Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) A Zéé válasza Nussi (#15650) üzenetére


A Zéé
addikt

makróobi vagy előtétlencse vagy közgyűrű.

Just a simple Lineman...

(#15652) HollyBoni válasza Nussi (#15650) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy makró obi. Itt nincs olyan mint kompaktoknál a makró mód. :N

(#15653) sagit válasza A Zéé (#15651) üzenetére


sagit
addikt

18-105-tel lesz végül is véve a d5100 a napokban, milyen obit előtétlencsét vagy közgyűrűt ajánlotok hogy makrót is lehessen csinálni vele?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#15654) nesa válasza sagit (#15653) üzenetére


nesa
veterán

Ha kicsi a keret akkor a 18-105 ot lehet kozgyuruzni, ha tobb nikkor 40/2,8 vagy sigma 50/2,8 ha meg komolyabban gondolod tamron 90/2,8 vagy tokina 100/2,8, ha meg ezek is komolyatalanok sigma105/2,8 de ha ragaszkodsz a nikonhoz akkor nikkor 105/2,8

(#15655) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, MILC-et tudnátok ajánlani a következő feltételekkel?

- 1 nagyobb átfogású objektíves kit, amivel el lehet indulni (mint a 18-105 a Nikonnál)
- minimum billenthető, de inkább minden irányba kihajtható kijelző
- max 200k Ft
- jó videó képességek (autofókusz, stabilizátor videózás közben)
- családi fotókhoz megfelelő képminőség (egy régebbi dslr szintje, pl Oly E-510)

Tudom, hogy a listám inkább egy kompaktra mutat, de azért meg szeretném tartani a cserélhető obi előnyeit (még ha most épp elegem is van a cserélgetésből és a 3 objektív cipeléséből). De ha van olyan kompakt, ami megfelel a feltételeknek és a képminősége is olyan, akkor esetleg azt is írhattok, hogy utánaolvassak. :R

(#15656) schawo válasza Khelben (#15655) üzenetére


schawo
titán

[link]
Költségvetést kicsit turbózva:
[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15657) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

ez jó :D Nikon 1200-1700mm 16 kiló :)

(#15658) Studi válasza .: JuSzT :. (#15657) üzenetére


Studi
addikt

(#15659) .: JuSzT :. válasza Studi (#15658) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jaja, ezt ebben is írják :)

Ilyen eset volt nemrég Ferenc pápa első bemutatkozása, vagy korábban Sarkozy elnök fotózása a Bastille napi parádén.

(#15660) GIJoe


GIJoe
addikt

üdv Tudnátok ajánlani, videózásra MILCet? Esetleg használttól sem félek...
A kamerák körömhegynyi szenzora nem győz meg...

(#15661) HollyBoni válasza GIJoe (#15660) üzenetére


HollyBoni
veterán

Panasonic GH széria! Hackelve szerintem a legjobb képminőséget adja MILC-ek közt, van rajta EVF ami nagyon jól jön videózásnál, mikrofon bemenet is. 140-ért van most használtan egy GH2 indexen, szerintem nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

(#15662) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Korábban valaki említette nekem ezt az objektívet: Canon EF-S 50mm f/1.8. Miért lenne ez jó választás a kategóriájában?

Üdv

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15663) jjeahh válasza viktorhmv (#15662) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mert baromi olcsó... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15664) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Pár napos próbálgatás után (Canon 600D + 18-55mm IS) rájöttem, hogy majd szükségem lesz egy olyan objektívre amelyikkel hatékonyabban és közelebbre tudok zoomolni.
Milyet tudtok ajánlani hétköznapi ember számára is elérhető áron(max 50k, akár használtan is)?

Köszönöm!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15665) viktorhmv válasza jjeahh (#15663) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Kössz! :D
Akkor barkóbázzunk:) A nagy fényerő miatt jó lehet ez nekem? :)

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15666) jjeahh válasza viktorhmv (#15665) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kevesebb fényben tudsz fotózni iso emelés nélkül + háttérmosás...de azért sokat ne várj tőle...a kép-anyagminőségét az árához mérd...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15667) viktorhmv válasza jjeahh (#15666) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Persze. Nem várok csodát.
Csak azon gondolkodom, hogy a Kit objektív mellé érdemes-e megvenni?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15668) JackFeryll válasza viktorhmv (#15665) üzenetére


JackFeryll
őstag

A képminősége kilométerekkel az ára felett van. Tud éles lenni. Cserébe 6 lencsetag 5 csoportban ami ilyen ötszög alakú bokeh-t eredményez. Anyagminőségre egy 500 forintos kínai játékpisztoly is jobban van összerakva és a fókusz hangos és megbízhatatlan.
Az ár-érték aránya nagyon jó.
Persze, hogy érdemes a kitobi mellé megvenni. Lesz egy fényerős objektíved gyakorlatilag majdnem ingyen.
Canon 50 1.8 lens samples

[ Szerkesztve ]

(#15669) viktorhmv válasza JackFeryll (#15668) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszönöm a lényegre törő és kimerítő választ!:R:R

Mi a tapasztalat? Milyen fényviszonyoknál és milyen témákra használható a legjobban?

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15670) jjeahh válasza viktorhmv (#15667) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ha keveset szánsz obira, és tetszik az 50mm gyútáv mindenképp érdemes...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15671) JackFeryll válasza viktorhmv (#15669) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lesz néhány megjegyzésem amit nyugodtan át lehet ugrani, csak a teljesség kedvéért fogom leírni. Ezek dőlt betűvel lesznek.
Rossz fényviszonyok mellett is használható. Persze ez is relatív, de amíg a kitobinál borult ég mellett, vagy egy árnyékos utcában már emelni kell az ISO-t nem is kicsit, hogy megfelelően rövid záridőt kapjunk addig f1.8/f2/f2.2/f2.8-on nem feltétlen.
Azért egy sötét borospincében természetesen ez is kevés.

Ugye az 50mm az alapobjektív full frame-en, de gondolom neked valamilyen 1.6x crop faktoros vázad van (APS-C) ami egy szűkebb látószöget eredményez. Lehet vele portrézni és szeretik is bár igazából a 85mm-es és az afeletti objektívek az igazi portréobik.(kisebb a torzítás és nem kell beleállni a modell arcába, nagyobb munkatávolság)
Ugye a kis mélységélesség megengedi, hogy különböző részleteket kihangsúlyozzunk. Ezért tárgyfotóra, vagy csendéletre is jó.
Megint megjegyezném, hogy tárgyfotóra is jobb egy kicsit nagyobb fókusztávolságú objektív mert nő a munkatávolság és kényelmesebb, de gondolom nem tárgyasztallal és profi világítással fogsz fotózni.
Röviden: rossz fényviszonyok közt is tudsz fényképezni és nyitva elég kicsi mélységélességet kapsz ahhoz, hogy tudj vele kreatívkodni.

Ezen kívül viszont tényleg bármire használhatod amire megfelel a látószög. Akár tájképezhetsz is vele. Sportra persze felejtős a fókuszmotor miatt.

(#15672) viktorhmv válasza JackFeryll (#15671) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszönöm megint!:R
Ahogy az ezzel készült képeket elnézegettem és az alapján amit mondtál róla nekem tökéletesen meg fog felelni. Rendelem is meg azon nyomban. :) Találtam is kiszállítással együtt 30 000 Ft-ért. Azt hiszem ez több mint baráti.

:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15673) Stauffenberg válasza viktorhmv (#15664) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tamronnak és Sigmának vannak ennyire olcsó 70-300mm teleobjektívei, akár újonnan is. Képminőségre pont olyan ami elvárható ennyi pénzért: Szar. :D Viszont gyújtótávolságban ez jól kiegészíti a 18-55mm kitobjektívet. Én a helyedben ezt a gyújtótávolságot keresném, de 50k körül nem sok jóra számítanék. Használhatók persze, meg talán egy ultrazoom kompakt objektívét is lenyomják, de kromatikus aberrációra, peremsötétedésre, életlenedésre, gyenge fényerőre lehet számítani.

(#15674) viktorhmv válasza Stauffenberg (#15673) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Értem:)

Erről vélemény? KATT

Kössz előre is:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15675) Stauffenberg válasza viktorhmv (#15674) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már leírtam a véleményem. :) Ez az objektív nem egy nagy durranás. Ha már képminőségben harmatos, legalább egy képstabilizátor legyen benne (Canon esetében IS jelölés, Sigmánál pedig OS). Ebben nincs.

Egy Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II például 60 ezer körül megvehető újonnan, amiben már van képstabilizátor. Mondjuk az sem egy nagy eresztés. Sajnos ez már csak egy ilyen műfaj. Ha nem kell semmi komolyra, csak mondjuk néha ballagáson lekattintani egy-egy rokont, arra mondjuk megteszi. De nem biztos, hogy ezzel fogsz magazin minőségű madárfotókat gyártani. :)

[ Szerkesztve ]

(#15676) viktorhmv válasza Stauffenberg (#15675) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Rendben. Köszönöm szépen! Akkor egyenlőre még várok a teleobjektív vásárlással. :)
Melyik típus az amit nyugodt szívvel ajánlanál akár használtan is?

[ Szerkesztve ]

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15677) Zozzer888 válasza viktorhmv (#15676) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mondjuk az 55-250 IS (I és II is) pont az a típus ami ár/érték bajnok.Bátran vedd meg.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15678) Stauffenberg válasza viktorhmv (#15676) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyugodt szívvel semmit sem ajánlok senkinek, mert nem az én pénzemről van szó. Ajánlhatom én a legtöbb teszt szerint legjobbnak beállított objektívet, de az sem biztos, hogy a te igényeidnek megfelel majd. Neked kell tudnod, hogy mire használod.

Igyekszem legjobb tudásom szerint ajánlásokat tenni, de jobb ha te is olvasol teszteket, összehasonlítod a tesztfotókat (leginkább nyersen, szerkesztés nélkül, teljes felbontásban) és persze kicsit informálódsz, tanulsz az objektívek optikai tulajdonságairól, hogy az olyan kifejezések, mint a kromatikus aberráció (chromatic aberration vagy sokszor csak CA), vignettálás vagy a hordó torzítás ne legyenek ismeretlenek, összehasonlítod a fókusz rendszereket, van olyan objektív ami szépen rajzol, de közben meg lassan fókuszál. Ez gyors mozgású tárgyak vagy állatok fotózásnál kínos, más szituációkban (pl: modell fotó, tárgyfotó, bizonyos makró fotók) meg nem zavaró.

Szóval sose bízz meg vakon senkiben, még bennünk sem! :) Ez a te pénzed és bár egy ilyen objektív nem számít drágának a komolyabb darabokhoz képest, de 50-60 ezer forint már sok pénz a magyar átlagnak, főleg egy csak hobbiból fotózó embernek és akkor meg pláne sok, ha valaki olyat ajánl ami aztán nem jön be. :)

(#15679) Zozzer888 válasza Stauffenberg (#15678) üzenetére


Zozzer888
addikt

"Szóval sose bízz meg vakon senkiben, még bennünk sem! :) Ez a te pénzed és bár egy ilyen objektív nem számít drágának a komolyabb darabokhoz képest, de 50-60 ezer forint már sok pénz a magyar átlagnak, főleg egy csak hobbiból fotózó embernek és akkor meg pláne sok, ha valaki olyat ajánl ami aztán nem jön be. :)"

Igen, ez mondjuk igaz. Akkor úgy mondom, hogy az 55-250 IS-t nyugodtan nézegesd meg, mert szeretni szokták. :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15680) viktorhmv válasza Zozzer888 (#15679) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Ok:D :D Koszi!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#15681) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Milyen fényképezőgépet ajánlanátok, ha a középkategóriás kompaktok képminőségével már nagyon nem vagyok elégedett? (Anno azért vettem egy pici kis, de drága és minőségi kompaktot, hogy bárhova magammal vihessem, ne kelljen egy téglát cipelnem. Erre tökéletesen alkalmas is, de egyrészt kezd elegem lenni a képminőségéből, másrészt pedig nem nagyon viszem már sehova sem a gépet, szóval nem olyan nagy baj, ha nem lehet csak úgy zsebre vágni, mert méretesebb.)

A szempontjaim:
- felhasználás: családi képek, elsősorban zárt térben, kisgyerek fotóalannyal
- nincs igényem full manual beállításokra, sem nagy zoomra
- viszonylag gyenge fényviszonyok mellett is tudjon éles képeket készíteni
- gyors működés (kategóriája átlagánál hamarabb bekapcsoljon, és gyorsabban lehessen fotózni egymásután)
- JPG elég, nem igénylek RAW-t is
- orientációs szenzor legyen
- max. 10x15 cm-es méretig hívatok elő fotókat
- ára az ésszerűségi szempontok miatt mondjuk max. 150k kiegészítőkkel együtt
- új legyen
- előny, de nem követelmény: HD video, Wi-fi, GPS, sok-sok év garancia
- úgy örülnék, ha tudnék olyan képeket is készíteni, amiknél pl. mélységélességgel is tudok játszani!

Csak ma álltam neki keresgélni, szóval még nem igazán körvonalazódtak a szóba jöhető gépek. Tudtok olyan gépet javasolni, ami a többinél jobban megfelel ezeknek a szempontoknak?

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15682) nesa válasza Laslow (#15681) üzenetére


nesa
veterán

Esetleg a nikon D5100 et nezted mar 18-105 obival?

(#15683) jjeahh válasza Laslow (#15681) üzenetére


jjeahh
nagyúr

neked egy olympus e-pm2 + 45mm F1.8, esetleg pana 20 álomgép lenne, de az nem 150k sajnos...(mondjuk ha kicsi a szoba 45mm-nek nincs hely, 20mm meg nem portréra való... :U ) kicsi, okos, szuper jpget tud, talán az oly jpeg motorja a legjobb állítólag, orientációs szenzor az ősöreg e-p1-emben is van, wifi viszont nincs, sem gps tudtommal, gari nem tudom mennyi, de az oly nagyon masszív cuccokat gyárt, az enyém után elég hüje érzés kézbevenni akár egy 60d-t vagy d5100-at is...oly-k vannak olcsóért, öregebb szenzorral, de azoknál meg kell elégedned max iso800-al...mondjuk nappal beltérben fényerős fixel sztem akár alapérzékenységen is lehet képeket lődözni, ez attól függ mennyire világos az a lakás...a keretedbe max egy e-pm1 + 45/f1.8 beleférne talán...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15684) Studi válasza jjeahh (#15683) üzenetére


Studi
addikt

Még mindig egyből fixeket kezdtek ajánlani kezdőobinak. Nem lesz jó, az vegyen fixet, aki tudja, hogy miért akar fixet. ;)

Laslow: ha azért tükörreflexes méret alatt maradnál, nézz meg valahol egy Pana G3-at. 130 most akciósan a Panashop.hu-n, ügyes kis gép, jól kezelhető, egész jó szenzorral.

(#15685) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#15683) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fogtál már pm2-t ?
Nekem pm1 volt.. annyira nagy váltást nem látok rajta. Elég gagyis, kicsit, csúszós felület, bizonytalan fogás.

Ellenben tényleg jó szenzor jó belső, okosságot. 1 tárcsa jó lenne rá legalább,ennyi pénzért.

(#15686) schawo válasza .: JuSzT :. (#15685) üzenetére


schawo
titán

A pm2 sokkal jobban fogható. pm1-em nekem is volt, és lecseréltem pl1-re, de a pm2-t fogdostam boltban, és teljesen jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15687) .: JuSzT :. válasza schawo (#15686) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R Mindig van valami ami miatt nem tudok dönteni. A g3 váz olcsóbb általában mint a pm2 váz. eléggé más a kettő, de a végeredmény lehet hogy a pm2 nél lenne szebb, jobb.

(#15688) schawo válasza Studi (#15684) üzenetére


schawo
titán

Ha beltérben akar fotózni, akkor a sötét kitobi kevés lesz. A kitobis dslr helyett én inkább vennék új csúcskompaktot, pl pana lx7-et, ami mélységélességben, zajban hozza egy kitobis dslr lehetőségeit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15689) Studi válasza schawo (#15688) üzenetére


Studi
addikt

Az objektív 2,5FÉ előnyéből a nagyobb szenzor alapból visszahoz kettőt. Nagyon jó gép az Lx7, szuper az objektívje mind átfogásra, mind fényerőre, de a G3 azért kínál bőven további lehetőségeket. El lehet kezdeni G3 + kitobival, beltérben épphogy nem lesz nagy hátránya az Lx7-hez képest, és aztán ha kialakul, mi a kedvelt téma, kedvelt gyújtótávolság, akkor be lehet újítani egy fix 14-est, 20-ast, 45-öst, Sigma vonalról valamit, vagy akár egy drágább fixet.

De gyakorlatilag egy árban van a G3kit és az Lx7, így valóban jó alternatíva.

(szerk: de nem tudjuk, Laslow milyen "pici drága és kis kompakttal" rendelkezik, érdemes lenne ahhoz is viszonyítanunk.)

[ Szerkesztve ]

(#15690) schawo válasza Studi (#15689) üzenetére


schawo
titán

A nagyobb szenzor visszahoz kettőt, a G3-nál jobb szenzortech megint elvisz további felet. Egy kanyon dslr+kitobival vagy szoniszenzoros mft+kitobival nagyjából egy szinten vannak. Ezért sem írtam, hogy jobb ezeknél, hanem azt, hogy alternatíva, és a méret miatt inkább ezt vinném :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15691) Studi válasza schawo (#15690) üzenetére


Studi
addikt

Nem, a G3 szenzor hoz vissza kettőt, és ebből hogy venne el az, hogy van már jobb is? A 16-os m43 szenzorok már mind rendben vannak, bőven használhatóak. Nem azt írtam, hogy jobb a G3, de nagyságrendileg egy szinten vannak kevés fénynél.

(#15692) Laslow válasza Studi (#15689) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm a sok tippet, nagyon nézegetem őket. Jelenleg ezek vannak a scope-ban:

Olympus E-PM2
Canon EOS 1100D
Nikon D3200
Nikon D3100 (27-83 és 27-158 egyaránt; még nem döntöttem közülük)
Nikon D5100
Panasonic G3
Panasonic LX7

A jelenlegi kis kompaktom egy Panasonic FX-37. Ez az aminek a képeivel nem vagyok elégedett. Napsütésben persze OK, de akkor sem igazán tudok mélységélességgel játszani, és ezt most eléggé hiányolom.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15693) .: JuSzT :. válasza Laslow (#15692) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ide berakhatod a Sony RX100 t is.

(#15694) Stauffenberg válasza Laslow (#15692) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha mélységélesség mániás vagy (mint én :P), akkor minél nagyobb blendenyílású objektív kell (f/1.8, f/1.4, stb) és minél nagyobb szenzor méret. Én így nem adnám APS-C méret alá. Viszont APS-C mérettel nem csak DSLR-ben találkozol, hanem MILC-ek között is ott van a formátum.

Pl: Sony NEX, Samsung NX, Canon EOS M, Fujifilm X rendszerek állnak rendelkezésre.

Ezek között szenzorosan, képminőségben, videóban a Sony áll a legjobban (meg az EOS M, de erről még lesz szó), viszont ehhez még egyelőre kicsit kevés az objektív. A Samsunghoz már kicsit több objektív van, de Magyarországon szinte senki sem árulja őket (egyesek szerint a márkaboltban kaphatók, de ezt megérdeklődném), viszont a Samu JPEG motorja nem túl izmos, sőt... szinte csak RAW-ban érdemes használni. A Canon EOS M (egyben ez a váz neve is) a nem túl gyors AF és a minden más versenyzőnél kevesebb objektív (konkrétan három) miatt nem annyira ajánlott (viszont az EF-M 22mm f/2 STM objektív egy kiváló darab). A Fujifilm X rendszere a leginkább kiforrott az APS-C mezőnyben és ahhoz van a legtöbb és kiváló objektív, de nem csak túl van a kereten egy X-E1-re vagy akár csak X-M1-re épülő rendszer néhány objektívvel, de legalább négyszeresen túl is teljesíti.

Ha nem zavar a DSLR gépek mérete, akkor ezek között a Nikon D5100 lenne a legjobb vétel a képességeit és a szenzor minőségét (meg méretét) tekintve. Ehhez relatíve olcsón kapsz később fényerős 35mm és 50mm objektíveket, amik jók gyerekfotóhoz szűk mélységélességgel.

Ha MILC-et szeretnél, akkor a Sony NEX rendszert sem vetném el. Bár kevés most még a gyári Sony objektív (nem számolva a drága, de professzionális Zeiss üvegeket), de azért akad pár fényerős fix meg zoomok és egyre több külső gyártó (a már említett Zeiss-en kívül a Sigma, Samyang, Tamron és a többiek) gyártanak hozzá objektíveket vagy jönnek hamarosan. Illetve a focus peaking miatt bármilyen manuális (filléres, jó képminőségű, fényerős) üveg használható viszonylag fájdalommentesen manuális fókusz mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15695) jjeahh válasza Laslow (#15692) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kell-e kereső? ha kell, kettő kiesett...lx7-e-pm2-re is lehet pakolni opcionálisan, de drága...zavar-e a biliműanyag borítás? ezzel is eléggé leszűkül a lista...szerintem tapizd meg őket valahol mindenképp...kis mélységélességet fényerős fix-el érhetsz el...sztem nézegesd a nex-eket is, egy nex váz/kitobi + egy olcsó fix manuál mosni, kitapasztalni a fixek erényeit-hátrányait jó választás lehet...aps szenzor, focus peaking, kis méret...mondjuk nex-re kereső még az olynál is drágább...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15696) schawo válasza Laslow (#15692) üzenetére


schawo
titán

Az a kompakt egy elég vacak darab, nem csoda, hogy se isoban, se mélységélességben nem jutottál vele semmire. Az említett gépek egyike sem hasonlít rá, kicsit sem, hogy úgy mondjam, ég és föld.

(#15694) Stauffenberg
A Samu RAW-ban is elég vacak. ISO-ban a nagyobb szenzor ellenére egál egy PM2-vel, dinamikában meg van 1/2 - 1fé hátránya.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15697) Stauffenberg válasza schawo (#15696) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Viszont a Samsung mellett szól, hogy az NX1000 már elég olcsón elvihető és a megmaradt pénzből egy fényerős fix mehet a kit zoom mellé. De tény, hogy szenzorosan az egyik leggyengébb versenyző.

Én összességében Sony NEX rendszert vennék ha ennyi pénzből akarnék MILC-et (persze ez függ az autfókuszhoz való kötődéstől is, én tudok nélküle élni ha van focus peaking és használhatom a kiváló manuális üvegeket), ha pedig inkább DSLR, akkor Nikon D5100. Azt a vázat még én is bevállalnám ha lenne rajta még egy tekerentyű. Ja bocs... akkor már szinte D7000 lenne, amit amúgy is hajtok a hétköznapokban. :D Nonszensz, hogy a nagy gyártók csak középkategóriától felfelé hajlandók biztosítani a normális kezelhetőséget... egy ilyen D5100 szintű gépben már egész komoly potenciál van, de a haladó fotósokat elriasztja és sokszor feleslegesen hajszolja bele egy nagyobb beruházásba. Persze meg is találtuk az elásott kutyát, pont úgy működik ahogy azt a gyártók eltervezték... :D

[ Szerkesztve ]

(#15698) Laslow


Laslow
senior tag

Belázasodtam, így ma nem igazán tudok foglalkozni a gépválasztással, de köszönöm a tippeket. A D3100 tényleg annyival gyengébb a D5100-nál, hogy megérje annak magasabb ára? (25e Ft) Mik a lényeges különbségek? Mert ugye nekem sok szolgáltatásra - most úgy gondolom - nincs is szükségem. Egyszerűen csak végre jó képeket szeretnék tudni készíteni, és ebben komoly korlátnak érzem a jelenlegi kis Panasonicom képességeit. Nagyságrendi minőségbeli ugrás a cél, csak nem ismerem az érkezési kategóriát, hogy ott hova érdemes érkeznem.

A Pana G3-tól és LX7-től elriaszt a lassú bekapcsolás. Ha már D5100, akkor árban ugyanott van a D3200 is - nem tudom mi a valódi különbség köztük, mert számomra a mozgatható LCD kijelző pl. nem fontos.
A Canon 1100D-t egyelőre nem tudom hova tenni, bár nagyon jó árban van, de látatlanban riasztó, hogy AF segédfény helyett a vakut villogtatja. A Sony-kat pedig még nem volt alkalmam megnézni, mert kidőltem.

Mindenesetre köszönöm a tanácsot, hogy nézzem meg őket élőben is vásárlás előtt. Meg fogom. Csak egyelőre keresem a megfelelő 1-2-3 típust. Amúgy nagyon objektívakat cserélgetni sem szeretnék, most úgy vagyok vele, hogy legyen egy, és kész, az legyen elég mindenre. Aztán ha később lenne igényem - ahogy írjátok - egy fixre a beltér miatt, hát majd veszek.

A mostani gépem ekv. 25-125mm-t tud. A 25mm-re nincs szükségem, a 125mm meg eddigi tapasztalataim szerint elég nekem, azaz persze jó, ha van több is, de egyáltalán nem ragaszkodom hozzá. Optikai keresőre - most úgy gondolom - nincs szükségem, de nem tudom, mit fogok gondolni, amikor egy-egy jobb kép reményében komponálni fogok a géppel. Na nem sokat, mert tuti nem fogok percekig állítgatni, amikor le akarom fotózni pl. a baba első lépéseit.

Az Olympus E-PM2 alapvetően szimpatikus, de hát ugye az ára 165k, és cserébe csak 28-84mm ekv. objektív jár hozzá, ami kérdés, hogy elég-e nekem. Nem tudom megérne-e nekem ekkora összeget. Mindenesetre nem pár hónapra tervezek gépet venni, hanem olyat, ami akár bő 5 év múlva is megállja a helyét. Addigra gondolom úgyis bejön pár olyan technológia, amik miatt érdemes lehet gépet cserélni (pl. villámgyors wifi kapcsolat az adatlementésre).

Szóval egyelőre elég nagy a káosz, úgyhogy minden véleményt szívesen veszek és elolvasok, ha nem is reagálok egyenként mindenre. (Olyan is volt, amit nem is igazán értettem - távolról futok neki a témának, látjátok.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15699) JackFeryll válasza Laslow (#15698) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az 5100 picit komolyabb. A D3x00-ekben auto exposure bracketing sincs (AEB). Az 1100D-től Isten óvjon. Már megfogni is rosszabb mint egy kompaktot. A beépített vakut akkor ajánlom ha van veled 10 töltött akksi annak az árán meg már lehet vakut is venni ami nem tizenakárhány kulcsos és állítható.

(#15700) Stauffenberg válasza Laslow (#15698) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

D3100 vs D5100 - Ebben az osszehasonlitasban a D5100 sokkal jobb. Nem csak funkciokban, hanem kepminosegben is. Jobb dinamika, jobb erzekenyseg. Mindenkeppen megeri a felarat, mert ad annyi pluszt.

D3200 vs D5100 - Itt kepminosegben mar kiegyenlitettebb a verseny, mondhatni fej fej mellett vannak. Viszont a D5100 meg mindig kicsit okosabb, tobb potencial van benne ami a jovore nezve jobb befektetes.

Neked szerintem a D5100 + 18-105mm felelne meg a legjobban. Igazi bestbuy a kategoriaban es pont egybeesik az objektiv atfogasa az igenyeiddel. Ezt probald ki vasarlas elott mindenkeppen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.