Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) nyunyu válasza plus44 (#30098) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgy néz ki, hogy egyszer volt Budán kutyavásár, aztán vissza is árazták a legolcsóbb világítós magyar kupakszettet 15k-ra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30102) plus44 válasza nyunyu (#30101) üzenetére


plus44
veterán

En meg csak nem is talaltam a neten ilyet. Mondjuk nem is lenne baj az arral ha jo minosegu, de az matricat sem vetem meg, vegulis jo 6-8 billentyurol van szo. Nem a vilag.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#30103) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Régebbóta gondolkozok egy új billentyűzetben, és a Corsair Strafe MX Silent RGB bejött, de sajnos nem magyar kiosztású, ez kevésbé gond, másfelől elég drága még úgy használtan is.
Nem rég rátaláltam Gigabyte FORCE K85 RGB-re ami magyar kiosztású és nem olyan vészesen drága (23e) ennyit még meg is érhet.
Elvileg Kalih féle red kapcsoló van benne (ahogy YT alapján néztem, annyira nem zavaró a gépelés se vele). Milyen különbség van a Cherry és a Kalih kapcsoló között? Cherry minőségibb?
Érdemesebb ezt választani vagy inkább a Corsair-t?
Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#30104) Domonkos válasza blountex (#30103) üzenetére


Domonkos
Ármester

Yup, ahogy mondod: A cherry minosegibb - joval. A kailh igazabol egy cherry masolat, ami meg mindig sokkal jobb, mint egy egyszeru membranos billencs, de sokan - foleg cherry kapcsolok nyomkodasa utan - nem szeretik es a megbizhatosaguk is kicsit visszamarad. Szoval a ketto kozul en mindenkepp - akar markatol eltekintve is - a Corsairt valasztanam. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30105) TYÜTYI2006 válasza TYÜTYI2006 (#30075) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
1 hiibajeelenségre kkerresek meegoldást, teeggnap ótaa. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#30106) FireKeeper válasza TYÜTYI2006 (#30105) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

meghalt a kapcsoló? egereknél is akkor csinál dupla kattintást ha a kapcsoló ment szarrá. irány gari, vagy ha az már nincs rá, esetleg megpróbálhatod a hibás switchet kicserélni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30107) kemotox válasza FireKeeper (#30106) üzenetére


kemotox
addikt

Mind az összeset? :D

(#30108) FireKeeper válasza kemotox (#30107) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csak ami hibás. bár ha több gombnál egyszerre jelentkezett a dolog, akkor gyanús hogy nem hardvers gond. akkor viszont gari vagy kuka.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30109) Domonkos válasza TYÜTYI2006 (#30105) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez inkabb latszik keychatter-nek, mint akarmi masnak. Rossz a debouncing vagy valami. Leginkabb gariztatas vagy firmware update kell neki.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30110) TYÜTYI2006 válasza Domonkos (#30109) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

[Ezt] vásároltam meg akkor. A hiba nem teljesen állandó. Megpróbálom a frimware frissítést.

(#30111) Domonkos válasza TYÜTYI2006 (#30110) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rendben; csak kerlek sajat felelossegre tedd! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30112) TYÜTYI2006 válasza Domonkos (#30111) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Abból is lehet probléma? Termésszetesen jót kell letölteeni hozzá, azt tudom. Garaanciaa az nincsen rá sajnos, külföldről reendelte, pár hetesnekk írta akkor.

(#30113) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

6 év GIGABYTE GK-K6800 nyüstölés után talán ideje lenne beszereznem valami újat, viszont az összefoglaló listájában nem sok olyan volt, ami megfogott volna.
Igazából átlagos felhasználásra (napi max. 4 óra böngészés + normál játék) keresek, pontosan még nem tudom, hogy kell e nekem mechanikus, a következők lennének a szempontok:
- értelmes háttérvilágítás, nem szükséges a szivárvány, állítható erősség
- tartósság, ne kopjon szét/le
- viszonylag halk (egy leütés ne nagyon legyen hangosabb a gumisnál, nem annyira vagyok oda az írógép effektért)
- barkácsolás nélküli rendes magyar kiosztás és karakterkészlet (más is használja a gépet)
- lenyomhatóság, ne legyen túl "kemény"
- ne legyen az ESC - TAB - CTRL tengelytől balra semmi, max besüllyesztett gombok
Extrák, de nem feltételek:
- ergonomikus, csuklótámaszos kialakítás
- tekergetős hangerő szabályozó, mert az nagyon bejött az előzőn

BestByte-ban nézegettem eddig, de a Cerberus, GXT 285 szerű cuccok annyira nem győztek meg, akkor inkább költök rá többet, de legyen már "hűha" érzés és tartson megint 6 évig ki a kütyü.

Miket lenne érdemes kipróbálnom, mit javasoltok? Esetleg a médiában vannak kitéve mechák is kipróbálásra?

(#30114) CraBByzzz


CraBByzzz
aktív tag

Vélemény Erről?

[ Szerkesztve ]

(#30115) Ringman válasza CraBByzzz (#30114) üzenetére


Ringman
nagyúr

$82.40 + $44.24 Shipping & Import Fees Deposit to Hungary

ennyiért már nem zsákbamacska billentyűzetet is lehet venni, és ráadásul ez Kailh switches

(#30116) madrac


madrac
őstag

Cougar 200K tapasztalat hosszabb használat után:
Alapvetően elégedett vagyok vele, viszont nálam is jelentkezik kopás probléma, nálam az S gombon, és ahol lekopik a fekete festék, ott is átlátszóvá válik és látszik a gomb világítás. Amit még észrevettem az az, hogy a Page down gombot nem mindig akarja érzékelni... Ill. az elég nagy hiányosság hogy a világítás színét nem jegyzi meg.

[ Szerkesztve ]

(#30117) Neil Watts válasza xerobyte (#30113) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ő kell neked szvsz (a linkelt bolt csak egy példa, a céggel semmiféle kapcsolatban nem állok, célom nem a haszonszerzés, csak az ár körülbelüli bemutatása)

- háttérvilágítás pipa
- halkság pipa (ez relatív)
- magyar kiosztás pipa
- lenyomhatóság pipa
- tartósság pipa (a tesztek és a vélemények alapján)
- nincs a tengelytől balra semmi, pipa
- csuklótámasz pipa

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30118) Ringman


Ringman
nagyúr

Roccat Ryos MK Advanced - világítás nélküli mx black, DE layout 70€ - még 1 óráig él ez az ár
[link]

(#30119) nyunyu válasza Ringman (#30118) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyem a szívét annak, amelyik kitalálta a 6.5U szóközt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30120) Ringman válasza nyunyu (#30119) üzenetére


Ringman
nagyúr

:) az 1u méretű win gomb is fura, meg a ctrl is hosszabb a szokásosnál

(#30121) xerobyte válasza Neil Watts (#30117) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Minőségi cuccnak néz ki, van esély szerinted valahol megnyomkodni?

(#30122) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!

Magyar mx blue kapcsolós full size billentyűzetet merrefelé lehet értelmes áron beszerezni 1-3 napos szállítással? (ha létezik ilyen, nem nagyon találtam..., ezért írtam nektek )

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#30123) Ringman válasza petike2014 (#30122) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem létezik ilyen.

(#30124) nyunyu válasza petike2014 (#30122) üzenetére


nyunyu
félisten

Rokkant rajosból vagy a teszkós kardból nincs már kék kapcsolós?

Rajtuk kívül nem nagyon volt nem világítós magyar kiosztású mecha billzet értelmes áron tetszőleges Cherry kapcsolókkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30125) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv!

Okostévéhez kellene nekem valami billenyyűzet egér kombó vezeték nélküli,
Használ valaki?

ja sharp tv hez lenne, karácsonyra

[ Szerkesztve ]

(#30126) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudom, volt-e már:
Az ULTIMATE mechanikus billentyűzet videó

Mond pár hülyeséget *, de nagyjából elmagyarázza, mi a különbség a négy legismertebb Cherry MX között, illetve a TKL (80%), TK (85%), hagyományos (100%) form factorok között.

*: sosem láttam még straightnek hívni a linear switcheket.
Meg az MX Blue ugyan taktilisebb, mint a Brown, de őt külön csoportba szokták sorolni az extra hangja miatt.
(Minden clicky switch tactile, de nem minden tactile switch clicky...)

Lineáris: Silent/Red/Black/Linear Gray
Taktilis: Brown/Clear/Tactile Gray
Clicky: Blue/Green/White

Ezeken kívül volt még pár MX variáció.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30127) Neil Watts válasza xerobyte (#30121) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt sajnos nem tudom. :/

Üdv. core2

(#30128) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Mivel eddig nem igazán kaptam választ, ezért döntöttem egy fajta mellett.
Megrendeltem egy Roccat Ryos MK PRO-t. Sajnos black switch el van szerelve, míg én inkább red-et vagy brown-t szerettem volna..
De remélem megbarátkozom vele. :)
Első mecha -m, szóval nem tudom mire számítsak. Alig várom már a keddet. :B

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30129) erik365


erik365
aktív tag

Nincs köztetek véletlenük debreceni?
Megnyomognék egy kék/piros mehát, mielőtt vennék magamnak.
A médiában amik vannak, szétvannak gyilkolva.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#30130) nyunyu válasza erik365 (#30129) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit értesz széjjelgyilkolás alatt?

MXeket jellemzően akkor kell csak cserélni, ha hosszan rohasztottad őket nedves+retkes környezetben.
Forrasztás általában előbb adja meg magát, mint a kapcsoló.

Általában a kapcsolók idővel bekopnak, finomabban járnak, mint új korukban, úgyhogy egy öreg mecha egyáltalán nem rosszabb, mint egy új.
(Gumidómosaknál már fél-egy év használat után jelentős hátrányban van egy régebbi bill...)

Mondjuk ez az ABS kupakokra nem igaz, azok felülete a használattól kopik, fényesedik, UV hatására sárgul.
(Fekete kupakokon mondjuk nem látszik annyira, mint a világosakon.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30131) erik365 válasza nyunyu (#30130) üzenetére


erik365
aktív tag

Azt értem, hogy úgy lógnak, hogy még rájuk nézni is szörnyű, nem még leütni őket.
Vagy ezek alapból ilyenek? Mert akkor marad a Cougar 200k :DDD .

1.4 T-jet M32

(#30132) Domonkos válasza erik365 (#30131) üzenetére


Domonkos
Ármester

>ilyenek?
Milyenek? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30133) Entaro válasza erik365 (#30129) üzenetére


Entaro
tag

Cherry red, és Gateron Clear t tudok mutatni Debrecenben.

(#30134) Entaro válasza ChuckyCheese (#30128) üzenetére


Entaro
tag

Én is ebben a cipőben jártam, eladtam a black kapcsolós billencsem...

(#30135) nyunyu válasza erik365 (#30131) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy az OEM kupakprofil magassága nem tetszik?

Nekem se. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30136) erik365 válasza Domonkos (#30132) üzenetére


erik365
aktív tag

szarok, lógnak mint ... a gyerek. ;] ;]
Arran gondolok, hogy nekem a Cougar 200K-nak nincs oldalirányú elmozdulása.
Ezt a médiás meháknál, nem mondhatom el és ez zavar, főleg egy 30.000-res billentyűheztnél.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#30137) Ringman


Ringman
nagyúr

találtam gateron cleares billt - hát nem olcsó, pedig a layouttal megbarátkoznék, a régi hp 6930p-m volt kb ilyen kiosztású.

[link]

+ van az amazon.de-n 2014-es razer blackwidow - stealth is - 55€-ért és logitech g410 altas spectrum 70€-ért, de az utóbbi olyan elbaszott alakú, hogy csuklótámaszt nem lehet elérakni.

nincs nagy választék 30-35k-ig bezárólag a nem outemu blue TKL billentyűzetekből. :(
(lioncast LK20 van még 30 körül)

pedig egy jó brown vagy red kapcsolós billt kipróbálnék, hogy az jön-e jobban be, vagy maradjon a novatouch.

(#30138) TYÜTYI2006 válasza Domonkos (#30111) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

A firmware frissítés sikerült ma, dee sajnos a hiba még adott, neem állandó, de aadott. Mintha aa gombok nélkül, vaagy haa nem nyomom le teljesen, aakkor jó leennee, teljes leenyomásnál változó.

(#30139) ChuckyCheese válasza Entaro (#30134) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Ne ijesztgess! :) Remélem nekem jó lesz. Nem mindenkinek egyforma az "ujjízlése" :)

Tényleg annyival nehezebb mint a red? Harmadával, elvileg. De hogy ez mit jelent majd azt nem tudom. Én általában úgy gépelek, hogy erősebben ütöm le még a laptop lapos billjeit is. Reménykedem hogy ez meg fog felelni. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30140) tusi74 válasza nyunyu (#30130) üzenetére


tusi74
őstag

Ez egyébként igaz. Az MX Board 3.0 blue-mnak finomabban járnak a gombjai, mint új korában.

(#30141) nyunyu válasza ChuckyCheese (#30139) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha csak a kapcsolási pontig tolod a heavy rugós Blacket, akkor ~60 gramm körüli erő kell hozzá, ez alig több, mint egy átlag, nem elöregedett gumidóm ~55 grammja.

Light rugó van a Red/Blue/Brown hármasban, heavyt a Black/Green/White/Tactile Gray használja.
Stem formája persze befolyásolja a tényleges karakterisztikát, így a taktilis és clicky kapcsolókhoz valamivel nagyobb erő szükséges, mint amit a light vagy heavy rugó okoz.

Megoldás: Nem kell tövig ütni a kapcsolót.
Pl. o-ringgel limitálod a kapcsoló útját 3mm-re, úgy máris csak 77gramm-ban limitálod a Black kapcsolót a bottom-outhoz szükséges ~90grammhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30142) ChuckyCheese válasza nyunyu (#30141) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot és az információt. Hallottam már ezekről a gyűrűkről. De vajon az enyémbe is bele lehet rakni őket? Na meg, lehet kapni nálunk is? :) Mert ha csak annyi kell hozzá, akkor fogok bele rakni, ha minden okés.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30143) nyunyu válasza nyunyu (#29911) üzenetére


nyunyu
félisten

Amit viszont nem értek, szóközömnél lévő MX Blownra (Brackre?) is 55 gramm jött ki, amit furcsállok.
Ennyit puhult volna a Black rugó a sok hüvelykujjas csapkodástól? :Y
Elvileg lineáris stemmel 60 gramm körül kéne kapcsolnia, nálam viszont enyhén taktilis stemmel van párosítva, ami rádob pár grammot.
(Elvesztettem az egyik Brown kapcsoló rugóját, Blackből pótoltam.)

Valami árulás lesz: szétszedtem egy bontatlan Black kapcsolót, amiben ritka menetes heavy rugó van.
Szóközömben viszont sűrűn tekercselt light rugót találtam.

Taknyon csúszó Cheteron Brownjaim viszont már 48-49 grammnál kapcsolnak. :Y

Gateron Brownból származó rugók viszont a szóközömben talált rugónál is sűrűbben tekercseltek.

Így viszont már értem, hogy miért viselkedett úgy a szóközöm, mint a moddolatlan lock gombjaim a bontatlan MX Brownokkal.

Na mindegy, most *biztosan* kicseréltem a rugót a Blackére, aztán kipróbálom így a szóközt, hogy szokjam a heavy tactile feelinget.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30144) vlevi válasza madrac (#30116) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Cougar 200K tapasztalat hosszabb használat után"

Na, megb....ta a ló, ha ha kopik a felirat, nem megy a pagedown, beakad a space, és ilyenek. Trustról lenne szó, még érteném is, de azt hittem, a Cougar már felülemelkedett ezeken a problémákon.

Szóval, akkor mi maradt, ami nem gumimebrános, magyar, és alkalomszerű játékra is használható, és lehetőleg 4 jegyű szám van az árcímkéjén? Mechanikust nem hiszem, hogy vennék, az ár miatt, de ollós billentyűzet ritka, mint a fehér holló. Abban sem vagyok biztos, hogy az ollóssal megbarátkoznék, egyelőre csak laptopokkalvan összehasonlítási alapom, abból is csak az olcsóbakkal, és azok nem nagyon tetszettek meg.

Vagy, visszatérve a Cougarhoz,mennyire jellemzőek ezek a hibák? Mondjuk a kopás az lehet általános gyártási minőség, azon nem nagyon változtatnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30145) petike2014 válasza nyunyu (#30124) üzenetére


petike2014
aktív tag

Sehol semmi, sajnos... Esetleg nem magyar hanem ISO kiosztású ami elérhető (árban és készletben is) és ajánlott ? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#30146) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

nyunyu: Milyen magas gyűrű méretek kellenek ahhoz a billentyűúthoz amit írtál? Köszi!

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30147) notika77 válasza vlevi (#30144) üzenetére


notika77
senior tag

Mind ugyanolyan, csak van aki észre sem veszi, van aki elnézi neki és páran beírjuk ide, hogy milyen.

(#30148) vlevi válasza notika77 (#30147) üzenetére


vlevi
nagyúr

2-3 ezres Trustra még ramondom, hogy hát ez ennyiért ilyen, de 10 ezerért ilyen bagatell problémakat azért már nem kéne.

(#30149) mzso válasza vlevi (#30144) üzenetére


mzso
veterán

Alkalom szerű játékra jó szerintem bármelyik is jó. Nekem a Cherry Stream 3.0-t ajánlották mint ollóst. (Toshibát semmiképp se vegyél. Ugyanolyan gány billenytyűzetes kb az összes mint az ajánlott, de horribilis KB900)

"Vagy, visszatérve a Cougarhoz,mennyire jellemzőek ezek a hibák?"

Én csak panaszt láttam rá. Dupla érzékelés, nem érzékelés, csálé billentyűk, kopó feliratok erős fény. Ezt se bírom felfogni, hogy lett a "kategóriája talán legjobb billentyűzete". Max ha n-key fétis alapján nezzük, mert azt csak ez tudja 10k-ig.

(#30150) Brett001 válasza notika77 (#30147) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ja nekem is előjött a Space meg a kopás hiba (májusban vettem) ráadásul szívatnak a PCX-nél már egy hónapja visszaküldtem és még mindig semmi. Rájuk írtam az volt a válasz, hogy a gyártónak elküldték bevizsgálásra, mert nem tudni, hogy nem felhasználói hiba-e. És ez tovább tart. :((( Nem tudom mit vizsgálgatnak rajta, elég gyakori hiba.
Az biztos ha ki is cserélik nem tartom meg a 200K-t, majd elpasszolom. Pedig amúgy nagyon jó bill lenne. Nem tudom, hogy Cougarnak csak 200K-val van gondja vagy más típusoknak is. Emiatt még nem írnám le kompletten a márkát.

VAn még ilyen is, ez is ollós:
[link]

Bár itthon még sehol sem láttam.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.