Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Cyberpunk válasza Mosanke (#31900) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Néha egyszerűbb a dolog mint azt elsőre hinnénk. Egyébként ha van wifi Airdroid! Én kanócot már nem is használok, csak tölteni. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31902) effi007


effi007
csendes tag

Koszonom a biztatast,azt hiszem bevallalom a BB q5-t,aztan majd meglatom:-)

(#31903) Dhampir válasza kutyu007 (#31883) üzenetére


Dhampir
félisten

Az FM-rádió a butatelefonok kiváltsága. ;] Vagy az okosok butulnak, és a buták okosodnak?

(#31904) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Van olyan érintős okosteló amit lehet körömmel pötyögtetni? :-)

(#31905) Švejk válasza Vermilion69 (#31904) üzenetére


Švejk
őstag

Igen, a régebbi rezisztív képernyősek, mint pl a Samsung Champ, vagy android vonalról az LG GT540. Viszont ezek kezelése döcögősebb.

(#31906) pit stop válasza Vermilion69 (#31904) üzenetére


pit stop
addikt

Régi nokiák mind ilyenek. Legújabb ilyenek az 500, 700, n8.
Ezek jobbak mint a kolléga által említettek szerintem.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31907) w333 válasza Vermilion69 (#31904) üzenetére


w333
félisten

Közép kategóriában ajánlom az S Advance -t + egy körömvágót ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31908) Riuko válasza Vermilion69 (#31904) üzenetére


Riuko
senior tag

Hát ha azzal nem, nyelvvel biztos lehet.... :D

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31909) Kasya


Kasya
nagyúr

Bar egy ket tulajt mar kerdeztem, azert erdekelne a ti velemenyetek is:

Ar/ertek aranyban melyik eri meg jobban?
Lumia 920-925-1020?
Kartyasan (T) vagy fuggetlenul kellene.

A kameran kivul van-e mas hatranya a 920-925-nek ill. ki mennyire erzi meg a kamerak kozti kulonbseget?

W333: Esetleg van valami nyomos indokod? Csak hogy jobban megertsem ^^

[ Szerkesztve ]

(#31910) w333 válasza Kasya (#31909) üzenetére


w333
félisten

Én ezek közül a Lumia 925 választanám :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31911) pit stop válasza Kasya (#31909) üzenetére


pit stop
addikt

Ha kamera Neked nagyon fontos akkor 1020, ha kevésbé akkor kisebbek is elegek.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31912) quailstorm válasza pit stop (#31906) üzenetére


quailstorm
nagyúr

??? WTF ??? WTF???

Amit felsoroltál mind kapacitív multitouchos...

Nokia 5800 és N900 az utolsó kettő...

(#31913) w333 válasza Kasya (#31909) üzenetére


w333
félisten

Az 1020 szerintem túl drága és nem tetszik a hátlapon a kamera kidudorodás :(
A Lumia 925 formára / kinézetre sokkal jobban tetszik :K

(#31911) pit stop

Ha a kamera fontos lenne akkor szerintem inkább egy komolyabb tükörreflexes fényképezőt venne már ennyi pénzért ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31914) Kasya válasza pit stop (#31911) üzenetére


Kasya
nagyúr

A kamera nyilvan fontos, azert is valasztanek ezek kozul. A HERE a masik ok. Sajnos azonban tesztkepek kozott keptelenseg kulonbseget tenni, mert vagy "nagyon" muveszi fotokat lonek vele, vagy olyat, amit az N8-al is csinalok. Tehat aki ert hozza, az tud...

Amiert filozok, az az, hogy a 920 119 ezer, 925 133 ezer, 1020 pedig valoszinuleg 160 korul fog nyitni szvsz, ha bejon... tehat nem tudom eldonteni tesztek alapjan, hogy ennyivel tenlyeg jobban megerne-e az 1020 a 925-hoz kepest..

Az arakat T webshopbol neztem, ha tudtok jobbat, irjatok :)

(#31915) pit stop válasza quailstorm (#31912) üzenetére


pit stop
addikt

Azt hittem továbbfejlesztett rezisztívet használt végig Nokia Symbi alatt - elnézést.
Ismerősöm 500-asa viszont körömmel működik (valamint touch&typeok is tuti). :U

( #31914 ) Kasy Árak aránylag tükrözik különbséget, mégha nem is pontosan. Neked mennyit ér egy Telefon. Ha aktuális legjobb kell annak van ára.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31916) Kasya válasza pit stop (#31915) üzenetére


Kasya
nagyúr

Am legyen, akkor varok tovabb az 1020-ra. Koszonom!

Cyberpunk: Nem csalodtam a valaszodban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31917) Cyberpunk válasza Kasya (#31909) üzenetére


Cyberpunk
félisten

1020.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31918) Casanova*


Casanova*
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31919) quailstorm válasza pit stop (#31915) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor az nem 500-as, vagy valami nagy gáz van, mert fogtam már... videó
Symbian^3 alatt csak kapacitív volt használatban.

S60v5 még rezisztív volt.

Igen vannak touch and type modellek rezisztív kijelzővel, pl a C3-01 vagy X3-02.

Egyébként a Nokia rezisztívjei nagyon kellemesen használhatóak, és ha nem lukasztod ki, nem téved akkorákat mint egy LG GT540. Samsungé meg tönkremegy, kemény, nagy úttal. Szarok...

[ Szerkesztve ]

(#31920) Kercsi17


Kercsi17
tag

Hello!
Egy 18 hónapig még garanciás patent állapotú s2-ért mennyi pénzt érdemes kiadni? Egy 42k-s l7 II vel szemben? Meddig állja még meg az s2 a helyét? Vagy ma már nem érdemes ilyen telefonba pénzt fektetni?

(#31921) Mottie válasza Kasya (#31914) üzenetére


Mottie
őstag

920-at nem szolgáltatótól cc 30k-val olcsóbban meg lehet kapni. Úgy azért árnyaltabb a kép.

Szerk.:

Vajon megérheti egy fél éves Xperia T-t lecserélni LG Optimus G-re? Illetve mi lehet az ami megbízható, hardverileg (esetleg kijelzőben is) előrelépés lenne?

Nincs bajom vele azon kívül, hogy nem szereti a Class 10-es memóriakártyákat egyébként, csak garanciálisan csak könnyebben elmenne...

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#31922) quailstorm válasza Kercsi17 (#31920) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az LG-vel szemben nagyon is inkább az S2-t érdemes. Józan ésszel 53k HUF-nál állnék meg én, de mondjuk a sok gari miatt legyen 57. Én nem kedvelem a modellt, de az LG csak belépőszint, míg az S2 volt csúcsmodell, és a 800x480-asok közt elég erős.

(#31923) Kercsi17 válasza quailstorm (#31922) üzenetére


Kercsi17
tag

És ilyen, hogy frissítés várható még mondjuk az S2re? Vagy hideg víz?:)

(#31924) quailstorm válasza Kercsi17 (#31923) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem várható, kifújt

de jók a kernel források, fullos főzött lehet 4.4 is (4.2.2-nél használtam utoljára)

de az L7 2-re se lesz 4.3

(#31925) Herczi


Herczi
senior tag

Rájöttem, hogy a telenoros smart tarifa extra 1 csomagot nekem találták ki, így átvinném a számom, plusz ott vennék akkor már új telefont, Így ár alapján az alábbiak érhetőek el számomra:

HTC 8X
Huawei Mate
LG 4X
Nokia 820
Samu S 3 Mini
Sony Xperia Ion, L M, P, S, SP

Először a WP-ről:
Nagyon ki szeretnék próbálni egy WP-s telefont (ezért is érdeklődtem a Lumia 520 után az elmúlt napokban) viszont úgymond ennyi pénzért nagyon szíven ütne ha csalódnék benne, mármint a rendszerben. Pár percig nyomogattam egy 620-at úgy nem volt vele problémám, de annyi idő alatt nem is lehet nagy következtetéseket levonni.

820 mellett számomra az ingyenes navigáció szól, ami már pénzben mérve sem kevés, viszont a kijelző felbontása eltántorít. Plusz pont még az, hogy Nokia, na nem márka hűségre gondolok, mert azt kb sosem nézem, ha nem a támogatottságra WP fronton. HTC-nél sosem lesz első számú platform a WP.

8X. Zenei képességeire nagyon kíváncsi vagyok, szebb kijelző, leheletnyivel nagyobb akksi.

Külsőre kb ugyanaz a kettő, az nem szempont, esetleg lehet reménykedni, hogy így, hogy a Microsoft felvásárolta a Nokiat, az ingyenes appjait is kiadja az összes WP telefonnak, vagy reménytelen? Mert akkor elég egyértelmű lenne.

Android:

Ideális kijelző méret 4-4,3 coll (már ha elég keskeny a káva), így a MAte élből kiesik, pedig az akksi, 2gb ram eléggé meggyőzőnek tűnik, de munkaruhában nem tudnám magammal hordani pl.

Ezen logikán menve a 4X sem lenne ideális, viszont a 4,7 coll talán még vállalható + maga az ára sokat nyom a latba, hiszen az összes eddig említettnél olcsóbb (hátha még egy hete veszem akcióban). Őt még játékban tartanám (külsőre ez sem jön be egyébként annyira, de a 4 mag, 1 Gb ram plusz a kijelző minősége, ezt

S3 mini külsőre nekem hányás, nem tetszik, nem tudnám boldogan elővenni a zsebemből. plusz árban és hardverben is jobb a 4X.

Maradtak a Sonyk, bevallom ezeket már lusta voltam tüzetesebben átnézni, talán az SP szimpatikusabb közölük így elsőre, de a !x-hez képest megint alulmarad sztem.

Ezek alapján igazából 3 versenyző marad 820, 8X, 4X

Végére, még egyszer mire is használok én egy telefont:
-Zene (BRAINWAVZ ProAlpha füles, szóval nem a teljesen igénytelen kategória, de semmi vájtfülűség) WP-re van valami PowerAmp szerű lejátszó, mert a gyári nem igazán jött be első pillantásra?
-Böngészés (1-2 oldal max egyszerre)
- GPS ritkán, de akkor nagyon kell
-E-mail (2-3 fiókról)
-Játék (Order and Chaos hiányozna Wp-n :D)
-Kamera (igazából lényegtelen, mert amit én elvárok, azt a keggyengébb telefon is tudja kb)
Appokból: Facebook Messenger, Opera, PDF reader, office dokumentumok kezelése, jegyzetfüzet, shazam, menetrendek, MKV lejátszás nagy ritkán, de akkor amikor lehet, nagy plusz pont, mert gyorsabban telik vele az idő) Hirtelen ennyi jut eszembe.

Amiért váltani szeretnék WP-re:

Android: rebootjai, a legrosszabbkor előjövő szoftveres hülyeségei, bár én még olyan telefont nem láttam aminél egy se lett volna és pont ezért félek a WP-re váltástól is, mert úgymond csodát várok (értsd problémamentes, stabil rendszert), ami nincs. Ha pedig nincs, maradhatok a bejáratott Androidnál is.

Így igazából a nagy kérdés váltsak-e WP-re és ha igen, melyikre avyg 4X. Van itt esetleg olyan aki androidról váltott, vagy legalább huzamosabb ideig használt WP-t? Tudom sokan leírták már ezeket, sokat is olvastam ilyen írásokat, de nem tudom.

Jöhet bármilyen észrevétel, egyéb telefon bármi. Köszi :R

Bocs a hossz miatt

(#31926) Cyberpunk válasza Herczi (#31925) üzenetére


Cyberpunk
félisten

SP, vagy 4X-re szűkíteném a kört.

Én váltottam, aztán vissza is váltottam.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31927) Riuko válasza Herczi (#31925) üzenetére


Riuko
senior tag

Rövid leszek: a WP gyors, stabil, viszont egy idő után a zártsága miatt számomra unalmas.
Most egy 4X-et nyúzok és imádom, pedig inkább Samsung párti voltam. SP hiába 2 magos tud annyit mint 4X, vagy lehet, hogy gyorsabb is..... sok sikert a választáshoz.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#31928) Dhampir válasza Kasya (#31914) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha minden igaz, eszerint már bejött.

(#31929) dave0825


dave0825
őstag

Tapasztalatok ERRŐL az oldalról? Ha esetleg itt vennék egy telefont (Xperia SP-t), akkor a 2 év garanciaidőn belül, ha javíttatnom kéne, akkor azt hol, és hogyan tehetném meg? Sony szervizbe kellene vinnem? Véleményeket is várok az oldalról, remélem segítetek!

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#31930) edem96


edem96
senior tag

Van jobb ajánlat ZTE Blade G-nél 45 ezer forintért? Ebből 19 ezer forint lebeszélhető. :K

dave0825: A többiek jókat mondanak az oldallal kapcsolatban. :K

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#31931) Kasya válasza Dhampir (#31928) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom. Mondjuk ennel meg ebay-en is olcsobb :) Azonban annak 2 het a beerkezesi ideje. Szerintem addigra, igy ho vegere, mar tobb ponton is bejon az orszagba es lemegy 200 ala tartosan.

(#31932) Herczi válasza Cyberpunk (#31926) üzenetére


Herczi
senior tag

Na annyival előrébb vagyok, hogy az SP legyőzte a 4X-et :DDD Köszi egyébként, neked is Riuko.

Ezt a WP-t nagyon meg kell álmodnom, vagy hátha nem lesz valamelyik az üzletben, aztán azt veszem ami van. :DDD

(#31933) pit stop válasza Herczi (#31932) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönet az előbbi korrekt és terjedelmes összefoglalóért előszőr is.
A puding próbája az evés ahogy tartja a mondás. Sokan szeretik a pudingot, de sokan nem, ebből nem biztos hogy tudni fogod hogy te melyik oldalon állsz ;)
820 vs SP-ből én inkább utóbbit venném.
Ha viszont wp akkor mindenképp 820, ha droid akkor 4x kerülhet még szóba.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#31934) szucsy89 válasza Herczi (#31925) üzenetére


szucsy89
tag

SP lesz a te telefonod. Menj be egy MM-be, nyomodd meg, bele fogsz szeretni. :D

(#31935) Dhampir válasza Kasya (#31931) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy ott olcsóbb, de ha külföldre kell küldeni garanciáztatás végett, akkor már az is drágább lesz a postáztatás miatt. Miközben attól rettegsz, hogy ne törjön szét útközben. :(

(#31936) Herczi válasza pit stop (#31933) üzenetére


Herczi
senior tag

Ilyen ez a puding téma tudom én, ha függetlenül venném és annyi időm lenne mint régen, nem is érdekelne mert eladnám, de már nincs kedvem aprohírdetésekkel játszadozni. Úgyhogy marad a j"árt utat járatlanért, el ne hagyj" elv.

szucsy89: sztem okostelefonoknál (legalábbis a nagyon alsó kategórián kívül) nem igazán lehet döntő következtetések levonni 5 perc nyomkodás alapján, ma már az ördög a részletekben rejlik, persze vannak kivételek.

ismét köszi srácok.

(#31937) szucsy89 válasza Herczi (#31936) üzenetére


szucsy89
tag

nem is, de pl. én mikor mobilt akartam venni, 2 hónapig csak a yt teszteket bujtam, meg a mobilarena tvket néztem. kialakult bennem egy kép, na most ezt 1 perc alatt szertefosztotta az, hogy mmben eloben megnyomkodhattam őket, teljesen más mikor fogod is a telefont. az sp nekem nagyon nem jött be yt tesztek alapján, eloben meg gyönyörű volt. csak erre írtam ;)

(#31938) Herczi válasza szucsy89 (#31937) üzenetére


Herczi
senior tag

Persze ha fogásra, külsőre, anyaghasználatra gondolunk akkor teljesen igazad van.

(#31939) Dhampir válasza Herczi (#31936) üzenetére


Dhampir
félisten

ma már az ördög a részletekben rejlik, persze vannak kivételek.

Egyik korábbi változata úgy hangzott, hogy "A jó Isten a részletekben rejlik" (Le bon Dieu est dans le detail), ezt Gustav Flaubertnek tulajdonítják. :)

Forrás

Olyan formában ismertem még, hogy a lényeg a részletekben rejtezik, ha jól emlékszem rá.

[ Szerkesztve ]

(#31940) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok! 4 esedékes mobil között vacilálok, ebben kérném a segitségeteket. A 4 device nem más mint
-HTC One
-Nexus 4
-Iphone 4S
-Iphone 5
A vélaszokat előre is köszönöm.

★ Work Hard Play Hard ★

(#31941) agabe válasza hardy555 (#31940) üzenetére


agabe
addikt

Nexus 4 vagy iphone5. Ha minel nagyobb kijelzo kell, akkor iphone kiesik, de azert az sem kicsi....mindketto jo keszulek, mindketto jol futtatja az oprendszert (es az oprendszer mindketton klasz, csak kicsit masok, de ugyanarra hasznalhatok kellemes elmennyel mindket esetben) es sokaig lesznek meg frissitve. Kameraban I5 jobb, de ha ez nem nagyon fontos, akkor azert nexus 4 is jo kepeket / videokat lo (videok meg elesebbek is pedig mindketto 1080p-t vesz fel...es megis, csak nexus4-ben nincs kepstabilizalas mint az I5-nel igy a kezremegesek zavarobban latszodnak nexus 4 videoin) .
Iphone-bol hamarosan (mondjuk itthon meg lehet tobb mint egy honap) erkezik az I5S, ezert ha nem surgos es ios mellett dontesz, akkor erdemes lehet azt megvarni, bar nem tudom ujat, vagy hasznaltat vennel, mert ha esetleg hasznalt, akkor I5S legalabb 2, vagy akar 3 honapig meg nem nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31942) lupus1337


lupus1337
csendes tag

Hello! 100-150 ezer között melyik telefon a bestbuy?

[ Szerkesztve ]

(#31943) agabe válasza lupus1337 (#31942) üzenetére


agabe
addikt

uj, hasznalt, fuggetlen vagy szolgaltatos, oprendszer mindegy? kijelzo meret igeny, kamera fontossaga ?
Nincs olyan ami mindenkinek bestby, mert ebben az arsavban mar nagyon jok talalhatok ujonnan is, de hasznaltban mar minden, es azok kozott izles, felhasznaloi szokasok a meghatarozok kinek melyik jon be.
Ha megirod a fenti kerdesekre a valaszt, akkor tobben is fognak tudni javasolni, addig viszont nehezen.

(#31944) lupus1337 válasza agabe (#31943) üzenetére


lupus1337
csendes tag

újonnan
független vagy t-mobile
kijelző: jelenleg iphone 4s-em van, ennél legyen nagyobb, de ne galaxy mega méretű
kamera fontos

(#31945) Cyberpunk válasza hardy555 (#31940) üzenetére


Cyberpunk
félisten

One, vagy i5. Ezt könnyen le lehet redukálni két szereplősre.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31946) Vezér válasza Herczi (#31925) üzenetére


Vezér
tag

mkv-t és operát egyenlőre nem tud a wp, de minden más igényedet maximálisan lefedi, még order & Chaos is van. Ha megkapná a 8x a Nokia szolgáltatásokat én arra szavaznék, de jelen állás szerint inkább Nokia.

(#31947) Casanova* válasza hardy555 (#31940) üzenetére


Casanova*
veterán

iPhone 5 vs. Nexus 4

HTC One vs. Nexus 4

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31948) Cyberpunk válasza Casanova* (#31947) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A lényeg, hogy supportban jobb a Nexus minden másban a HTC a nyerő.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31949) enginev3.0


enginev3.0
félisten

iPhone 5 vagy HTC One? ;]

i5 kamera elég ütős, nekem nagyon fontos
Kinézet mindkettőnél 10/10
Sosem volt ios-em ;]
HTC Fan vagyok
Megtudnám szokni az i5 sebességét :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31950) migabi24 válasza enginev3.0 (#31949) üzenetére


migabi24
nagyúr

A kis nyomi kijelzőt is megtudnád szokni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.