


tvamos
nagyúr

A vaz minden keppen elavul. Az objektivek idotallobbak, esetleg adapterezhetok, es az arukat is jobban tartjak. Szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50797) Tin_Shield válasza MittuDomain_ (#50795) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 16MP-es Sony NEX gépek (5N-től felfelé) még bőven ajánlhatók kis pénzű, használt gépet keresőknek. Vagy a Fuji XE2/XT10/XT1 is.

(#50798) #73495296 válasza Neck (#50792) üzenetére


#73495296
törölt tag

A helyzet az, hogy a nagy szenzoros kompaktok sok esetben drágábbak a belépő MILC/DSLR kitnél. Lásd M100 kb. az RX100 árában van, és ok, hogy az RX100-nak elvileg jobb obija van és kisebb, de ezt ellensúlyozza az M100 lényegesen nagyobb szenzora. Ok, az RX100 kisebb. Az LX100 az a szint, ami már a jobb obijával ellensúlyozza az M100 kitet, de az meg drágább.

Egyébként mi hosszúhétvégén Isztrián jártunk, ott a turisták 80%-a telefonozott, a maradék 90%-a valami DSLR-t vagy MILC-et használt jellemzően a KIT obinál jóval nagyobb méretű utazó obikkal. Kicsi,nnagy, vagy bármilyen szenzorméretű kompaktot (távolról fel nem ismerném) alig láttunk.

(#50799) MittuDomain_ válasza Tin_Shield (#50797) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem mondtam hogy nem ajánlott (sőt, telézni pont az m4/3 a gazdaságosabb), technikai jellegű kiigatzítás volt, hogy az APS-C manapság nagyrészt 24MP, ami jobb, ha crop-olni kell.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50800) PuMbA válasza MittuDomain_ (#50799) üzenetére


PuMbA
titán

"sőt, telézni pont az m4/3 a gazdaságosabb"

Igen? Még nem néztem utána, de az olcsók obik ugyanúgy kevés fényt eresztenek át, mint más rendszeren, nem? Plusz még a kisebb szenzor. És akkor már elég nehezen fotózol fénycsökkenéskor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.