Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) Frozzy válasza haxiboy (#30350) üzenetére


Frozzy
őstag

valami leegyszerűsített mód nincs rá ? amit én eddig néztem benne azt se tudom mi merre hány méter :Y

Ilyet szeretnék pl. Játékban egy egyszerű macro és a razer progijában így lehet..

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#30352) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Lenne itt három LED világítással megáldott billentyűzet. Mindegyiket kipróbáltam boltban, kellemesek, halk, és nekem ugye kell a LED, korábban már jeleztem.
A kérdésem az lenne, ha valaki találkozott ezekkel és napi használat közben, hogy melyik a legjobb vétel.

Cougar 200K
Hama Urage Exodus Macro
SPEED LINK Parthica Core
(ez a legdrágább, de ez tűnt a legjobbnak, halkabbnak, és anyagminőségre is, plusz direkt multimédia gombok vannak, nem FN megoldás)

Kérem, hogy ne az legyen a válasz, hogy vegyek ilyen-olyan mechanikus billentyűzetet, mert egyrészt nekem hangosak, a legtöbb angol kiosztású, másrészt drágábbak. A felsorolt háromból érdekelne a vélemény, tapasztalat. Előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30353) Domonkos válasza Hunork (#30352) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha sikerult mindharmat kiprobalnod, akkor miert minket kerdezel? :D
Vedd azt amelyik a legkellemesebb volt szamodra es hasznald boldogan! Tippre 3-5 evnel tobbet, intenziv hasznalat mellett egyik sem fog elni, de akkor legyen ez a rovid ido szidkozodasoktol mentes. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30354) FireKeeper válasza Hunork (#30352) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha ki tudsz fogni egy olyan 200k-t amivel semmi gond nincs (ferde gombok, ilyesmik) akkor jó lehet. az ollós switchek talán tartósabbak kicsit, mint a sima membrán, plusz szerintem használni is jobb őket.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30355) Yodamest


Yodamest
addikt

Találtam egy eszméletlenül szép mechanikus klavit, amit szerintem itt kevesen ismerhetnek:
https://www.aliexpress.com/item/Fuhlen-SM680R-RGBRGB-Mechanical-Keyboard-Blue-Switch-Black/32667400035.html?spm=2114.40010308.4.2.ZbOuiC

Fuhlen a márka neve és baromi szép letisztult egyszerű kis tenkeyless billentyűzetei vannak. Öröm nézni már csak a képeket is. Az ára is elég hihetetlen: 39 euró free shippinggel, ez már már túl szép hogy így legyen.

Szerintetek ez létezik, hogy 12 ropiért ilyen billentyűzetet adnak? Vagy hol itt a buktató? Én biztos vagyok benne, hogy ez nem kerülhet ennyibe.... minimum 200 eurónak kellene lennie, amilyen minőségi. (kb ducky shine színvonal lehet így képről)

(#30356) kemotox válasza Yodamest (#30355) üzenetére


kemotox
addikt

Eszméletlenül szép: buziszínek minden árnyalata vérpistike módra + ocsmány font a capeken. Kinek a pap kinek a paplan ;]

Képről megállapítani a csínai billentyűzet minőségét pedig több, mint merészség :D Duckyba Cherry MX kapcsoló van, ebbe meg Kalih.

[ Szerkesztve ]

(#30357) FireKeeper válasza kemotox (#30356) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vagy esetleg outemu?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30358) Yodamest válasza kemotox (#30356) üzenetére


Yodamest
addikt

Nekem tetszik a cap betűtípusa, hogy egy kicsit eltér a times new romantól, sztem jól néz ki. A khalit nemtudom honnan vetted, mert a leírásban azt írja, hogy blue kapcsolós. A színeket meg természetesen nem így használja az ember, hogy 80 színben világít és LSD parádé, hanem beállít 1 fajta színt és azt használja vagy max bizonyos gombokra más színeket tesz mondjuk wasd.

De mind1 is mert sztem ez replika lehet, ennyiért nem adnak mechanikus klavit.

[ Szerkesztve ]

(#30359) dugo_ válasza Yodamest (#30355) üzenetére


dugo_
veterán

Jó pár 10-15k körüli kínai TKL van, nyunyu is belinkelt a múltkor párat.

Nekem egy Rapoo V500 van érkezőben kailh black kapcsolókkal, az is 10k volt ebayen.

Majd kiderül mennyire áll arányban a minősége az árral.

[ Szerkesztve ]

(#30360) notika77 válasza Yodamest (#30358) üzenetére


notika77
senior tag

Ezeken általában nem lehet a színeket állítani, fixen ilyen, esetleg az erőssége állítható vagy ha nagyon extra akkor pulzál is (de ezt extraként írnák a leírásban is) :)

ui.: az egyik képen kék van a bal oldalon a többin piros, szóval lehet, hogy hullámzik is :)

Visszavonom, mert van róla videó is, hogy működik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30361) Yodamest válasza notika77 (#30360) üzenetére


Yodamest
addikt

de ezen lehet, full rgb a klavi. Az értékelők között vannak is feltéve képek, hogy pl. full zöldbe bevan állítva stb.
Mondom azért is gyanús nekem, hogy ilyen perfekt klavit cherry kapcsolóval 12 ezerért? Tuti hamisítvány.

(#30362) dugo_ válasza Yodamest (#30361) üzenetére


dugo_
veterán

Elvileg Kailh van benne, nem Cherry.

[ Szerkesztve ]

(#30363) kemotox válasza Yodamest (#30358) üzenetére


kemotox
addikt

Ja értem, és a Blue az milyen kapcsoló márka?:D Az csak a fajája, az meg bármi lehet. Mindegyik gyártó színekkel azonosítja a fajtákat.

Nem Cherry van benne, abban biztos lehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#30364) Yodamest válasza kemotox (#30363) üzenetére


Yodamest
addikt

Okok ez leesett közben, oké nem az van benne, de még így is elég beteg ez az ár. Én pl. nagy megelégedettséggel használok egy blackwidow x billt, ami szintén kailh kapcsolós, de jobban bejön mint a CM masterkeys pro, amit előtte használtam és az cherry brown volt. Mondjuk a razer külön kategory, mert ők a fékutat is változtatták meg optimalizáltak a kapcsolókon (nagyobb élettartamra vannak hitelesítve mint a cherryk pl.), ami nekem nagyon bejön és érződik, de más termékében nem biztos, hogy hasonlóan jó kailh van, sőt tuti nincs. Ettől függetlenül a kailh nem feltétlen jelenti azt, hogy űbergagyi lenne.

(#30365) haxiboy válasza Frozzy (#30351) üzenetére


haxiboy
veterán

Mit szeretnél csinálni pontosan? Autohotkeyben meg tudom neked írni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30366) Zedz válasza kemotox (#30356) üzenetére


Zedz
addikt

"buziszínek minden árnyalata vérpistike módra"

Mi a baj az RGB-vel?

(#30367) Varoz válasza Yodamest (#30355) üzenetére


Varoz
őstag

Milyen jó, hogy a szépség relatív, mert szerintem úgy randa az a bill ahogy van! :DD
Nekem színvonalban se tűnik túl erősnek, de a tévedés jogát fenntartom.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30368) FireKeeper válasza Zedz (#30366) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ízlés kérdése, de szerintem elég igénytelen ha a billentyűzet egyszerre pompázik a szivárvány minden színében. ha lehet állítani a színeket, az már más tészta.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30369) Entaro válasza Yodamest (#30364) üzenetére


Entaro
tag

Az Outemu/Kailh switch es 60-80 as billencsek ilyen áron mennek, teljesen átlagos az ára, ha tetszik, nyugodtan vedd meg.

(#30370) nyunyu válasza Yodamest (#30355) üzenetére


nyunyu
félisten


Napi kínzó kérdés: TKL billzetre minek raknak NumLock LEDet? *

Egyébként meg ja, ugyanez a generic kínai kupakszett van minden második noname világítós billzeten.
(Ha már linkeltétek a múltkori ócókínai listámat, azon az Aula F2012, Teamwolf X05, meg az Eagle Z-77 használja ugyanezt a kupakot, vagy nemrég kérdezte valaki a Hall-effektes billzetet, meg az Electronica kiállításon a Kailh standján lévő is ilyen volt.)

*: Benéztem, legalsó LED mellé WinLock van odaírva, csak kicsiben nehezen olvasható.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30371) Zedz válasza FireKeeper (#30368) üzenetére


Zedz
addikt

Minden RGB-s billentyűzet promó képén egyszerre pompázik az atyaúristen is. Használat során természetesen én sem bírnám ki.

(#30372) ivana válasza Zedz (#30366) üzenetére


ivana
Ármester

Olyan minek érzésem van ezekkel kapcsolatban, kb. mint az automatikus ablak törlő ;] Véleményem szerint egy eszköz teljesítse a célját, nem kell semmilyen további felesleges sallang.
Lehet olyan kalapácsot készíteni ami minden ütésnél pirosan világít? Igen lehet, de mi a fenének :U

[ Szerkesztve ]

(#30373) Ispy válasza ivana (#30372) üzenetére


Ispy
veterán

Semmi bajom az automata ablaktörlővel, kifejezetten kellemes használni :P Világítás meg nem kell, vakon gépelek :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30374) ivana válasza Ispy (#30373) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem sincs bajom vele ha az alap árban van, de ha valaki ezért fizet pluszban az gyökér :)
Ja ha nem lett volna érthető én is vakon gépelek számomra világítás = jobban kopik a bill ;)

[ Szerkesztve ]

(#30375) h-yle


h-yle
addikt

Lehet valahonnan Pok3r-t venni ami megáll 40k alatt MO szállítással?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#30376) Zedz válasza ivana (#30374) üzenetére


Zedz
addikt

Programozóként én is vakon gépelek, de ettől függetlenül este nagyon kellemes tud lenni egy laza megvilágítás. Nagygépemen még nincs, oda épp most nézek, de a macbookon nagyon szeretem. :)
Az RGB pedig ízlés kérdése, én lennék az a gyökér aki kifizet érte plussz X összeget. Szeretem ha összhangban vannak a színek a cuccaim között. :))

[ Szerkesztve ]

(#30377) Grafirka válasza Zedz (#30376) üzenetére


Grafirka
őstag

Egyeltalan nem vagy "gyoker" azert mert backlites billentyuzetet szeretnel.A megvilagitott billentyu nem egyenerteku az izlestelen es/vagy haszontalan , szivarvanyszinu diszkovilagitassal, hanem egy plusz kenyelmet/biztonsagot adhat.

(#30378) ivana válasza Zedz (#30376) üzenetére


ivana
Ármester

Sorry kicsit értelmetlen volt, a gyökért az ablaktörlőre értettem, azt is csak akkor ha ez nem alap felszereltség. Persze lehet szükséges a világítás, az RGB-t viszont feleslegesnek érzem.

A világítás szerintem jobb ha külső nekem pl. van egy ikeás asztali lámpám rizspapírból. Vagy a thinklight is hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30379) Zedz válasza ivana (#30378) üzenetére


Zedz
addikt

Nálam is van egy minimális fény a szobában, leginkább félhomályban szeretek dolgozni. Irodában rendesen megöl ez a sok lámpa. :DDD

(#30380) Ispy válasza Zedz (#30376) üzenetére


Ispy
veterán

Én is programozok, a laptopban van gyári villágítás, de az asztali billbe valahogy nem hiányzik, az első mechámban volt, tényleg jól is nézett ki (hideg fehér), de kikapcsoltam, mert este zavart. Igaz én asztali gépen csak játszok.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30381) Zedz válasza Ispy (#30380) üzenetére


Zedz
addikt

Túl erős volt? Notikban az a jó, hogy állítható. Bár sanszos, hogy egy komolyabb mechában is, nem néztem még utána.

(#30382) FireKeeper válasza Zedz (#30381) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az enyémen (Strike Battle) 4 fokozatban állítható, full sötétben simán elég az alacsonyabbak közül valamelyik. normál esetben én is vakon gépelek, de ettől függetlenül hasznos funkciónak tartom, ha épp olyan gombot akarok lenyomni, ami ritkán használt, emiatt nem találom rögtön.

jah meg persze van szokásos vér István géjmer breathing effekt, aminek semmi értelme.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30383) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy gamer( leginkább mechanikus) billentyűzetet venni karácsonyra kb 15 és 20 ezer forint körüli árfekvésben (+/- 10%) csicsás extrák nélkül. Nem a látvány érdekel,hanem az érzés,a kellemesebb és precízebb használati faktor. Tudnátok ilyesmit ajánlani? (tehát nem kell se világítás,se extra gombos megoldás,csak tegye a dolgát egyszerűen és ezért ne kérjenek felárat). Előny ha magyar kiosztásos az eszköz (legyen ott a hosszú i betű stb (láttam ahol ezt lespórolták külföldi kivitelben))

[ Szerkesztve ]

(#30384) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!

Tud valaki beszerzési forrást A4TECH billentyűzetre? Mármint nem arra a néhány félére amit nyilván lehet kapni, hanem a többi 30-50 félére ami a gyártó kínálatában van. Kutattam de nem találtam külfödi webshopokban sem.
Egy évtizede (kb.) elromlott (baleset érte) egy nagyon kényelmes "A-Sahpe vagy Anti-RSI" (US-ANSI kiosztású) ilyen márkájú, és persze nincs hasonló sehol. Amik vannak azok en-ISO vagy magyar kiosztásúak, tehát nem jók, de látom hogy létezne nekem való is, csak nem tudom hol megvenni. Most egy Logitech G-11 van, de már nagyon a végét járja, egy-két éve pótoltam a kiégett háttérfényt, és ha már vadászok jobbra, akkor legyen igazán kényelmes. (Nem játékra kell)
köszi.

(#30385) haxiboy válasza BladePocok (#30383) üzenetére


haxiboy
veterán

Ajánlóban nézelődj, bár magyar nem nagyon van sehol :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30386) FireKeeper válasza BladePocok (#30383) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

20k alatt sztem nincs magyar mecha, újan legalábbis tuti nem. membránossal viszont dunát lehet rekeszteni ebben a kategóriában (meg van 1-2 ollós), van csicsás és nem csicsás, bár ha az ember kiköhög ennyi pénzt akkor nyilván jobban szeretne mechanikusat. :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30387) BladePocok válasza FireKeeper (#30386) üzenetére


BladePocok
tag

Oké tekintsünk el a magyartól,akkor milyen opciók vannak ami csak a dolgát teszi de nem csicsás ?

(#30388) Entaro válasza BladePocok (#30387) üzenetére


Entaro
tag

Ennyi pénzből bármelyik cherry klón kijön.

(#30389) Ispy válasza Zedz (#30381) üzenetére


Ispy
veterán

Játék közben zavaró volt a fénye, vagy legalább is semmi pluszt nem adott.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30390) Varoz


Varoz
őstag

Gyerekek, én RGB-set vettem direkt, holott lett volna ugyanaz csak egyszínű LED-el olcsóbban. Ja és legtöbbször szivárványszínben pompázik. Ha ezért gyökér vagyok, letojom, de nekem akkor is így jó. :))

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30391) haxiboy válasza Varoz (#30390) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem abszolut nem gyökérség az rgb. Főleg profilozni. Este gyakran sötétben dolgozok, pl photoshop, vagy játszok. Elég csak a színre ráböknöm és tudom hogy mi az.

Az hogy lehet effektelni csak hab a tortán. Ok szivárvány nincs. De azért jól is tud kinézni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30392) FireKeeper válasza haxiboy (#30391) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

három szín igényes keverése még abszolút a jó ízlés határain belül van, én attól tudok falra mászni mikor csillámpónisan minden színben káprázik.

a te színezésed nekem abszolút bejön, de hogy saját példát is mutassak: ezen is két szín van a feketén kívül (fehér és zöld (árnyalatai)), de szerintem még nem csicsás.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30393) Domonkos válasza FireKeeper (#30392) üzenetére


Domonkos
Ármester

meh.
Ilyenbol kellene tobb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30394) Varoz válasza haxiboy (#30391) üzenetére


Varoz
őstag

Jaja, ezért jó az RGB, mindenki úgy lövi be ahogy akarja. :K
Nekem ez van most. Szivárvány vonul végig balról jobbra. :DDD

De ha meg játszok arra ezt lőttem be egyelőre.

A harmadik profilom meg egyszínű az egész, de minden harmadik leütésre vált a következő színre. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30395) Grafirka válasza Domonkos (#30393) üzenetére


Grafirka
őstag

+1 :K

(#30396) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem is tudom, én a szivárványról mindig rosszra asszociálok, mióta ~10 éve az egészségesnél több időt töltöttem kék osztriga jellegű szórakozóhelyeken az éttermi fogyatékosok pátyolgatásával.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30397) Domonkos válasza nyunyu (#30396) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ohh, ez egy pazar tortenetnek hangzik - majd jol elmeselhetned a billentyuzetes talin :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30398) haxiboy válasza nyunyu (#30396) üzenetére


haxiboy
veterán

Ööööö oké...Érdekes sztorynak hangzik!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30399) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Mától Discordon is elérhetőek vagyunk, nem csak billentyűzetes témában természetesen!

Csatlakozás ide kattintva!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30400) ElBartimaeus válasza ivana (#30374) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Miért kopna jobban a bill a világítástól? Nem az van, hogy pont nem jön le a festék/lézergravírozás?

Mindenesetre én is vakon gépelek, csak nem a "hivatalos" gépírás elrendezésben, ezért a két pöcök nem sokat segít a kezdőpozíció megtalálásában. Sötétben ilyenkor jól jön a háttérvilágítás, és akkor nem írok lesz egy szót egyel elcsúsztatva.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.