Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Pee-Tee válasza tisvol (#15150) üzenetére


Pee-Tee
tag

Ajánlom figyelmetekbe az iPon ajánlatait is. Bár nincs 0% csak kp

(#15152) A Zéé válasza tisvol (#15150) üzenetére


A Zéé
addikt

annyi pénzből már D7000-et kapni 18-105-tel, ami kb mindenben jobb, mint a D5200.
D5200 egyenlőre szerintem a nem éri meg kategória. Bármilyen obival is nézed.

Just a simple Lineman...

(#15153) Throme válasza tisvol (#15150) üzenetére


Throme
veterán

Az lehet, hogy drágább, de jövőre már mennyit fog érni a 275k?
Másrészt nem kell kipattintanod sem 275, sem 234k-t. A kamatokat meg a cég bevállalja...
Szvsz a 0% thm akció jó dolog. Vagy vársz 1 évet és akkor veszel d5200-zat, mondjuk 190k-ért, mikor küszöbön lesz (talán) a D5300, ami megint kicsit jobb lesz az elődnél + 100k-ért.
Az 5200 már jobb szenzorban is (bár erre lehet mondani, hogy obi kell hozzá, hogy kihasználja, ebbe most ne menjünk bele...) és jobb fénymérésben is az elődnél. Szóval nem csak a marketing miatt magas az ára....
Én a 15 hónapos akció használtam ki és nem bánom, hogy már látom olcsóbban azt amit vettem, mert 1 év múlva fogom csak kipengetni a zsét. Most nem lett volna egyben némileg kevesebb összeg se....
Ez persze egyénileg eldöntendő, csak érdemes átgondolni az ilyen akciót....

(#15152) A Zéé: hát talán a fénymérése már jobb, vagy megkapta a D7000-ét, viszont, ha valakinek pl kell kihajtható lcd, vagy egy kisebb és picit könnyebb tükrös váz, akkor nem biztos, hogy jobb.
Persze több szempontból a D7k a nyerő, de nem minden esetben.
Ja és lehet van a fórumtársnak 35-ös fixe és kerüli a bajt ;] ;] ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#15154) tisvol válasza A Zéé (#15152) üzenetére


tisvol
aktív tag

Most találtam egy osztrák aprós oldalon egy faszit 740 EUR-ra tartja. Bontatlan, SATURN számlás/Garis. Gyürkőzünk. Ha 200 ezer HUF-nyi EUR-ra le tudok menni, elhozom. :))

(#15153) Throme
Nahogy azt hidd, hogy a bank, vagy a kereskedő lenyeli a kamatot. Mondjuk a 275 és a 230 ezer között van 10 hónap futamidő esetén havi törlesztésben 4 500 HUF különbség. Persze ez csak akkor nem összeg, ha egyébként nincs meg a pénzed teljes egészében. Ha ki tudod fizetni 275 ezret is, akkor inkább éri meg megvenni az olcsóbbat egyben mint a drágábbat részletre. Hiszen ha a kettő közötti árkülönbözetet betszed a bankba kamatozni a futamidő idejére, akkor a kamatnyereséged kevesebb lesz, mint a mostani árkülönbözet. Nem akartam túl bonyolult lenni, de gondolom azért érthető :P Ezért lenne jó, ha a valahol a kínálati ár alja felé lőnék be ilyenkor az árakat. De nem teszik.

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#15155) Throme válasza tisvol (#15154) üzenetére


Throme
veterán

Bontatlan?
Kapta és nem kell neki, vagy mi? Véletlen beleesett a bevásárló kosárba és a pénztárnál nem vette észre?

(#15156) tisvol válasza Throme (#15155) üzenetére


tisvol
aktív tag

Nem részletezi. De a doboz is , meg a számla is le van fényképezve.

Üdv:T.

(#15157) Throme válasza tisvol (#15154) üzenetére


Throme
veterán

"Nahogy azt hidd, hogy a bank, vagy a kereskedő lenyeli "
Én nem, a bank biztos nem, marad a kereskedő. Max olyan áron adja, hogy neki se legyen nagy bukta, de nagy tételben a kihelyezett hitelezés mégis megérős neki valahogy.
Erről az egyik márkakereskedéssel is beszéltem, aki jelentősen kisebb forgalmat generál az ediginél. Sajna ők nem tudnak ilyen akciókat csinálni....
Lehet figyelmetlen voltam, de a többi márkakereskedés sem csinált ilyet....
Az pedig biztos, hogy az ediginek ez a 0% thm játék bejön, mert kb 2 hónapon belül a második, csak most nem 15 hónapra adják..

"a kamatnyereséged kevesebb lesz"
Most már olyan kis kamatok és olyan járulékos költségek, adók vannak, hogy kevesebbet kapsz vissza, mint amit beraktál... A bank és az állam pedig köszöni szépen :)

Szóval, ha van rá zsé, akkor is érdemes 0%-os thm-el játszani.
Ha van olyan konstrukció, amivel többet kapsz vissza 8 hónap után, mint amit beraktál (bár ez elég kis futamidő), akkor az egész vételárat berakod és a végén annyival olcsóbb lesz a cucc.

Vagy az van amit most csinálsz, keresel használtan olcsóbban egy ilyen gépet.

szvsz

(#15158) Pee-Tee válasza Throme (#15157) üzenetére


Pee-Tee
tag

A 0%THM azért van, hogy a kereskedőtől minnel több termeket megvasaroljanak aránylag rövid idő alatt. (forgási sebesség). Pár éve hasonló cégnél dolgoztam, cetelemeztumk rengeteget 0%-al. Sokan nem hitték el elsőre, hogy nem valami átverés. Pedig nem az. Rendszerint ilyenkor a kereskedő lemond a banktól kapott jutalék egy részéről, cserébe kap 0%- os hitel kihelyezést.
Sajnos a 15 honaposrol lemaradtam az e.digitalnal. Lehet ezt a 8 honaposat meglépem egy D3200 18-105 gepre

(#15159) .: JuSzT :. válasza Pee-Tee (#15158) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pár éve MM nel volt 36 ho. Kulfoldi MM ekben rendszeres a 30ho feletti 0thm

(#15160) total90 válasza .: JuSzT :. (#15159) üzenetére


total90
veterán

Akarod mondani, hogy 30 alatt van 0%, felette van... 9,75% ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15161) Throme válasza Pee-Tee (#15158) üzenetére


Throme
veterán

Igen, és ezért csak a nagy forgalmat lebonyolító cég tud ilyen (szvsz jó) akciót megengedni magának.
Én majdnem lemaradtam, de szerencsére meghosszabbították :K

Sok sikert a vashoz, ha rászánod magad.. !

(#15162) sideburns válasza rolkaDb (#15145) üzenetére


sideburns
aktív tag

Már csak egy kérdés maradt, mi a frász az az "árbús szem"?

Amikor valakinek kevés pénze van és úgy akar megvenni valamit, akkor "árbús szemekkel" néz?
De akkor miért az eladók néznek "árbús szemekkel"?

(#15163) Wlac válasza sideburns (#15162) üzenetére


Wlac
Ármester

Szerintem árgus lenne az. Ha szarkasztikusan kérdezted, akkor bocs, éjfélkor nem fog már az agyam. :D

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#15164) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, nemrég még érdeklődtem itt, de ma már még nagyobb a zavar a fejemben :DDD ...rangefinder style fetistiszta vagyok, kb fél éve vettem egy e-p1-et tanulni, és lassan körvonalazódik, hogy mire lenne szükségem... nagyon hiányzik a kereső, kocsmafotóra, portrézni, fesztiválokon kattogtatni, illetve pár ballagást fotózni, tehát legtöbbször emberfotóra kellene egy gép, éles, fényerős fix-el, lehetőleg jó zajszintel...a keretem korlátlan, ok, max kb 300e huf-ból jó lenne, ha kijönne a cucc (max minél drágább, annál tovább gyűjtögetek)...nos, ha milc-et szeretnék, ahogy elnézem mindenképpen többől jövök ki, mint egy dslr-el...először gondolkodtam, hogy leváltom az e-p1-et egy e-p3-ra + veszek egy vf-2-őt + m.zuiko 45mm...aztán rájöttem, hogy mindez ha használtan nézegetem is kb 200e huf...nem drága de na...kb 320e huf-ból össze tudok legózni egy fujifilm x-e1-et + 35mm f1.4 obit, ha meg dslr-eket nézem, egy jobbacska nikon váz + 50/1.4 üveg asszem kijön 150e-ből...kérdés, hogy a fuji tényleg ennyivel jobb a nikonnál kezelésben, illetve képminőségben, zajszintben? (pl. d3100, d3200) a másik meg, hogy az említett nikon ennyivel rosszabb üveg, mint amennyivel olcsóbb? az olympus-nak meg vannak egyáltalán előnyei, a nikon-fujival szemben, azon kívül, hogy kicsi, könnyű? a milc-ek mellett szól, hogy nem kellene eladnom az mf üvegeimet, amiket használnék is sztem elég sokszort...a canonok fogása, anyagminősége nem igazán tetszik, ezért nem is említettem, a sony-tól nex-6 keresős, de ennyiért elvárnék némi szépséget is (álá fuji), meg az 50/1.8 nem tudom, mennyire borotva üveg...bocs a hosszú szövegért, bármilyen tipp, segítség jól jönne...attól félek, ha az oly-t veszem, az alacsony zajszint, háttérmosás igényem kielégítetlen marad, ha a nikont, az nem rangefinder style... :DDD , meg nem tudom mennyire jó az említett nikon üveg (esetleg a 35-ös sigma), a fuji meg drága...félek, hogy megbánom, szóval alaposan meg kellene gondolnom, kézbevennem...bármilyen használt-új gép-tipp jöhet, amire van penge 35-60mm közötti fényerős fix, és belefér kb a 300e huf keretbe... :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15165) Freddy76 válasza jjeahh (#15164) üzenetére


Freddy76
addikt

Fujit nem tudom.

A nikon 50/1.8 G a nikon tükrös rendszer musthave üvege, kicsit rekeszelve már nagyon éles, teljesen nyitva pont annyira lágy, amennyire kell, nagyon szép a mosása, rajza. Ár/érték arányban szvsz a legjobb nikon üveg. De: az általad elmlített keretbe dx nikon vázak vérnek bele (pl. egy d5100), itt pedig az 50 ekv. 75 lesz, lehet, hogy kicsit már hosszú. Ajánlanám a nikon 35/1.8G-t (ekv. 52,5) szintén nagyon jó, bár néhány vázzal (d90, d7000) vannak vele nem túl jó tapasztalatok (nekem pl. a d7000-rel az istennek nem akart működni, különböző tárgytávolságokon máshogy fókuszált félre, de nyilván a többségnek működik).

Ha milc-ben is gondolkodsz, akkor nem lényeg a nagy méret, felső kijelző, rengeteg gomb. Így a d5100 remek választás, baromi jó szenzorral, nagyon jó gép. Ha nem csak fixben gondolkodsz, érdemes kitben venni a 18-105 obival, árához képest nagyon jó szaladgálós obi. 300 pénzbe belefér egy 35 fix utcára és egy 50 portréra is. Edigitalnál ez újonnan 286.700, és egy nagyon-nagyon jó szett.

Azt érdemes megjegyezni, hogy a "haladóbb" nikon vázakban van fókuszmotor, ezek a régebbi, még af nélküli obikat is meghajtják, tehát van velük fókusz (d7000 pl. ilyen). A d5100-ban nincs motor, tehát csak azon az obiknál van af, aho az obiban van motor (az utóbbi évek obijai már mind ilyenek, a fent említett három is).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15166) syberia


syberia
veterán

Használt EOS 350D vásárlásnál mire érdemes figyelni, azt hogyan tudom ellenőrizni hogy nem szorul e tisztításra szenzor? Esetleg más rejtett hibát kipróbáláskor kiszűrni?

https://howbad.info/

(#15167) Zozzer888 válasza syberia (#15166) üzenetére


Zozzer888
addikt

Normálisan működik-e a zár (ha utángyártott zár van benne már az 1/2000-res záridőnél már bajos lehet ha nem szervizben cserélték), kártyára ír-e, expo gomb működik-e, kijelzők jók-e, a legszűkebb rekeszen lősz az ég felé egy képet akkor elméletileg láthatod mennyire dzsuvás a szenzor.

Asszem az "alap" tisztítás 2500 ft körül van a camera kftnél, viszont a nedves 20 körül, az meg egy 350Dnél már gazdasági TK felé közelít:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15168) jjeahh válasza Freddy76 (#15165) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, ez segít valamennyit, ha nikon mellett döntök.
ami mellette áll: aps szenzor, beépített kereső, talán legjobb ár-érték arány, f1.4-es obi a 45/1.8-as oly áráért...
ami ellene: tudom, szob vagyok, és feltűnési mániám van :DDD , de nekem mindíg számít az anyag-összeszerelési minőség, presztízs, dizájn is, szóval mivel ezeket egy belépő-haladó nikon gondolom nem adja annyira, mint az említett két milc (főleg a fuji)...így talán nem esnék szerelembe vele, inkább csak használati cikk szerepét töltené be. más: nem tudom mennyire hiányozna az érzés, hogy manuálokat csemegézhetek bagóért, mert nikon manuálozni nem az igazi...na meg alig találtam minőségi, szép táskát, és ha most vennék egy nikont, talán bele sem férne... :DDD szóval attól félek, hiába szinte tökéletes egy átlagfelhasználónak egy mai nikon, számomra túlságosan átlagos...na most gondolom kapok a fejemre... ;] valszeg valamikor átlépek egyet a haverokhoz, és agyontapogatom a nikonjaikot (d5100, d7000, d7100), hátha elönt valamiféle bizsergés, és belezúgok egyik vázba... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15169) Zozzer888 válasza jjeahh (#15168) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor ez a Te géped :R

(bocsi :DDD :D )

trollkodás: OFF

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15170) jjeahh válasza Zozzer888 (#15169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, lifestyle... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15171) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#15168) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha ilyen géppark van a társaságban, akkor szerintem 1-2 napra kölcsönözd is, lehet hogy a végeredménybe leszel szerelmes és nem a vázba :)

(#15172) syberia válasza Zozzer888 (#15167) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a választ, a 20k az már nagyon sok lenne.
Ez a Camera kft nem kicsit lehúzós cég lehet :W

https://howbad.info/

(#15173) Zozzer888 válasza syberia (#15172) üzenetére


Zozzer888
addikt

nincsmit:)

Hát lehúzós vagy nem...egyeduralkodók sajna.

Nekünk volt expogomb problémánk az egyik vázzal és a következő volt a helyzet:
-Alkatrész ebayról 1000ft, ha megtudjuk csinálni akkor ennyi
-Alkatrész+szerelés"szívességből" 10e
-Camera kft : 20e

persze Camera Kft lett mert ők adnak számlát ugye a javításról...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#15174) BiriBum válasza syberia (#15172) üzenetére


BiriBum
őstag

A 350D eléggé gyenge váz, miért pont azt szeretnéd?

(#15175) syberia válasza BiriBum (#15174) üzenetére


syberia
veterán

Nem nekem lenne, csak 35k. 450D jobb lenne, de azok sajnos 60 körül mennek :(

https://howbad.info/

(#15176) Freddy76 válasza jjeahh (#15168) üzenetére


Freddy76
addikt

Én használtam nikon d5100-at, majd oly om-d em-5-öt (ez utóbbit 9-18, 20/.17, 45/1.8 kombóval), most fél éve van d7000 (tamron 17-50/2.8, 50/1.8g kombóval). Nagyon szeretem, de mindenképpen tükör nélküli leszek hamarosan újra, a méretet nem tudom megszokni. Fuji xe-1 tökéletes lenne, de azzal az af-fel eret vágnék magamon, különösen a d7000 után...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15177) JackFeryll válasza jjeahh (#15168) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha ennyire fontos az anyagminoseg es a fogas akkor dslr-ben utalni fogsz mindent a D300 es a 7D alatt. (én is ilyen vagyok)

(#15178) spm


spm
tag

Sziaszotk!

Egy Panasonic TZ7-ről szeretnék átigazolni a dSLR vonalra lelkes amatőrként és ebben kérnék egy kis segítséget/bátorítást. A következő vázakra szűkítettem a kört eddig itt viszont kicsit elakadtam: Canon EOS 600D/650D, Nikon D3200/D5100. Alapvetően fényképezésre használnám a gépet, de a videózás is mozgatja a fantáziámat tehát mondjuk 20%-ban ez is számít. Ami nagyon érdekel az a timelapse témakör (akár éjszaka is) szóval ez picit fontosabb szempont. A keret nagyjából 200k/220k Ft. Ami kicsit a Nikon felé billenti a mérleget az a 18-105-ös kitobi, mert ahogy nézem a Canon esetén max a 18-55-ös férne bele.

Olvasgattam a fórumot is és próbáltam tájékozódni, de minél többet tudok a témáról mondhatni annál bizonytalanabb vagyok abban hogy milyen géppel kezdjek.

(#15179) BiriBum válasza syberia (#15175) üzenetére


BiriBum
őstag

Annál még a 400d is jobb lenne. Nikon D40x, Pentax K100D....

(#15180) jjeahh válasza Freddy76 (#15176) üzenetére


jjeahh
nagyúr

videók alapján nekem bejövős, a lassú af, lassú sorozat, gyenge videó engem nem zavara jó kép-anyagminőségért, jó keresőért, penge obikért szép vázba csomagolva simán kiadnék 300ezret...az olykkal a legnagyobb bajom, hogy a zajszint sosem éri el a jobb aps lapkák szintjét, ami azért buli-kocsma-éjszakai fotóra azért elmenne...az e-p1-el iso800 a maximum ameddig el merek menni, holott kb iso3200-ig legalább szívesen használnám...a másik gondom, hogy portréra, emberfotózni nem árt a háttérmosás, és mft-re nincs egy jó mondjuk f1.2 obi...a fuji 35-össel elég sokáig ellennék, de onnan is hiányzik egy 50-es...remélem lesz az is.

(#15177) JackFeryll: a d5100 d7000 sem üti szted az oly e-p1-2-3 masszivitás szintjét? ez elég durva lenne... :DDD mondjuk annyira nem lep meg semmi a canon 60d után... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15181) Freddy76 válasza jjeahh (#15180) üzenetére


Freddy76
addikt

A d5100 azért nem az örökkévalóságnak lett gyártva... Nem rossz, de azért nem olyan hűde masszív. D7000 más, az nagyon jó.

Amúgy ha iso 3200: az em-5-tel lazán... Nem tudom, melyik olyban van ez a szenzor még.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15182) k1csi válasza jjeahh (#15164) üzenetére


k1csi
senior tag

Az nem kérdés, hogy tükrös APS-C rendszerrel kevesebb pénzért kapod kb. ugyanazt a minőséget (Canon) vagy valamivel jobbat is (Nikon, Pentax) viszont inkább azt kellene mérlegelned, hogy a 2-3 kiló súly (és a hozzá tartozó térfogat) megfelel-e a fotózási szokásaidnak.

Mert ahova a kisebb gépet simán elviszed (és lazán fotózol vele), a nagyobb rendszer a kezdeti lelkesedés után hamar nyűg lehet (és a valamivel komplexebb kezelés szintén azt fogja eredményezni, hogy a technikával foglalkozol nem a témával).

MILC cuccok esetén viszont azt is meg kell fontolni, hogy ezeket aranyáron vezetik be, gyors áreséssel. Azaz itt ha rosszul méred fel az igényeid és az újabb drága cuccok közzül választol akkor egy csere elég fájdalmas lehet anyagi szempontból.

Pl. ebay-ről garis Pana G5-öt lehet 100-110k-ért venni vagy G3-at még olcsóbban azonnal (aukció még jobb áron megy).

Persze pont a Pana érzésre nagyon műanyag, de ennek ellenére ezek a cuccok hamarabb avulnak el technikailag mint elhasználódnak.

Jelenleg nem túl régi APS-C, MFT között kb. max 2/3 Fé-van. Ennél a fény minősége, obi stb. jóval többet számít.

Persze, ha a súly/méret nem számít a sokat ajánlott D5100 + 18-105 + 50 1.8-al (+ apróságok esetleg vaku + nagyobb táska) nem foghatsz nagyon mellé. Max egy idő után nyűg lesz a méret/súly.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15183) kfjoco


kfjoco
csendes tag

üdv.
Canon 600d
Nikon d3200
Nem tudok dönteni szerintetek melyik jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#15184) jjeahh válasza Freddy76 (#15181) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-pm2, e-pl5, e-p5-ben van agyanaz a szenzor, a pm2 kezelését nem tudnám a p1 után megszokni (3 tárcsa stb) , az utóbbi kettő meg drága, pl5 ára majdnem a fujiét üti tudtommal, e-p5 meg duplája... :DDD és egyikben sincs kereső. e-m5 is drágább a fujinál, kisebb a szenzor, fényerőtlenebb a 45-ös :D

(#15182) k1csi: egy d5100 + valami fix súlyát, méretét még elviselném, de a zoom + 50/1.8 árát inkább költeném valami komolyabb, fényerősebb fixre... :N 50-es egy kicsit túl szűk nekem, úgy érzem egy 35-össel tökéletesen ellenék, a 18-105 szerintem bármennyire is univerzális, csak akkor tekerném fel, ha már nincs más választásom...pl ha nem tudok, vagy nincs időm közelebb menni a témához. a nagylátóbb része meg kihasználatlanul maradna...jelenleg három fix manuált cipelek + vaku + oly e-p1...szóval a "kis" cuccnak is van súlya... :DDD
sztem a kis oly kezelése van annyira komplex, mint egy belépő dslr-nek (ha nem komplexebb), és ez sem igazán zavar, sőt. új milc modellt venni nem is terveztem, az x-e1 nem mai darab, az e-p3-nak már piacon az utódja. a panák nekem műanyagok, és nem is szépek, a gx1, ami tetszik, gh3-at meg még nem tapogattam, de amúgy is horrordrága...
szerintem az lesz, hogy megtapizom a nikonokat, és ha nem győznek meg masszivitás szempontból, marad a fuji egyelőre, de akkor gyűjtenem kell... :D kíváncsi lennék még a fix nikon obikra is, de azokat sajnos nem tudom kipróbálni, a haverok mind zúmosok...

(#15183) kfjoco: ha kell komolyabb videjó canon, hanem nikon... ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15185) A Zéé válasza jjeahh (#15184) üzenetére


A Zéé
addikt

Egy tavaly szeptemberben bejelentett vázra azt mondani, hogy nem mai darab? :U :)
Akkor D5100 ne is érdekeljen, az már 2011-es :)

Just a simple Lineman...

(#15186) jjeahh válasza A Zéé (#15185) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem írtam, hogy azért nem érdekel mert nem mai darab...sőt, hogy ez a gép izgat a legjobban. amúgy sztem a fujinak nem fog annyira esni az ára, mint az mft-knek, sajnos... :( na de a remény hal meg utoljára... :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15187) Andrew31 válasza kfjoco (#15183) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Gondolom már sok mindent láttál pl. ezt is. Neked kell eldönteni végül, a száraz adatok és kézbevétel után a feeling alapján. Nagyon mellé úgysem foghatsz. ;)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#15188) FEDman válasza jjeahh (#15184) üzenetére


FEDman
addikt

A 12 és a 16Mp-es Olympus vázak között szenzorban meglepően nagy a különbség, mind zajban, mind dinamikában. Szóval csak emiatt nem kell feltétlen rendszert váltani. Plusz be lehet szerezni egy PanaLeica 25/1,4-et is, ami egy nagyon kellemes obi, kellemes látószöggel és kellően kicsi mélységélességgel.

Ettől függetlenül nem lennék szomorú ha végül Fujira váltanál, ha mást nem azért mert szívesen olvasnék itt X-E1 + 35/1,4-el kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokat. :DDD

Kérdezted korábban, hogy Fuji és az Olympus viszonylatában mik az előnyök hátrányok. Nos, a Fuji picit jobb szenzorban, kicsit kisebb mélységélességed is lesz, no és persze eszméletlenül dögös a cucc! :D
Viszont a látszat ellenére az Olympus mellett is vannak érvek. Működési sebességben pl. nem egy kategória a kettő. Az új Olympus vázak (nem az E-P1) rendesen elkalapálják ilyen téren a Fujit. Ezen felül a legújabb Oly vázak már alig vannak szenzorban lemaradva és a brutál jó 5 tengelyen szenzor stabival (E-M5, E-P5) is sokat kompenzálnak.

Ezek alapján én azt tudom mondani, hogy ha mirrorless vonalon akarsz maradni akkor ha teheted próbálj ki első körben egy Fuji vázat. Ha elégedett leszel a tapasztaltakkal, az AF teljesítményével, akkor szerintem nem is kérdés, hogy a Fuji a befutó.
Ha nem akkor marad továbbra is a fejvakarás.. :)

(#15189) jjeahh válasza FEDman (#15188) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az olykkal az a legnagyobb gondom, hogy az e-p5, e-m5 sokkal drágább mint a fuji tudtommal, az e-pm2 meg "point and shoot"...marad az e-pl5, ami még mindíg nem ugyanaz a kategória, mint az x-e1, meg az 5 tengelyes stabi sem szól mellette...és kb ennyi oly van, amiben a jobbacska sony mft szenzor van.

amúgy ma megtapogattam a d5100-at, és lehet velem van a baj, de nem bejövős... :( nekem a legtöbb mai cuccból az autóktól a mobilokon át a fényképezőkig hiányzik a fém, gumi stb "anyag" tapintása, hangulata, ahogyan a 70-80-90-es években megépítették a technikai cikkeket...de hiába na, műanyagkorszakot élünk :U

a teljes rendszerváltás nálam amúgy kb kimerül annyiban, hogy eladom a vázat és a vakut... :DDD az üvegeket megtartanám, ha milc-re váltok, mert csak manuálok. igazad van a fuji-próbára én is gondoltam, de nem a sebesség miatt, az engem absz nem zavar, csak, hogy érezzem a kezemben, hogy milyen is a valóságban, mennyire simul a tenyerembe, tetszik-e egyáltalán annyira mint képeken, videón... :) sztem ezen sok múlik majd...csak ahhoz el kell utaznom kb 150km-re, mert nálunk csak canikon kapható...de na van időm, még minimum két-három hónap, mire összekaparom a 300 ezret, úgy, hogy éhen se haljak közben... :) addíg még sok víz lefolyik még a dunán...

köszi a válaszokat, azért, sztem eddig is sokat segítettetek :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15190) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Pentax K5 vagy az újabb K5II/s esetén pro/kontra vélemények?
Illetve a kategóriában "Canikon" vonalon alternatíva, indokkal?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15191) tylerddd


tylerddd
veterán

Ebben a kitben ez a második objektív jóféle-e, mire használható, megéri-e a 60k felárat az elsősleges, sima obis változathoz képest?! G6

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15192) _csocso_ válasza fi:zi'k (#15190) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Én K5-öt használok egy jó éve, szép világos kereső, törőékes nélkül is jól használható. Live view ( per ma már nem kunszt, csak K10D-hez képest, viszont nem mozgatható a kijelző ). Nagyon jól kezelhető, a két tárcsa, és a sok dedikált gomb miatt. Manuál obikat használok főleg, szerintem nem rossz. Nedvességálló, de ez itt alap. Árához képest nagyon jó váz. Ellenben az obik ára eléggé felfelé megy, manuál obikat is aranyárban mérik, szóval, ha nem vagy obiparkból felkészülve, vagy nem vagy fanatikus, lehet jobb a váltás, D7k pl, kb abban az árban megy.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#15193) fi:zi'k válasza _csocso_ (#15192) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Alapvetően a K5 felé hajlok (vagy K5 mk2), mivel jelenleg is Pentaxot használok. De nem tudom, hogy a többi gyártó mit kínál pontosan. Kacérkodok a FF vázakkal is, de újonnan elég nagy a felár egy 6D vagy D600 esetén. Persze hozhatna vmi meglepőt a Pentax. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15194) BiriBum válasza fi:zi'k (#15193) üzenetére


BiriBum
őstag

Alternatíva attól függ, hogy mennyi zsetont szánsz rá. APS-C-ben a pl. Nikon D7000 ugyanazt tudja, mint a K5. A K5/K5 II mindenesetre szerintem nagyon jó gép, főleg ha nem szeretnél objektívparkot cserélni. Az autófókusz alacsony megvilágításnál szignifikánsan jobb a K5-éhez képest, kb. ennyi a differencia.
Most jött ki a k50/K500, lehet, hogy a felsőbb szegmensben is lép a Pentax - alighanem 24mpx Sony szenzor köré építve. A K50 sem lett rossz gép, amúgy.

(#15195) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Jelenleg egy oly e-520-l nyomulok, ami elkezdett néha szenvedni az AF-el. Javittatni nem szeretném, de az obiktól sem szeretnék megvállni.
Főként madarakra lődözök, természetfotó, makró. Az e-520 már a kezdetekkor sem volt az igazi. Sok kép ment kukába v. el sem készült a lassú af miatt.

Pl egy Olympus E-PM1 megfelelő választás lenne?
Ehhez elviekben csak egy MMF-2 kell hozzá és hsználhatóak a régi 4/3-d obik. Ha igaz.
Minden megoldás érdekel, az én laikus agyamnak egy milf lenne a legolcsóbb. Kérdés, hogy hosszú távon mennyire éri meg.

Jelenleg a köv tartozékok vannak:
EC-14 konverter
70-300 kit
14-42 kit
50mm macro

(#15196) tylerddd válasza t.imi (#15195) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy jó kis milf nekem is kellene :DD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15197) t.imi válasza tylerddd (#15196) üzenetére


t.imi
addikt

Bakker, ezt már nem mosom le. :DDD
Még kv elött vagyok, ill beesik az eső :B

Tehát MILC. Bár, most már tök mindegy :P

(#15198) Freddy76


Freddy76
addikt

Nem lehetne olyat, hogy a milc-milf "poén" elsütésének tilalma bekerüljön a moderációs elvek közé :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15199) schawo válasza Freddy76 (#15198) üzenetére


schawo
titán

Pont nem poén, hanem elírás volt. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15200) Freddy76 válasza schawo (#15199) üzenetére


Freddy76
addikt

Hetente több "elírással" találkozom, kissé szkeptikus vagyok... A nikon topikban pl. sokan nem képesek leírni, hogy milc, csak azt, hogy milfc, vagy milf, jaj bocs, milc. Bármelyik tükörnélnüli teszt topikjában az első tízben ott van... A durva az, hogy többen vannak, akik ezt még mindig viccesnek gondolják.

De ha tényleg elírás volt, akkor nem szóltam. Az igazságot csak a kolléga tudja, és ez így is van rendjén. Ezúton küldök neki egy :R -t, és egy :W -t, válassza ki a megfelelőt :DDD .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.