Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Andrew31 válasza jjeahh (#16499) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ha majd még visszajön olvasgatni, lehet FF-et fog végül venni. :D

Na, kezdődik is... :DD

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16502) schawo válasza Sera26 (#16498) üzenetére


schawo
titán

18-105 egy közepes kompromisszumüveg. Hasonló MFT-n az Olympus 14-150 (ekv 28-300), de az 11x átfogású. Kistele portrénak a 45/1,8 (ekv 90) a legjobb, az 50/1,8-nál jobb a képe. Használtan 70 alatt megszerezhető. Én a nagyzoom helyet inkább kisebb fixekben és lábzoomban gondolkoznék (feltételes mód nélkül is). Lásd pl a nagyszerű 20/1,7 (ekv 40), vagy a 14/2,5 (gyk ekv 28)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16503) penomope


penomope
csendes tag

Üdv. Szeretnék vásárolni egy Nikon D5100 fényképezőt. Most a legolcsóbb a PCLand-nél 161.000 ft. Érdeklődnék, hogy nem szokott gond lenni ezekkel a szállításokkal? Most úgy gondolom, hogy nem törik meg, nem sérül meg? Gondolom dobálják. A szállítót nem érdekli, hogy egy drága-érzékeny műszer lapul bent. Vagy ezeket inkább személyesen szokták venni?

(#16504) HollyBoni válasza penomope (#16503) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sokkal olcsóbban meg lehet kapni 18-55-el. Amúgy mire gondolsz, hol dobálják? Postán mikor kihozzák neked?

(#16505) jjeahh válasza Sera26 (#16500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen drágább a milc-ezés ilyen szinten, én is gondolkodtam már ezen, de mégis milc vonalon maradok valszeg, mivel vannak számomra olyan fontos dolgok, amiket egy alsó kategóriás dslr sem teljesít: pici méret, súly, fémborítás (ez panával bukik mondjuk), evf, szinte bármilyen obi, akár 50-60 évesek is adapterezhetők nagyon olcsón, és design :D...mondjuk panával ez is bukik. Tehát csak a kis méret miatt milc-re váltani nem biztos, hogy megéri, vázat nagyon olcsón találsz, de az obik drágábbak, mivel itt nem igazán vannak alap, belépő üvegek, szinte mind kiváló cucc, legalábbis a fix-ek. A 45-ös is valóban 100k körül lehet, de ennyiért nikonra sztem nem találsz ilyen minőségú üveget.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16506) Andrew31 válasza penomope (#16503) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ezek a boltok ritkán adják postára, leginkább futár cégeznek, akinél (a postával ellentétben) versenyhelyzet van. Biztos lehetsz benne, hogy akik kamerákat törtek - a nagyon jó csomagolás ellenére is - , azok már nem szállítanak nekik.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16507) penomope válasza HollyBoni (#16504) üzenetére


penomope
csendes tag

Persze, hogy olcsóbb 18-55-tel, ha meg objektív nélkül vennék, még olcsóbb lenne, ha nem vennék semmit, az lenne ám az igazi olcsóság. De a kérdésem nem ez volt.

(#16508) penomope válasza Andrew31 (#16506) üzenetére


penomope
csendes tag

Köszi a választ!

(#16509) Sera26 válasza jjeahh (#16505) üzenetére


Sera26
aktív tag

Valóban a méret és súly lenne az egyetlen indok amiért váltanék, az anyaghasználattal elégedett vagyok a Nikon esetében is.
Arra voltam leginkább kíváncsi, hogy az általam használt gyutávú DSLR üvegeknek, van-e és MILC megfelelője és hogy árban milyen kategóriát képviselnek. Még a vakuknak utánanézek, aztán osztok, szorzok és meglátjuk.
Bár most ezzel az adapter+régi üveg kombinációval felkeltetted a figyelmem, ez nagyon jól hangzik... :D

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :R

(#16510) Freddy76 válasza Sera26 (#16498) üzenetére


Freddy76
addikt

Jelen esetben az is "baj", hogy a dslr piac szerintem legjobb ár/érték arányú cuccait birtoklod... A d5100 a lehető legjobb vétel a kategóriájában, eléggé lent van az ára, ez nyílván nem jó, ha el akarod adni... A 18-105 és 50/1.8G dettó, mindkettő nagyon jó az árához képest. Nekem ugyanez a szettem volt (sb700-zal), és eléggé sokba került anno a váltás.

Az obi egyértelmű, 45/1.8. Zoom kérdéses, érdemes vadászni egy 12-50-et esetleg (ez ekv. 24-100, és van rajta egy alap makró funkció is), vagy egy 14-42-őt. A váz nehézkes, különösen, ha újat akarsz. Nem úszod meg ráfizetés nélkül a cserét...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16511) Sera26 válasza Freddy76 (#16510) üzenetére


Sera26
aktív tag

Pont ezt mondták az ismerősök is - akik fotósberkekben otthon vannak - hogy "sajnos" a jelenlegi szettünk jelen pillanatban "bestbuy" DSLR fronton, így mindenképpen pénzügyi bukta lesz/lenne a váltás.
Olvasva a véleményeket, ajánlásokat és ezekhez társítva az árakat egyelőre elment a kedvem a cserétől, mivel van más amire most több tízezreket költsünk . :B
Mindenesetre szemmel tartom a piacot, hátha lesz egy kihagyhatatlan ajánlat. :)

(#16512) jjeahh válasza Sera26 (#16509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a manuálozás érdekes dolog, bár sokak szerint, ha van af obira pénzed, akkor hanyagolod őket, sztem nem így van. A manuál üvegek jóval olcsóbbak, én ebayen szoktam turkálni, én fényerős kb 40 éves, patika újszerű állapotban lévő 50mm f1.8-ast pl kb 15 fontért találtam (kb 5000huf), de itthon olcsóbban is vannak, mondjuk helios-ok. Most 3db 50-esem van, mind használom, annyira más a rajzuk, színek, bokeh, más élmény használni őket + van egy 25mm f1.4-em, és egy 135/2.8, mind tömör fém-üveg kombó, a 135-össel komolyan szét lehetne verni egy belépő műanyag dslr-t, úgy, hogy közben a jó öreg obi meg sem karcolódna... ;] az 50-es nikkorod árában már rollei meg zeiss planar-ok vannak, ami aztán überbrutálcsúcs :DDD viszont...ezek manuál obik, kézzel kell fókuszálni, és mozgó témára csak korlátozottan használhatók...szóval szaladó gyerek, stb nem ilyen obiknak való... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16513) k1csi válasza Sera26 (#16511) üzenetére


k1csi
senior tag

A jelenlegi cuccod inkább bővíteni lenne érdemes mFT-vel vagy valami jobb kompaktal, ha gond a hurcolászás.
mFT-ben érdemes használtban gondolkodni és minimális szetben pl. max 2 obi. Pl. a 45-ös max. 70 így. (Én is használtan vettem, de nemcsak ezt).

jjeahh
Van amire jó a manuál, van amire nem. A gyerek ez utóbbi.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16514) Freddy76 válasza k1csi (#16513) üzenetére


Freddy76
addikt

Elmesélhetném, hogyan akartam lefotózni a hintázó gyerekemet filmre, törőékes mattüveggel, 50/1.8-cal 1.8-on. De inkább nem mesélem :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16515) k1csi válasza Freddy76 (#16514) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha előre fókuszálsz (valamire) és ráérzel mikor kell nyomni az expó gombot persze egyáltalán nem lehetettlen (sőt lehet még jobb is lesz mint a csúcsszuper digit követő AF), de általában ez azért elég macera.

Nekem is előkerült a filmes gépem, remélem hamar megjön az akku is hozzá, de nem hiszem sokat fogom használni, akkor is inkább poénból.

Szerk: offba tettem.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16516) jjeahh válasza Freddy76 (#16514) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pedig kíváncsi lennék... :DDD mondjuk élőképen ugyanezt sorozattal már próbáltam én is, nem volt olyan nehéz feladat...persze tapasztalat kell hozzá, össze kell szokni a manuál fókusszal...én a legjobban a focus peaking-et hiányolom a kis oly-mból. Egy ideje fuji x-e1, pana g3 között vacillálok én is, remélem január-februárig sikerül döntenem... :DDD segítene valamennyit, ha találnék valahol videót az x-e1 peakingjének a működéséről mf üvegekkel, mert pl x bajonettre portréobi még nincs, azt manuállal kellene pótolnom, és, ha már ennyi pénzt adok egy vázért, abban elvárom, hogy legyen jól használható peaking is többek között...sajnos nálunk nincs ahol kipróbálni, ha meg utazok kb 100km-t egy próbáért, akkorsem biztos, hogy megengedik, hogy mf üveget tekerjek rá, de ha mégis...most rendeljek mondjuk x-m42 adaptert egy próbáért, és ha nem tetszik kidobhatom? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16517) Freddy76 válasza k1csi (#16515) üzenetére


Freddy76
addikt

A feleségem lökte a hintát, megkértem, hogy próbálja meg mindig ugyanonnan lökni, és a kezét hagyja ott, arra próbáltam belőni az élességet. Három képet lőttem, de fullframe-en 1.8-on eléggé pici a dof, kettő vacak lett, a harmadik jó.

jjeahh: filmesen nincs élőkép, és az előhívás költségei is meggátolnak abban, hogy túl sokat próbálkozz ;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16518) stargazer


stargazer
senior tag

ja igen, ezt akartam meg kerdezni h nem lesz-e gondom a pana g6-tal, ha pl. gyerkocot akarom fotozni, mert a szenzora eleg regi, es ahogy lattam dxomarkon, kb felet tudja isoban mint egy hasonlo aru tukros gep (pl. 5200).
koszi

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#16519) jjeahh válasza stargazer (#16518) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gyerkőcfotóra nem kell magas iso, beltéren kitobival dslr-en is elég esélytelen, fix fényerőssel meg nincs az a beltér, ahol iso 800-1600 ne lenne elég sztem, ennyit gondolom a pana g6 is bír...nem a sony szenzor van benne, a nikonban viszont igen, de azért a pana lapka is vállalható már, legalábbis tesztképek alapján :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16520) k1csi válasza stargazer (#16518) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem tudom mit tud a Pana G6 ami neked kell és nincs benne a G5-ben, de garis G5 ha jól látom 110k-ért van az indexen.
A különbözetből kijön egy Pana 20 1.7, ami nekem nem túl jól világított beltéren 1/160-nál kb ISO500-800-at ad (teljesen nyitva, de ez nem gond mert ott is éles). Ott azért még kezelhető a zaj.
Egyébként nem vitás, hogy a tükrös zajban kb. fél fényértékkel jobb, dinamikában még több az előnye, de kitobival nem lesz jobb (ISO3200-6400 között).
Ha viszont a tükröst is fixel használod (mondjuk nem pont ugyanazzal a látószöggel mert az nem lesz olcsó buli) akkor nyilván valamivel megint jobb lesz.
Azaz 50 1.8G vs 45 1.8 + a váz a tükrös jobb eredményt ad (hacsak ez számít), de személy szerint lehet a D7000-re szavaznék a D5200 helyett ha egyébként a tükrösre szavazol.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16521) Grop77 válasza Sera26 (#16500) üzenetére


Grop77
csendes tag

(#16522) Sera26 válasza Grop77 (#16521) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na, ez elég korrekt, köszönöm! :R

(#16523) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Ajánlottátok nekem pár hete a Pentax K-500-at. Azóta hosszas olvasgatás után arra jutottam, hogy nem igazán találok hozzá obikat. Ilyen szempontból egy Nikonnal vagy Canonnal jobban járnék. Mert még csak kezdő vagyok. De később mindenképp le szeretném cserélni a kitobikat.
Így tudnátok valamit ajánlani 150.000 Ft-ért (obival) akár használtan is?

(#16524) kovaripeti válasza Grop77 (#16521) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Lehet, hogy jobb lenne, ha egy ideig nem olvasnák fórumot, minimum, míg nem veszek egy gépet. Hetek óta rágom magam, hogy melyik tükrös gépet vegyem, erre most belinkeltek egy szupert fényképezőt, ami elfér a zsebben is. Na szép. Akkor szeretném megkérdezni, hogy mit tudtok ajánlani szuper "zsebgépet" ami 160.000-170.000 körül lenne, és minőségileg tényleg tudja a "nagy tükrös" színvonalát. Azokba is belemerülök. Ha már ennyit gondolkodtam rajta, még tudok egy pár napot/hetet várni, míg megérik bennem az elhatározás. Köszi.

(#16525) kovaripeti válasza kovaripeti (#16524) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Jaj lemaradt: Szeretek portrézni is (tudja a nyitott blendét), és szeretek kirándulni, tájat fényképezni. Na így már nehezebb keresni.

(#16526) BiriBum válasza Nixon18 (#16523) üzenetére


BiriBum
őstag

Azóta hosszas olvasgatás után arra jutottam, hogy nem igazán találok hozzá obikat.

Milyen objektívet szeretnél, ami nincs Pentaxhoz?

(#16527) Stauffenberg válasza kovaripeti (#16524) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A "zsebgép" esetében 160-170 ezer csak a vázra menne vagy ebben benne van a portrés-tájfotós objektív kombó is?

Egyébként ezt a két feladatot két fix objektívvel el lehet látni, kell egy nagyobb látószögű (ekvivalens 24-35 körül, attól függően mennyire igényled a nagyobb látószöget), míg egy másik portréra (ekvivalens 90-120 mm körül).

A Micro4/3 rendszer esetén vannak fasza üvegek erre a két célra. A többi rendszer viszont itt-ott hiányos, főleg az igazi portré objektívek hiányoznak (a Fujifilm X és a Sony E rendszerek sem kínálnak jelen pillanatban ilyet, bár 50mm mindkettőnél van, mindkettőnél APS-C szorzóval kell számolni, de ez csak korlátozottan jó portréra és odafigyelést igényel nehogy lófejű legyen a modelled).

(#16528) Freddy76 válasza Nixon18 (#16523) üzenetére


Freddy76
addikt

Én már nem írom le, hogy nikon d5100+18-105, mert megkapom, hogy mindenkinek ugyanazt ajánlom. De előbb-utóbb valaki leírja...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16529) TayRol válasza Freddy76 (#16528) üzenetére


TayRol
veterán

minek ajánlod mindenkinek ugyan azt?

(#16530) kovaripeti válasza Stauffenberg (#16527) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ennyi a költségvetés. Akkor?

(#16531) Freddy76 válasza TayRol (#16529) üzenetére


Freddy76
addikt

Én nem ajánlottam, írtam is, hogy nem ajánlom. Ajánld most te különben nem adom oda a hátitatyót.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16532) Nixon18 válasza BiriBum (#16526) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ezek szerint nyilván van és én néztem be valamit nagyon.
Akkor már csak az a kérdés, hogy a Nikonokhoz vagy a Pentaxokhoz vannak jobb ár/minőségű obik?

Egyébként javarészt város és tájképeket csinálnék. Csak kíváncsiságból (és mert van modellem, aki önként felajánlotta magát) megpróbálkoznék a portréval is.

(#16533) Lassú Víz válasza kovaripeti (#16530) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem túl bonyolult. Ha a 45 f1.8-as abban a konstrukcióban tetszik marad az E-PL3 14-42 kitobival + egy tartalék akku ami belefér a keretbe. A többit meg megtalálod itt [link]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#16534) m3ss válasza Stauffenberg (#16527) üzenetére


m3ss
veterán

kivancsi vagyok a zsebgep alternativakra ebben az arban is.
ezt mar sokadszor mondod hogy az 50mm apscn keves portrera, toriztas miatt. a 35 valoban az altalaban. de az 50-es? foleg egy kezdonek. tudom nem olyan lesz mint a 135mm, de eleg nehezen lesz kiszurhato...lesz sok gond egy kezdo 50mm portreival. de nem ez :N
masik topicban sztyui pl egesz jol elvan ekv 85mm alatti fixekkel. lehet szolni kene neki h kapja ossze magat es vegyen egy hosszabb obit mert nagyon torzulnak a modelljei :DDD

(#16525) kovaripeti ha portre, tajkep es 170e korul akkor en ezekben gondolkodnek hasznaltan:
1. d90 + sigma 10-20, 50 1.8D 190-200e?
2. d5100/d90 + 17-50 2.8 150-160e?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16535) TayRol válasza Freddy76 (#16531) üzenetére


TayRol
veterán

D5100-at vegyen mindenki 18-105-tel!!

(#16536) schawo válasza kovaripeti (#16530) üzenetére


schawo
titán

PM2 kit 150k -15% = 127k
45/1.8 = 45k
Kedvezményklub tagsági = 8k
Összesen: 180k

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16537) Lassú Víz válasza schawo (#16536) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Prémium klub tagsághoz előbb kell vásárolni és csak utána tudod kiváltani. Mondjuk az lehet egy tartalék akku is amire szerintem mindenképpen szükség van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#16538) Stauffenberg válasza m3ss (#16534) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyilván nem véletlenül teszem hozzá, hogy az 50mm APS-C esetében csak körültekintéssel alkalmazható portréra, mert én is sűrűn használom erre, sőt a legtöbbször pont ezt használom, de például klasszikus headshothoz már rövid. Múltkor full frame-en használtam egy 85mm-es üveget, ami a legtöbb fotóhoz teljesen jó volt, de az arcról készült közelivel már nem voltam megelégedve. Nyilván aki nem ismeri a modellem arcát, az nem tudja, hogy mekkora a nózija valójában, de azért egy kicsit beletorzított. Figyelni kell és nem lesz baj, én eddig senkit nem beszéltem le, hogy ezzel fotózzon modellt, hanem csak annyit jegyzek meg sűrűn, hogy figyeljen oda amikor használja, mert sem elméletben, sem gyakorlatban nem portréobjektív.

Egyébként meg MFT rendszerről volt szó, arra van egy egészen kiváló 75mm f/1.8 is.

(#16539) k1csi válasza TayRol (#16535) üzenetére


k1csi
senior tag

Érdemes lehet 17-50-el is venni mint m3ss is írta, csak ugye azzal nem adják kitben...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16540) TayRol válasza schawo (#16536) üzenetére


TayRol
veterán

45k?? mivan?

az nem él egyszerre, hogy 60e is meg 15% is. így akartam vásárolni de nem lehet. az egyik a bolt, a másik az Oly akciója, a kettő nem megy együtt.

[ Szerkesztve ]

(#16541) Abry válasza Nixon18 (#16532) üzenetére


Abry
tag

Nem néztél be semmit, Canikon vonalon több a jó ár/érték arányú obi, persze pentaxnak is vannak minőségi üvegei, de rendre drágábbak. Szóval, ha bevállalod a 1,5-2-szeres árat az obikért, jobban jársz a pentax-al, a vázaik ugyanis többet nyújtanak azonos árkategóriában.

(#16542) Nixon18 válasza Abry (#16541) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ez micsoda dilemma...
Mondjuk fogásra a Pentax nekem jobban tetszett.. Hát erre alszom még párat.

(#16543) schawo válasza TayRol (#16540) üzenetére


schawo
titán

Bocsi, elnéztem a sort, 60k, a végösszeg pedig 195k :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16544) TayRol válasza schawo (#16543) üzenetére


TayRol
veterán

Naúgymárokés.:D

[ Szerkesztve ]

(#16545) gpeeter


gpeeter
csendes tag

Edigitalnál Pentax K-500 (+18-55) 130E. Már jó ideje olvasgatom a topicot, és eddig is a Pentax vonzott, de ezzel eldöntetett, hogy mi lesz az első DSLR-em. :)

(#16546) _csocso_ válasza gpeeter (#16545) üzenetére


_csocso_
senior tag

Valóban nagyon jó áron van.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#16547) penomope


penomope
csendes tag

Nekem már csak 2 versenyző maradt. Nikon d5100 18-105 vs Pentax K-500 18-55+50-200
Nem tudok dönteni. Árban szinte egyforma.
Pentax előny: dupla obi, és a nem elhanyagolható iszonyú magas iso
Nikon előnye: Objektívek.
Ha a K-500-at lehetne venni obi nélkül, nem lenne kérdés azt venném, mert akkor vennék egy fényerős valamit. De így 1 hete rágom magam.

(#16548) schawo válasza penomope (#16547) üzenetére


schawo
titán

Az ISO-ban pont nincs különbség. Annál inkább a váz használhatóságában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16549) BiriBum válasza Abry (#16541) üzenetére


BiriBum
őstag

Kettőnyolcas alapzoom:

Canon 16-35/F2.8 USM EF-L II 400k
Nikon 17-55/F2.8 G AF-S IF-ED 400k
Pentax SMC DA 16-50mm F2.8 ED 250k

Budget tele:

Nikon 55-300/4.5-5.6 AF-S G ED VR DX 90k
Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS STM 100k
Pentax DA 55-300/F4-5.8 ED 88k

Keressek még példákat?

A Pentax kimagasló minőségű limited sora nem létezik a Nikonnál és a Canonnál.

[ Szerkesztve ]

(#16550) Zozzer888 válasza BiriBum (#16549) üzenetére


Zozzer888
addikt

Kettőnyolcas alapzoom:
Canon 17-55 IS USM 268K

Budget tele:
Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS II 65k

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.