Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) kurion


kurion
senior tag

Motrola Razr 40-be megéri az árát? Garis 2014-ig és ismerőstől venném tehát rizikó nincs rajta, csak hogy van e jobb ajánlat ebben az árba? Custom rommal lesz használva.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#31552) szemtelen válasza HuMarc (#31550) üzenetére


szemtelen
tag

Egyébként pont az LG 4x Hd-t :C szemeltem ki,( de szerintem komoly hiány van belőle, legalábbis az aprón tuti9 illetve a L9-es amin agyalok, és még azt nem tudom,. hogy ez az Alcatel, ez felejtős?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#31553) morbi04 válasza milanmylo (#31524) üzenetére


morbi04
csendes tag

"Sziasztok! Egy jó barátom szeretne telefont venni miután a One V-je megadta magát. T-nél szeretne vásárolni 60-70 körül XS díjcsomagban. Első körben az Xperia SP-t nézte, de sajnos webshopban nem tudja részletre venni XS-sel."

Mozaik XS csomagban nem lehet részletre venni telefont azért nemtudta, minimum Mozaik S kell ahhoz hogy részletre tudjon vásárolni. :K

(#31554) Cyberpunk válasza morbi04 (#31553) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Be kell menni az egyik üzletbe és kész.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31555) atee89 válasza w333 (#31518) üzenetére


atee89
csendes tag

HTC-t nem vennék, elég sok embertől hallottam, hogy problémás teló, főleg ha szervízbe kell vinni.
Az általad említett telók jobbak, mint mondjuk a Sony Ericsson Xperia Arc S? Az is 65 most.

(#31556) atee89 válasza pit stop (#31520) üzenetére


atee89
csendes tag

Igazad van, ha van valami jó ajánlat akkor lehet úgy kéne vennem, vagy legalább meghallgatnom. (Azért mondtam, hogy kártyást, mert az én kártyám Vodafone School, ami nagyon kedvező feltételeket biztosít.)
Végülis, ha az elején beleölnék egy kisseb összeget aztán két éven keresztül kéne fizetnem 1500 ftot/hó az még nem lenne vészes.(főleg ha abból lebeszélhető valamennyi, vagy lenetezhető)
Ha van valami ilyesmi akkor elő az ötletekkel. :)

(#31557) dokee78


dokee78
félisten

Van itt Xiaomi MI-1s tulaj?
Ha nem nagy kérés dobna egy Antutu 4.0 eredményt?
Tudom,hogy szintetikus teszt,nincs mit adni rá,de érdekel mennyi a diferencia az MSM8230 és MSM8260 között.

(#31558) pit stop válasza atee89 (#31555) üzenetére


pit stop
addikt

Ilyet ne jelents ki így. Minden gyártónak vannak többé és kevésbé problémás termékei, általánosítani nem lehet. Szervízt pedig lehetőleg kerülni kell, mert Magyarországon sajnos nem úgy működnek ahogy annak kéne lennie, és akadnak gondok minden gyártónál.

Te választásodra áttérve:
Így már más a leányzó fekvése, és értem miért kártyában gondolkodtál. Kreditet tudnám neked mondani (nekem is az van), 20 forintos percdíj, 2300 körüli havidíj (fullra lebeszélhető persze), és van hozzá 100 mb neted, ami nem rettenet sok, de ha csak akkor kapcsolod amikor feltétlen kell, arra elég. Ezzel pedig 15-tel kevesebb Samsung S Advance pl., 720 20-assal olcsóbb, mondjuk s3 mini meg drágább - anomália :DDD
Ha viszont egy 10-est még rá tudsz tenni 85-ért Sony SP ütné messze magasan mindegyiket.
Nézd meg őket és dönts belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31559) w333


w333
félisten

Itt az új Nexus : Link bal oldali kép ! :C
Méretéből ítélve szerintem az LG G2 -ből készült legújabb LG Nexus ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31560) MurdR válasza w333 (#31559) üzenetére


MurdR
veterán

Az Lexus, nem nexus :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31561) Babaaa24


Babaaa24
csendes tag

Sziasztok! Ti segítettetek a telefon vásárlásnál is, és mivel a Sony sp topicban csak a játékokról van szó, így itt kérdezném meg.. A telefon aksija nagyon gagyi, 1 napot sem bír, mi lehet a hiba? Már be van állítva hogy ha lezárom megszűnjön a net hogy az ne szívja, de mégis rágja vmi ... kiírja a telefon hogy a várható lemerülés 3 nap.. erre lefekszem aludni 11kor és 6:10 kor már nem ébreszt mert lemerült... Segítsetek, nagyon el vagyok keseredve :(

(#31562) Riuko válasza Babaaa24 (#31561) üzenetére


Riuko
senior tag

Ennyire gyors merülés kikapcsolt képernyővel szinte lehetetlen.... alvó módban wifi szinkron is kikapcs?
Ha igen, akkor ez lehet akku és végső esetben hardver hiba is.

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31563) maggi1886076 válasza Babaaa24 (#31561) üzenetére


maggi1886076
addikt

beragadt vmelyik alkalmazás.akku használatnál nézd meg mi fogyasztott többet!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#31564) Babaaa24


Babaaa24
csendes tag

Igen a wifi is ki van kapcsolva... Andorid op.rendszer 62%, ami a legmagasabb. Akkor mi lehet beragadva?
Ne ijesztgessetek , már ilyenekkel, hogy akku vagy hardverhiba mert megőrülök :S
Mennyit kellene amúgy normál esetben bírnia? Tudom hogy nem 4 napot, de 2t?

(#31565) Cyberpunk válasza Babaaa24 (#31561) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyértelműen a tipikus beragadás miatti merülgetés. Ez előfordulhat. Nézd meg ahogy fentebb is írták mi okozza.
Ilyen esetekben egy újraindítás általában megoldja, ha nem akkor egy gyári beállítások visszát javasolnék.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31566) kutyu007


kutyu007
csendes tag

Sziasztok!

Még nem tudom pontosan, hogy mennyit tudok rászánni, de ha kevesebbet, akkor egy LG Otimus L7II-öre gondoltam. Örülnék mindennemű véleménynek, vagy ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat, akkor megköszönném.

De esetleg ha több pénzt tudok rááldozni, akkor a következő mobilok között gondolkodom:

Samsung Galkaxy Grand DUO

Sony Xperia SP

LG OPtimus 4X HD

LG Optimus L9

Érdekelne a véleményetek, valamint ugyancsak érdekelne, ha tudtok jobbat ajánlani.

A főbb szempontok: minél nagyobb kijelző, lehető legújabb Android verzió, alkalmazásokat lehessen sd kártyára telepíteni, fm rádió, + a szokásos alapvető dolgok(full multimédia)

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

(#31567) Cyberpunk válasza kutyu007 (#31566) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A felsoroltak közül az SP, vagy ha szép kijelzőt akarsz, akkor 4X HD.

L7 II helyett meg Samsung Galaxy S Advance

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31568) Siriusb válasza Cyberpunk (#31567) üzenetére


Siriusb
veterán

Mik az előnyei az S Advance-nek az L7 II-höz képest?

(#31569) Kercsi17 válasza Siriusb (#31568) üzenetére


Kercsi17
tag

Szerintem semmi, ha csak valaki nincs oda meg vissza az AMOLED színvilágáért. Mert akkor neki az jobban bejöhet.

(#31570) kutyu007 válasza Cyberpunk (#31567) üzenetére


kutyu007
csendes tag

És a Samsung Galkaxy Grand DUO-ról mi a véleményed? Óriási a kijelző mérete.
A Galaxy S Advance -n elég régi az android. Lehet vajon frissíteni?

[ Szerkesztve ]

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

(#31571) tresh válasza Cyberpunk (#31567) üzenetére


tresh
addikt

+1 a 4X HD ra :)

(#31572) Cyberpunk válasza kutyu007 (#31570) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az hogy túl nagy a kijelző ahhoz a felbontáshoz. És az a Broadcom GPU is hagy némi kívánni valót maga után. ;]

JB-t kapott az Advance.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31573) Babaaa24 válasza Cyberpunk (#31565) üzenetére


Babaaa24
csendes tag

a saját op.rendszert írja, hogy az szívta le.. De vissza állítottam a gyári beállításokat, remélem így már jó lesz, mert ez így elég ijesztő, hogy így merül :D

(#31574) tresh válasza Babaaa24 (#31573) üzenetére


tresh
addikt

Tedd töltőre :D mondtam már hogy sz@rsony ;]

Amúgy tuti valami app szívja a naftát pl a remek fb app az egyik ilyen versenyző szokott lenni ;)

(#31575) Babaaa24 válasza tresh (#31574) üzenetére


Babaaa24
csendes tag

Nem azért vettem mobilt, hogy töltőn tartsam, arra ott a vezetékes :D
Akkor töröljem le a facbookot róla? Nem nagy érvágás lenne :D

(#31576) tresh válasza Babaaa24 (#31575) üzenetére


tresh
addikt

Hát én tuti leszedném mert szokott érdekességeket művelni, nem egy emberke panaszkodott már rá:) Ha pedig fb-zni van kedved akkor gyári böngető azt csók ;)

(#31577) Siriusb válasza Kercsi17 (#31569) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz. Egyelőre nálam az L7 II a befutó. Tetszett volna a Lumia is, de megnéztem egy videót, és a WP-re nem találok más kifejezést, mint az ocsmány. Tudom, ez szubjektív...

(#31578) edem96 válasza Siriusb (#31577) üzenetére


edem96
senior tag

Inkább S Advance. Az L7 II túl van árazva, gyenge a tudásához képest.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#31579) Kercsi17 válasza edem96 (#31578) üzenetére


Kercsi17
tag

Én is a napokban fogok beszerezni egyet (L7 II). Túl drága? Nem hinném. Legalábbis T-nél. Ugyanis az advance tegnap ment fel kb 40 ről 56ra...szánalmas kategória, hogy majd kétéves telefonnal ezt megmerik tenni. Az LG-t most meg 47 és szerintem minőségibb mint az advance. Persze lehet még így is túl van árazva, de most csak a kettőt hasonlítottuk össze. Az meg megint más tészta, hogy használt telefon.

(#31580) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Samsung S3 vagy Sony Xperia SP? Előfizetéssel lenne vásárolva, árkülönbség minimális. Kb. 2 évig lenne használva. Extra követelmény nincs. Melyiket és miért?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#31581) Siriusb válasza edem96 (#31578) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt úgy értsem, hogy LG lassú, szaggat stb? Az amoled meg beég a Samsungnál ;] Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. Mivel nem értek hozzá, nagyon jót mulattam az elmúlt napok villongásain.

(#31582) Cyberpunk válasza tranceplanet (#31580) üzenetére


Cyberpunk
félisten

S3-ból csak LTE verziót vegyél akkor az.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31583) Babaaa24 válasza tresh (#31576) üzenetére


Babaaa24
csendes tag

Jelentem, letörölni nem tudtam, de kikapcsoltam, inaktívvá tettem.. Viszont beállítgattam a telenoros netemet, és kaptam egy smst, hogy úgy észlelték rosszul állítottam be és hogy a helyes beállítás a linken van, megnéztem ugyan az van beállítva és megy is a net, akkor most mi van?? Esküszöm okosabb ez a telefon mint én :D

(#31584) Dhampir válasza w333 (#31525) üzenetére


Dhampir
félisten

A Nexus 4 biztosan megkapja a csokiját. :)

Időközben új taggal bővült a Google főhadiszállása előtti, Android főverziók szobrainak otthont adó park.

(#31585) Cyberpunk válasza Dhampir (#31584) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerettem a KitKat-et. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31586) pit stop


pit stop
addikt

T áremeléseiről miért nincs MA hír? :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31587) Cyberpunk válasza pit stop (#31586) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert az nem jó hír.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31588) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Egy kis szakmai segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Telefont akarok vásárolni részletre a Vodafone-tól flottásként.
Két telefon jött szóba eddig a hatalmas kínálatból:

- Nokia Lumia 520
- Huawei Ascend G510

Árban havi részletre 2.000.- forinttal drágábban tudom a Huawei-t elhozni, (9.990ft kezdőrészlet), szóval ez még nem nagy eltérés.

Eközött a kettő között dilemmázok, alapvetően vannak fenntartásaim:

Pro:
G510: 4,5 IPS kijelző, vaku a kamerához,előlapi vga kamera
520: Formatervezés tetszetős, win8 rendszer tetszik, erős aksi, megbízható (Nokia)

Kontra:
G510: Formatervezés 0, gyenge aksi, vga videó, unszimpatikus android feldolgozás, 512mb ram androidba
520: 0.5" kisebb kijelző, vaku hiánya, kevés ismeret a win8-al kapcsolatban

Amire kellene: Folyamatos kapcsolat tartás interneten-telefonon a külvilággal + Facebook-Viber-Skype + Zene hallgatás

Köszönöm előre is!

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#31589) kutyu007 válasza kutyu007 (#31566) üzenetére


kutyu007
csendes tag

És a Samsung i9152 Galaxy Mega 5.8 -ról mi a véleményetek?

Ó, most nézem b....us nincs rajta rádió :((((

[ Szerkesztve ]

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

(#31590) tresh válasza tevike (#31588) üzenetére


tresh
addikt

Ha nem kell valami spec androidos app akkor 520 -at venném mondom ezt androidosként ;) Pro/kontra mindig lesz azt kell eldönteni mi a fontosabb és mivel pl nálam a gyorsaság/használhatóság akkor csak wp jöhet szóba 512 mb android alá nagyon karcsú wp alatt meg hasít a rendszer

(#31591) MurdR válasza tevike (#31588) üzenetére


MurdR
veterán

Én ha jól tudom, akkor wpre késve érkeznek a netes dolgok, mint pl a viber vagy a facebook... vagy talán csak akkor kapod meg ha belépsz az appba, valami ilyesmi. Nem rossz az a G510, csak valóban kevés az 512 ram.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31592) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

50-55 körül keresek használtan androidos telót. Zenehallgatás, navigáció, e-mail, kevés net és játék, néha 1-2 fényképet is lőnék vele, ha nincs közelben a fényképező. Szép kijelző előny.

Sony Xperia S-t néztem ki. Van jobb alternatíva, vagy nem érdemes tovább keresgélnem?

Köszi!

(#31593) kutyu007


kutyu007
csendes tag

Az Alcatel One Touch Scribe HD 8008D-ről mi a véleményetek?

"Az élet mint egy rossz kurva, csak elvesz, mocskos és durva."

(#31594) Rage47 válasza tevike (#31588) üzenetére


Rage47
veterán

Facebook-Viber-Skype biztos használata egyelőre felejtős WP-n, mivel vagy nem jönnek meg az értesítések, vagy késve, néha pontosan, teljesen kiszámíthatatlan (mióta létezik WP).

[ Szerkesztve ]

(#31595) tresh válasza Rage47 (#31594) üzenetére


tresh
addikt

Viber megy wp legalábbis haver 820-an az nem gond de ha jól tudom csak nokiákra van megoldva még a viber wp alá így gondolom az 520 on is menne :)

(#31596) tevike


tevike
senior tag

Köszönöm a tanácsokat!

A G510-ben tényleg csak a kijelző az ami vonz inkább, de a Nokia windows rendszere még tudom, kiforratlan kicsit, viszont egyre jobban előtérbe kerül talán ahogy láttam. Hátha jönnek rá frissítések és javítások, amit most írtatok az értesítésekről némileg aggaszt.

De ha nem vesszük figyelembe az értesítési jelenlegi problémákat ami lehet ideiglenes, akkor melyiket mondanátok, és miért?

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat :R :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#31597) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Telefon vasarlast tervezek, de nem tudom a kinalatbol mi lenne a megfelelo most, ill a kozeljovoben.

Jelenleg Nokia N8 amit hasznalok, ezzel elegedett vagyok.

Egesz eddig vartam a Lumia 1020 telefonra, mert szamomra fontos szempont a hasznalhato jo minosegu kamera.

Mostanara eljutottam arra, hogy bar techniakilag tokeletes lenne az a telefon az igenyeimnek, de a hasznalt oprendszer miatt kerulendo valasztas.

Most keresnem kellene valami mas gyartotol fotozasra is hasznalhato telefont. Ha T-s kinalatban megtalalhato, vagy a kozeljovoben varhato, akkor az kulon orom.

Szoval melyik telefont javasoljatok Nokia kinalatan kivul fenykepezest tartva szem elott?

Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#31598) Cyberpunk válasza Bandus99 (#31597) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Galaxy S4 annak elég jó a kamerája. Vagy várd meg a Sony Honami-t.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31599) tresh válasza Cyberpunk (#31598) üzenetére


tresh
addikt

Vagy a note 3 -at :P

(#31600) w333 válasza Dhampir (#31584) üzenetére


w333
félisten

Igen a Nexus 4 megkapja a 4.4 KitKat csokiját ! ;] és mivel az új Nexus 7 hardvere ugyan az mint a Nexus 4 -nek így a támogatás is hosszabb ideig fog tartani +2 év !
Még 2 főverziószámot simán megfog kapni ! Android 5.x.x és Android 6.x.x ! :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.