Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Abry válasza BiriBum (#16575) üzenetére


Abry
tag

Abból indultam ki, hogy aki 100-150k-ért vesz gépet (újonnan) az valószínűleg később sem nagyon fog 200-300k-s obikat venni hozzá, hanem marad a budget obiknál ~100k. Az a néhány példa, amit felhoztál bőven budget árkat. felett voltak. Persze megint más, ha valaki tudatosan vásárol.

(#16602) tisvol


tisvol
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy a Pentax K-500 mellé második KIT obinak adott 50-200 DAL mennyire érdemes a vásárlásra? Említettétek, hogy a Canon mellé adott 18-135, és a Nikon mellé adott 18-105, annyira nem is vállalhatatlan. Ezeknek az obiknak a fényében kérdezem. Most a dupla KIT-es Pentax-hoz igen csak barátságos áron lehet hozzájutni.
Egyébként megtapiztam a Pentax K-500-at, a Nikon D5200-nél sokkal jobban bejövős, és legfőképp, a kezelhetősége (nekem legalább is) jóval jobb.

Üdv:T.

(#16603) sasa134 válasza tisvol (#16602) üzenetére


sasa134
addikt

Arra jó az 50-200 (ha kezdő dslr-es vagy), hogy a portré/tele tartomány irányába is tudj kísérletezni, és egyáltalán eldöntsd, későbbiekben mennyire fontos számodra ez a gyutáv. Általánosságban egy vállalható zoom, a "negy tesója", az 55-300 sokkal meggyőzőbb de nyilván drágább is. Használtan olyan 20-25e ft körül szoktak megválni az 50-200-tól. Ezt fontos tudni, mert szinte biztos, hogy idővel le fogod cserélni (meg a 18-55-öt is).
Én a helyedben megvizsgálnám , mennyi csak a K-500 váz, pontosabban mennyi a 2 KIT obi felára. Ha ez kiad mondjuk 50 ezer Ft-ot, akkor én a dupla kit helyett egy vázat vennék csak, és felhajtanék egy Tamron 17-50/2.8-at, vagy egy Pentax 16-45/4-et.
Amennyiben ez az első szetted,tanulni jó a dupla KIT, de ha becsülettel gyakorolsz és tudatosan próbálgatod a beállításokat, hamar a KIt obik tudáskorlátjába ütközöl. Ugyanakkor az is igaz, hogy nem a felszerelés a minden, az 50-200-al is készülnek jó kezekben ügyes fotók klikk

Hasonló dilemmával kezdtem én is (meg kb mindenki), és én anno a váz mellé egy Pentax DA 35mm f2.4-et vettem. Nagyon jól döntöttem, mai napig az egyik kedvenc obim - hónapokig csak ez az egy fix obim volt és remekül rákényszerített (jó értelemben) a látásmódom alakítására, a perspektíva megfelelő szerkesztésére, a "láb-zoom"' használatára, nagyon jó tanuló obinak tartom.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16604) sasa134 válasza tisvol (#16602) üzenetére


sasa134
addikt

Itt is van pár Pentax 50-200 fotó. (lejárt a szerkesztési időm)

Avanti Roma

(#16605) kovaripeti válasza sasa134 (#16603) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Na de hol lehet venni Pentax k-500 vázat? Én sehol nem találok, csak KIT vagy dupla KIT obival.

(#16606) sasa134 válasza kovaripeti (#16605) üzenetére


sasa134
addikt

Igaz, most látom, ezt benéztem.
Hát én ebben az esetben a 18-55-tel venném (a fentebb leírt okok miatt).

Avanti Roma

(#16607) schawo válasza kovaripeti (#16605) üzenetére


schawo
titán

Hozzánk csak kitben ér el. Amcsiknak jut szóló váz is [link], igaz, drágábban, mint nálunk a kit :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16608) Stauffenberg válasza kovaripeti (#16605) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy én is azt néztem, hogy miért nem lehet csak vázat venni külön, de hát ez egy ilyen műfaj. Nekem már a K200D óta megvan az a dupla kit és pillanatnyi megingás volt csupán, hogy majdnem lecsaptam egy K-500 alapkitre (komolyan, már a kosárban volt és majdnem leadtam a rendelést), annyira pofátlanul olcsón adják már rögtön a megjelenésekor. Ha csak a vázat el lehetne vinni 100k körül, akkor talán már itt lenne nálam a futár a csomaggal... :D

Aztán szerencsére mindig gondolkozom mielőtt megnyomom a rendelés gombot. Nincs igazi szükségem a K-500-ra, csak néha elszorul a szívem, hogy ott van a rég nem használt Pentax felszerelésem és az egyetlen gyenge eleme (csak emiatt nem használom) az a K200D váz ami mára nagyon elavult. Ezt kéne modernizálnom. De most őszintén szólva kicsit felesleges lenne, mert munkára ott vannak a jóval komolyabb céges gépek, magáncélra is el tudom vinni őket (bár nem mindig, ez tény). Inkább egy aranyos MILC-et kéne már vennem mindennapi rohangálósnak... DSLR már körbevesz éppen elég... :)

Egyébként erős a gyanúm, hogy a nagy karácsonyi hajtásban a K-500 alapkit (vagy akár a dupla kit) egy bestbuy vétel lesz. Vicces, hogy egy objektívvel 129.000 Ft, két objektívvel 159.000 Ft, közben a váz olyanokat tud, hogy röhögve lemossa a konkurenciát (100%-os kereső, focus peaking, dupla vezérlőtárcsa, kiváló szenzor, stb).

Emlékszem sok évvel ezelőtt, akkor még az egyetemi ösztöndíjból gazdálkodtam ki a Pentax K200D duplakit (ugyan ezzel a két objektívvel) árát, összesen 200.000 Ft-ot költöttem és ebben nem csak a duplakit volt benne, hanem az AF360FGZ rendszervaku, memkártya, tripod, két garnitúra Eneloop akku meg pár apróság. Akkor is verhetetlen volt a nagy konkurenciával a Nikon D60-nal szemben (ez most a D3200-al szemben áll).

(#16609) schawo válasza Stauffenberg (#16608) üzenetére


schawo
titán

Igen, rendkívül agresszíven áraz a Pentax. A K500-at és a K50-et is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16610) sasa134 válasza schawo (#16609) üzenetére


sasa134
addikt

tegyük hozzá: végre...

A K-x-em lassan csereérett lett és most kicsit bőség zavara van Pentax vázból, K-500/K-50, vagy ott a nemrég leállt K-30 (jóárasítva), nem beszélve a használt K5-ökről. Aztán gondolom a K-3 majd a K-5 II árát nyomja lejjebb...jóvilág kezd lenni Ricoh-éknál :C

Avanti Roma

(#16611) Stauffenberg válasza schawo (#16609) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én azt tartom jó dolognak, hogy már belépő szinten is ott a dupla vezérlőtárcsa. A konkurensek persze a második műanyag tekerentyű miatt belehajszolnak egy 300-400 ezres váz megvételébe, pedig szerintem annyira alapvető a jelenléte. Pont ez lenne a DSLR lényege, hogy ha már nagy, akkor tele is van kezelőszervekkel. Ne csak a nagyobb markolat legyen az egyetlen plusz amit ad.

Meg szerintem nem az árazása agresszív a K-500 és K-50 vázaknak, hanem végre felrázzák a piacot. A többi gyártó csak ül a seggén és semmit sem tesz bele az újabb és újabb belépő vázakba, csak javít egy hajszálnyit a paramétereken évről évre. Nevetséges dolgok maradnak ki, mint a 100%-os kereső, dupla tárcsa, focus peaking... Ezek mind olyan funkciók amik semennyire sem veszélyeztetik a felsőbb kategóriákat, így érthetetlen a hiányuk.

(#16612) schawo válasza Stauffenberg (#16611) üzenetére


schawo
titán

felrázzák a piacot
Ezt hívják agresszív árazásnak :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16613) Stauffenberg válasza schawo (#16612) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mindegy melyik oldalról közelítünk, szerintem nem a képességeihez mérten túl olcsók a vázak, hanem itt kellene tartania minden gyártónak 2013-ban. Arról nem a Pentax tehet, hogy a többiek csak átcímkézni tudnak vagy akarnak (lásd: EOS 650D - 700D váltás), mert ők azzal is jól elvannak.

(#16614) k1csi válasza schawo (#16609) üzenetére


k1csi
senior tag

A Pentax tényleg elég agresszíven (le)árazta ezeket a vázakat.
Az első DSLR vásárlókat szeretné megfogni aztán akik bővíteni szeretnék a rendszert azok aligha fognak váltani hiába az obik már nem olcsók.

Viszont vsz. ez még mindig racionálisabb árazás mint az mFT vázak amik kezdetben jó drágán jönnek, hogy néhány év alatt totál értéküket veszítsék.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16615) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Amikor a hóhért akasztják.

Hirtelen rám szakadt a lehetőség, hogy egy kis kedvezményt be tudjak vasalni az egyik boltban vásárlásnál. Elméleti síkon eljátszottam a gondolattal, hogy de jó lenne nekem egy új váz amivel akkor is tudok fotózni és videózni ha éppen nem tudom hazavinni saját célra a céges gépeket. A lényeg, hogy a gép értéke maximum 130k lehet. Ez nem sok, de ugyebár nem is komoly célra kell, munkára ott vannak komolyabb vasak.

Két gép neve jött elő a kalapból első körben:

Pentax K-500 + 18-55mm:

Ezt már pár napja majdnem megvettem hirtelen felindulásból. Nem is tudok elképzelni most ennél jobb belépő vázat ebben az ársávban. Ha meg már DSLR, akkor ragaszkodom a dupla vezérlőtárcsához, így egyetlen másik tükrös sem felel meg. Hátránya viszont, hogy videóban finoman szólva sem erős és nincs mikrofon bemenet. Na meg annyi DSLR van körülöttem már, hogy inkább MILC-re vágynék, de a K-500 meg ezerszer többet nyújt ennyi pénzért, mint bármelyik MILC, leszámítva a kompaktságot.

Canon EOS M + 18-55mm + Speedlight 90EX:

Ez végre MILC, videóban simán a szokásos Canon minőség (ennyi pénzért a legjobb vétel videóra még ML nélkül is). Később jönne mellé egy 22mm f/2 STM, amit nagyon kedvelek, szép rajzú még teljesen nyitott blendén is, kellemes árazású üveg, utcai fotóhoz kiváló. Na de a fekete leves, az egyetlen ami nem tetszik: Még az új FW-el is iszonyatos lassúságú AF, főleg kevés fénynél. Modellt fotózni még csak csak elmegy (kivéve kevés fénynél, ahol fókuszt sem mindig talál), de valahogy mégis jobban esne megvárni a következő EOS M-et, mert ez bár számomra nagyon szerethető és videóban is ötcsillagos a konkurenciához képest, de mégis elég kiforratlan. Plusz ugye az egész rendszer krónikus üveghiányban szenved. Ha kijönne egy 22mm f/2 minőségű, olcsó, portréhoz való objektív, akkor az nálam már minden igényt lefedne... de ez most nincs, adapterrel meg még lassabb az AF, mint nélküle.

A zavart leginkább az okozza, hogy egyik gép sem passzol tökéletesen ahhoz amire kellene. Na most vagy várok és hagyom ezt most a fenébe (amúgy sem létfontosságú, bár nagyban megkönnyítené a szabadidős fotózást), vagy megtanulok élni az egyik vázzal/rendszerrel, de épp annyira tudnám szeretni bármelyiket, mint utálni...

KÁOSZ! :D

(#16616) penomope


penomope
csendes tag

A múltkor valaki itt írta, hogy a 220 volt-ban nem engedték megtapizni a gépet amit szeretett volna megvenni. Ez mindenhol igaz? Vajon a győri ExtremDigital-ban is ilyen szigor van, nem tudja valaki? Valahol szeretnék megfogni, mielőtt rendelnék egyet.

(#16617) Bandinho válasza penomope (#16616) üzenetére


Bandinho
tag

Kérdezd meg egy e-mailben szerintem. Az lehetett a gond, hogy nem volt az adott modellből demo darabjuk, eladásra szánt gépet pedig nyilván nem lehet az expo szám miatt kipróbálni.

Szerk.:
Mondjuk csak tapizással nem tudom mi lehet a gond. A fotoplusnál kézbe vehettem.

[ Szerkesztve ]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#16618) jjeahh válasza Stauffenberg (#16615) üzenetére


jjeahh
nagyúr

úgy kipróbálnám azt a k500-at :))
pana g3 nem tetszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16619) HollyBoni válasza Stauffenberg (#16615) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pentax!

(#16620) penomope válasza Bandinho (#16617) üzenetére


penomope
csendes tag

Lőni sem szeretnék vele, csak megfogni.

(#16621) Stauffenberg válasza jjeahh (#16618) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A G3 videó minősége határozottan nem rossz, viszont már szinte sehol sem kapni (főleg ott nem ahova a kedvezményem szól). Csak GF5 van helyette... az meg... na.

Ezért is jutottam arra, hogy:

- Pentax K-500
- Canon EOS M
- Inkább semmi

Ha a Pentax jobb lenne videóban, akkor megbékélnék a méretével. Ha a Canon EOS M jobb lenne AF-ben, akkor megbékélnék az egyelőre kevés objektívvel. De most így beütött a teljes döntésképtelenség... :D Lehet inkább hagyom elúszni a kupont, aztán majd tavasszal benevezek valami jobbra ami nem ennyire kompromisszumos.

(#16620) penomope: Te felbontanál egy drága bort ha valaki csak egy kortyot akar de nem veszi meg? A kiállított gépeket bármelyik boltban megnézheted, de amiből nincs bemutató példány azt persze, hogy nem tudod kipróbálni, hiszen egyik bolt sem akarja, hogy aztán már csak bontottként lehessen eladni. Menj el egy olyan helyre ahol van bemutató darab (pl: elektronikai hipermarket vagy egy nagyobb kereskedés méretes bemutatóterme) és ott vedd kézbe.

[ Szerkesztve ]

(#16622) tisvol válasza Stauffenberg (#16615) üzenetére


tisvol
aktív tag

:DD Ha nálad nagy a káosz, akkor mit mondjanak az olyan beginnerek, mint én?
Csak hogy növeljem a káoszt, és maradjak a Pentax vonalon. Itt van a K-30 ami már több féle változatban elérhető, mint a K-500.
Van itt pl dulpa KIT-ben: a 18-55 mellé választható az 55-300 lencse, amire azt mondtátok feljebb van, mint az 50-200. De ami még jobban felkeltette az érdeklődésemet, az, hogy itt elérhető a 18-135 obi is, ami az eddigi infoim alapján nem egy rossz lencse. Gondolom a vázakban nincs az az egetverő különbség a DxDMark szerint szinte azonos a két váz.
Szóval az árak:
K-30 váz: 169 900 Huf
K-30 +18-55 179 900 Huf (gondolom az obi megér plusz 10 ezeret)
K-30 +18-55 + 50-200 199 900 Huf
K-30 +18-55 + 55-300 249 900 Huf
K-30 +18-135 269 900 Huf
Ezekkel szemben a K-500
K-500 +18-55 129 900 Huf
K-500 +18-55 + 50-200 159 900 Huf
Ezek edigotal-os árak.
És hogy rátegyek még egy lapáttal: a Nikon D5200 a 18-105 obival ugyan itt 239 900 huf.
Éljen a káosz :C

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#16623) sasa134 válasza tisvol (#16622) üzenetére


sasa134
addikt

A K-30 gyártása leállt, helye ugye van a K-50.
Azt kell meggondolni, hogy az időjárásálló váz (K-30) megér-e +50e ft-ot neked a K-500-al szemben. Amúgy kb ugyanaz a gép - érdemi különbség ezen kívül nincs.
Ha mindenképp kell az időjárásállóság, akkor lehet a K-50 felé nézegetnék.

Az én véleményem változatlan: sztem vedd 130-ért a K-500-at a 18-55-el. Próbálgasd, tanulj. Úgyis el fogod adni pár hónap után a 18-55-öt, mondjuk 15-20e ft-ért. 60-ért veszel egy Tami 17-50/2.8-at, majd később 60-ért egy 55-300-és kész, meg is vagy kb 220-ból egy nagyon korrekt szetted van.

A másik vonal amit vázoltál: 18-135. Nem rossz obi, de az utazó zoomok minden betegségét hordozza. Leginkább középen éles, a tartomány szélein már khhmmm. Jó átfogás, de kompromisszumos. ha megnézed, a K-30 esetében 100e HUF az ára. No, szerintem 100 ropit okosabban is el lehet költeni: használtan 45-50-ért 16-45/4, 50-60-ért 55-300..Cserélgetni kell majd, de a különbség magáért beszél...A maradék pénzből jöhet egy 50 A 1.7 és/vagy egy DA 35 f2.4 - és finito. :)

Az 55-300 sokkal jobb, mint az 50-200.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16624) jjeahh válasza tisvol (#16622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bárcsak számomra is ilyen káosz lenne...szóval az igényeim: gx7 tudás mondjuk 160k-ért :DDD eccerű, nálam nem káosz, inkább pangás van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16625) Stauffenberg válasza tisvol (#16622) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A D5200 nem egy rossz váz, ahogy a felsorolt Pentaxok sem. A K-500 értelemszerűen a legolcsóbb, de csak mert nincs időjárásálló szigetelése. A D5200 fókuszrendszere fejlettebb és gyorsabb. Általános képminőségben viszont kiegyenlített a helyzet. A Pentax beépített képstabilizátora teleobjektívek esetén nem olyan hatékony, mint az objektív saját stabilizációja. A D5200 kihajtható kijelzővel rendelkezik és jobb videó minőségben is, mint a felsorolt Pentaxok. Viszont a K-30 és K-50 szigetelt (ha számít), illetve a dupla vezérlőtárcsa is jól jöhet. Illetve van focus peaking is (manuális fókuszálásnál jól jön).

Én nem mondhatom meg, hogy melyik váz legyen, de próbáltam némi kapaszkodót adni.

Nálam a döntésképtelenség leginkább azért állt be, mert mindegyik felsorolt gép jóval több kompromisszumra kényszerít mint amennyit nyugodt szívvel el tudok fogadni. Éppen ezért lehet, hogy inkább lepasszolom a kuponom egy rokonnak, aztán majd később visszatérek a témára. Van amúgy mivel fotóznom, csak a céges gépek nem mindig állnak a rendelkezésemre, de annak sincs értelme, hogy gyorsan kapva az alkalmon lecsapok egy olyan vázra amit már a megvásárlása előtt túl szűknek érzek. Viszont az is tény, hogy a semminél bármi jobb, mert a kiöregedett Pentax K200D már jóformán alig alkalmas arra amire használnám. Például videóra egyáltalán nem.

(#16626) BiriBum válasza tisvol (#16622) üzenetére


BiriBum
őstag

K-500 -nincs időjárásálló szigetelés, más a design, valamint nincs fókuszpont visszajelző LED a keresőben. Ezzel a különbségek ki is merültek.
A 18-135-re én nem költenék egy grandod se.

(#16627) Stauffenberg válasza sasa134 (#16623) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kinek lehet azt a szerencsétlen 18-55mm kitobjektívet eladni? Nekem már megvan 5-6 éve a K200D mellett, azon a vázon, 10 megapixellel még elboldogul, de néztem vele tesztfotókat egy K-50-re felcsavarva és nem vicc, de a mobilom is élesebben rajzol a képsarkoknál. Eléggé béna, hogy a Pentax még ezekre a vázakra is ezt a rég elavult objektívet adja kitben. Bár így már érthető, hogy miért tudja ennyire olcsón adni.

(#16628) BiriBum válasza Stauffenberg (#16627) üzenetére


BiriBum
őstag

A WR verzió időnként jól jöhet a szigetelt vázhoz. Én is kitben vettem emiatt. Nem annyira rossz az, vagy valami általam ismeretlen csúcsmobilod lehet. :)

(#16629) sasa134 válasza Stauffenberg (#16627) üzenetére


sasa134
addikt

Jogos, de hát ha nincs külön váz...az ember rá van kényszerítve. :(
Vagy akkor is fel lehet csavarni, ha a drágább üveget vmilyen szituáció miatt félti az ember.

Épp ezért úgy gondolom, nem érdemes az 50-200-ra sem áldozni. El lehet lenni vele persze, de úgyis cserés az is.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16630) Stauffenberg válasza sasa134 (#16629) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én anno a K200D mellé úgy vettem meg az 50-200mm telét, hogy nagyjából 10 ezer forintom bánta (ennyivel került többe akkor és ott a dupla kit). Mivel nekem nem igazán volt igényem telére, ezért arra jó volt, hogy a ritka pillanatokban elővegyem ha mégis és nem költöttem rá 60-70 vagy 80 ezer forintot egy komolyabb darabra.

Repülőnaphoz nagyon kevés. Lassú és rövid. Ez volt az első tapasztalatom vele annak idején... :D

(#16631) penomope


penomope
csendes tag

Miért csináljátok már ezt velem!!!!! 1 hónapja vacilálok, hogy Pentax-k500, vagy Nikon D5100. Most végre egy hete nem hallok mást, csak hogy a Pentax milyen jó, kicsit jobb is mint a nikon, árában a legjobb választás stb. Itthon megbeszéltük, hogy szombaton elmegyünk megvesszük, erre itt van, ma meg csak a szidás megy. Illetve az obikat szidjátok. Az nélkül meg nem lehet venni. ÁÁÁÁÁÁÁ

(#16632) sasa134 válasza penomope (#16631) üzenetére


sasa134
addikt

Nem hiszem hogy szidàs lenne az,ha leirjuk a Kit obik valós, létező korlátait. Ez minden rendszer esetében fennall, mindegy h Pentax vagy Canon /Nikon. Azt a tévhitet próbáltam cáfolni, hogy a Kit obikkal mindent meg lehet oldani,es egy 18-55+50-200 megvasarlasaval megvan a legjobb szett ami mindenre jó.
Ha az ember mondjuk egy kis kompakt gépről jön, akkor óriási előre lépés lesz. de tanulással, kitartó gyakorlással el fog jönni az idő, amikor ezek a korlátok jelentkeznek. Tanulásra tökéletesek, szép képek is keszithetok velük. De az ember aztán látja az igényt egy szebben rajzoló nagylatora, egy gyorsabb portré / tele obira stb. Jó ezzel előre tisztában lenni szerintem. Ez általánosan igaz. Én most a K-500 + 18-55-ot tartom a legjobb vetelnek. Ha akar az ember a tele tartományban próbálkozni / tanulni, megveheto az 50-200. de szerintem a későbbi cserét figyelembe véve lehet inkább egy 55-300-at hajtanek fel használtan ( ha Pentaxra esik a választás) . Ez a dslr világ.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#16633) Stauffenberg válasza penomope (#16631) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs olyan, hogy az adott gép minden téren tökéletes. A K-500 a maga nemében egy rendkívül jó vétel, de a másik bestbuy a D5100, nem véletlenül. Azonos árkategóriákban nem nagyon létezik az, hogy valami az összes létező paraméterben jobb.

Egyébként mindegy melyik irányba indulsz el, inkább azon fog múlni a jó fotók sorsa, hogy Te mennyire fejlődsz és mennyi kreativitást tudsz belefektetni, na meg persze milyen objektíveket vásárolsz hozzá. Ha ez megnyugtat, akkor közlöm, hogy egyik kitobjektív sem csúcsminőség. A Nikon 18-55 mm és 18-105 mm ugyan úgy mielőbbi lecserélésre szorul, mint a Pentax 18-55 mm.

(#16634) Mikisys válasza penomope (#16631) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha fényképezni akarsz, akkor a Pentax K500-at vedd meg.
A KIT-obi minősége a Pentaxnak a legjobb, megéri azt az összeget.

Üdv!

(#16635) Andrew31


Andrew31
senior tag

Kicsit nézegettem a Ricoh, oldalát, Weather Registant-nak írják az időjárás állóságot a modellválasztó oldalon, de ez legyen a legnagyobb baj! :D

Ez a K3 érdekesnek tűnik.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16636) schawo válasza Andrew31 (#16635) üzenetére


schawo
titán

Sárgalábúak :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16637) Andrew31 válasza schawo (#16636) üzenetére


Andrew31
senior tag

Lehet, hogy csak regisztráció után érhető el a fícsőr. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16638) tisvol válasza penomope (#16616) üzenetére


tisvol
aktív tag

Nos, nekem ma a győri edigitalban sikerült megtapiznom a K-500-at. A srác rendes volt, kiállítási darab nem volt, de elővett eggyet, amit megfogdozhattam. Sajna bekapcsolni nem lehetett, de ez is több mint a semmi, itt Győrben tán ez egyetlen hely ahol élőben láthatok ilyet. Mediamarkt, Euronics nem forgalmaz Pentaxot. Legalább is legjobb tudomásom szerint. Ezen kívül csk kis boltok vannak, ahol még ekkora sincs a választék.
Rögtön utána irány a Mediamarkt, kézbevenni a D5200-t. Összeségében a Pentax kicsit fogásra, anyagra jobbnak tűnik. De a legfőbb előnye, hogy legalább az ISO-nak, és a fehéregyensúlnyak van dedikált gombja, nem kell ezért a menüben kutakodni. Oké, a Nikonnál, Info gom megnyom, ott vannak a dolgok, de még azon belül is lépegetnem kell. Szóval kezelhetőség terén is plusz pont a Pentaxnak. Viszont a kihajtható LCD és a sztereo mikrofon és a jobb videozási képességek a másik oldalt erősitik. Viszont az ár......nos az hamar feledtetni tudja az esetleges hiányosságokat. :DD Kár hogy a Pentaxot nem tudtam működés közben próbálni.

Üdv:T.

(#16639) BiriBum válasza tisvol (#16638) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha egymás után bele tudtál volna nézni a keresőikbe, elámultál volna. Jó az a pentaprizma.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#16640) penomope


penomope
csendes tag

Üdv. Nincs köztetek szombathelyi, akinek k-500 gépe van?

(#16641) Santiagain válasza tisvol (#16638) üzenetére


Santiagain
senior tag

Az ISO-t rá lehet tenni az Fn gombra. A WB-vel meg ne foglalkozz, úgyis utólag fogod belőni. Ha már eleve pontos fehéregyensúly kell, akkor pedig mindegy, hogy van-e dedikált gomb, mert idő kell a beállításhoz.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#16642) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Anyagi okokból, meg egyéb szempontok miatt letettem a dslr vásárlásról. Olympus E-PM1, vagy Olympus E-PL3?
A kettő közül valamelyiket megrendelem, na de melyik legyen?
Nagyon tetszene a DSLR, de sokszor a lányaim, és a feleségem kezében lenne. A gyors autofocus fontos követelmény.

(#16643) jjeahh válasza DjKoxi (#16642) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dslr gyorsabb af-ben. De ha már mft, és gyors af kell, inkább panasonic...ha meg mindenképp oly, a kettő közül elvileg a pl3-nak gyorsabb a fókusza. Később, ha rájössz, hogy kellene egy olcsó fix obi, anyagi okokból visszaváltasz dslr-re? ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16644) DjKoxi válasza jjeahh (#16643) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Azt mondtátok, meg azt olvasom, hogy a DSLR-ek fókuszbeállítása leeresztett tükörrel máshogy működik, mint élőképes üzemmódban. Ha azt mondjátok, hogy pl a Pentax K500, vagy Nikon3200 élőkép módban gyorsabban csinál szebb képet mint ezek az Olyk, akkor azt veszem meg. Vegyük az alap felállást, minden gép a tartozék kit-obival. 130e Ft vs 80e Ft maradjon figyelmen kívül.

(#16645) HollyBoni válasza DjKoxi (#16644) üzenetére


HollyBoni
veterán

A DSLR gépek nagyon lassúak élőkép módban, annál tuti sokszor gyorsabb egy MILC.

(#16646) Stauffenberg válasza DjKoxi (#16644) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem piszkálódásból kérdezem, de miért nehéz belenézni a DSLR keresőjébe? Sajnos a DSLR-ek esetében nem fektetnek túl sok hangsúlyt az élőkép mellett produkált AF sebességre, helyette viszont a hagyományos használat közben a leggyorsabb és legpontosabb AF-et produkálják. Én csak ritkán használom DSLR-nél az élőképet, szinte csak videóhoz, ott meg manuális fókuszt használok minden esetben.

(#16647) DjKoxi válasza Stauffenberg (#16646) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Jogos a kérdés! Nekem nem nehéz belenézni, de sokszor az a szituáció, hogy én a kamera mögött állok ami állványon van, a feleségem meg fényképez. Ne gondoljon senki profi felhasználásra. A kompakt gépek műanyag játékoptikájából 10 év alatt eleget láttam. A kollégám Canon-ja sem csinál sokkal jobb képeket, mint egy telefon. Azt gondolom több heti olvasgatás után, hogy a MILC-ek kellően nagy képérzékelője egy közepes optikával, aránylag gyors fókusszal könnyedén csinál nézhető képeket az én szintemen.

(#16648) HollyBoni válasza DjKoxi (#16647) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy öreg, 12 megapixeles MILC kitobival nekem megváltás volt egy csúcsbridge (Pana FZ150) után.

(#16649) schawo válasza DjKoxi (#16642) üzenetére


schawo
titán

Mindkettőnek elég gyors a fókusza, nem kell miatta aggódni. Hacsak nem akarsz sportot fotózni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16650) sir_mook válasza Santiagain (#16641) üzenetére


sir_mook
csendes tag

"WB-vel meg ne foglalkozz, úgyis utólag fogod belőni"

Ez sok esetben nem ilyen egyszerű. A rossz WB kihatással van nem csak a színekre, de az expora is. Az ami rossz wb-vel helyesen exponáltnak tűnik, RAW-ból történő helyes beállítás esetén simán kiégethet egyesen színcsatornákat. Ez igazán akkor veszélyes helyzet ha pl beltérben magas ISO-n fotózik valaki... és az auto WB az elérhető 3300 Kelvinen dolgozik a valós pl 2700 helyett. A magas ISO-n a dinamika jelentősen lecsökken, így nem lesz visszahúzható a kép túlexponált része.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.