Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) BiriBum válasza Stauffenberg (#15697) üzenetére


BiriBum
őstag

Nonszensz, hogy a nagy gyártók csak középkategóriától felfelé hajlandók biztosítani a normális kezelhetőséget... egy ilyen D5100 szintű gépben már egész komoly potenciál van, de a haladó fotósokat elriasztja és sokszor feleslegesen hajszolja bele egy nagyobb beruházásba. Persze meg is találtuk az elásott kutyát, pont úgy működik ahogy azt a gyártók eltervezték... :D

Ceterum censeo - kivétel a Pentax

(#15702) Stauffenberg válasza BiriBum (#15701) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, bár piaci részesedése alapján a Pentax csak kis gyártó, így aligha diktál trendeket. Sajnos! Mondjuk a vicc, hogy a programozható "zöld gomb" miatt még egy tárcsával is kezesebb, mint a canikonok. :D

(#15703) Khelben


Khelben
nagyúr

Kérdezek még tőletek, mert összezavarodtam :)
Pár napja még meg voltam győződve, hogy milc-et akarok, de elolvastam teszteket, átnéztem specifikációkat meg tesztképeket és most már nem vagyok annyira meggyőzve. Úgyhogy kezdem elölről:

- Akarok egy új gépet a 6 éves Oly E510 helyett. Felhasználás: család (kirándulások, gyerekek). Fontos a jó videó, a videó közbeni AF, stb, a gyerekeket megörökíteni. Videózás miatt kellene a kihajtható kijelző is.
- Legalább 5-6 évre akarok gépet venni, ahogy az előzőt is. Nem kizárt, hogy néha munka is becsúszik, tehát mindenképp dslr minőség kell.
- Tovább akarok lépni képminőségben és szolgáltatásokban, mint az E-510.
- Jó lenne egy objektívvel letudni a dolgot, majd később veszek művészkedni más objektíveket is (használt piac is fontos lenne meg az olcsó objektívek, ezért is érzem bukónak az olympust), de most egy darab jó minőségű, nagy átfogású objektív kellene.

És akkor a jelöltjeim:
Olympus E-PL5 14-150 kit (kb. 280.000)
Nikon D5200 18-105 kit (kb. 250.000)
Canon 650D 18-135 kit (kb. 270.000)
Canon 700D 18-135 STM kit (kb. 290.000)

Adjatok ötleteket, főleg arról, hogy melyiket miért illetve melyiket miért ne.

(#15704) Stauffenberg válasza Khelben (#15703) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A felsorolt gépek között a Nikon D5200 messze kimagaslik. Ha mégis Canon kéne a jó videó miatt (Magic Lantern mellett), akkor a 700D-t el is felejtheted... az égvilágon semmi különbség nincs a 650D-hez képest. Ha meg nem kell az érintőképernyő, akkor a 600D is bőven jó és hopp, már spóroltál egy százast. De fotó módban ezek között a Nikon lesz a nyerő.

(#15705) BiriBum válasza Khelben (#15703) üzenetére


BiriBum
őstag

Pentax K-5 + 18-135 vagy Nikon D7000 + 18-105: ha már ennyi pénzt kiadsz, vegyél inkább profi APS-C vázat.

(#15706) Khelben válasza BiriBum (#15705) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezekkel az a bajom, hogy nagyok és nehezek. Az egész gépcsere ötlet onnan indult, hogy túl nagy az e-510, de rájöttem, hogy azt a minőséget nem kapom meg a milc-ektől, ezért nézek mégis dslr-t. De azért jó lenne valami kisebb, könnyebb gépet választani, nem olyat, ami az e-510-nél is jóval nagyobb. :)

(#15704) Stauffenberg: a 650D és a 700D közötti különbség 15000 Ft-t se ér? Mert 18-135-tel ennyi a különbözet.

[ Szerkesztve ]

(#15707) k1csi válasza Khelben (#15703) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha videónál kell az AF akkor az STM-es obi kell (rajza miatt egyébként is érdemes) viszont azt meg nem tudja a 600D kezelni azaz nem tudod azt a 100-ast megspórolni amiről Stauffenberg írt.
Kérdés neked mennyire kell az a videó...
Canon topikban írtam 1-2 gondolatot a videóról nem ismételném meg itt (röviden akkor egyszerű a hobbi fényképezős videó ha van EVF, videó képes szenzorstabi, fázis AF egyébként kiegészítőkkel is kompromisszumos lesz).

Ha a hordozhatóság az elsődleges akkor m43 (mondjuk én akkor sem az E-PL5-öt venném, de ez én vagyok).
Ha munka akkor a D7000 (de jobb obival).
Ha videó akkor Canon (beltérben zajos lesz fényerőtlen obival).

A külső vakut sem hanyagolnám, de ez megint én vagyok.

Egyébként egyáltalán nem látom miben magaslik ki a D5200. Felbontásban igen, de kell?

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15708) Khelben válasza k1csi (#15707) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felbontásban nekem a régi gép 10 megapixele is untig elég volt. :)
Közben túrom a netet, nekem valamiért a 650D/700D a szimpatikus a mezőnyből. Még kézbe kellene fognom őket, hogy biztos legyek a dolgomba, de hajlok ezek felé. Néztem részletes összehasonlító tesztet a D5200-650dről és azokban a dolgokban, amik nekem fontosak, a 650d-t hozták ki nyertesnek.

(#15709) k1csi válasza Khelben (#15708) üzenetére


k1csi
senior tag

Tényleg, mik azok a dolgok amik neked fontosak?

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15710) Reorx


Reorx
tag

Szevasztok,

Belépő szintű DSLR-t szeretnék venni de elég tájékozatlan vagyok a fényképezőgépek témájában. Baráti körben van két régebbi Nikon is (D70-D90) ezeket nyomkodtam már, lőttem pár képet velük és nagyon tetszettek, úgy gondolom egy ilyen géppel én még nagyon sokáig tudnám élvezni a fotózást és az árába sem kell feltétlenül beleszakadni. Mondjuk szeretném ha meglenne 10MP ,mert ha vágni kell akkor már nem mindegy mekkora az akkora (totálisan laikus vagyok de ez így számomra valid elképzelésnek tűnik, szóljatok nyugodtan ha tévedek), így a D70-et lehúztam a listáról amiben én gondolkodtam az a D60. Itt a hardverapróban is találni ilyen gépet, egész kevés expóval.

De azért vagyok itt, hogy megkérdezzelek titeket, szerintetek mit érdemes venni. illetve mire érdemes figyelni?

Köszi a válaszokat,
Reorx

(#15711) Khelben válasza k1csi (#15709) üzenetére


Khelben
nagyúr

pl. a lagmentes működés (d5200-nál előfordulnak akadások, fotózás előtt is gondolkodik néha és az elkészült képet is lassan jeleníti meg), az stm objektíveknél nagyon jó a néma autófókusz, az érintőkijelző is tetszik és a canon jobb videózásban (élesebb kép, gyorsabb fókusz). Plusz ami tetszett, hogy a Canon kijelzőjén látod az eredményét az iso/exp/stb. állításnak, a Nikonnál ez nem jelenik meg.
Az összes teszt szerint kb. ugyanaz a két gép képminősége fotózásban, úgyhogy ezek a dolgok kerülnek előtérbe a döntésnél. Ráadásul a Nikon kit lencséit nem tartják túl jónak. Ellentétben a Canonnal, ahol a 18-135 STM-mel nyugodtan neki lehet indulni fotózni akár munka szinten is. Ezeket olvastam ki a tesztekből az elmúlt pár napban.

[ Szerkesztve ]

(#15712) jjeahh válasza Khelben (#15706) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Az egész gépcsere ötlet onnan indult, hogy túl nagy az e-510, de rájöttem, hogy azt a minőséget nem kapom meg a milc-ektől, ezért nézek mégis dslr-t."

kápminőséget? miből jöttél rá? a mai milc-ek nagyja (ha nem az összes) oda-vissza agyonveri a 650-700d-t, vagy akár 60d-t is alázza...pl az említett e-pl5 is. ;) vagy anyagminőséget? az oly-k, meg jó pár sony ebben is nyerő pl...szolgáltatás, testreszabhatóság? én nem nyomogattam nex-et, de állítólag nagyon kusza menüvel lettek megáldva, az oly-panák menüje viszont szerintem szépen átlátható, mégis nagyon komplex, fülétől farkáig testreszabható, tele okosságokkal

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15713) schawo válasza Khelben (#15703) üzenetére


schawo
titán

A PL5 helyett inkább a PM2-ben gondolkodnék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15714) jjeahh válasza schawo (#15713) üzenetére


jjeahh
nagyúr

- 1. tárcsa és két gomb... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15715) Khelben válasza jjeahh (#15712) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor rossz teszteket néztem, de én egyáltalán nem ájultam el a PL5 kép és videó minőségétől...

(#15713) schawo: a PM2 nincs 14-150-es kitben, külön meg drága hozzá az objektív.

[ Szerkesztve ]

(#15716) jjeahh válasza Khelben (#15715) üzenetére


jjeahh
nagyúr

konkrét összehasonlítás nincs, de ilyen van...[link]...sztem ekkora számkülömbség már sokat elárul...amúgy tesztekből ennyire ne ítélj, valahol próbáld ki őket

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15717) schawo válasza Khelben (#15715) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg rosszakat. A Canon belépő szenzorai nagyon idejétmúltak. Oly meg Pana üvegei pedig mindig is nagyon jók voltak.

(#15716) jjeahh
Számokon túl ott van a Measurements gomb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15718) Khelben válasza schawo (#15717) üzenetére


Khelben
nagyúr

Oly meg Pana üvegei pedig mindig is nagyon jók voltak.

Oké, csak milyen áron. E-PL5 a nagy objektívvel 300k Ft, a 650d meg 250k Ft. Azért az elég nagy különbség. Képminőséget tesztfotók alapján néztem, én nem láttam olyan különbséget, ami megérné a felárat ÉS a rosszabb videós képességeket.

(#15719) Stauffenberg válasza k1csi (#15707) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegyük hozzá azt is, hogy az STM a csendességén túl nem ér semmit akkor, ha egy olyan vázad van mellé, aminek a kontraszt érzékeléses AF rendszere lassú, pontatlan, béna. Nagyon vicces a rendszer, mikor oda-vissza monitoroz, mert nem találja el elsőre... másodszorra... harmadszorra... negye... ááá fhaszom, átváltok manuálisra. Tudom-tudom, AF melletti videózásról volt szó az igények között, de azért ez a DSLR videózás műfaj nem egészen erre lett kitalálva. Tisztességes videót manuális fókusz mellett lehet készíteni. Egy kevés gyakorlás kell hozzá és már szinte reflex szerűen tartja az ember a célon a fókuszt, sokkal jobb hatásfokkal mint amire az AF képes. Canonhoz meg ott a Magic Lantern amiben van focus peaking, nagyon hasznos.

Ha már ilyen 300k körüli számok elhangzottak költségvetésben, akkor én mindenképpen megvárnám a szeptembert amikor már egyre több Canon EOS 70D fog csorogni és lesznek vele tapasztalatok. A Dual Pixel AF elég ígéretes ha AF melletti videózásról van szó. A gyártó által kiadott tesztvideók szerint korrekt követő fókuszra is képes, már csak a gyakorlatnak kell igazolnia a marketinget.

(#15706) Khelben: "A 650D és a 700D közötti különbség 15000 Ft-t se ér? Mert 18-135-tel ennyi a különbözet."

Ha nagyon akarod fizethetsz 15 ezer forintot egy enyhén módosított módválasztó tárcsáért (a 650D tárcsája nem fordul teljesen körbe, de a 700D-n már igen). Ennél több változást ne keress benne, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#15720) BiriBum válasza Khelben (#15718) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha videózni szeretnél vedd meg a Canont vagy egy videókamerát. Ha fényképezni, akkor D5100, K30D, Sony NEX. Mindegyikben Sony CMOS szenzor van, megeszi reggelire a Canon 650/700D -t. A MILC-ekről már írtak néhány sorral lejjebb.

(#15721) k1csi válasza Stauffenberg (#15719) üzenetére


k1csi
senior tag

De pont azt próbáltam írni, hogy nem fogja tudni 600D-vel az STM videó AF előnyét kihasználni és ha neki ez szempont akkor nem fog semmit se megspórolni.

Viszont a Canon topikban már leírtam annak a DSLR videózásnak amit többen elképzelnek elég sok ergonómiás problémája van. Ha nem használsz LCDVF-et vagy valami mást el kell tartsd a szemedtől távolra az LCD-t, hogy lásd. Ekkor meg a váz előtt matatni az obival a fókuszhoz megint necces, azaz oda meg lehet follow focus kell.
Már két nem feltétlen olcsó kiegészítőről beszéltünk, de még mindig messze nem tökéletes az ergonómia.

A Magic Lanternhez meg bár én is használom, azért megemlíteném ezt az esetet.

Egyébként a hibrid AF sem akkora csoda, érdemes a Pana G5-ös dpreview hasonlítást megnézni.
http://www.dpreview.com/news/2012/08/15/Video-tests-of-the-Canon-EOS-650d-rebel-t4i-hybrid-autofocus-system

Nem véletlen szoktam a Pana G5-öt ajánlgatni mint egy nagyon jó kompromisszum (nekem GH2 van, azt használtan szoktam ajánlgatni, de indexen van jó áron pl. GH3-is ami ugye Sony szenzoros...).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15722) jjeahh válasza Khelben (#15718) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olypanára a fixek nagyon jók...meg kézbevenni is más az e-pl5-öt a jó anyag-építési minőség miatt...de nincs kereső, magic lantern...kérdés, hogy mennyire veszed komolyan a videózást? ha minél jobb vid kellene bármi áron, csak férjen bele a keretbe, akkor valamelyik canon + ml és manuális fókusz...ha meg csak legyen hd videó és kész, akkor tökmindegy, ebben az esetben inkább a képminőség alapján válassz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15723) Khelben válasza jjeahh (#15722) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyilván elsősorban fényképezni kell. E-PL5 drága és hiányozna a markolat (bár még nem fogtam kézbe, csak képen láttam, de gondolom nincsenek csodák, a rendes markolat jobb).
Marad a Nikon D5200 és a 650D.

Akinek van kedve szórakozni, itt egy kis játék: 4 fotó 3 különböző gépből, írjatok egy sorszámot, hogy melyik képen hányadikat választanátok :) https://www.dropbox.com/sh/0idt5ga78af2yxb/qwcEq1rbL6

[ Szerkesztve ]

(#15724) jjeahh válasza Khelben (#15723) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez így nem is tom...raw konverziók? jepegről ítélni csak akkor érdemes, ha jpegben fotóznál...azonos beállításokkal vannak lőve? a fehéregyensúly, gyútáv pl nem hinném...és minden obi másképp rajzol

ez így tényleg csak játék, de legyen.. :DDD
a1, b1, c3, d2

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15725) HollyBoni válasza Khelben (#15723) üzenetére


HollyBoni
veterán

A2, B1, C3, D2

Pár képen kicsit visszafogottabbak a színek, Canon van közte? :)) Ez videóból van kivágva?

[ Szerkesztve ]

(#15726) Khelben válasza HollyBoni (#15725) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor nálad 2 a PL5-nek, 1 a D5200-nak és 1 a 650D-nek.

(#15724) jjeahh: jpegből vágva. Nem használtam RAW-t a régi gépen se, nem vagyok művészfotós, csak "apuka"fotós :)

(#15727) Khelben válasza jjeahh (#15724) üzenetére


Khelben
nagyúr

650d: 2
PL5: 1
D5200: 1

Persze, tudom, hogy profi szinten nem így kell összehasonlítani a gépeket, de én ezt a jpeget fogom nézni majd, tehát valahogy mégis ez alapján (is) kell választanom.

(#15728) jjeahh válasza Khelben (#15726) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mostmár nekem zavaros...ahogy látom te nem akarsz milc-et, nem jó a fogásuk stb...szóval canikon...sztem a d5200-al képminőség terén sokkal jobban jársz...a bibi az, hogy pár hozzászólással előbb még két dolog miatt akartad leváltani az e-510-et: kinőtted a képminőségét, és túl nagy, valami kisebb kellene...viszont a milc-ek valahogy mégis antipatikusak...hogy van ez? legyen kicsi és legyen dslr style, kalapácsforma? a kettő nem igazán kombinálható...max g5, vagy minidslr style g3... [link]

szerk: ezekből a képekből sok minden nem jön le, pl a magas iso-tűrés, ami sztem elég fontos, főleg kitobival, és ebben a canon a legrosszabb

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15729) Throme válasza Khelben (#15711) üzenetére


Throme
veterán

"d5200-nál előfordulnak akadások, fotózás előtt is gondolkodik néha és az elkészült képet is lassan jeleníti meg"
Expo előtt lehet nem talált fókuszt a gép és azért nem exponál egyből. Ez lehet objektív probléma is (pl rossz fényviszony és nem fényerős obi). Szóval nem biztos , hogy a vázzal van gond.

A lassú megjelenítésnek lehet az is az oka, hogy a nagy file-okat (24MP okán) egy lassabb kártyára írja a gép.

"Ráadásul a Nikon kit lencséit nem tartják túl jónak. Ellentétben a Canonnal, ahol a 18-135 STM-mel nyugodtan neki lehet indulni fotózni"
Egy 18-105 elég elfogadható eredményt ad, de nyilván nem szabad összehasonlítani komolyabb lencsékkel. Nem hiszem, hogy nagyon melléfogok, ha azt mondom a canon kit obijainál nem rosszabb.
A canon nemrégiben frissített a 18-135 lencséjén és jött amit írtál is.
A nikon pedig őszel jön ki a frissített 18-135-tel, a 18-140VR személyében. Erről még nincs teszt érthetően, de nem ígérkezik rossznak. Az mondjuk lehet, hogy drágább lesz a canon megfelelőjénél (nem néztem mennyi a canon 18-135 stm).

(#15730) Khelben válasza jjeahh (#15728) üzenetére


Khelben
nagyúr

Félreértettél, az E510-nek nem a képminőségét nőttem ki, hanem a szolgáltatásait (videó, dönthető lcd, sebesség, egyobjektíves rendszer).
Valóban a méreteken is sokat gondolkodtam, de azt végül az utolsó helyre soroltam, mert hiányozna a dslr feeling, a kereső és a markolat. (Ettől függetlenül ha lesz alkalmam, megtapogatok egy olympus milcet valahol a közeljövőben).

(#15731) bprubin


bprubin
tag

Hozzá értők segítséget szeretném kérni. Adott három teszt fotó, három különböző vázzal, az obik tipusa mellékelve.
Leírnátok a teszt képekről a véleményeteket, megjegyzéseiteket az összehasonlításaikról stb.
Azért lenne erre szükségem, mert lcd tv n kiesik a szemem és ennek függvényében vásárolnék vázat.
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Link: http://www.4shared.com/zip/tdPzDXyE/teszt1.html

(#15732) jjeahh válasza bprubin (#15731) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na már az előbbiekben nem tetszett ez a képes dolog, de ez már végképp nem...vagyis nekem mindegy...de 3 bolhapattanás méretű iso100-on lőtt kép alapján gépet venni... :F sztem egy ilyen képet meglövök egy jobb kompaktal meg egy full frame cuccal iso100-on, és ennyire leméretezem, tuti nem mondod meg melyik a szuper gép... :DDD pedig csekély millió ft külömbségek lehetnek a számlán...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15733) schawo válasza Khelben (#15723) üzenetére


schawo
titán

Bocsi, de ennek semmi értelme. Egy OoC jpgnek vázon belül rengetegféle beállítása létezik, és a legtöbb alapvető különbségeket okoz.

(#15731) bprubin
Jesszus, a hülyeség interneten keresztül terjed.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15734) k1csi válasza Khelben (#15723) üzenetére


k1csi
senior tag

Remélem még nem lőtted le a poént.
A1; A3 túlszaturált, A2 valami gáz van a sárgával (de lehet csak a direkt napsütés miatt mélyebb árnyékban van). Egyébként lehet a fényviszonyok másak voltak pl. A2 direkt napsütés, A3 fátyolfelhős.
B3 (részletek miatt, de itt megint direkt napsütés volt, míg a másik kettőnél szórt fény) azaz a másik kettőnél hitelesebb a szín.
Részleteket tekintve C3, egyébként C2
D2/D3, ha csak egyet mondhatok talán D3

Egyébként a 4 képből legalább 3-nál tök másak voltak a fényviszonyok (az árnyékokat kell nézni) azaz lényegében értelmetlen a hasonlítás mert a fény minősége az igazi különbség (ez egyébként általában is hatalmas befolyással van a fotókra). Még egy dolog: A képeket nem pixel szinten, hanem összességében szokás nézni, úgy van igazi értelme.

Én egyébként a helyedben megnézném az indexen a GH3, G5, GH2 vázak valamelyikét. Nem mellékesen első körben egy olcsó kitobit vennék (nem 14-százsokat), meg egy fixet. Egyiken sem lehet sokat bukni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15735) Khelben válasza k1csi (#15734) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálad is a 650d nyert, ráadásul 3 ponttal.

"A képeket nem pixel szinten, hanem összességében szokás nézni, úgy van igazi értelme."

Nekem a 3 gép képei összeségében tök egyformák. Ha nem zoomolok bele 100%-ra, akkor nem tudom megmondani, hogy melyik melyik. Színekben, részletekben, mindenben. Ezért is hajlok a Canon felé, mert az többet ad videóban és kezelésben. De itt meg azt mondják, hogy a D5200 meg a PL5 megeszi a Canont képminőségben. Csak én nem látom (meg a jelek szerint más se, mert a kis játékunkban is a Canon nyert többé-kevésbé. Jó tudom, nem sok értelme volt ennek a 3 képes összehasonlításnak).

(#15736) HollyBoni válasza Khelben (#15735) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mennyire gondolod komolyan a videózást? Kisfilmeket akarsz csinálni, elmélyülni a videózásban és nagyon számít a minőség, vagy csak simán megörökíteni dolgokat? Mert a D5200 és a PL5 sem sz*r videóban, csak a Canonnak szebb a képe, magasabb bitrátával vesz fel, meg van rá magic lantern(bár nem tudom pontosan 650D-re van e már).

[ Szerkesztve ]

(#15737) Khelben válasza HollyBoni (#15736) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem abból fogok élni. A gyerekeket akarom videózni kirándulásokon, iskolában, itthon. Szülinapokat, stb. A mostani mobilos videókon akarok túllépni minőségben, nem a következő star warst leforgatni. :)
A canonban főleg a gyorsabb és halk autofocus tetszik, a videók minősége valóban hasonló a többi géppel összevetve (bár ott is azért látszik, hogy a Canon jobb, de gondolom csak azért, mert egymás mellé rakták a két videót).

[ Szerkesztve ]

(#15738) bprubin válasza jjeahh (#15732) üzenetére


bprubin
tag

Rosszat töltöttem fel véletlenül, ezek az eredeti képek, elnézést.
http://www.4shared.com/zip/43vqukgS/teszt.html

(#15739) k1csi válasza Khelben (#15735) üzenetére


k1csi
senior tag

Látom amit a fény minőségéről írtam elsikkadt és obikról még nem is beszéltünk...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15740) jjeahh válasza k1csi (#15739) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és kíváncsi lennék egy magas iso-s összehasonlításra ;]
de hagyjuk na, ha valakinek a 650d tetszik jobban, akkor is, ha a videó nem érdekli olyan komolyan, csak, hogy legyen, úgyis 650d-t fog venni...evvan, semmi gond. Csak valszeg akkor nem 5-6 évre fogja venni a vázat, mert max egy éven belül váltás lesz sztem, ha kezdi korlátozni a kb 7 éves szenzor...na de ez nem biztos, attól függ milyen témára használja majd...gondolom többségben vagyunk, akik szívesen használ(nák)ják a vázukat iso1600 fölött is, főleg a sötét kitobikkal, vagy zoomokkal, de akár fényerős fix-el is. A kereső mellett nekem is ez a második legkomolyabb okom, hogy váltani szeretnék..rengeteg szuper pillanatot halasztottam el már, mert iso1600 fölött már dinamikailag meg mindenképp odacsinált a kicsike :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15741) BiriBum válasza bprubin (#15738) üzenetére


BiriBum
őstag

(#15742) jjeahh válasza bprubin (#15738) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyszerűbb lenne linkelni a három tesztet akár, ahonnan a képek jönnek :) vagy akár a prohardverest, hogy ne legyen baj...de milyen gépekről van szó, ha szabad kérdezni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15743) BiriBum válasza jjeahh (#15740) üzenetére


BiriBum
őstag

Én is amondó vagyok, hogy ennyi pénzt nem adnék érte.
Sok gép van Sony 16 megapixeles ISO király szenzora köré építve, érdemes inkább afelé orientálódni.
Ha már DSLR és van rá pénz, akkor 2 tárcsa, pentaprizma és normális kereső.
Ha a méret problémás, akkor MILC. Szerintem nem jó a kihajtható LCD és a videó bitráta/codec alapján fényképezőgépet választani. Ennél fontosabb a fogás és a menü kezelhetősége. Ha a Canon áll legjobban kézre, akkor hajrá. ;)

(#15744) zool1 válasza BiriBum (#15743) üzenetére


zool1
őstag

Már elnézést hogy "beleszólok", de egyre többen keresik a komolyabb vázaknál is a kihajtható kijelzőt. Többek között én is, de sajnos ez még nem nagyon van el terjedve, persze lehet hogy nem is lesz... :U

(#15745) jjeahh válasza zool1 (#15744) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van sony szenzis kihajtható kijelzős gép is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15746) zool1 válasza jjeahh (#15745) üzenetére


zool1
őstag

Tudom, ha minden igaz úton is van(A77), de azért a középkategóriás vázaknál is belelehetne építeni. Nem csak a belépőszintűeknél (d5100, d5200, 60d). Mert sokszor jó jön, hogy nem kellett a földön hasalnom, mert a kijelző kiforgatható volt. (d5000) :K

(#15747) Throme válasza BiriBum (#15743) üzenetére


Throme
veterán

Akinek a 2 együtt kell (kihajtható LCD + prizma, 2 tárcsa...stb), annak ott a canon 60/70D...

(#15746) zool1: szvsz aki már használt kihajtható LCD-s gépet, az nagyon megszerette ezt a funkciót. Aki meg nem annak nem is hiányzik. Ezzel biztos, hogy egyet tudsz érteni, valami azt súgja ;)

[ Szerkesztve ]

(#15748) BiriBum válasza zool1 (#15746) üzenetére


BiriBum
őstag

Sony szenzorost írt a kolléga, tehát a D5100 is kihajthatós például.
Van, aki szereti, de nem véletlen, hogy csak a belépő vázakra rakják vásárlócsalogatónak. Én azt írtam, hogy nem ez az elsődleges szempont, ami alapján gépet kell választani.

(#15749) zool1 válasza BiriBum (#15748) üzenetére


zool1
őstag

Ez természetesen így is van, amiket említettél fentebb azok az elsődleges szempontok csak jó lenne egy d7000 mondjuk kihajtható kijelzővel, és persze nem a videó miatt.

(#15750) BiriBum válasza Throme (#15747) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha DSLR gép van a kezemben igen erős a késztetés, hogy a keresőn át nézzem a témát, a LV-t csak extrém esetben kapcsolom be. Évekig használtam egy S3IS-t, ott az elektronikus kereső helyett inkább az LCD-t használtam és nagyon tetszett, hogy kihajtható. DSLR-nél ez a funkció soha nem hiányzott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.