Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) FEDman válasza jjeahh (#15450) üzenetére


FEDman
addikt

A Pana GF1, GX1, GX7, valamint a GF2, GF3, GF5, GF6 mind fém fém burkolatot kapott. Azok a Panák amik pedig múanyag borítást kaptak azok meg mind olyan kategóriás vázak amiben az Oly egyáltalán nem képviselteti magát. ;)

No de hát ha keresőtől és a kategóriáktól teljesen függetlenül hasonlítunk össze-vissza tetszőlegesen bármit bármivel akkor nem szóltam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15452) jjeahh válasza jjeahh (#15450) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bocs, szerk idő lejárt, nem tudtam, hogy gf1 fém... :B :D amúgy a pana g3-ra is mondják, hogy az előlap mintha fém borítású, igaz...dslr-ben viszont tényleg nem tudok fém cuccost mondani belépő szinten :( nekem pl fontos az ilyesmi.
szerintem ez így rendben is van, hogy az oly és a pana különböző igényeknek megfelelő vázakot kínál, nagyobb, színesebb a kínálat
ja, hát szerintem aki kezdő gépet vesz, sztem jobb esetben feltérképezi kategorizálástól függetlenül egy adott kereten belül a teljes kínálatot. legalábbis én ezt tettem anno

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15453) FEDman válasza jjeahh (#15452) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, van ahol a keverik a műanyagot a fémmel. A G3-nál tényleg csak az eleje fém, a hátulja műanyag, de ugyanilyen megoldást alkalmaz például az Olympus E-PL2 is. ;)

Az igazán igényes építést m43 vonalon Oly esetében az E-P1/2/3/5 képviseli, Pana esetében pedig a GF1, GX1, GX7.

(#15454) Studi válasza FEDman (#15453) üzenetére


Studi
addikt

G5-nek is fém az első borítása. A hátsó viszont műanyag, és sajnos az ezüst verzió rettenetesen sérülékeny.

(#15455) Throme válasza BiriBum (#15448) üzenetére


Throme
veterán

Az innovatív forma eléggé ízlés kérdése. Kinek mi tetszik.

(#15445) BiriBum : Jó lenne ha kis versenyzésre késztetné a K30 a canikon belépők tervezőit, hogy picit többet tegyenek bele ebbe a kategóriába. Sajnos nem így lesz szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#15456) Stauffenberg válasza BiriBum (#15448) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyetlen dolog van ami miatt nem szívesen térnék vissza Pentaxra (persze mondom úgy, hogy még mindig van egy teljes Pentax szettem, objektívekkel, rendszervakuval, stb, de azt már csak ritkán veszem elő), az pedig a videó. A K-30, K-5 vonal sajnos még mindig messze van attól a szinttől amit elvárnék, a K-50-ről meg még nem tudom mit produkál videó alatt.

Az EOS 70D lenne nagyon ínycsiklandó falat végre (tekintve, hogy nálam a felhasználás 50% videó - 50% fotó), de a Canon úgy tűnik végleg feladta a masszív, EOS 5D vonalra jellemző vázkialakítást és az is csak egy 60D-szerű műanyag lesz... ráadásul ha épp olyan gagyi lesz, mint a 60D, akkor messzire elkerülöm. A 60D-ből kering olyan fél tucat a videós ismerőseim körében és a többségük már 1-2 év után szétmállott gumiborítással nem túl bizalomgerjesztő látvány.

Pedig az EOS xxD vonal a 60D előtt igen jó építési minőségnek örvendett. Gáz az új irány...

(#15457) Throme válasza Stauffenberg (#15456) üzenetére


Throme
veterán

A mindennapi használatban miben hátráltat téged egy műanyag váz?
Egyik kolléga 3 napos D3100-za leesett a betonra mert szarul fűzte be a vállpántot. Műanyag burkolat sérülésen kívül nem lett baja.
A 70D egy teljesen szimpi gép és remek eszköz. Most hogy nem fémvázas belülről, szerintem nem csökkenti a használhatóságát (nem vagyok canonos)

(#15458) Studi válasza Throme (#15457) üzenetére


Studi
addikt

Szétvágja az idegeid, hogy mocorog, nyöszörög a kezedben. Főleg ha mellé teszel egy belépő szintű kortárs Olympus vázat, amit élmény kézben tartani. (felépítési minőségre gondolva, a műszaki tartalom más kérdés)

(#15459) Stauffenberg válasza Throme (#15457) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs bajom a műanyaggal. A 60D-nek sem a műanyag váza nyílik szét, hanem egyszerűen leolvad/lemállik róla a gumiborítás. Olyan mintha egy kutya szétrágná. Ez a 60D egyik nagy gyengesége.

Nekem ne nézzen így ki 1-2 év után egy 350 ezer forintos gépváz. De a Canon nem bírta ki baki nélkül a 650D piacra dobását sem, azt vissza is kellett hívni, mert olyan ragasztót használtak ami sok embernél allergiás reakciót váltott ki.

Meg az elv is zavar, hogy az egyik pillanatban még ott az 50D, ami egy masszív, 5D-szerű magnézium ötvözet fémvázzal kerül piacra, igényes borítással X forintért, majd jön a 60D, csupa műanyag, gagyi ragasztott gumival, szar általános anyagminőséggel, amit szintén X forintért sóznak rád. Tudod kit nézzenek hülyének... persze valamivel rá kellett bírni a vásárlókat, hogy vegyenek 7D-t.

(#15460) jjeahh válasza Throme (#15457) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha vigyázol rá, nem karcolódik össze, nem törik, akkor is ott van a tapintás. a fémet más, jobb érzés kézbevenni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15461) Throme válasza jjeahh (#15460) üzenetére


Throme
veterán

Ezzel nem értek egyet. A fémvázas gépet is műanyag borítás fedi.
Érzetre meg ne hasonlítsuk össze, mert egy haladó váz értelem szerűen kényelmesebb fogásra.

(#15462) jjeahh válasza Throme (#15461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ház, nem váz... :DDD meg tapintás, nem fogás

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15463) Throme válasza jjeahh (#15462) üzenetére


Throme
veterán

ok ok, én egy fém vázas gépre asszociáltam, tévesen :)

(#15459) Stauffenberg : lehet most szőrszálhasogatásnak veszed, de amit bemutattál az ragasztási probléma és nem a műanyag váz számlájára írható. Mindamellett tényleg sajnálatos és én is bosszankodnék, ahogy teszem is a nikkor 18-105 zoomgyűrű gumi borításának kezdődő lebomlása miatt. 3,5 éves és kezd leharcoltnak tűnni.... lassan le is jön... pedig nem vagyok hóban-sárban fotózós... ráadásul olyan terhelést se kap, mint egy markolat gumi!!

[ Szerkesztve ]

(#15464) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Nikon 3200 megér 18k felárt egy 3100-hez képest? Egyforma optika minden.

Miben jobb a 3200?

(#15465) Stauffenberg válasza torma1981 (#15464) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem megér. Drasztikusan jobban teljesít dinamikában és úgy általánosan is jobb a szenzor. A 24 megapixeles felbontásnak viszont van annyi hátránya, hogy hatalmas fájlokat hoz létre, plusz ezek az olcsó kitobjektívek már nehezen boldogulnak vele (ettől még rosszabb nem lesz a D3100-nál, csak felesleges).

Én inkább egy D5100-ra csapnék le. Abban is egy jó szenzor van, de kicsit okosabb a váz.

(#15466) torma1981 válasza Stauffenberg (#15465) üzenetére


torma1981
veterán

Az már 165k lenne :( Annyi már sok

(#15467) torma1981 válasza torma1981 (#15466) üzenetére


torma1981
veterán

3200-töt 115k-ért meg tudnám szerezni. A 3100-at 97k-ért.

(#15468) JackFeryll válasza torma1981 (#15467) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ezt neked kell eldönteni. A kijelzője is jóval nagyobb felbontású (korszerű) a D3200-nek. A 921.000 pixeles kijelzőn jobban látszik, hogy mi éles és mi nem.
A szenzor jobb. A különbözet meg amúgy is kicsi ahhoz, hogy objektívet vegyél helyette, így szerintem megérheti.

(#15469) Throme válasza torma1981 (#15467) üzenetére


Throme
veterán

A 24 MP-es képeket egy i3-as laptopon talán minimálisan lassabb, mint 12MP.
Exportálásnál választó kisebb MP-es file méret (pl 14MP , mint a D3100).
Kitobival is lehet éles képet lőni.
Nagyobb szabadságod van a képkivágásnál.
D3200 jobb mint az elődje.
Pl nagyobb az LCD felbontás, tudja a bracketinget.
Szerintem megéri simán az árkülönbséget.

(#15470) Bandinho


Bandinho
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani kezdő DSLR gépet, akár használtat is, olyan 80-90 ezer körül? Köszi.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#15471) JackFeryll válasza Throme (#15469) üzenetére


JackFeryll
őstag

Biztos vagy benne, hogy tudja a bracketinget (AEB) a D3200?

(#15470) Bandinho

Mik az elvárások ? Ennyiért 40D és D90 van.

[ Szerkesztve ]

(#15472) Bandinho válasza JackFeryll (#15471) üzenetére


Bandinho
tag

Köszi! Elvárásaim még nem nagyon vannak...:D Annyi, hogy nagyjából mindent kitudjak vele próbálni és tanulgatni rajta.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#15473) Throme válasza JackFeryll (#15471) üzenetére


Throme
veterán

Ja, azt nem , hanem az infrás távkioldást tették bele, amit az előd nem tud....

összehasonlítás

(#15474) Bandinho válasza JackFeryll (#15471) üzenetére


Bandinho
tag

Esetleg egy hasznalt Canon eos 500d?

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#15475) JackFeryll válasza Bandinho (#15474) üzenetére


JackFeryll
őstag

Akkor már 550D, videóban többet nyújt.
Én nem szeretem az abszolút belépő gépeket ezért is írtam a 40D-t. Nem tudom mekkora kezed van (nekem nagy) és fogásra ezek borzalmasak. Persze ha szeretnél videózni akkor ilyen árkategóriában nincs más választásod.

(#15476) Bandinho válasza JackFeryll (#15475) üzenetére


Bandinho
tag

Nem igazán vonz a videózás és a kezem is elég nagy, igen. Nézelődök akkor 40D-k között, de úgy látom ahhoz még egy kis gyűjtögetés nem árt. :D Köszi!

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#15477) tylerddd


tylerddd
veterán

Egy kis segítség kellene a Panasonic Lumix G5-höz szeretnék memóriakártyát. Max. 64GB-ot tud kezelni, én ekkorát szeretnék. A kérdés már csak az, h érdemes-e az ilyen hiper, mega, giga, ultimate kártyákba befektetni vagy elég egy sima class10-es kártya?! Fénykép szempontjából gondolom mindegy, de mi a helyzet a videókkal?! Ezt a Kingston-t néztem ki. Márkában nálam csak ez vagy a Sandisk, ami még szóba jöhet, ezekkel csak jó tapasztalataim vannak. Méretből sem engednék, párszor már megjártam a tárhely spórolással (pl. telefonnál). Meg aztán szokták mondani, h tévé képátlóból, tárhelyből és női mellből minél nagyobb a jobb :DDD
Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15478) Balinov válasza tylerddd (#15477) üzenetére


Balinov
félisten

az 1x 64GB-ot en Onnek nem ajanlom. :)) Viccen kivul, 2x32/4x16-tal adatbiztonsag szempontjabol sokkal jobban jarsz, senki se szereti, ha egy lekonyoklo memkartya miatt az egesz nyaralas/eskuvo/keresztelo kepanyaganak lehet integetni.

Kingston-t en nem ajanlom, a nagy Memkartyas topikban a SAndisk, Samsung, Transcend markakat ajanlgatjuk. Csakis megbizhato helyrol (ebayen sok az olcso hamisitvany, ami vagy nem akkora kapacitasu IRL vagy nem tudja a rairt sebesseget).

Efektiv 16mp felbontashoz sem kell extremmegaszuperhipegyors kartya, egy jo minosegu, 30mb/sec-et (tenyleg) tudo C10-es esetleg C10/UHS-I boven kiszolgal. FHD videohoz meg meg egy atlagos (eredeti) C6-os is jo.

szerk:
Szigoruan szemelyes velemenyem szerint persze, en ilyen szempontbol rohadt ovatos duhaj vagyok, jelenleg 4db 8GB-os Sandisk Extreme HD-t hasznalok a D5k 12mbyte-os raw-jaihoz

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15479) k1csi válasza tylerddd (#15477) üzenetére


k1csi
senior tag

Tudtommal EU firmware esetén 30 perc a limit amit egyben felvesz. Már 32GB esetén az akku hamarabb kimerült (ennél nagyobbat biztos nem vennék) . Árban kb. 16 GB az optimum. A gyors kártya kimásolásnál előny USB3
olvasónál, nekem extreme pro van.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15480) tylerddd


tylerddd
veterán

Értem. Jelenleg egy 16GB-os Kingston van benne, ami microSD, adapterrel, class10-es és tök jól megy vele. Most nézegettem a lehetőségeket, Samsungból ezek szimpatikusak, árban is egész kellemes, 1-2 darabbal próbát is tehetnék Samsung SDHC

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15481) Stauffenberg válasza tylerddd (#15477) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én inkább több kisebbre szavaznék mint egy hatalmasra. Már egy 32 Gb-os kártyára is nagyon sok adat fér, ebből veszel többet és jobban vagy védve az adatvesztés ellen is.

(#15482) tylerddd


tylerddd
veterán

Én a kényelem miatt akartam 64-es változatot, h ne kelljen cserélgetni és főként a videók miatt. Képpel én az életben nem rakom tele azt a kártyát, max 3-400 kép egyszerre (ilyen alapon egy 16-os bőven elég lenne, arra elvileg 1800/16MP kép megy fel), azt pedig azonnal leszedem, ahogy PC-hez jutok. A HD videó viszont kegyetlenül eszi a helyet, legalábbis telefonnal való filmezéskor ezt vettem észre, 2-3 perc és több száz mega a fájl mérete.

Viszont ha valóban az adatvesztéstől való félelem alapján választok kártyát, akkor minél kisebbet kellene választani, nem ?! Most csak egy példa: esküvői előkészületeken lefotózol mindent, az rámegy egy 2-4 GB-os kártyára, amit ezután elteszel és biztonságban vannak az előkészületekről készült képek. Aztán másik kártyára megy a templomi+polgári esküvő, harmadikra a lagzi stb. De ez csak amatőr elképzelés, nem tudom, a profik, h gondolkodnak erről :) Nem az esemény alapján válogattok, hanem teletöltesz egy kártyát és jön a következő?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15483) k1csi válasza tylerddd (#15482) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem vagyok pro, de tudom, hogy több géppel dolgoznak amik helyből két kártyát kezelnek és amit kivesznek rögtön megy image tankra stb (persze ez nyugalmas időszakban amikor a kártya közel sincs tele).

Ha tényleg fontos a biztonság akkor érdemes két kártyás gépet választanod. Szintén kerülném az adapterezett microSD-t, eleve lassabb stb, vsz. kevésbé biztonságosabb. Ma már memkártya nem tétel (kül. e-bay-ről, persze meg kell nézni honnan veszed/csak márkásat viszont nekem több kártya onnan van és köszönik szépen jól vannak).

Irreálisan kis káryának sincs értelme kül. ha videót is szeretnél.
Pl. G5 alapból kb. 4 MB/s-es videót csinál. Ez ma már tényleg nagyon alap, de így is fél óra kb. 8GB.

Egyébként tudtad, hogy van memkártya topic is mert ez itt eléggé off.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15484) Stauffenberg válasza tylerddd (#15482) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy gyors számolással kideríthető, hogy ha a legjobb minőségben videózol amire a G5 képes (1920x1080, AVCHD progresszív, 28 Mbps -> 3,5 MB/s), akkor egy 32 GB méretű kártyára 150 perc körüli anyag fér el, egy 16 GB méretűre pedig 70 perc körül. Én ide a 16 GB méretűt sem érzem gyengének, mert (az esküvős példánál maradva) ezt sem fogod óránként cserélgetni, de ha cserélned kell, akkor sem tart tovább néhány másodpercnél egy nyugodt pillanatban. Kell némi előrelátás hozzá. A 64 GB-os kártyára egyébként 300 percnél is hosszabb anyag fér el. Nem tudom mit akarsz leforgatni 5 órányi terjedelemben, de amikor mi forgatunk esküvőn vagy rendezvényen akkor három-négy kamerával alig hozunk össze ennyit. Itt már simán elhasználsz négy-öt csere akkut is, így a szűk keresztmetszet már nem a tárhely mérete lesz.

Ha komolyabb videót akarsz, mint egy szimpla családi film amit a rokonok körében lehet osztogatni, akkor meg eleve úgy állsz neki a forgatásnak, hogy sűrűn backupolsz egy tárhelyre (vannak erre készült több TB-os terjedelmű eszközök, de egy laptop + USB HDD is megteszi). Mi általában 16 GB méretű kártyákat használunk, legyenek veszett gyorsak, hogy könnyen lehúzható legyen róluk az anyag laptopra. Van a gépben két kártyahely, amint az egyik megtelik, rögtön átvált a másikra, addig azt a kártyát ki lehet venni és backupra küldeni, plusz egy üres kártya már megy be a helyére, hogy mire az éppen aktív kártya megtelik, már legyen megint mire átváltani.

De a gyakorlatban nem jön össze több anyag kameránként 70-90 percnél, így legfeljebb csak egy kártyacserét kell eszközölni legtöbbször.

(#15485) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Memóriakártyát milyet ajánlatok egy Nikon D3200-ba? Főleg a videó miatt kérdezem. Hogy a Full HD videoval is boldoguljon jól.

16 Gb-ra gondoltam.

(#15486) nesa válasza torma1981 (#15485) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem kb tok mind1 nem a video lesz a szuk keresztmetszet hanem egy gyors sorozat utan mikor urul ki a puffer, eddig 3 vazba probaltam ki a regi class 4 es kartyat video alatt egynel sem volt problema persze ezek kozul csak eg ytudott full HD.

(#15487) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Na ma elmentünk megvettük a Nikon D3200-at. Hozzá 16GB-s kártyát. Hazaérve előttem pár képet. utána lemerült az aksi. És sajna kiderült hogy kuka. Folyamatosan villog a töltés jelző. Kézikönyv szerint hibás. :(
Ez nem tartott sokáig.

Hétfőn vihetem vissza és ki tudja mikor lesz új. :(

Olvastam másnál is volt ilyen hiba. Ezek szerint széria gond lehet az aksiknál.

[ Szerkesztve ]

(#15488) ronson válasza torma1981 (#15487) üzenetére


ronson
őstag

Nem lehet hogy a kézikönyv a hibás?
A régebbieknél akkor tölt ha villog.

(#15489) A Zéé válasza torma1981 (#15487) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor tölt, ha villog, ha folyamatosan világít, akkor meg fel van töltve.
Ugyanaz az akku és töltő van benne, mint a D3100-ban. Amúgy a töltőn is ez van jelölve.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15490) torma1981 válasza ronson (#15488) üzenetére


torma1981
veterán

Igen de nem kb másodpercenként 8-at. Akkor hibás. Lassan kéne villognia.

(#15491) Throme válasza torma1981 (#15490) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ne aggódj, hogy nem kapsz azonnal másik akksit.
Minden tartozékával és garipapírral, meg számlával menj vissza. Ott a boltban is tudod prezentálni a hibát (sűrű villogást) és szerintem egyből cserélik is az akksit.
Ha márkaboltban vetted én valószínűnek tartom, hogy van nekik külön új akksi raktáron.
Szvsz.

Ok, az utazás, meg a bosszúság az tényleg kellemetlen, de utána majd örömmel fogod nyúzni a gépet :K .

Aksi gondok lehetnek, ahogy a D7k, D600, 800 gépeknél is előfordult szériahiba, amiért bizonyos szériaszámú akkumulátorokat visszahívott a gyártó.

Tudom, a bosszúság az azért nem hiányzik senkinek.

(#15492) torma1981 válasza Throme (#15491) üzenetére


torma1981
veterán

Ja nem aggódok. Benne vagyok simán a 3 napban. Lehet hogy tényleg azonnal cserélik. De ha pár nap nem aggódok. :)

(#15493) zozzo698 válasza torma1981 (#15487) üzenetére


zozzo698
tag

Nem akarok baromi nagy hülyeséget mondani, de amikor villog akkor tölt......cca másfél óra és folyamatosan világít mikor kész......de mintha pár hozzászólással korábban már volt egy ilyen probléma...

Én is megvettem a héten a 3200 as kittet 18-105-ös obival....és semmi gondom vele.....feltöltöttem azóta kb. 350 képet lőttem el vele....

zozzo

...hú de gyorsak vagytok...

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#15494) Throme válasza zozzo698 (#15493) üzenetére


Throme
veterán

Ezt (#15490) torma1981 olvastad?
Neki - elmondása szerint - gyorsan villog, nem pedig lassan.
Az 1mp/8 villanás azért nem tűnik normális töltésnek :( .

(#15495) torma1981 válasza Throme (#15494) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja sajna ez van. Nem is tölt semmit. :( N a mindegy remélem hamar cserélik majd.

(#15496) nesa válasza Throme (#15494) üzenetére


nesa
veterán

Akkor is hibat villog ha tul meleg.

(#15497) BiriBum válasza torma1981 (#15495) üzenetére


BiriBum
őstag

Én azért próbálnám tölteni.

(#15498) torma1981 válasza nesa (#15496) üzenetére


torma1981
veterán

Tegnap kb 3 órát töltöttem. És semmi. Nem is meleg. Szinte hideg az aksi. 1-2 ms-ig lassan villog utána nagyon gyorsan. A kézikönyv ilyenkor azt írta hibás az aksi. Semmi értelme próbálkozni.

(#15499) Studi válasza BiriBum (#15497) üzenetére


Studi
addikt

Az a baj, hogy ha a töltő hibát észlel (márpedig ha gyorsan villog, akkor hibát talált), akkor nem küld delejt az akksiba. Ilyen akkor szokott előfordulni, ha túlzottan lemerül az akku valamiért.
Ha a tipusnál gyakran előfordul, akkor lehet, hogy gyárilag nem megfelelően töltik az akkukat, vagy a váz kikapcsolás után is szívja még valamivel.

(#15500) Throme válasza torma1981 (#15498) üzenetére


Throme
veterán

Majd megírod, hogy mi lett a végkimenetele a dolognak?
Hol vetted a cuccot (bocs ha már írtad!)?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.