Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Mikisys válasza zozzo698 (#15399) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézzél meg egy Pentax gépet, K-01, Kr, Kx, K30, vagy az újabbak, a K500, K50, ha igazán jól használható gépet szeretnél.
Akár használtat is érdemes venni, néha igen jókat lehet kifogni, kevés expoval, megkímélt állapotban.

Üdv!

(#15402) jjeahh válasza zozzo698 (#15399) üzenetére


jjeahh
nagyúr

élőképpel próbálgattad? iAutó módban jpeg-ben az áruházban expóztál? mire érted, hogy tökéletes eredmény? na meg hol vizuáltad le az eredményt? gondolom a gépek kijelzőjén... :U és az obik is különbözőek...iso-ban a nikon biztosan veri mindkettőt... 1100d-t nem tapogattam, de 650d, a58 akad a haveri a köreimben, sztem, ha a képminőség elsődleges, a nikon a tuti befutó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15403) JackFeryll válasza V.Stryker (#15369) üzenetére


JackFeryll
őstag

Camera Kft-nél 2500-ért kiolvassák neked. Csak az a biztos.

(#15404) Stauffenberg válasza zozzo698 (#15399) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy dologra tudok gondolni:

Élőképpel (liveview) fotóztál. Ezek a DSLR gépek rettentő lassan fókuszálnak élőképen, helyette használd a keresőt. A Sony azért volt gyors, mert abban már nincs optikai kereső (és ő már nem is DSLR), hanem EVF + LCD, így ott mindenképpen meg kellett oldani a gyors fókuszt.

Hiába na, ma egyetlen DSLR gyártó sem töri össze magát azért, hogy gyors liveview AF-et dolgozzon ki. Azokat illik keresőbe kukucskálva használni.

(#15405) Freddy76 válasza zozzo698 (#15399) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem biztos, hogy mindig jó a magas pixelszám. Ahogy Balinov írta, perpill a d5100+18-105 bajnok vétel...

Mindenkit arra beszélünk rá, még a canonosok is...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15406) zozzo698 válasza jjeahh (#15402) üzenetére


zozzo698
tag

igen élőképpel is....akkor volt lassú.....nézőkében nem volt lassú de mindkettőt kipróbáltam több előre beállított módban, és a sony képei (természetesen a kijelzőn) szebbek voltak...(a lányomat fotóztam cca.0.8 méterről....)

egyáltalán mekkora különbség van a két obi között értem ezalatt a 105-ös és a 58 as-t?

tel.:0630 942 (79) 13

(#15407) k1csi válasza Stauffenberg (#15404) üzenetére


k1csi
senior tag

Hiába na, ma egyetlen DSLR gyártó sem töri össze magát azért, hogy gyors liveview AF-et dolgozzon ki. Azokat illik keresőbe kukucskálva használni.

Azért itt is van fejlődés pl. a Canon 70D már lehet megüti a használható szintet. Persze nincs kétségem, hogy ha az a kérdés, hogy minél több obival kompatibilis legyen vagy gyors a kompatibilitás nyer.
Viszont az EOS M az talán még nekik is ciki volt...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15408) schawo válasza zozzo698 (#15406) üzenetére


schawo
titán

A kijelzőn azért látszottak szebbnek a Sony képei, mert a Sony kijelzője szebb. Ennyi, ennek semmi köze a végeredmény képminőséghez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15409) Freddy76 válasza schawo (#15408) üzenetére


Freddy76
addikt

Mi történt az arcával, Safranek?

Király az új avatar.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15410) schawo válasza Freddy76 (#15409) üzenetére


schawo
titán

A borotválkozásnál megvágtam magam, uram :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15411) Freddy76 válasza schawo (#15410) üzenetére


Freddy76
addikt

Ó. Legközelebb jobban vigyázzon!

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15412) Stauffenberg válasza zozzo698 (#15406) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Alapszabály, hogy a kijelzőre SOHA nem hagyatkozunk. Eltérő minőségűek, eltérő kalibrálással, ráadásul alacsony felbontással. Ez így alkalmatlan egy fotó minőségének ellenőrzésére. A képkivágást és a fókuszt lehet rajta ellenőrizni, másra nem igazán alkalmasak. Otthon, megfelelő minőségű, színhelyesre (vagy közel színhelyesre) kalibrált monitorral vagy nyomtatott képpel érdemes végezni az összehasonlítást.

Mellesleg a Nikon D5100-ban egy igen jól sikerült Sony gyártmányú szenzor van (ez a D3200-ra is igaz, mivel a Nikon fő beszállítója a Sony), szóval én nem aggódnék miatta. Ráadásul a D5100 azt a 16 megapixeles szenzort alkalmazza ami a D7000-ben is van, én meg azzal dolgozom a legtöbbet (mármint a D7000-rel), ami meg már egy erős középkategóriás APS-C gép.

Persze megvásárolhatod a Sony-t is, akármelyik felsorolt géppel tökéletesen jó fotókat csinálhatsz majd. A Canon azért sem ajánlott, mert az 1100D elképesztően olcsó anyagokból felépített vajasdoboz. Ha az alapkitet adnák 70 ezer körül az lenne a reális ár érte. Kiöregedett, elavult, sok tekintetben nem képes versenyre kelni még az 550D vagy 600D vázakkal sem (amik még két-három generációval korábbiak ráadásul), főleg nem anyagminőségben, pedig ez utóbbiak is több műanyagot tartalmaznak a kelleténél.

A Nikon mellett szól még, hogy 3 év hivatalos garancia jár mellé.

(#15413) mazsi70 válasza Stauffenberg (#15412) üzenetére


mazsi70
senior tag

A Sony vázakra is 3év gari van .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#15414) Stauffenberg válasza mazsi70 (#15413) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, azt is akartam írni csak lemaradt. Köszi a kiegészítést!

(#15415) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

100-110k körül melyik gépet érdemes megvenni? Csak hobbi fotózás, baba képek. Kevés fénynél is jó lenne ha szép képeket csinálna. Nikon D3100-ra gondoltam de mondják hogy az haladó fotósóknak ajánlott. Meg nem magyar nyelvű a menü. Fujifilm FinePix HS30EXR. Még erre mondják hogy jó gép, igaz nem tükörreflexes.

(#15416) .: JuSzT :. válasza torma1981 (#15415) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Oly XZ-1

(#15417) Throme válasza torma1981 (#15415) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Hát elsőként azért el kell döntened, hogy dslr vagy sem.
Addig - szvsz - kár ajánlgatni.
Ez a fuji gondolom kompakt/bridge gép.
A képminőségen túl rendszerszinten van különbség (all in one vs obicsere..stb).
És akkor még nem ajánlották a milc-et....

D3100 belépő szint a dslr világában.

(#15418) jjeahh válasza torma1981 (#15415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

inkább nyikon, ha a kettő közül választanék...kb két évvel idősebb modell, de akkor is...nem kompakt..a fujiban 1/2" méretű lapka van, a nikonban aps-c, nem egy ligában játszanak...meg ott a cserélhető obi

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15419) torma1981


torma1981
veterán

18-55mm AF-S DX
18-55mm DX VR

Ezek közül mi a különbség?

(#15420) Eagl3 válasza torma1981 (#15419) üzenetére


Eagl3
veterán

VR = stabilizátor

(#15421) Freddy76 válasza torma1981 (#15419) üzenetére


Freddy76
addikt

A d3100 nem profi gép, automatán is tudod használni. Ha van benned némi kitartás és tanulási vágy, akkor megtanulod legalább alapszinten használni (nem nehéz), és akkor lényegesen jobb képeid lesznek, mint egy kompakttal. Ha pedig megtanulod a Lightroom program kezelését, akkor minimális erőfeszítéssel még nagyobb lépést tehetsz. Tehát akkor is jó lesz a d3100, ha teljesen automata módban használod, de az igazi előnyét nem ekkor adja ki, hanem akkor, ha megtanulod kezelni, és megtanulod a képek feldolgozását.

És akkor még mindig ott lesz a fejlődés lehetősége, új objektív(ek), vaku, stb. Én is d3100+18-55 kombóval kezdtem, nem írom le, mennyi pénzt költöttem azóta a fotózásra... Én is ott követtem el a hibát, hogy bejöttem ide érdeklődni :DDD .

Ha már most tudod, hogy nem akarsz a fotózással mélyrehatóbban foglalkozni, akkor vegyél egy csúcskompaktot, pl. az említett olympust. Lehet, hogy lesz hátránya a nikonhoz képest, de kisebb, egyszerűbb.

Saját példával: a nikon d3100+18-55 (18-105) kombóval automata módban készült képeim semmivel sem jobbak, mint a fuji x10-zel (ez egy jobbfajta kompakt) auto módban készült képek.

A VR az objektívben azt jelenti, hogy van benne stabilizátor. Amikor a kompaktoddal kevés fényben készítesz képeket, azért lesz bemozdult, mert a szenzornak kell fény a kép elkészítéséhez, és kevés fénynél tovább tartja nyitva a blendét. Ekkor megkapja a szükséges fénymennyiséget, de a kezed már a másodperc 15-öd, sőt, 30-ad része alatt is remeg annyit, hogy elmosódott lesz a kép. A VR objektívben van stabilizátor, ez a remegést egy bizonyos ésszerű határon belül ki tudja "iktatni".

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15422) torma1981 válasza Freddy76 (#15421) üzenetére


torma1981
veterán

Igazából érdekel a fotózás. Alap szinten. :D Csak hát itt van a drága feleség akit nem annyira. Ezért óckodok a nehezebben kezelhető gépektől. De kompakt meg ahogy nézem elég gyenge képminőségben. Vagyis szebb képeket lehet egy tükrössel csinálni. Nem hiszem hogy nagy objektív cserék lesznek, de ki tudja. Lehet beleszerelmesedek. :P A lényeg, hogy hosszútávra szeretnék venni. Mint írtam főleg a gyerek születése miatt vált aktuálissá a gép.

(#15423) zozzo698 válasza Stauffenberg (#15412) üzenetére


zozzo698
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

tel.:0630 942 (79) 13

(#15424) jjeahh válasza torma1981 (#15422) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kompakt túró képminőség? dslr bonyolult kezelés? akkor olympus milc :DDD ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15425) JackFeryll válasza torma1981 (#15422) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nem létezik nehezen kezelhető gép. Talán az 1D sorozat ami eltér a nagyon triviális kezelőfelülettől, de az összes többi váz használata pofonegyszerű. (A komolyabb Nikon vázakon a menübe se kell bemenni szinte mert mindenre van kapcsoló a vázon és rá van írva.)

Amúgy ha tudod, hogy csak általános célra használnád (család, kiscica, virág, nyaralás) és nem akarsz a későbbiekben sok százezret vagy többet beleölni és inkább a hordozhatóság a fontos akkor jobban jársz egy MILC-el mint egy belépő DSLR váz + kitobi kombóval.

[ Szerkesztve ]

(#15426) BiriBum válasza madgie (#15368) üzenetére


BiriBum
őstag

Jogos, kimaradt az 5-ös. 40D-vel nincs tapasztalatom (csak annyi, hogy igen kényelmes a fogása). A 400/450D-nel viszont igen, és fenntartom, amit mondtam. RAW-ból a k-x ISO 3200-on is pöpec.

(#15427) BiriBum válasza zozzo698 (#15399) üzenetére


BiriBum
őstag

szerk

[ Szerkesztve ]

(#15428) .: JuSzT :. válasza torma1981 (#15422) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azért nézz rá egy Panasonic LX-7 túró minőségére.

(#15429) desigo


desigo
senior tag

Üdv!

A milc gépeket,hogy érdemes tárolni?
Viszonylag kicsi a váz,szinte nagyobb a kitObi.Egy fotóstáskában összeszerelve szállítható? Elég jó kipárnázottakat láttam.
Vagy érdemes folyton levenni az obit?

(#15430) .: JuSzT :. válasza desigo (#15429) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szállítható. Az sokkal jobban megtérül hosszabb távon, ha minél kevesebbet veszed le a lencsét.

(#15431) jjeahh válasza desigo (#15429) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ha rágyógyul nem gond, sőt, ha folyton leveszed, cserélgeted, porosodik a szenzor, illetve nagyobb az esély, hogy megsérül...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15432) desigo


desigo
senior tag

Rendben,köszönöm az infókat!

(#15433) Stauffenberg válasza torma1981 (#15422) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy ilyen amatőröknek szánt DSLR-t simán használhatsz úgy, mint egy kompaktot. Én a kezelés miatt nem aggódnék. Sőt... én már azért kerülöm ezeket a vázakat (pedig baromi jó szenzorok vannak bennük), mert túl kevés a kezelőszerv számomra.

(#15434) madgie válasza Stauffenberg (#15433) üzenetére


madgie
titán

Záridő, rekeszállítás, fókuszgyűrű, mi másra van szükség? :P :DDD

(#15435) Stauffenberg válasza madgie (#15434) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ez az, hogy én pont ilyen vagyok. Engem nem hatnak meg különösebben a mindenféle szuper hi-tech funkciók (mert alapvetően olyan témákat fotózom ahova annyira nem is szükségesek). Legyenek jó objektíveim, jó szenzorom/filmem meg olyan gyorsan és könnyen tudjam kezelni amennyire csak lehet. A többi csak ráadás. :D

(#15436) Nussi


Nussi
csendes tag

Ma lett volna időm üzembe helyezni a D5100-at, de már a töltésnél problémák akadtak, ugyanis a "charge" felirat mellett lévő kis lámpa folyamatosan villog. A kézikönyv szerint kihúztam a hálózatból a töltőt, kivettem az akksit, majd visszatettem, újra csatlakoztattam, de semmi.
A kézikönyv szerint, ha nem szűnik meg a hiba, akkor irány a viszonteladó, vagy a márkaszervíz.

Rosszul csináltam valamit?

Mindjárt megőrülök.

(#15437) nesa válasza Nussi (#15436) üzenetére


nesa
veterán

Kezikonyv ezekszerint rossz, addig villog mig felnem tolt, es ha folyamat vilagit akkor kesz a toltes.

(#15438) Nussi válasza nesa (#15437) üzenetére


Nussi
csendes tag

Köszönöm!

(#15439) nesa válasza Nussi (#15438) üzenetére


nesa
veterán

Ill egesz pontossan lassan villog ha jo es vali egesz mast villogtat ha kuka az aksi, olyat meg nem lattam.

(#15440) Freddy76 válasza Nussi (#15438) üzenetére


Freddy76
addikt

Villog, ha tölt; folyamatosan világít, ha fel van töltve. Ezt írja a kézikönyv is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15441) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Belépő szintű gépet keresek a dslr gépek világába.
Canon eos 1100D vagy a Nikon D3100-at néztem ki.
Melyiket vegyem?

(#15442) jjeahh válasza balu077 (#15441) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezt a kérdést kb 10-edikX teszik fel egymás után... :DDD

de amúgy ha videózni szeretnél komolyabban, akkor canon, mert rátolhatod a magic lanternt...ha a jobb képminőség, alacsonyabb zajszint számít, akkor nikon, mivel fejlettebb szenzor van benne...annyit megjegyzek, hogy ha a canon mellett döntesz, előbb tapogasd meg jól, sokan nem szeretik a váz anyagminőségét...(én egyik belépő vázét sem, kb, de azért a nikon-é sztem már elviselhető)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15443) JackFeryll válasza balu077 (#15441) üzenetére


JackFeryll
őstag

1100D-t ne.
Picit drágábban 600D ?
Vagy használt 550D?

#jjeahh
Fogásra mindkettő csapnivaló, de azt máig nem értem, hogy miért nem kapott gumit a markolat az 1100D-n.

(#15444) jjeahh válasza JackFeryll (#15443) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pana g1 sem kapott pl...mondhatnánk, hogy költséghatékonyság, valahol faragni kell, de pl az oly ebben az árkategóriában már masszív fémházat kínál... :U
na igen...600d...itt engem az zavar, hogy a 400d óta ugyanazt a szenzort használja a canon, tehát a 700d-ben is még mindíg 7(!) éves szenzor van, konkrétan már nem is tudok mondani belépő szinten egy gépet sem, amelyik nem eszi meg vacsorára dinamikában, zajszintben...persze ettől még kezdő váznak teljesen jó, de ha a pénzedért kapsz már jobbat, és a videó nem fontos...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15445) BiriBum válasza JackFeryll (#15443) üzenetére


BiriBum
őstag

A K30 most szépen le fog menni árban. Két tárcsa, szigetelt váz, pentaprizma és 6fps sorozat. Kenterbe veri a Canon és Nikon belépőket.

(#15446) Stauffenberg válasza BiriBum (#15445) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még a végén az esős/havazós erdőjárásra tartott K200D vázam kap egy tesót. :D Jól emlékszem, hogy a K30 már tudja a focus peakinget? Jól jönne a manuális Pentax üvegeimnél.

(#15447) Studi válasza BiriBum (#15445) üzenetére


Studi
addikt

Edigitalban megtapiztam, nagyon egyben van az a váz. Minőségérzetben még a 650-et is lelépi szerintem.

(#15448) BiriBum


BiriBum
őstag

Fókusz píking persze plusz.
A váznak tényleg nagyon jó fogása van. Ha belenézel egymás után a 2 gépbe, látszik a Pentaprizma előnye a pentatükörrel szemben. A Pentax eléggé innovatív formát alkotott, ami merőben eltér a K5 formavilágától. A K50-nel viszont visszatértek az eredeti vonalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15449) FEDman válasza jjeahh (#15444) üzenetére


FEDman
addikt

"pana g1 sem kapott pl...mondhatnánk, hogy költséghatékonyság, valahol faragni kell, de pl az oly ebben az árkategóriában már masszív fémházat kínál..."

Ha itt most az E-P1-re gondolsz, akkor azt kell mondanom, hogy nem kis csúsztatás van abban amit állítasz. :)

Gyanítom mikor megjelent az E-P1 még nem igazán követted a m43 vonalat, mert különben biztos tudnád, hogy abban az időben ebben a kategóriában a Pana vázát úgy hívták, hogy GF1 és egy nagyon remek kis váz volt az Olympushoz hasonlóan igényes fém építéssel. ;)
És az E-P1-hez hasonlóan ma már a GF1-et is nagyon jó áron meg lehet kapni.

Ellenben az Olympusnak a mai napig nincs a G1-hez hasonló megfizethető árú beépített EVF-es váza.

(#15450) jjeahh válasza FEDman (#15449) üzenetére


jjeahh
nagyúr

árkategóriára gondoltam, nem keresőre, sem e-p1-re...tudtommal az egyetlen műanyag oly az e-pl1, de lehet, hogy tévedek...a pana g1 idejében valóban csak e-p1 volt, ebben igazat kell adjak, de én nem csak a 2008-2009-es évjáratú masinákra gondoltam, bár tényleg félreérthetően írtam egy kicsit, hanem az összes hasonló árkategóriájú vázra, vagy belépő modellre...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.