Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) kokr


kokr
tag

Ezt a Sony-t próbálta már valaki?:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16252) frisco válasza frisco (#16083) üzenetére


frisco
aktív tag

Köszönöm a a segítséget, végül is ez lett az áldozat.
Olympus E-PM2 14-42. kb.120ezer Ft.
Még csak most ismerkedünk, sajnos a német Olympus shop olyannyira lepusztult kínálat tekintetében, hogy nem volt türelmem ott kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#16253) jjeahh válasza frisco (#16252) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szuper. várom a beszámolót :D

szerk: de jézusom...utolsó hónap visszajelzések:
Positive 709
Neutral 31
Negative 38
hogy merted megrendelni? meg is jött szépen? :Y

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16254) frisco válasza jjeahh (#16253) üzenetére


frisco
aktív tag

Nagyüzemi módon működnek.
Biztos úgy vannak vele, hogy ahol gyalulnak ott hullik a forgács. :)
Viccet félretéve: ebay visszatérítési garancia van a termékeiken és PayPal a fizetési mód.
Szóval nem volt benne rizikóm.

(#16255) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!
Panasonic dmc gf3ceg és a Panasonic dmc gf3keg között mi a különbség?

(#16256) HollyBoni válasza Zaji (#16255) üzenetére


HollyBoni
veterán

GF3KEG: [link]

GF3CEG: [link]

Az egyikhez kitobi, a másikhoz 14mm F2.5 obi van.

(#16257) Zaji válasza HollyBoni (#16256) üzenetére


Zaji
őstag

Értem. Köszönöm!

(#16258) stargazer válasza kokr (#16251) üzenetére


stargazer
senior tag

igen, a dpreview, és úgy tűnik nem voltak elragadtatva az alacsony felbontású LCD-től és (az?) EVF-től, valamint pár egyéb apróságtól, de a képminőséget még nem tudni milyen.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#16259) immi77


immi77
tag

Sziasztok!

Szeretnék kompaktról továbblépni, jelenleg egy Canon SX220 HS géppel rendelkezem. Szerintetek egy Olympus E-PL3-t érdemes még megvenni? Úgy érzem a kompakt gép lehetőségeit más egy kicsit kinőttem.
Szerintem egy DSLR nem tudna a szívemhez nőni, ezért gondolkodok egyelőre egy alap MFT rendszerben.
Inkább kirándulásokhoz, városban kattingatni, vagy a gyerkeket olykor lefotózni, akik már nem olyan kicsik.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#16260) .: JuSzT :. válasza immi77 (#16259) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szia.

Szerintem a pl3 indokolatlanul drága, mondjuk egy P2-hez képest. Egyébként nem rossz lépés erre váltani.

(#16261) schawo válasza .: JuSzT :. (#16260) üzenetére


schawo
titán

PL3 kit 85-ért van újonnan. Jobb obival, sokkal gyorsabb fókusszal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16262) immi77 válasza .: JuSzT :. (#16260) üzenetére


immi77
tag

85e a PL3 kit, P2-t újan már nem igen lehet találni, ha van akkor drága, de néztem a használt piacot is.
Ennél olcsóbban nem igen találtam alternatívát, még használtban sem nagyon, bár lehet nem ismerem a legjobb beszerzési forrásokat.

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#16263) jjeahh válasza immi77 (#16262) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl3: újan is találsz garival
p2: jobb fogás, több gomb, tárcsa
mindkettőben ugyanaz a szenzor van, sztem itt nagyjából az dönt, hogy belemerülnél-e a fotózás rejtelmeibe vagy sem...ha csak "célozz és lőj" kamera kell, akkor pl3 is jó választás lehet, ha viszont matatni, állítgatni fogsz idővel rajta, akkor zavarni fog a kevés gomb, rossz fogás sztem.
fontold meg a panasonic g3-at is, jobb szenzora van, beépített keresője, forgatható tapikijelzője...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16264) kenguru99 válasza immi77 (#16262) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Sőt, pécsen a media marktban 80-ért volt kirakva vasárnap a PL3 kit. Ennyiért szerintem teljesen ok de a fogása, kezelhetősége tényleg kriminális a P1-es után. Nemcsak azért mert kevés hely maradt a dönthető kijelző mellett, hanem azért is mert nagyon csúszós az eleje a grip hiánya miatt.

(#16265) kokr


kokr
tag

Üdv!Egy kis segítség kellene:Canon 600d vs Pana g3?Elönyök,hátrányok(kép,video,af sebesség,jobb jpeg )?Föleg családi fotózáshoz,nyaraláshoz,kirándulásokhoz.

(#16266) jjeahh válasza kokr (#16265) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért csak ez a kettő esélyes?
600d: jobb fogás, nagyobb szenzor miatt jobban mos, pl portréknál, van rá ML, ezért videóra cucc, ovf...
g3: kicsi, könnyű, 100%-os evf, érintőkijelző, több adapterezhető obi, élőképen gyorsabb af asszem...
de ezek csak alap külömbségek nagyvonalakban, a két gép nagyon más, más igényeket elégít ki...a pana g3 talán jelenleg a legjobb ár-érték arányú milc, a 600d viszont, ha már dslr, akkor nem igazán sztem, kivéve ha ML-ezni, videózni akarsz...persze nem rossz gép, de én mást választanék

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16267) kokr válasza jjeahh (#16266) üzenetére


kokr
tag

Fogásra tetszett meg nekem a 600d(5100 mellett fogdostam).Menüje is bejön.G3 még nem volt a kezemben.DSLR vonalon mit választanál inkább?nikon d5100,esetleg pentax k500?

[ Szerkesztve ]

(#16268) .: JuSzT :. válasza immi77 (#16262) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én mondjuk a pl1+14-42 kombót 35-40 körül adtam el, és lényegesen nem lesz szebb képed a pl3-al sem. Igen, újonnan jó vétel annyiért.

(#16269) jjeahh válasza kokr (#16267) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a k500-at nem tapogattam, de gondolom jobb anyagminőségű váz, mint az előbbiek mivel mintha időjárásálló cucc, na meg tud 1/6000 záridőt...azt hiszem ugyanaz a szenzor van benne, mint a d5100-ban, de ha mégsem, dxo szerint képminőségben akkor is kb ugyanazt nyújtja, ami engem pont kielégítene, nem úgy mint a 600d...ezek közül nekem a pentax kellene...viszont ha a g3 is szóbajöhet, akkor az, de az teljesen más kategória, számomra rengeteg előnnyel bír. Valszeg jövő év elején veszek is egyet, az e-p1 helyett :K szerintem döntsd el mi az amire szükséged van, és milyen téren kötnél kompromisszumokat, milc kell-e vagy dslr, és akkor könnyebb lesz tájékozódni...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16270) Abry válasza jjeahh (#16269) üzenetére


Abry
tag

Megkérdezhetem hol használsz 1/6000-es záridőt? :U

kokr: A képek minősége inkább az objektíveken múlik, mint a vázakon, ezért elsősorban szerintem inkább rendszert válassz, nézz szét melyik márkának (Canon/Nikon/Pentax) milyen objektívjei vannak, milyen áron. Jelenleg, amúgy best-buy a nikon D5100 + 18-105, ez ad egy kényelmes átfogást és később ebből kiindulva érzed majd mire lesz szükséged (fix, tele stb.), továbbá a váz sem fog korlátozni egy jó ideig. Persze ha már van elképzelésed mit szeretnél, akkor annak megfelelően nézz szét.

(#16271) jjeahh válasza Abry (#16270) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezt sokan kérdezték már, és őszintén nem értem miért lenne lehetetlen kihasználni 1/6000-et vagy 1/8000-et tudó zárat...50/1.8-as obival f2.8-ra rekeszelve, iso100-on is sokszor villog nekem, hogy 1/4000 nem elég, és erős napsütésben ki is ég minden ami világos, vagy fehér, sokszor annyira, hogy lr-ban sem tudom visszahozni...mi lenne akkor f1.2-es vagy 1.4-es obival tágra-nyitva? mert biztosan lesz ilyenem is, és tutira ki is szeretném használni az extra fényerőt portréknál...ok lehet nd filterezni is, stb., de sztem kétségtelen, hogy hasznos tud lenni a gyors zár...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16272) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

A jelenlegi D5100-et szeretném lecserélni egy komolyabb, gyorsabb, pontosabb követő fókuszrendszerrel (technikai sport fotózására kell 1/80-1/1000). Sajnos kevés a 11 pontos AF. Nem ragaszkodom a Nikonhoz. Fontos, hogy esti/ éjszakai sporteseményt (vaku használata kilőve) zaj mentesebben lehessen fotózni. Tudom, ehhez szükségem lesz a mostani telém (70-300VR) cseréjére is. 70-200 vagy 100-300 fix fényerejű van tervbe (valószínűleg 3rd-party). Fontos dolog még a porállóság!

Várható D300s utód jövőre? FX-re nem futja….
D7100 vagy 7D (esetleg 70D) a jobb AF rendszerű, Jpeg motorú (RAW egyelőre kilőve a temérdek kép miatt) váz?

Más alternatíva?

Jelenleg ez a rendszerem van: D5100+markolat, 18-105VR+70-300VR, SB-800. 2 éves gép 60k expóval.[

Köszi!

(#16273) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#16271) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Rakd fel f6-8 ra. A kép is jobb lesz.

(#16274) Stauffenberg válasza kutymorg (#16272) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Várható D300s utód jövőre?"

Nem tudni még, de nem úgy néz ki. Talán egy D400 várható, de nem tudni, hogy az egy pro-DX vagy egy alsó kategóriás FX lesz-e. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy tulajdonképpen mi az a szint amit keresel, de komoly sportfotós vasak nem ebben a kategóriában vannak hanem jóval feljebb.

Egyébként ha ilyen D7100 körüli szinten gondolkozol, akkor javaslom bérelj egyet, vidd el egy körre és kiderül mennyire felel meg az igényeidnek. Egy gyors kört futva már találtam helyet ahol kiadják 3500 Ft/nap áron. Szerintem ennyit simán megér. Én sűrűn dolgozom bérelt géppel (főleg 5D Mark II vagy Mark III), szerintem ez egy jó módja a próbának és mégsem egy bemutatóteremben bohóckodsz, hanem élesben tesztelheted.

(#16275) schawo válasza .: JuSzT :. (#16273) üzenetére


schawo
titán

MFT-n kár annyit rekeszteni, a képszélek úgyse kerülnek a szenzorra. De ez persze nem magyarázza a Pentax 1/6000 záridő szükségességét :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16276) Andrew31 válasza Stauffenberg (#16274) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ezt már én is javasoltam valakinek, de van olyan hely, ahol nem kell otthagyni a gép árát vagy mindenhol elkérik?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16277) BiriBum válasza schawo (#16275) üzenetére


BiriBum
őstag

Jól jön az a záridő - madár rovar, stb.

A K500-asnak nemcsak ez az előnye, hanem a pentaprizma, a nagyobb kereső és a 2 tárcsa is többek között.

(#16278) jjeahh válasza schawo (#16275) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha mindenki szerint ennyire szükségtelen, akkor biztosan én értek valamit félre. Agyonrekeszelni portréknál? lehet, ha studióban nyomod, és/vagy homogén háttérrel sztem, de "natúr" környezetben, ahogy én is lődözök, legtöbb esetben mosni kell a hátteret, hogy homogén legyen...vagy ebben is tévedek? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16279) Stauffenberg válasza Andrew31 (#16276) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mindenhol kell kisebb-nagyobb kauciót fizetni. Aki sűrűn bérel és megbízható ügyfél, azok kapnak esetleg kaució kedvezményt vagy sok esetben teljesen el is engedik, de szerződés olyankor is van és kiköti, hogy minden okozott anyagi kárt meg kell térítened. Meg ugye általában a bérlést stúdiók, cégek, vállalkozók kezdeményezik, akiknek nem akadály leadni a gép árának mondjuk a felét, háromnegyedét biztosítékba.

Ha mondjuk a szóban forgó D7100 vázat vesszük, akkor annál az első felkeresett helyen 200k a kaució. Ha eleve megvan a gép ára, akkor ez szerintem nem akadály. Elviszi 2-3 napra (3500 Ft/nap), akár pont dolgozni és kiderül, hogy érdemes-e megvennie a vázat, mennyire teljesíti az igényeit. Legrosszabb esetben bukott bár ezer forintot, ami még mindig töredéke az értékvesztésnek ha megveszi a gépet és mégsem tetszik és eladná a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

(#16280) schawo válasza Andrew31 (#16276) üzenetére


schawo
titán

Ha valaki gépet akar venni, akkor amúgy is rendelkezésre áll az ára, akkor pedig jelentősen faraghatja a kockázatot egy ilyen bérlős próbával.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16281) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#16278) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én ezt úgy fogalmaztam meg magamnak, hogy annyira kell mosni hogy egyértelműen leváljon a téma a háttérről, de a háttér ne vesszen a mosás áldozatának. Ergo még abból is kivehető legyen hogy mi van ott.

(#16282) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#16281) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szituáció kérdése, de a teljes élesség portréknál egyértelmű sztem, hogy nem előnyös. Na de mindegy, arra akartam kilyukadni, hogy utcai portré sztem tipik egy olyan kategória, ahol f8+ rekeszt nem igazán szokás használni, sőt aki ezt a műfajt űzi, általában örvend, ha minél fényerősebb üvegje van...és ha f2.8-on nekem villog, hogy 1/4000 nem elég, akkor nem tudok jobban mosni, ha akarnék sem, mivel f1.8, 1.4-en már azért lesz a háttér homogén, mert teljesen kiég... :DDD szal még mindig nem értem, miért ne lenne hasznos a gyors zár, és várom, hogy valaki kioktasson... :D nekem már rengetegszer jól jött volna

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16283) kokr válasza jjeahh (#16269) üzenetére


kokr
tag

Egyébként a G3-nál is belehallatszik az AF a videóba?
Mert 600d-nél,és d5100-nál több helyen olvasom.
Erre csak a MF a megoldás?

(#16284) HollyBoni válasza kokr (#16283) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez obi függő is, nálam GH1+ kitobinál maximum teljesen csendben hallatszik be egy nagyon kicsit a fókusz. Általában a DSLR gépeken jó lassú és nyekergős, MILC fronton más a helyzet.

(#16285) Andrew31 válasza schawo (#16280) üzenetére


Andrew31
senior tag

OK, ez érthető, írtam, hogy én is ajánlottam már ezt másnak, mikor nagyon vacillált itt. :D
Csak hát ha van egy álmod és azt próbálgatnád ki, még nem biztos, hogy a pénz is megvan rá... :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16286) Andrew31 válasza kokr (#16283) üzenetére


Andrew31
senior tag

Biztos én nem vagyok oda annyira a videózgatásért, hogy eléggé átlássam, de ez számít? A legtöbb videó alatt zene megy, ha meg tényleg helyszíni hang kell, nem hiszem, hogy azt a nyekergést akarod hallgatni, amire az a mikrofon képes, beledugsz valami értelmeset - már ha lehet.

(sorry a dupláért, még belefértem volna a szerkesztési időbe, már mindegy....)

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16287) Stauffenberg válasza kokr (#16283) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nem az AF hallatszik bele akkor mas nyoszorgesek. Ha ez tenyleg szamit, akkor olyan vazat kell venni aminek van rendes mikrofon bemenete es kepes a jelszinteket korrektul kezelni. Arra kell rendes mikrofont venni.

Egyebkent ha ennyire igenyes videot akarsz kesziteni, akkor elfelejted az AF-et. Sokkal jobb egy follow focus rendszer, persze MF mellett ertelemszeruen.

(#16288) HollyBoni válasza Andrew31 (#16286) üzenetére


HollyBoni
veterán

Komolyabb filmezésnél szerintem senki nem használ AF-et úgysem, szóval még külső felvevő sem kell.

(#16289) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok! kb 2 éve adtam el a tükrös gépemet (D3ooo) anyagi okok miatt, azóta is fáj a szívem. Most, hogy összejött egy kis pénz, szeretnék venni ismét, mert azóta sem készült a családról egy normális kép. Úgy gondoltam, hogy most a többek szerint a legjobb választás a Nikon D51oo. Na akkor maradjunk annak az áránál. Csak még azon gondolkozok, hogy mi is lenne a jobb? Venni egy új gépet 18-1o5-ös obival, és 3 év garanciával, vagy venni egy használt gépet egy minőségibb obival o-1-2 év garival? Ti mit csinálnátok? Mondjuk legyen a felső határ a nikon D51oo 18-1o5 ára.
Amire használom/nám, az kizárolag család, és kirándulás az életem.

(#16290) Stauffenberg válasza kovaripeti (#16289) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt neked kell eldöntened, meg ugye az is komoly tényező, hogy milyen minőségibb objektívre van szükséged. Már csak azért is, hogy a használt váz árán megfogott forintok elegendőnek bizonyulnak-e a jobb üveg megvásárlásához. Mert mondjuk ha azt nézzük, hogy egy 35mm f1.8 és 50mm f/1.8 együttes beszerzése már önmagában 110.00 Ft, amit nehéz kigazdálkodni úgy, hogy a váz újonnan alig több ennél. De egy mondjuk egy 18-55mm f/2.8 üveget nézünk, az meg third-party gyártóknál is 150 ezernél kezdődik.

Ha viszont csak annyi a cél, hogy vennél egy D5100 + 18-105mm kombót használtan és mellé egy fényerős fixet (a fenti kettő közül az egyiket), akkor végülis szerintem ez jó megoldás. Még a legöregebb D5100 vázakra is kell lennie hivatalos garanciának.

(#16291) m3ss válasza kovaripeti (#16289) üzenetére


m3ss
veterán

17-50 2.8? ha ertelmes csaladi/portre kepeket akarsz csinalni ahhoz fenyero/hattermosas kell. belteren vegkepp.
vagy ha ertelmes kepeket akarsz csinalni ugy altalaban, akkor ne vaz : obi 3:1 aranyban koltsd el a penzed, hanem forditva :D

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16292) kovaripeti válasza m3ss (#16291) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ezt a 17-5o-et elég sokat hallom. Ez sigma vagy Tamron?

(#16293) m3ss válasza Stauffenberg (#16290) üzenetére


m3ss
veterán

"35mm f1.8 és 50mm f/1.8 együttes beszerzése már önmagában 110.00 Ft, amit nehéz kigazdálkodni úgy, hogy a váz újonnan alig több ennél. De egy mondjuk egy 18-55mm f/2.8 üveget nézünk, az meg third-party gyártóknál is 150 ezernél kezdődik."

tamron 17-50 2.8 non vc? hasznaltan 60e korul van. 50 1.8d nikon hasznaltan 25e.
dslrnel van obipiac, ne uj arakbol induljunk ki feltetlenul :)

amugy meg: (nem neked, csak ugy altalaban)
ott vannak a hasznalt motoros vazak is. nem kis elony hogy olcso obikat lehet venni hozzajuk. foleg itthon, amikor minden juzer ugy kezdi hogy baromi keves a keret, biztos nem fognak rovid idon belul meg 3 obit venni a gephez.
nemet forumon lehet en is d600-at ajanlanek funek fanak, egy zsak obival de itthon...
meg ez a dinamika meg iso majmolas is. ropi lehet kihasznalja a magas isot de atlag pistike? nagy szuksege van ra...dinamika meg vegkepp. utomunkazni kellene megtanulni sok embernek meg exponalni histogramm alapjan helyesen nem a vaz dinamikajaval foglalkozni ;) kis tulzassal semmire sem jo a dinamika amikor megkapja a rawot es azt ki kellene huzni belole...
fogadni mernek ra hogy valojaban a ph-s fotosok kozul lenne vagy 10 ember akit tenylegesen behatarolna egy osregi d70 dinamikaban mondjuk. zajban lehet azert tobb... :)
dehat dxomark meg a marketing gepezet dolgozik, a d5200-ak meg belepo gepek fogynak, kitobikkal egyutt :U
aztan jonnek a kezdo topicba a szuk tajfotokkal meg a kutya, gyerek, motor, autofotoikkal ahol traktor meg kerites meg minden van a hatterben.
felcsavarnak a fix obit nyitva es elsore, nulla tapasztalattal 2x ertelmesebb kepet csinalnanak mint a kitobival. de igy legalabb a hatterben levo zavaro dolgokon jobban kijonnek a sotet reszek a dinamika miatt ;]
meg jonnek az emberek akik makrozni akarnak nikonon motor nelkuli vazakkal, es rogton 2x annyi az obi hozza...

(#16292) kovaripeti tamron

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16294) kovaripeti válasza m3ss (#16293) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Akkor mondjuk lehet, hogy jobban járnék, ha vennék egy használt gépet, amit láttam már 8o.ooo-ért D51oo-at, és venni mellé egy Tamron 17-50mm F/2,8-at?

(#16295) jjeahh válasza m3ss (#16293) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1. te is voltál kezdő 2. a legtöbb átlagpistike sztem itt azt sem tudja, hogy kell-e neki magas iso, dxomark meg azmiaz... :F magas iso-ra rendszerint olyanoknak van szükségük, akiknek elegük van abból, hogy az eddigi cucca(i) nem bírják a magas iso-t...pl én is ilyen vagyok, néha felhoztam, hogy kéne egy gép, ami iso 3200-on még nem tojik oda, mert rengetegszer kihasználtam volna már, de a kis olympus-om 800-on már döglődik, és mindig leszóltak...dinamikában egyetértek...
úgy tűnik csak nekem van szükségem iso3200-ra meg 1/6000-8000 zársebességre, lassan tényleg elhiszem, hogy nagy baj lehet a felfogásommal... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16296) kutymorg válasza Stauffenberg (#16274) üzenetére


kutymorg
tag

FX-re nincs pénzem, inkább költeném obira a különbözetet.
Plafon váz esetében ~350k

D300(s) miben jobb a D7100-nél (CF-en kívül).
D7100 vs. 7D melyik váz miben jobb?

Bérlés nem hangzik rossz opciónak, de az ország Keleti részén (Debrecen) nem találkoztam ilyen lehetőséggel.

(#16297) Abry válasza kutymorg (#16296) üzenetére


Abry
tag

http://www.youtube.com/watch?v=_GWBetElHYU

(#16298) m3ss válasza jjeahh (#16295) üzenetére


m3ss
veterán

"1. te is voltál kezdő"
hat az is vagyok meg sok dologban.
de pont ezert mondom, rogton klasszisokkal jobb fotot csinaltam total kezdokent a macskamrol, csaladrol fixel mint nelkule. nem azert mert megtanultam volna fotozni, hanem mert jobb hogy nem latszodik a hatterben a sok sz*r...
arra is gyorsan rajottem hogyha 18mm-en akarok tajkepezni akkor abbol altalaban panorama lesz :)

"2. a legtöbb átlagpistike sztem itt azt sem tudja, hogy kell-e neki magas iso, dxomark meg azmiaz..."
de azt latjak a tesztekben, reklamokban hogy ennek olyan szenzora van, meg akkora felbontasa meg hdrt is tud...es jo lesz az a kitobival. es mennek a d7100+kitobi szettek :Y sztem nem kell megvarni hogy rajojjon a 18-105-tel magatol hogy mire nem jo, azert van a forum hogy a tapasztaltabbak megkimeljek ettol. bar lehet nem kellene segiteni mindenkinek, mibol fognak megelni akkor a fotosok ha mindenki jo fotokat csinal majd maganak? :DDD

"néha felhoztam, hogy kéne egy gép, ami iso 3200-on még nem tojik oda, mert rengetegszer kihasználtam volna már, de a kis olympus-om 800-on már döglődik, és mindig leszóltak...dinamikában egyetértek...
úgy tűnik csak nekem van szükségem iso3200-ra meg 1/6000-8000 zársebességre, lassan tényleg elhiszem, hogy nagy baj lehet a felfogásommal..."

hat attol fugg mit fotozol. sportnal, csillagoknal, eskuvon vagy ilyesmi rendezvenyen kellhet, bar en ott is elvoltam 800-1600 kozott, persze vakukkal.
1/4000-nel gyorsabb zarido nekem is hianyzik, d70-en meg volt...de legalabb itt van iso 100 :) de 1/8000-et belepo vazak sem tudnak, nem?
amugy nem tudom milyen olymposod van, de osszes dslr jo 800 isoig kb korulmenyektol fuggetlenul...de nem is azt vitatom hogy a haladok ki tudjak-e hasznalni...
de egy kezdonek arra hogy mondjuk a 18-105-tel kattintgasson iso6400-on belterben mert amugy nem lenne feny, ongol kb minden szempontbol :)
bar vannak olyan eskuvofotosok is akik iso 64564562-on fotoznak vaku nelkul highend vazakkal :DDD

szoval nem vagyok a jo vazak ellen, soot. de eleg sokszor jonnek emberek kesz tervekkel hogy csaladot meg tajkepet akarnak fotozni...akkor konyorgom ne vegyenek mar 18-105-ot :DDD
mondjuk ha paraszt lennek azt mondanam ez egy jo szuro, mert nem kell nagy szakertelem ahhoz hogy akar csak kepeket nezegetve is rajojjon az ember, ha nincs aki elmondana neki, hogy a 18-105 effektive eleg keves dologra jo.
valszeg aki erre nem jott meg ra magatol, annak jo lesz a 18-105, ugy sem fog soha igazan jo kepet csinalni ;] :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16299) m3ss válasza m3ss (#16298) üzenetére


m3ss
veterán

ez a 18-105 nalam ilyen logikai bukfenc. a nikonnak jo mert elad jo sokat, a profi fotosoknak jo mert sok szar kep keszul :DDD
jo ra lehet fogni, hogy jo ar/ertekben, es total kezdonek jo lehet. nem is bukik sokat rajta.
de ha nem akar tobb obit venni kozeljovoben, es relative univerzalis gepet akar, es annyi igenye van hogy meg legyen orokitve a pillanat, mind1 hogy szuk a kep, zavaro a hatter stb...akkor minek a batar dslr?
vehetne barmilyen kis gepet...mert ha nem a dof meg az olcso, sokfele cserelheto obi akkor nem sok ertelme van. sztem.
olyan ez mint f4-es uvegekkel fullframezni :U

na abba is fejezem, remelem legalabb 1 kezdot sikerul lebeszelnem a kitobirol ha ezt olvassa, akkor mar megerte ennyit hulyeseget leirnom. forumtagokat meg nem zavartam, mert ok ugy sem olvasnak el ennyit :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16300) A Zéé válasza m3ss (#16298) üzenetére


A Zéé
addikt

lehetne azt mondani mindenkinek, hogy a 18-105 messzemenően szar, mert célobjektívekkel sokkal jobban jár, de az itt kérdezők 90%-a olyan kompaktról jön, ahol a 15x zoom már gagyi, a legtöbb obi 24mm környékéről indul, és "makrót" is tud
És ugyanezt várnák egy tükrös rendszertől is, 1, nagyonmax 2 obival, jellemzően 200k alatt.

Nekik már egy 18-105 is bazi nagy kompromisszum a maga 5.6x zoomjával, és kb 0 makró képességével.
Igen, hogy kihasználd a rendszert célobjektívek kellenek De egy 17-50-be a legtöbb friss rendszerbe lépő berzenkedik... 3x zoom? Amikor előtte 15-20x-t használt? És azt látja, hogy ez egy kitobjektív árához képest neki mennyi pénzébe kerül? 100-ból 1 vállalja ezt be kezdésre... Fix objektívekről meg ne is beszéljünk. Az emberek nagy részének már eszébe se jutna fixekkel fotózni. Elkényelmesedtünk.

Illetve azért azt se felejtsd el, hogy a nagy többségnek bőven jó a 18-105. Sőt, a 18-55 is. De te is elég sokáig elvoltál a 18-55-tel nem? Annál meg nem rosszabb a 18-105 egy picit sem. Illetve te se egyből költöttél 300k-t üvegekre.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.