Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) JackFeryll válasza BiriBum (#16549) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nem belevau, de ha APS-C-ről beszélünk akkor a Canon-nál nagyon nem a 16-35-et kéne említeni hanem a 17-55 2.8 IS USM-et ami egy kiváló alapzoom ugyanolyan árban mint a DA 16-50-ese.
A Nikon üvegekről meg tudjuk, hogy a profi üvegek drágák nincsenek fél megoldások. (pl canon 70-200 f4L stb...)

szerk: látom nem csak én gondolom így :)

[ Szerkesztve ]

(#16552) BiriBum válasza Zozzer888 (#16550) üzenetére


BiriBum
őstag

Az utóbbi egy minőségi szinten van a Pentax DA 50-200/F4-5.6 ED objektívvel, ami 40k-ba kerül.

(#16553) BiriBum válasza JackFeryll (#16551) üzenetére


BiriBum
őstag

Jogos, APSC-re tényleg inkább az való, de még így is b 15 ezerrel drágább, mint a Pentaxé.

[ Szerkesztve ]

(#16554) Abry válasza BiriBum (#16549) üzenetére


Abry
tag

"Keressek még példákat?"

Nem akarom magamat ismételni:

pentax 50mm f1.8 – 77k vs canon 50mm f1.8 – 30k
pentax 40mm f2.8 xs – 95k vs canon 40mm f2.8 stm – 50k
pentax 18-135 al wr - 165k vs canon 18-135 is stm – 120k
pentax 35mm f2.4 - 54k vs canon 35mm f2 - 73k (pentax smc 35mm f2 - 197k, azért raktam zárójelbe, mert ez már egy másik kategória)
pentax 50-200 wr – 61k vs canon 55-250 is ii – 64k vs pentax 55-300 - 88k

Canon 55-250 is ii inkább a pentax 55-300-al van egy szinten, mint a 50-200-al.
LINK

[ Szerkesztve ]

(#16555) kovaripeti válasza schawo (#16548) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ez engem is érdekel. Miért nincs az ISO-ban különbség? Éppen a duplája.
És mire gondolsz a "váz használhatósárára" kapcsolatban?
Én is ez a két gép közt vacilálok.

(#16556) jjeahh válasza kovaripeti (#16555) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mert: nem azt kell nézd, hogy mennyi a max iso, amíg kitekerhető, hanem azt, hogy meddig bírja. Szal, ha iso 6400-on már nagyon mákos, részlettelen, kontraszttalan, akkor iso 12500-at sem fogod soha az életben használni, és akkor minek az 51200? egy iciripicirit talán a nikon jobban is bírja az iso-t, de elhanyagolható a külömbség, szóval iso-ban szinte tök ugyanazt tudják ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16557) kovaripeti válasza jjeahh (#16556) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

És a váz használhatóságánál mire kell gondolni? Melyik strapább?

(#16558) jjeahh válasza kovaripeti (#16557) üzenetére


jjeahh
nagyúr

felépítés, anyagminőség, fogás, kényelem, gombkiosztás, testreszabhatóság, kereső minősége...k500-at sosem tapogattam, a d5100 nekem ilyen téren nem tetszik, de nyilván mindenkinek más méretű a keze, más az ízlése, igénye, nekem a műanyag burkolat nem jött be, meg a kezelhetőség...ilyen téren a kis öreg olympusom is jobban tetszik, az acél-alu borítással, sok gomb+3 tárcsa, fülétől farkáig testreszabhatóságával

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16559) schawo válasza kovaripeti (#16555) üzenetére


schawo
titán

Használhatóság akart lenni (telefon megviccelt), ami még mindig nem igazán jó szó, a helyes a kezelhetőség lett volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16560) kovaripeti válasza jjeahh (#16558) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

3x olvastam el, de nem jöttem rá, hogy melyiket dicséred. :) Nikont, vagy a Pentax-ot? Még reggel van, nehéz a felfogásom.
Egyébként ezt néztem ki. Ezekben az objektívekben van stabilizátor ( Nikon vr)?

(#16561) Bandinho válasza kovaripeti (#16560) üzenetére


Bandinho
tag

Én, szintén kezdőként, inkább a Nikont ajánlanám 18-105-tel. Szerintem jobb, ha nagyjából mindent meg tudsz oldani egy obival, nem kell cserélgetni állandóan. Aztán később már tudni fogod, hogy melyek azok a távok, amiket leginkább használsz és ehhez tudsz választani objektíveket.
Elég sokat nézelődtem és ahogy látom a Pentax üvegek drágábbak a vázai viszont olcsóbbak. Ha valaki komolyan gondolja, szerintem későbbiekben biztos az objektívekre költ többet.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#16562) schawo válasza kovaripeti (#16560) üzenetére


schawo
titán

Pentaxnál (akárcsak az Olympusnál) a vázban van a stabilizátor, így minden objektívvel működik. A Pentax-féle vázstabi teleobjektívekkel nem túl hatékony, 1-2 fé-t hoz (gyk: 2-4-szeres záridő).

Pentax mellett szól a jobb, olcsóbb váz, ellene a drágább fixek, mellette a beépített stabi, ellene a tele tartományokban kisebb stabi hatékonyság, mellette a jól használható (focus peaking), könnyen adapterezhető, stabilizált, olcsó manuális objektívek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16563) jjeahh válasza kovaripeti (#16560) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyiket sem dicsértem, a k500-ról nincs semmilyen tapasztalatom, a d5100 kezelhetősége, anyagminősége nem tetszik...de mint írtam, ez ízlés kérdése, neked ettől még tökéletes lehet, kézreállhat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16564) kovaripeti válasza schawo (#16562) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Azt hiszem Pentax lesz. Azok a fixek sem sokkal drágábbak, talán 10.000 ft a különbség. Csalogat a vázba épített stabi,a magyar menü, a dupla obi, és az ára. Most találtam, itt pl még olcsóbb, így a dupla obival együtt is kevesebb mint a Nikon d5100.
Talán nem fogom megbánni. Ami egy kicsit bánt, az a garancia. 1 év vs 3 év.

(#16565) penomope


penomope
csendes tag

Üdv.
Van különbség ez és ez között? Miért van a kettő közt 20.000 forint különbség, mikor ugyan az? Vicces kérdés, de ezen a gépen is lehet állítani a rekeszt? Gondolom itt az AV a "neve"?

(#16566) tisvol


tisvol
aktív tag

....rendületlenül olvasom a fórumot, aminek az az eredménye, hogy gépem még most sincs, és egyre bizonytalanabb vagyok :)))
DSLR vonelon viszonyleg kevésszeresik szó (itt) a ony belépő gépeiről. Ennyire felejtős? Vagy miaz oka, hogy a Canon/Nikon/Pentax mellett ilyen keveset szerepel?
Tudom: olvassak, de jobb szeretem az itteni hozzáértők tömör, gondolatébresztő kommentjeit olvasni, mint a hosszú elemző teszteket. :)

(#16565) penomope
Ezt most nem értem....miért van különbség az árakban? Tán mert szabadkereskedelem, piacgazdaság van? Mindenki annyiért adja, amennyiért nem szégyenli :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#16567) A Zéé válasza penomope (#16565) üzenetére


A Zéé
addikt

egyrészt ugye ezek nem hatósági árasak, így mindenki annyiért adja, amennyiért akarja, másrészt az egyik helyen van raktáron, és fixen annyi az ára, a másiknál nincs, aztán vagy lesz ennyiért, vagy nem :)
Rekeszt persze, hogy tudsz állítani, csak a váz csinálja (hogy mechanikusan, mint Nikon, vagy elektronikusan, mint a Canon azt nem tudom), nem úgy mint a régi obiknál a gyűrűvel.

Just a simple Lineman...

(#16568) penomope válasza A Zéé (#16567) üzenetére


penomope
csendes tag

Jó, persze tudom, csak ez már olyan sok volt, gondoltam én nem vettem észre valamit? Köszi.

(#16569) jjeahh válasza tisvol (#16566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sony-t vagy oly-t akartál írni? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16570) stargazer válasza jjeahh (#16569) üzenetére


stargazer
senior tag

sony-król nem esik szó túl sokszor, úgyhogy sztem arra gondolt... :)

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#16571) tisvol válasza stargazer (#16570) üzenetére


tisvol
aktív tag

.....grrrrrr...igen Sony-t akartam, de lejárt a szerkesztési idő.

Üdv:T.

(#16572) stargazer válasza tisvol (#16571) üzenetére


stargazer
senior tag

ez kicsit olyan volt mint a múltkor az étlapon: ...karja... most karaj, vagy tarja? :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#16573) Santiagain válasza stargazer (#16572) üzenetére


Santiagain
senior tag

Lehet, nem is elírás. Nem egy eldugott őserdei faluban ettetek?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#16574) sideburns válasza tisvol (#16571) üzenetére


sideburns
aktív tag

A szó klasszikus értelmében véve a Sony-nak nincs DSLR gépe (már), SLT-je van, ami félig áteresztő tükröt használ.
Vannak előnyei és hátrányai is a DSLR-ekhez képest. A szenzorok Sony-k, azokra sok panasz nem lehet.
Az elterjedtsége valóban kisebb a többi márkához képest, de mindenképpen érdemes foglalkozni vele.

(#16575) BiriBum válasza Abry (#16554) üzenetére


BiriBum
őstag

Ugye, hogy mindketten tudtunk példákat hozni? Tehát baromság az a kijelentés, hogy a Pentax objektívjei drágábbak, mint a Nikon és Canon hasonló termékei.

Volt-e a kezedben valaha Pentax gép és objektív?

Én fotóztam mindkét telével, a Pentax 55-300-nak helyenként fix fényerejű teléket megszégyenítő rajza van.

A DxoMark-nál 2008-2009-es vázakat teszel az összehasonlításba, ami nem a mai viszonyokat tükrözi. Itt az is látszik, hogy a Canon 55-250 55 mm-en a legjobb, míg a Pentax 300mm-en. Ez végül is nem annyira rossz, ha egy tele a nagytele tartományban teljesít a legjobban.

Az SMC 50-200-at már nem nagyon forgalmazzák. Az utolsó ára 40 ezer volt. Amit te látsz 60-ért az a WR (időjárásszigetelt) verzió.

(#16576) madgie válasza BiriBum (#16575) üzenetére


madgie
titán

Jó fixekkel lehet tapasztalatod, ha egy maximum 3.5/10-es élességű zoom-ra azt mondod, hogy fixeket megszégyenítő rajza van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16577) BiriBum válasza madgie (#16576) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem fixekről beszéltem, hanem fix fényerejű telezoomról (kissé pontatlanul fogalmaztam) és azt is írtam, hogy helyenként, tehát bizonyos gyutávokon. ;)Természetesen fix telékhez képest sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

(#16578) madgie válasza BiriBum (#16577) üzenetére


madgie
titán

Hú, de benéztem :B Bocs! :))

(#16579) BiriBum válasza madgie (#16578) üzenetére


BiriBum
őstag

(#16580) penomope


penomope
csendes tag

Üdv. Videóban melyik a jobb: Nikon D5100 vagy Pentax k-500
Gondolom képminőségben egyforma?

(#16581) t..janos


t..janos
csendes tag

Max 300e-t tudok fordítani egy gépre objektívvel együtt.
Bridge ultrazoomos modellről váltanék, inkább a képminőség és gyorsaság miatt. A nagy gyújtótávolságról lemondok (20-30x zoom), arra nincs pénz, megtartom a régit második gépnek a családnak, viszont egy xx-200 objektív jó volna.
Mivel ezen áron van nikon d5200 2 kit objektívvel így ezért innen indulnék ki.

Kérdéses még a gép is, több nikont próbáltam d70-d5100 életben minimum egy napig, de pl sony-s vagy pentax-os ismerősöm nincs, ezért ezeket a gépeket nem ismerem. Melyiket ajánlanátok?
A kit objektíveket mennyire érdemes nézegetni, vagy inkább egy objektív legyen kissé kisebb gyújtótávolsággal?

(#16582) Lassú Víz válasza t..janos (#16581) üzenetére


Lassú Víz
őstag

mFT rendszert használok, de a D5200-at kézbe fogva kb. két perc alatt el tudtam dönteni, hogy nekem az a gép a fogása miatt nem kell. A dpreview is felhívja rá a figyelmet, hogy vásárlás előtt kézbe kell fogni, ki kell próbálni. Hiába jók a technikai paraméterek vagy kedvező az ára, ha minden képnél küzdök a kezelésével, akkor nem oda figyelek ahová kell. És annak nyoma marad a képen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#16583) jjeahh válasza Lassú Víz (#16582) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1...én d5100-al is így vagyok, viszont az most bestbuy állítólag. Mondjuk nekem a d7100 alatt egyik nikonnak sem tetszik a fogása, kidolgozása, kezelhetősége...de mindenkinek más a keze, ízlése...milc fronton pana g3 best buy sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16584) m3ss válasza t..janos (#16581) üzenetére


m3ss
veterán

milyen temakat akarsz fotozni? fixek szobajohetnek?
ha megtartod a masik gepet 20-30x zoommal, en lemondanek a nagy atfogasu dslr zoomobikrol...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16585) schawo válasza t..janos (#16581) üzenetére


schawo
titán

Miket fotóztál az ultrazoomod hosszú végével?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16586) MC Pite


MC Pite
veterán

Halkan, fű alatt tenném hozzá hogy a 3rd party gyártóknál is illik körbenézni obiknál - nem nagyon hat meg hogy 17-50 környéke fényerősen 400k a nagyoknál, ha közel negyede a tamron pl... Gyári áraknál meg nikon fronton sok több ajánlat van, de ez részketkérdés.

Mellesleg régebben elrettentettek a fuji x üveg árak, aztán másutt is rá kellett jönnöm hogy a jó nem olcsó. Igaz, XF 35 1.4 és 35 1.8G között nem annyi a difi mint árban(1.4 es kicsit más kategória fél milláért) de a zoomoknál már fordul a kocka.

Szal képminőség/ár, felirat meg nem számít... Persze ijesztő ilyen árakat olvasni azoknak akik most kezdik :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16587) freezbi


freezbi
csendes tag

Sziasztok Guruk!

Kezdő vagyok még a fényképezés témában, most szeretnék gépet venni magamnak.
Két gép között gondolkozom jelenleg:
Canon EOS 1100D és Nikon D3100
Melyiket javasoljátok? Elsősorban az éjszakai fotózás az, ami majd a későbbiek során jobban érdekelne.

(#16588) BiriBum válasza freezbi (#16587) üzenetére


BiriBum
őstag

Jó szívvel egyiket se. D5100, Pentax K500. Amire szükséged lesz még az egy komoly állvány és egy ultranagylátószögű lencse.

(#16589) HollyBoni válasza BiriBum (#16588) üzenetére


HollyBoni
veterán

+1, szerintem éjszakai fotózás (főleg csillagfotó, magas ISO 30mp záridő) ami legjobban meghajtja a gépet, nagyon kell a jó szenzor. Sajnos. :(

(#16590) sideburns válasza BiriBum (#16588) üzenetére


sideburns
aktív tag

Miért kellene éjszakai fotózáshoz ultranagylátószögű "lencse"?
Lehet hogy partiképeket akar lőni, éjszaka.

(#16591) HollyBoni válasza sideburns (#16590) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor szerintem azt írta volna, hogy partiképeket szeretne lőni... :))

(#16592) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Van esetleg valakinek tapasztalata erröl?

https://www.facebook.com/calito.santos.940?hc_location=stream

A csávó jó áron adja a cuccokat, elég jó áron. Valaki valami talasztalat?
Azért 3200 abival 85.000ft + 1 év garival

(#16593) jjeahh válasza denko (#16592) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én nem látok itt fényképezőt :( de ha már uk-ból rendelsz sztem ebayen nézz szét, faceról én nem vásárolnék

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16594) Freddy76 válasza denko (#16592) üzenetére


Freddy76
addikt

Nyílván előre kell utalni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16595) t..janos válasza schawo (#16585) üzenetére


t..janos
csendes tag

Amit fotóztam, de nem tervezem az újjal, pénz hiányában, és nem akarok ehhez mérhető pakkal rohangálni, az a repülőnap és a vízi szárnyasok. Hazai repnapra simán a sajáttal mentünk, ausztriaira meg egy kölcsön d70 + 55-200assal látogattunk ki, annak szép képei voltak, de nem elég "zoom"ja. A légi elemeknél inkább vesztem a részletgazdagságot marad a régi, vagy csak a nagy elemeket fotózom.
Hasonló kategória a vizes élővilág madarai, főként az állóak, úszóak, azzal eddig sem volt probléma a lassú géppel sem, repülés közben messziről nem fényképeztem.

Ami viszont mindenképpen marad az eddigi nagy nagyítású használatból, az a városfotózás és épületfotózás kicsit távolabbról, ekkor volt használva a részlet kiemeléseknél a nagy zoom. Pl kilátóból, kupolából, dombról. Tájfotónál egy két napsütötte rész kiemelése hegytetőről nézve...

Ami kissé zavar, hogy sok helyen olvasom, hogy az objektívek a maximális állásnál nem tudják azt a részletgazdagságot biztosítani a gépnek amit az tudna, ezért is érdekelne mennyire éri meg ezekkel foglalkozni, pl 55-300as 200mm körül gondolom jobb, mint az 55-200 maximális állításánál. Bár tuti előjön a kisgyerek az emberben, hogy ha már 300 lehet akkor nem állok meg 2/3nál.
Avagy kit objektíveken túl kell keresni inkább?

(#16596) t..janos válasza m3ss (#16584) üzenetére


t..janos
csendes tag

Természet vagy inkább sima kirándulás közbeni fotózások (épület, szikal, hegycsúcs, erdő...) normál vagy részletkiemeléses fotózása messzebbről. Tipikusan kilátóból vagy dombtetőről készült adott részletek kiemelése.
Esti, éjszakai városfotózás ami a jelenleginél elég korlátozott. Mondjuk az 1 méteren bellüli célok is élességállítási problémák miatt korlátozottaká válnak, biztos kezdi megadni magát.

(#16597) m3ss válasza t..janos (#16596) üzenetére


m3ss
veterán

tamron 70-300 vc+17-50 2.8 tamron + d5100/d7000 mondjuk?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16598) t..janos válasza jjeahh (#16583) üzenetére


t..janos
csendes tag

Köszönöm! Rögvest meg is nézem mit tud a G3.
A d5100 nekem nem volt kényelmetlen, de nincs akkora tapasztalatom, hogy egyből tudjam mit raknék máshova, vagy mi kellemetlen. A gyorsaság és képminőség még lenyűgöz, így még nem tartok ott, hogy ezeket átlépve a használhatóságot tudjam pontozni :( Kölcsön több napra nem tudják adni...

Mivel nem volt még ilyen kategóriás gépem ezért még márkahű sem vagyok, nikonos rokon nikont ajánl, a canonos ismerős persze canont :) ezért is vagyok itt.

(#16599) t..janos válasza m3ss (#16597) üzenetére


t..janos
csendes tag

Köszönöm, megnézem!
Általánosságban, hogy érdemes összevetni ezeket?
Jelenleg leírásokat olvasok, illetve képekre keresek amik ezekkel lettek készítve, ha talál a kereső, gépre könnyebb flickr és társai tagjei miatt, de objektívet kevesebben jelölnek meg.

(#16600) Stauffenberg válasza t..janos (#16599) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha eddig is használtad a teleobjektívet, akkor én nem mondanék le róla! Nyugodtan vehetsz olyan tele-zoomot aminek a vége 300mm-nél áll meg. Nekem is van tapasztalatom, hogy milyen egy 200mm-es üveggel a repülőnapot fotózni... hát eléggé szar.

Ügyesen kell objektívet választani, vannak olyanok amik elérhető áron még korrekt minőséget adnak a vége felé kitekerve is. Na meg egy repülőnap pont olyan téma, ahol rendszerint kiveri a szemed a napsütés, így a szűkebb rekesszel sem lesz gond (ugyebár a legtöbb olcsó zoom objektív több fényértéket is "romolhat" a gyújtótávolság végéhez közeledve).

Viszont állíts fel prioritási sorrendet. Előbb legyen meg a váz és azok az objektívek amik a legfontosabbak. Aztán használtan 50-70 ezer körül patika állapotú és fasza teleobjektíveket lehet beszerezni ami már nem a legalja szint, mint egy újonnan is ennyibe kerülő darabnál. A következő Kecskemétig még lesz rá időd! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.