Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Zaji válasza jjeahh (#15950) üzenetére


Zaji
őstag

Igen használt gépen is gondolkodom.

(#15952) jjeahh válasza Zaji (#15951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

100k kerettel én most ha milc, akkor g3-at vennék, mft vonalon jelenleg talán a legjobb ár-érték arányú gép...ok, nem olyan szép, és nem olyan kicsi, mint egy olypen, meg nincs benne orientációs szenzor, és a kereső mellett közelség érzékelő, na de ennyiért még így is nagyon megéri a pénzét...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15953) Zaji válasza jjeahh (#15952) üzenetére


Zaji
őstag

Akkor ez a gép jó is lenne.

(#15954) Studi válasza Zaji (#15953) üzenetére


Studi
addikt

Ez nem G3, hanem GF3!

(#15955) Zaji válasza Studi (#15954) üzenetére


Zaji
őstag

Hoppá! :Y Valóban.

(#15956) tylerddd


tylerddd
veterán

Hali!

Van itt PH-n olyan fórum, ahol fotózással kapcsolatos -akár amatőr- kérdéseket lehet feltenni?! Tehát pl. hogy fotózzam ezt, milyen beállítást érdemes használni stb.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15957) jjeahh válasza tylerddd (#15956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pl. ez

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15958) tylerddd válasza jjeahh (#15957) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15959) Zaji


Zaji
őstag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

(#15960) stargazer


stargazer
senior tag

- ténylegesen kisebb annyival az nx300, mint egy D7000+18-105, hogy ezen érdemes legyen annyira görcsölni? tényleg annyival egyszerűbb magunkkal vinni?
- valamint tényleg lehet kereső nélkül is normálisan fényképezni? azért eléggé kell jó az a kereső, nem? elvileg stabilabban lehet tartani a gépet is általa. bár a samsungnak az a ragadós fókusza eléggé jól néz ki (bár lehet hogy csak parasztvakítás).
- most ténylegesen sztetek annyival jobban és jobb képet lehet készíteni a Nikonnal, hogy érdemes a nagyobbsága ellenére (vagy éppen ezért) választani, és 2x annyit kifizetni érte?

nem tudom fog-e annyira érdekelni a fényképezés, hogy ha automata módban nem lesz jó a kép akkor legyen kedvem, türelmem, tudásom vacakolni a beállításokkal. mint mondtam, az előző olympusom is elég sok manuális állítgatási lehetőséget engedett mégsem használtam soha. sztem én nem vagyok és nem is lennék soha ennyire fotós fotós. ennek ellenére lehet hogy azt a pár dolgot, amit akkor is jobban tud a Nikon, és jobban segíti hogy szép képek sikerüljenek, mégis igényelném.

egyszerűen nem jutok dűlőre magammal. nagyon hülye helyzet, utálom már az egészet. baj az ha nem feltétlenül akarok vacakolni a beállításokkal? akkor egyértelműen NEM szabad dslr-ben gondolkodnom...?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15961) jjeahh válasza stargazer (#15960) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15962) stargazer válasza jjeahh (#15961) üzenetére


stargazer
senior tag

na ez az, ez lett volna a másik kérdésem:
- van-e értelme az nx300-ra ennyit kiadni, nem tud-e más olcsóbb készülék akár ilyen szinvonalú képeket csinálni? bár igaz, kismillió féle gép van, és ember legyen a talpán aki mindegyikkel "képben van", vagy aki határozottan el tudja különíteni és értékelni mindegyiket a képességei alapján...

szóval akkor most szted egy teljesen más gépben kéne gondolkodnom?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15963) jjeahh válasza stargazer (#15962) üzenetére


jjeahh
nagyúr

oly e-pm2 pl kb ugyanazt a képminőséget tudja, most talán a legjobb "célozz és lőj" kamera, a jpeg motorja jobb, mint a samu-é elvileg. Ha kereső kell, g3...ha mégis fejlődnél, ezekre a gépekre nagyobb az obipark, meg van rájuk pár nagyon szuper minőségű üveg is, sokan csak a 45, 20, 25mm üvegek miatt kötnek ki mft vonalon. szerintem, ha nem akarsz nagyon elmélyülni a dologban, fölösleges dslr-t venned, főleg d7000-et...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15964) stargazer válasza jjeahh (#15961) üzenetére


stargazer
senior tag

eszméletlenül fantasztikusan gyönyörű képek/lány Edináról/Edina. nem tudom eldönteni hogy a fotó teszi-e azzá vagy azért olyan a fotó, de végülis mindegy is. és sztem nagyon érzi a kamerát, vagy te érzed, nem tudom de jól megy a kettő vagy inkább három együtt.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15965) stargazer válasza jjeahh (#15963) üzenetére


stargazer
senior tag

lehet ezzel a géppel olyan fotókat készíteni, mint a Te fotóid? pl. ezen a képen van vmi PS-os utómunka, vagy eleve így sikerült?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15966) jjeahh válasza stargazer (#15964) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, pedig én egy fotómmal sem vagyok elégedett, ötletem lenne, de kell egy jobb, érettebb modell :D a fotóimat raw-ban lövöm, de szinte semmi utómunka nincs rajtuk, a kiégéseket szoktam visszavenni, néha helyrerázom a fehéregyensúlyt, kontrasztot, leméretezek, élesítek, azt kb ennyi...de kitobival nem fogsz tudni ilyen képeket lőni, ehhez fényerős fix kell...ha oly pana, akkor ott van a 45mm F1.8...kicsit drága, de egy olcsóbb vázzal együtt is kevesebbe fáj, mint az nx300. A másik lehetőség (ezt csinálom én is), hogy bagóért beszerzel 40-50 éves obikat, és kézzel fókuszálsz...ez a kép, amit linkeltél kb 2-3000 forint-os orosz üveggel készült...de akkor le kell mondanod az autó módról meg a célozz és lőj stílusú fotózásról. ha így akarsz a lehető legjobb portrékot, akkor talán pl e-pm1 + m.zuiko 45mm F1.8-al jössz ki a legolcsóbban, és később ha túl szűknek tűnik a 45mm, jöhet egy panasonic 20mm F1.7 :D ha mft vonalon maradok, tuti beszerzem én is ezt a két obit...vagy a 20-as helyett a 25-öst...
ja majdnem elfelejtettem: ha mosást, minőséget akarsz, akkor fényerős fix, de ez azzal jár, hogy lemondhatsz a zoom-ról... :) persze léteznek fényerős zoom-ok is, de azok überdrágák, és max f2.8-at tudnak...(ok, az 1.8-as art sigmát leszámítva)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15967) stargazer válasza jjeahh (#15966) üzenetére


stargazer
senior tag

hat, ha en ilyen kepet tudnek loni, asszem maximalisan elegedett lennek...
mivel nem vagy elegedett pl ezen a kepen?
jahh lattam ezt az obit, nagyon sulyos h raadasul ezzel tudtal ilyen kepeket loni, ez profizmusra vall, dehat az csak az en abszolut hozza nem erto velemenyem.
van az olympusnak egy 75-ose amit az egekbe magasztalt a photozone.de meg mas oldalak is.
de a mft-nel elvileg nem lehet annyira jol a melysegelesseggel jatszani, nem?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15968) tylerddd


tylerddd
veterán

Nézzétek már mit talált ki a Sony! Új kategória?! MILP?! Szerintem mindenképp jobb ötlet, mint a Samsung torzszülött készüléke. Jó hír még az is, h készülékfüggetlen a dolog, bármilyen Androidos és iOS készülékhez csatlakoztathatóak, 4-500 dollár körül mozognak majd. Sony DSC-QX100 és QX10

Számomra egyedül az kérdéses, h mivel fizikálisan nem csatlakoznak a telefonhoz, mennyire kényelmes fogni őket és hogyan tud az ember a beállításokban turkálni, miközben mindkét keze foglalt?!

* most látom, h van hozzá "konzol", amivel csatlakoztatható :)

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15969) jjeahh válasza stargazer (#15967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

profizmus? :B :D hát kösz...
a 75-ös m*rha drága, én előbb vennék egy jupiter 9-et... :DDD na meg az ekvalens 150mm már nem épp portrégyútáv...ettől függetlenül egy nagyon jó obi lehet... :K
mélységélességgel full frame vázakon lehet a legjobban játszani, vagy mégjobb: középformátum :) . de sok múlik a fényerős optikán is, meg ízlésen...számomra egy 50/1.8 mft-n is elegendő mosást ad, csak tudni kell használni...lásd a fotóim...sokx a háttér teljesen krém, holott minden képem rekeszelve készült, szal a max fényerőt sem használtam ki...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15970) schawo válasza tylerddd (#15968) üzenetére


schawo
titán

Hát, nem ez életem vágya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15971) schawo válasza stargazer (#15967) üzenetére


schawo
titán

Az objektíven múlik minden. Egy kitobival egy APS-C gépen sem lesz kis mélységélességed, fényerős fixszel pedig mft-n is lesz. Szerencsére mft vonalra van sok jó fényerős fix a 75mm-en kívül is. Ez az obi amennyire jó, annyira drága, és annyira ritkán használható. Mft portréra viszont ott a 45/1,8, ami egy árban és minőségben nagyon korrekt üveg. Egy gyors tech összehasonlítás efttől: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15972) stargazer válasza schawo (#15971) üzenetére


stargazer
senior tag

ami portrera jo az altalaban jo tajkepre is, ugye?
ha nincs zoom, es csak egy bizonyos reszletre akarunk koncentralni, akkor kell crop-olni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15973) jjeahh válasza stargazer (#15972) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy inkább gyalogolni... :) lehet portrégyútávval is tájképelni, de arra nagylátó az igazi...de kitobi is megfelel erre a célra sztem a 14-es végén...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15974) Stauffenberg válasza stargazer (#15967) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez megint egy túlságosan technikaközpontú megközelítés, amit én nem kedvelek. Sokkal több múlik a te szaktudásodon és kreativitásodon, mint azon, hogy éppen melyik gyártónak adod a pénzed. Persze kell az a felszerelés ami kielégíti az igényeidet, de nem érdemes erre ennyire rágörcsölni.

Ha portrézni akarsz, akkor DSLR-t vásárolj szerintem és erre a D7000 egy kiváló választás. Miért? Mert számos olyan szolgáltatással bír, amit később tudsz kamatoztatni a portrézásban, modell fotóban. Egy fapados kezelhetőségű MILC nem lesz alkalmas arra, hogy mondjuk külső vakukat vezérelj (egy otthonra szánt hobbi műtermi szett is már egyre olcsóbban beszerezhető, de a rendszervakukat is be lehet erre fogni, kültéren is jól jöhet). Persze csak ha a barátaidról szeretnél néha kis mélységélességű portrékat készíteni, akkor elég lehet a kisebb tudású gép is egy fényerős fix objektívvel, de azt neked kell tudnod, hogy mik a terveid.

Maradhatsz az m4/3 rendszernél is a DSLR helyett, ott is vannak olyan vázak amikben bőven van még tartalék arra az esetre ha kicsit komolyabbra vennéd a figurát, de ezek rendszerint nem olcsók. Például a Fujifillm X-E1, X-Pro 1 sosem az olcsóságáról volt híres, de a Panasonic GH3, Olympus OM-D E-M5 vagy a PEN E-P5 is meglépi egy D7000 árát. A hozzájuk elérhető objektívekről nem is beszélve.

(#15975) jjeahh válasza Stauffenberg (#15974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nem tudom fog-e annyira érdekelni a fényképezés, hogy ha automata módban nem lesz jó a kép akkor legyen kedvem, türelmem, tudásom vacakolni a beállításokkal. mint mondtam, az előző olympusom is elég sok manuális állítgatási lehetőséget engedett mégsem használtam soha. sztem én nem vagyok és nem is lennék soha ennyire fotós fotós."
én ezért nem ajánlottam a d7000-et, mert, ha ez van, akkor egy ekkora gép ennyi tárcsával, gomb-al csak nyűg lehet sztem, mivel más célra készült. Oly milc viszont ilyen "beállítottságú" embereknek tökéletes. full autó mód, jpeg-ben a lehető legszebb képeket lőni...igaz, ha fejlődne, akkor tényleg nincs egy e-pm1-2-ben elég tartalék, de egy nagy pen vagy mondjuk g3 már rendelkezik elég gomb-al, tárcsával, jobbacska fogással, még mindíg kis méret mellett...persze, ha igazán komolyan veszi a dolgot, ezek a gépek a d7000-el nem hasonlíthatók... :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15976) stargazer válasza Stauffenberg (#15974) üzenetére


stargazer
senior tag

persze, de aki csak most kezdene bele az sztem csak technikai oldalrol tudja kezdesnek megkozeliteni. csak az tudja ugy megkozeliteni ahogy mondod h szted kellene, akinek mar van tapasztalata.
ok. akkor vegyuk azt, h elso korben portre, majd kesobb tajkep, majd makro.
mashol is hallottam mar h igazabol objektivet illik valasztani elsore es ahhoz vazat.
akkor legyszi segitsetek egy jo portre obit talalni, ami segiti a kezdoket is vmelyest, aztan ahhoz nezek vazat. nem kell hipercsucsszuper, csak siman jo legyen. ok? lehet mft is v. aps-c.
koszi!

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15977) HollyBoni válasza stargazer (#15976) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nikon 50mm 1.8 G, Olympus 45mm 1.8.

(#15978) jjeahh válasza HollyBoni (#15977) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Canon 50mm f1.8, Sony 50mm f1.8 :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15979) A Zéé válasza jjeahh (#15978) üzenetére


A Zéé
addikt

Oly 75/1.8, Nikon 85/1.8, Canon 85/1.8 :P

Just a simple Lineman...

(#15980) Stauffenberg válasza jjeahh (#15975) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Olvastam az értekezését arról, hogy csak lőni akar és jó fotókat, de ez nagyon ritkán működik tényleg így. Ha szép portrét akar, esetleg minimális befektetéssel (tényleg szó szerint néhány tízezer forintról van szó) már vakukkal világítaná meg a modellt, ehhez pedig kellenének a fejlettebb vezérlési módok (nem csak a tárcsákról beszélek, hanem vaku szinkron módokról is, ilyen szempontból nem ismerem az E-PM2 tudását), akkor a fapados váz nagyon visszafogná.

De persze neki kell tudnia, hogy mit akar. Neki kell tudnia, hogy mennyire akarja komolyan venni a portrét, makrót és tájfotót. Csak a barátait akarja lekapni vagy esetleg igazi modellekkel dolgozna együtt? Csak a kert végében nyíló virágokat akarja lefotózni, vagy egy légy ízelt lábainak szőrszálait is lefotózná? Csak le akarja kattintani a folyópartot ahova horgászni jár vagy esetleg expozíció sorozattal, átmenetes szűrőrendszerekkel fényképezné magazin minőségben a lemenő napot egy festői toszkán tájon? Ezt csak ő tudja és látom azt a korábbi hozzászólásaiból, hogy valójában nem tudja, mert hajlik ide is meg oda is.

(#15981) k1csi válasza Stauffenberg (#15974) üzenetére


k1csi
senior tag

Egy fapados kezelhetőségű MILC nem lesz alkalmas arra, hogy mondjuk külső vakukat vezérelj

Ha szép portrét akar, esetleg minimális befektetéssel (tényleg szó szerint néhány tízezer forintról van szó) már vakukkal világítaná meg a modellt, ehhez pedig kellenének a fejlettebb vezérlési módok (nem csak a tárcsákról beszélek, hanem vaku szinkron módokról is, ilyen szempontból nem ismerem az E-PM2 tudását), akkor a fapados váz nagyon visszafogná.

Bár nekem csak Pana vázam van ami tényleg nem tudja a remote (vezeték nélküli) vaku vezérlést viszont az Olympus többek között az EP-PM2 egyáltalán nem kell ebben szégyenkezzen.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/olympus-epm2/olympus-epm2A.HTM:

The E-PM2's hot shoe can also accept a variety of other, more powerful strobes. Flash sync is possible up to 1/250 second depending on the flash, and the E-PM2 also allows Super FP flash between 1/125 and 1/4,000 second, if supported by the attached flash.

The E-PM2 also supports four-channel wireless flash with the bundled strobe acting as a master, and off-camera flash strobes configured in up to 3 groups.

Jópár rendszervaku közzül lehet válogatni, néhány példa: FL-36R, FL-50R, FL-600R stb.

Érdekességként jegyzem meg, hogy bár az Oly/Pana vakukon (ezek egymással kompatibilisek) eggyel kevesebb pin van mint a Canonon a Canon kábelem simán kompatibilis (akkor érdekes amikor a vakusaruról le kell venni a vakut pl. én félmakrónál is így használom; Olympus vaku, Pana váz, Canon kábel...).

Azaz amit a vakukról írtál teljesen téves és félrevezető pont az Olympus/E-PM2 kapcsán.

A kisebb szenzor néhány esetben hátrány lehet a kisebb háttérmosás miatt, de ez is inkább FF-hez képest mintsem APS-C-hez.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15982) Stauffenberg válasza k1csi (#15981) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Félrevezető volt azt leírnom, hogy a vakuszinkron képességek terén nem ismerem az E-PM2 vázat, hogy jobb lenne ennek utána nézni? Általánosságban beszéltem a fapados MILC gépekről, mert bele lehet tenyerelni olyan típusba, ami most még megfelel, de később jöhetnek olyan igények amiket már nem elégít ki. Nem csak a vakuvezérlésre áll ez az állítás, hanem bármi másra.

Én is vettem már úgy vázat, hogy a vásárlásnál eszembe sem jutott a vakuszinkron csatlakozó (akkoriban még nem volt olcsó mulatság a rádiós kioldás). Persze egy vakupapucsba illeszthető vakuszinkron adapterrel megoldódott a kérdés, de egy olyan MILC-nél ezt nehéz megoldani ami mondjuk csak beépített vakuval rendelkezik és nincs módod vele külső vakut elsütni.

Aztán lehet sosem akar majd ilyesmit művelni a kolléga. Ezért érdemes számot vetni és felsorolni az igényeket.

(#15983) stargazer válasza Stauffenberg (#15982) üzenetére


stargazer
senior tag

a helyzet az, hogy sztem majdnem biztos h nem fogok akarni nagyon komolyan vakuzni meg studioszeruen portrezni, bar azt is hallottam mar h ott lehet egy nagyot ugrani ha az ember rajon h vakuval hogy kell banni. ezt egy profitol hallottam. de ennyire komolyan nem hiszem h bele fogok melyedni. egy normalisabb alap vakut nem mondom h nem fogok akarni, de sztem ennyi.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15984) k1csi válasza Stauffenberg (#15982) üzenetére


k1csi
senior tag

OK, ami nekem feltűnt, hogy elkezdted egy kalap alá venni a m4/3 meg a többi MILCet.
Holott pl. már az újabb Pana vázak is tudják már a vezeték nélküli (bár ez még a fénnyel villogtatós nem rádiós) vakut, pl. GH3 egészen biztosan, talán a G6 is.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-gh3/panasonic-gh3A.HTM

- Wireless external flash. Can support up to four groups with ratio control between them.
- Powerful built-in flash. Covers a wider angle -- 24mm equivalent -- to support the 12-35mm lens at the wide end. Also has a guide number of 12 meters at ISO 100, which isn't bad -- especially given such wide coverage.
- There's also a flash sync terminal.

Ha jól tudom a Panasonic és az Olympus még a vezeték nélküli vakuzásban is teljesen kompatibilis.

Amiért még vicces ez az egész, hogy vsz. nagyon kevesen használják a külső vakukat akik meg igen, azok aligha itt kérdeznek a milyen cserélhető obis gép topikban.

stargazer
A profi portrézásnál tényleg ott van keményen a vakuhasználat, a fénnyel való játék. Érdemes az aláírásomban szereplő linket megnézni.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15985) schawo válasza Stauffenberg (#15982) üzenetére


schawo
titán

Az összes Olympus mft váz a E-P1/PL1-től kezdve teljes csoportos vakuvezérlést tud, még a belépők is. Fapados vázak jellemzően nem a MILC vonalon vannak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15986) Studi válasza schawo (#15985) üzenetére


Studi
addikt

Nem beépített vakus vázat (pl E-P1) hogy lehet erre rávenni? Az E-PL1-el simán ment a vezeték nélküli vakuvezérlés, arra emlékszem.

(#15987) nesa válasza Studi (#15986) üzenetére


nesa
veterán

Teszel ra egy vakut :K

(#15988) stargazer válasza schawo (#15971) üzenetére


stargazer
senior tag

"annyira ritkán használható" - ?
miért?
nem is tudom már ki mondta hogy ez nem kimondottan az a gyújtótávolság ami portrékhoz jó, pedig akárhol nézem, mindenhol a legjobb portré objektívek között szinte csak ennél nagyobbak vannak. pl. itt: [link]
de többert is megnéztem és nagyjából mindnehol ez a helyzet, ilyen 45-50mm-eseket alig említenek :F
akkor most hogy van ez?
na jó, itt pl inkább a 45-50 körüliek vannak említve, de vannak 80-85-ösök is. na jó nem csak itt. de a lényeg hogy 45-50-től kb 80-85-ig annak tekinthető nem? akkor miért nem jó annyira portréra az az olympus amit mutattam?

mondjuk a Nikon AF-S 50mm f/1.4G jóval olcsóbb, és az is jónak tűnik (a photozone is dicséri, habár csak 10mp-ig nézték).

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#15989) Zozzer888 válasza tylerddd (#15968) üzenetére


Zozzer888
addikt

"rendes" fényképző helyett nem ,de mellé lehet hogy kéne.A baj csak az, hogy nem tudom ebbe milyen szenzor lesz, de ha legalább 4/3-os akkor lehet elgondolkodom egyszer rajta...ha használtan be lehet szerezni annyiért mint egy EPL1-et (+M42-M4/3) adaptert...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15990) jjeahh válasza stargazer (#15988) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 85mm akkor portrégyútáv, ha full frame vázon használod. Az oly 75-öse mft szenzoron ekv 150mm a kétszeres szorzó miatt...olypanákra a 45-ös oly az igazi portréra, mert ekv 90mm elvileg szinte egyáltalán nem torzítja az arcot...ok, talán ez közelebb áll a "tökéleteshez" :DDD Persze ez nem jelenti azt, hogy a 75 zuikoval nem lehet portrézni, én 135/2.8-al is szoktam, sőt 25/1.4-el is...szal ami kézhez kerül... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15991) Studi válasza nesa (#15987) üzenetére


Studi
addikt

Teszek rá egy vakut, az ok, de én még akkor sem értem, hogy lesz abból csoportos vakuvezérlés. Nem találom az E-PL1-ben meglevő menüpontot.
A rajta levő vakuval persze jól elvan, de azzal nem vagyok kisegítve. Hogyan tovább? :-)

(#15992) nesa válasza Studi (#15991) üzenetére


nesa
veterán

Az R es vakun nemlehet ezt bealitani hogy vezerelje a tobbit?

(#15993) Studi válasza nesa (#15992) üzenetére


Studi
addikt

Nem, Olynál legjobb tudomásom szerint a váz vezérli a beállításokat rádióval, és aztán a beépített vaku villanásával süti el őket. A beépített vaku előre villan, így a képre semmilyen hatással nem lesz.

A vakuk tudnak slave-ként együtt dolgozni egy fővakuval, de az már megint más sztori, manuális beállítások.

(#15994) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok
200-nagyon max 300e forintért családi és ilyesmi fotózásra mit ajánlotok?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15995) Andrew31 válasza baluka26 (#15994) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, annyért magamat, ennyiért már lekaplak titeket. :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15996) frisco


frisco
aktív tag

Sziasztok.
Kútba esett a kipécézett G5 vásárlása mert az angol eladó nem vette észre, hogy Magyarországról vettem meg így nem akart variálni a postázással.
Mindegy, nem is bánom, végül is használt volt.

Két potenciális jelöltem van:

Ugye jól gondolom, hogy egy teljesen új E-PM2 14-42-es objektívvel, jó ár 121ezer Ft-ért?
Idetartozó kérdésem: az Olympus honlapján azt találtam, hogy globális a garancia amennyiben megvan a vásárlást igazoló számla + garancia.
Van erről valakinek tapasztalata vagy meg tudja erősíteni?

Másik kiszemelt: amit így hirdetnek a neten az azt jelenti, hogy benne van(beleapplikálva?) egy 14-42-es objektív?
Bocsánat ha együgyű a kérdés de tényleg laikus vagyok. (egyelőre :D )

[ Szerkesztve ]

(#15997) baluka26 válasza Andrew31 (#15995) üzenetére


baluka26
veterán

Tényleg kellene az illető rokonomnak egy normális gép.

Persze, ha olcsóbbat ajánlotok, az is oké.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15998) Studi válasza baluka26 (#15994) üzenetére


Studi
addikt

Én például ezt: Pana G5 + 14-140. Az igények pontosabb ismerete nélkül ez egy korrekt all-rounder, ami a későbbiek folyamán esetleg bővíthető is még. Nem új, de garis a váz és az objektív is.

(#15999) baluka26 válasza Studi (#15998) üzenetére


baluka26
veterán

Kötelezően új kellene. Korrekt all-rounder, ilyesmi :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16000) stargazer


stargazer
senior tag

ez a panasonic g5 se rossz gép!
sajna egyiket se adják kitben olyan obival amit igazán el tudnék képzelni! :O
nekem ez még szimpibbnek tűnik mint az olympus E-PM2

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.