Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) cyberkind válasza albiosz (#32400) üzenetére


cyberkind
félisten

Viszont ezt kiveszed a dobozból és használod, nagyon megbízható, nem akad, nem fagy.
Saját tapasztalataim szerint a Symbian is ilyen volt, mégis a süllyesztőben kötött ki ! :)

Paranormal Cocktivity

(#32402) dokee78 válasza cyberkind (#32401) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem fagyott a Symbian,azt hiszem 9.2 fp2 volt.
Igaz nem érintős telefon volt.

(#32403) cyberkind válasza dokee78 (#32402) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam tökéletes volt az összes telefonom(és még csatlakozni fog a sorhoz a 808), bár én minden este lekapcsoltam !

Paranormal Cocktivity

(#32404) czzz válasza albiosz (#32400) üzenetére


czzz
újonc

Köszi mindenkinek a segítséget. Megkérdezem a lumiásokat a tapasztalatokról. Kicsit sajnálom a one-t, mert szerintem gyönyörű telefon lett, ugyanakkor meg nagyon szimpi a WP8 és nagyon kipróbálnám... :/

(#32405) aurora79


aurora79
újonc

Üdv Mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni. Most szeretném megvenni első okostelefonomat.
Két telefont néztem ki. A Samsung Galaxy Ace S5830i La Fleur-t és a Samsung Galaxy mini 2 S6500-at.

Az Ace tulajdonságai nagyon tetszenek (amire használnám a készüléket: elsősorban telefonálás, SMS-ezés, fotózás, zene hallgatás, és alkalmanként, ha szükséges wifi használat, illetve néha jól jön a GPS). Először tulajdonképpen ezt akartam megvenni, mert nagyon megtetszett, és a teszt alapján úgy ítéltem meg, hogy megérne 40ezret (többet nem is szánnék telefonra). Meg is néztem a Media Marktban, de mikor a kezembe fogtam, kiderült, hogy a viszonylag kicsi kezemhez túl nagy, és ha egy kézzel akarnám használni, nem érem át a kijelzőt (jó, persze a hátulján ott volt a durung lopásgátló ketyere), viszont ott volt a Galaxy mini 2, ami ezzel szemben pont illik a kezembe, és kényelmesen tudnám egy kézzel is nyomogatni a kijelzőjét, ráadásul recés a hátlapja, tehát nem tud olyan könnyen kicsúszni az ember kezéből, csak a minivel meg az a bajom, hogy elolvastam a tetsztjét, és nem valami jó a kamerája, ami eléggé fájó pont számomra, és ráadásul vakuja sincs.
A Mini 2-ről eddig a fórumokon szinte csak jót olvastam, viszont az Ace-re többen is panaszkodnak, hogy vannak vele problémák. Fontos szempont számomra, hogy hosszú távra venném a telefont (jelenlegi Sony Ericssonom is már több mint 10 éves), tehát jó lenne, ha évekig tudnám használni probléma mentesen.
Örülnék, ha tudnátok segíteni a döntésben. Melyiket érdemesebb megvenni?

(#32406) Tyer válasza aurora79 (#32405) üzenetére


Tyer
őstag

Durva, hgoy enynire kicsi a kezed...
Szerintem ha ilyen telokat nézel meg fogod utálni az okostelokat sajna... Ezek már nagyon buták...Lassuak.
És rossz a felbontásuk is.
Ez alá nem kéne menni: Xperia U

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32407) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Néztem az eddigi ajánlásokat, az alábbi készülékek kerültek előtérbe:
Galaxy S advance
S3 mini
LG 4x HD
Sony SP
S4 mini dual

Gyári függetlenben venném, tudtok valami olyan oldalt, ami mostanság eléggé felkapott és jó áron kínálja a készülékeket, mondjuk az utóbbi 3 -mal az a bajom, hogy kicsit más árkategória, erősen elhagyja a 50-70k- :)

u.I: családnak néztem még a kisebb "használható" telefonok közül a ZTE Blade III-at, a mostani telójuk egy Nokia C5 , annál talán minden jöbb. :) Jó választás lehet?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#32408) zlatan77 válasza aurora79 (#32405) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Mini 2-őt nyugodtan választhatod.
Az asszony nagy megelégedéssel használja.
Kb havonta egyszer én szoktam neki egy restartot csinálni. :D
Ennek ellenére nem akad,nem lassú és főleg nem buta.
Ekkora képernyőre pedig tökéletesen megfelel a felbontása is.
Ha nem akarsz egyszerre 5-6 appot futtatni,nem vagy játékguru,akkor tökéletesen ki fogja szolgálni az igényeidet.

[ Szerkesztve ]

(#32409) w333 válasza ra^ven (#32407) üzenetére


w333
félisten

Ha kell a nagy és szép IPS kijelző akkor LG Optimus 4X HD !
A 4 magos Tegra proci a minden napi használatra bőven elég !
Itt :Link 67 ezer Ft magyar nyelvü + full gyári doboz + összes gyári tartozékok ! viszonylag az egyik legmegbízhatóbb bolt ! :K

S Advance már inkább alsó közép kategória, S3 Mini szintén, Sony SP nagyon jó kis telefon de a kijelzője messze elmarad az IPS -től, S4 Mini szintén jó telefon főleg a kompaktsága és a 1.5GB/RAM miatt ! ezek közül mégis az LG Optimus 4X HD -t választanám :K

A családnak pedig inkább egy Huawei Y300 ajánlok ilyen árkategóriában !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32410) Zadia válasza ra^ven (#32407) üzenetére


Zadia
senior tag

Szerintem itt körülnézhetsz.

(#32411) ra^ven válasza w333 (#32409) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm, a családra nem vonatkozik ez az árkategória, ők lényegében csak telefonálásra használják, Symbian után bármelyik Androidot szinte jobbnak gondolom, a blade III-ra mondtak, hogy használható ennyi pénzért, ezért gondoltam.

Ezzel a bolttal kapcsolatban nemrég volt valami garanciás vita, hogy bolti vagy gyári gari a jobb, nem ennél volt? :F

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#32412) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok
Galaxy Mega 6.3-ról van valakinek tapasztalata-véleménye?
LG 4X és Tab 2 7.0-t váltana ki egyben.
Köszönöm.
üdv:

Optika

(#32413) agabe válasza czzz (#32398) üzenetére


agabe
addikt

Hát a strapabírósághoz minimum egy tokot kell szerezned bármelyik telóhoz... a wp8 jó, és IOS -el sem lenne sok gondod. A kettő közül választanék ha a satbilitás lenne a fő szempont, bár meg kell hagyni android is szépen működik mindenféle gond nélkül egy nexus4 -en pl ;)

(#32414) Orgi válasza Tyer (#32406) üzenetére


Orgi
őstag

Nem nagyon volt még olyan érzésem, hogy falhoz verném a telefonomat és utána meg is taposnám, de egy év Xperia U használat után ez többször előjött már. Sajna a supportja félbeszakadt egy nem túl jó szoftververziónál, szóval ha nem tudsz mókolni (root, tisztogatás, custom fw-k) akkor ezt a telót jó szívvel nem ajánlanám. Normális szoftverrel imádnám...

(#32415) Tyer válasza Orgi (#32414) üzenetére


Tyer
őstag

Én mondjuk személyesen nem ismerem. Szoval biztos
De LG GT540em volt/van anyámnál, és hát azt mondom, hogy (jo tudom, az még rosszabb), de azért egy 2 mag kéne, és az a gond, hogy 3,5 col alatt már semmi nincs...okosban. Ahogy meg irta 3,5ös Ace már nagy.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32416) pit stop válasza ra^ven (#32411) üzenetére


pit stop
addikt

Ha csak telefonálásra használják akkor sokkal jobb a Symbian mint bármelyik alap-közép droid. Szerintem felesleges azért venni mert pl. mindenkinek az van ha úgy sem használja ki.
Tipikus eset mikor tanárom vett egy iPhonet majd kérte hogy mutassuk már meg hogy működnek alap telefonos dolgok...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32417) ra^ven válasza pit stop (#32416) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hát ez beszédes, próbáltam a telókat, nekem nagyon nem jön be a Symbian, ízlések és pofonok.
De lehet erre rátesz egy lapáttal a c5 érintőpanele... :U

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#32418) Zadia válasza ra^ven (#32417) üzenetére


Zadia
senior tag

C5-öm volt nekem is.
1 hónap kinlódás után visszaraktam a dobozába és sikerült túladnom rajta.
Viszont a nokia örök életű térképe gps-ként nagyon jó volt.Megjártam vele Szlovéniát Olaszt Ausztriát.

(#32419) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Tudnátok pár tippet adni. Úgy 40.000HUF körül vásárolnék a páromnak telefont. Független vagy a Telenornál előfizetéssel kéne. Eddig nézegettem ilyen árban: Huawei Y300, Xperia L, LG Optimus L7 II,

Személy szerint nem adnám Xperia SP alá neki, de egyelőre nem tudom milyen kedvezményem van, ha van és a pénztárca véges.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32420) dokee78 válasza Xaels (#32419) üzenetére


dokee78
félisten

A 3 közül az Xperia L a legerősebb ez kétségtelen.
Viszont kamerában nem erős,bár lehet a többi sem.

(#32421) 89BDave89


89BDave89
tag

LG 4X HD
vaaagy
Sony Xperia SP ?

Mondjuk hogy eléggé hasonló áron tudom megszerezni.
Melyik a jobb szerintetek? (Mindenes felhasználásra)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#32422) Xaels válasza dokee78 (#32420) üzenetére


Xaels
félisten

Itt nem várok csodát, de azért valami normálisat szeretnék páromnak. Ilyen Telenor One Touch és hasonló moslékokkal nem foglalkoznék, de ez a 40k és alatti választék tragédia és aprón is vicces, hogy egyesek majdnem független(igaz GSM boltos ár) árban akarják a függő telefont elpasszolni. Valami egyéb tipp ezeken felül? WP nem jó, mert azt akarjuk cserélni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32423) unreg1 válasza 89BDave89 (#32421) üzenetére


unreg1
tag

Ha csak a műszaki paramétereket nézed, neked kell eldönteni, hogy mi a fontosabb. Eléggé hasonlóak.

(#32424) Tyer válasza 89BDave89 (#32421) üzenetére


Tyer
őstag

Ez tényleg a te nüansznyi preferenciáid kérdése. Egyik ebben, másik abban jobb.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32425) Xaels válasza unreg1 (#32423) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyon nem hasonlóak. ITT áttekinthetőbb.

Az Xperia SP újabb modell és nagyobb a valószínűsége a további szoftveres támogatásnak. Igaz csak 2magos, de sokkal fejlettebb technika van benne mint az LG-ben lévő Tegra3. Személy véleményem szerint 2dologban lehet jobb az LG. Kijelzőben és beépített tárhelyben, minden másban az SP a jobb.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32426) Tyer válasza Xaels (#32425) üzenetére


Tyer
őstag

Te sem mondtad ki egyértelműen, hogy SP. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32427) 89BDave89 válasza Tyer (#32426) üzenetére


89BDave89
tag

Köszi!

Valszeg SP lesz.
Nem tudom mi lenne az amit esetleg az SP 2 magja nem bírna, elég izmos.
Amire én használom az elég általános használat. Kevés játék, sok netezés, wifi, és mobilnet is.
GPSt is elég sűrűn használok.
Telefonálásra jó legyen, nagyon. Jó hangminőség.
Ja igen zenét sokat hallgatok.
A sonynak jobb híre van frissítésileg mint az LGnek, ez is fontos.

Köszi a véleményeket

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#32428) Vezér válasza czzz (#32398) üzenetére


Vezér
tag

A HTC ONE tényleg gyönyörű telefon. Jöhetne már WP kiadásban. Neked pont megfelelne. :) L920-rol tudok nyilatkozni. December óta használom és nem bántam meg h megvettem. Minden flottul megy, nem akad, nem fagy. Klasszikus notifi center ugyan tényleg nincs, de nincs is rá szükség, ugyanis mindent egyből látsz a kezdőképernyőn az élő csempéken. Akkuja 1 de akár 2 napot is bír használattól függően. A nokia HERE szolgáltatások miatt valószínűleg újra ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#32429) Xaels válasza 89BDave89 (#32427) üzenetére


Xaels
félisten

Ha fontos a zene minősége akkor az SP egyértelmű. A Tegrában levő chip rémesen gyenge.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#32430) pit stop válasza ra^ven (#32417) üzenetére


pit stop
addikt

Droidnál az a gond, hogy egy random kikapcs vagy fagyás még feljebb is előfordul, nem hogy alsóbb kategóriában. Ezt viszont egy Nokiához szokott nem nagyon tűri (ha az normális darab, és nincs alaplapi vagy egyéb gyári bakija). Szintén saját példa: családtag ki van készülve, mert 1,5 éves touch&type nokiája 2-3 napot bír ki egy töltéssel - merthogy régen 3-4 nap megvolt. Hiába mondom, hogy sajátom és más okostelefonokat naponta töltené, új akksit akar és ki van akadva :DDD
Ha tényleg csak telefonnak kell, akkor 206-ról személyes pozitív tapasztalatot tudok mondani.
Vagy Asha 311, ha tapi, meg wifi is kellhet vészhelyzetre.
Ha meg mindeképp okos, akkor Lumia 520, ami már stabil és használható.
Ja és nem vagyok nokia fan, csak ebbe a kategóriában ők hangolódnak leginkább idősebb generáció(k)ra szvsz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32431) retroid


retroid
senior tag

HELP!

Az unokahugom atalitotta a feloldo kodot es most nem tudom feloldani

mit tudok csinalni hogy fel tudjam oldanni?

Nem tudom igy visszaalitani mert a lezart kepernyobol nem enged vissza a menube

My Audio phone 5 telorol van szo

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#32432) Tyer válasza retroid (#32431) üzenetére


Tyer
őstag

Kérdezd meg töle :W

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32433) Tyer válasza pit stop (#32430) üzenetére


Tyer
őstag

Annyit azért hozzátennék, hogy ha symbiant nem inditod néha ujra, akkor meg is halhat, láttam már ilyet.

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#32434) dokee78 válasza retroid (#32431) üzenetére


dokee78
félisten

Gmail accounttal oldja fel

(#32435) retroid


retroid
senior tag

Melyik a legolcsobb ma piacon lévo és jo megbizhato 4G androidos telefon?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#32436) quailstorm válasza Tyer (#32433) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért a legkakább S60v3 is beéri a havi újraindítással. Az még belefér.

(#32435) retroid: Xperia X8, mint legolcsóbb.

De pl ha veszel egy Xperia SP-t akkor jól állsz. Szinte minden 4G-t támogat, 2-3 évig hozni fogja az elvárhatót, és jó cucc.

Meg van ZTE grand X 4G is.

(Xperia X8-ban CM10 alatt van 4G csak)

[ Szerkesztve ]

(#32437) Riuko válasza quailstorm (#32436) üzenetére


Riuko
senior tag

1 év múlva már nem lesz sehol az SP, a csúcshoz viszonyítva. Nézd meg hol van most egy 4X vagy egy S3 például.

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#32438) retroid


retroid
senior tag

Akk melyik 4G telot vegyem ami 100 alatt van?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#32439) quailstorm válasza Riuko (#32437) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hiszem hogy ha nincs elszarva a gyári szoftver, azon SoC-k ereje még elég egy darabig. Mire nem elég? Asphalt 8 gyengébb gépen is elfut, RR3 pláne.
Az a néhány tizedmásodperc nem biztos hogy ér annyit...

Szal megnyugodhatsz, SP vinni fogja az aktuális csúcsjáték GL ES2.0 verzióját 2015-ben is... hiszen jelenleg bitang jónak számít.

(#32440) Morris


Morris
veterán

Urak!

Egy gyors szakmai:
Samsung Galaxy S3 vagy Samsung Galaxy S4 mini vagy Galaxy S3 mini

Tetszik a formaterv és az amoled kijelző.
Egyéb preferenciát szándékosan nem írok. Melyiket érdemes és miért?

(#32441) dokee78 válasza Morris (#32440) üzenetére


dokee78
félisten

1. Galaxy S4 Mini
2. Galaxy S3 Azt mondják laggolgat gyári szofttal a sima(nem LTE) S3.
3. Galaxy S3 Mini

[ Szerkesztve ]

(#32442) pit stop válasza Morris (#32440) üzenetére


pit stop
addikt

S3-ból csak LTE verziót érdemes, abban több - 2 GB - RAM van.
Ha ezekből kell választani, akkor S4 mini, mert abban 1,5 GB RAM, legfrisebb - így sokáig is kap frissítést biztos, TW felület pedig szereti ramot enni, így ezért is.
Ha nincs egyéb preferencia akkor ennyi :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32443) Casanova* válasza Morris (#32440) üzenetére


Casanova*
veterán

S4 mini,de inkább vegyél egy jó proteint és gyúrd ki magad! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#32444) dokee78 válasza Casanova* (#32443) üzenetére


dokee78
félisten

de inkább vegyél egy jó proteint és gyúrd ki magad!

Ez,hogy jön ide?

(#32445) Morris válasza dokee78 (#32441) üzenetére


Morris
veterán

No, az S3 minit azért írtam mert már ez is megfelel a kívánalmaimnak.
De az S3 már nekem nagy.
Az S4 tökéletes méretű, bőséges memóriával (persze nagyon drága sajnos), gyors procival és a legújabb szofttal...talán kap a jövőben frissítést is...
Ergonómiailag az S4 mini a befutó. Egyszerűen tökéletes. Nagyon tetszik. Ideális kijelző méret.
De azt a rohadt értesítő ledet erről is lehagyták, ahogy anno az Advance-omoról.

casa: Nem akarom megszégyeníteni Schwarzit, ezért most leállok a gyúrással kicsit ;] :P

pit stop: Neked is köszi a megerősítést ;)

[ Szerkesztve ]

(#32446) dokee78 válasza Morris (#32445) üzenetére


dokee78
félisten

Az S3-at direkt lehúztam.
Az a SOC :o

[ Szerkesztve ]

(#32447) Casanova* válasza dokee78 (#32444) üzenetére


Casanova*
veterán

Morris,gyúrós kolléga. mestere vagyok. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#32448) Morris válasza dokee78 (#32446) üzenetére


Morris
veterán

Az miaaza spoc? :U

Casanova* :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32449) dokee78


dokee78
félisten

Okostelefon ajánlat kellene:

-Samu ha lehet ne legyen benne
-Telekomos esetleg független.
-HDMI-vel lehessen TV/monitorra kötni.(MHL is jó)
-max 45k
-Használt is lehet.
Játékokkal megbirkózzon.(pl. RR3,Dungeon Hunter 4)

(#32450) Tomi0703


Tomi0703
őstag

udv.
van valami oldal, vagy valami grafikon a telokban levo grafikus chipek hierarchiajarol (egy ilyen erosorrend fele)?

valamint kicsit elhanyagoltam mostanaban a telok nezegeteset. az se lww-em cserere erett. telenornal ket ev elofizu + tarifamegtartassal (s-es csomagok, tehat smarttarifa 3 es smarttarifa extra 2) keresnek telot ~20 k max. szoval a kerdesem csak annyi, hogy milyen telok jonnek ki karacsonyig amik ebben az arkategoriaban helyezkednek el? v a jelenlegiek kozul mit ajanlanatok (foleg net lenne, kis jatek is akkor mar)?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.