Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Stauffenberg válasza bb0t (#16950) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Digitális fotóból (2006 óta) kb 15 - 20.000 fénykép amit saját célra készítettem (tehát nem munka), ennek nagyjából a harmada mehetett volna a kukába (vagy jobban mondva értéktelen még egy családi albumba bekerüléshez is). Na most gondolhatod, hogy kb 6 - 7.000 fotó, 1920px szélességben és PS 8-as tömörítéssel nem nyom túl sokat, maximum néhány gigabájt. 2 TB tárterületen meg bőven elveszik a rengetegben.

Persze lehet törölni, aki akar töröljön. De ezzel a leméretezős-tömörítős módszerrel nagy mennyiséget is be lehet zárni kis helyre.

(#16952) MC Pite válasza Stauffenberg (#16951) üzenetére


MC Pite
veterán

Én jellemzően Small (3-4 mp, legyen 12,16 vagy 38mpixeles eszközről szó) méretet használok, ritkán megyek fölé - viszont évente csinálok ennyi képet.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16953) cdrom válasza Senhi (#15) üzenetére


cdrom
csendes tag

Hali

Annak idején én is sokat gondolkodtam. Nekem a súly és a kit optika minősége volt a szempont.. Ezért olympust vettem, egy 410 et 2 optikával. Használom már vagy 6 éve és semmi bajom nincs vele, legalábbis nem olyan ami a megvételkor is megvolt..)
Ha most kellene vegyek Nikont vennék, szerintem valamivel jobb mint a canon, bár ez inkább hitvita mint valós tényeken alapuló megállapítás..
A sony minoltára épül, ezért nem számít rossznak. A többiről csak annyit, hogy a profi fotósok nem véletlenül használnak canon-nikon gépeket....

(#16954) jjeahh válasza cdrom (#16953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lassan 6 éves hsz-ra válaszoltál...na meg ne már, most fejeztük be végre a canikon vs bármimás vitát... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16955) Andrew31 válasza jjeahh (#16954) üzenetére


Andrew31
senior tag

Jobb később, mint soha! :DDD

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16956) Freddy76 válasza Andrew31 (#16955) üzenetére


Freddy76
addikt

Így van. Rejtély megoldva, topik zárható.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16957) tisvol válasza jjeahh (#16954) üzenetére


tisvol
aktív tag

Tegye fel a kezét, aki nem csinált még ilyet :DD
Nekem mindkét kezem az asztalon maradt :))

Üdv:T.

(#16958) BiriBum válasza Andrew31 (#16955) üzenetére


BiriBum
őstag

Nézd a pozitív oldalát. Most már végre megvehette a D60-at.

[ Szerkesztve ]

(#16959) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

csaladi masinanak szanva, kineztem magamnak egy Nikon J3-mat. Viszonylag kellemes aron, ket objektivvel egyetemben (10-30, 30-110) tudnek hozzajutni. Melle tudok ezzel nyulni? Gyakorlatilag abszulut kezdokent tul sok elvarasom nincsen, egy erosebb videos resznek mondjuk orulnek, de az adatlapjan latott 1080i 60fps-el mar elegedett lennek. Vannak esetleg "tipushibak", vagy barmi mas, amire ennel a gepnel - vagy altalaban Nikoneknal - figyelni kell? (Mondjuk a konkurenciahoz kepest aranytalnul draga obik, stb., ilyesmire gondolok.)
Elore is koszonom!

Udv,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16960) Mikisys válasza Freddy76 (#16938) üzenetére


Mikisys
őstag

Amit betettél képeket a kislányról, azok természetes, jól exponált, hangulatos képek, egyszerű technikai kivitelezésben.
A másik két kép: a "bazi jó"-tól igen messze vannak, mert mindkettő multiplikált, azaz, több azonos kép szerkesztésével, korrekciójával többszörözött, Photoshop-gyalázattal készült. A valóságot nem tükrözik, de a laikus közönség ilyen képek után megy nyaralni a helyszínre és ott nagyot csalódik, mert nem azt látja vissza élőben, mint amit a képen látott.
Számomra ez utóbbiak nem fényképek, fotók, hanem kreálmányok, amit számítógépen kutyulnak ki.

Üdv!

(#16961) jjeahh válasza nbg (#16959) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha neked megfelel amit a gép tud, nem nyúlsz mellé. nincs kereső, opcionálisan sem tehető rá, vakupapucs sincs, kisméretű szenzor, ezért kevésbé mos, mint a többi cserélhető obis cucc ugyanolyan gyútávon, fényerőn, valamivel gondolom zajban is gyengébb..kisebb az obipark, mint mondjuk mft-re, vagy dslr-ekre...kb ennyi hátrányról tudok. viszont kicsi és gyors

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16962) nbg válasza jjeahh (#16961) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom az infokat. Igazabol e kozott, es egy Pana GF5 kozott vacilalok, de egyszeruen nem jutok dulore...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16963) m3ss válasza Mikisys (#16960) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD ugy latom minden topicban kapom az okossagokat :B

"A másik két kép: a "bazi jó"-tól igen messze vannak, mert mindkettő multiplikált, azaz, több azonos kép szerkesztésével, korrekciójával többszörözött, Photoshop-gyalázattal készült."
mibol gondolod h multiplikalt kepek, tobb expobol? valojaban egyik sem az :N azzal nincs is baj hogy nem tetszik neked, de nem biztos hogy meg kellene magyarazni hogy keszultek...

"A valóságot nem tükrözik, de a laikus közönség ilyen képek után megy nyaralni a helyszínre és ott nagyot csalódik, mert nem azt látja vissza élőben, mint amit a képen látott."
pedig jo hely, es csak 5xx km-re van bp-rol, erdemes elmenni ide. kedvedert itt 2 kep alap raw, kis highlight, black, shadow, contrast modositgatassal rogton kijon am ;) mondjuk ezt lehet tulszaturaltam vegul. masik.
lepkes meg kapott egy kis retusalast a nem jo helyen levo vizcseppekre, meg egy kis giccses szinezest, nekem bejon. de valoban nem sok koze a valosaghoz. nem is volt celom...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16964) Freddy76 válasza m3ss (#16963) üzenetére


Freddy76
addikt

Faszkivan, viseld már el, hogy legalább egyszer engem dícsértek, és nem téged :P . Nem elég az a sok explored, még ezt is sajnálod :F :O

Szerk: az a lepkés így is nagyon jó.

Szerk2: Mikisys, köszi.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16965) BiriBum válasza Freddy76 (#16964) üzenetére


BiriBum
őstag

Én még a yófoltosbocis avatarodat is megdicsérem :DDD

(#16966) Freddy76 válasza BiriBum (#16965) üzenetére


Freddy76
addikt

Oh, köszönöm szépen...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#16967) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok! Egy lány ismerősömet nem tudom meggyőzni, hogy nem éri meg neki a MILC gép. Fotózni szeretne, szép képeket is csinál amúgy. Max kerete 100e forint. Nem értek hozzá, de szerintem ennyiért inkább sima digitális gépet kéne vennie. Olympus PEN E-PM1 ezt magyarázza, mert ez beleférne neki az árba. De ehhez még kell venni objektíveket is nem? Akkor inkább tényleg a cserélhető nélküli digitális gép.

Tudnátok segíteni? :R

(#16968) jjeahh válasza #11527168 (#16967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kompakt gépekben ebben az árban kisebb szenzor van, emiatt, az olympus jobb képminőséget tud még kitobival is...+ tehető rá kereső később, bővíthető az obipark...ez nem értem miért lenne hátrány, sőt, hogy hatalmas előny, egy teljesen más dimenzió. Ha meg nem akar sokat szánni rá, még mindig adapterezhetők rá öreg obik is ócskapiacról, vagy ebay-ről bagóért...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16969) ronson válasza #11527168 (#16967) üzenetére


ronson
őstag

Ha a lány ismerősöd ennyire tudatos, akkor gondolom valamit már konyít is a témához.

Viszont te meg nem értesz hozzá, saját leírásod szerint, akkor miért akarsz beleszólni? :)

(#16970) bb0t válasza #11527168 (#16967) üzenetére


bb0t
senior tag

Ha komolyabban akar fotózni akkor nem lesz elégedett a kompakt gépek véges lehetőségeivel és minőségével.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#16971) MC Pite válasza #11527168 (#16967) üzenetére


MC Pite
veterán

Kompakttal nem lesz előrébb, vagy amit mondott milc, vagy Fuji X10.
szerk: Annyi előnye van a milcnek, hogy 'gombokért' vehet rá régi manuál obikat, remek lehetőség amatőr fotósoknak :K

Nézd má', terjednek a normális kezelőszervek: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16972) #11527168


#11527168
törölt tag

Köszi mindenkinek! Igazából nem akartam beleszólni mert tényleg nem értek hozzá, de annyira forintokra ki van számolva a csaj pénze, hogy azért próbáltam lebeszélni róla. De ha tényleg ennyivel jobb és olcsón bővithető akkor nincs miről beszélni

(#16973) jjeahh válasza #11527168 (#16972) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt nem játszik? komolyabb cuccot is lehet venni a keret feléből is, és a többi mehetne obira, táskára, vakura, állványra, bármire...ha maradunk az olympusnál is e-p2, e-p3 is kijönne sztem...az e-pm1 a legolcsóbb belépő pen (volt..most az e-pm2 fut), előbbiek meg a csúcspen-ek, jobb fogással, kidolgozással, több gombal ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16974) #11527168 válasza jjeahh (#16973) üzenetére


#11527168
törölt tag

Köszi! Használt nem kell neki. Már megszívta több cuccal is, a legfontosabb feltétele, hogy új legyen.

bb0t ajánlotta nekem az E-PL3 gépet, ennek jó az ára is, tudna még mellé venni kiegészítőket.

[ Szerkesztve ]

(#16975) bb0t válasza #11527168 (#16974) üzenetére


bb0t
senior tag

Picit szerencsésebbnek érzem a kihajtható lcd a pár plusz funkció, a forgótárcsa és a több gomb miatt. (3-mal több gomb van a pl3-on + forgótárcsa)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#16976) sideburns válasza #11527168 (#16972) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha ennyire aggaszt a csaj anyagi helyzete, vedd meg neki Te a fotóstáskát, memóriakártyát, flexipodot, nem?
Vagy annyira azért nem vagy gavallér? ;]

(#16977) kenguru99 válasza #11527168 (#16972) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Bőven belefér a 100 ezres keretbe az E-PM1 és még marad pénz a táskára, memóriakártyára.

[ Szerkesztve ]

(#16978) bb0t válasza sideburns (#16976) üzenetére


bb0t
senior tag

Felmerült bennem is :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#16979) MC Pite válasza kenguru99 (#16977) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem egy vakumentes pointshot kiváltó gépet ne ajánljunk már a hölgynek...
EPL3 90ért jobb választás szvsz. Sőt, a NEX3-on is elgondolkodnék ha a minél kisebb dof számít ennyi pénzből, és/vagy az X10-en, aminek leesett az ára a végére, hordozhatóságban, kezelhetőségben, és a kész jpg-k terén igen ott van. :K

OFF: EOS-M árat ahogy megláttam... így múlik el (a sosem volt) dicsőség...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16980) Stauffenberg válasza MC Pite (#16971) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az RX10 ugyebár a jó öreg bridge kategória vélhetően utolsó nagy lehelete, így a kezelőszerveken nem lepődöm meg. Azért a brutális Zeiss zoom igencsak ott van, gyakorlatilag csak az üveg kerülhet 1300 dolcsiba és minden más csak ajándék.

De ez nem új, pont a Sony az ami a történelem során adott már ki pár ilyet, még egy FF szenzoros is rémlik nekem.

EOS M: Újfent meg kell védenem a gépet, mert jelenlegi áron egy kiváló darab videóra. 160 körül már 22mm f2 STM + 90EX + EF adapter kitben is elvihető, ehhez egy 50mm f1.8 kijön bagóért. Egyedül az AF nagyon gatya, de videóra az egyik legjobb MILC. Van már Magic Lantern beta is. Ahol nem annyira kritikus az AF sebessége, ott simán használható kis gép, jóféle képminőséggel és olyan tulajdonságokkal amit a konkurencia sokszor nen tud (pl: mikrofon bemenet, rendes vakupapucs, szokásos Canon minőségű videó, illetve ezeket egyszerre). 18-55mm + 90EX kitben már 130k... Annyira olcsó, hogy sokmindent el lehet nézni neki.

Ha javul az AF és lesz kihajtható LCD akkor vevő leszek egy EOS M2-re. Tetszik ez a csapásirány amit a Canon elkezdett vele. Az első generációk mindig foghíjasak... Az a ciki inkább, hogy még mindig sehol a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#16981) MC Pite válasza Stauffenberg (#16980) üzenetére


MC Pite
veterán

Mi tetszik benne, vagy mit kezdett el vele a canon?(Mármint valami újat kezdet, vagy hogy beállt a többiek mögé a sorba végre?)
Nexek, m43, X gépek elhúztak mellette, és többet nyújtanak, kiforrottabban szvsz. Szerencsétlen most egy X10 árkategóriában indul, de tudod hogy én is, és a legtöbben melyikre tennénk az ikszet (az evf nélküli kis gépek között, bár belépő tükrös méretű ovf-el rendelkezik a kis fuji). Ahogy a többi usert is látom -és nem kompaktról váltókról beszélek-, széles vigyorral használnád a kis X-et, hogy hú de kafa .

Értem én hogy kezd reális lenni az ára, de olcsóbban kapok egy kiforrt nexet, sőt (kegyelemdöfés következik ;] ) az átlagos árkülönbözetből egy használt 30/2,8 DN is kijön :K
És javíts ki ha rosszul tudom, a Sony is van hasonló szinten videózás terén mint a canon (akit az érdekel).



vs




[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16982) Stauffenberg válasza MC Pite (#16981) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a Sonyval a legnagyobb bajom, hogy egyáltalán nincs mikrofon bemenete (még a NEX 6-nak sem). Nekem fontos a jó videó, amiben MILC gépek között szinte csak a Panasonic remekel (ezt értsd úgy, hogy nincsenek idegtépő hiányosságok és minőségben is megfelelő). Persze minőségben, funkciókban (pl: focus peaking) jók a NEX-ek, de meg vagyok lőve velük ha hangot is kéne rögzítenem normális minőségben.

Az EOS M egy az egyben EOS 650D, csak egy mirrorless kompakt vázban. Ez a tervezési elv tetszik. Csak méretben és kezelhetőségben tér el az EOS xxxD vonaltól.

Szerk: Nem azt akartam mondani, hogy a Canon valami formabontót csinált, csak ha a következő vázak is ilyen szellemben készülnek csak tanulva a hibákból, akkor az nekem bejövős lesz.

Újabb szerk: A NEX-3N alkalmatlan külső vaku rádiós elsütésére. Sem a Sony saját portja nincs rajta, sem rendes vakupapucs. Nálam ez is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#16983) #11527168 válasza sideburns (#16976) üzenetére


#11527168
törölt tag

és bb0t: táskát, kártyát, meg lehet hogy állványt is kap :B De nem így csajozok :D (meg most nem is akarok, de ez nem ide tartozik)

[ Szerkesztve ]

(#16984) Mikisys válasza m3ss (#16963) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem bántásként írtam, amit írtam, hanem mert bennem ezt az érzetet keltette a két kép, míg a kisgyermekes képek sokkal inkább hatottak természetesnek, dinamikusabbnak számomra.
Nem fogok továbbiakban szak-titkokat kifecsegni. :)

Ezek az újabb képek már jobbak, de még mindig "túl" statikusak, műviek, persze, ettől még jók, pláne! - ha ez a cél.
:)

Üdv!

(#16985) MC Pite


MC Pite
veterán

Válasz másik topikba:
D60 utódját keresi a kolléga, és remélem a válasz elfér itt is (nem cserélhető obis a gépet ajánlok)

D5100 Nikon vonalon.
Vagy, Fuji X10, azt a szintet hozza, sőt sok tekintetben is megugorja amit a D60 kitobival tud.
Ha eladod a nikonos cuccokat is, új X20 is belefér.

Keresője akkor mint a mostani gépednek. Kevés fénynél hasonlóan bírja, mélységélesség is hasonló (kitobi esetén). Sőt, az X20 fókusz terén is legalább olyan harapós (bár az X10 is teljesen korrekt). Kezelésre, működésre gyorsabb, már a 10es is D5100 szintű sebességet tud.
Kikapcsoltan nagyon kicsi, korrekt bőr tok is kapható hozzá olcsón. A panoráma, arcfelismerés üveggyöngynek tűnik, aztán kiderül hogy nagyon kényelmes pl :). Ahogy a méret is nagyon baráti :K

Nagy királyság az OVF-ben látható infó is szerintem :K

Ha nem fér ide a válasz, átrakom/másolom, de tiszteletbeli milc az X20 szerintem :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16986) jjeahh válasza MC Pite (#16985) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha ez volt az eredeti kérdés, akkor én aszondom fölösleges váltania...max, ha elégedetlen valamivel

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16987) MC Pite válasza jjeahh (#16986) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, ezt megírtuk neki... De már elindult a vezérhangya, késő. Azóta az is kiderült hogy egy nagyobb átfogású nagytesója lenne ideális neki.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16988) Stauffenberg válasza jjeahh (#16986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1

Ha valami hiányzik a vázból amire szüksége van, akkor váltson. Minden más esetben teljesen felesleges elverni a pénzt egy váz váltásra. Fektesse a lóvét inkább olyan eszközökbe amik látványos előrelépést jelenthetnek, például jobb objektívekbe vagy vakuba.

(#16989) negyedes


negyedes
addikt

Udv urak,

lassan eljon az ideje, hogy lecsereljem a Fujifilm A170 szappantartomat, mar regota foglalkoztat egy SLR gep, de soha nem volt eleg penzem. Most ugy nez ki lesz honap vegere ,mikor beindul a Black Friday nevu gepezet.

Eddig 2 "komolyabb" geppel fotoztam, Nikon D40(csak izlelgetes) es Nikon V1(szinten izlelgetes).

Mint kezdo fotosnak, aki tajkepeket es portrekat reszesiti elonybe milyen kezdo gepet ajanlotok?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16990) schawo válasza negyedes (#16989) üzenetére


schawo
titán

Mennyiért? Ár nélkül? Egy Leica M lenne a legjobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16991) negyedes válasza schawo (#16990) üzenetére


negyedes
addikt

kezdonek.... gondolom nem javasoltok a legkemenyebb Nikont egy amatornek..... kb 105000 forint

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16992) Stauffenberg válasza negyedes (#16989) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tényleg kéne megadnod egy árkategóriát és a preferenciáidat is írd le. Tájképet és portrét lehet fotózni szinte bármilyen kategóriába sorolt géppel.

Kiindulási alapnak ezekre válaszolj:

- Mennyit szeretnél költeni?
- Mennyire fontos a méret és tömeg?
- Használt gép/objektív is szóba jöhet?
- Csak a fotózás érdekel vagy videóznál is?
- Mennyire fontos a bőséges kezelőszerv felhozatal és a manuális vezérlés?

Alapszabály, hogy cserélhető objektíves gép esetén egy komplett rendszerben gondolkozunk, nem csak egy vázban. A vázból az objektívek fogják majd kisajtolni a teljesítményt, így mit sem ér ha nincsenek hozzá rendes objektíveid, vakuk, egyéb kiegészítők.

(#16993) negyedes válasza Stauffenberg (#16992) üzenetére


negyedes
addikt

1. 105.500 forint
2. nem annyira lenyeges, de ha lehet konnyebb legyele
3. sajnos nem magyarorszagi vagyok, szoval hasznalt piac nem lehetseges.
4. leginkabb fotozas, video nagyon ritkan
5. inkabb manualis, de mint irtal alig volt a kezemben slr gep, szoval ebben a temaban nem vagyok otthon.
6. alap obiban gondolkodom es majd boviteni szeretnem.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16994) schawo válasza negyedes (#16993) üzenetére


schawo
titán

Volt már a kezedben V1 és D40 is. Mit szólsz a kukucska nélküli gépekhez?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16995) negyedes válasza schawo (#16994) üzenetére


negyedes
addikt

kereso nelkulni? emlekeim szerint mindkettoben van, hogy milyen az mar mas.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16996) Stauffenberg válasza negyedes (#16993) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Használt piac mindenhol van. A legnagyobb például az eBay. Én sok új és használt dolgot rendelek onnan, sokszor töredék áron mint itthon.

Ennyi pénzért Magyarországon csak a legfapadosabb MILC gépek vannak (újonnan), de a DSLR fronton is hasonló a helyzet. Viszont a Pentax K-500 kerül most kitobjektívvel 130.000 forintba. Erdélyben nem tudom mennyi. Ez egy elég komoly váz az árához képest, véleményem szerint nagyon kellemes a fogása és a kezelőszervek terén is jól teljesít.

Van még olcsóbban Nikon D3100, ez sem rossz, de nagyon messze elmarad a K-500 képességeitől. A Canon EOS 1100D meg pláne, ez utóbbit nem is tudnám ajánlani semmi szín alatt. A K-500 kb 130 ezer forintos kategóriájában van még a Nikon D3200, kiváló képminőséggel, de funkciókban és kezelhetőségben sokkal fapadosabb a K-500-nál.

De nézz meg egy-két MILC gépet is, például Olympus E-PM1, E-PL3 (a két Olympus közül inkább a PL3 szerintem, minőségibb a váz és kihajtható a kijelző), Panasonic GF5. Ha a Nikon 1 rendszer tetszik onnan is válogathatsz, de szerintem nagyon tücsökpöcs méretű az a szenzor, nem lesz vele egyszerű kellően szűk mélységélességet kihozni. Folytatva a MILC sort van ebben az árban még Sony NEX-3N (fontos az N jelölés) ami ezek között képminőségben az egyik csúcstartó, viszont nincs annyi objektív hozzá, mint a Micro 4/3 rendszerhez (m4/3: Olympus és Panasonic, melyek objektívei felcserélhetők).

Én azt javaslom, hogy sétálj be egy boltba, tapizd végig őket és vond le a következtetést, hogy mit szeretnél, inkább DSLR vagy inkább MILC. Aztán visszatérünk finomítani az igényeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#16997) negyedes válasza Stauffenberg (#16996) üzenetére


negyedes
addikt

kb pont ezert nem irtam osszeget, mert nalunk mas arak vannak ahogy latom, ezert a 105000ert kapok mar 3100 kit-et itthon
mindenkep dslr szeretnek, v1-en nem tetszik hogy mindent szoftbok kell allitanom.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16998) Stauffenberg válasza negyedes (#16997) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor én ránéznék a Pentax K-500 ottani árára is és a vásárlás előtt minden kiszemelt gépet kézbe vennék. A K-500 messze jobb váz a D3100-nál. De ugye mint mondtuk, itt rendszerben kell gondolkozni, érdemes lehet megnézni az objektíveket amikre később szükség lehet. Egészen nagy minőségi és árbeli eltérések lehetnek az egyes gyártóknál.

(#16999) szabilcs


szabilcs
csendes tag

Halo.szeretnek egy nem kicsi nem nagy gepet amit vihetek bringazni turazni szep tajfotokat csinalni akar embereket belteri kornyezetben neha sotetben is lekepezni.full hd kep video mindenkepp.bovithetoseg is erdekelne vakupapucs plusz lencsek.persze ezek kesobb.az ar:100ezer kornyeken gondolkozok.
Minden otlet velemeny erdekel.
Köszi:)

(#17000) schawo válasza szabilcs (#16999) üzenetére


schawo
titán

Használt jöhet?

Egyelőre új vázak:
Olympus E-PL3
Olympus E-PM1
Canon EOS M

A vakupapucs nehezítő tényező a kicsi, olcsó vázkanál.

Egy csúcskompakt nem lenne jobb (pl Panasonic LX7)?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.