Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52312) Tin_Shield válasza psg5 (#52309) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az S9900 külsőleg hasonlít, belsőleg sokkal gyengébb, leszámítva a sokkal hosszabb (de ki tudja milyen minőségű) optikát.
A nagyításnál én is a monitorra gondoltam. Ezek a pici 1/2,3" képek is még egész jók fullHD-re vagy 4k-ra leméretezve, de ha elkezdesz belenagyítani és egyre jobban közelíteni a 100%-os nézethez, úgy lesz egyre gyengébb, szétesőbb a kép. Ezen nem segít csak a nagyobb méretű szenzor. És itt most nem arra gondolok, hogy 1/2,3" helyett 1/1,7" lesza megváltás, hanem sokkal nagyobb pl 4/3", APS-C vagy kisfilm méretű szenzor az ahol a 100%-os nézet is rendben van. Ezért írtam azt, ha valamire rá akarsz nagyítani (közelíteni) azt tedd még a kép készítése előtt az optikai zoommal, utólag a számítógépen nagyon korlátozottan lehet csak - a minőség romlása nélkül - nagyítani/közelíteni.

(#52311) psg5
Jók a Nikon1 gépek, elég nagy és jó 1"-os szenzor van bennük. De a géphez adott kitobi sötét, és optikai átfogás is kisebb (ekv 24-120 helyett ~ekv 28-85). Persze egy 18,5 f1.8-at felcsavarva körberöhögi a P340-et.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.