Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52340) #86322688 válasza zo-lee (#52339) üzenetére


#86322688
törölt tag

Attól függ mi a fontos, engem is a közelmúltban kezdett el foglalkoztatni komolyabban a fényképezőgépek közti különbség.

Ugye van egy FZ-20-am, meg egy DSLR-em, kb. egy idősek.

Az FZ-20 f/2.8 fényerővel rendelkezik, a teljes zoom tartományban ami, 12x-es optokai zoom.
A DSLR-hez kaptam egy 18-55 ös alap objektívet, mondanom sem kell, hogy az FZ20 kenterbe vágta.
Vásároltam egyf/1.8-as fix objektívet és azzal hasonlítgattam, na itt van különbség, de nem túl nagy.
Van pár fotóm, ugyan arról a pozícióról lett fényképezve mind a két géppel, és odafigyeltem,hogy a fényviszonyok is ugyan olyanok legyenek, mert különben nem hiteles.

A különbség egyértelműen az, hogy a DSLR-el rosszabb fényviszonyok között is tudsz fényképezni, amikor a kompakt-al már nagyon kell fogni a gépet, hogy ne mozduljon be.

Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy egy jó optikájú kompakt gép, megfelelő fényerővel még 10 évesen is az élmezőnyben van, így ezek után nem csoda ha azt mondjuk 100 ezer alatt nincs jó gép,újonnan.

Meghirdettem ugyan az Fz-20-at de már nem tudom, hogy azért akarom eladni, hogy nem legyen két gép, vagy, hogy ne idegesítsen , hogy milyen iszonyatosan jó képeket készít a DSLR mellett. ;-))

Szóval én azt mondom, spórolj még, megéri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.