Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Zozzer888 válasza ronson (#15098) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ezek ilyen afrikai bankszámlára utalós , átverős hirdetések.

Szerk.: ja, most látom :D ez most nem afrikai, de ugyanúgy átverés :)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15102) ronson válasza syberia (#15099) üzenetére


ronson
őstag

Így már más a leányzó fekvése. :D

Nyilván ismerem ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#15103) tylerddd


tylerddd
veterán

1000%, h ez a gép lesz :DDD DMC-G6

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15104) bteebi válasza syberia (#15097) üzenetére


bteebi
veterán

Elég komoly.

Canon EOS 700D + tartozékok Ár: 103 000 Ft
Tök jó, hogy már 150k-ért EOS 7D-t lehet venni :Y.

Valahol megdöbbent, hogy valaki mer ilyen hirdetést feladni :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15105) HollyBoni válasza bteebi (#15094) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ebay-ről pár száz forintért lehet kapni menetátalakítókat, step down ring-re keress rá.

(#15106) bteebi válasza tylerddd (#15103) üzenetére


bteebi
veterán

Vóv, nagyon szimpatikus gép :K. Full HD-ben 60 fps, 3D képek, sweep panorama :C.

#15095, #15105: Nagyon köszönöm, tényleg ilyenre lesz majd szükségem. Kár, hogy szerdáig már nem érnének ide, de ettől függetlenül beszerzek majd valami hasonlót. Azt amúgy jól gondolom, hogy ha nagyobb adaptert teszek kisebb objektívre, akkor az teljesen jól működik, de ha fordítva van, akkor a szűrő pereme bele fog lógni a képbe, vagy legalábbis lesz egy homályos sötét keret a kép körül?

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15107) HollyBoni válasza bteebi (#15106) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha nem nagylátóról van szó, és csak egy kicsit kisebbet akarsz rárakni, pl 55-re 52-es szűrőt, akkor talán jó, de ki kell próbálni. Amúgy nézhetsz aprón is ha sürgős, de ebay a legolcsóbb.

(#15108) bteebi válasza rii (#15054) üzenetére


bteebi
veterán

"orion se 260 - erről a magyar csodáról még ma is ódákat zengenek ..."

Anyósoméknál vagy pont ilyen, vagy egy erre nagyon hasonlító erősítő van, azt hiszem Orion hangfalakkal. Meglepően jól szól, pedig tényleg nem mai darab :).

#15105: Hát valószínűleg marad az apró. Tudni kellene időben gondolkodni, illetve (jobban) előre tervezni a keresgélést, vásárlást. Igazából ha nem szerettem volna "nagyon" utánajárni annak, hogy milyen gépet vegyek, akkor már hetek óta egy Nikon D5100 18-105 VR boldog tulajdonosa lennék. Így viszont csak nagyon macerásan, ráadásul némi "felárral" tudtam szerezni egy Pentax K-30-at, amit még gyakorlatilag ki se tudtam próbálni :B. Pluszba zavar, hogy jön a K-50, pár jó fícsörrel, úgyhogy ha lett volna arra lehetőségem, hogy várjak - sajnos nincs/nem volt -, akkor simán vehettem volna akár azt is, nagyjából ugyanannyiért, vagy pedig a K-30-at jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15109) Nussi válasza ronson (#15084) üzenetére


Nussi
csendes tag

Oh, szerintem engem lassan kiutálnak erről a fórumról, annyit szenvedek a gépvásárlással :]

Az elején még képben volt a Canon, amit a Nikon kiütött, kacérkodtam a 3100-gyel és a 3200-vel is, végül többen a D5100 ajánlották. Viszont a vállamon ott van a kisördög, hogyha D5100, akkor 18-55 és 55-200, de az ára láttán a pénztárcám öngyilkos lett a bankszámlámmal karöltve, mert valamiért az van fejemben, hogy inkább két objektív, mint egy 18-105-ös. És akkor ott vagyok, ahol a part szakad, mert a D3100 18-55-tel és 55-200-zal ugyanannyi, mint a D5100 18-105-tel. Menthetetlen vagyok :W

És igen, tisztában vagyok vele, hogy a DSLR élet nagyon drága élet, de ugye addig nyújtózkodjunk, ameddig a takarónk ér.

(#15110) schawo válasza Nussi (#15109) üzenetére


schawo
titán

Akarsz telével fotózni? Már úgy értem, hogy az első két nap rajongás után.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15111) DemonDani


DemonDani
addikt

[link] - Edigitalnal minden Samsung gépre -15% akció, NX1000 KIT-ben 68k :Y

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15112) Freddy76 válasza Nussi (#15109) üzenetére


Freddy76
addikt

A 18-55 + 55-200 "baja", hogy az egyiknek rövid a vége, a másiknak hosszú az eleje... Pont rossz a cserepont. Ellenben a 18-105 kellemes kompromisszum.

Szerintem d5100+18-105.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15113) ronson válasza schawo (#15110) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem akinek még nem volt ilyene és ismerősnek sincs ilyen cucca, az nem tudja eldönteni. Amíg ki nem próbálja azt se tudja mi mire jó.

DemonDani

Vótmár. :D

[ Szerkesztve ]

(#15114) Byk01 válasza Freddy76 (#15112) üzenetére


Byk01
senior tag

+1

...és később jöhet hozzá egy 70-300, ha kell a hosszabb vég.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15115) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

SZiasztok! Egy teljesen kezdő gépnek mit ajánlanátok? Úgy értem, hogy volt már a kezemben jópár gép, de saját felhasználásra, hobbi fotózásra kellene egy belépő szint? Ha újban gondolkodom akkor szerintem reálisnak tűnhet egy d3100/d3200 esetleg egy 18-55 vagy 18-105 obival. Használt piacon viszont egyáltalán nem találtam meg a kiutat. Más részt nem tudom azt hogy egy 50-60k expos gépre mennyire érné meg beruházni.

(#15116) jjeahh válasza rolkaDb (#15115) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használtpiacon, sztem oly-pana milc éri meg a legjobban, olcsók, újszerűek, sok a garis, kevés az expó bennük. a d3200 nagyon jó, viszont helyette a d5100-at szokták ajánlani 18-105-el.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15117) rolkaDb válasza jjeahh (#15116) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Tehát azok egyértelműen kezdőknek tökéletesen megfelelnek, köszönöm! A kevés expo azoknál mennyi valójában? jól sejtem hogy olyan 20-25k környéke?
Végül is, ha már az ember ilyen beruházásra adja a fejét, akkor jobban megéri a d3100-at 30-40kval kipótolni és megvenni a d5100-at.

(#15118) FireLord


FireLord
aktív tag

Canon 1100D-hez milyen vakut ajánlanátok bestbuy kategóriában?

(#15119) Zozzer888 válasza FireLord (#15118) üzenetére


Zozzer888
addikt

Itt a vakus topic, itt olvasgass. Sokan ajánlják a YN vakukat (sokan nem) , de ha ott kifejted hogy mire szeretnéd használni, korrekt választ kapsz rá.
(Én nem vágom a vaku témát, régi manuális vakut használok az 1000Dhez /Canon430EZ/)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15120) jjeahh válasza rolkaDb (#15117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kevés expó az én gépemben pl 1600-at jelentett.. ;) mindez 35 ezresért. hasonló árban nem találsz ennyi expós dslr-t. persze, ha úgy érzed mindenképpen tükrösre van szükséged, az említett nikonokban nem fogsz csalódni...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15121) bteebi válasza Freddy76 (#15112) üzenetére


bteebi
veterán

Egyetértek. Jó lesz a D5100 a 18-105-tel :). Én is majdnem olyat vettem :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15122) Nussi válasza bteebi (#15121) üzenetére


Nussi
csendes tag

És mi lett helyette?

(#15123) JackFeryll válasza FireLord (#15118) üzenetére


JackFeryll
őstag

En keveset vakuzok akkor is vagy plafonrol, falrol vagy geprol leveve manualisan igy nekem teljesen megfelel a yn 560 ii. 20 korul van szoval a kategoriajaban best buy es ha veszel mas vakut off camera vakunak akkoris tokeletes. Ha viszont kezdokent pofan akarod vakuzni az embereket mindezt beallitas nelkul akkor jobban jarsz egy ettl vakuval. Van YN is 45-ert vagy hasznaltan ex580 ii 60-80-ert ami meg nincs profi arban.

(#15124) kokr


kokr
tag

Üdv!
Melyik jobb vétel újjonan 2 ill 3 év garival 120-ért.
Pana G3 14-42
Nikon d5100 18-55?
Méret nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#15125) Throme válasza kokr (#15124) üzenetére


Throme
veterán

Ez kicsit konkretizáld, mert így eléggé szavazás szerű lesz a válasz, ha kapsz.
Azt hiszem az 1-es hsz ad némi támpontot ehhez....

... na nézem, de nem látom az 1-es hsz-t..... ellopták :Y

akkor írd körbe úgy, mint itt pár kérdező is tette korábban...

[ Szerkesztve ]

(#15126) k1csi válasza kokr (#15124) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha a méret nem számít D5100+18-105 kicsit többért.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15127) kokr válasza Throme (#15125) üzenetére


kokr
tag

Tehát,egy fotózással ismerkedő kollégámnak lenne a gép,aki egy kicsit jobban bele akar merülni a fényképezés rejtelmeibe.Persze nem akar több százezret rákölteni.Max egy két kiegészítőt venne később hozzá.Lencse,+1 obi,esetleg vaku.
Főleg család(beltér-kültér),kirándulás,természetfotózás lenne neki.Kb 80% fotó,20% video.
Sok gép tetszett neki,de ez a 2 maradt fenn a rostán.
Árban ugye azonosak,de nem tud dönteni a DSLR-MILC párharcban.
Fontos lenne a gyors AF,és a megbízhatóság.meg persze a jó képminőség.
Magyar menü ugye csak a panában van,de egy kicsit konyítja az angolt.
Eleinte szerintem főleg auto módban használná,mert át kell szokni a kompakt gépről.:-)
Szerintem utómunka sem lenne sok a fotókkal,persze ez később változhat,mert nagyon lelkes.Csak nem tudom meddig tart majd ez...:-)

(#15128) Throme válasza kokr (#15127) üzenetére


Throme
veterán

Amiket felsoroltál szvsz mindkét rendszerrel megvalósítható.
Próbálgattam az oly EPL3-at. Ha auto módban fotózik az ismerős, akkor talán oly milc-cel jobban jár.
JPG motorját jobbnak tartják.

A magyar menü hiánya egyik géptől se vegye el a kedvet.

"nem akar több százezret rákölteni.Max egy két kiegészítőt venne később hozzá"
... hát akkor majd fog rákölteni ;)

Érdemes a valóságban is szemrevételezni a kiszemelteket.
Belépő dslr kategóriából nem kilépve én is inkább a D5100 + 18-105VR kombó felé terelném a kollégát, amennyiben dslr mellett döntötök...

(#15129) tisvol


tisvol
aktív tag

'Abend,
az a helyzet, hogy én is csak nyűgölődök, mint prosti a templomban :DD
Mai szemmel nézve mi a véleményetek a Nikon D90-ről? Édemes újonnan még megvenni, vagy annyit nem ér már az újak fényében, mint amennyiért vesztegetik?

Üdv:T.

(#15130) .: JuSzT :. válasza tisvol (#15129) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kapni még újonnan? vifil?

(#15131) tisvol válasza .: JuSzT :. (#15130) üzenetére


tisvol
aktív tag

Igen, több helyen is láttam. Egyelőre specifuikus módon ott néztem ahol valamilyen 0 % THM-el elhozható.
Pl az Euronics weboldalán még fent van, igaz csak rendelésre. De sok egyéb helyen is láttam. Váz lyan 165 ezertől.

Üdv:T.

(#15132) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#15130) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#15133) .: JuSzT :. válasza tisvol (#15131) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:Y Jó a D90, de ennyire? Inkább fele ennyiért vegyél egy 15-20e expósat rá egy bitang obit.

(#15134) kokr válasza Throme (#15128) üzenetére


kokr
tag

A d5100 tud slow motion videot úgy tudom.
A pana G3 tudja ezt?

(#15135) HollyBoni válasza kokr (#15134) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tud se a D5100, se a G3, legalábbis az interneten fellelhető infók szerint.

[ Szerkesztve ]

(#15136) JackFeryll válasza kokr (#15134) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem te valami Twixtor-os dolgot láthattál. Még 60FPS-t sem tudnak ezek a vázak csak 30-at.

(#15137) kokr válasza JackFeryll (#15136) üzenetére


kokr
tag

A youtube-on láttuk...
Akkor az a twixtor egy utólagos videoszerkesztő?
Gondolom akkor a Canon 600d sem tudja ezt?

(#15138) BiriBum válasza bteebi (#15108) üzenetére


BiriBum
őstag

Miért bántad meg, hogy egy jobb gépet vettél, mint a Nikon D5100?
A K50 gyakorlatilag ugyanaz, mint a k30 - a váz dizájnja eltérő.

(#15139) HollyBoni válasza kokr (#15137) üzenetére


HollyBoni
veterán

Twixtor egy plugin vágóprogramokhoz.

600D HD-ban tud felvenni 60fps-el, abból már lehet lassítani.

(#15140) rolkaDb válasza jjeahh (#15120) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Azta... Ahogy nézegettem dslr-ket még számomra is meglepő expok voltak bennük. Ezekben viszont már koránt sem. Nézegetek még párat, hátha megfogja valami a fantáziám, bár mindent szeretek előtte kézbe venni. Képről mégsem jön át a feeling, mint ha megfoghatom.

(#15141) Nussi válasza rolkaDb (#15140) üzenetére


Nussi
csendes tag

Én sem szeretek anélkül vásárolni, hogy ne venném kezembe a gépet. Múltkor totál dilisnek is néztek miatta egy műszaki áruházban.

(#15142) Lutor


Lutor
csendes tag

Üdv. Tud valaki abban segíteni hogy családi fotózáshoz kinti benti képekhez melyiket érdemesebb megvenni
canon eos 1100d kit
nikon d3200 kit
:R

(#15143) A Zéé válasza Lutor (#15142) üzenetére


A Zéé
addikt

Menj be valami boltba, vedd kézbe mindkettőt, és lehet, hogy te magad tudod megválaszolni a kérdést. Komolyan.

Alapvetően a Nikon fejlettebb szenzorilag, szerintem jobb anyaghasználatra, és jobb az amatőröknek szánt obikínálata, de lehet, hogy neked nem áll kézre, vagy a Canonba szerelmesedsz bele.
Ha Nikon, akkor próbálj meg beleszorítani egy 18-105-ös obit a 18-55 helyett. Jah és figyelj arra, hogy olyan boltból vedd, ahol 3 év gyári gari van a vázra. Ne valami szlovák, vagy szürkeimportos gépet vegyél. Megéri az a párezer forint plusz.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15144) JackFeryll válasza Lutor (#15142) üzenetére


JackFeryll
őstag

A kettő közül mindenképp D3200.
Belépő szintről van szó, de azért érdemes elgondolkodni milyen objektíveket szeretnél a későbbiekben.

(#15145) rolkaDb válasza Nussi (#15141) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Ez teljesen evidens, más pedig ilyenkor hülyének nézi az embert. :DDD Sajnos itt (Debrecen) csak a mediamarkt van ahol meglehetne ezeket a gépeket nézni. Ott meg általában minden terméknél az eladók árbús szemekkel figyelnek, hogy mit is kezdek a géppel, mintha meg akarnám enni vagy legalábbis felkérném egy keringőre... De mivel nem marad más megoldás ezért kénytelen leszek megnézni, mert 5100-at még nem fogtam és próbáltam csak d7000 és d3200 járt a kezeim között, pont köztes. Viszont a 3200 és az 5100 között annyira nincs túl nagy változás esetleg túl sok különbség. Kár, hogy a médiában nem lehet úgymond "normálisan" kipróbálni vagy legalább lenne egy hozzá értő eladó aki azért besegít amit nem tud az ember de ott is annyira laikusok vannak, hogy az valami hihetetlen.

(#15146) Nussi válasza rolkaDb (#15145) üzenetére


Nussi
csendes tag

Én Bp-n kifogtam egy szimpatikus eladó srácot, aki értett a gépekhez, és készségesen válaszolt minden kérdésemre.
De találkoztam olyannal is, aki már az elején megmondta, hogy ő nem ért a fényképezőgépekhez, de nagyon szeretné eladni...:D

(#15147) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Euronics akció: Nikon D3200 18-105
[link]

Csak sajnos 1év gyártói garanciát adnak :(

[ Szerkesztve ]

(#15148) A Zéé válasza Pee-Tee (#15147) üzenetére


A Zéé
addikt

ráadásul alig olcsóbb, mint ahol 3 évet adnak.
Máshol 165k körül van ez a kit.

Just a simple Lineman...

(#15149) Pee-Tee válasza A Zéé (#15148) üzenetére


Pee-Tee
tag

Ahogy mondod!
Extreme Digital akció:
[link]

3év garival ! 0%THM 8hónapra

D3200 164.900 HUF
D5100 169.900 HUF

(#15150) tisvol válasza Pee-Tee (#15149) üzenetére


tisvol
aktív tag

Jó lenne, ha D5200-t a 18-105 obival is valami normális áron adnák. Sajna az a 275 ezer forint bőven átlag feletti ár. (Bár MM-ben is annyi) Még akkor is, he beleveszük a 0 THM-et, ami miatt azért kicsit drágább minden. 234-ért már van olyan hely, ahol el lehet hozni, igaz csak 1 év gyártó garival.

Üdv:T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.