Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) BiriBum válasza Abry (#16145) üzenetére


BiriBum
őstag

Lehet még mazsolázni:

Pentax DA 300/F4 ED IF SDM 294k - Canon 300/F4.0 USM EF-L IS 430K

Pentax DA 200/F2.8 ED IF SDM 250k - Canon 200/F2.8 USM EF-L II 230k

Canon 20/F2.8 USM EF 150k Pentax DA 21/F3.2 - Limited 145K

Canon 14/F2.8 USM EF-L II 680k Pentax DA 15/F4.0 ED AL - Limited 190k Nincs F4-es Canon alternatíva

(A Canon 55-250-es objektívje azért nem teljesen ugyanaz a minőség, mint a Pentax 55-300-asa.)

A Canon APS-C igazi hátránya ott jelentkezik, hogy az utóbbi években nem fejlesztették a szenzoraikat, így Erősen le vannak maradva a Nikon-Pentax-Sony vonaltól, ahol a brutájó Sony szenzorok lehetővé teszik,hogy több fényértékkel felcsavard az ISO-t anélkül, hogy zajos vagy részletmosott lenne a képed. Így hasonló optikai minőségű, de kevésbé fényerős Nikon/Pentax objektívekkel olcsóbban tudod bővíteni a felszerelésedet, úgy, hogy a képminőséged jó szinten marad.
A vázaknál már szó volt a pentaprizmás 100%-os lefedettségű keresőről és a 2 tárcsáról, ami már a 150k-s K500-ban is benne van (60D 230K, 70D 330K).

(#16152) k1csi válasza schawo (#16149) üzenetére


k1csi
senior tag

Ennek mi értelme van, hogy felsorolod amiben jobb a Pentax a Canonhoz képest mintha csak ezek a szempontok (vagy rendszerek) léteznének?
Minden rendszernek van olyan oldala amiben jobb, másban meg rosszabb. A Nikont vagy Olympust meg pl. elegánsan kihagytad. Mert ugye a Nikonban pont olyan vagy jobb szenzor van mint a Pentaxban (és elég sok üveg nagyon jó áron van). Az Olympus 5 tengelyes stabija mag köröket ver az összesre (és videó alatt is megy).

A Canonra meg felteszed a Magic Lanternet és nemcsak focus peaking lesz, hanem kép a képben zoom ami pl. akár videó felvétel alatt is megy.

Miért kell egyoldalúan beállítani valamit? Ez kinek segít? Merthogy a kérdezőnek nem az biztos...

BiriBum
Te is féligazságokkal jössz. A Canon üvegeknél nem kell (szabad) a lista árat nézni mert most is többet hirdetnek olcsón amit felsoroltál az indexen.

Pont, hogy magas ISO-n hanyagolható a különbség a szenzorok között (a több fényérték magas ISO eltérés totális tévedés). Amiben jobbak a Sony szenzorok (amit Canonon kívül mindenki használ) az az alacsony ISO dinamika (kis kiolvasási zaj).

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16153) BiriBum válasza k1csi (#16152) üzenetére


BiriBum
őstag

BiriBum
Te is féligazságokkal jössz. A Canon üvegeknél nem kell (szabad) a lista árat nézni mert most is többet hirdetnek olcsón amit felsoroltál az indexen.

Pont, hogy magas ISO-n hanyagolható a különbség a szenzorok között (a több fényérték magas ISO eltérés totális tévedés). Amiben jobbak a Sony szenzorok (amit Canonon kívül mindenki használ) az az alacsony ISO dinamika (kis kiolvasási zaj).

Nem szeretnék flame-t indítani, de a kolléga is -nagyon helyesen- a listaárakat tüntette fel. Minden márkához lehet használt objektíveket kapni, sokszor töredék áron.

[link]
Ráadásul sem a Nikon, sem a Pentax nem mai gyerek, mindkettőt 2010-ben jelentették be, szemben a 70D-vel.

[link]

A 60D ISO teljesítménye még gyengébb (kb. 33%-kal) a kortárs Nikon/Pentax kompetitoréhoz képest.

A Canon szenzor dinamika-átfogása is gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#16154) schawo válasza k1csi (#16152) üzenetére


schawo
titán

A kolléga a Pentax és a Canon viszonyára kérdezett. Kapott egy adag féligazságot már mástól, én csak kiegészítettem azt egy újabb kupac féligazsággal. A világot a féligazságok halmaza alkotja. Szerintem pedig segített neki, ugyanis képes több hozzászólás (beleértve a te kiegészítésedet is) együttes értelmezésére. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16155) k1csi válasza BiriBum (#16151) üzenetére


k1csi
senior tag

Pentax DA 200/F2.8 ED IF SDM 250k - Canon 200/F2.8 USM EF-L II 230k
Index 145K:

Pentax DA 300/F4 ED IF SDM 294k - Canon 300/F4.0 USM EF-L IS 430K
Index 299K:

Canon 20/F2.8 USM EF 150k Pentax DA 21/F3.2 - Limited 145K
Index 85K:

Canon 14/F2.8 USM EF-L II 680k Pentax DA 15/F4.0 ED AL - Limited 190k Nincs F4-es Canon alternatíva
Teljesen értelmetlen hasonlítás mert a Canon egy FF UWA üveg (ugye a Pentax FF-ben nem nagyon gondolkodik).
Index 420K:

APS-C-re kb. ugyanazt tudja a 15-85 a 15-ös végén ahol f/3.5 (ja stabis az üveg 4Fé).

Minden hirdetés amit linkeltem nem régebbi 1 hónapnál.

Egyébként fotóra nem igazán fejlesztett a Canon a szenzoron, videóra igen. A 70D sem a második tárcsa miatt 330K, hanem ugye lényegében megkapta a 7D AF rendszerét (AF point Expansion kivételével) meg kapott egy szenzor fázis AF-et.

Ha megnézed a DxOMark Measurements fülét azért láthatod magas ISO-n (SNR18%) minden szenzor kb. ugyanazt hozza zajban (a Pentax valami zavaros RAW zajszűrésbe kezd ISO1600 felett) és dinamikában is marginális eltérések vannak. Amiben gyenge a Canon az az alacsony ISO-s dinamika.
Az okokat itt leírtam (nem ismételném).

De nem akarok én hitvitákat, ma is D5100 + 18-105 + valami 1.8-a fixet (pl. 50mm) ajánlok a Nikontól aki nem érti az egészet (aztán vehet 17-50-es Tamront meg D7000-ret meg külső vakut ha akar). Aki meg videóban (ami nem eseményvideó, nem camcorder helyett még a 70D-vel sem) utazik az Canon vagy mFT.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16156) k1csi válasza schawo (#16154) üzenetére


k1csi
senior tag

Igen valahol mindenki a saját szempontrendszere szerint kezd el ajánlgatni, holott minden rendszernek megvan az erőssége meg a gyengéje is. Többnyire ismerjük is ezeket.
Viszont érzésre a kérdezők többsége még nem ismeri a saját szempontrendszerét.

Többek között ezért szoktam megemlíteni, hogy érdemes használtban gondolkodni. No nem abban amit itt linkelgettem (nem tőlem származik a lista, ezek többsége nem hobbi vagy cél hobbi cuccok).
Egyszerű kb. belépő cuccokra gondoltam amit aztán lehet minimális veszteséggel eladni ha nem jön be.

Pl.:
Canon xxxD 18-135 STM
Nikon D5100 18-105, 50 1.8
Közös (de külön bajonett): nem stabis Tamron 17-50, stabis Tamron 70-300.

Panasonic G3/G5 Pana 20 1.7, Oly 45 1.8

Az obis topik összefoglalója meglepően sok segítséget ad ehhez és Pentaxos cuccok is ott vannak...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16157) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy ismerősöm szeretné megvásárol az első komolyabb fényképezőjét.

A 3 jelölt:

Canon D600
Nikon D3200
Sony NEX 3N (MILC)

Pro-kontra egyik másik mellett? MILC rendszer mennyire veszi fel a versenyt már a dSLR-ekkel?
..én Nikon párti vagyok, jó öreg D80 már jó pár éve szolgál, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16158) runner 125 válasza runner 125 (#16157) üzenetére


runner 125
nagyúr

*600D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16159) Stauffenberg válasza runner 125 (#16157) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kérdéssel válaszolnék:

- Mik az elvárások a géppel szemben? Jó kezelhetőség, képminőség, kiegészítők?
- Mire szeretné használni? Inkább fotó vagy inkább videó lenne túlsúlyban?
- Mennyire fontos a kis méret és kompaktság?

Ha a videó fontos, akkor jó lehet a Canon 600D egy Magic Lantern firmware mellett. Ha inkább a fotó fontos, akkor a Nikon D3200 egy jól sikerült váz, bár nincs messze tőle a D5100 sem (kihajtható kijelző, néhány plusz funkció, magasabb bitráta RAW mellett), vagy a Pentax K-500 sem. A K-500 már dupla tárcsás, jól kezelhető gép, abban is kiváló Sony szenzor van mint a Nikonokban, képminőségben hasonlót lehet elvárni tőle. Ha meg fontos a kompaktság, akkor nem biztos, hogy a NEX-3N lesz a legjobb vétel MILC fronton, eléggé fapados, de persze képminőségben jó. Én a Micro4/3 rendszer körül is megnézném a lehetőségeket, sajnos Sony NEX rendszerben még nincs olyan sok objektív.

(#16160) gergo5991


gergo5991
őstag

nikon d7100 18-105 ös és canon eos 70d 18-55 is stm közül tudna segíteni dönteni? eddig nagyon a nikon oldalán voltam, de amióta láttam jópár össze hasonlító videót, a 70d jobban meggyőzött, nagyobb buffer, részletesebb kép, kihajtható kijelző, és persze az autofókusz se semmi, stm objektívvel maga a tökéj. Ami eddig a nikon ellen szól az a kis buffer, és élő módban való aperture kezelhetetlensége, vagy hogy is írjam, ami szerintem elég fontos.

(#16161) erika53


erika53
csendes tag

Volt szerencsém három napot használni egy d7100-as gépet, ugyan azzal az obikkal amivel a d5200-at használom.
Ugyan azon a beállításokon használva a két gépet semmilyen különbséget nem tapasztaltam a készített képekkel kapcsolatban (nem csak Én), maximum a színekben minimálisan egy két képen...
A gombok funkcióját tekintve nem éreztem a d5200-as hátrányát semmiben.
A d7100 az Én kezeimnek nagy és egyáltalán nem kényelmesebb, ahogyan azt sokan állították.
Részemről örülök, hogy nem egy 100 ezer Ft-tal drágább készüléket vettem a képekben észre sem vehető különbséget miatt, hiába fókusz motoros,csepp-porr álló váz és nagyobb akkumlátor kapacitás stb.,
ezek számomra csak felesleges dolgok.

(#16162) Peethy válasza erika53 (#16161) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem jó dolog, ha ezt személyesen meg tudtad tapasztalni, mert ez segít a legtöbbet a döntésben. Kiemelném azonban, hogy a D7100 előnye egyrészt pont az általad felsoroltakban, másrészt pedig a jobb szenzorban, jobb AF-ben, profibb kezelhetőségben rejlik. De ezek általában csak komolyabb utómunka, vagy munka esetén jönnek elő, és ezek közül egyik sem rossz az 5200-ban (vélhetően).

(#16163) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv. Gépvásárlás előtt állok. Eddig meg voltam győződve, hogy Nikon D51oo lesz a befutó, de most a napokban elindult Pentax k5oo leírás elég "felizgatott". Engem nem érdekel a kihajtható LCD, meg a dupla tárcsa..stb. Engem CSAK a kép minősége érdekel, és hogy kevés fény mellet is lehessen használni. Ha csak ezt a tényezőt nézem, akkor melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#16164) BiriBum válasza kovaripeti (#16163) üzenetére


BiriBum
őstag

Ilyen szempontból gyakorlatilag majdnem ugyanaz.

A K500 előnye a nagyfokú kompatibilitás a manuális objektívekkel, nagyobb, világosabb nézőke (pentaprizma), a 2 vezérlőtárcsa és a dupla áramforrás lehetősége (AA elemek, külön adapterrel). Hátránya, hogy az aktuális fókuszpontot jelző led nem látszik a nézőkében.

Nikon: kihajtható kijelző.

Próbáld ki, hogy melyik áll jobban a kezedre.

(#16165) kovaripeti válasza BiriBum (#16164) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Csak azért, mert az 18-55-tel egy kicsit olcsóbb mint a nikon, és a 18-55+55-2oo-al is csak 2o.ooo-el drágább mint a nikon a 18-1o5-el. Ha ugyan olyan jó képet tud csinálni kevés fény mellett, akkor meggondolandó.

(#16166) schawo válasza kovaripeti (#16165) üzenetére


schawo
titán

Mivel tök ugyanaz a szenzor van a két gépben, ezért nyugodtan állítható, hogy a képminőség csak az objektívektől függ.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16167) k1csi válasza gergo5991 (#16160) üzenetére


k1csi
senior tag

Vsz. ugyanazt a videót láttuk, eléggé arra volt képminőség szempontból kihegyezve, hogy a Canonnak (70D) valamivel jobb a JPG motorja (ami egyébként igaz).
Viszont eléggé életszerűtlen volt nekem az a több másodpercig nyomjuk az expó gombot 7 fps-el...
Azt a szenzor AF-et is megnézném, ha több minden közzül kell választani ami esetleg még gyorsan is mozog....

Egyébként akkor érdemes jobb vázat venni, ha marad pénz jobb üvegre is. Annak sok értelme nincs, hogy megveszel egy komolyabb vázat (2-3 éven belül jön valami még jobb) amit majd egy 18-55-ös kitobival fogsz használmi. Ennél a szintnél (legyen az Canon vagy Nikon legalább 3 üveg amiből min. egy fix kb. szerintem a racionalitás...).

kovaripeti
Kevés fénynél külső vaku, fényerős obi, állvány vagy nagyobb szenzoros váz kell szituációtól függően.
Kurrens APS-C vázak között magas ISO-n marginális különbség van (jóval kisebb mint 1 Fé, RAW-ban még annyi sem). Ennél bármi a fenti listából többet hoz. Legkevesebbet a nagyobb szenzor...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16168) kovaripeti válasza schawo (#16166) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#16169) Byk01


Byk01
senior tag

Mostanában "divat" lett a Pentaxot ajánlgatni, mert váz így, objektívek úgy.

Viszont senki egy szót sem szól arról, mi van, ha nincs fény, és vaku kell. Amit látok, hogy az olcsóbb kínai vakukból leginkább manuális vakukat kapnék Pentaxhoz.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Pentax nem jó ebben, hanem információt szeretnék róla (bár én már elköteleztem magam).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#16170) BiriBum válasza Byk01 (#16169) üzenetére


BiriBum
őstag

A gyáriak mellett nagyon sokféle opció van márkás 3rd party P-TTL-es vakukból is: [link]

(#16171) runner 125 válasza Stauffenberg (#16159) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó kezelhetőség, egyszerű menü, mivel első dSLR-je lenne, kiegészítők - obi park szerinte nem számít (bár, úgy gondolom, ha belejön biztos fogja bővíteni..), csak a fénykép minőség számít, videóra nem használná.

Utánaolvastam a Magic Lantern firmware-nek, nagyon szimpatikus ez a "varázsmenü", tetszik. Nikon alá nincs ilyen?

Tegnap elugrottam vele a MM-ba, őszintén szólva a D3100 és a D5100 fogása nekem nagyon nem volt kényelmes. Meglepve tapasztaltam mennyivel kisebb vázak, mint a D80-am. Nagy kezem van, ráadásul portrémarkolattal használom, így belesimul a tenyerembe, ezek meg abszolút nem. Megfogtam az EOS 600D-t is, Nikon-osként mondom h mérföldekkel jobb volt a fogása/anyaghasználata. Már első kézbevétel után nekem az jött le, mintha már egy másik kategóriát képviselne a két szóban forgó Nikon-nal szemben.
Lehet placebo volt, de a srácnak ugyanez volt a véleménye, kényelmesebb volt neki a 600D.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16172) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
A 10 éves Sony kompakton elromlott a vaku, javíttatni nem fogom, ezért még az idén vennem kell valamilyen gépet, és DSLR-t szeretnék.
Teljesen amatőr felhasználás, és néha az iskolai események videózása a cél. A max keret, vakuval kb 150e Ft, és újban gondolkozom. Memóriakártya, plusz akku nem számít bele az összegbe.

Használtat nem merem bevállalni, mert nem értek hozzá, és nem tudom mit kell nézni, milyen működési hangok utalnak hibára.
Visszaolvasva nagyjából Nikon 3200, Canon 600D az a szint ami nekem hosszú évekre tökéletesen megfelelne. Ha van ebben az árfekvésben jobb alternatíva, kérlek segítsetek!

A videózás DSLR-rel nyűgjeiről is olvastam, van egy miniDV kamerám ami eddig jó volt, csak hát a HD megjelenítők miatt kezd kevés lenni. Ha valóban nehézkes lesz számomra a videózás a fényképezővel, akkor kamerát is vennék a későbbiekben. Állványom van ( Velbon 600 ), csak erről videóznék ( gyermekeim farsangi, karácsonyi stb műsorai).

Köszönöm a segítséget, és elnézést ha kicsit hosszú lett a hsz.

(#16173) Stauffenberg válasza erika53 (#16161) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Különbséget pusztán képminőségben ugyan azokkal az objektívekkel még jó, hogy nem láttál, mivel mindkettőben ugyan az a szenzor van. A D7100 annyiban különbözik, hogy már nincs benne az aluláteresztő (anti-aliasing) szűrő, ami elvileg élesebb képet eredményezne (azért olyan sokat nem számít, tapasztalatból mondom a D800E mellől). Amiben szignifikáns eltérés van, az a kezelőszervek és a szolgáltatások/funkciók. Nyilván mi sem véletlenül mondjuk, hogy ahány fotós annyi igény, minden esetben az a legjobb váz ami leginkább megfelel neked. Ha a D5200 tudása elegendő, akkor az volt a sokkal racionálisabb döntés, mert valóban felesleges olyan funkciókért fizetni amire neked nincs szükséged. :)

---

(#16171) runner 125: Minden mai belépő szintű DSLR ennyire apró, így a D80-hoz képest minden zsugorpöcsnek számít, talán még a D90 is összement egy kicsit. Aztán a D90 (illetve D300s) után átalakult az ökoszisztéma, jött a D5xxx meg a D7xxx sorozat (illetve a D60 után a D3xxx). Más világot élünk, a DSLR-ek addig mentek össze amíg nem volt alternatíva cserélhető objektívesre, ma már vannak MILC-ek, de a belépő DSLR gépeknél még mindig nyomják a marketing rizsát, hogy milyen jó neked attól, hogy kicsi (szerintem nem kicsinek, hanem könnyebbnek és jobban kezelhetőnek (pl. dupla vezérlőtárcsa) kellene lennie, de ez egyéni vélemény).

Az eredeti kérdésre visszatérve: Én megfogdosnám a Pentax K-500-at is. Dupla tárcsás, így manuális módban sokkal könnyebben kezelhető, képminőségben hozza azt amit egy D5100-tól várnál (kis módosításokkal, de ugyan az a Sony szenzor van benne). Hátha az jobban bejön majd neki ha a Nikonok ergonómiája nem jött be. Anyagminőségre nem tudom milyen, még nem volt alkalmam megtapogatni és a K-50 már masszívabb, időjárásálló, de van is neki bő 50k felára.

Amúgy meg ha a Canon EOS 600D jobban tetszik neki, akkor azt kell venni. Nem minden a szenzor (ebben sajnos lemarad az említett Nikon és Pentax gépektől), ott vannak még az objektívek, vakuk, egyéb kiegészítők is. Tudom az már drágább, de a 650D kezelhetősége szerintem nagyon sokat javult. Én még nem rajongtam így egytárcsás Canon vázért. Érintőképernyős (keverve a fizikai gombokkal), de nagyon jól kitalálva, szerintem remekül ellensúlyozza a második tárcsa hiányát. Ilyet faszát még nem tudott kitalálni a Nikon a D3xxx és D5xxx sorozatnál. Nekem tényleg tetszett, ha én belépő Canon-t vennék, már nem adnám ez alá, de ugye ez is csak egyéni igény kérdése. Próbálja ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#16174) Stauffenberg válasza DjKoxi (#16172) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha az a kritérium, hogy vaku is beleférjen a keretbe, akkor csak nagyon fapados rendszervakuk vannak. Például a Metz MB 36 AF-5 villanót mérik 25 ezer körül, ami a 130 ezres váz + kitobjektív mellett még kis túlzással, de kereten belül van. Az a Metz vaku viszont nem olyan nagy eresztés. Az árához képes még azért villan eleget (36-os kulcsszám), de nem nagyon van manuális vezérlése, ez inkább csak a beépített vaku felturbózása. Viszont legalább a feje dönthető (forogni nem tud sajnos, csak előre-hátra dőlni).

Ha eBay is játszik, akkor meg lehet nézni a Yongnuo vakukat. Persze ennyi pénzért, ötször olcsóbban a nagy gyártók eredeti villanóinál persze nem kell tőle sokat várni. Vaku + szállítás + vám + áfa együtt kiadja az itthon megvásárolható Metz árát, de cserébe majdnem dupla akkorát villan (52, 58 körüli kulcsszámok), dönthető, forgatható a feje, van rendes manuális vezérlése, de persze automata módban is működik. Arra kell figyelni, hogy a gépednek megfelelő talppal kell rendelni.

Élettartamban jó kérdés mit tud. Én láttam olyat ami az első használat után meghalt, másik meg évek óta kifogástalanul megy.

Másik megoldás még a keret bővítése és egy rendes vaku beszerzése.

(#16175) runner 125 válasza Stauffenberg (#16173) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Emlékeim szerint az MB-D80 gyári markolat kompatibilis a D90-nel is, ebből fakadóan szerintem annak még megegyezik a mérete a D80-nal.
Igen, a dupla tárcsa. Ez volt a másik amit az összes beugró dSLR-ről hiányoltam. Egyszerűen a mutatóujjam kereste, tekerte volna, de nem volt mit. :D

A D80-nak egyébként most mi a jogos utódja? D7100-ra tippelnék első körben, legalábbis a dupla tárcsa - segédkijelző kombót onnantól láttam.

Az észrevétel jogos, szerintem is túl lettek kicsinyítve a dSLR-ek. Egy könnyebb, de valóban kényelmes, kézbe simuló váz mérföldekkel jobban használható.

Pentax-ot még megemlítem neki, köszi.
Egyébként említed h a 600D és pl. a D3200 szenzora más, utóbbié jobb. A nagyobb mp nem eredményez nagyobb zajt az elvileg fizikailag megegyező érzékelő miatt?

Az EOS 650D-n ahogy látom már egy tárcsa sincs. H állítasz rekeszt és záridőt, ha a keresőt használva akarsz fényképezni? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16176) HollyBoni válasza runner 125 (#16175) üzenetére


HollyBoni
veterán

Expó gomb mögött van! :K

(#16177) Stauffenberg válasza runner 125 (#16175) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A D80-nak egyébként most mi a jogos utódja? D7100-ra tippelnék első körben, legalábbis a dupla tárcsa - segédkijelző kombót onnantól láttam."

A D80-nak a D90 az utódja, de itt lett elvágva ez a vérvonal és nincs folytatás azóta sem. A D60 volt a teljesen belépő váz, ennek a helyére jött a D3000, míg a D90 már egy kicsit haladóbb gép volt, de ez alá jött tudásban a D5000, ami semmilyen szempontból sem tekinthető a D90 szellemi örökségének. A D7000 már egy magasabb kategóriát képvisel (valahol a D300s szintje körül, de nem teljesen tekinthető utódnak), így az meg már magasabb polcra került a D90-nél. Szóval tényleg nincs folytatás. Mellesleg a D90 még mindig forgalomban van sok kereskedőnél.

"Egyébként említed h a 600D és pl. a D3200 szenzora más, utóbbié jobb. A nagyobb mp nem eredményez nagyobb zajt az elvileg fizikailag megegyező érzékelő miatt?"

Nem egyezik meg a szenzor. Mindkettő APS-C (illetve a Nikon DX-nek hívja a formátumot, de csak minimálisan tér el), de itt ki is fújt. A Nikon sokkal jobban teljesít dinamikában (tényleg sokkal, szemmel látható), de magas érzékenységen már annak is elfogy az ereje. A nagyobb pixelszám nem jelent kényszerűen rosszabb jel/zaj arányt, mert fejlődik mögötte a technika is. A 600D-ben lévő szenzor még mindig egy 7 éves konstrukcióra épül, míg a D3200 szenzora egy viszonylag friss darab a Sony laborjából. Sőt ha már itt tartunk, akkor ha a 24 megapixelt leméretezed 16 megapixelre (hogy egálban legyenek), akkor a jelenlévő képzaj tovább redukálódik. Fotóra egyszerűen több potenciál van a Nikon szenzorában, pusztán azért mert jóval modernebb és fejlettebb.

"Az EOS 650D-n ahogy látom már egy tárcsa sincs. H állítasz rekeszt és záridőt, ha a keresőt használva akarsz fényképezni?"

A 600D és a 650D fizikai gombjai szinte teljesen megegyeznek. A 650D-n is van tárcsa, ugyan ott az exponálógomb mögött. Csak éppen kiegészül egy jól megtervezett érintőképernyővel. Most képzeld el azt, hogy a képernyőn látod az aktuális expozíciós értékeket (rekesz, záridő, ISO), csak ráböksz kézzel és a tárcsával betekered a neked tetsző értékre, vagy rajta tartod a kijelzőn az ujjad és úgy húzod. Esetleg megnyomod a fizikai ISO gombot, a képernyőn megjelennek az értékek, te nem tekered oda a tárcsával, csak ráböksz az értékre. Átjárható oda-vissza a két kezelési mód.

(#16178) DjKoxi válasza Stauffenberg (#16174) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm szépen a választ, sejtettem, hogy szűk lesz a keret. Vakut már inkább mernék használtan venni, hátha ráakadnék később valami jó vételre.

(#16179) Byk01 válasza DjKoxi (#16178) üzenetére


Byk01
senior tag

Fura, én pont vakut nem mernék bevállalni használtan.
Egy váznál van számszerű támpontod a benti összetevők vélelmezhető állapotára (ez az expo szám). Ha a gép külseje tükrözi azt a nagyságrendet, ami kiolvasol, akkor nem valószínű, hogy meglepetés fog érni (főleg, ha még garis is a gép).
Egy vakunál csak a külső van, meg az, amit az eladó mond, de hogy ténylegesen mennyit villant, milyen állapotban van az elektronika, a villanócső, azt sosem fogod megbecsülni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#16180) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Üdv. Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy Nikon d51oo gépet. Mivel nem sürgős a dolog, ezért kivárnék egy jó kis akciót. Szerintetek érdemes akár karácsonyig is várni, vagy akkor épp még drágább lesz?

(#16181) schawo válasza kovaripeti (#16180) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg addigra nem lesz kapható, hiszen ez egy kifutó modell, kifutó árazással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16182) kovaripeti válasza schawo (#16181) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Nem lesz kapható? Ne máááár?

(#16183) Stauffenberg válasza kovaripeti (#16182) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már hónapok óta kapható a D5200, így a D5100 napjai meg vannak számlálva. Mivel eléggé bestbuy ezen az áron és viszik is mint a cukrot, ezért én sem alapoznék arra, hogy karácsony körül találsz még belőle. Ha nagyon ragaszkodsz a Nikonhoz, akkor ott van még esetleg a D3200, az újabb modell, még biztos nem fut ki (valamikor jövő tavasszal jön a váltás).

Szerintem nem olyan nagy probléma ez. Lesz helyette más, ez a körforgás sosem áll meg.

[ Szerkesztve ]

(#16184) schawo válasza kovaripeti (#16182) üzenetére


schawo
titán

3 hónapja kint van már a közvetlen utóda, most kiszórják a maradék készleteket, és ennyi, utána már csak 5200 lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16185) kovaripeti válasza Stauffenberg (#16183) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Miért a 32oo újabb mint az 51oo?

(#16186) HollyBoni válasza kovaripeti (#16185) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen.

(#16187) Stauffenberg válasza kovaripeti (#16185) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kortársak:

D3000 - D5000
D3100 - D5100
D3200 - D5200

Nem teljesen egy időben jelentek meg, a D5200 csak a D3200 után jött ki pár hónappal, ettől függetlenül a D5100 régebbi a D3200-nál (persze marginális eltérésekről beszélünk, mivel a D5100 is még egy fiatal gép, de a belépő szinten 1 - 1,5 évente váltják egymást a generációk).

(#16188) k1csi válasza Byk01 (#16179) üzenetére


k1csi
senior tag

Több vakut használtan vettem (akárcsak a teljes mFT felszerelésem), vsz. itt sincs nagyobb kockázat mint másnál.
Ha valaminek ismert szériahibája van azt kerülni kell (pl. szalagkábelszakadós obi, váz aminek a zárja hajlamos meghibásodni stb).
*Ropi* írt egyszer a vakukról itt.

Ennek ellenére én simán bevállaltam pl. a Canon 580 EXII-t is használtan annak ellenére, hogy ugye ez az a vaku ahol sansosabb, hogy pro fotós használta ipari szinten (eddig semmi baja egyik vakumnak se).

Úgy voltam velem, hogy ha csőcsere ára befér az új meg a használt ár közzé sokat nem kockáztatok. Persze alaposan megnéztem (használati nyomok, zoomol a fej, szabályozhatóan villan, HSS megy stb).

Egyébként a derítés ha a nappal szemben kell egyáltalán nem kicsi villantás (ilyenkor szinte mindig maxon megy a cső vagy a közelében)...
Sőt, ha süt a nap akkor szoktam legtöbbet vakuzni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#16189) András.


András.
tag

Eldöntöttem, EOS 650D lesz majd. Karácsony körül lesz még vajon, vagy a 700D miatt addigra kiszórják?

(#16190) Stauffenberg válasza András. (#16189) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 650D fiatalabb mint a D5100, ezért is volt teljesen érthetetlen, hogy a Canon miért adta ki a tök ugyan olyan 700D-t alig 8 hónappal a megjelenése után. Lehet, hogy rossz hírnevet szerzett magának a 650D, mert az első szállítmányokon olyan gumiborítás volt, mely sok embernél allergiás reakciót váltott ki. Ezeket visszavonták és cserélték, de hát az előítéletek rajta maradtak. Vagy csak a Canon tudta, hogy a 650D nem fejlődött eleget az előzőhöz képest, ezért gyorsan ki kellett adni újra eggyel nagyobb számozással, hátha a vásárlók a "csak minden második generációt vásárolok meg" elv alapján beruháznak majd rá.

Nem tudni.

Ahogy azt sem tudni, hogy lesz-e még 650D karácsony körül, de én nem remélnék tőle sokat. Érdekes, hogy míg a 650D már "discontinued" (azaz már nem gyártják), addig a 600D még mindig hivatalosan forgalomban van. A hivatalos oldalon is csak az 1100D, 100D, 600D és 700D van listázva, mint aktuális belépő DSLR modellek.

(#16191) BiriBum válasza Stauffenberg (#16190) üzenetére


BiriBum
őstag

"the changes over the 650D are so subtle that it's the older T3i/600D that stays on alongside the 700D - while the too-similar 650D fades into the sunset."

(#16192) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Milyen gépet ajánlotok használtan 70-80 k körül és miért?
Előre is köszönöm a válaszokat!! :)

(#16193) jjeahh válasza balu077 (#16192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen témára? méret-súly lényeges? kereső kell? csak váz, vagy kitben? mik az elvárásaid?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16194) balu077 válasza jjeahh (#16193) üzenetére


balu077
tag

Általános használat és kitben.
Méret súly nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#16195) jjeahh válasza balu077 (#16194) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]
dslr mert: mindegyikben van kereső, nagyobb lapka, ezért valamivel jobb háttérmosás, jobb fogás a nagyobb méret, markolat miatt
milc mert: kis méret, súly, általában újabb modellek, kevesebb expóval, jobb állapotban, fejlettebb szenzorral olcsóért, az opcionális vagy beépített evf-ek nagyobb, és élőképet adnak, nex-mft-kre szinte bármilyen obi adapterezhető...
most ennyi jutott eszembe...a fejlettebb szenzor a régi mft lapkák esetében azért korlátozottan igaz.

szerk: nem tom most mennyi, de asszem a g3 kit is használtan ilyesmi árban van, legalábbis ebayen...jó ár érték-arányú gép, arany középút a belépő dslr-ek meg a pici milc-ek között, az árához képest tele van finomságokkal...beépített szép kereső, 16mp pana lapka, forgatható taccsscreen stb

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16196) runner 125 válasza Stauffenberg (#16177) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben, kösz a kimerítő válaszokat.

Engem bőven kiszolgál a D80, pláne h az 5 év alatt kb 6000 expo került bele.
A srácnak viszont szimpi lett a 650D.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16197) Andrew31 válasza runner 125 (#16196) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nem vagy egy hirtelen kezű! :Y

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16198) runner 125 válasza Andrew31 (#16197) üzenetére


runner 125
nagyúr

Korábban még volt időm elmenni "fotózgatni", aztán egyre kevesebb.
Alapvető célom szimplán csak az volt, h legyen egy jó fogású, korrekt tudású, minőségi fotókra képes dSLR-em pár objektívvel, ami bármikor bevetésre kész 1-1 családi program, összejövetel kapcsán.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16199) Andrew31 válasza runner 125 (#16198) üzenetére


Andrew31
senior tag

Érthető, sajnos az időből mindig, mindenkinek kevés van :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16200) Abry válasza Andrew31 (#16199) üzenetére


Abry
tag

Arra van időnk, amire szánunk időt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.