Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) LógaGéza válasza schawo (#16100) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ki mondta, hogy hivatásosnak hívnám magam? Sose, meg se fordult ez egyikőnk fejében sem...
De örülök neki, hogy itt mindenki úgy született meg, hogy egyből teljesen profi volt a fotózáshoz, és sose kellett semmit gyakorolnia/tanulnia, és egyből volt többszáz ezer forintja belefogni egy olyan hobbiba, ami esetleg később nem is fog neki tetszeni...

Már rég nem az esküvőfotózásról van szó, felfogtam, hogy ahhoz eléggé bővíteni kell a keretet. Arra kértem tanácsot, hogy egy kezdőnek, aki ismerkedne a fotózással, ahhoz mit lehet ajánlani a keretnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16102) Peethy válasza LógaGéza (#16098) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem nem értetted meg a dolog lényegét: nektek szárnypróbálgatás, a pároknak, akik esküdnek pedig életük nagy napja. Mondjuk megnézem én azt a párt, aki mindenféle referencia nélkül titeket választana... :U Nem akarlak elkeseríteni, de az esküvőfotózás technikai része ott kezdődik, hogy min. 2 gépváz - a legolcsóbb használt D70-ek mennek 30ezer körül, tehát már 60-nál jártok. Ezekhez kéne optika, táska, vaku, és akkor a tudás még sehol nincs. Tessék venni egy gépet és elkezdeni fotózni, 2 év után pedig újra elővenni a témát.

(#16101) LógaGéza: 70ezerből kijön egy Nikon D70 + 18-55 VR objektív, esetleg még egy Nikon 50mm f/1.8D objektív. Ez mind csak használtan. Micro4/3 tájékán lehet még nézelődni, de ott is csak egy Oly E-PL1 + 14mm f/2.5 fix jönne ki belőle...

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#16103) ronson válasza schawo (#16100) üzenetére


ronson
őstag

Hidd el van ahol erre van igény, én megértem a fórumtársat, mert sok ilyet láttam.
Egyszerűen azért mert erre van pénz.

Vagy van rendes fotós is, mondjuk 20000Ft-os kategóriában. :D

(#16104) ronson válasza Peethy (#16102) üzenetére


ronson
őstag

Az a baj, hogy te összekevered az értelmiségi párokat, az egyszerű mint a faék típusú emberekkel.
Referencia. :W Szerinted tudja némelyik egyáltalán a szó jelentését. :D

Már írtam, aki a gyermeke első napjait, hónapjait VGA kamerás, nyomkodós telefonnal örökíti meg, annak szerinted milyen minőségi elvárása van a lagzi fotózásra? Teszel egy keretet a fényképre egy akármilyen programmal és te vagy a szemükben a helyi Nánási Pál, mert a fókuszban még csak róla halottak mint fotósról.

[ Szerkesztve ]

(#16105) schawo válasza LógaGéza (#16101) üzenetére


schawo
titán

Nem, itt szinte senki sem profi, de van annyi önkritikám, hogy nem is képzelem azt magamról :)

Mindenesetre ekkora kerettel egy Olympus E-PL1-et, kitobjektívet, és M42 vagy OM manuálüvegeket (50/1,8, 28/2,8) vennék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16106) jjeahh válasza LógaGéza (#16101) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kitben most ezeket találtam 70k keretben:
canon 350d, 400d, pentax k-m, nikon d70, vagy d3000 kicsivel többért...

és miért nem jöhet szóba milc? egy újszerű e-pm1 kit 70 ezernél kevesebből is kijön pl, és még sokszor egy vakut is hozzácsomagolnak...vagy e-pl1, e-p1, nikon 1 j1, samsung nx100, panasonic g1, gf1, gf2...ezekhez a gépekhez, ha nem szántok sok pénzt rá, legalább már manuál fényerős üvegeket is lehet túrni bagóért, amik már megengednek egy kis játékot a dof-al is, és szürkületkor meg beltérben sem kell az iso-t az egekig tekerned...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16107) Zozzer888 válasza LógaGéza (#16096) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tanulni el lehet kezdeni vele persze.És sokat ki lehet belőle hozni egy belépő gépből is, de ahhoz sok munka,sok idő,sok tanulás és törpölés kell hozzá.A jó obi viszont elengedhetetlen és az árban használtan ott indul önmagában mint nektek a teljes keretetek.

Ez a vaku működik vele, de csak TTL-t tud, nincs rajta manuális állítási lehetőség.

(#16106) jjeahh :

350D kit obival: 40K
400D kit obival: 50K alatt...
1000D kit obival: 50K körül...

szerk:hát ez nem is off...

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#16108) ronson válasza jjeahh (#16106) üzenetére


ronson
őstag

Egyszerű, mert egy MILC-el nem néz ki fotósnak az ember. Egy nagy géppel a kezedben, a tini bukszák is ösztönösen pózolni kezdenek. :D

(#16109) schawo válasza ronson (#16108) üzenetére


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16110) jjeahh válasza ronson (#16108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, erről már volt szó is, de annyira nem igaz... :D a haveri körömben sok jó dslr cucc van, de nálunk annyira divat már, hogy pólyás gyerekek sem matchbox-ot tologatnak a homokban, hanem 5d + 70-200-al menőznek...vagyis kutyát sem érdekel lassan az ilyesmi...ha szükséged van nagyvasra, megveszed, használod, azt kész. Ellenben a kis olympus-t ha meglóbálom tapadnak rám az érdeklődők, komolyan...a szálcsiszolt, lakkozott csilli-villi acél, retró dizájn megteszi a hatását, páran 1000-1500 eurós árcetlit saccoltak neki, holott 100 fontért túrtam ebayen :DDD bele sem merek gondolni, mi lesz, ha megveszem az x-e1-et...valszeg kutatok neki valahonnan vmi dslr-ál-tokot, biztosan valaki kitalált már valami ilyesmit... :DDD

(#16109) schawo : :DDD :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16111) Sera26 válasza jjeahh (#16110) üzenetére


Sera26
aktív tag

Hmm, akkor szerinted angol (fontot emlegettél) piacon érdemes nézelődni használt MILC-eket illetően?

(#16112) Zozzer888 válasza Sera26 (#16111) üzenetére


Zozzer888
addikt

itthon is iszonyú olcsón mennek a használt vázak...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#16113) jjeahh válasza Sera26 (#16111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Zozzer888: +1

de, ha ebayen olcsóbban találsz, jobb állapotút, megbízható eladótól, sztem az is jöhet, főleg ha messze laksz Bp-től, meg minden forgalmas helytől

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16114) BiriBum válasza Stauffenberg (#16099) üzenetére


BiriBum
őstag

Az esküvői fotózás már művészet kategória, főleg a beállított menyasszony vőlegény képeket illetőleg.
Jól mondod, pont ezt nem szabad izzadságszagú, giccses beállításokkal elszúrni az egészet. Itt jól jön a művészi kreativitás. A többi esküvői téma már szinte csak a jó kompozíciós érzéken és a gyorsaságon múlik - ez utóbbihoz kell a fényerős objektívekkel megerősített, gyors váz(ak).

(#16115) Sera26 válasza jjeahh (#16113) üzenetére


Sera26
aktív tag

Nem létszükséglet, de egy használt, jóárasított MILC nagyon birizgálja a fantáziám. D5100 van itthon, de néha jól jönne egy kézreesőbb,okos masina.És igen...Miskolc messze van Bp-től :)

[ Szerkesztve ]

(#16116) schawo válasza Sera26 (#16115) üzenetére


schawo
titán

Német ebay a barátod: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16117) Sera26 válasza schawo (#16116) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na, azt hiszem ki leszek paterolva otthonról :DD
Köszöntem szépen! :C

(#16118) jjeahh válasza Sera26 (#16117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy ebay.co.uk

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16119) Zaji válasza schawo (#16116) üzenetére


Zaji
őstag

Azt hiszem ez nekem is a barátom lesz! :R
Itt biztos találok Pana G3-at.

(#16120) schawo válasza Zaji (#16119) üzenetére


schawo
titán

Ez Olympus márkabolt :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16121) Zaji válasza schawo (#16120) üzenetére


Zaji
őstag

Én a német ebay-re gondoltam, hogy az lesz a barátom.

(#16122) András.


András.
tag

Üdv!

Régóta érdekel a fotózás és azon gondolkodom, hogy év vége fele beszereznék egy cserélhető obis gépet, hogy kicsit jobban megismerkedjek a fotózással. 200k fölé nem mennék ár tekintetében. Mit tudnátok ajánlani? A használt gépektől ódzkodom.

(#16123) jjeahh válasza András. (#16122) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mit fotóznál? keresőre szükséged van? méret, súly lényeges? alaposabban is belemerülnél a témába? pl manuál módban fotózás, raw-okkal babrálás...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16124) Stauffenberg válasza András. (#16122) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem egy Pentax K-500 jó választás lenne. Jelenleg 150k az alap kitobjektívvel (18-55mm), mellé befér még egy-két kiegészítő vagy egy fényerős fix objektív. Plusz 200k alatt ez az egyetlen DSLR ami dupla vezérlőtárcsával rendelkezik, nagyon hálás dolog ha tényleg fotózni akarsz és manuális módban hajtanád a vasat. Ugyan ennek a váznak egy időjárásálló verziója a K-50, ez most kb 200k körül van vagy kicsit felette, de év végére már beleférhet a keretbe. Ezt csak akkor érdemes ha ki is használnád, hogy eső és por álló.

Másik jó vétel még a Nikon D5100, bár ez már kicsit fapadosabb a K-500 mellett, kezelhetőségben legalábbis. Viszont ez kifutó modell, jó kérdés mi lesz vele év végén. Én összességében a K-500 mellé teszem a szavazatom.

Ha viszont nem DSLR-t szeretnél, hanem valami kompaktabbat, akkor rögtön kapsz a többiektől tengernyi MILC gépre tippet.

(#16125) stargazer válasza András. (#16122) üzenetére


stargazer
senior tag

pana G6 :DD

igaz, kicsit 2 kiló fölött van, de nem sokkal, és minden fillér pluszt megér :K

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#16126) András. válasza jjeahh (#16123) üzenetére


András.
tag

Épp azért akarok váltani, hogy nagyobb szabadságot kapjak, a manuális álltítgatásba is tanuljak bele, legyen nagyobb kontrollom a gép fölött, mert ugyan a mostani is enged matatni egy picit, ez korántsem kielégítő már. RAW-okkal még nem volt alkalmam dolgozni, viszont szívesen elszórakoznék a RAW képek utólagos matatásával.
Leginkább táj- és makrófotózás érdekel, de ezek közül egyelőre a tájjal kezdeném, makróobjektívre nem hiszem, hogy futná.
A keresőt fontosnak tartom, az EVF-től viszont idegenkedem, a jelenlegi gépemen levő silány minősége miatt.
Méret, súly annyira nem lényeges.

(#16124) Stauffenberg, (#16125) stargazer
Megnézem azokat a gépeket is.

Eddig a Canon EOS 650D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 csomaggal szemeztem. Arról valaki tud valamit mondani?

(#16127) ronson válasza András. (#16126) üzenetére


ronson
őstag

Milyen géped van, most amin van EVF?

(#16128) BiriBum válasza Stauffenberg (#16124) üzenetére


BiriBum
őstag

mellé befér még egy-két kiegészítő vagy egy fényerős fix

35 f2.4

(#16129) András. válasza ronson (#16127) üzenetére


András.
tag

Egy Fujifilm FInePix S2550

(#16130) HollyBoni válasza András. (#16129) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy jobb MFT gépben az EVF tökéletes minőségű, és majdnem akkora mint egy FF tükrös viewfinderje. Szóval Fuji kompaktra ne alapozz, nekem is voltak ilyenek, azokon tényleg sz*rok.

(#16131) András. válasza HollyBoni (#16130) üzenetére


András.
tag

Nem is gondoltam, hogy hasonló lenne ehhez, bár mielőtt beleugranék egy EVF-be, jó lenne, ha ki tudnám próbálni azt is.

(#16132) András. válasza Stauffenberg (#16124) üzenetére


András.
tag

Ahol én nézegetem a K-50 is belefér simán a limitembe, még így is: 18-55mm WR + 50-200 WR Ultra Zoom KIT. A váz gondolom a ráeső hó és a téli hideg ellen is védett.

[ Szerkesztve ]

(#16133) schawo válasza András. (#16132) üzenetére


schawo
titán

Igen, a váz is és az obi is időjárás- és hidegálló. A K50 egy nagyon korrekt masina.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16134) BiriBum válasza András. (#16132) üzenetére


BiriBum
őstag

Ezen is érdemes elgondolkoznod: K30 + 18-55WR + 55-300 WR. Az 55-300 a kicsit nagyobb átfogás mellett optikailag valamivel jobb az 50-200-nál.

(#16135) schawo válasza András. (#16132) üzenetére


schawo
titán

De a K-30-at se hagyd le a listáról, ami a külsőt leszámítva tök ugyanaz, csak valamivel olcsóbb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16136) Stauffenberg válasza András. (#16132) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor az egy korrekt ajánlat, csak arra figyelj, hogy eredeti Pentax garancia legyen rá. Én a hivatalos magyar Pentax képviseletet néztem (Fotoplus) még pár napja. Ott csak a váz volt 200k és nem is nagyon volt még készleten, annyira új még.

A korábban említett igényt, mely szerint komoly kontrollt akarsz a gép felett, ez a váz, illetve a nem időjárásálló verziója a K500 elégíti ki a legjobban. Képminőségben is kiváló.

Az EOS 650D sem rossz váz, de csak játékszer a K50/K500 mellett.

(#16137) András. válasza Stauffenberg (#16136) üzenetére


András.
tag

24 hónap Pentax gari van rá. Átolvasok egy-két tesztet. Obik terén mi a helyzet a Pentax háza táján?

[ Szerkesztve ]

(#16138) schawo válasza András. (#16137) üzenetére


schawo
titán

Lévén, hogy a Pentax szenzor-stabit használ, és mivel a vázban is van AF motor, sok elérhető objektív van hozzá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16139) Abry válasza schawo (#16138) üzenetére


Abry
tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy pentax objektívek rendre drágábbak a canon/nikon társaiknál, és ahogy olvasgattam a teszteket és véleményeket sokszor nem is hozzák azok minőségét. Bár én csak a Fotoplus, DigitCam, edigital kínálatát néztem, és új objektívekről beszélek (használt piacon pedig amúgyis nagyobb a kínálat canon és nikon objektívekből, legalábbis Mo-n biztos). Továbbá számomra döntő tényező volt, hogy néhány canon (nikon objektíveket annyira nem ismerem) objektívnek egyáltalán nincs pentax megfelelője (pl. 70-200 f4). Ezek után maradnak a 3rd-party obik meg a manuális obik (ezekhez nem mindenkinek van türelme) amik ugye más rendszerekre is elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#16140) András. válasza Abry (#16139) üzenetére


András.
tag

Ez mekkora árkülönbséget jelent? Mert a későbbi bővíthetőségre nézve ezek az aggályaim, az ár, illetve az elérhető obik száma.
Máskülönben tetszik a K-50.

(#16141) BiriBum válasza Abry (#16139) üzenetére


BiriBum
őstag

Azt azért tegyük hozzá, hogy pentax objektívek rendre drágábbak a canon/nikon társaiknál, és ahogy olvasgattam a teszteket és véleményeket sokszor nem is hozzák azok minőségét.

Gondolom itt a Pentax kimagasló minőségű limited fix sorozatára gondolsz, aminek nincs Canon/Nikon megfelelője.

Továbbá számomra döntő tényező volt, hogy néhány canon (nikon objektíveket annyira nem ismerem) objektívnek egyáltalán nincs pentax megfelelője (pl. 70-200 f4).

Pentax SMC DA* 60-250 f4 IF SDM.

(#16142) BiriBum válasza András. (#16140) üzenetére


BiriBum
őstag

Jobban jársz, ha nem Canon tulajt kérdezel ez ügyben. :DDD

(#16143) schawo válasza BiriBum (#16142) üzenetére


schawo
titán

Kábé így :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16144) k1csi válasza András. (#16122) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha nem tudod pontosan mit szeretnél pont a használt fotós cuccok azok amiket érdemes nézni. Ha megveszel valami új cuccot aztán néhány hónap múlva rájössz, hogy neked mégsem az kell hanem valami más akkor lehet már csak a 2/3 árát éri amit vettél...
Érdemes körülnézni az indexen meg a hardveraprón mielőtt bármit is veszel.

Nagyon sok cucc még garis, de a nem garis cuccok sem feltétlen hibásak.
Persze mint mindenütt itt is lehet rémtörténeteket találni (különösen ha valaki ezt keresi; kereskedők szeretnek ezzel riogatni), de komplett dobozos esetleg garis cuccokkal nehezen lehet melléfogni (persze itt is érdemes figyelni).

Időjárásállóság.
Bár most sokan ajánlották, legyen itt egy ellenvélemény is. Attól, hogy még valamit időjárásállónak adnak el nem lesz garis pl. ha beázik. Persze pro fotósok akiknek a pénze/munkája függ ettől tovább fotóznak, de nekik ez is be van kalkulálva a költségvetésükbe.
Egyébként rossz idő rossz fényviszonyokat is jelent ahol hobbi szinten max. a megszállottak fotóznak huzamosabban (rövid időre meg egy zacsit ráhúzva a gépre, de nem a obi elejére még megoldható). Ha az obi elejét ellepi a víz vagy a pára akkor úgyis kár tovább csinálni.

Nedves környezetben fotózva van még egy nagy kockázat: a gomba. Angolul lens fungus.
Érdemes googlival keresni. Olyan obinál meg ami változtatja a hosszát akár zoomkor vagy fókuszkor be tud jutni a nedvesség (tök mindegy, hogy időjárásállónak adták el vagy sem). Innentől meg ha nem volt szerencséd ott a kockázat.

Egyébként nem rossz obi a 70-200 f/4, de telénél érdemes elgondolkodni, hogy kell-e stabi. Vagy esetleg egy stabis 70-300 (pl. Tamron) nem jobb-e.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16145) Abry válasza András. (#16140) üzenetére


Abry
tag

Tudom, hogy profi szinten nem számít az ár, de mivel nem vagyok profi fotós, így én sem tudok úgy gondolkodni, nálam is sokat számít az ár. A legjobb amit tehetsz, hogy felmész a digitcam, 220volt, edigital, fotoplus oldalára és magad végig böngészed nagyjából milyen objektívek vannak az egyes rendszerekre (esetleg, ha már tudod mi érdekel, akkor célirányosan keress), de azért összeszedtem néhány hobbi szinten elég gyakori objektívet:

pentax 50mm f1.8 – 77k vs canon 50mm f1.8 – 30k
pentax 40mm f2.8 xs – 95k vs canon 40mm f2.8 stm – 50k
pentax 18-135 al wr - 165k vs canon 18-135 is stm – 120k
pentax 35mm f2.4 - 54k vs canon 35mm f2 - 73k (pentax smc 35mm f2 - 197k, azért raktam zárójelbe, mert ez már egy másik kategória)
pentax 50-200 wr – 61k vs canon 55-250 is ii – 65k vs pentax 55-300 - 88k

BiriBum: Igen ismertem a pentax 60-250-et, csak az 354k vs canon 70-200 f4 IS 344k, canon 70-200 f4 190k
Lehet, hogy a fixek minősége jobb egy kicsit a pentaxnál, de ez olyan különbség, ami - ha egyáltalán van - hobbi szinten nem hiszem, hogy észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#16146) ronson válasza Abry (#16145) üzenetére


ronson
őstag

Azért azt vegyük figyelembe, hogy amelyik Canon obi nem IS, ott nincs képstabilizálás, míg a Pentaxnál, minden esetben van. Lehet így korrektebb lenne minden esetben IS obihoz hasonlítani az árat.

(#16147) Stauffenberg válasza Abry (#16145) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Lehet, hogy a fixek minősége jobb egy kicsit a pentaxnál, de ez olyan különbség, ami - ha egyáltalán van - hobbi szinten nem hiszem, hogy észrevehető."

Ez NÁLAD szempont és nem örökérvényű igazság. Mindenkinek mások az igényei és attól mert neked elég a Canon objektívek minősége, még nem jelenti, hogy indokolatlan a Pentax üvegek felára. A Canon üvegek is jók, néhány példány ott olcsóbb, mások meg a Pentaxnál, egyik a Canonnál jobb minőségű, másik a Pentaxnál. Viszont attól mert neked adott darabok esetén az olcsóbb/gyengébb is megteszi, még nem jelenti, hogy a drágább/jobb túlárazott lenne. Azt meg hagy döntse el a fotós, hogy mit tart fontosnak és milyen minőségi elvárásai vannak, függetlenül attól, hogy hobbi vagy profi szinten fényképez.

Egyébként a Pentax rendszer nagy előnye, hogy nagyon egyszerűen és jól használhatók a régebbi Pentax objektívek (manuálisak, félig manuálisak), melyeket fillérekért lehet vásárolni (5-15 ezer forint a többsége). Főleg mióta megjelent az élőképen a focus peaking.

(#16148) Abry válasza Stauffenberg (#16147) üzenetére


Abry
tag

"Viszont attól mert neked adott darabok esetén az olcsóbb/gyengébb is megteszi, még nem jelenti, hogy a drágább/jobb túlárazott lenne."

Ez így nem igaz, az olcsóbb nem mindig jelent gyengébbet, ahogy a drágább sem jobbat. Konkrétan a Canon 40mm-ese olcsóbb és jobb is mint a Pentax-é: http://www.dxomark.com/index.php/Reviews/Canon-EF-40mm-f-2.8-STM/Canon-EF-40mm-f-2.8-STM-versus-competition

"A Canon üvegek is jók, néhány példány ott olcsóbb, mások meg a Pentaxnál, egyik a Canonnál jobb minőségű, másik a Pentaxnál."

Ez így van, de a számok a Canon-nak kedveznek (nagyobb obi park => több olcsóbb, jobb objektív).

" Azt meg hagy döntse el a fotós, hogy mit tart fontosnak és milyen minőségi elvárásai vannak, függetlenül attól, hogy hobbi vagy profi szinten fényképez."

Ő írta, hogy fontos neki az ár, ezért onnan közelítettem meg a dolgot, de hozzátettem azt is, hogy nézzen szét a fotós oldalakon, olvasgasson teszteket, és majd eldönti, hogy megéri-e a felár adott esetben vagy nem.

"Egyébként a Pentax rendszer nagy előnye, hogy nagyon egyszerűen és jól használhatók a régebbi Pentax objektívek (manuálisak, félig manuálisak), melyeket fillérekért lehet vásárolni (5-15 ezer forint a többsége)."

Ez meg nem csak a Pentax sajátja, mert a Canon-ra ugyanúgy felcsavarhatod az m42-es üvegeket (szintén pár 1000ft-ért mennek), és sokszor jobb képet adnak, mint a modern objektívek.

Félreértés ne essék senkit nem akarok megtéríteni, vagy eltántorítani adott márkától, csak leírtam néhány tényt és a személyes tapasztalatomat, ehhez hozzáfűztem a saját véleményemet.

(#16149) schawo válasza Abry (#16148) üzenetére


schawo
titán

A Pentax szenzora köröket ver a Canon szenzorokra.
A Pentaxon minden üveg stabilizált, legyen az akár régi manuális.
A Pentaxon van focus peaking, ami sokat segít a kézi fókuszálásban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16150) jjeahh válasza schawo (#16149) üzenetére


jjeahh
nagyúr

előbbi kettő igaz, utóbbi félig, mert canonra van ML :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.